Іле аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы №37-119 "Іле ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 2025 жылғы 21 ақпандағы № 40-131 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 109-бабына сәйкес, Іле аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
Іле аудандық мәслихатының "Іле ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы №37-119 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 205172 тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-тармақтарына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 275 126 381 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер 256 930 267 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 433 835 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 3 020 254 мың теңге;
трансферттер түсiмі 14 742 025 мың теңге;
2) шығындар 274 574 016 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 163 467 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 257 546 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 94 079 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Илийского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 37-119 "О бюджете Илийского района на 2025-2027 годы"
Решение Илийского районного маслихата Алматинской области от 21 февраля 2025 года № 40-131
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Илийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Илийского районного маслихата "О бюджете Илийского района на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № 37-119 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под под № 205172) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно пунктам 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 275 126 381 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 256 930 267 тысяч тенге;
неналоговые поступления 433 835 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 3 020 254 тысячи тенге;
поступления трансфертов 14 742 025 тысяч тенге;
2) затраты 274 574 016 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 163 467 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 257 546 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 94 079 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 388 898 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 388 898 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 257 546 мың теңге;
қарыздарды өтеу 646 444 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешiм қол қойылған сәттен бастап қолданысқа енгізіледі.
Іле аудандық мәслихатының төрағасы М. Карибаев
Іле аудандық мәслихатының 2025 жылғы 21 ақпандағы № 40-131 шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І. Кірістер

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 388 898 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 388 898 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 257 546 тысяч тенге;
погашение займов 646 444 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тысяч тенге.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с момента подписания.
Председатель Илийского районного маслихата М. Карибаев
Приложение 1 к решению Илийского районного маслихата от 21 февраля 2025 года № 40-31
Районный бюджет на 2025 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

106 813
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 844
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
315 649
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
16 609
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
261 255
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 470 024
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
312 143
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
162 143
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 851
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10 335
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
60 967
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14 990
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
150 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
150 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
7 972 641
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 548 429
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
1 107 106
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
1 107 106
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 397 439
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
86 346
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
112 819
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
2 198 274
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
43 884
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
43 884
2
Коммуналдық шаруашылық
3 999 254
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

106 813
006
Оказание жилищной помощи
5 844
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
315 649
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
16 609
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
261 255
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 470 024
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
312 143
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
162 143
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
75 851
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10 335
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
60 967
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
14 990
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
150 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
150 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
7 972 641
1
Жилищное хозяйство
3 548 429
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
1 107 106
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
1 107 106
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 397 439
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
86 346
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2 198 274
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
43 884
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
43 884
2
Коммунальное хозяйство
3 999 254
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)