Күршім аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 31/4-VІII "2025-2027 жылдарға арналған Күршім ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 2025 жылғы 27 наурыздағы № 35/7-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз.
Күршім аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Күршім аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Күршім ауданының бюджеті туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 31/4-VIІІ шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 6217413,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 911244,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 3745,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер - 2140,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 5300284,3 мың теңге;
2) шығындар - 6217506,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 115256,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер - 190702,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 75446,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) - - 115349,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 115349,4 мың теңге:
қарыздар түсімі - 190702,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Курчумского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 31/4-VIІI "О бюджете Курчумского района на 2025-2027 годы"
Решение Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27 марта 2025 года № 35/7-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Курчумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Курчумского районного маслихата "О бюджете Курчумского района на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 31/4-VІІI следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 6217413,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 911244,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 3745,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 2140,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 5300284,3 тысяч тенге;
2) затраты - 6217506,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 115256,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 190702,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 75446,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 115349,4 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 115349,4 тысяч тенге:
поступления займов - 190702,0 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу - 75446,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 93,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Күршім аудандық мәслихатының төрағасы К. Бахтияров
Күршім аудандық мәслихатының
2025 жылғы 27 наурыздағы
№ 35/7-VІIІ шешіміне
қосымша
Күршім аудандық мәслихатының

погашение займов - 75446,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 93,4 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Курчумского районного маслихата К. Бахтияров
Приложение к решению
Курчумского районного маслихата
от 27 марта 2025 года
№ 35/7-VІII
Приложение 1 к решению
Курчумского районного маслихата

102912,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
102812,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
100,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
120344,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
99815,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
20529,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
763896,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
136320,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
21964,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
101268,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
504344,0
2
Қорғаныс
52936,0
1
Әскери мұқтаждар
22675,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
22675,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
22675,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
30261,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
30261,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
12884,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
17377,0
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару
15000,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
15000,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15000,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
15000,0
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
852740,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
216039,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
216039,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
216039,0
2
Әлеуметтiк көмек
459517,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
459517,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

102912,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
102812,0
007
Капитальные расходы государственного органа
100,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
120344,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
99815,0
015
Капитальные расходы государственного органа
20529,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
763896,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
136320,0
003
Капитальные расходы государственного органа
21964,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
101268,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
504344,0
2
Оборона
52936,0
1
Военные нужды
22675,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
22675,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
22675,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
30261,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
30261,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
12884,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
17377,0
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительская деятельность
15000,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
15000,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15000,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
15000,0
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
852740,0
1
Социальное обеспечение
216039,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
216039,0
005
Государственная адресная социальная помощь
216039,0
2
Социальная помощь
459517,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
459517,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

50378,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
45551,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
570,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
202870,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
99908,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
52740,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
177184,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
177184,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарлам аларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
84918,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5129,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
20500,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
22662,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
34975,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
9000,0
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
856933,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
216856,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
216856,0
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
35229,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
64236,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
117391,0
2
Коммуналдық шаруашылық
620077,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
620077,0
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
162034,0
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
27000,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
5000,0
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

50378,0
006
Оказание жилищной помощи
7500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
45551,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
570,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
202870,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
99908,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалистами жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
52740,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
177184,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
177184,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области занятости и реализации социальных программ для населения
84918,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5129,0
021
Капитальные расходы государственного органа
20500,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
22662,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организация
34975,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
9000,0
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
856933,0
1
Жилищное хозяйство
216856,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
216856,0
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
35229,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
64236,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
117391,0
2
Коммунальное хозяйство
620077,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
620077,0
013
Развитие коммунального хозяйства
162034,0
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
27000,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
5000,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах