2025-2027 жылдарға арналған Самар ауданының аудандық бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 18-2/VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Самар ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3 914 219,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 478 195,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 985,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 13 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 258 295,1 мың теңге;
2) шығындар – 3 967 279,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 103 836,0 теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 127 790,0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 23 954,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -103 836,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 103 836,0 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 127 790,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 23 954,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданы мәслихатының 30.04.2025 № 21-2/VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 19/142-VIII шешімімен белгіленген әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан алынатын жеке табыс салығы бойынша 2025 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативке сәйкес 100 пайыз мөлшерінде орындалсын.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 340 440,0 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
-Аққала ауылдық округі 40 826,0 мың теңге;
- Бастаушы ауылдық округі 33 136,0 тыс. тенге;
- Құлынжон ауылдық округі 44 683,0 тысяч тенге;
- Маринагорка ауылдық округі 41 867,0 тысяч тенге;
- Миролюбовка ауылдық округі 35 805,0 тысяч тенге;

О районном бюджете района Самар на 2025-2027 годы
Решение маслихата района Самар Восточно-Казахстанской области от 25 декабря 2024 года № 18-2/VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Самар РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 914 219,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 478 195,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 985,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 258 295,1 тысяч тенге;
2) затраты – 3 967 279,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 103 836,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 127 790,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 23 954,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -103 836,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 103 836,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 127 790,0 тенге;
погашение займов – 23 954,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0,0 тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Самар Восточно - Казахстанской области от 30.04.2025 № 21-2/VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Принять к исполнению на 2025 год нормативы распределения доходов в районный бюджет по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, в размере 100 процентов, установленные решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2024 года № 19/142-VIII "Об областном бюджете на 2025-2027 годы".
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых их районного бюджета в бюджеты городов районного значения, сел, поселков, сельских округов в общей сумме 340 440,0 тысяч тенге, в том числе:
- Сельский округ Аккала 40 826,0 тысяч тенге;
- Бастаушинский сельский округ 33 136,0 тыс. тенге;
- Кулынжонский сельский округ 44 683,0 тысяч тенге;
- Маринагорский сельский округ 41 867,0 тысяч тенге;
- Миролюбовский сельский округ 35 805,0 тысяч тенге;

- Палатцы ауылдық округі 38 562,0 тысяч тенге;
- Самар ауылдық округі 66 409,0 тысяч тенге;
- Сарыбел ауылдық округі 39 152,0 тысяч тенге;
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 30 084,0 мың теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданы мәслихатының 30.04.2025 № 21-2/VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

- Палатцынский сельский округ 38 562,0 тысяч тенге;
- Самарский сельский округ 66 409,0 тысяч тенге;
- Сарыбелский сельский округ 39 152,0 тысяч тенге;
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 30 084,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата района Самар Восточно - Казахстанской области от 30.04.2025 № 21-2/VIII (вводится в действие с 01.01.2025).

5. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Самар ауданы мәслихатының төрағасы Г. Шаймарданова
Самар ауданы мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 18-2/VIII шешіміне
1-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданы мәслихатының 30.04.2025 № 21-2/VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санат
Сомасы (мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
1.Кіріс

5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата района Самар Г. Шаймарданова
Приложение 1 к решению
маслихата района Самар
от 25 декабря 2024 года
№ 18-2/VIII
Районный бюджет на 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата района Самар Восточно-Казахстанской области от 30.04.2025 № 21-2/VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1.ДОХОДЫ

5 000,0
019
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
5 000,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
632 312,0
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
227 097,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
227 097,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
227 097,0
2
Әлеуметтік көмек
339 618,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
339 618,0
004
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ауылдық жерлерде денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмек көрсету
28 456,0
006
Тұрғын үй көмегін көрсету
0,0
007
Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
38 440,0
010
Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 175,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
212 244,0
017
Мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету және ымдап сөйлеу тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызметтер көрсетуі
58 303,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы өзге де қызметтер
65 597,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
65 597,0
001
Халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру және жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 397,0
011
Жәрдемақылар мен басқа да әлеуметтік төлемдерді есепке жатқызу, төлеу және жеткізу жөніндегі қызметтерге ақы төлеу
2 493,0
050
ҚР-да мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
14 707,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
0,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 291 238,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
673 842,7
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
673 842,7
004
Мемлекеттік қажеттіліктер үшін жер учаскелерін алып қою, оның ішінде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлікті иеліктен шығару
257 195,0
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
8 063,0
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
18 500,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
61 044,7
098
Коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алу

5 000,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
632 312,0
1
Социальное обеспечение
227 097,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
227 097,0
005
Государственная адресная социальная помощь
227 097,0
2
Социальная помощь
339 618,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
339 618,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
28 456,0
006
Оказание жилищной помощи
0,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
38 440,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 175,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
212 244,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
58 303,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
65 597,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
65 597,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
48 397,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 493,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в РК на 2012-2018 годы
14 707,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
0,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 291 238,5
1
Жилищное хозяйство
673 842,7
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
673 842,7
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
257 195,0
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
8 063,0
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
18 500,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
61 044,7
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда