2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 25/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 7 284 315,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 388 628,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23 220,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 136 705,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 735 762,1 мың теңге;
2) шығындар – 7 360 159,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 6 150,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 40 521,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 34 371,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -81 994,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 81 994,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 39 320,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 34 371,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 77 045,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 18.03.2025 № 29/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз мөлшерінде аудан бюджетіне 2025 жылға орындауға қабылдансын.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте 472 788,0 мың теңге сомасында аудандық маңызы бар қала, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі қарастырылсын, оның ішінде:
Шемонаиха қаласы – 77 385,0 мың теңге;
Первомайский кенті – 50 459,0 мың теңге;
Усть-Таловка кенті – 87 484,0 мың теңге;

О бюджете Шемонаихинского района на 2025-2027 годы
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 25/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 284 315,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 388 628,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 23 220,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 136 705,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 735 762,1 тысячи тенге;
2) затраты – 7 360 159,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 150,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 40 521,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 34 371,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -81 994,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 81 994,1 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 39 320,0 тысяч тенге;
погашение займов – 34 371,0 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 77 045,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 18.03.2025 № 29/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Принять к исполнению на 2025 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, поселков, сельских округов в сумме 472 788,0 тысяч тенге, в том числе:
город Шемонаиха – 77 385,0 тысяч тенге;
поселок Первомайский – 50 459,0 тысяч тенге;
поселок Усть-Таловка – 87 484,0 тысячи тенге;

Вавилон ауылдық округі – 49 458,0 мың теңге;
Верх-Уба ауылдық округі – 30 477,0 мың теңге;
Выдриха ауылдық округі – 37 901,0 мың теңге;
Волчанка ауылдық округі – 35 695,0 мың теңге;
Зевакино ауылдық округі – 19 904,0 мың теңге;
Каменевский ауылдық округі – 21 840,0 мың теңге;
Октябрьское ауылдық округі – 29 917,0 мың теңге;
Разин ауылдық округі – 32 268,0 мың теңге.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 60 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

Вавилонский сельский округ – 49 458,0 тысяч тенге;
Верх-Убинский сельский округ – 30 477,0 тысяч тенге;
Выдрихинский сельский округ – 37 901,0 тысяча тенге;
Волчанский сельский округ – 35 695,0 тысяч тенге;
Зевакинский сельский округ – 19 904,0 тысячи тенге;
Каменевский сельский округ – 21 840,0 тысяч тенге;
Октябрьский сельский округ –29 917,0 тысяч тенге;
Разинский сельский округ –32 268,0 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 60 000,0 тысяч тенге.

5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте 1 744 670,0 мың теңге білім беру саласындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі атқарушы органдардың функциялары мен штат саны лимиттерінің өзгеруіне, 89 241,0 мың теңге Халықты жұмыспен қамту орталығының жабылуы және облыстық Еңбек ресурстары орталығының құрылуына 4 866,0 мың теңге, азаматтық хал актілерін тіркеу бойынша қызметтердің берілуіне байланысты нысаналы ағымдағы трансферттер көзделсін.

5. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением функций и лимитов штатной численности исполнительных органов в области образования и подведомственных им государственных учреждений 1 744 670,0 тысяч тенге, ликвидацией Центров занятости населения и созданием областного Центра трудовых ресурсов 89 241,0 тысяча тенге, передачей функций по регистрации актов гражданского состояния 4 866,0 тысяч тенге.

6. Осы шешiм 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Шемонаиха аудандық мәслихатының төрағасы М. Желдыбаев
Шемонаиха аудандық мәслихатының
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 25/2-VIII шешіміне
1- қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 18.03.2025 № 29/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. КІРІСТЕР

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Шемонаихинского районного маслихата М. Желдыбаев
Приложение 1 к решению
Шемонаихинского районного маслихата
от 27 декабря 2024 года
№ 25/2-VIII
Районный бюджет на 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 18.03.2025 № 29/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I.ДОХОДЫ

203 770,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
203 770,0
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
203 770,0
2
Әлеуметтiк көмек
513 442,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
513 442,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
32 680,0
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
80 483,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 343,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
258 564,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
132 372,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
161 969,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
161 969,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66 125,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
800,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
51,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
53 637,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
41 236,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
120,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 335 636,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
404 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
79 000,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
79 000,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
325 000,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
325 000,0
2
Коммуналдық шаруашылық
931 116,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

203 770,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
203 770,0
005
Государственная адресная социальная помощь
203 770,0
2
Социальная помощь
513 442,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
513 442,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
32 680,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
80 483,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 343,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
258 564,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
132 372,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
161 969,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
161 969,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
66 125,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
800,0
021
Капитальные расходы государственного органа
51,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
53 637,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
41 236,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
120,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 335 636,4
1
Жилищное хозяйство
404 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
79 000,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
79 000,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
325 000,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
325 000,0
2
Коммунальное хозяйство
931 116,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

37 954,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 856,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
261 794,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
53 400,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
108 537,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
108 537,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 681,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
800,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1 171,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
42 885,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
42 541,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
15 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15 000,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
15 000,0
2
Коммуналдық шаруашылық
27 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
27 000,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
27 000,0
3
Елді – мекендерді көркейту
541,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
541,0
016
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
541,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiк
941 555,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
396 036,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
396 036,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
396 036,0
2
Спорт
220 217,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
220 217,0
008
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
208 050,0
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
786,0
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы

37 954,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 856,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
261 794,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
53 400,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
108 537,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
108 537,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
63 681,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
800,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
1 171,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
42 885,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
42 541,0
1
Жилищное хозяйство
15 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15 000,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
15 000,0
2
Коммунальное хозяйство
27 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
27 000,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
27 000,0
3
Благоустройство населенных пунктов
541,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
541,0
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
541,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
941 555,0
1
Деятельность в области культуры
396 036,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
396 036,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
396 036,0
2
Спорт
220 217,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
220 217,0
008
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
208 050,0
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
786,0
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях

11 381,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
174 350,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) iшкi саясат бөлiмi
11 032,0
002
Мемлекеттiк ақпаратық саясат жүргiзу жөніндегі қызметтер
11 032,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
163 318,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
121 609,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
41 709,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
150 952,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) iшкi саясат бөлiмi
92 942,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 225,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
45 717,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
58 010,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 010,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
15 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесiн қорғау, жер қатынастары
80 875,0
1
Ауыл шаруашылығы
32 416,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
32 416,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 416,0
6
Жер қатынастары
35 564,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлiмi
35 564,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 066,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2 498,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
12 895,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
12 895,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
12 895,0
11
Өнеркәсiп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi
51 395,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi
51 395,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
51 395,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

11 381,0
3
Информационное пространство
174 350,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
11 032,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
11 032,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
163 318,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
121 609,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
41 709,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
150 952,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
92 942,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
47 225,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
45 717,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
58 010,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
43 010,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
15 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
80 875,0
1
Сельское хозяйство
32 416,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
32 416,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
32 416,0
6
Земельные отношения
35 564,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
35 564,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
33 066,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 498,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
12 895,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
12 895,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
12 895,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
51 395,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
51 395,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
51 395,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне