Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Теңдік ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2025 жылғы 8 мамырдағы № 302/23 шешiмi
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 8-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына және Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 27-бабының 2-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Теңдік ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 28351 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4600 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 23751 мың теңге;
2) шығындар – 28484 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -133 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – -133 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 133 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 133,0 мың теңге.
2. Тайынша ауданы Теңдік ауылдық округі бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес қалыптастырылатыны белгіленсін.
3. 2025 жылға арналған Теңдік ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен Теңдік ауылдық округінің бюджетіне 20 мың теңге сомасында трансферттер түсімі белгіленсін.
4. 2025 жылға арналған Теңдік ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен Теңдік ауылдық округінің бюджетіне 819 мың теңге сомасында трансферттер түсімі белгіленсін.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен Теңдік ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 22912 мың теңге сомасы белгіленсін.

Об утверждении бюджета Тендыкского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025 - 2027 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 8 мая 2025 года № 302/23
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Тендыкского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 28351 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4600 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 23751 тысяч тенге;
2) затраты – 28484 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -133,0 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – -133,0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 133,0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 133,0 тысяч тенге.
2. Установить, что доходы бюджета Тендыкского сельского округа Тайыншинского района формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
3. Установить в бюджете Тендыкского сельского округа на 2025 год поступление трансфертов из республиканского бюджета в бюджет Тендыкского сельского округа в сумме 20 тысяч тенге.
4. Установить в бюджете Тендыкского сельского округа на 2025 год поступление трансфертов из районного бюджета в бюджет Тендыкского сельского округа в сумме 819 тысяч тенге.
5. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Тендыкского сельского округа на 2025 год в сумме 22912 тысяч тенге;

6. 2025 жылға арналған Теңдік ауылдық округінің бюджетінде осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар көзделсін.
7. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 264/20 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Теңдік ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешімінің күші жойылды деп танылсын.

6. Предусмотреть в бюджете Тендыкского сельского округа на 2025 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 4 к настоящему решению.
7. Признать утратившим силу решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 264/20 "Об утверждении бюджета Тендыкского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".