Орал қалалық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 7-2 "2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2024 жылғы 8 қарашадағы № 16-3 шешімі
Орал қалалық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Орал қалалық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 7-2 "2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға арналған бюджет мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 64 391 800 мың теңге:
салықтық түсімдер – 37 736 213 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 426 136 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 203 265 мың теңге;
трансферттер түсімі – 17 026 186 мың теңге;
2) шығындар – 71 246 932 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -343 361 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 343 361 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 511 771 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 511 771 мың теңге:
қарыздар түсімі – 13 185 136 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 529 081 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 855 716 мың теңге.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. 2024 жылға арналған қалалық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден бөлінетін нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
республикалық бюджеттен жалпы сомасы 2 054 579 мың теңге:
"Spina bifida" диагнозы бар мүгедектігі бар адамдарды бір реттік қолданылатын майланған катетерлермен қамтамасыз етуге – 8 681 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 270 939 мың теңге;
санаторийлық-курорттық емдеуге – 16 213 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 4 117 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 1 254 629 мың теңге;
коммуналдық шаруашылығын дамытуға – 500 000 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан жалпы сомасы 5 198 039 мың теңге:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 4 149 993 мың теңге;

О внесении изменений в решение Уральского городского маслихата от 22 декабря 2023 года № 7-2 "О городском бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 8 ноября 2024 года № 16-3
Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уральского городского маслихата от 22 декабря 2023 года № 7-2 "О городском бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 64 391 800 тысяч тенге:
налоговые поступления – 37 736 213 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 426 136 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 203 265 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 17 026 186 тысяч тенге;
2) затраты – 71 246 932 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -343 361 тысяча тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 343 361 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 511 771 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 511 771 тысяча тенге:
поступления займов – 13 185 136 тысяч тенге;
погашение займов – 8 529 081 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 855 716 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Учесть, что в городском бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты из вышестоящего бюджета:
республиканский бюджет в общей сумме 2 054 579 тысяч тенге:
на обеспечение лубрицированными катетерами одноразового использования лиц с инвалидностью с диагнозом "Spina bifida" – 8 681 тысяча тенге;
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами – 270 939 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 16 213 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 4 117 тысяч тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения -1 254 629 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства – 500 000 тысяч тенге;
Национального Фонда Республики Казахстан в общей сумме 5 198 039 тысяч тенге:
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 4 149 993 тысячи тенге;

көлік инфрақұрылымын дамытуға – 1 048 046 мың теңге;
облыстық бюджеттен жалпы сомасы 9 758 543 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 293 572 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 80 934 мың теңге;
мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек – 116 668 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 106 098 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 1 508 111 мың теңге;
белсенді ұзақ өмір сүру орталығына – 38 221 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 3 343 036 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 1 833 056 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 286 093 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 778 954 мың теңге;
мемлекеттік органның күрделі шығыстарына -57 200 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге - 310 000 мың теңге;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге - 468 900 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 537 700 мың теңге;
бюджеттік кредиттердің жалпы сомасы 13 185 136 мың теңге:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 12 022 848 мың теңге;
кредит беру тұрғын үй сатып алуға – 1 162 288 мың теңге.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. 2024 жылға арналған қалалық бюджетте кенттер, ауылдық округ бюджеттеріне республикалық, облыстық және қалалық бюджеттер қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы және даму трансферттердің жалпы сомасы 4 329 998 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін. Аталған сомаларды кенттер, ауылдық округ бюджеттеріне бөлу Орал қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. 2024 жылға арналған жергілікті атқарушы органдарының резерві
5 566 179 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Орал қалалық мәслихатының төрағасы Е. Калиев
Орал қалалық мәслихатының
2024 жылғы 8 қарашадағы
№ 16-3 шешіміне қосымша
Орал қалалық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсаңдағы
№ 7-2 шешіміне 1 - қосымша
2024 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

на развитие транспортной инфраструктуры – 1 048 046 тысяч тенге;
областного бюджета в общей сумме 9 758 543 тысячи тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 293 572 тысячи тенге;
на гарантированный социальный пакет – 80 934 тысячи тенге;
на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан -116 668 тысяч тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях – 106 098 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 1 508 111 тысяч тенге;
центру активного долголетия – 38 221 тысяча тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 3 343 036 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 1 833 056 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 286 093 тысячи тенге;
на развитие коммунального хозяйства – 778 954 тысячи тенге;
на капитальные расходы государственного органа – 57 200 тысяч тенге;
на предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь – 310 000 тысяч тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог – 468 900 тысяч тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 537 700 тысяч тенге;
бюджетные кредиты в общей сумме 13 185 136 тысяч тенге:
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного – 12 022 848 тысяч тенге;
на кредит для приобретение жилья – 1 162 288 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Учесть, что в городском бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие бюджетам поселков, сельского округа выделяемые за счет средств республиканского, областного и городского
бюджетов в общей сумме 4 329 998 тысяч тенге. Распределение указанных сумм бюджетам поселков, сельского округа осуществляется на основании постановления акимата города Уральска.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2024 год в размере 5 566 179 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2.Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Уральского городского маслихата Е.Калиев
Приложение
к решению Уральского
городского маслихата
от 8 ноября 2024 года № 16-3
Приложение 1
к решению Уральского
городского маслихата
от 22 декабря 2023 год № 7-2
Городской бюджет на 2024 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование