Жамбыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы "Жамбыл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 27-136 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 14 наурыздағы № 30-147 шешімі
Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жамбыл аудандық мәслихатының "Жамбыл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 27-136 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 206068 тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 22 455 331 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер 9 795 859 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 93 600 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 1 425 456 мың теңге;
трансферттер түсiмі 11 140 416 мың теңге; оның ішінде:
2) шығындар 21 324 119 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 144 531 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 304 730 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 160 199 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 986 681 мың теңге;

О внесении изменений в решение Жамбылского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 27-136 "О бюджете Жамбылского района на 2025-2027 годы"
Решение Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 14 марта 2025 года № 30-147
Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жамбылского районного маслихата "О бюджете Жамбылского района на 2025-2027 годы" от 27 декабря 2024 года № 27-136 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 206068) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 22 455 331 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 9 795 859 тысяч тенге;
неналоговые поступления 93 600 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 1 425 456 тысяч тенге;
поступления трансфертов 11 140 416 тысяч тенге;
2) затраты 21 324 119 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 144 531 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 304 730 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 160 199 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 986 681 тысяча тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 986 681 мың теңге.":
қарыздар түсімі 304 730 мың теңге;
қарыздарды өтеу 1 406 813 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 115 402 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешiм 2025 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Жамбыл аудандық мәслихатының хатшысы М. Амиргалиев
Жамбыл аудандық мәслихатының _______ жылғы ____________ № ________ шешіміне 1-қосымша
Жамбыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 27-136 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
I.Кірістер

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 986 681 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов 304 730 тысяч тенге;
погашение займов 1 406 813 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 115 402 тысячи тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Жамбылского района М. Амиргалиев
Приложение 1 к решению Жамбылского районного маслихата
от _________ года ______№ ______
Приложение 1 к решению Жамбылского районного маслихата
от 27 декабря 2024 года № 27-136
Районный бюджет на 2025 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
I.Доходы

174 337
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
11 513
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
179 206
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
845 813
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
211 747
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
148 747
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66 488
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 926
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
53 472
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14 990
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 871
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй
инспекциясы бөлімі
63 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарынберу
63 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
7 293 764
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 000 835
463
Ауданның (облыстықмаңызы бар қаланың) жер
қатынастары бөлімі
42 685
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
42 685
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 866 820
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
292 734
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
257 739
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
2 316 347
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй
инспекциясы бөлімі
91 330
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үйқоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік
саясатты іске асыру бойынша қызметтер
47 474
006
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
7 000
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы
ағымдағы трансферттер
36 856
2
Коммуналдық шаруашылық
2 700 279
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі

174 337
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
11 513
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
179 206
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
845 813
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
211 747
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
148 747
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
66 488
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 926
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
53 472
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
14 990
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 871
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
63 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
63 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
7 293 764
1
Жилищное хозяйство
3 000 835
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
42 685
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
42 685
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 866 820
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
292 734
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
257 739
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2 316 347
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
91 330
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
47 474
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
7 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
36 856
2
Коммунальное хозяйство
2 700 279
467
Отдел строительства района (города областного значения)