"2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2024 жылғы 11 желтоқсандағы № 8С-16-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2025 жылғы 19 наурыздағы № 8С-18-3 шешімі
Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2024 жылғы 11 желтоқсандағы № 8С-16-2 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 591 557 432,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 84 184 225,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 139 606,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 95 000,0 мың тенге;
трансферттер түсімдері – 497 138 601,9 мың теңге;
2) шығындар – 591 355 491,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 8 867 886,4 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 22 643 554,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 775 668,5 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 324 191,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 330 691,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 6 500,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8 990 135,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 990 135,7 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3 және 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 және 4-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешiм 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Ақмола облыстық мәслихаты
төрағасының міндетін атқарушы
С.Сыздықов
"КЕЛІСІЛДІ"
Ақмола облысының әкімі М.Ахметжанов
2025 жылғы " 19 " наурыз
"Ақмола облысының
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
А.Шүгірмақова
2025 жылғы " 19 " наурыз
Ақмола облыстық
мәслихатының
2025 жылғы 19 наурыздағы

О внесении изменений в решение Акмолинского областного маслихата от 11 декабря 2024 года № 8С-16-2 "Об областном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Акмолинского областного маслихата от 19 марта 2025 года № 8С-18-3
Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акмолинского областного маслихата "Об областном бюджете на 2025-2027 годы" от 11 декабря 2024 года № 8С-16-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 591 557 432,9 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 84 184 225,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 139 606,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 95 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 497 138 601,9 тысяча тенге;
2) затраты – 591 355 491,2 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 867 886,4 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 22 643 554,9 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 775 668,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 324 191,0 тысяча тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 330 691,0 тысяча тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 6 500,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -8 990 135,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 990 135,7 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 3 и 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Исполняющий обязанности председателя
Акмолинского областного маслихата
С.Сыздыков
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Акмолинской области
М.Ахметжанов
" 19 " марта 2025 года
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
Акмолинской области"
А.Шугурмакова
" 19 " марта 2025 года
Приложение 1 к решению
Акмолинского областного маслихата
от 19 марта 2025 года

1 067 037,2
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
25 062 968,0
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
3 326 361,0
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
197 697,0
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
5 361 138,6
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
674 194,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4 261 107,0
081
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
7 598 843,9
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
125 955 250,2
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
1 385 463,7
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
3 816,0
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
457 222,0
089
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
290 341,3
202
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
26 516 612,3
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
37 844 877,7
204
Жеке орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
1 094 705,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
8 397 078,3
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
7 598 092,1
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
798 986,2
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
6 614 541,3
011
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
822 553,0
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 376 192,3
099
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
472 721,0
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
3 943 075,0
05
Денсаулық сақтау
18 490 754,3
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
16 825 414,9

1 067 037,2
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
25 062 968,0
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
3 326 361,0
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
197 697,0
055
Дополнительное образование для детей и юношества
5 361 138,6
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
674 194,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 261 107,0
081
Дошкольное воспитание и обучение
7 598 843,9
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
125 955 250,2
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
1 385 463,7
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 816,0
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
457 222,0
089
Организация профессионального обучения
290 341,3
202
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
26 516 612,3
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
37 844 877,7
204
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
1 094 705,0
285
Управление физической культуры и спорта области
8 397 078,3
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
7 598 092,1
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
798 986,2
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
6 614 541,3
011
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
822 553,0
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1 376 192,3
099
Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
472 721,0
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
3 943 075,0
05
Здравоохранение
18 490 754,3
253
Управление здравоохранения области
16 825 414,9

001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
543 044,3
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
302 630,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
55 746,1
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
153 245,2
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
3 127,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
57 970,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
222 000,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 018 154,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
190 712,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
10 059 893,6
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
877 556,7
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
692 214,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
1 235,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 647 887,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 665 339,4
038
Денсаулық сақтау объектiлерiн салу және реконструкциялау
1 665 339,4
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
23 641 988,2
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
20 474 828,8
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
263 957,6
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 278 256,8
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
95 990,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
543 044,3
006
Услуги по охране материнства и детства
302 630,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
55 746,1
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
153 245,2
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
3 127,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
57 970,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
222 000,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 018 154,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
190 712,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
10 059 893,6
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
877 556,7
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
692 214,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
1 235,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 647 887,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 665 339,4
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 665 339,4
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
23 641 988,2
256
Управление координации занятости и социальных программ области
20 474 828,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
263 957,6
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 278 256,8
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
95 990,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

3 910 134,2
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
703 841,8
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
65 642,0
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
360 000,0
062
Біліктілік жүйесін дамыту
5 324,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 310 886,0
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
17 981,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
52 602,0
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
3 485 709,0
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
22 386,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
7 902 118,4
261
Облыстың білім басқармасы
1 024 148,4
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
801 030,6
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
200 325,8
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
22 792,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 143 011,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
2 143 011,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
52 114 034,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
52 114 034,0
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
205 828,0
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
1 405 460,0
054
Жеке тұрғын үй қорынан алынған тұрғынжай үшін азамматардың жекелеген санаттарына төлемдер
20 000,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
6 855 290,4
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
43 627 455,6
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
23 558 789,1
262
Облыстың мәдениет басқармасы

3 910 134,2
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
703 841,8
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
65 642,0
061
Содействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
360 000,0
062
Развитие системы квалификаций
5 324,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 310 886,0
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
17 981,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
52 602,0
068
Программа занятости
3 485 709,0
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
22 386,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
7 902 118,4
261
Управление образования области
1 024 148,4
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
801 030,6
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
200 325,8
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
22 792,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 143 011,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
2 143 011,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
52 114 034,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
52 114 034,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
205 828,0
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
1 405 460,0
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
20 000,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
6 855 290,4
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
43 627 455,6
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
23 558 789,1
262
Управление культуры области

415 877,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
10 480 500,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
10 480 500,0
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
9 710 556,0
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
769 944,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
63 433 841,4
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
6 258 595,5
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
178 272,8
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
105 495,0
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
3 628 884,4
006
Жануарлар дүниесін қорғау
69 265,0
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
740 452,4
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
1 000 000,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
536 225,9
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
500 000,0
035
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
500 000,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 735 772,9
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
329 280,9
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
17 248,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
15 000,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
20 185,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
76 465,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
50 000,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 572 798,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 645,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
51 998,0
032
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау
45 094,0
033
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
4 207,0
034
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру

415 877,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
10 480 500,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
10 480 500,0
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
9 710 556,0
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
769 944,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
63 433 841,4
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
6 258 595,5
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
178 272,8
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
105 495,0
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
3 628 884,4
006
Охрана животного мира
69 265,0
008
Мероприятия по охране окружающей среды
740 452,4
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
1 000 000,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
536 225,9
265
Управление предпринимательства и промышленности области
500 000,0
035
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
500 000,0
719
Управление ветеринарии области
3 735 772,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
329 280,9
003
Капитальные расходы государственного органа
17 248,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
15 000,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
20 185,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
76 465,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
50 000,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 572 798,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 645,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
51 998,0
032
Временное содержание безнадзорных и бродячих животных
45 094,0
033
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
4 207,0
034
Вакцинация и стерилизация бродячих животных

27 012,0
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкерлердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
522 840,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
52 939 473,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
922 262,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 234 968,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
15 190,0
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
9 687 473,0
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
500 000,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 469,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
36 746,0
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар
488 230,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
183 600,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
8 480,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 171 368,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
21 014 622,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
86 760,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 727 642,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
9 245 328,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
615 335,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
16 402 027,6
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
16 299 948,1
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
275 904,3
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 111 922,2
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері

27 012,0
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
522 840,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
52 939 473,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
922 262,0
002
Субсидирование развития семеноводства
1 234 968,0
003
Капитальные расходы государственного органа
15 190,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
9 687 473,0
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
500 000,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 469,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
36 746,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
488 230,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
183 600,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
8 480,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 171 368,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
21 014 622,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
86 760,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 727 642,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
9 245 328,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
615 335,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
16 402 027,6
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
16 299 948,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
275 904,3
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 111 922,2
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам

9 687 473,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
140 794,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
8 480,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 171 368,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
21 014 622,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
86 760,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 727 642,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
9 245 328,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
615 335,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
3 414 958,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 311 510,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
237 496,0
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
3 074 014,0
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
103 448,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
103 448,0
12
Көлiк және коммуникация
58 295 320,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
58 295 320,0
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
135 626,0
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
75 000,0
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2 500 000,0
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
111 120,0
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
16 348 864,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10 532 698,0
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
28 592 012,0
13
Басқалар
74 475 069,8
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 926 516,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
1 926 516,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
68 698 651,8
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу

9 687 473,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
140 794,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
8 480,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 171 368,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
21 014 622,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
86 760,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 727 642,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
9 245 328,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
615 335,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
3 414 958,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 311 510,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
237 496,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
3 074 014,0
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
103 448,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
103 448,0
12
Транспорт и коммуникации
58 295 320,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
58 295 320,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
135 626,0
002
Развитие транспортной инфраструктуры
75 000,0
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
2 500 000,0
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
111 120,0
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
16 348 864,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10 532 698,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
28 592 012,0
13
Прочие
74 475 069,8
257
Управление финансов области
1 926 516,0
012
Резерв местного исполнительного органа области
1 926 516,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
68 698 651,8
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов

5 926 692,0
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
28 898,0
2
Салықтық емес түсiмдер
9 287 523,0
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
1 829 731,0
1
Мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері
25 000,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
173 171,0
6
Бюджет қаражатын банк шоттарына орналастырғаны үшін сыйақылар
2 000,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
1 629 560,0
02
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
688,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
688,0
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
3 064,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
3 064,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
5 787 148,0
1
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін, Жәбірленушілерге өтемақы қорына, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына және Арнаулы мемлекеттік қорға түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
5 787 148,0
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
1 666 892,0
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
1 666 892,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
95 000,0
01
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
95 000,0
1
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
95 000,0
4
Трансферттер түсімі
426 899 817,0
01
Төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер
37 418 104,0
2
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерден трансферттер
37 418 104,0
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
389 481 713,0
1
Республикалық бюджеттен түсетiн трансферттер
389 481 713,0
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
II. Шығындар
526 114 348,0
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
5 122 001,0
110
Облыс мәслихатының аппараты

5 926 692,0
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
28 898,0
2
Неналоговые поступления
9 287 523,0
01
Доходы от государственной собственности
1 829 731,0
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
25 000,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
173 171,0
6
Вознаграждения за размещение бюджетных средств на банковских счетах
2 000,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
1 629 560,0
02
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
688,0
1
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
688,0
03
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
3 064,0
1
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
3 064,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
5 787 148,0
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора, в Фонд компенсации потерпевшим, Фонд поддержки инфраструктуры образования и Специальный государственный фонд
5 787 148,0
06
Прочие неналоговые поступления
1 666 892,0
1
Прочие неналоговые поступления
1 666 892,0
3
Поступления от продажи основного капитала
95 000,0
01
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
95 000,0
1
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
95 000,0
4
Поступления трансфертов
426 899 817,0
01
Трансферты из нижестоящих органов государственного управления
37 418 104,0
2
Трансферты из районных (городов областного значения) бюджетов
37 418 104,0
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
389 481 713,0
1
Трансферты из республиканского бюджета
389 481 713,0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
II. Затраты
526 114 348,0
01
Государственные услуги общего характера
5 122 001,0
110
Аппарат маслихата области

5 531 196,4
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
617 528,4
Мүгедектерді әлеуметтік қамсыздандыруға
1 745 202,0
Жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге
57 709,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
509 814,0
Отбасыларды қолдау жөніндегі орталықтарды құруға және ұстауға
147 673,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
684 953,0
Жекелеген санаттарға әлеуметтік көмекке
196 682,0
Қарт адамдарға әлеуметтік қолдау көрсету үшін
1 502 735,0
Көкшетау қаласында "Белсенді ұзақ өмір сүру" орталығын ашылуға
68 900,0
Облыстың мәдениет басқармасы
2 111 754,4
Мәдениет объектілерін жөндеуге
227 340,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
1 117 719,0
Мәдениет ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға
23 236,0
Мәдениет объектілерін ұстауға
743 459,4
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
68 580,3
Спорт саласындағы іс-шараларды іске асыруға
68 580,3
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
6 855 290,4
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
4 170 158,9
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
95 115,0
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін жөндеуге
465 117,7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы материалдық-техникалық базаны нығайтуға
2 124 898,8
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
19 670 908,7
Жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
16 720 844,3
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
2 950 064,4
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
476 698,2
Даму және құрылыс жүргізу схемаларын әзірлеуге, инженерлік тораптарды түгендеуге және индустриялық аймақтық егжей-тегжейлі жоспарлау жоспары
9 433,2
Халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
467 265,0
Нысаналы даму трансферттерi
40 316 449,7
оның iшiнде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
9 256 432,6
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
5 154 371,2
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
1 028 568,5
Спорт объектілерін дамытуға
1 685 876,4
Мемлекеттік органдар және қорғаныс объектілерін дамытуға
499 341,5
Мәдениет және демалыс объектілерін дамытуға

5 531 196,4
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
617 528,4
На социальное обеспечение лиц с инвалидностью
1 745 202,0
На обеспечение льготного проезда
57 709,0
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
509 814,0
На создание и содержание центров по поддержке семей
147 673,0
На выплату государственной адресной социальной помощи
684 953,0
На социальную помощь отдельным категориям граждан
196 682,0
На социальную поддержку пожилых людей
1 502 735,0
На открытие Центра активного долголетия в городе Кокшетау
68 900,0
Управление культуры области
2 111 754,4
На ремонт объектов культуры
227 340,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
1 117 719,0
На материально-техническое оснащение организациям культуры
23 236,0
На содержание объектов культуры
743 459,4
Управление физической культуры и спорта области
68 580,3
На реализацию мероприятий в сфере спорта
68 580,3
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
6 855 290,4
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
4 170 158,9
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
95 115,0
На ремонт системы водоснабжения и водоотведения
465 117,7
На укрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства
2 124 898,8
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
19 670 908,7
На разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
16 720 844,3
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
2 950 064,4
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
476 698,2
На разработку схем развития и застройки, инвентаризацию инженерных сетей и плана детальной планировки индустриальной зоны
9 433,2
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
467 265,0
Целевые трансферты на развитие
40 316 449,7
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
9 256 432,6
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
5 154 371,2
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 028 568,5
На развитие объектов спорта
1 685 876,4
На развитие объектов государственных органов и обороны
499 341,5
На развитие объектов культуры и отдыха

130 798,0
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамытуға
104 855,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
652 622,0
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
24 382 187,6
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
5 278 009,2
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
8 430 367,2
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
3 402 459,1
Газ-көлік жүйесін дамытуға
5 848 597,0
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға
95 804,2
Шағын және моноқалаларды дамытуға
110 636,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
1 034 928,9
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
181 386,0
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
6 677 829,5
Көлік инфрақұрылымын дамытуға
3 749 176,5
Шағын және моноқалаларды дамытуға
440 598,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
2 450 000,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
38 055,0

130 798,0
На развитие объектов сельского хозяйства
104 855,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
652 622,0
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
24 382 187,6
На развитие систем водоснабжения и водоотведения
5 278 009,2
На развитие систем водоснабжения в сельских населенных пунктах
8 430 367,2
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
3 402 459,1
На развитие газотранспортной системы
5 848 597,0
На развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
95 804,2
На развитие малых и моногородов
110 636,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 034 928,9
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
181 386,0
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
6 677 829,5
На развитие транспортной инфраструктуры
3 749 176,5
На развитие малых и моногородов
440 598,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
2 450 000,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
38 055,0