Федоров ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2025-2029 жылдарға арналған жоспарды бекіту туралы
Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 2025 жылғы 30 сәуірдегі № 180 шешімі
"Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 1) тармақшасына сәйкес Федоров аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Федоров ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2025-2029 жылдарға арналған жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Федоров аудандық мәслихатының төрағасы Б. Исенгазин
Федоров аудандық мәслихатының
2025 жылғы 30 сәуірдегі
№ 180 шешімімен
бекітілген
Федоров ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2025-2029 жылдарға арналған жоспар
Осы Федоров ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2025-2029 жылдарға арналған жоспар (бұдан әрі – Жоспар) "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген) бұйрығына, "Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 3-3/332 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11064 болып тіркелген) бұйрығына, "Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі үлгілік жоспарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2024 жылғы 29 шілдедегі № 263 (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 29 шілдеде № 34831 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес әзірленді.
Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, азыққа деген қажеттілікті орнықты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу процестерін болдырмау мақсатында қабылданады.
Жоспарды әзірлеген кезде мыналар ескеріледі:
1) осы Жоспарға 1-қосымшаға сәйкес өңірдің жер балансының және мемлекеттік жер кадастрының ақпараттық жүйесінің деректері;
2) осы Жоспарға 2-қосымшаға сәйкес жайылымдарды геоботаникалық зерттеу-қарау мәліметтері;
3) мал қорымдары (биометриялық шұңқырлар) туралы мәліметтер;
4) осы Жоспарға 3-қосымшаға сәйкес жайылымдық инфрақұрылым объектілері және ауыл шаруашылығы жануарларын айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер;
5) осы Жоспарға 4-қосымшаның 1-кестесіне сәйкес ауыл шаруашылығы жануарларының иелерін көрсете отырып, оларды сәйкестендіру дерекқорынан алынған ауыл шаруашылығы жануарлары басының саны туралы деректер;

Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Федоровскому району на 2025-2029 годы
Решение маслихата Федоровского района Костанайской области от 30 апреля 2025 года № 180
В соответствии с подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О пастбищах" Федоровский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Федоровскому району на 2025-2029 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Федоровского районного маслихата Б. Исенгазин
Утвержден
решением Федоровского
районного маслихата
от 30 апреля 2025 года
№ 180
План по управлению пастбищами и их использованию по Федоровскому району на 2025-2029 годы
Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию по Федоровскому району на 2025-2029 годы (далее – План) разработан в соответствии с приказом Заместителя Премьер - Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15090), приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11064), приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июля 2024 года № 263 "Об утверждении типового плана по управлению пастбищами и их использованию" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июля 2024 года № 34831).
План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
План учитывает:
1) данные земельного баланса региона и информационной системы государственного земельного кадастра, согласно приложению 1 к настоящему Плану.
2) сведения геоботанического обследования пастбищ, согласно приложению 2 к настоящему Плану;
3) сведения о скотомогильниках (биометрических ямах);
4) сведения об объектах пастбищной инфраструктуры и о сервитутах для прогона сельскохозяйственных животных, согласно приложению 3 к настоящему Плану.
5) данные о численности поголовья сельскохозяйственных животных, полученные из базы данных идентификации сельскохозяйственных животных, с указанием их владельцев, согласно таблице 1 приложения 4 к настоящему Плану;

6) осы Жоспарға 4-қосымшаның 2-кестесіне сәйкес ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер;
7) осы Жоспарға 4-қосымшаның 3-кестесіне сәйкес шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарлары басының саны туралы мәліметтер;
8) екпе және аридтік жайылымдарда, орман, су қорлары мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерлерінде ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері туралы деректер;
9) осы Жоспарға 5-қосымшаға сәйкес ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары;
10) мал шаруашылығы және өсімдік шаруашылығы статистикасы бойынша ресми статистикалық ақпарат.
Жоспарда мынадай схемалар қамтылған:
1. Осы Жоспарға 6-қосымшаға сәйкес жайылымдардың шекаралары, алаңдары және түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және дақылды жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер көрсетілетін әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы).
2. Осы Жоспарға 7-қосымшаға сәйкес жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары көрсетілетін жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған қоғамдық жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта).
3. Осы Жоспарға 8-қосымшаға сәйкес жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетелетін ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта).
4. Осы Жоспарға 9-қосымшаға сәйкес ауыл шаруашылығы жануарларын айдауға арналған сервитуттар, мал айдайтын трассалар, жайылымдық инфрақұрылым объектілері, мал қорымдарының (биометриялық шұңқырлардың) орналасқан жері көрсетілетін ауыл шаруашылығы жануарларын айдауға арналған сервитуттар, мал айдайтын трассалар және жайылымдық инфрақұрылымның өзге де объектілері, сондай-ақ мал қорымдары (биометриялық шұңқырлар) белгіленетін схема (карта).
5. Осы Жоспарға 10-қосымшаға сәйкес жайылымды пайдаланушыларға жер пайдалануға берілуі мүмкін жайылымдар белгіленген схема (карта).
6. Осы Жоспарға 11-қосымшаға сәйкес жеке ауланың ауыл шаруашылығы жануарларын жаю жөніндегі халықтың мұқтаждықтарын қанағаттандыру мақсатында резервке алынуға жататын жайылымдардың шекаралары мен алаңдары көрсетілетін халықтың жеке ауласындағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю жөніндегі мұқтаждықтарын қанағаттандыру мақсатында резервке алынуға жататын жайылымдарды белгілейтін схема (карта).

