Қарасай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 30-3 "Қарасай ауданының қала, ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 20 наурыздағы № 34-3 шешімі
Қарасай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қарасай аудандық мәслихатының "Қарасай ауданының қала, ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 30-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қарасай ауданы Қаскелең қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 3 798 968 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 3 230 683 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 568 285 мың теңге;
2) шығындар 3 815 375 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 16 407 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 16 407 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 16 407 мың теңге.";
"2. Қарасай ауданы Жамбыл ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 525 384 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 449 824 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 75 560 мың теңге;
2) шығындар 530 738 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 5 354 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 5 354 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 5 354 мың теңге.";
"3. Қарасай ауданы Елтай ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8, 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

О внесении изменений в решение Карасайского районного маслихата от 30 декабря 2024 года № 30-3 "О бюджетах города, сельских округов Карасайского района на 2025-2027 годы"
Решение Карасайского районного маслихата Алматинской области от 20 марта 2025 года № 34-3
Карасайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Карасайского районного маслихата "О бюджетах города, сельских округов Карасайского района на 2025-2027 годы" от 30 декабря 2024 года № 30-3 следующие изменения:
пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Каскелен Карасайского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 3 798 968 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 3 230 683 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 568 285 тысяч тенге;
2) затраты 3 815 375 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 16 407 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 16 407 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 16 407 тысяч тенге.";
"2. Утвердить бюджет Жамбылского сельского округа Карасайского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5, 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 525 384 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 449 824 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 75 560 тысяч тенге;
2) затраты 530 738 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 5 354 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 5 354 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 5 354 тысячи тенге.";
"3. Утвердить бюджет Елтайского сельского округа Карасайского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8, 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 12 704 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 12 704 мың теңге.";
"6. Қарасай ауданы Бірінші май ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 16, 17, 18-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 204 240 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 143 764 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 60 476 мың теңге;
2) шығындар 205 347 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 107 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 107 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 107 мың теңге.";
"7. Қарасай ауданы Жандосов ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 19, 20, 21-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 364 069 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 302 424 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 61 645 мың теңге;
2) шығындар 364 075 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 6 мың теңге.";
"8. Қарасай ауданы Ұмтыл ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 22, 23, 24-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 485 028 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 428 520 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 12 704 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 12 704 тысячи тенге.";
"6. Утвердить бюджет Первомайского сельского округа Карасайского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 16, 17, 18 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 204 240 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 143 764 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 60 476 тысяч тенге;
2) затраты 205 347 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 107 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 107 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 107 тысяч тенге.";
"7. Утвердить бюджет Жандосовского сельского округа Карасайского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20, 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 364 069 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 302 424 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 61 645 тысяч тенге;
2) затраты 364 075 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 6 тысяч тенге.";
"8. Утвердить бюджет Умтылского сельского округа Карасайского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 22, 23, 24 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 485 028 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 428 520 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступление от продажи основного капитала 0 тенге;

"11. Қарасай ауданы Әйтей ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 31, 32, 33-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 340 375 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 233 371 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 107 004 мың теңге;
2) шығындар 344 500 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 4 125 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 4 125 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 4 125 мың теңге.";
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31-қосымшалары тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасай аудандық мәслихатының төрағасы Б. Айнабеков
Қарасай аудандық
мәслихатының
2025 жылғы
20 наурыздағы
№ 34-3 шешіміне
1-қосымша
Қарасай аудандық
мәслихатының
2024 жылғы
30 желтоқсандағы
№ 30-3 шешіміне
1-қосымша
Қаскелең қаласының 2025 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы
Сыныбы Атауы
(мың теңге)
Ішкі сыныбы
І. Кірістер

"11. Утвердить бюджет Айтейского сельского округа Карасайского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 31, 32, 33 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 340 375 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 233 371 тысяча тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 107 004 тысячи тенге;
2) затраты 344 500 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 4 125 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 4 125 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 4 125 тысяч тенге.";
2. Приложение 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 к настоящему решению соответственно.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Карасайского районного маслихата Б. Айнабеков
Приложение 1 к решению
Карасайского районного
маслихата от 20 марта
2025 года № 34-3
Приложение 1 к решению
Карасайского районного
маслихата от 30 декабря
2024 года № 30-3
Бюджет города Каскелен на 2025 год
Категория
Сумма
Класс
(тысяч тенге)
Подкласс Наименование
І. Доходы