Мемлекеттік тапсырманың құнын айқындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 23 мамырдағы № 173 бұйрығы
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 16-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мемлекеттік тапсырманың құнын айқындау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Аграрлық ғылым және білім департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың электрондық көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасы Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2025 жылғы 23 мамырдағы
№ 173 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік тапсырманың құнын айқындау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік тапсырманың құнын айқындау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 16-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және мемлекеттік тапсырманың құнын айқындау тәртібін белгілейді.
2-тарау. Мемлекеттік тапсырманың құнын айқындау тәртібі
2. Мемлекеттік тапсырманың құны тікелей, жанама және үстеме шығыстардың сомасына сүйене отырып мынадай формула бойынша айқындалады:
Қ = ∑ТШ+ЖШ+ҮШ,
мұнда:
Қ – мемлекеттік тапсырманың құны;
ТШ – тікелей шығыстар;
ЖШ – жанама шығыстар;
ҮШ – үстеме шығыстар.
3. Мемлекеттік тапсырманың құнын есептеген кезде мемлекеттік тапсырманы орындауға тікелей қатысатын барлық жұмыскерлердің жалақысы штаттық кестеге сәйкес лауазымдар бойынша әрбір жұмыскер бойынша жеке көрсетіледі.
4. Тікелей шығыстарға мемлекеттік тапсырманы жүзеге асыратын жұмыскерлердің жалақысы жатады.
5. Жанама шығыстарға:
1) іссапар шығыстары;
2) өкілдік шығыстар;
3) полиграфиялық қызметтерге арналған шығыстар;
4) тікелей мемлекеттік тапсырманы орындау үшін қажетті ақпараттық қызметтер және байланыс қызметтері жатады.

Об утверждении Правил определения стоимости государственного задания
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 мая 2025 года № 173
В соответствии с пунктом 4 статьи 16 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила определения стоимости государственного задания.
2. Департаменту аграрной науки и образования Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление электронной копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 23 мая 2025 года № 173
Правила определения стоимости государственного задания
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила определения стоимости государственного задания (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 16 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и устанавливают порядок определения стоимости государственного задания.
Глава 2. Порядок определения стоимости государственного задания
2. Стоимость государственного задания определяется исходя из суммы прямых, косвенных и накладных расходов по следующей формуле:
С = ∑ПР+КР+НР,
где:
С – стоимость государственного задания;
ПР – прямые расходы;
КР – косвенные расходы;
НР – накладные расходы.
3. При расчете стоимости государственного задания указывается заработная плата всех работников, непосредственно участвующих в выполнении государственного задания, по должностям в соответствии со штатным расписанием отдельно по каждому работнику.
4. К прямым расходам относятся заработная плата работников, осуществляющих государственное задание.
5. К косвенным расходам относятся:
1) командировочные расходы;
2) представительские расходы;
3) расходы на полиграфические услуги;
4) информационные услуги и услуги связи, необходимые непосредственно для выполнения государственного задания.

6. Үстеме шығыстарға:
1) коммуналдық қызметтер (электр энергиясы, жылыту, сумен жабдықтау және кәріз, қоқыс шығару);
2) негізгі құралдарды жөндеу және қызмет көрсету;
3) материалдарды (қосалқы бөлшектер, жанар-жағармай материалдары, жиынтықтауыштар, кеңсе тауарлары және шығыс материалдары) сатып алу;
4) көлік шығыстары;
5) ғимаратты жалға алу;
6) почта қызметтері;
7) салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер жатады.

6. К накладным расходам относятся:
1) коммунальные услуги (электроэнергия, отопление, водоснабжение и канализация, вывоз мусора);
2) ремонт и обслуживание основных средств;
3) приобретение материалов (запасные части, горюче-смазочные материалы, комплектующие, канцелярские товары, расходные материалы);
4) транспортные расходы;
5) аренда здания;
6) услуги почты;
7) налоги и другие обязательные платежи в бюджет.