"Қазақтелеком" акционерлік қоғамына қоғамдық сервитут белгілеу туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 6 наурыздағы № 923 қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер Кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, заңды тұлғаның өтініші негізінде, Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақтелеком" акционерлік қоғамына төменде көрсетілген жер учаскелеріне меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймай 2030 жылдың 21 ақпанына дейін қоғамдық сервитут белгіленсін:
1) Шымкент қаласы, Самал-3 шағын ауданында орналасқан пайдаланудағы талшықты-оптикалық байланыс желісі үшін алаңы 2,8383 га.
"Қазақтелеком" акционерлік қоғамы 10 жұмыс күн мерзім ішінде 2025-2026 жылдарға арналған сервитут құны 195 275 (жүз тоқсан бес мың екі жүз жетпіс бес) теңгені жыл сайын өзгерістерге сәйкес Шымкент қаласының мемлекеттік кірістер басқармасының 201910 есеп шотына аударсын.
2) Шымкент қаласы, Қатын көпір шағын ауданы, Әл-Фараби көшесі (Рысқұлов көшесі мен Амангелді қөшесі аралығында) пайдаланудағы талшықты-оптикалық байланыс желісі үшін алаңы 0,1713 га.
"Қазақтелеком" акционерлік қоғамы 10 жұмыс күн мерзім ішінде 2025-2026 жылдарға арналған сервитут құны 11 785 (он бір мың жеті жүз сексен бес) теңгені жыл сайын өзгерістерге сәйкес Шымкент қаласының мемлекеттік кірістер басқармасының 201910 есеп шотына аударсын.
3) Шымкент қаласы, Самал-3 шағын ауданы пайдаланудағы талшықты-оптикалық байланыс желісі үшін алаңы 4,7224 га.
"Қазақтелеком" акционерлік қоғамы 10 жұмыс күн мерзім ішінде 2025-2026 жылдарға арналған сервитут құны 324 901 (үш жүз жиырма төрт мың тоғыз жүз бір) теңгені жыл сайын өзгерістерге сәйкес Шымкент қаласының мемлекеттік кірістер басқармасының 201910 есеп шотына аударсын.
2. "Шымкент қаласының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Шымкент қаласы әкімінің бірінші орынбасары Қ. Асыловқа жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласы әкімі Ғ. Сыздықбеков

Об установлении публичного сервитута акционерного общества "Казахтелеком"
Постановление акимата города Шымкент от 6 марта 2025 года № 923
В соответствии с Земельным Кодексом Республики Казахстан, Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить публичный сервитут сроком до 21 февраля 2030 года, без изъятия земельного участка у собственников и землепользователей акционерного общества "Казахтелеком" на нижеследующие земельные участки, расположенные по адресу:
1) город Шымкент, микрорайон Самал-3, площадью 2,8383 га для существующей волоконно-оптической линии связи.
Акционерного общество "Казахтелеком" должно в течение 10 рабочих дней перечислить сумму платы за сервитут в размере 195 275 (сто девяносто пять двести семьдесят пять) тенге за 2025-2026 годы на счет 201910 Управления государственных доходов по городу Шымкент в соответствии с годовыми изменениями.
2) город Шымкент, микрорайон Катын копир, улица Аль-Фараби (между улицами Рыскулова и Амангельды), площадью 0,1713 га для существующей волоконно-оптической линии связи.
Акционерного общество "Казахтелеком" должно в течение 10 рабочих дней перечислить сумму платы за сервитут в размере 11 785 (одинадцать тысяч семьсот восемьдесят пять) тенге за 2025-2026 годы на счет 201910 Управления государственных доходов по городу Шымкент в соответствии с годовыми изменениями.
3) город Шымкент, микрорайон Самал-3, площадью 4,7224 гектара существующей волоконно-оптической линии связи.
Акционерного общество "Казахтелеком" должно в течение 10 рабочих дней перечислить сумму платы за сервитут в размере 324 901 (триста двадцать четыре тысяч девятьсот один) тенге за 2025-2026 годы на счет 201910 Управления государственных доходов по городу Шымкент в соответствии с годовыми изменениями.
3. Государственному учреждению "Управление земельных отношений города Шымкент" принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима города Шымкент Асылова К.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Шымкент Сыздыкбеков Г.