Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өзара тауар саудасында ішкі нарықтың жұмыс істеу шеңберіндегі міндеттемелерінің орындалуы туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 8 желтоқсандағы № 163 шешімі
Еуразиялық экономикалық комиссияның Экономика және қаржылық саясат жөніндегі Алқа мүшесі (министр) Т.М. Сүлейменовтің Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ішкі нарықтың жұмыс істеу шеңберіндегі міндеттемелерін орындау мониторингінің нәтижелері туралы ақпаратын назарға ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша) 43-тармағы 4-тармақшасына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қазақстан Республикасына 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 28-бабының 3-тармағын орындау қажеттігі туралы хабар білдірілсін.
Қазақстан Республикасының Үкіметіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше басқа мемлекеттердің аумағында көмір сатқан кезде Қазақстан Республикасында экспортқа арналған ренталық салық алуды жоюға бағытталған шаралар қабылдау ұсынылсын. Қабылданған шаралар туралы осы Шешім күшіне енген күннен бастап күнтізбелік 10 күн ішінде Еуразиялық экономикалық комиссияны хабардар етсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
В. Христенко

О выполнении обязательств в рамках функционирования внутреннего рынка во взаимной торговле товарами государств – членов Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 8 декабря 2015 года № 163
Приняв к сведению информацию члена Коллегии (Министра) по экономике и финансовой политике Евразийской экономической комиссии Сулейменова Т.М. о результатах мониторинга выполнения государствами – членами Евразийского экономического союза обязательств в рамках функционирования внутреннего рынка, в соответствии с подпунктом 4 пункта 43 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1.Уведомить Республику Казахстан о необходимости исполнения пункта 3 статьи 28 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года.
Предложить Правительству Республики Казахстан принять меры, направленные на отмену взимания в Республике Казахстан рентного налога на экспорт при реализации угля на территории других государств – членов Евразийского экономического союза. О принятых мерах проинформировать Евразийскую экономическую комиссию в течение 10 календарных дней с даты вступления в силу настоящего Решения.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии         В. Христенко