6) данные о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных согласно таблице 2 приложения 4 к настоящему Плану.
7) сведения о численности поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах согласно таблице 3 приложения 4 к настоящему Плану;
8) данные об особенностях выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах, землях лесного, водного фондов и особо охраняемых природных территорий;
9) рекомендуемые схемы пастбищеоборотов, согласно приложению 5 к настоящему Плану;
10) официальная статистическая информация по статистике животноводства и растениеводства.
План содержит следующие схемы:
1. Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, с указанием границ, площадей и видов пастбищ, в том числе отгонных, сезонных, аридных и культурных, сведений об их собственниках или землепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок согласно приложению 6 к настоящему Плану.
2. Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья согласно приложению 7 к настоящему Плану.
3. Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, с указанием схем пастбищеоборотов, рекомендуемых на основании геоботанического обследования пастбищ согласно приложению 8 к настоящему Плану.
4. Схема (карта) с обозначением сервитутов для прогона сельскохозяйственных животных, скотопрогонных трасс и иных объектов пастбищной инфраструктуры, а также скотомогильников (биометрических ям), с указанием сервитутов для прогона сельскохозяйственных животных, скотопрогонных трасс, объектов пастбищной инфраструктуры, месторасположения скотомогильников (биометрических ям) согласно приложению 9 к настоящему Плану.
5. Схема (карта) с обозначением пастбищ, которые могут быть предоставлены в землепользование пастбищепользователям согласно приложению 10 к настоящему Плану.
6. Схема (карта) с обозначением пастбищ, подлежащих резервированию в целях удовлетворения нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, с указанием границ и площадей пастбищ, подлежащих резервированию в целях удовлетворения нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья согласно приложению 11 к настоящему Плану.

7. Осы Жоспарға 12-қосымшаға сәйкес жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары көрсетілетін суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы.
8. Осы Жоспарға 13-қосымшаға сәйкес ауыл шаруашылығы жануарларының басын орналастыруға арналған шалғайдағы жайылымдардың шекаралары мен алаңдары көрсетілетін ауыл шаруашылығы жануарларының басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы.
Федоров ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі

7. Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, с указанием маршрутов передвижения животных к водоисточникам согласно приложению 12 к настоящему Плану.
8. Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах, с указанием границ и площадей отгонных пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных согласно приложению 13 к настоящему Плану.
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Федоровскому району

23Ба С-4в, 31 С-4в, 13Бб С-2г, 13Бб С-2г, 5 С-2г, 12в С-2г, 12б С-2г, 12а С-2г, 22Б С-4в, 38 С-2г, 8 С-2г, 9А С-2г, 39Вд С-2г, 21 С-4в, 32 С-4в, 15А С-4в, 2Б С-2г, 25 С-4в, 29 С-6а, 20 С-4в, 27 С-4в, 39А С-2г, 22А С-4а
1-190 (1-69)
Шалғынды қара топырақты сортаңды жеңіл сазды топырақтардағы (жорғалаушы бидай шөбі, сүйексіз от, жіңішке аяқты, Шренковская жусаны, жібек жусан, томар бояу кермек, кәдімгі сортаң) дәнді -жусанды-әр түрлі шөптердің тұйық төмендеуі. Еркекшөптердің оңтүстік орта сортаңды аз қуатты ауыр сазды қара топырақтардағы қауырсынды-жусанды (еркекшөп, Лессинг қауырсынды шөбі, жусан эстрагоны, жібек жусан) сәл толқынды жазығы.
жайылымдар

23Ба С-4в, 31 С-4в, 13Бб С-2г, 13Бб С-2г, 5 С-2г,12в С-2г,12б С-2г, 12а С-2г,22Б С-4в,38 С-2г, 8 С-2г,9А С-2г,39Вд С-2г, 21 С-4в,32 С-4в,15А С-4в, 2Б С-2г,25 С-4в,29 С-6а, 20 С-4в,27 С-4в,39А С-2г, 22А С-4а
1-190 (1-69)
Замкнутое понижение Злаково-полынно-разнотравные (пырей ползучий, костер безостый, тонконог стройный, полынь Шренковская, полынь шелковистая, кермек Гмелина, солонечник обыкновенный) на луговых черноземных солончаковатых легкоглинистых почвах. Слабоволнистая равнина житняково-ковыльно-полынные (житняк, ковыль Лессинга, полынь эстрагон, полынь шелковистая) на черноземах южных среднесолонцеватых маломощных тяжелосуглинистых.
пастбища

