Талдықорған қалалық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 29-174 "Талдықорған қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 2025 жылғы 28 қаңтардағы № 32-185 шешімі
Талдықорған қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Талдықорған қалалық мәслихатының "Талдықорған қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 29-174 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 48 834 045 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 12 907 200 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 1 174 399 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 544 808 мың теңге;
трансферттер түсімі 34 207 638 мың теңге;
2) шығындар 59 081 157 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу (-) 167 522 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 108 745 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 276 267 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 10 079 590 мың теңге;

О внесении изменений в решение Талдыкорганского городского маслихата от 24 декабря 2024 года № 29-174 "О бюджете города Талдыкорган на 2025-2027 годы"
Решение маслихата города Талдыкорган области Жетісу от 28 января 2025 года № 32-185
Талдыкорганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Талдыкорганского городского маслихата "О бюджете города Талдыкорган на 2025-2027 годы" от 24 декабря 2024 года № 29-174 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 48 834 045 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 12 907 200 тысяч тенге;
неналоговые поступления 1 174 399 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 544 808 тысяч тенге;
поступления трансфертов 34 207 638 тысяч тенге;
2) затраты 59 081 157 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование (-) 167 522 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 108 745 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 276 267 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 10 079 590 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 10 079 590 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 6 450 925 мың теңге;
қарыздарды өтеу 621 434 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 4 250 099 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талдықорған қалалық мәслихатының төрағасы Т. Ахажан

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 10 079 590 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 6 450 925 тысяч тенге;
погашение займов 621 434 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 4 250 099 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
ПредседательТалдыкорганского городского маслихата Т. Ахажан

214 126
1
Құқық қорғау қызметi
110 550
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
110 550
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
110 550
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы өзге де қызметтер
103 576
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
103 576
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
103 576
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
6 433 591
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2 586 189
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 586 189
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 586 189
2
Әлеуметтiк көмек
2 975 003
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 755 003
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9 791
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 058
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
380 849
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
18 307
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
239 143
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
237 766
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 863 089
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
220 000
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
220 000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
872 399
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
674 154
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82 592
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
32 697

214 126
1
Правоохранительная деятельность
110 550
467
Отдел строительство района (города областного значения)
110 550
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
110 550
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
103 576
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
103 576
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
103 576
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 433 591
1
Социальное обеспечение
2 586 189
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 586 189
005
Государственная адресная социальная помощь
2 586 189
2
Социальная помощь
2 975 003
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 755 003
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9 791
006
Оказание жилищной помощи
6 058
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
380 849
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
18 307
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
239 143
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
237 766
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 863 089
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
220 000
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
220 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
872 399
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
674 154
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
82 592
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
32 697