Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 15-1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2024 жылғы 14 қарашадағы № 28-1 шешімі
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 21 желтоқсандағы №15-1 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1,2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 146 261 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 033 068 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 54 304 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 23 154 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3 035 735 мың теңге;
2) шығындар – 4 751 157 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 214 311 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 302 744 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 88 433 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 819 207 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру– 819 207 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 883 910 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 88 433 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 23 730 мың теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден келесі түсімдер ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер – 528 496 мың теңге, соның ішінде:
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 13 585 мың теңге;
санаторийлік-курорттық емдеу – 656 мың теңге;
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыру – 2 317 мың теңге;
Халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алу – 49 804 мың теңге;
Тасқала ауданы, Мерей ауылындағы электр желілерін қайта жаңғырту – 109 390 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы Маметова, Панфилов, Чурилин, Кенжин, Шевченко, Жеңіс, Садовая көшелері бойынша көше жарығын қайта жаңарту – 50 000 мың теңге;

О внесении изменений в решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 21 декабря 2023 года № 15-1
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14 ноября 2024 года № 28-1
Таскалинский районный маслихат Западно–Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 21 декабря 2023 года № 15-1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1,2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объҰмах:
1) доходы - 4 146 261 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 1 033 068 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 54 304 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала - 23 154 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов - 3 035 735 тысяч тенге;
2) затраты - 4 751 157 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 214 311 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 302 744 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов - 88 433 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -819 207 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 819 207 тысяч тенге.
поступление займов - 883 910 тысяч тенге;
погашение займов - 88 433 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 23 730 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть в районном бюджете на 2024 год следующие поступления с вышестоящих бюджетов:
1) целевые трансферты и кредиты из республиканского бюджета - 528 496 тысяч тенге, в том числе на:
увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами – 13 585 тысяч тенге;
санаторно-курортное лечение – 656 тысяч тенге;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 2 317 тысяч тенге;
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 49 804 тысячи тенге;
реконструкция линий электропередач в с. Мерей Таскалинского района – 109 390 тысяч тенге;
реконструкция уличного освещения по ул. Маметова, Панфилова, Чурилина, Кенжина, Шевченко, Женис, Садовая в с. Таскала Таскалинского района ЗКО – 50 000 тысяч тенге;

мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 302 744 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер мен кредиттер – 2 254 755 мың теңге, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеу – 10 907 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакет – 3 650 мың теңге;
мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек – 1 108 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдар құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 48 195 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Мереке ауылына кірме жолын күрделі жөндеу – 452 447 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Оян ауылына кірме жолын күрделі жөндеу – 448 555 мың теңге;
БҚО, Тасқала ауданы, Мерей ауылының көшелеріндегі көлік жолдарын күрделі жөндеу – 290 950 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Ақтау ауылының көшелеріндегі көлік жолдарын күрделі жөндеу – 329 269 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беру – 10 000 мың теңге;
Халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алу – 21 508 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Ақкүтір ауылын сумен жабдықтау үшін КБМ қондырғысын орнату – 19 000 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Жігер ауылын сумен жабдықтау үшін КБМ қондырғысын орнату - 19 000 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Еменжар ауылын сумен жабдықтау үшін КБМ қондырғысын орнату - 19 000 мың теңге;
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй сатып алуға кредит беру – 581 166 мың теңге;
3) субвенциялар – 1 135 258 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 302 744 тысячи тенге;
2) целевые трансферты и кредиты из областного бюджета - 2 254 755 тысяч тенге, в том числе на:
государственная адресная социальная помощь - 10 907 тысяч тенге;
государственный социальный пакет - 3 650 тысяч тенге;
единовременные социальные выплаты отдельным категориям граждан – 1 108 тысяч тенге;
обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан - 48 195 тысяч тенге;
капитальный ремонт подъездной автодороги к п.Мереке Таскалинского района ЗКО – 452 447 тысяч тенге;
капитальный ремонт подъездной дороги к селу Оян Таскалинского района ЗКО – 448 555 тысяч тенге;
капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог с.Мерей Таскалинского района ЗКО – 290 950 тысячи тенге;
капитальный ремонт автомобильных дорог улиц села Актау, Таскалинского района, ЗКО – 329 269 тысяч тенге;
предоставление жилищных сертификатов – 10 000 тысяч тенге;
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 21 508 тысяч тенге;
установка КБМ для водоснабжения с. Аккутир Таскалинского района ЗКО – 19 000 тысяч тенге;
установка КБМ для водоснабжения с. Жигер Таскалинского района ЗКО - 19 000 тысяч тенге;
установка КБМ для водоснабжения с. Еменжар Таскалинского района ЗКО - 19 000 тысяч тенге;
кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на приобретение жилья – 581 166 тысяч тенге.
3) субвенции – 1 135 258 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

29 363,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
18 053,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
63 690,0
6
Жер қатынастары
30 056,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
30 056,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 056,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
33 634,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
33 634,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
33 634,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
40 941,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
40 941,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
40 941,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөнінде
40 289,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
652,0
12
Көлiк және коммуникация
982 509,0
1
Автомобиль көлiгi
964 509,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
964 509,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
54 507,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
910 002,0
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
18 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
18 000,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
18 000,0
13
Басқалар
835 543,0
9
Басқалар
835 543,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
806 588,0
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
620 220,0
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
186 368,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі

29 363,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
18 053,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
63 690,0
6
Земельные отношения
30 056,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
30 056,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
30 056,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
33 634,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
33 634,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
33 634,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
40 941,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
40 941,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
40 941,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областн
40 289,0
015
Капитальные расходы государственного органа
652,0
12
Транспорт и коммуникации
982 509,0
1
Автомобильный транспорт
964 509,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
964 509,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
54 507,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
910 002,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
18 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
18 000,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
18 000,0
13
Прочие
835 543,0
9
Прочие
835 543,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
806 588,0
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
620 220,0
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
186 368,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)