"Баянауыл ауданының экономиканың нақты секторы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне Баянауыл ауданы Майқайың кентінің аумағында орналасқан жер пайдаланушылардын жер учаскелерін алып қою құқығысыз сервитут белгілеу туралы
Павлодар облысы Баянауыл ауданы Майқайың кенті әкімінің 2025 жылғы 2 мамырдағы № 1-22/07 шешімі
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 19, 69-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабының 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес және 2025 жылғы 8 сәуірдегі "Баянауыл ауданының экономиканың нақты секторы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің берген өтінішінің негізінде ШЕШІМ ҚАБЫЛДАЙМЫН:
1. "Баянауыл ауданының экономиканың нақты секторы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне Баянауыл ауданы Майқайың кентінің инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын (ИҚИ) жүргізу мақсатында Майқайың кентінің аумағында орналасқан жер пайдаланушылардын жер учаскелерін алып қою құқығысыз сервитут белгіленсін.
2. "Баянауыл ауданының экономиканың нақты секторы бөлімі" мемлекеттік мекемесі:
1) жер учаскелерiнiң меншiк иелерi мен жер пайдаланушыларға залалдарын толық көлемде өтеу, залалдардың мөлшерi мен оларды өтеу тәртiбi Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тараптардың келiсiмiмен анықтау келісім бойынша жүргізілсін;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды (ИҚИ) салу мақсатында жер учаскелерін пайдалану кезінде Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтасын;
3) жұмыс аяқталғаннан кейiн бүлiнген жер учаскелерiн одан әрi пайдалану үшiн жарамды жағдайға келтiрсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Майқайың кентінің әкімі Е. Молдатаев
Баянауыл ауданы
Майқайың кент әкімінің
2025 жылғы "02" мамыр
№ 1-22/07 шешіміне
қосымша
Р/с
Пайдаланушы
Ауданы, гектар
Нысаналы
мақсаты
Пайдалану
мерзімі
(жыл)
Жер телімінің орналасқан
жері
1
"Баянауыл ауданының экономиканың нақты секторы бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
8,0
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды (ИКИ) енгізу үшін.
5 жыл
Баянауыл ауданы Майқайың кент аумағында

Об установлении государственному учреждению "Отдел реального сектора экономики Баянаульского района" публичный сервитут без права изъятия земельных участков у землепользователей, расположенных на территории поселка Майкаин Баянаульского района.
Решение акима поселка Майкаин Баянаульского района Павлодарской области от 2 мая 2025 года № 1-22/07
В соответствии со статьей 19, 69 Земельного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 6) пункта 1 статьи 35 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании заявления государственному учреждению "Отдел реального сектора экономики Баянаульского района" от 08.04.2025 года РЕШИЛ:
1. Установить государственному учреждению "Отдел реального сектора экономики Баянаульского района" публичный сервитут без права изъятия земельных участков у землепользователей, расположенных на территории поселка Майкаин для проведения инженерно-коммуникационной инфраструктуры (ИКИ) в поселке Майкаин Баянаульского района.
2. ГУ "Отдел реального сектора экономики Баянаульского района":
1) возместить убытки собственникам земельных участков и землепользователям в полном объеме, размер убытков и порядок их компенсации определить соглашением сторон в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
2) соблюдать требования законодательства Республики Казахстан при использовании земельных участков в целях проведения инженерно-коммуникационной инфраструктуры (ИКИ) ;
3) по окончании работ, привести нарушенные земельные участки в состояние пригодное для дальнейшего использование по прямому назначению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования
Аким поселка Майкаин Молдатаев Е.
Приложение
к решению акима поселка
Майкаин Баянаульского района
от "02" мая 2025 года № 1-22/07
№ п/п
Пользователь
Площадь,
гектар
Целевое назначение
Срок эксплуатации
(лет)
Место расположение земельного участка
1
ГУ"Отдел реального сектора экономики Баянаульского района".
8.0
для проведения инженерно-коммуникационной инфраструктуры (ИКИ) .
5 лет
На территории
поселка Майкаин
Баянаульского района