2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының қала, кенттер және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 25/3-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 538 169,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер –290 879,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 243 290,0 мың теңге;
2) шығындар – 538 169,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласының бюджетінде 77 385,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2025 жылға арналған қала бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
3. Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласы бюджетінде 165 905,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2025 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
4. 2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Первомайский кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадайкөлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 182 764,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 40 730,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер  – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер  –  0 теңге;
трансферттер түсімі  – 142 034,0 мың теңге;
2) шығындар – 182 764,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу  – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер  –  0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

О бюджетах города, поселков и сельских округов Шемонаихинского района на 2025-2027 годы
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 25/3-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шемонаиха Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 538 169,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 290 879,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 243 290,0 тысяч тенге;
2) затраты – 538 169,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Учесть в бюджете города Шемонаиха Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет города на 2025 год в сумме 77 385,0 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в бюджете города Шемонаиха Шемонаихинского района на 2025 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 165 905,0 тысяч тенге.
4. Утвердить бюджет поселка Первомайский Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 182 764,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 40 730,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 142 034,0 тысячи тенге;
2) затраты – 182 764,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын  қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет  қаражатының  пайдаланылатын  қалдықтары  –  0 тенге.
5. Шемонаиха ауданы Первомайский кентінің бюджетінде 50 459,0 мың теңге сомасында 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен кент бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
6. Шемонаиха ауданы Первомайский кенті бюджетінде 91 575,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2025 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
7. 2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Усть-Таловка кентініңбюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 209 106,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 60 789,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер  – 198,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер  –  0 теңге;
трансферттер түсімі  – 148 119,0 мың теңге;
2) шығындар – 209 106,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер  –  0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын  қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының  пайдаланылатын  қалдықтары  –  0 теңге.
8. Шемонаиха ауданы Усть-Таловка кентінің бюджетінде 87 484,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2025 жылға арналған кент бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
9. Шемонаиха ауданы Усть-Таловка кентінің бюджетінде 60 635,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2025 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі көзделсін.
10. 2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Вавилон ауылдық округініңбюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 195 370,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 48 563,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 146 807,0 мың теңге;
2) шығындар – 195 370,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
5. Учесть в бюджете поселка Первомайский Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет поселка на 2025 год в сумме 50 459,0 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в бюджете поселка Первомайский Шемонаихинского района на 2025 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 91 575,0 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет поселка Усть-Таловка Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 209 106,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 60 789,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления –198,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 148 119,0 тысяч тенге;
2) затраты – 209 106,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
8. Учесть в бюджете поселка Усть-Таловка Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет поселка на 2025 год в сумме 87 484,0 тысячи тенге.
9. Предусмотреть в бюджете поселка Усть-Таловка Шемонаихинского района на 2025 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 60 635,0 тысяч тенге.
10. Утвердить бюджет Вавилонского сельского округа Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 195 370,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 48 563,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 146 807,0 тысяч тенге;
2) затраты – 195 370,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;

5)бюджет тапшылығы (профициті) –0 теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджетқаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
11. Шемонаиха ауданы Вавилон ауылдық округінің бюджетінде 49 458,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
12. Шемонаиха ауданы Вавилон ауылдық округінің бюджетінде 97 349,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2025 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі көзделсін.
13. 2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Верх-Уба ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13,14 және 15 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 99 874,0 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдер – 9 697,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 90 177,0 мың теңге;
2) шығындар – 99 874,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу– 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер– 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)– 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
14. Шемонаиха ауданы Верх-Уба ауылдық округінің бюджетінде 30 477,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
15. Шемонаиха ауданы Верх-Уба ауылдық округінің бюджетінде 59 700,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2025 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.
16. 2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Волчанка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 137 792,0 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдер – 11 878,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 196,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 125 718,0 мың теңге;
2) шығындар – 137 792,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
11. Учесть в бюджете Вавилонского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2025 год в сумме 49 458,0 тысяч тенге.
12. Предусмотреть в бюджете Вавилонского сельского округа Шемонаихинского района на 2025 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 97 349,0 тысяч тенге.
13. Утвердить бюджет Верх-Убинского сельского округа Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 99 874,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 697,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 90 177,0 тысяч тенге;
2) затраты – 99 874,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
14. Учесть в бюджете Верх-Убинского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2025 год в сумме 30 477,0 тысяч тенге.
15. Предусмотреть в бюджете Верх-Убинского сельского округа Шемонаихинского района на 2025 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 59 700,0 тысяч тенге.
16. Утвердить бюджет Волчанского сельского округа Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 137 792,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 878,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 196,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 125 718,0 тысяч тенге;
2) затраты – 137 792,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу– 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер– 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
17. Шемонаиха ауданы Волчанка ауылдық округінің бюджетінде 35 695,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
18. Шемонаиха ауданы Волчанка ауылдық округінің бюджетінде 90 023,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2025 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
19. 2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Выдриха ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 71 122,0 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдер – 17 232,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 53 890,0 мың теңге;
2) шығындар – 71 122,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу– 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
20. Шемонаиха ауданы Выдриха ауылдық округінің бюджетінде 37 901,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
21. Шемонаиха ауданы Выдриха ауылдық округінің бюджетінде 15 989,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2025 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
22. 2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Зевакино ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52 900,0 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдер – 21 132,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 400,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 31 368,0 мың теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
17. Учесть в бюджете Волчанского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2025 год в сумме 35 695,0 тысяч тенге.
18. Предусмотреть в бюджете Волчанского сельского округа на 2025 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 90 023,0 тысячи тенге.
19. Утвердить бюджет Выдрихинского сельского округа Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 71 122,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 17 232,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 53 890,0 тысяч тенге;
2) затраты – 71 122,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
20. Учесть в бюджете Выдрихинского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2025 год в сумме 37 901,0 тысяча тенге.
21. Предусмотреть в бюджете Выдрихинского сельского округа на 2025 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 15 989,0 тысяч тенге.
22. Утвердить бюджет Зевакинского сельского округа Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 52 900,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 21 132,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 400,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 31 368,0 тысяч тенге;

2) шығындар – 52 900,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу– 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
23. Шемонаиха ауданы Зевакино ауылдық округінің бюджетінде 19 904,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
24. Шемонаиха ауданы Зевакино ауылдық округінің бюджетінде 11 464,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2025 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
25. 2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Каменевский ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 56 182,0 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдер – 24 930,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 350,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 30 902,0 мың теңге;
2) шығындар – 56 182,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу– 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
26. Шемонаиха ауданы Каменевский ауылдық округінің бюджетінде 21 840,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
27. Шемонаиха ауданы Каменевский ауылдық округінің бюджетінде 9 062,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2025 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
28. 2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Октябрьское ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46 166,0 мың теңге, оның ішінде:

2) затраты –52 900,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
23. Учесть в бюджете Зевакинского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2025 год в сумме 19 904,0 тысячи тенге.
24. Предусмотреть в бюджете Зевакинского сельского округа на 2025 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 11 464,0 тысячи тенге.
25. Утвердить бюджет Каменевского сельского округа Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 56 182,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 24 930,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 350,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 30 902,0 тысячи тенге;
2) затраты –56 182,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
26. Учесть в бюджете Каменевского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2025 год в сумме 21 840,0 тысяч тенге.
27. Предусмотреть в бюджете Каменевского сельского округа Шемонаихинского района на 2025 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 9 062,0 тысячи тенге.
28. Утвердить бюджет Октябрьского сельского округа Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 46 166,0 тысяч тенге, в том числе:

32. Шемонаиха ауданы Разин ауылдық округінің бюджетінде 32 268,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
33. Шемонаиха ауданы Разин ауылдық округінің бюджетінде 26 438,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.
34. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шемонаиха аудандық мәслихатының төрағасы М. Желдыбаев
Шемонаиха аудандық мәслихатының

32. Учесть в бюджете Разинского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2025 год в сумме 32 268,0 тысяч тенге.
33. Предусмотреть в бюджете Разинского сельского округа Шемонаихинского района на 2025 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в бюджет сельского округа в сумме 26 438,0 тысяч тенге.
34. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Шемонаихинского районного маслихата М. Желдыбаев
Приложение 1 к решению
Шемонаихинского районного маслихата