Жәнібек аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 14-2 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 2024 жылғы 10 маусымдағы № 21-1 шешімі
Жәнібек аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жәнібек аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 14-2 "2024–2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 504 203 мың теңге:
салықтық түсімдер – 880 406 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19 950 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 465 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 600 382 мың теңге;
2) шығындар – 7 141 593 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 54 369 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 101 530 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 47 161 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -691 759 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 691 759 мың теңге:
қарыздар түсімі – 488 960 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 47 161 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 249 960 мың теңге.;
6 - тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттер мен кредиттердің жалпы сомасы – 550 007 мың теңге көлемінде қарастырылсын:";
бесінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 37 353 мың теңге;";
сегізінші абзац алынып тасталсын.
7 - тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 3 874 432 мың теңге көлемінде ескерілсін:";
екінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 33 431 мың теңге;";
бесінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Жәнібек ауданы аудандық маңызы бар Борсы ауылына 0-1 шақырым кірме жолын күрделі жөндеуге – 163 821 мың теңге;";
сегізінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Жәнібек ауданы Жәнібек ауылындағы Абдрахманов, Жұмаев, Жәнекешев, Иманов, Абдуллин-Мусин көшелері аралығы және Өтемісов көшесінен солтүстік айналма жолға дейінгі аралығы, Мәметова көшесінің Жеңіс көшесінен Жәнібек ауылының шығыс жақ бөлігіне дейінгі жалғасы, Шарафетдинов көшесінің Өтемісов-Халиуллин көшелері аралығында орналасқан бөлігіндегі көшелерді күрделі жөндеуге – 682 297 мың теңге;";
оныншы абзац жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Жанибекского районного маслихата от 21 декабря 2023 года № 14-2 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10 июня 2024 года № 21-1
Жанибекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанибекского районного маслихата от 21 декабря 2023 года № 14-2 "О районном бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024–2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 504 203 тысячи тенге:
налоговые поступления – 880 406 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19 950 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 465 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 600 382 тысячи тенге;
2) затраты – 7 141 593 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 54 369 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 101 530 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 47 161 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -691 759 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 691 759 тысяч тенге:
поступление займов – 488 960 тысяч тенге;
погашение займов – 47 161 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 249 960 тысяч тенге.;
в пункте 6:
абзац первый изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 550 007 тысяч тенге:"
абзац пятый изложить в новой редакции:
"на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 37 353 тысячи тенге;";
абзац восьмой исключить.
в пункте 7:
абзац первый изложить в новой редакции:
"7. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 3 874 432 тысячи тенге:";
абзац второй изложить в новой редакции:
"на выплату государственной адресной социальной помощи – 33 431 тысяча тенге;";
абзац пятый изложить в новой редакции:
"на капитальный ремонт 0-1 километра подъездной автодороги районного значения к селу Борсы, Жанибеского района – 163 821 тысяча тенге;";
абзац восьмой изложить в новой редакции:
"на капитальный ремонт автомобильных дорог улиц имени Абдрахманова, Жумаева, Жанекешева, по улице Иманова промежутки между улицами Абдуллина-Мусина и Утемисова-северная кольцевая дорога, по улице Маметовой от Женис до восточной окраины села Жанибек, по улице Шарафетдинова промежуток между улицами Утемисова-Халиуллина в селе Жанибек, Жанибекского района – 682 297 тысяч тенге.";
абзац десятый изложить в новой редакции:

"Жәнібек ауданы Тау ауылына аудандық маңызы бар 0-5 шақырым кірме автожолды күрделі жөндеуге – 488 899 мың теңге;";
келесі мазмұндағы он үшінші абзацпен толықтырылсын:
"Жәнібек ауданы Жәнібек ауылындағы Оразбаев және Наурыз автомобиль көшелерін күрделі жөндеуден өткізуге – 98 114 мың теңге;";
келесі мазмұндағы оң төртінші абзацпен толықтырылсын:
"халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға кредиттер – 387 430 мың теңге.";
аталған шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"на капитальный ремонт 0-5 километров подъездной автодороги районного значения к селу Тау Жанибеского района – 488 899 тысяч тенге;";
дополнить абзацем тринадцатым следующего содержания:
"на капитальный ремонт дороги по улицам Оразбаева и Наурыз в селе Жанибек Жанибекского района – 98 114 тысяч тенге;";
дополнить абзацем четырнадцатым следующего содержания:
"кредиты на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 387 430 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

28 547
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 547
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
23 286
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
23 286
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
23 286
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
46 669
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
46 669
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
46 669
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
41 669
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
5 000
12
Көлiк және коммуникация
2 620 148
1
Автомобиль көлiгi
2 600 948
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 600 948
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
100 937
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
5 000
051
Көлік инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
2 495 011
9
Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
19 200
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
19 200
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
19 200
13
Басқалар
799 713
9
Басқалар
799 713
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
780 411
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
780 411
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
19 302
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
19 302
14
Борышқа қызмет көрсету
17 275
1
Борышқа қызмет көрсету
17 275
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
17 275
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету

28 547
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
28 547
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
23 286
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
23 286
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
23 286
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
46 669
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
46 669
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
46 669
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
41 669
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
5 000
12
Транспорт и коммуникации
2 620 148
1
Автомобильный транспорт
2 600 948
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 600 948
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
100 937
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
5 000
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
2 495 011
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
19 200
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
19 200
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально-значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
19 200
13
Прочие
799 713
9
Прочие
799 713
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
780 411
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
780 411
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
19 302
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
19 302
14
Обслуживание долга
17 275
1
Обслуживание долга
17 275
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
17 275
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета