Қауымдық сервитут белгілеу туралы
Түркістан облысы Сауран ауданы әкiмдiгiнiң 2025 жылғы 14 наурыздағы № 53 қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 17, 71 - баптары, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31, 37-баптарына, Сауран аудандық жер комиссиясының мәжілісінің 2024 жылғы 18 қазандағы №31 хаттамасына, "Сауран ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобаларын бекіту туралы" 2024 жылғы 15 қазандағы № 2789 санды бұйрығына сәйкес, Сауран ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Түркістан облысының құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесіне (БСН:060240004644) Сауран ауданы аумағынан "Turan" арнайы экономикалық аймағын инженерлік инфрақұрылыммен қамтамасыз ету (газ желілері) үшін" жалпы алаңы 28,0 га (ұзындығы - 21 км, ені - 60 м) жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығымен қауымдық сервитут белгіленсін.
1) "Темір жол құрылысы үшін" ұзындығы 3,9 шқ;
2) "Электрмен қамту үшін" ұзындығы 9,5 шқ;
3) "Ауыз су жүйесі үшін" ұзындығы 11,2 шқ;
4) "Кәріз жүйесі үшін" ұзындығы 3,4 шқ;
5) " Газ желілері үшін" ұзындығы 25 шқ;
6) "Жол бөлігі үшін" ұзындығы 3,6 шқ.
2. "Сауран ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) Осы қаулыға қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Түркістан облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
2) Осы қаулының ресми жарияланғанынан кейін оның Сауран ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін;
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
Аудан әкімі М. Таңғатаров

Об установлении публичного сервитут
Постановление акимата Сауранского района Туркестанской области от 14 марта 2025 года № 53
В соответствии со статьями 17, 71 Земельного кодекса Республики Казахстан, статьями 31,37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении", протоколом заседания Сауранской районной земельной комиссии от 18.10.2024 года №31, приказом государственного учреждения "отдел земельных отношений акимата района Сауран" от 15 октября 2024 года № 2789 акимат района Сауран района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Государственному учреждению "Управление строительства Туркестанской области" (БИН:060240004644) установить публичный сервитут с правом постоянного землепользования на земельный участок общей площадью 28,0 га (длина - 21 км, ширина - 60 м) для обеспечения инженерной инфраструктурой (газовые сети) специальной экономической зоны "Turan" с территории района Сауран.
1) "для строительства железных дорог" протяженностью 3,9 км;
2) "для электроснабжения" длиной 9,5 км;
3) "для системы питьевой воды" протяженностью 11,2 км;
4) "для канализационной системы" протяженностью 3,4 км;
5) "для газовых сетей" протяженностью 25 км;
6) "для дорожных знаков" протяженностью 3,6 км.
2. Государственное учреждение "Отдел земельных отношений акимата района Сауран" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан:
1) в течение пяти календарных дней со дня подписания настоящего постановления направить его копию в электронном виде на казахском и русском языках в филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Туркестанской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) после официального опубликования настоящего постановления обеспечить его размещение на интернет-ресурсе акимата района Сауран;
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
Аким района М. Тангатаров