2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 20-2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Теректі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 327 342 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 792 606 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20 186 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 777 480 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 737 070 мың теңге;
2) шығындар – 7 858 748 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 148 681 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 342 084 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 193 403 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 680 087 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 680 087 мың теңге:
қарыздар түсімі – 3 630 932 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 950 845 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 теңге.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2024 жылғы 4 желтоқсандағы "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес және осы шешемнің 3, 4, 5, 6, 7 тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің түсуі ескерілсін:
республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан жалпы сомасы 879 206 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 121 113 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 18 125 мың теңге;
санаторлық-курорттық емдеуге – 2 192 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 6 970 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 188 722 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Алғабас ауылындағы су құбырының құрылысына – 100 000 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Қызылжар ауылындағы су құбырының құрылысына – 100 000 мың теңге;

О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26 декабря 2024 года № 20-2
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Теректинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 327 342 тысячи тенге:
налоговые поступления – 2 792 606 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 20 186 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 777 480 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 737 070 тысяч тенге;
2) затраты – 7 858 748 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 148 681 тысяча тенге:
бюджетные кредиты – 342 084 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 193 403 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 680 087 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 680 087 тысяч тенге:
поступление займов – 3 630 932 тысячи тенге;
погашение займов – 950 845 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.
2. Поступления в районный бюджет на 2025 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2024 года "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы" и согласно пунктов 3, 4, 5, 6, 7 настоящего решения.
3. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов и кредитов из вышестоящего бюджета:
из республиканского бюджета и Национального фонда Республики Казахстан в общей сумме 879 206 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 121 113 тысяч тенге;
на обеспение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью – 18 125 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 2 192 тысячи тенге;
на повышение заработной платы отдельной категории гражданских служащих, работников организации, работников казенных предприятии содержащиеся за счет средств государственного бюджета – 6 970 тысяч тенге;
на приобретение жилья из коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 188 722 тысячи тенге;
на строительство водопровода села Алгабас Теректинского района Западно-Казахстанской области – 100 000 тысяч тенге;
на строительство водопровода села Кызылжар Теректинского района Западно-Казахстанской области – 100 000 тысяч тенге;

мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға кредит беруге – 342 084 мың теңге;
облыстық бюджеттен жалпы сомасы 3 621 480 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 86 623 мың теңге;
кепілдік берілген әлеуметтік топтамаға – 15 925 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 62 817 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беруге – 2 000 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Магистральное ауылындағы су құбырының құрылысына – 165 267 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Подстепный ауылында бірінші қабатында тұрғын емес үй-жайлары бар жеті үш қабатты көппәтерлі тұрғын үйлер және төрт қабатты алты құрастырмалы монолитті қаңқадан (сыртқы желілерсіз және абаттандырусыз) тұрғын үйлердің құрылысына – 3 288 848 мың теңге;
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте бюджеттік кредиттерді өтеу  сомаларының түсімдері 193 403 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2025 жылға кірістерді бөлу нормативі төмендегі ерекшеліктер кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% есепке алынады.
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция жалпы сомасы 867 316 мың теңге көлемінде түсімдер көзделсін.
8. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 770 924 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
1) Ақжайық ауылдық округі – 67 657 мың теңге;
2) Ақсуат ауылдық округі – 24 023 мың теңге;
3) Аңқаты ауылдық округі – 47 900 мың теңге;
4) Ақсоғым ауылдық округі – 49 319 мың теңге;
5) Долин ауылдық округі – 66 380 мың теңге;
6) Богдановка ауылдық округі – 60 060 мың теңге;
7) Құмақсай ауылдық округі – 45 660 мың теңге;
8) Подстепный ауылдық округі – 24 468 мың теңге;
9) Покатиловка ауылдық округі – 43 403 мың теңге;
10) Приречный ауылдық округі – 47 322 мың теңге;
11) Ұзынкөл ауылдық округі – 47 373 мың теңге;
12) Теректі ауылдық округі – 70 513 мың теңге;
13) Шалқар ауылдық округі – 54 405 мың теңге;