10-100
4978
жеке малды жаю
10,7
Вишневый ауылдық округі
31А С-2а, 13а С-4в, 12 С-4в, 7 С-2а, 20 С-4а, 31Ба С-2г, 1Ба С-2а, 9 С-2г, 21а С-4в, 11Б С-4в, 24Б С-4в, 26 С-4в, 22 С-4в, 15 С-6а, 16 С-4в, 13г С-4в
1-119 (1-38)
Шалғынды қара топырақты сортаңды жеңіл сазды топырақтардағы (жорғалаушы бидай шөбі, сүйексіз от, жіңішке аяқты, Шренковская жусаны, жібек жусан, томар бояу кермек, кәдімгі сортаң) дәнді -жусанды-әр түрлі шөптердің тұйық төмендеуі. Еркекшөптердің оңтүстік орта сортаңды аз қуатты ауыр сазды қара топырақтардағы. қауырсынды-жусанды (еркекшөп, Лессинг қауырсынды шөбі, жусан эстрагоны, жібек жусан) сәл толқынды жазығы
жайылымдар
10-100
3816
жеке малды жаю
8,3
Воронеж ауылдық округі
23Аа С-2г, 19 C-6а, 23Ва С-2г, 10а С-4в, 22 С-4г, 4Аа С-2а, 8 С-4в, 31А С-2а, 13а С-4в, 12 С-4в, 7 С-2а, 20 С-4а, 31Ба С-2г, 1Ба С-2а, 9 С-2г, 21а С-4в, 11Б С-4в, 24Б С-4в, 26 С-4в, 22 С-4в, 15 С-6а, 16 С-4в, 13г С-4в
1-81 (1-15)
Шалғынды қара топырақты сортаңды жеңіл сазды топырақтардағы (жорғалаушы бидай шөбі, сүйексіз от, жіңішке аяқты, Шренковская жусаны, жібек жусан, томар бояу кермек, кәдімгі сортаң) дәнді -жусанды-әр түрлі шөптердің тұйық төмендеуі. Еркекшөптердің оңтүстік орта сортаңды аз қуатты ауыр сазды қара топырақтардағы қауырсынды-жусанды (еркекшөп, Лессинг қауырсынды шөбі, жусан эстрагоны, жібек жусан) сәл толқынды жазығы.
жайылымдар
10-100
3239
жеке малды жаю
8,9
Камышин ауылдық округі
22Ва С-2г, 23Аа С-2г, 19 C-6а, 23Ва С-2г, 10а С-4в, 22 С-4г, 4Аа С-2а, 8 С-4в, 31А С-2а, 13а С-4в, 12 С-4в, 7 С-2а, 20 С-4а, 31Ба С-2г, 1Ба С-2а, 9 С-2г, 21а С-4в, 11Б С-4в, 24Б С-4в, 26 С-4в, 22 С-4в, 15 С-6а, 16 С-4в, 13г С-4в
1-130 (1-22)
Шалғынды қара топырақты сортаңды жеңіл сазды топырақтардағы (жорғалаушы бидай шөбі, сүйексіз от, жіңішке аяқты, Шренковская жусаны, жібек жусан, томар бояу кермек, кәдімгі сортаң) дәнді -жусанды-әр түрлі шөптердің тұйық төмендеуі.Еркекшөптердің оңтүстік орта сортаңды аз қуатты ауыр сазды қара топырақтардағы қауырсынды-жусанды (еркекшөп, Лессинг қауырсынды шөбі, жусан эстрагоны, жібек жусан) сәл толқынды жазығы.
жайылымдар
10-100
7764
жеке малды жаю
9,6
Қоржынкөл ауылдық округі
31Га С-2г, 8Ба С-2а, 4 С-2г, 22Ва С-2г, 23Аа С-2г, 19 C-6а, 23Ва С-2г, 10а С-4в, 22 С-4г, 4Аа С-2а, 8 С-4в, 31А С-2а, 13а С-4в, 12 С-4в, 7 С-2а ,20 С-4а, 31Ба С-2г, 1Ба С-2а, 9 С-2г, 21а С-4в, 11Б С-4в, 24Б С-4в, 26 С-4в, 22 С-4в, 15 С-6а, 16 С-4в, 13г С-4в
1-96 (1-37)
Шалғынды қара топырақты сортаңды жеңіл сазды топырақтардағы (жорғалаушы бидай шөбі, сүйексіз от, жіңішке аяқты, Шренковская жусаны, жібек жусан, томар бояу кермек, кәдімгі сортаң) дәнді -жусанды-әр түрлі шөптердің тұйық төмендеуі. Еркекшөптердің оңтүстік орта сортаңды аз қуатты ауыр сазды қара топырақтардағы қауырсынды-жусанды (еркекшөп, Лессинг қауырсынды шөбі, жусан эстрагоны, жібек жусан) сәл толқынды жазығы.
жайылымдар

