Орал қалалық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 7-2 "2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2024 жылғы 28 ақпандағы № 9-3 шешімі
Орал қалалық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Орал қалалық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 7-2 "2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға арналған бюджет мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 48 064 577 мың теңге:
салықтық түсімдер – 29 088 298 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 547 783 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 886 651 мың теңге;
трансферттер түсімі – 13 541 845 мың теңге;
2) шығындар – 60 635 761 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -343 361 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 343 361 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -12 227 823 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12 227 823 мың теңге:
қарыздар түсімі – 16 315 240 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 593 075 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 505 658 мың теңге.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. 2024 жылға арналған қалалық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден бөлінетін нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
республикалық бюджеттен жалпы сомасы 2 337 472 мың теңге:
"Spina bifida" диагнозы бар мүгедектігі бар адамдарды бір реттік қолданылатын майланған катетерлермен қамтамасыз етуге – 8 681 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 270 939 мың теңге;
санаторлық-курорттық емдеуге – 16 213 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 4 117 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 1 537 522 мың теңге;
коммуналдық шаруашылығын дамытуға – 500 000 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан жалпы сомасы 5 198 039 мың теңге:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 4 149 993 мың теңге;

О внесении изменений в решение Уральского городского маслихата от 22 декабря 2023 года № 7-2 "О городском бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 28 февраля 2024 года № 9-3
Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уральского городского маслихата от 22 декабря 2023 года № 7-2 "О городском бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 48 064 577 тысяч тенге:
налоговые поступления – 29 088 298 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 547 783 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 886 651 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 13 541 845 тысяч тенге;
2) затраты – 60 635 761 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -343 361 тысяча тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 343 361 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -12 227 823 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –12 227 823 тысячи тенге:
поступления займов – 16 315 240 тысяч тенге;
погашение займов – 5 593 075 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 505 658 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Учесть, что в городском бюджете на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из вышестоящего бюджета:
республиканского бюджета в общей сумме 2 337 472 тысячи тенге:
на обеспечение лубрицированными катетерами одноразового использования лиц с инвалидностью с диагнозом "Spina bifida" – 8 681 тысяча тенге;
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами – 270 939 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 16 213 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 4 117 тысяч тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 1 537 522 тысячи тенге;
на развитие коммунального хозяйства – 500 000 тысяч тенге;
Национального Фонда Республики Казахстан в общей сумме 5 198 039 тысяч тенге:
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 4 149 993 тысячи тенге;

көлік инфрақұрылымын дамытуға – 1 048 046 мың теңге;
облыстық бюджеттен жалпы сомасы 5 992 397 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 450 240 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 80 934 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 120 667 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 1 203 448 мың теңге;
белсенді ұзақ өмір сүру орталығына – 38 221 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 1 897 918 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 1 133 056 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 111 782 мың теңге;
коммуналдық шаруашылығын дамытуға – 375 731 мың теңге;
мемлекеттік органның күрделі шығыстарына -71 500 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге - 240 000 мың теңге;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге - 268 900 мың теңге;
бюджеттік кредиттердің жалпы сомасы 16 315 240 мың теңге:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 16 315 240 мың теңге.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. 2024 жылға арналған қалалық бюджетте кенттер, ауылдық округ бюджеттеріне республикалық, облыстық және қалалық бюджеттер қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы және даму трансферттердің жалпы сомасы 3 807 389 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін. Аталған сомаларды кенттер, ауылдық округ бюджеттеріне бөлу Орал қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. 2024 жылға арналған жергілікті атқарушы органдарының резерві 914 564 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

на развитие транспортной инфраструктуры – 1 048 046 тысяч тенге;
областного бюджета в общей сумме 5 992 397 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 450 240 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 80 934 тысячи тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях – 120 667 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан – 1 203 448 тысяч тенге;
центру активного долголетия – 38 221 тысяча тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1 897 918 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 1 133 056 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 111 782 тысячи тенге;
на развитие коммунального хозяйства – 375 731 тысяча тенге;
на капитальные расходы государственного органа – 71 500 тысяч тенге;
на предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь – 240 000 тысяч тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог – 268 900 тысяч тенге;
бюджетные кредиты в общей сумме 16 315 240 тысяч тенге:
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 16 315 240 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Учесть, что в городском бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие бюджетам поселков, сельского округа выделяемые за счет средств республиканского, областного и городского бюджетов в общей сумме 3 807 389 тысяч тенге. Распределение указанных сумм бюджетам поселков, сельского округа осуществляется на основании постановления акимата города Уральска";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2024 год в размере 914 564 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

14 894
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
14 894
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
13 404
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 490
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
730 747
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
730 747
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
730 747
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
730 747
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 755 444
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
617 210
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
617 210
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
617 210
2
Әлеуметтiк көмек
4 209 639
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 209 639
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
23 458
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
753 138
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
49 914
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
175 351
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
682 690
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
2 525 088
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
928 595
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
688 595
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
159 851
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 630
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер

14 894
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14 894
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
13 404
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 490
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
730 747
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
730 747
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
730 747
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
730 747
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 755 444
1
Социальное обеспечение
617 210
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
617 210
005
Государственная адресная социальная помощь
617 210
2
Социальная помощь
4 209 639
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4 209 639
006
Оказание жилищной помощи
23 458
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
753 138
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
49 914
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
175 351
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
682 690
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
2 525 088
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
928 595
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
688 595
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
159 851
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 630
021
Капитальные расходы государственного органа
0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия