Өскемен қалалық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 30/3-VIII "Өскемен қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2025 жылғы 23 сәуірдегі № 33/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т қараңыз.
Өскемен қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Өскемен қалалық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 30/3-VIII "Өскемен қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 205573 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған қаланың бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес тиісінше, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 110 486 951,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 70 498 519,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 466 806,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 981 088,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 27 540 537,9 мың теңге;
2) шығындар – 104 410 779,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 7 864,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 7 864,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 602 005,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1 602 005,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 4 466 302,7 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -4 466 302,7 мың теңге;
қарыздар түсімі – 6 359 348,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 759 974,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 934 323,3 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Усть-Каменогорского городского маслихата от 26 декабря 2024 года № 30/3-VIII "О бюджете города Усть-Каменогорска на 2025-2027 годы"
Решение Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 апреля 2025 года № 33/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Усть-Каменогорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Усть-Каменогорского городского маслихата от 26 декабря 2024 года № 30/3-VIII "О бюджете города Усть-Каменогорска на 2025-2027 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 205573) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 110 486 951,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 70 498 519,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 466 806,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 981 088,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 27 540 537,9 тысяч тенге;
2) затраты – 104 410 779,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 864,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 7 864,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 602 005,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 602 005,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 4 466 302,7 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -4 466 302,7 тысяч тенге;
поступление займов – 6 359 348,0 тысяч тенге;
погашение займов – 11 759 974,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 934 323,3 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:

"3. Өскемен қаласының 2025 жылға арналған жергілікті атқарушы органының резерві 886 349,4 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Өскемен қалалық мәслихатының төрағасы А. Светаш
Өскемен қалалық мәслихатының
2025 жылғы 23 сәуірдегі
№ 33/2-VIII шешіміне
қосымша
Өскемен қалалық мәслихатының

"3. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Усть-Каменогорска на 2025 год в сумме 886 349,4 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Усть-Каменогорского городского маслихата А. Светаш
Приложение к решению
Усть-Каменогорского
городского маслихата
от 23 апреля 2025 года
№ 33/2-VIII
Приложение 1 к решению
Усть-Каменогорского
городского маслихата

290 688,5
02
Қорғаныс
126 032,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
126 032,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
120 707,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5 325,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
195 992,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
195 992,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
195 992,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 432 735,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
5 167 372,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
192 121,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 008,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
864 401,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
10 833,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
683 973,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
45 651,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
8 863,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
216 482,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
906 338,7
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 838 674,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
216 126,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
25 870,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
44 531,7
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
106 500,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

290 688,5
02
Оборона
126 032,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
126 032,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
120 707,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5 325,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
195 992,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
195 992,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
195 992,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 432 735,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
5 167 372,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
192 121,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 008,0
005
Государственная адресная социальная помощь
864 401,0
006
Оказание жилищной помощи
10 833,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
683 973,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
45 651,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
8 863,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
216 482,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
906 338,7
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 838 674,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
216 126,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
25 870,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
44 531,7
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
106 500,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

360 993,5
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 791,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
173 628,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
120 074,5
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
2 500,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
96 520,0
008
Cпорт объектілерін дамыту
96 520,0
804
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене тәрбиесі, спорт және туризм бөлімі
216 481,0
001
Дене тәрбиесі, спорт және туризм саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
47 335,0
004
Туристік қызметті реттеу
30 757,0
005
Көпшілік спортты және ұлттық спорт түрлерін дамыту
25 885,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорт жарыстарын өткізу
84 013,0
007
Облыстық спорт жарыстарында түрлі спорт түрлері бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрама командалары мүшелерінің дайындығы және қатысуы
28 491,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
79 453,4
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
5 701,4
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
5 701,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
53 752,0
071
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
53 752,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
20 000,0
008
Аудандар, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдық округтердiң, кенттердің, ауылдардың шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
20 000,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
767 665,2
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
490 290,3
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
488 544,9
017
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 745,4
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
277 374,9
004
Аудан аумағының қала құрылысын дамыту және елді мекендердің бас жоспарларының схемаларын әзірлеу
277 374,9
12
Көлiк және коммуникация
21 927 657,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

360 993,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
64 791,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
173 628,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
120 074,5
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 500,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
96 520,0
008
Развитие объектов спорта
96 520,0
804
Отдел физической культуры, спорта и туризма района (города областного значения)
216 481,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры, спорта и туризма
47 335,0
004
Регулирование туристической деятельности
30 757,0
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
25 885,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
84 013,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
28 491,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
79 453,4
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
5 701,4
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
5 701,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
53 752,0
071
Мероприятия по охране окружающей среды
53 752,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
20 000,0
008
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
20 000,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
767 665,2
467
Отдел строительства района (города областного значения)
490 290,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
488 544,9
017
Капитальные расходы государственного органа
1 745,4
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
277 374,9
004
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
277 374,9
12
Транспорт и коммуникации
21 927 657,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)