10-100
4978
выпас частного скота
10,7
Вишневый сельский округ
31А С-2а, 13а С-4в, 12 С-4в, 7 С-2а, 20 С-4а, 31Ба С-2г, 1Ба С-2а, 9 С-2г, 21а С-4в, 11Б С-4в, 24Б С-4в, 26 С-4в, 22 С-4в, 15 С-6а, 16 С-4в, 13г С-4в
1-119 (1-38)
Замкнутое понижение Злаково-полынно-разнотравные (пырей ползучий, костер безостый, тонконог стройный, полынь Шренковская, полынь шелковистая, кермек Гмелина, солонечник обыкновенный) на луговых черноземных солончаковатых легкоглинистых почвах. Слабоволнистая равнина житняково-ковыльно-полынные (житняк, ковыль Лессинга, полынь эстрагон, полынь шелковистая) на черноземах южных среднесолонцеватых маломощных тяжелосуглинистых.
пастбища
10-100
3816
выпас частного скота
8,3
Воронежский сельский округ
23Аа С-2г, 19 C-6а, 23Ва С-2г, 10а С-4в, 22 С-4г, 4Аа С-2а, 8 С-4в, 31А С-2а, 13а С-4в, 12 С-4в, 7 С-2а, 20 С-4а, 31Ба С-2г, 1Ба С-2а, 9 С-2г, 21а С-4в, 11Б С-4в, 24Б С-4в, 26 С-4в, 22 С-4в, 15 С-6а, 16 С-4в, 13г С-4в
1-81 (1-15)
Замкнутое понижение Злаково-полынно-разнотравные (пырей ползучий, костер безостый, тонконог стройный, полынь Шренковская, полынь шелковистая, кермек Гмелина, солонечник обыкновенный) на луговых черноземных солончаковатых легкоглинистых почвах. Слабоволнистая равнина житняково-ковыльно-полынные (житняк, ковыль Лессинга, полынь эстрагон, полынь шелковистая) на черноземах южных среднесолонцеватых маломощных тяжелосуглинистых.
пастбища
10-100
3239
выпас частного скота
8,9
Камышинский сельский округ
22Ва С-2г, 23Аа С-2г, 19 C-6а, 23Ва С-2г, 10а С-4в, 22 С-4г, 4Аа С-2а, 8 С-4в, 31А С-2а, 13а С-4в, 12 С-4в, 7 С-2а, 20 С-4а, 31Ба С-2г, 1Ба С-2а, 9 С-2г, 21а С-4в, 11Б С-4в, 24Б С-4в, 26 С-4в, 22 С-4в, 15 С-6а, 16 С-4в, 13г С-4в
1-130 (1-22)
Замкнутое понижение Злаково-полынно-разнотравные (пырей ползучий, костер безостый, тонконог стройный, полынь Шренковская, полынь шелковистая, кермек Гмелина, солонечник обыкновенный) на луговых черноземных солончаковатых легкоглинистых почвах. Слабоволнистая равнина житняково-ковыльно-полынные (житняк, ковыль Лессинга, полынь эстрагон, полынь шелковистая) на черноземах южных среднесолонцеватых маломощных тяжелосуглинистых.
пастбища
10-100
7764
выпас частного скота
9,6
Коржинкольский сельский округ
31Га С-2г, 8Ба С-2а, 4 С-2г, 22Ва С-2г, 23Аа С-2г, 19 C-6а, 23Ва С-2г, 10а С-4в, 22 С-4г, 4Аа С-2а, 8 С-4в, 31А С-2а, 13а С-4в, 12 С-4в, 7 С-2а ,20 С-4а, 31Ба С-2г, 1Ба С-2а, 9 С-2г, 21а С-4в, 11Б С-4в, 24Б С-4в, 26 С-4в, 22 С-4в, 15 С-6а, 16 С-4в, 13г С-4в
1-96 (1-37)
Замкнутое понижение Злаково-полынно-разнотравные (пырей ползучий, костер безостый, тонконог стройный, полынь Шренковская, полынь шелковистая, кермек Гмелина, солонечник обыкновенный) на луговых черноземных солончаковатых легкоглинистых почвах. Слабоволнистая равнина житняково-ковыльно-полынные (житняк, ковыль Лессинга, полынь эстрагон, полынь шелковистая) на черноземах южных среднесолонцеватых маломощных тяжелосуглинистых.
пастбища

10-100
12694
жеке малды жаю
6,7
Қосарал ауылдық округі
3 С-2а, 8Ва С-4в, 31Га С-2г, 8Ба С-2а, 4 С-2г, 22Ва С-2г, 23Аа С-2г, 19 C-6а, 23Ва С-2г, 10а С-4в, 22 С-4г, 4Аа С-2а, 8 С-4в, 31А С-2а, 13а С-4в, 12 С-4в, 7 С-2а, 20 С-4а, 31Ба С-2г, 1Ба С-2а, 9 С-2г, 21а С-4в, 11Б С-4в, 24Б С-4в, 26 С-4в, 22 С-4в, 15 С-6а, 16 С-4в, 13г С-4в
1-127 (1-54)
Шалғынды қара топырақты сортаңды жеңіл сазды топырақтардағы (жорғалаушы бидай шөбі, сүйексіз от, жіңішке аяқты, Шренковская жусаны, жібек жусан, томар бояу кермек, кәдімгі сортаң) дәнді -жусанды-әр түрлі шөптердің тұйық төмендеуі. Еркекшөптердің оңтүстік орта сортаңды аз қуатты ауыр сазды қара топырақтардағы қауырсынды-жусанды (еркекшөп, Лессинг қауырсынды шөбі, жусан эстрагоны, жібек жусан) сәл толқынды жазығы.
жайылымдар
10-100
6388
жеке малды жаю
7,9
Костряков ауылдық округі
27Ва С-4в, 3 С-2а, 8Ва С-4в, 31Га С-2г, 8Ба С-2а, 4 С-2г, 22Ва С-2г, 23Аа С-2г, 19 C-6а, 23Ва С-2г, 10а С-4в, 22 С-4г, 4Аа С-2а, 8 С-4в, 31А С-2а, 13а С-4в, 12 С-4в, 7 С-2а, 20 С-4а, 31Ба С-2г, 1Ба С-2а, 9 С-2г, 21а С-4в, 11Б С-4в, 24Б С-4в, 26 С-4в, 22 С-4в, 15 С-6а, 16 С-4в, 13г С-4в
1-88 (1-13)
Шалғынды қара топырақты сортаңды жеңіл сазды топырақтардағы (жорғалаушы бидай шөбі, сүйексіз от, жіңішке аяқты, Шренковская жусаны, жібек жусан, томар бояу кермек, кәдімгі сортаң) дәнді -жусанды-әр түрлі шөптердің тұйық төмендеуі. Еркекшөптердің оңтүстік орта сортаңды аз қуатты ауыр сазды қара топырақтардағы қауырсынды-жусанды (еркекшөп, Лессинг қауырсынды шөбі, жусан эстрагоны, жібек жусан) сәл толқынды жазығы.
жайылымдар
20-100
4866
жеке малды жаю
9,7
Ленин ауылдық округі
1а С-2а, 27Ва С-4в, 3 С-2а, 8Ва С-4в, 31Га С-2г, 8Ба С-2а, 4 С-2г, 22Ва С-2г, 23Аа С-2г, 19 C-6а, 23Ва С-2г, 10а С-4в, 22 С-4г, 4Аа С-2а, 8 С-4в, 31А С-2а, 13а С-4в, 12 С-4в, 7 С-2а, 20 С-4а, 31Ба С-2г, 1Ба С-2а, 9 С-2г, 21а С-4в, 11Б С-4в, 24Б С-4в, 26 С-4в, 22 С-4в, 15 С-6а, 16 С-4в, 13г С-4в
1-59 (1-11)
Шалғынды қара топырақты сортаңды жеңіл сазды топырақтардағы (жорғалаушы бидай шөбі, сүйексіз от, жіңішке аяқты, Шренковская жусаны, жібек жусан, томар бояу кермек, кәдімгі сортаң) дәнді -жусанды-әр түрлі шөптердің тұйық төмендеуі. Еркекшөптердің оңтүстік орта сортаңды аз қуатты ауыр сазды қара топырақтардағы қауырсынды-жусанды (еркекшөп, Лессинг қауырсынды шөбі, жусан эстрагоны, жібек жусан) сәл толқынды жазығы.
жайылымдар
10-100
3126
жеке малды жаю
8,5
Новошумное ауылы
27Вб С-4в, 1а С-2а, 27Ва С-4в, 3 С-2а, 27Аа С-2а, 8Ва С-4в, 31Га С-2г, 8Ба С-2а, 4 С-2г, 22Ва С-2г, 23Аа С-2г, 19 C-6а, 23Ва С-2г, 10а С-4в, 22 С-4г, 4Аа С-2а, 8 С-4в, 31А С-2а, 13а С-4в, 12 С-4в, 7 С-2а, 20 С-4а, 31Ба С-2г, 1Ба С-2а, 9 С-2г, 21а С-4в, 11Б С-4в, 24Б С-4в, 26 С-4в, 22 С-4в, 15 С-6а, 16 С-4в, 13г С-4в

