Бәйтерек ауданы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 20-2 "2025-2027 жылдарға арналған Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 2025 жылғы 27 наурыздағы № 21-4 шешімі
Бәйтерек ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бәйтерек ауданы мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек ауданының бюджеті туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 20-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 204878 тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 567 487 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 810 897 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 586 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 93 062 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 652 942 мың теңге;
2) шығындар – 10 603 642 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 71 392 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 363 710 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 292 318 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 107 547 мың теңге:
қарыздар түсімі – 363 710 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 292 318 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 036 155 мың теңге.
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1) 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі және кредиттердің жалпы сомасы 2 546 643 мың теңге ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 37 950 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 18 125 мың теңге;
санаторийлік-курорттық емдеуге – 3 836 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 6 360 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 416 236 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Ақсу ауылындағы су құбырының құрылысына – 242 675 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Дариян ауылдық округі, Озерное ауылындағы су құбырының құрылысына – 369 259 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Садовое ауылындағы су құбырының құрылысына –100 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Жалын ауылындағы су құбырының құрылысына –100 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Чувашинское ауылындағы су құбырының құрылысына –100 000 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата района Бәйтерек от 25 декабря 2024 года № 20-2 "О бюджете района Бәйтерек Западно-Казахстанской области на 2025-2027 годы"
Решение маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 27 марта 2025 года № 21-4
Маслихат района Бәйтерек РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Бәйтерек "О бюджете района Бәйтерек Западно-Казахстанской области на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 20-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 204878) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 567 487 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 810 897 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 586 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 93 062 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 4 652 942 тысячи тенге;
2) затраты – 10 603 642 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 71 392 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 363 710 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 292 318 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 107 547 тысяч тенге:
поступление займов – 363 710 тысяч тенге;
погашение займов – 292 318 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 036 155 тысяч тенге.
пункт 3 изложить в новой редакции:
"учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 2 546 643 тысячи тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 37 950 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами – 18 125 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение– 3 836 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 6 360 тысяч тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 416 236 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Ақсу, района Бәйтерек – 242 675 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Озерное, Дарьинского сельского округа, района Бәйтерек – 369 259 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Садовое, района Бәйтерек – 100 000 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Жалын, района Бәйтерек – 100 000 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Чувашинское, района Бәйтерек – 100 000 тысяч тенге;

Бәйтерек ауданы, Макаров ауылында ауылдық клуб құрылысына – 411 508 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Көшім ауылында ауылдық клуб құрылысына – 376 984 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттерге – 363 710 мың теңге;
2) 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі жалпы сомасы 2 468 010 мың теңге ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 32 971 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 4 565 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 83 038 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарды ұсынуға – 7 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Раздольное елді мекенін жарықтандыру (шекара бекеті) – 32 029 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Сұлукөл елді мекенін жарықтандыру (шекара бекеті) – 30 566 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Чиров елді мекенін жарықтандыру (шекара бекеті) – 27 597 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Бейбітшілік елді мекенін жарықтандыру (шекара бекеті) – 65 463 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Ақбидай ауылын сумен жабдықтау үшін шағын блок модуль қондырғысын орнату – 18 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Горбунов ауылын сумен жабдықтау үшін шағын блок модуль қондырғысын орнату – 18 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Богатск ауылын сумен жабдықтау үшін шағын блок модуль қондырғысын орнату – 18 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Скворкин ауылын сумен жабдықтау үшін шағын блок модуль қондырғысын орнату – 18 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Спартак ауылын сумен жабдықтау үшін шағын блок модуль қондырғысын орнату – 18 000 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының жасанды құрылыстарын паспорттауға – 2 532 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының паспорттау – 29 606 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Достық ауылының ауылішілік автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге – 500 000 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 178 382 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Макаров ауылында ауылдық клуб құрылысына – 61 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Көшім ауылында ауылдық клуб құрылысына – 57 250 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Жалын ауылындағы су құбырының құрылысына – 180 823 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Чувашинское ауылындағы су құбырының құрылысына – 189 200 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Садовое ауылындағы су құбырының құрылысына – 134 029 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Ақсу ауылындағы су құбырының құрылысына – 76 150 мың теңге;

на строительство сельского клуба в селе Макарово района, Бәйтерек – 411 508 тысяч тенге;
на строительство сельского клуба в селе Кушум района, Бәйтерек – 376 984 тысяч тенге;
на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 363 710 тысяч тенге;
2) учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 2 468 010 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 32 971 тысяча тенге;
на гарантированный социальный пакет – 4 565 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан – 83 038 тысяч тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 7 000 тысяч тенге;
освещение селе Раздольное, района Байтерек (пограничный пост) – 32 029 тысяч тенге;
освещение селе Сұлукөл, района Байтерек (пограничный пост) – 30 566 тысяч тенге;
освещение селе Чирово, района Байтерек (пограничный пост) – 27 597 тысяч тенге;
освещение селе Бейбітшілік, района Байтерек (пограничный пост) – 65 463 тысячи тенге;
установка комплексного блок модуля для водоснабжения в селе Ақбидай, района Бәйтерек – 18 000 тысяч тенге;
установка комплексного блок модуля для водоснабжения в селе Горбунов, района Бәйтерек – 18 000 тысяч тенге;
установка комплексного блок модуля для водоснабжения в селе Богатск, района Бәйтерек – 18 000 тысяч тенге;
установка комплексного блок модуля для водоснабжения в селе Скворкин, района Бәйтерек – 18 000 тысяч тенге;
установка комплексного блок модуля для водоснабжения в селе Спартак, района Бәйтерек – 18 000 тысяч тенге;
на паспортизацию искусственных сооружений автомобильных дорог районного значения – 2 532 тысячи тенге;
паспортизация автомобильных дорог районного значения – 29 606 тысяч тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых дорог в селе Достық, района Бәйтерек – 500 000 тысяч тенге;
на приобретение жилья для социально-уязвимых слоев населения – 178 382 тысячи тенге;
на строительство сельского клуба в селе Макарово района, Бәйтерек – 61 000 тысяч тенге;
на строительство сельского клуба в селе Кушум района, Бәйтерек – 57 250 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Жалын, района Бәйтерек – 180 823 тысячи тенге;
на строительство водопровода в селе Чувашинское, района Бәйтерек – 189 200 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Садовое, района Бәйтерек – 134 029 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Ақсу, района Бәйтерек – 76 150 тысяч тенге;

Бәйтерек ауданы, Дариян ауылдық округі, Озерное ауылындағы су құбырының құрылысына – 93 168 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Кирсанов ауылындағы су құбырының құрылысына – 136 624 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Сырым Батыр ауылындағы су құбырының құрылысына – 117 984 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Кіші Шаған ауылындағы су құбырының құрылысына – 125 865 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Дариян ауылында блокты-модульдік кәріздік - тазарту қондырғысының құрылысы – 212 168 мың теңге;
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес ауылдық жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласының азаматтық қызметшілеріне, осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда, лауазымдық жалақыларын 25% көтеру көзделсін.";
көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Н. Хайруллин
Бәйтерек ауданы
мәслихатының 2025 жылғы
27 наурыздағы

на строительство водопровода в селе Озерное, Дарьинского сельского округа, района Бәйтерек – 93 168 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Кирсанов, района Бәйтерек – 136 624 тысячи тенге;
на строительство водопровода в селе Сырым Батыр, района Бәйтерек – 117 984 тысячи тенге;
на строительство водопровода в селе Малый Чаган, района Бәйтерек – 125 865 тысяч тенге;
строительство блочно - модульного канализационно - очистного сооружения в селе Дарьинск, района Байтерек – 212 168 тысяч тенге;
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Предусмотреть гражданским служащим социального обеспечения, культуры, спорта работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2025 года.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Н. Хайруллин
Приложение
к решению маслихата
района Бәйтерек
от 27 марта 2025 года

51 157
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
302 095
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 623
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
248 472
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
182 451
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
87 272
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
95 179
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
301 000
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
301 000
02
Қорғаныс
27 400
1
Әскери мұқтаждар
7 200
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7 200
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 200
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
20 200
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
20 200
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
20 200
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 049 491
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
125 486
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
125 486
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
125 486
2
Әлеуметтік көмек
757 923
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
757 923
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
128 000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
74 518
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
327 954
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
225 951
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

51 157
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
302 095
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
53 623
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
248 472
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
182 451
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
87 272
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
95 179
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
301 000
040
Развитие объектов государственных органов
301 000
02
Оборона
27 400
1
Военные нужды
7 200
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7 200
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 200
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
20 200
122
Аппарат акима района (города областного значения)
20 200
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
20 200
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 049 491
1
Социальное обеспечение
125 486
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
125 486
005
Государственная адресная социальная помощь
125 486
2
Социальная помощь
757 923
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
757 923
006
Оказание жилищной помощи
1 500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
128 000
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
74 518
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
327 954
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
225 951
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения