Астана қаласында коммуналдық қалдықтардың түзілу және жинақталу нормаларын бекіту туралы
Астана қаласы мәслихатының 2025 жылғы 18 наурыздағы № 283/35-VIII шешімі
Қазақстан Республикасы Экология кодексі 365-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 347 бұйрығымен бекітілген Коммуналдық қалдықтардың түзілу және жинақталу нормаларын есептеудің үлгілік қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24212 болып тіркелген) сәйкес Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Астана қаласында коммуналдық қалдықтардың түзілу және жинақталу нормалары осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.

Об утверждении норм образования и накопления коммунальных отходов в городе Астане
Решение маслихата города Астаны от 18 марта 2025 года № 283/35-VIII
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 365 Экологического кодекса Республики Казахстан, Типовыми правилами расчета норм образования и накопления коммунальных отходов, утвержденными приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 347 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 24212), маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить нормы образования и накопления коммунальных отходов в городе Астане согласно приложению к настоящему решению.

2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы
мәслихатының төрағасы
Т. Зейнұлқабден
Астана қаласы мәслихатының
2025 жылғы 18 наурыздағы
№ 283/35-VIII шешіміне
қосымша
Астана қаласында коммуналдық қалдықтардың түзілу және жинақталу нормалары
Р/с
Коммуналдық қалдықтар жинақталатын объектінің атауы
Есептік бірлік
Норма, жылына 1 есептік бірлікке текше метр
1.
Абаттандырылған үй иелігі
1 тұрғын

2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата города Астаны Т. Зейнұлқабден
Приложение
к решению маслихата
города Астаны
от 18 марта 2025 года № 283/35-VIII
Нормы образования и накопления коммунальных отходов города Астаны
Наименование объекта накопления коммунальных отходов
Расчетная единица
Норма, куб. метр на 1 расчетную единицу в год
1.
Благоустроенные домовладения
1 житель

2,45
Ескерту: қатты тұрмыстық қалдықтардың орташа тығыздығы – 152 кг/м3
* тәулігіне 1000 қатысушыға қатты тұрмыстық қалдықтардың жиналу жылдамдығы көрсетілген
________________________________

2,45
Примечание: средняя плотность твердых бытовых отходов - 152 кг/м3
* норма накопления твердых бытовых отходов указана на 1000 участников в сутки