Успен аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 133/27 "2025 - 2027 жылдарға арналған Успен аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 2025 жылғы 30 сәуірдегі № 155/32 шешімі
Успен аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Успен аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 133/27 "2025 - 2027 жылдарға арналған Успен аудандық бюджеті туралы" шешіміне (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 204554 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Успен аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 3 429 069 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 1 081 296 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 8 472 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 5 970 мың теңге;
трансферттер түсімі - 2 333 331 мың теңге;
2) шығындар - 3 507 871 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 44 632 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 92 402 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 47 770 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -123 434 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 123 434 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2025 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде көзделсін:
587 мың теңге - азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
4 040 мың теңге - елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
43 751 мың теңге - елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
230 820 мың теңге - аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге;
268 190 мың теңге - "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға.";

О внесении изменений в решение Успенского районного маслихата от 20 декабря 2024 года № 133/27 "Об Успенском районном бюджете на 2025 - 2027 годы"
Решение Успенского районного маслихата Павлодарской области от 30 апреля 2025 года № 155/32
Успенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Успенского районного маслихата от 20 декабря 2024 года № 133/27 "Об Успенском районном бюджете на 2025 - 2027 годы" (зарегистрировано в государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 204554) следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Успенский районный бюджет на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 3 429 069 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 1 081 296 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 8 472 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 5 970 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 2 333 331 тысяч тенге;
2) затраты - 3 507 871 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 44 632 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 92 402 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 47 770 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета - -123 434 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 123 434 тысяч тенге.";
2) пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих размерах:
587 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
4 040 тысяч тенге - на освещение улиц в населенных пунктах;
43 751 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по благоустройству и озеленению населенных пунктов;
230 820 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах;
268 190 тысяч тенге - реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".";

341 837
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
13 368
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
86 935
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
850
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
178 742
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
61 942
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
56 940
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
56 940
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 603
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
662
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
4 000
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
802
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
873
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
201 639
1
Тұрғын үй шаруашылығы
108 599
1
2
3
4
5
6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
58 989
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
640
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
58 349
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
49 610
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
49 610
2
Коммуналдық шаруашылық
93 040
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
92 773
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
92 773
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
267
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
267
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк

341 837
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
13 368
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
86 935
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
850
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
178 742
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
61 942
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
56 940
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
56 940
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
50 603
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
662
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
4 000
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
802
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
873
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
201 639
1
Жилищное хозяйство
108 599
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
58 989
1
2
3
4
5
6
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
640
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
58 349
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
49 610
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
49 610
2
Коммунальное хозяйство
93 040
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
92 773
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
92 773
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
267
005
Развитие коммунального хозяйства
267
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство