2025-2027 жылдарға арналған Самар ауданының аудандық бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 18-2/VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Самар ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3 201 188,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 955 551,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 985,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 14 200,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 218 452,0 мың теңге;
2) шығындар – 3 201 188,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 103 836,0 теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 127 790,0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 23 954,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -103 836,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 103 836,0 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 127 790,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 23 954,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0,0 мың теңге.
2. "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 19/142-VIII шешімімен белгіленген әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан алынатын жеке табыс салығы бойынша 2025 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативке сәйкес 100 пайыз мөлшерінде орындалсын.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 340 440,0 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
-Аққала ауылдық округі 40 826,0 мың теңге;
- Бастаушы ауылдық округі 33 136,0 тыс. тенге;
- Құлынжон ауылдық округі 44 683,0 тысяч тенге;
- Маринагорка ауылдық округі 41 867,0 тысяч тенге;
- Миролюбовка ауылдық округі 35 805,0 тысяч тенге;

О районном бюджете района Самар на 2025-2027 годы
Решение маслихата района Самар Восточно-Казахстанской области от 25 декабря 2024 года № 18-2/VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Самар РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 201 188,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 955 551,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 985,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 14 200,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 218 452,0 тысяч тенге;
2) затраты – 3 201 188,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 103 836,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 127 790,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 23 954,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -103 836,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 103 836,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 127 790,0 тенге;
погашение займов – 23 954,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0,0 тенге.
2. Принять к исполнению на 2025 год нормативы распределения доходов в районный бюджет по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, в размере 100 процентов, установленные решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2024 года № 19/142-VIII "Об областном бюджете на 2025-2027 годы".
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых их районного бюджета в бюджеты городов районного значения, сел, поселков, сельских округов в общей сумме 340 440,0 тысяч тенге, в том числе:
- Сельский округ Аккала 40 826,0 тысяч тенге;
- Бастаушинский сельский округ 33 136,0 тыс. тенге;
- Кулынжонский сельский округ 44 683,0 тысяч тенге;
- Маринагорский сельский округ 41 867,0 тысяч тенге;
- Миролюбовский сельский округ 35 805,0 тысяч тенге;

- Палатцы ауылдық округі 38 562,0 тысяч тенге;
- Самар ауылдық округі 66 409,0 тысяч тенге;
- Сарыбел ауылдық округі 39 152,0 тысяч тенге;
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 39 654,0 мың теңге сомада бекітілсін.
5. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Самар ауданы мәслихатының төрағасы Г. Шаймарданова
Самар ауданы мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы

- Палатцынский сельский округ 38 562,0 тысяч тенге;
- Самарский сельский округ 66 409,0 тысяч тенге;
- Сарыбелский сельский округ 39 152,0 тысяч тенге;
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 39 654,0 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата района Самар Г. Шаймарданова
Приложение 1 к решению
маслихата района Самар
от 25 декабря 2024 года

13 323,3
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
8 560,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы өзге де қызметтер
8 560,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8 560,0
019
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
8 560,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
409 084,0
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
132 072,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
132 072,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
132 072,0
2
Әлеуметтік көмек
204 347,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
204 347,5
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
39 756,9
006
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ауылдық жерлерде денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмек көрсету
3 091,2
007
Тұрғын үй көмегін көрсету
13 738,8
010
Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 327,3
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
137 419,0
017
Мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнайы жүріп-тұру құралдарымен, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторий-курорттық емдеу, жестау тілі маманы, жеке көмекшілер қызметтерін ұсыну
8 014,3
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы өзге де қызметтер
72 664,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
72 664,5
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 150,2
011
Жәрдемақылар мен басқа да әлеуметтік төлемдерді есепке жатқызу, төлеу және жеткізу жөніндегі қызметтерге ақы төлеу
2 500,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
8 014,3
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
351 537,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
61 057,4
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
61 057,4
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
8 627,4
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету

13 323,3
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
8 560,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
8 560,0
495
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8 560,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
8 560,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
409 084,0
1
Социальное обеспечение
132 072,0
451
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
132 072,0
005
Государственная адресная социальная помощь
132 072,0
2
Социальная помощь
204 347,5
451
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
204 347,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
39 756,9
006
Оказание жилищной помощи
3 091,2
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
13 738,8
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 327,3
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
137 419,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
8 014,3
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
72 664,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
72 664,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
59 150,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 500,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в РК на 2012-2018 годы
8 014,3
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
351 537,1
1
Жилищное хозяйство
61 057,4
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
61 057,4
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
8 627,4
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан