Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 25-4 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 17 наурыздағы № 27-1 шешімі
Бөкей ордасы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 25-4 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне мынандай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 6 457 966 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 058 510 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 24 597 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 353 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 373 506 мың теңге;
2) шығындар – 6 538 028 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 68 751 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 129 756 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 61 005 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 148 813 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 148 813 мың теңге:
қарыздар түсімі – 129 756 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 61 005 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 80 062 мың теңге.
мынадай мазмұндағы 1-1 тармақпен толықтырылсын:

О внесении изменений и допольнения в решение Бокейординского районного маслихата от 20 декабря 2024 года № 25–4 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 17 марта 2025 года № 27-1
Бокейординский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бокейординского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 20 декабря 2024 года №25-4 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 457 966 тысячи тенге:
налоговые поступления – 1 058 510 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 24 597 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 353 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 5 373 506 тысяч тенге;
2) затраты – 6 538 028 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 68 751 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 129 756 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 61 005 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 148 813 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 148 813 тысячи тенге:
поступление займов – 129 756 тысячи тенге;
погашение займов – 61 005 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 80 062 тысяч тенге.
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:

"1-1. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық (аудандық маңызы бар қаланың) бюджеттерге аудандық бюджет қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 6 600 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін.
Аталған сомаларды ауылдық (аудандық маңызы бар қаланың) бюджеттерге бөлу Бөкей ордасы ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады."
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"1-1. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты сельским (города районного значения) бюджетам, выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме 6 600 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм сельским бюджетам осуществляется на основании постановления акимата Бокейординского района."
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
224 329
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
109 301
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
84 148
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 325
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
47 823
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
25 153
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 153
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
59 678
6
Жер қатынастары
25 570
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
25 570
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 570
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
34 108
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
34 108
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
34 108
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
27 450
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
27 450
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
27 450
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
27 450
12
Көлiк және коммуникация
2 506 286
1
Автомобиль көлiгi
2 506 286
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 506 286
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
52 361
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
24 481
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
2 429 444
13
Басқалар
1 001 653
9
Басқалар
1 001 653
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
976 254
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру

006
Функционирование районных (городских) библиотек
224 329
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
109 301
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
84 148
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
36 325
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
47 823
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
25 153
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
25 153
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
59 678
6
Земельные отношения
25 570
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
25 570
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
25 570
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
34 108
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
34 108
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
34 108
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
27 450
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
27 450
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
27 450
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
27 450
12
Транспорт и коммуникации
2 506 286
1
Автомобильный транспорт
2 506 286
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 506 286
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
52 361
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
24 481
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
2 429 444
13
Прочие
1 001 653
9
Прочие
1 001 653
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
976 254
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"