Ауыл шаруашылығы дақылдарын сорттық сынау саласындағы мемлекеттік мекемеге тиесіліліктің заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 28 сәуірдегі № 127 бұйрығы
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 70-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған ауыл шаруашылығы дақылдарын сорттық сынау саласындағы мемлекеттік мекемеге тиесіліліктің заттай нормалары бекітілсін.
2. "Ауыл шаруашылығы дақылдарының сорттарын сынау саласындағы мемлекеттік мекемелерге тиесіліліктің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 қазандағы № 4-2/959 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12820 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Егіншілік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың электрондық көшірмесінің Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2025 жылғы 28 сәуірдегі
№ 127 бұйрығымен
бекітілген
Ауыл шаруашылығы дақылдарын сорттық сынау саласындағы мемлекеттік мекемеге тиесіліліктің заттай нормалары
Р/с №
Ауыл шаруашылығы техникасы мен жабдықтарының атауы
Өлшем бірлігі
Мемлекеттік сорттық сынау учаскесіне, мемлекеттік сорттық сынау станциясына арналған саны
Ауыл шаруашылығы техникасы мен жабдықтарының жалпы саны
Қызмет ету мерзімі (жыл)
Қолдану саласы
Таралу саласы
Заттай нормаларды анықтауды және қолдануды нақтылайтын сипаттамалары
200 гектарға дейін

Об утверждении натуральных норм положенности государственного учреждения в сфере сортоиспытания сельскохозяйственных культур
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 апреля 2025 года № 127
В соответствии с пунктом 3 статьи 70 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы положенности государственного учреждения в сфере сортоиспытания сельскохозяйственных культур.
2. Признать утратившим силу приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 октября 2015 года № 4-2/959 "Об утверждении натуральных норм положенности государственных учреждений в сфере сортоиспытания сельскохозяйственных культур" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах № 12820).
3. Департаменту земледелия Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление электронной копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства Республики Казахстан А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 28 апреля 2025 года № 127
Натуральные нормы положенности государственного учреждения в сфере сортоиспытания сельскохозяйственных культур
№ п/п
Наименование сельскохозяйственной техники и оборудования
Единица измерения
Количество на государственный сортоиспытательный участок, государственную сортоиспытательную станцию
Общее количество сельскохозяйственной техники и оборудования
Срок службы (лет)
Область применения
Область распространения
Характеристики, конкретизирующие определение и применение натуральных норм
до 200 гектар