10-100
12694
выпас частного скота
6,7
Косаральский сельский округ
3 С-2а, 8Ва С-4в, 31Га С-2г, 8Ба С-2а, 4 С-2г, 22Ва С-2г, 23Аа С-2г, 19 C-6а, 23Ва С-2г, 10а С-4в, 22 С-4г, 4Аа С-2а, 8 С-4в, 31А С-2а, 13а С-4в, 12 С-4в, 7 С-2а, 20 С-4а, 31Ба С-2г, 1Ба С-2а, 9 С-2г, 21а С-4в, 11Б С-4в, 24Б С-4в, 26 С-4в, 22 С-4в, 15 С-6а, 16 С-4в, 13г С-4в
1-127 (1-54)
Замкнутое понижение Злаково-полынно-разнотравные (пырей ползучий, костер безостый, тонконог стройный, полынь Шренковская, полынь шелковистая, кермек Гмелина, солонечник обыкновенный) на луговых черноземных солончаковатых легкоглинистых почвах. Слабоволнистая равнина житняково-ковыльно-полынные (житняк, ковыль Лессинга, полынь эстрагон, полынь шелковистая) на черноземах южных среднесолонцеватых маломощных тяжелосуглинистых.
пастбища
10-100
6388
выпас частного скота
7,9
Костряковский сельский округ
27Ва С-4в, 3 С-2а, 8Ва С-4в, 31Га С-2г, 8Ба С-2а, 4 С-2г, 22Ва С-2г, 23Аа С-2г, 19 C-6а, 23Ва С-2г, 10а С-4в, 22 С-4г, 4Аа С-2а, 8 С-4в, 31А С-2а, 13а С-4в, 12 С-4в, 7 С-2а, 20 С-4а, 31Ба С-2г, 1Ба С-2а, 9 С-2г, 21а С-4в, 11Б С-4в, 24Б С-4в, 26 С-4в, 22 С-4в, 15 С-6а, 16 С-4в, 13г С-4в
1-88 (1-13)
Замкнутое понижение Злаково-полынно-разнотравные (пырей ползучий, костер безостый, тонконог стройный, полынь Шренковская, полынь шелковистая, кермек Гмелина, солонечник обыкновенный) на луговых черноземных солончаковатых легкоглинистых почвах. Слабоволнистая равнина житняково-ковыльно-полынные (житняк, ковыль Лессинга, полынь эстрагон, полынь шелковистая) на черноземах южных среднесолонцеватых маломощных тяжелосуглинистых.
пастбища
20-100
4866
выпас частного скота
9,7
Ленинский сельский округ
1а С-2а, 27Ва С-4в, 3 С-2а, 8Ва С-4в, 31Га С-2г, 8Ба С-2а, 4 С-2г, 22Ва С-2г, 23Аа С-2г, 19 C-6а, 23Ва С-2г, 10а С-4в, 22 С-4г, 4Аа С-2а, 8 С-4в, 31А С-2а, 13а С-4в, 12 С-4в, 7 С-2а, 20 С-4а, 31Ба С-2г, 1Ба С-2а, 9 С-2г, 21а С-4в, 11Б С-4в, 24Б С-4в, 26 С-4в, 22 С-4в, 15 С-6а, 16 С-4в, 13г С-4в
1-59 (1-11)
Замкнутое понижение Злаково-полынно-разнотравные (пырей ползучий, костер безостый, тонконог стройный, полынь Шренковская, полынь шелковистая, кермек Гмелина, солонечник обыкновенный) на луговых черноземных солончаковатых легкоглинистых почвах. Слабоволнистая равнина житняково-ковыльно-полынные (житняк, ковыль Лессинга, полынь эстрагон, полынь шелковистая) на черноземах южных среднесолонцеватых маломощных тяжелосуглинистых.
пастбища
10-100
3126
выпас частного скота
8,5
село Новошумное
27Вб С-4в, 1а С-2а, 27Ва С-4в, 3 С-2а, 27Аа С-2а, 8Ва С-4в, 31Га С-2г, 8Ба С-2а, 4 С-2г, 22Ва С-2г, 23Аа С-2г, 19 C-6а, 23Ва С-2г, 10а С-4в, 22 С-4г, 4Аа С-2а, 8 С-4в, 31А С-2а, 13а С-4в, 12 С-4в, 7 С-2а, 20 С-4а, 31Ба С-2г, 1Ба С-2а, 9 С-2г, 21а С-4в, 11Б С-4в, 24Б С-4в, 26 С-4в, 22 С-4в, 15 С-6а, 16 С-4в, 13г С-4в

10-100
5404
жеке малды жаю
8,2
Первомай ауылдық округі
7 С-4в, 27Вб С-4в, 1а С-2а, 27Ва С-4в, 3 С-2а, 27Аа С-2а, 8Ва С-4в, 31Га С-2г, 8Ба С-2а, 4 С-2г, 22Ва С-2г, 23Аа С-2г, 19 C-6а, 23Ва С-2г, 10а С-4в, 22 С-4г, 4Аа С-2а, 8 С-4в, 31А С-2а, 13а С-4в, 12 С-4в, 7 С-2а, 20 С-4а, 31Ба С-2г, 1Ба С-2а, 9 С-2г, 21а С-4в, 11Б С-4в, 24Б С-4в, 26 С-4в, 22 С-4в, 15 С-6а, 16 С-4в, 13г С-4в
1-95 (1-32)
Шалғынды қара топырақты сортаңды жеңіл сазды топырақтардағы (жорғалаушы бидай шөбі, сүйексіз от, жіңішке аяқты, Шренковская жусаны, жібек жусан, томар бояу кермек, кәдімгі сортаң) дәнді -жусанды-әр түрлі шөптердің тұйық төмендеуі. Еркекшөптердің оңтүстік орта сортаңды аз қуатты ауыр сазды қара топырақтардағы қауырсынды-жусанды (еркекшөп, Лессинг қауырсынды шөбі, жусан эстрагоны, жібек жусан) сәл толқынды жазығы.
жайылымдар
10-100

10-100
5404
выпас частного скота
8,2
Первомайский сельский округ
7 С-4в, 27Вб С-4в, 1а С-2а, 27Ва С-4в, 3 С-2а, 27Аа С-2а, 8Ва С-4в, 31Га С-2г, 8Ба С-2а, 4 С-2г, 22Ва С-2г, 23Аа С-2г, 19 C-6а, 23Ва С-2г, 10а С-4в, 22 С-4г, 4Аа С-2а, 8 С-4в, 31А С-2а, 13а С-4в, 12 С-4в, 7 С-2а ,20 С-4а, 31Ба С-2г, 1Ба С-2а, 9 С-2г, 21а С-4в, 11Б С-4в, 24Б С-4в, 26 С-4в, 22 С-4в, 15 С-6а, 16 С-4в, 13г С-4в
1-95 (1-32)
Замкнутое понижение Злаково-полынно-разнотравные (пырей ползучий, костер безостый, тонконог стройный, полынь Шренковская, полынь шелковистая, кермек Гмелина, солонечник обыкновенный) на луговых черноземных солончаковатых легкоглинистых почвах. Слабоволнистая равнина житняково-ковыльно-полынные (житняк, ковыль Лессинга, полынь эстрагон, полынь шелковистая) на черноземах южных среднесолонцеватых маломощных тяжелосуглинистых.
пастбища
10-100

