Бәйтерек ауданы мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 10-2 "2024-2026 жылдарға арналған Бәйтерек ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 2024 жылғы 5 наурыздағы № 12-2 шешімі
Бәйтерек ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бәйтерек ауданы мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Бәйтерек ауданының бюджеті туралы" 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 10-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №190487 тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 142 410 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 560 528 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 586 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 92 621 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 478 675 мың теңге;
2) шығындар – 8 426 181 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 194 041 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 456 563 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 261 921 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 478 413 мың теңге:
қарыздар түсімі – 455 962 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 261 921 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 284 372 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1) 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі және кредиттердің жалпы сомасы 923 628 мың теңге ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттерге – 455 962 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 35 300 мың теңге;
санаторийлік-курорттық емдеуге – 996 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 5 344 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 126 026 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Макаров ауылында ауылдық клубының құрылысына – 150 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Көшім ауылында ауылдық клубының құрылысына – 150 000 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата района Бәйтерек от 21 декабря 2023 года № 10-2 "О бюджете района Бәйтерек на 2024-2026 годы"
Решение маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 5 марта 2024 года № 12-2
Маслихат района Бәйтерек РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Бәйтерек "О бюджете района Бәйтерек на 2024-2026 годы" от 21 декабря 2023 года № 10-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №190487) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 142 410 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 560 528 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 586 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 92 621 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 3 478 675 тысяч тенге;
2) затраты – 8 426 181 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 194 041 тысяча тенге:
бюджетные кредиты – 456 563 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 261 921 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 478 413 тысяч тенге:
поступление займов – 455 962 тысячи тенге;
погашение займов – 261 921 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 284 372 тысячи тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"1) учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 923 628 тысяч тенге:
на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 455 962 тысячи тенге;
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами – 35 300 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 996 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 5 344 тысячи тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 126 026 тысяч тенге;
на строительство сельского клуба в селе Макарово, района Бәйтерек – 150 000 тысяч тенге;
на строительство сельского клуба в селе Кушум, района Бәйтерек – 150 000 тысяч тенге;

2) 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі жалпы сомасы 2 985 063 мың теңге ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 30 920 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 4 380 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 67 057 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Сырым Батыр ауылына автожолын кірме жолын күрделі жөндеуге – 450 868 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Озерное ауылына 2 шақырым автожолын кірме жолын күрделі жөндеуге – 200 846 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Красноармейское 1,7 шақырым ауылына кірме жолын күрделі жөндеуге – 247 875 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Болашақ ауылына кірме жолын күрделі жөндеуге – 112 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Мичуринское 1 ауылындағы көлік жолдарын күрделі жөндеуге – 368 368 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Егіндібұлақ ауылындағы ауылішілік жолдарды күрделі жөндеуге (түзету) – 204 494 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Трекин ауылдық округі, Новенький ауылындағы ауылішілік көлік жолдарын күрделi жөндеуге (2 шақырым) – 271 505 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Раздольное ауылының елді-мекенішілік көшелерінің көлік жолының күрделі жөндеуге – 267 855 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Рубежин ауылының ауылішілік көлік жолдарын күрделі жөндеуге – 700 240 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Щапов ауылында ауылдық клубының құрылысына – 58 655 мың теңге.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес ауылдық жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласының азаматтық қызметшілеріне, осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда, лауазымдық жалақыларын 25% көтеру көзделсін.";
көрсетілген шешімнің 1 – қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Н. Хайруллин
Бәйтерек ауданы мәслихатының
2024 жылғы 5 наурыздағы
№ 12-2 шешіміне
қосымша
Бәйтерек ауданы мәслихатының
2023 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 10-2 шешіміне
1-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

2) учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 2 985 063 тысячи тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 30 920 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 4 380 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 67 057 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Сырым Батыр, района Бәйтерек – 450 868 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Озерное, района Бәйтерек 2 километра – 200 846 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Красноармейское, района Бәйтерек 1,7 километра – 247 875 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Болашақ, района Бәйтерек – 112 000 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог к селу Мичуринское 1, района Бәйтерек – 368 368 тысяч тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых дорог в селе Егіндібұлақ, района Бәйтерек (корректировка) – 204 494 тысячи тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог в селе Новенький, Трекинского сельского округа, района Бәйтерек, (2 километра) – 271 505 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог внутрипоселковых улиц в селе Раздольное, района Бәйтерек – 267 855 тысяч тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог в селе Рубежинское, района Бәйтерек – 700 240 тысяч тенге;
на строительство сельского клуба в селе Щапово, района Бәйтерек – 58 655 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Предусмотреть гражданским служащим социального обеспечения, культуры, спорта работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2024 года.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Н. Хайруллин
Приложение к решению
маслихата района Бәйтерек
от 5 марта 2024 года № 12-2
Приложение 1 к решению
маслихата района Бәйтерек
от 21 декабря 2023 года № 10-2
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование