"Байланыс саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі іске асыратын қызметтердің бағаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 4 маусымдағы № 317/НҚ бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2025 жылғы 11 сәуірдегі № 148/НҚ бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Байланыс саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі іске асыратын қызметтердің бағаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 4 маусымдағы № 317/НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 197619 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Байланыс саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі іске асыратын қызметтердің бағалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Телекоммуникациялар комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
2) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап күнтізбелік бес күн ішінде оның көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Ж. Мәдиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
№ 148/НҚ от 11.04.2025
бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2024 жылғы 4 маусымдағы
№ 317/НҚ бұйрығымен
бекітілген
Байланыс саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі іске асыратын қызметтердің бағалары
Р/с
Көрсетілетін қызметтің атауы
Өлшем бірлігі
ҚҚС-ты есепке алмағанда қызмет құны, теңге
1.
Халықтың теле-, радиоарналарды қабылдау сапасын қоса алғанда, көрсетілетін байланыс қызметтері сапасының параметрлерін өлшеу жөніндегі жұмыстарды орындау, сондай-ақ радиожиілік спектрін, радиоэлектрондық құралдарды және (немесе) жоғары жиілікті құрылғыларды мониторингілеу:
1.1.
радиожиілік спектрін, радиоэлектрондық құралдарды және (немесе) жоғары жиілікті құрылғыларды мониторингілеу бойынша жұмыстарды орындау
жылына 1 қызмет

О внесении изменения в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 4 июня 2024 года № 317/НҚ "Об утверждении цен на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в области связи"
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 11 апреля 2025 года № 148/НҚ
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 4 июня 2024 года № 317/НҚ "Об утверждении цен на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в области связи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 197619) следующее изменение:
Цены на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в области связи, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету телекоммуникаций Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан после его официального опубликования.
2) направление копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан в течении пяти календарных дней со дня подписания приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Ж. Мадиев
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство по защите
и развитию конкуренции
Республики Казахстан
Приложение к приказу
№ 148/НҚ от 11.04.2025
Утверждены приказом
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 4 июня 2024 года № 317/НҚ
Цены на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в области связи
№ п/п
Наименование услуги
Единица измерения
Цены на услугу, без учета НДС, тенге
1.
Выполнение работ по измерению параметров качества услуг связи, включая качество приема населением теле-, радиоканалов, а также мониторинг радиочастотного спектра, радиоэлектронных средств и (или) высокочастотных устройств:
1.1.
выполнение работ по мониторингу радиочастотного спектра, радиоэлектронных средств и (или) высокочастотных устройств
1 услуга в год

1 036 122 454
1.2.
байланыс қызметтері сапасының параметрлерін өлшеу бойынша жұмыстарды орындау
сағатына 1 қызмет
56 773
1.3.
халықтың теле-, радиоарналарды қабылдау сапасының параметрлерін өлшеу бойынша жұмыстарды орындау
жылына 1 қызмет
56 028 861
2.
Радиожиіліктер ресурстарын және орбиталық позицияларды халықаралық үйлестіру жөніндегі іс-шараларды техникалық қолдап отыру:
2.1.
орбиталық позицияларды халықаралық үйлестіру жөніндегі іс-шараларды техникалық қолдап отыру
1 жерсеріктік желі
4 768 774
2.2.
радиожиіліктер ресурстарын (жерүсті радиоқызметтерін) халықаралық үйлестіру жөніндегі іс-шараларды техникалық қолдап отыру
1 радиобайланыс түрі
21 466 038
3.
Радиоэлектрондық құралдардың электромагниттік үйлесімділігін есептеуді жүргізу:
3.1.
радиорелелік станциялар
1 станция үшін
1 радиожиілік
9 534
3.2.
ұялы байланыстың стационарлық (базалық) станциялары
1 станция үшін
1 сектор
6 698
3.3.
телевизиялық хабар таратуға арналған радиотаратқыш құрылғылар;
эфирлік-кабельді теледидар станциялары; дыбыстық (радио) хабар таратуға арналған радиотаратқыш құрылғылар
1 станция үшін
1 радиожиілік
4 325
3.4.
жерсеріктік байланыстың стационарлық (жердегі) станциялары
1 станция үшін
1 радиожиілік
3 599
3.5.
сымсыз радиоқолжетімділік жүйесінің стационарлық (базалық) станциялары (WLL)
1 станция үшін
1 радиожиілік
13 826
3.6.
ультрақысқа толқынды радиобайланысқа және УҚТ-диапазонына сымсыз радиоқолжетімділік жүйесіне арналған стационарлық қабылдау-тарату радиоэлектрондық құралдары;
транкингтік радиобайланыс жүйесіне арналған стационарлық қабылдау-тарату радиоэлектрондық құралдары; радиотелеметрияға арналған стационарлық (базалық) қабылдау-тарату станциялары; ұзын толқынды, орташа толқынды, қысқа толқынды диапазонға арналған стационарлық радиоэлектрондық құралдар
1 станция үшін
1 радиожиілік
8 988
4.
Ұялы байланыстың абоненттік құрылғылары сәйкестендіру кодтарының дерекқорын және абоненттік нөмірлердің орталықтандырылған дерекқорын қалыптастыруды, олардың жұмыс істеуін, оларды қолдап отыруды және дамытуды қамтамасыз ету, оларға қолжетімділік беру:
4.1.
ұялы байланыстың абоненттік құрылғылары сәйкестендіру кодтарының дерекқор ресурстарына қолжетімділік беру
айына 1 қызмет
7 067 704
4.2.
абоненттік нөмірлердің орталықтандырылған дерекқор ресурстарына қолжетімділік беру:
4.2.1.
ұялы байланыс операторларына
айына 1 қызмет
4 499 192
4.2.2.
қалааралық және халықаралық байланыс операторларына
айына 1 қызмет
253 987
5.
Радиоэлектрондық құралдардың және радиожиіліктерді иелікке берудің тізілімін (дерекқорын) жүргізуді және Қазақстан Республикасының елді мекендерінде байланыс желілерінің болуы және байланыс сапасын бақылау нәтижелері туралы ақпаратты қамтитын интернет-ресурсты (телекоммуникациялардың цифрлық картасы) техникалық қамтамасыз ету:
5.1.
радиоэлектрондық құралдардың және радиожиіліктерді иелікке берудің тізілімін (дерекқорын) жүргізуді техникалық қамтамасыз ету
жылына 1 қызмет

1 036 122 454
1.2.
выполнение работ по измерению параметров качества услуг связи
1 услуга в час
56 773
1.3.
выполнение работ по измерению параметров качества приема населением теле-, радиоканалов
1 услуга в год
56 028 861
2.
Техническое сопровождение мероприятий по международной координации ресурсов радиочастот и орбитальных позиций:
2.1.
техническое сопровождение мероприятий по международной координации орбитальных позиций
1 спутниковая сеть
4 768 774
2.2.
техническое сопровождение мероприятий по международной координации ресурсов радиочастот (наземных радиослужб)
1 вид радиосвязи
21 466 038
3.
Проведение расчета электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств:
3.1.
радиорелейные станции
1 радиочастота
для 1 станции
9 534
3.2.
стационарные (базовые) станции сотовой связи
1 сектор для
1 станции
6 698
3.3.
радиопередающие устройства, предназначенные для передачи телевизионного вещания;
станции эфирно-кабельного телевидения;
радиопередающие устройства, предназначенные для передачи звукового (радио) вещания
1 радиочастота
для 1 станции
4 325
3.4.
стационарные (земные) станции спутниковой связи
1 радиочастота
для 1 станции
3 599
3.5.
стационарные (базовые) станции системы беспроводного радиодоступа (WLL)
1 радиочастота
для 1 станции
13 826
3.6.
стационарные приемо-передающие радиоэлектронные средства, предназначенные для ультракоротковолновой радиосвязи и системы беспроводного радиодоступа УКВ-диапазона;
стационарные приемо-передающие радиоэлектронные средства, предназначенные для транкинговой системы радиосвязи;
стационарные (базовые) приемо-передающие станции, предназначенные для радиотелеметрии;
- стационарные радиоэлектронные средства, предназначенные для длинноволнового, средневолнового, коротковолнового диапазона
1 радиочастота
для 1 станции
8 988
4.
Обеспечение формирования, функционирования, сопровождения и развития базы данных идентификационных кодов абонентских устройств сотовой связи и централизованной базы данных абонентских номеров, предоставление доступа к ним:
4.1.
предоставление доступа к ресурсам базы данных идентификационных кодов абонентских устройств сотовой связи
1 услуга в месяц
7 067 704
4.2.
предоставление доступа к ресурсам централизованной базы данных абонентских номеров:
4.2.1.
операторам сотовой связи
1 услуга в месяц
4 499 192
4.2.2.
операторам междугородной и международной связи
1 услуга в месяц
253 987
5.
Техническое обеспечение ведения реестра (базы данных) радиоэлектронных средств и радиочастотных присвоений и интернет-ресурса, содержащего информацию о наличии сетей связи и результатах контроля качества связи в населенных пунктах Республики Казахстан (цифровая карта телекоммуникаций):
5.1.
техническое обеспечение ведения реестра (базы данных) радиоэлектронных средств и радиочастотных присвоений
1 услуга в год

64 140 163
5.2.
Қазақстан Республикасының елді мекендерінде байланыс желілерінің болуы және байланыс сапасын бақылау нәтижелері туралы ақпаратты қамтитын интернет-ресурсты (телекоммуникациялардың цифрлық картасы) техникалық қамтамасыз ету
жылына 1 қызмет*
89 494 614
6.
Телерадио хабарларын тарату желілерінің жиілік-аумақтық жоспарын келісу, сондай-ақ телерадио хабарларын тарату желілері үшін радиожиіліктерді іріктеу мен қолдап отыру:
6.1.
телерадио хабарларын тарату желілерінің жиілік-аумақтық жоспарын келісу, сондай-ақ телерадио хабарларын тарату желілері үшін радиожиіліктерді іріктеу мен қолдап отыру
1 станция үшін
1 тағайындау*
111 192
Ескертпе:
*көрсетілетін қызметтің бағасы құрылатын нақты шығындар бойынша қызметті іске асырған сәттен бастап күнтізбелік бір жыл өткен соң қайта сараптауға жатады.

64 140 163
5.2.
техническое обеспечение интернет-ресурса, содержащего информацию о наличии сетей связи и результатах контроля качества связи в населенных пунктах Республики Казахстан (цифровая карта телекоммуникаций)
1 услуга в год*
89 494 614
6.
Согласование частотно-территориального плана сетей телерадиовещания, а также подбор и сопровождение радиочастот для сетей телерадиовещания:
6.1.
согласование частотно-территориального плана сетей телерадиовещания, а также подбор и сопровождение радиочастот для сетей телерадиовещания.
за 1 присвоение
1 станции*
111 192
Примечание:
*цена на услугу подлежит повторной экспертизе по истечении одного календарного года с момента реализации услуги по образуемым фактическим затратам.