"BAITAS GEOLOGY" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне жер теліміне шектеулі нысаналы пайдалану құқығын (қоғамдық сервитут) белгілеу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 4 сәуірдегі № 118 қаулысы
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 17-бабының 1-1) тармақшасына, 69-бабының 4-тармағына, 71-1-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы 1-тармағының 10) тармақшасына сәйкес, өтініш, қатты пайдалы қазбаларды барлауға арналған 2025 жылғы 10 ақпандағы №3129-EL лицензиясы және сұралған жер телімдері бойынша мәліметтер негізінде, Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2031 жылғы 10 ақпанға дейінгі мерзімге жер және табиғат қорғау заңнамасының талаптарын сақтай отырып, Тайынша ауданының Драгомировка ауылдық округінде пайдалы қазбаларды барлауды жүргізу мақсаттары үшін, жер пайдаланушылардан (егер осындай бар болса) алып қоюсыз, барлығы жалпы алаңы 155,08 гектар, босалқы жерлер алаңы (көрсетілген схемаға сәйкес) 19,49 гектар, кадастрлық нөмірлерімен и 15-164-074-092 - 2,91 гектар, 15-164-074-105 - 6,84 гектар, 15-164-074-079 - 16,08 гектар, 15-164-074-038 - 70,08 гектар,15-164-074-048 - 39,68 гектар жер телімдерін уақытша пайдалану үшін, "BAITAS GEOLOGY" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қоғамдық сервитут белгіленсін.
2. "BAITAS GEOLOGY" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі жоғарыда аталған жұмыстарды жүргізгенге дейін осы жерлерді ауыл шаруашылығы мақсатында пайдаланатын жер пайдаланушылармен жер телімінің орналасқан жері бойынша, көрсетілген жұмыстарды жүргізу мерзімі мен орны бойынша, шығындарды өтеу және жерлерді мақсаты бойынша пайдалануға жарамды бастапқы жай-күйге келтіру бойынша шарттар жасассын, сондай-ақ есте сақтаған жөн, осы талаптар орындалмаған жағдайда, осы қаулының күші жойылуы мүмкін.
3. "BAITAS GEOLOGY" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі іздестіру жұмыстары аяқталғаннан кейін бұзылған жерлерді қайта қалпына келтіру бойынша іс-шараларды (жерді қайта қалпына келтіру жобасы бойынша) орындасын және оларды іздестіру жұмыстары жүргізілген жерге барып, Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 71-бабының 4-тармағында белгіленген мерзімдерде акт бойынша аудандық комиссияға тапсырсын.
4. "BAITAS GEOLOGY" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі осы қаулы жер қойнауын пайдалануға (әсіресе өндіріске, өндіруге және т.б.) құқық бермейтінін ескертілсін.

Об установлении права ограниченного целевого пользования (публичного сервитута) на земельные участки товариществу с ограниченной ответственностью "BAITASGEOLOGY"
Постановление акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 4 апреля 2025 года № 118
В соответствии с подпунктом 1-1) статьи 17, пунктом 4 статьи 69, статьи 71-1 Земельного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 10) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании заявления, лицензии на разведку твердых полезных ископаемых №3129-EL от 10 февраля 2025 года и сведениям по испрашиваемым земельным участкам, акимат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить публичный сервитут товариществу с ограниченной ответственностью "BAITASGEOLOGY" для временного использования земельных участков под кадастровыми номерами: 15-164-074-092 - 2,91 гектаров, 15-164-074-105 - 6,84 гектаров, 15-164-074-079 - 16,08 гектаров, 15-164-074-038 - 70,08 гектаров, 15-164-074-048 - 39,68 гектаров, земли запаса площадью 19,49 гектаров (согласно заявленной схеме), всего общей площадью 155,08 гектаров для целей проведения разведки полезных ископаемых без изъятия земельных участков (если такие имеются) в Драгомировском сельском округе Тайыншинского района с соблюдением требований земельного и природоохранного законодательства, сроком до 10 февраля 2031 года.
2. Товариществу с ограниченной ответственностью "BAITASGEOLOGY", до проведения вышеуказанных работ заключить договора с землепользователями использующими эти земли в сельскохозяйственных целях, по месту нахождения земельного участка, по срокам и месту проведения указанных работ, по возмещению убытков, возмещению потерь и приведению земель в первоначальное состояние пригодное для использования по назначению, а также иметь в виду, что в случае невыполнения этих требований данное постановление может быть отменено.
3. Товариществу с ограниченной ответственностью "BAITASGEOLOGY", по окончании изыскательских работ выполнить мероприятия по рекультивации нарушенных земель (по проекту рекультивации земель) и сдать их в районной комиссии по акту в сроки установленные пунктом 4 статьи 71 Земельного кодекса Республики Казахстан с выездом на местность, где проводились изыскательские работы.
4. Предупредить товарищество с ограниченной ответственностью "BAITASGEOLOGY", что настоящее постановление не дает право на недропользование (особенно на производство, добычу и т.д.).

5. Осы қаулының орындалуын бақылау Тайынша ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Тайынша ауданының әкімі Б. Әлжанов

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Тайыншинского района.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Тайыншинского района Б. Альжанов