Үлкен Нарын ауданы мәслихатының 2024 жылғы 4 шілдедегі № 4/18–VIІI "2024-2026 жылдарға арналған Үлкен Нарын ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Үлкен Нарын аудандық мәслихатының 2024 жылғы 29 тамыздағы № 5/36-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Үлкен Нарын ауданы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Үлкен Нарын ауданы мәслихатының 2024 жылғы 4 шілдедегі № 4/18–VIІI "2024-2026 жылдарға арналған Үлкен Нарын ауданының бюджеті туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Үлкен Нарын ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 834 739,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 267 596,0мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 567 143,0 мың теңге;
2) шығындар – 3 834 739,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 354 000,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 354 000,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 354 000,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 354 000,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 354 000,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0,0 мың теңге.".
Аталған шешімнің 1, 5, 6, 9 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

ауданы мәслихатының
2024 жылғы 29 тамыздағы
№5/36-VIII шешіміне 4-қосымша
Үлкен Нарын
ауданы мәслихатының
2024 жылғы 4 шілдедегі
№4/18-VIII шешіміне 9-қосымша
2024 жылға арналған ішкі қарыздарды тарту есебінен тұрғын-үй сатып алуға кредиттер
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
II. Шығындар
354000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
354000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
354000,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
354000,0
О внесении изменений в решение маслихата района Үлкен Нарын от 4 июля 2024 года № 4/18-VІII "О бюджете района Үлкен Нарын на 2024-2026 годы"
Решение маслихата района Үлкен Нарын Восточно-Казахстанской области от 29 августа 2024 года № 5/36-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Маслихат района Үлкен Нарын РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Үлкен Нарын от 4 июля 2024 года № 4/18-VІII "О бюджете района Үлкен Нарын на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет района Үлкен Нарын на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 834 739,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 267 596,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 567 143,0 тысяч тенге;
2) затраты – 3 834 739,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 354 000,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 354 000,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 354 000,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 354 000,0 тысяч тенге:
поступление займов – 354 000,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 128 818,0 тысяч тенге.".
Приложения 1, 5, 6 и 9 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему решению.

3269,0
02
Қорғаныс
20000,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
20000,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
20000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2590,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2590,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2590,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
242086,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
242086,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25120,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
37590,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
42074,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1055,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
15477,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
526,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
852,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
75852,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
9850,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8572,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
21918,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
200,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2164540,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
382680,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
5000,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
64399,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

3269,0
02
Оборона
20000,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
20000,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
20000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2590,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2590,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2590,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
242086,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
242086,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
25120,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
37590,0
005
Государственная адресная социальная помощь
42074,0
006
Оказание жилищной помощи
1055,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
15477,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
526,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
852,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
75852,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
9850,0
021
Капитальные расходы государственного органа
8572,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
21918,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
200,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2164540,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
382680,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
5000,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
64399,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения

10251,0
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
11998,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
291032,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1781860,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
200,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1781660,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
364648,0
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
364648,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24781,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11114,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
15062,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
15124,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
26545,0
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
8835,0
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
171353,0
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3000,0
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
6371,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
82463,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
29182,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4000,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
4000,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
25182,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17999,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2000,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5183,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
28885,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
28885,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

10251,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах
11998,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
291032,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1781860,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
200,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1781660,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
364648,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
364648,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
24781,0
003
Капитальные расходы государственного органа
11114,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
15062,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
15124,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
26545,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
8835,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы
171353,0
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3000,0
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
6371,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
82463,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
29182,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4000,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
4000,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
25182,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
17999,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2000,0
007
Капитальные расходы государственного органа
5183,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
28885,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
28885,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
116563,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
77636,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
21762,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14984,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6778,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
539905,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17473,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7202,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
515230,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
49197,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37759,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11438,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
136429,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
136429,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21194,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
33676,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
6353,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
50153,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8472,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
16581,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
271032,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
271032,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
271032,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
243146,0
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
243146,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
116563,0
003
Капитальные расходы государственного органа
77636,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
21762,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
14984,0
007
Капитальные расходы государственного органа
6778,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
539905,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
17473,0
013
Капитальные расходы государственного органа
7202,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
515230,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
49197,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
37759,0
015
Капитальные расходы государственного органа
11438,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
136429,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
136429,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
21194,0
005
Государственная адресная социальная помощь
33676,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
6353,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
50153,0
021
Капитальные расходы государственного органа
8472,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
16581,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
271032,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
271032,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
271032,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
243146,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
243146,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры