Теміртау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 23/5 "Теміртау қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2025 жылғы 31 наурыздағы № 27/4 шешімі
Теміртау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Теміртау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 23/5 "Теміртау қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 204910 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 38 853 759 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 35 978 749 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 261 346 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 378 275 мың тенге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 2 235 389 мың теңге;
2) шығындар – 44 844 218 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 21 868 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21 868 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 5 968 591 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 5 968 591 мың теңге.
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 968 591 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2025 жылға арналған қалалық бюджет шығындары құрамында "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша 933 112 мың теңге көзделсін, оның ішінде:
1) Ауғанстан Демократиялық Республикасынан кеңестік шектеулі әскери контингентінің шығарылған күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 40 000 мың теңге;
2) 8 наурыз Халықаралық әйелдер күні қарсаңында бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға, жеті жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға, бірінші, екінші, үшінші топтағы жеті жастан оң сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 423 240 мың теңге;
3) Қазақстан Республикасындағы Отан қорғаушылар күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 23 200 мың теңге;
4) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 72 300 мың теңге;

О внесении изменений в решение Темиртауского городского маслихата от 24 декабря 2024 года № 23/5 "О бюджете города Темиртау на 2025-2027 годы"
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 31 марта 2025 года № 27/4
Темиртауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Темиртауского городского маслихата "О бюджете города Темиртау на 2025-2027 годы" от 24 декабря 2024 года № 23/5 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 204910), следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 853 759 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 35 978 749 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 261 346 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 378 275 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 235 389 тысяч тенге;
2) затраты – 44 844 218 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -21 868 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 868 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5 968 591 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 968 591 тысяч тенге.
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 968 591 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2025 год по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" – 933 112 тысяч тенге, в том числе:
1) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан – 40 000 тысяч тенге;
2) на оказание единовременной социальной помощи лицам с инвалидностью первой, второй, третьей групп, детям с инвалидностью до семи лет, детям с инвалидностью с семи до восемнадцати лет – первой, второй, третьей групп к Международному женскому дню 8 марта – 423 240 тысяч тенге;
3) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню защитника Отечества в Республике Казахстан – 23 200 тысяч тенге;
4) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Победы в Великой Отечественной войне – 72 300 тысяч тенге;

5) Республика күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 160 000 мың теңге;
6) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге – 38 140 мың теңге;
7) 8 наурыз Халықаралық әйелдер күніне орай "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған көп балалы аналарға біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 56 000 мың теңге;
8) тұрғын үйлерді газбен жабдықтау бойынша біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 46 516 мың теңге;
9) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында тәрбиеленетін балалары бар көп балалы отбасыларға біржолғы төлем көрсетуге – 49 060 мың теңге;
10) бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды санаторийге алып жүргені үшін жолдама құнын өтеуге – 6 356 мың теңге;
11) Ұлы Отан соғысының ардагерлері, басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері және жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушыларға теңестірілген адамдар санатына жататын тұлғаларға санаторлық-курорттық емдеу шығындарын өтеуге әлеуметтік көмек – 3 868 мың теңге;

5) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Республики – 160 000 тысяч тенге;
6) на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации – 38 140 тысяч тенге;
7) на оказание единовременной социальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" к Международному женскому дню 8 марта – 56 000 тысяч тенге;
8) на оказание единовременной социальной помощи на газификацию жилых домов – 46 516 тысяч тенге;
9) на оказание единовременной выплаты многодетным семьям, имеющим детей, воспитывающихся в дошкольных организациях образования – 49 060 тысяч тенге;
10) на возмещение стоимости путевки за сопровождение лиц с инвалидностью первой группы в санаторий – 6 356 тысяч тенге;
11) социальная помощь на возмещение затрат санаторно-курортного лечения лицам, относящимся к категории ветеранов Великой Отечественной войны, ветеранов боевых действий на территории других государств, ветеранов, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны – 3 868 тысяч тенге;

12) мерекелік күндердің қарсаңында амбулаториялық емдеу кезеңінде туберкулезбен ауыратын науқастарға біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге - 3 932 мың теңге;
13) мемлекеттік мерекелердің қарсаңында құттықтау үшін мүгедектігі бар балаларға біржолғы төлем көрсетуге - 10 500 мың теңге.";
көрсетілген шешімге 1, 4, 5 - қосымшалар осы шешімге 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы А.Ломакин
Теміртау қалалық мәслихатының

12) на оказание единовременной социальной помощи больным туберкулезом на период амбулаторного лечения к праздничным датам – 3 932 тысяч тенге;
13) на оказание единовременной выплаты детям с инвалидностью для поздравления к государственным праздникам – 10 500 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата А.Ломакин
Приложение 1
к решению Темиртауского
городского маслихата

151 253
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
151 253
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 181 590
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
338 585
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
338 585
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
338 585
2
Әлеуметтiк көмек
2 329 264
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 209 264
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
700
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
933 112
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 839
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
155 065
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
238 930
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
875 618
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
120 000
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
120 000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
513 741
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
513 741
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
89 889
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 363
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
126 920
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
157 591
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
125 212
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 766
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
9 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

151 253
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
151 253
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 181 590
1
Социальное обеспечение
338 585
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
338 585
005
Государственная адресная социальная помощь
338 585
2
Социальная помощь
2 329 264
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 209 264
006
Оказание жилищной помощи
700
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
933 112
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 839
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
155 065
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
238 930
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
875 618
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
120 000
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
120 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
513 741
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
513 741
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
89 889
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 363
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
126 920
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
157 591
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
125 212
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 766
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
9 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство