Теміртау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 23/5 "Теміртау қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2025 жылғы 17 ақпандағы № 25/4 шешімі
Теміртау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 23/5 "Теміртау қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 204910 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 41 214 332 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 38 551 988 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 161 346 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 253 355 мың тенге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 2 247 643 мың теңге;
2) шығындар – 47 204 791 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -21 868 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 21 868 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 5 968 591 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 5 968 591 мың теңге.
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 968 591 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 1-1 тармақшасымен толықтырылсын:
"1-1. 2025 жылға арналған қала бюджетінде 2 138 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару көзделсін.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2025 жылға арналған қалалық бюджет шығындары құрамында "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша 933 112 мың теңге көзделсін, оның ішінде:
1) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге - 95 500 мың теңге;
2) Наурыз мейрамын мерекелеу күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге - 423 240 мың теңге;
3) Ауғанстаннан әскерлерді шығару күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге - 40 000 мың теңге.
4) Қазақстан Республикасы күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге - 160 000 мың теңге;
5) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге - 38 140 мың теңге;

О внесении изменений и дополнения в решение Темиртауского городского маслихата от 24 декабря 2024 года № 23/5 "О бюджете города Темиртау на 2025-2027 годы"
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 17 февраля 2025 года № 25/4
Темиртауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Темиртауского городского маслихата "О бюджете города Темиртау на 2025-2027 годы" от 24 декабря 2024 года № 23/5 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 204910), следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 41 214 332 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 38 551 988 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 161 346 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 253 355 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 247 643 тысяч тенге;
2) затраты – 47 204 791 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -21 868 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 868 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5 968 591 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 968 591 тысяч тенге.
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 968 591 тысяч тенге.";
дополнить подпунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Предусмотреть в бюджете города на 2025 год возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 2 138 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2025 год по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" - 933 112 тысяч тенге, в том числе:
1) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Победы в Великой Отечественной войне – 95 500 тысяч тенге;
2) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню празднования Наурыз мейрамы – 423 240 тысяч тенге;
3) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню вывода войск с Афганистана – 40 000 тысяч тенге;
4) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Республики Казахстан – 160 000 тысяч тенге;
5) на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации – 38 140 тысяч тенге;

6) 8 наурызды мерекелеу қарсаңында "Алтын алқа", "Күміс алқа" иегерлері көп балалы аналарға біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге - 56 000 мың теңге;
7) тұрғын үйлерді газбен жабдықтау бойынша біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге - 46 516 мың теңге;
8) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында тәрбиеленетін балалары бар көп балалы отбасыларға біржолғы төлем көрсетуге - 49 060 мың теңге;
9) бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды шипажайға алып жүру бойынша біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге - 6 356 мың теңге;
10) Ұлы Отан соғысының ардагерлерін және оларға теңестірілген адамдарды санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз етуге - 3 868 мың теңге;

6) на оказание единовременной социальной помощи многодетным матерям, награжденным "Алтын алқа" "Күміс алқа" в честь празднования 8 марта – 56 000 тысяч тенге;
7) на оказание единовременной социальной помощи по газификации жилых домов – 46 516 тысяч тенге;
8) на оказание единовременной выплаты многодетным семьям, имеющим детей, воспитывающихся в дошкольных организациях образования – 49 060 тысяч тенге;
9) на оказание единовременной социальной помощи по сопровождению лиц с инвалидностью первой группы в санаторий - 6 356 тысяч тенге;
10) на обеспечение санаторно-курортным лечением ветеранов Великой Отечественной войны и приравненных к ним лицам – 3 868 тысяч тенге;

11) мерекелік күндердің қарсаңында амбулаториялық емдеу кезеңінде туберкулезбен ауыратын науқастарға біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге - 3 932 мың теңге;
12) мемлекеттік мерекелердің қарсаңында құттықтау үшін мүгедек балаларға біржолғы төлем көрсетуге - 10 500 мың теңге.".
көрсетілген шешімге 1-қосымша осы шешімге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы А. Ломакин
Теміртау қалалық мәслихатының

11) на оказание единовременной социальной помощи больным туберкулезом на период амбулаторного лечения к праздничным датам - 3 932 тысяч тенге;
12) на оказание единовременной выплаты детям с инвалидностью для поздравления к государственным праздникам - 10 500 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата А. Ломакин
Приложение
к решению Темиртауского
городского маслихата

220050
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
220050
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3169326
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
338585
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
338585
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
338585
2
Әлеуметтiк көмек
2325816
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2205816
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
700
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
933112
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5839
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
151617
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
238930
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
875618
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
120000
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
120000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
504925
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
504925
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
88787
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2363
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
121972
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
157591
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
125212
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
9000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
14911766
1
Тұрғын үй шаруашылығы
4052434
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

220050
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
220050
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3169326
1
Социальное обеспечение
338585
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
338585
005
Государственная адресная социальная помощь
338585
2
Социальная помощь
2325816
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2205816
006
Оказание жилищной помощи
700
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
933112
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5839
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
151617
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
238930
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
875618
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
120000
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
120000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
504925
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
504925
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
88787
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2363
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
121972
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
157591
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
125212
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
9000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
14911766
1
Жилищное хозяйство
4052434
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)