3653
жеке малды жаю
9,0
Пешков ауылдық округі
17 С-6а, 7 С-4в, 27Вб С-4в, 1а С-2а, 27Ва С-4в, 3 С-2а, 27Аа С-2а, 8Ва С-4в, 31Га С-2г, 8Ба С-2а, 4 С-2г, 22Ва С-2г, 23Аа С-2г, 19 C-6а, 23Ва С-2г, 10а С-4в, 22 С-4г, 4Аа С-2а, 8 С-4в, 31А С-2а, 13а С-4в, 12 С-4в, 7 С-2а, 20 С-4а, 31Ба С-2г, 1Ба С-2а, 9 С-2г, 21а С-4в, 11Б С-4в, 24Б С-4в, 26 С-4в, 22 С-4в, 15 С-6а, 16 С-4в, 13г С-4в
1-109 (1-27)
Шалғынды қара топырақты сортаңды жеңіл сазды топырақтардағы (жорғалаушы бидай шөбі, сүйексіз от, жіңішке аяқты, Шренковская жусаны, жібек жусан, томар бояу кермек, кәдімгі сортаң) дәнді -жусанды-әр түрлі шөптердің тұйық төмендеуі. Еркекшөптердің оңтүстік орта сортаңды аз қуатты ауыр сазды қара топырақтардағы қауырсынды-жусанды (еркекшөп, Лессинг қауырсынды шөбі, жусан эстрагоны, жібек жусан) сәл толқынды жазығы.
жайылымдар

3653
выпас частного скота
9,0
Пешковский сельский округ
17 С-6а, 7 С-4в, 27Вб С-4в, 1а С-2а, 27Ва С-4в, 3 С-2а, 27Аа С-2а, 8Ва С-4в, 31Га С-2г, 8Ба С-2а, 4 С-2г, 22Ва С-2г, 23Аа С-2г, 19 C-6а, 23Ва С-2г, 10а С-4в, 22 С-4г, 4Аа С-2а, 8 С-4в, 31А С-2а, 13а С-4в, 12 С-4в, 7 С-2а, 20 С-4а, 31Ба С-2г, 1Ба С-2а, 9 С-2г, 21а С-4в, 11Б С-4в, 24Б С-4в, 26 С-4в, 22 С-4в, 15 С-6а, 16 С-4в, 13г С-4в
1-109 (1-27)
Замкнутое понижение Злаково-полынно-разнотравные (пырей ползучий, костер безостый, тонконог стройный, полынь Шренковская, полынь шелковистая, кермек Гмелина, солонечник обыкновенный) на луговых черноземных солончаковатых легкоглинистых почвах. Слабоволнистая равнина житняково-ковыльно-полынные (житняк, ковыль Лессинга, полынь эстрагон, полынь шелковистая) на черноземах южных среднесолонцеватых маломощных тяжелосуглинистых.
пастбища

2025-2029 жылдарға
арналған жоспарға
5-қосымша
Ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Жылдары
Учаскелердің нөмірлері
1
2
3
4
2025
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
2026
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
2027
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
2028
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
2029
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
Федоров ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
2025-2029 жылдарға
арналған жоспарға
6-қосымша
Жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары көрсетілетін жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған қоғамдық жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта)
Федоров ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
2025-2029 жылдарға
арналған жоспарға
7-қосымша
Жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары көрсетілетін жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған қоғамдық жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта)
Федоров ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
2025-2029 жылдарға
арналған жоспарға
8-қосымша
Жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетелетін ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта)
Федоров ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
2025-2029 жылдарға
арналған жоспарға
9-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын айдауға арналған сервитуттар, мал айдайтын трассалар, жайылымдық инфрақұрылым объектілері, мал қорымдарының (биометриялық шұңқырлардың) орналасқан жері көрсетілетін ауыл шаруашылығы жануарларын айдауға арналған сервитуттар, мал айдайтын трассалар және жайылымдық инфрақұрылымның өзге де объектілері, сондай-ақ мал қорымдары (биометриялық шұңқырлар) белгіленетін схема (карта)
Баннов ауылдық округі, Чеховка а.– Қарақопа а.
Вишневый ауылдық округі, Вишневое а.
Воронеж ауылдық округі, Придорожное а.
Воронеж ауылдық округі, Успеновка а.
Камышин ауылдық округі, Чистый Чандак а.
Первомай ауылдық округі, Трактовое а.
Пешков ауылдық округі, Пешковка а.
Федоров ауылдық округі, Владыкинка а.
Шартты белгілер:
Федоров ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
2025-2029 жылдарға
арналған жоспарға
10-қосымша
Жайылымды пайдаланушыларға жер пайдалануға берілуі мүмкін жайылымдар белгіленген схема (карта)

