Тауар декларациясын толтыру тәртібі туралы нұсқаулыққа өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 15 желтоқсандағы № 166 шешімі
Кеден одағы Кеден кодексінің 180-бабы 1-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 257 шешімімен бекітілген Тауар декларациясын толтыру тәртібі туралы нұсқаулыққа өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2015 жылғы 14 қазандағы № 59 шешімі күшіне енген күннен бастап, бірақ осы Шешім ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
В. Христенко
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2015 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 166 шешіміне
ҚОСЫМША
Тауар декларациясын толтыру тәртібі туралы нұсқаулыққа енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 4-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасында Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифі баждарының мөлшерлемесі қолданылатын тауарлардың бір тауар партиясы және Қазақстан Республикасы оларға қатысты Дүниежүзілік сауда ұйымына қосылу шарты ретінде қабылданған міндеттемелерге сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифі баждарының мөлшерлемесімен салыстырғанда біршама төмен кедендік әкелу бажының мөлшерлемесін және Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2015 жылғы 14 қазандағы № 59 шешімімен бекітілген осындай баж мөлшерлемелері көлемін (бұдан әрі – кедендік әкелу баждарының төмендетілген мөлшерлемелері қолданылатын тауарлардың және осындай баждардың мөлшерлемелері көлемінің тізбесі) қолданатын тауарлардың тізбесіне енгізілген тауарлар бар болған жағдайда, мұндай тауарлар әртүрлі ТД-да декларациялауға жатады.".
2. 43-тармақтың 1-тармақшасындағы сегізінші абзац мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын: "Қазақстан Республикасында кеден аумағына әкелінетін (әкелінген) оларға қатысты кедендік әкелу баждарының төмендетілген мөлшерлемелері қолданылатын тауарлардың және осындай баждардың мөлшерлемелері көлемінің тізбесіне енгізілген тауарларды декларациялау кезінде ТД реттік нөмірі әрбір күнтізбелік жылдан бастап 1 000 000 басталады.".

О внесении изменений в Инструкцию о порядке заполнения декларации на товары
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 декабря 2015 года № 166
Примечание РЦПИ!
Решение вступило в силу 14.01.2016 - сайт Евразийского экономического союза.
В соответствии с пунктом 1 статьи 180 Таможенного кодекса Таможенного союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Инструкцию о порядке заполнения декларации на товары, утвержденную Решением Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 257, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с даты вступления в силу Решения Совета Евразийской экономической комиссии от 14 октября 2015 г. № 59, но не ранее 30 календарных дней с даты официального опубликования настоящего Решения.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии         В. Христенко
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 15 декабря 2015 г. № 166
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Инструкцию о порядке заполнения декларации на товары
1. Пункт 4 дополнить абзацем следующего содержания:
«В Республике Казахстан при наличии в одной товарной партии товаров, в отношении которых применяются ставки пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, и товаров, включенных в перечень товаров, в отношении которых Республикой Казахстан в соответствии с обязательствами, принятыми в качестве условия присоединения к Всемирной торговой организации, применяются ставки ввозных таможенных пошлин, более низкие по сравнению со ставками пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, и размеров таких ставок пошлин, утвержденный Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 октября 2015 г. № 59 (далее – перечень товаров, в отношении которых применяются пониженные ставки ввозных таможенных пошлин, и размеров таких ставок пошлин), такие товары подлежат декларированию в разных ДТ.».
2. В подпункте 1 пункта 43 абзац восьмой дополнить предложением следующего содержания: «В Республике Казахстан при декларировании ввозимых (ввезенных) на таможенную территорию товаров, включенных в перечень товаров, в отношении которых применяются пониженные ставки ввозных таможенных пошлин, и размеров таких ставок пошлин, порядковый номер ДТ начинается с 1 000 000 с каждого календарного года.».