Қауымдық сервитутты белгілеу туралы
Ұлытау облысы Жаңаарқа ауданының әкімдігінің 2025 жылғы 28 қаңтардағы № 08/02 қаулысы
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер Кодексінің 17,69-бабының 4 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 26 шілдедегі Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы Заңының 8 бабына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ботембай" ЖШС-не 1352,311 гектар құрайтын жер телімде қатты пайдалы қазбаларды іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін алып қоймай қауымдық сервитут белгіленсін.
2. "Жаңаарқа ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын және қауымдық сервитут құқығының мерзімі 6 (алты) жылға берілсін.
3. "Ботембай" ЖШС-не жер телімінде орналасқан жер пайдаланушылармен жекеше сервитут шартына отыру тапсырылсын.
4. Осы қаулы оның алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
5. Осы қаулының орындалысына бақылау жасау аудан әкімінің орынбасары А.Әбдіғожинге жүктелсін.
Аудан әкімі Қ.Ш. Қожықаев

Об установлении публичного сервитута
Постановление акимата Жанааркинского района области Ұлытау от 28 января 2025 года № 08/02
В соответствии со статьей 17 и пунктом 4 статьи 69 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и статьей 8 Закона Республики Казахстан от 26 июля 2007 года "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", акимат района Постановляет:
1. Установить публичный сервитут ТОО "Ботембай" без изъятия земельных участков для разведки твер полезных ископаемых на площаде-1352,311 гектаров.
2. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений Жанааркинского района" принять меры, вытекающие из настоящего постановления и предоставить срок права публичного сервитута на 6 (шесть) лет.
3. Поручить ТОО" Ботембай " заключить договор частного сервитута с землепользователями, расположенными на земельном участке.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района А.Абдигожин.
Аким района К.Ш. Кожукаев