на 2025-2029 годы
Рекомендуемые схемы пастбищеоборотов
Годы
Номера участков
1
2
3
4
2025
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
2026
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
2027
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
2028
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
2029
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Федоровскому району
на 2025-2029 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, с указанием границ, площадей и видов пастбищ, в том числе отгонных, сезонных, аридных и культурных, сведений об их собственниках или землепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Федоровскому району
на 2025-2029 годы
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья
Приложение 8
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Федоровскому району
на 2025-2029 годы
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, с указанием схем пастбищеоборотов, рекомендуемых на основании геоботанического обследования пастбищ
Приложение 9
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Федоровскому району
на 2025-2029 годы
Схема (карта) с обозначением сервитутов для прогона сельскохозяйственных животных, скотопрогонных трасс и иных объектов пастбищной инфраструктуры, а также скотомогильников (биометрических ям), с указанием сервитутов для прогона сельскохозяйственных животных, скотопрогонных трасс, объектов пастбищной инфраструктуры, месторасположения скотомогильников (биометрических ям)
Банновский сельский округ, с. Чеховка – с. Каракопа
Вишневый сельский округ, с. Вишневое
Воронежский сельский округ, с. Придорожное
Воронежский сельский округ, с. Успеновка
Камышинский сельский округ, с. Чистый Чандак
Первомайский сельский округ, с. Трактовое
Пешковский сельский округ, с. Пешковка
Федоровский сельский округ, с. Владыкинка
Условные обозначения:
Приложение 10
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Федоровскому району
на 2025-2029 годы
Схема (карта) с обозначением пастбищ, которые могут быть предоставлены в землепользование пастбищепользователям

Ауыл шаруашылығы мұқтаждары үшін меншікке немесе жер пайдалануға босалқы жерлерді беру Қазақстан Республикасы Жер кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 138-бабына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 20 желтоқсандағы № 518 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18048 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген Шаруа немесе фермер қожалығын, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) құқығын беру жөніндегі конкурсты ұйымдастыру және өткізу қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
Федоров ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
2025-2029 жылдарға
арналған жоспарға
11-қосымша
Жеке ауланың ауыл шаруашылығы жануарларын жаю жөніндегі халықтың мұқтаждықтарын қанағаттандыру мақсатында резервке алынуға жататын жайылымдардың шекаралары мен алаңдары көрсетілетін халықтың жеке ауласындағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю жөніндегі мұқтаждықтарын қанағаттандыру мақсатында резервке алынуға жататын жайылымдарды белгілейтін схема (карта)
Жерлерді резервте қалдыру Кодекстің 49-2-бабына, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 ақпандағы № 178 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11337 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген Жерлерді резервте қалдыру қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
Федоров ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
2025-2029 жылдарға
арналған жоспарға
12-қосымша
Жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары көрсетілетін суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы
Ауыл шаруашылығы жануарларының орташа тәуліктік су тұтынуы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 545 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14827 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген Су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларын әзірлеу жөніндегі әдістемеге 6-қосымшаның 10-кестесіне сәйкес айқындалады.
Федоров ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
2025-2029 жылдарға
арналған жоспарға
13-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларының басын орналастыруға арналған шалғайдағы жайылымдардың шекаралары мен алаңдары көрсетілетін ауыл шаруашылығы жануарларының басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының басы үшін ауылдық округтің ауылдық елді мекендері арасында жайылымдарды бөлу (қайта бөлу) схемасы көрсетілген ауылдық округке кіретін ауылдық елді мекендер арасында жайылымдарды жобалық бөлу (қайта бөлу) талап етілмейді;
Тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте жайылымдарды ұтымды пайдалану үшін қажетті талаптар:

Предоставление земель запаса в собственность или землепользование для нужд сельского хозяйства осуществляется в соответствии со статьей 138 Земельного кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс), Правилами организации и проведения конкурса по предоставлению права временного возмездного землепользования (аренды) для ведения крестьянского или фермерского хозяйства, сельскохозяйственного производства, утвержденными приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 декабря 2018 года № 518 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18048).
Приложение 11
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Федоровскому району
на 2025-2029 годы
Схема (карта) с обозначением пастбищ, подлежащих резервированию в целях удовлетворения нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, с указанием границ и площадей пастбищ, подлежащих резервированию в целях удовлетворения нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья
Резервирование земель осуществляется в соответствии со статьей 49-2 Кодекса, Правилами резервирования земель, утвержденными приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 февраля 2015 года № 178 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11337)
Приложение 12
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Федоровскому району
на 2025-2029 годы
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, с указанием маршрутов передвижения животных к водоисточникам
Среднесуточное водопотребление сельскохозяйственных животных определяется согласно таблице 10 приложения 6 к Методике по разработке удельных норм водопотребления и водоотведения, утвержденной приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года № 545 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14827)
Приложение 13
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Федоровскому району
на 2025-2029 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах, с указанием границ и площадей отгонных пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных
Проектное распределение (перераспределение) пастбищ между сельскими населенными пунктами, входящими в сельский округ, на котором указывается схема распределения (перераспределения) пастбищ между сельскими населенными пунктами сельского округа для поголовья сельскохозяйственных животных физических и юридических лиц, не обеспеченных пастбищами – не требуется;
Требования, необходимые для рационального использования пастбищ на соответствующей административно-территориальной единице, к которым относятся: