Республикалық мемлекеттік мекемелер – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің обаға қарсы күрес станцияларына қызмет көрсетуге арналған көлік құралдарының заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2025 жылғы 14 мамырдағы № 322 бұйрығы
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 70-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Республикалық мемлекеттік мекемелер – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің обаға қарсы күрес станцияларына қызмет көрсетуге арналған көлік құралдарының заттай нормалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін атқарушы Т. Сұлтанғазиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2025 жылғы _____________
№ ______ бұйрығымен
бекітілген
Республикалық мемлекеттік мекемелер – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің обаға қарсы күрес станцияларына қызмет көрсетуге арналған көлік құралдарының заттай нормалары
Көлік құралының типі
Функционалдық мақсаты
Жұмыс істеп жатқан бір құрылымға көлік құралының шекті саны
Станцияның/ бөлімшенің стационарлық зертханасы
Эпидемияға қарсы жасақ
Бір станцияға
1
2
3
4
5
1. Санитариялық жеңіл көлік (оның ішінде жоғары өтімді)
Обаға, тырысқаққа және басқа да аса қауіпті инфекцияларға күдіктену кезіндегі шұғыл сапарлар және жұқпалы материалды жеткізу үшін
2
1
X
2. Жүк көлігі (оның ішінде жоғары өтімді)
Обаға, тырысқаққа және басқа да аса қауіпті инфекцияларға қарсы тексеру және шұғыл профилактикалық іс-шаралар жүргізу үшін
2
1
X

Об утверждении натуральных норм транспортных средств для обслуживания республиканских государственных учреждений – противочумных станций Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 14 мая 2025 года № 322
В соответствии с пунктом 3 статьи 70 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы транспортных средств для обслуживания республиканских государственных учреждений – противочумных станций Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
2. Комитету санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Исполняющий
обязанности министра
Т. Султангазиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Утверждены приказом
исполняющего обязанности
министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 14 мая 2025 года № 322
Натуральные нормы транспортных средств для обслуживания республиканских государственных учреждений – противочумных станций Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Тип транспортного средства
Функциональное назначение
Предельное количество транспортного средства на одно действующее формирование
Стационарная лаборатория станции/отделения
Противоэпидемический отряд
На одну станцию
1
2
3
4
5
1. Санитарный легковой (в том числе, повышенной проходимости)
Для экстренных выездов при подозрении на чуму, холеру и другие особо опасные инфекции и доставки заразного материала
2
1
X
2. Грузовой (в том числе, повышенной проходимости)
Для проведения обследовательских и экстренных профилактических мероприятий против чумы, холеры и других особо опасных инфекций
2
1
X

3. Жолсыз жермен жүретін көлік базасындағы автобакзертхана
Шалғай және жету қиын аудандарды тексеру үшін
2-5 жылжымалы құрылымға бір бірлік
2-ден артық емес
4. Су тасығыш
Далалық жұмыстар кезінде жылжымалы құрылымдарға су жеткізу үшін
2-5 жылжымалы құрылымға бір бірлік
2-ден артық емес
5. Өзі аударғыш
Қатты жанар майды, қатты тұрмыстық қалдықтарды тасымалдау үшін
2-5 жылжымалы құрылымға бір бірлік
2-ден артық емес
6. Жанар-жағар май тасығыш, оның ішінде жолсыз жермен жүретін көлік базасында
Далалық жұмыстар кезінде жанар-жағар материалдарын жылжымалы құрылымдарға жеткізу үшін
2-5 жылжымалы құрылымға бір бірлік
2-ден артық емес
7. Шағын автобус
Дала жұмыстарына топтарды тасымалдау үшін
2-5 жылжымалы құрылымға бір бірлік
2-ден артық емес

3. Автобаклаборатория на базе внедорожника
Для обследования удаленных и труднодоступных районов
Одна единица на 2-5 подвижных формирований
Не более 2
4. Водовоз
Для доставки воды подвижным формированиям в период полевой работы
Одна единица на 2-5 подвижных формирований
Не более 2
5. Самосвал
Для перевозки твердого топлива, твердых бытовых отходов
Одна единица на 2-5 подвижных формирований
Не более 2
6. Бензовоз, в том числе на базе внедорожника
Для доставки горюче-смазочных материалов подвижным формированиям в период полевой работы
Одна единица на 2-5 подвижных формирований
Не более 2
7. Микроавтобус
Для перевозки групп на полевые работы
Одна единица на 2-5 подвижных формирований
Не более 2