Жәнібек аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 29-2 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 2025 жылғы 20 наурыздағы № 31-3 шешімі
Жәнібек аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жәнібек аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 29-2 "2025–2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 498 634 мың теңге:
салықтық түсімдер – 879 277 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19 539 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 6 599 818 мың теңге;
2) шығындар – 7 693 436 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 10 948 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 64 878 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 53 930 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -205 750 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –205 750 мың теңге:
қарыздар түсімі – 64 878 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 53 930 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 194 802 мың теңге.";
5 - тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттер жалпы сомасы – 574 023 мың теңге көлемінде қарастырылсын:";
алтыншы абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 194 244 мың теңге;";
7 - тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 5 059 424 мың теңге көлемінде ескерілсін:";
оныңшы абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Жәнібек ауданы, Жақсыбай-Сарыөзен каналын қайта жаңартуға – 413 891 мың теңге;";
келесі мазмұндағы оң бірінші абзацпен толықтырылсын:
"халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 83 245 мың теңге;";
келесі мазмұндағы оң екінші абзацпен толықтырылсын:
"аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының жасанды құрылыстарын паспорттауға – 1 688 мың теңге;";
келесі мазмұндағы оң үшінші абзацпен толықтырылсын:
"аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының паспорттауға – 19 225 мың теңге.";
аталған шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Жанибекского районного маслихата от 23 декабря 2024 года № 29-2 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20 марта 2025 года № 31-3
Жанибекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанибекского районного маслихата от 23 декабря 2024 года № 29-2 "О районном бюджете на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025–2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 498 634 тысячи тенге:
налоговые поступления – 879 277 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19 539 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 6 599 818 тысяч тенге;
2) затраты – 7 693 436 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10 948 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 64 878 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 53 930 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -205 750 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 205 750 тысяч тенге:
поступление займов – 64 878 тысяч тенге;
погашение займов – 53 930 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 194 802 тысячи тенге.";
в пункте 5:
абзац первый изложить в новой редакции:
"5. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета в общей сумме 574 023 тысяч тенге:";
абзац шестой изложить в новой редакции:
"на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 194 244 тысячи тенге:";
в пункте 7:
абзац первый изложить в новой редакции:
"7. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 5 059 424 тысячи тенге:";
абзац десятый изложить в новой редакции:
"на реконструкцию канала Жаксыбай-Сарыозен, Жанибекского района – 413 891 тысяча тенге;";
дополнить абзацем одиннацатым следующего содержания:
"на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 83 245 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двенадцатым следующего содержания:
"на паспортизацию искуственных сооружений автомобильных дорог районного значения – 1 688 тысяч тенге;";
дополнить абзацем тринадцатым следующего содержания:
"на паспортизацию автомобильных дорог районного значения – 19 225 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

5 000
3
Ақпараттық кеңістік
215 875
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
27 000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
27 000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
188 875
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
187 875
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 000
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
109 916
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
86 356
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 361
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
50 995
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
23 560
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 560
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
55 871
6
Жер қатынастары
31 863
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
31 863
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 863
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
24 008
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
24 008
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
24 008
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
47 030
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
47 030
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
47 030
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
44 030
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
3 000
12
Көлік және коммуникация
3 333 501
1
Автомобиль көлігі
3 309 501
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

5 000
3
Информационное пространство
215 875
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
27 000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
27 000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
188 875
006
Функционирование районных (городских) библиотек
187 875
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 000
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
109 916
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
86 356
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
35 361
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
50 995
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
23 560
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
23 560
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
55 871
6
Земельные отношения
31 863
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
31 863
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
31 863
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
24 008
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
24 008
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
24 008
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
47 030
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
47 030
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
47 030
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
44 030
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
3 000
12
Транспорт и коммуникации
3 333 501
1
Автомобильный транспорт
3 309 501
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)