Шортанды аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 8С-31/2 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2025 жылғы 20 ақпандағы № 8С-34/2 шешімі
Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шортанды аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 8С-31/2 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 722 631,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 461 607 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18 656 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 229 368,4 мың теңге;
2) шығындар – 5 755 631,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – (-118 767) мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 35 388 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 154 155 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 85 767 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – (-85 767) мың теңге.";
8 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 49 800 мың теңге сомасында бекітілсін.";
келесі мазмұндағы 11-1 тармақпен толықтырылсын:
"11-1. 2025 жылдың 1 қаңтарында қалыптасқан жағдай бойынша аудандық бюджетте 33 000 мың теңге сомасында бюджет қаражатының бос қалдықтары есепке алынсын.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шортанды аудандық мәслихатының төрағасы Г.Сәдуақасова
Шортанды аудандық
мәслихатының

О внесении изменений и дополнения в решение Шортандинского районного маслихата от 24 декабря 2024 года № 8С-31/2 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 20 февраля 2025 года № 8С-34/2
Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шортандинского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 24 декабря 2024 года № 8С-31/2 следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 722 631,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 461 607 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 18 656 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 229 368,4 тысяч тенге;
2) затраты – 5 755 631,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – (-118 767) тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 35 388 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 154 155 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 85 767 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – (-85 767) тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 49 800 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. Учесть в районном бюджете свободные остатки бюджетных средств в сумме 33 000 тысяч тенге, образовавшиеся по состоянию на 1 января 2025 года.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложения к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Шортандинского
районного маслихата Г.Садвокасова
Приложение к решению
Шортандинского районного
маслихата

5000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
5000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
356637
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
28216
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
28216
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
28216
2
Әлеуметтiк көмек
216519
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
216519
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
36686
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3269
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
109215
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1700
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
49210
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
16439
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
111902
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
111902
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45765
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
401
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
25562
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
40174
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2016264
1
Тұрғын үй шаруашылығы
12851
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1000
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
1000
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
11851
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
11851
2
Коммуналдық шаруашылық
2003413
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

5000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
356637
1
Социальное обеспечение
28216
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
28216
005
Государственная адресная социальная помощь
28216
2
Социальная помощь
216519
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
216519
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
36686
006
Оказание жилищной помощи
3269
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
109215
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1700
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
49210
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
16439
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
111902
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
111902
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
45765
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
401
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
25562
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
40174
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2016264
1
Жилищное хозяйство
12851
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1000
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
1000
467
Отдел строительства района (города областного значения)
11851
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
11851
2
Коммунальное хозяйство
2003413
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)