на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов – 342 084 тысячи тенге;
из областного бюджета в общей сумме 3 621 480 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 86 623 тысячи тенге;
на гарантированный социальный пакет – 15 925 тысяч тенге;
на обеспение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 62 817 тысяч тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 2 000 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Магистральное Теректинского района Западно-Казахстанской области – 165 267 тысяч тенге;
на строительство семи трехэтажных многоквартирных жилых домов с нежилыми помещениями на первом этаже и шести четырехэтажных многоквартирных жилых домов из сборно-монолитного каркаса (без наружных инженерных сетей и благоустройства) в селе Подстепное Теректинского района Западно-Казахстанской области – 3 288 848 тысяч тенге;
4. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступления сумм погашения бюджетных кредитов в сумме 193 403 тысячи тенге.
5. Установить на 2025 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в районный бюджет 100%;
2) социальный налог зачисляется в районный бюджет 100%.
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год поступление субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 867 316 тысяч тенге.
8. Установить объемы субвенции в общей сумме 770 924 тысячи тенге, передаваемой из районного бюджета бюджетам поселков, сельских округов на 2025 год, в том числе:
1) Акжаикский сельский округ – 67 657 тысяч тенге;
2) Аксуатский сельский округ – 24 023 тысячи тенге;
3) Анкатинский сельский округ – 47 900 тысяч тенге;
4) Аксогумский сельский округ – 49 319 тысяч тенге;
5) Долинский сельский округ – 66 380 тысяч тенге;
6) Богдановский сельский округ – 60 060 тысяч тенге;
7) сельский округ Кумаксай – 45 660 тысяч тенге;
8) Подстепновский сельский округ – 24 468 тысяч тенге;
9) Покатиловский сельский округ – 43 403 тысячи тенге;
10) Приреченский сельский округ – 47 322 тысячи тенге;
11) Узункольский сельский округ – 47 373 тысячи тенге;
12) сельский округ Теректі – 70 513 тысяч тенге;
13) Шалкарский сельский округ – 54 405 тысяч тенге;

14) Шағатай ауылдық округі – 58 398 мың теңге;
15) Шаған ауылдық округі – 64 043 мың теңге.
9. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке төмен тұрған бюджеттерден бюджеттік алымдар қарастырылмайды.
10. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 59 448 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
11. Теректі аудандық мәслихатының тұрақты комиссияларына әр тоқсан сайын бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің есебін тыңдау жүктелсін.

14) Шагатайский сельский округ – 58 398 тысяч тенге;
15) Чаганский сельский округ – 64 043 тысячи тенге.
9. Бюджетные изъятия из нижестоящих бюджетов в районный бюджет на 2025 год не предусматриваются.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в размере 59 448 тысяч тенге.
11. Поручить постоянным комиссиям Теректинского районного маслихата ежеквартально заслушивать отчеты администраторов бюджетных программ.

007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
55 200
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
2 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
744 746
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
252 097
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
252 097
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
252 097
2
Әлеуметтiк көмек
392 924
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
392 924
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 699
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
96 824
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 022
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
174 623
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
115 756
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
99 725
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
97 725
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 609
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 408
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
20 000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3 105
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
13 603
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
55 200
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
2 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
744 746
1
Социальное обеспечение
252 097
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
252 097
005
Государственная адресная социальная помощь
252 097
2
Социальная помощь
392 924
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
392 924
002
Программа занятости
0
006
Оказание жилищной помощи
2 699
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
96 824
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 022
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
174 623
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
115 756
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
99 725
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
97 725
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
59 609
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 408
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
20 000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
3 105
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
13 603
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

30 947
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
30 947
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
364 370
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс істеуі
363 148
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 222
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
145 624
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
116 242
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 385
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
78 857
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
29 382
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 382
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
116 123
6
Жер қатынастары
29 063
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
29 063
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 063
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
10
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
87 060
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
87 060
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
87 060
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
51 101
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
51 101
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
51 101
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

30 947
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
30 947
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
364 370
006
Функционирование районных (городских) библиотек
363 148
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 222
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
145 624
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
116 242
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
37 385
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
78 857
006
Капитальные расходы государственного органа
0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
29 382
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
29 382
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
116 123
6
Земельные отношения
29 063
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
29 063
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
29 063
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
0
007
Капитальные расходы государственного органа
0
10
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
87 060
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
87 060
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
87 060
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
51 101
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
51 101
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
51 101
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)