Украинада шығарылатын және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін болаттан жасалған тұтас тапталған доңғалақтарға қатысты демпингке қарсы баж енгізу арқылы демпингке қарсы шаралар қолдану туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 170 шешімі
Үшінші елдерге қатысты арнайы қорғау, демпингке қарсы және өтемақы шараларын қолдану туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа №8 қосымша) 107-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссияның Ішкі нарықты қорғау департаментінің баяндамасы негізінде Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес көлемде осы демпингке қарсы шараларды 5 жыл қолдану мерзімін белгілей отырып, Украинада шығарылатын және ЕАЭО СЭҚ ТН 8607 19 100 9 кодымен сыныпталатын, локомотив тартатын жүк және жолаушылар вагондары арбасының доңғалақтар жұбын, жолаушылар, жүк таситын және маневрлік локомотивтердің, электрмен және дизельмен жүретін вагондардың, арнаулы теміржол жылжымалы құрамының моторлы және моторсыз доңғалақтар жұбын жасауға және жөндеуге арналған, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін болаттан жасалған тұтас тапталған диаметрі 710 мм және одан да жоғары доңғалақтарға қатысты демпингке қарсы шаралар қолданылсын.
2. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден ісі саласындағы уәкілетті мемлекеттік органдары ЕАЭО СЭҚ ТН кодын әрі тауардың атауын басшылыққа ала отырып, осы Шешімде көзделген демпингке қарсы бажды өндіріп алуды қамтамасыз етсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
В. Христенко
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2015 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 170 шешіміне
ҚОСЫМША
Демпингке қарсы баж МӨЛШЕРЛЕМЕЛЕРІНІҢ КӨЛЕМІ
Тауардың атауы
Өндіруші
Демпингке қарсы баж мөлшерлемелерінің көлемі (кедендік құннан пайыздар)

О применении антидемпинговой меры посредством введения антидемпинговой пошлины в отношении стальных цельнокатаных колес, происходящих из Украины и ввозимых на таможенную территортию Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 декабря 2015 года № 170.
В соответствии c пунктом 107 Протокола о применении специальных защитных, антидемпинговых и компенсационных мер по отношению к третьим странам (приложение № 8 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и на основании доклада Департамента защиты внутреннего рынка Евразийской экономической комиссии Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Применить антидемпинговую меру посредством введения антидемпинговой пошлины в размерах согласно приложению в отношении ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза стальных цельнокатаных колес диаметром 710 мм и более, предназначенных для изготовления и ремонта колесных пар тележек грузовых и пассажирских вагонов локомотивной тяги, пассажирских, грузовых и маневровых локомотивов, моторных и немоторных колесных пар вагонов электро- и дизель-поездов, специального железнодорожного подвижного состава, происходящих из Украины и классифицируемых кодом 8607 19 100 9 ТН ВЭД ЕАЭС, установив срок действия данной антидемпинговой меры 5 лет.
2. Государственным органам государств – членов Евразийского экономического союза, уполномоченным в сфере таможенного дела, обеспечить взимание антидемпинговой пошлины, предусмотренной настоящим Решением, руководствуясь как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
В. Христенко
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 22 декабря 2015 г. № 170
РАЗМЕРЫ СТАВОК
антидемпинговой пошлины
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28.02.2018 № 34 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
Наименование товара
Производитель
Размер ставки антидемпинговой пошлины (процентов от таможенной стоимости)

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 170 шешімінің 1-тармағында көрсетілген болаттан жасалған тұтас тапталған доңғалақтар
"ИНТЕРПАЙП Нижнеднепровск құбыр прокаттау зауыты" жария акционерлік қоғамы ("ИНТЕРПАЙП НҚЗ" ЖарАҚ) (Украина, Днепропетровск қ., Столетов к-сі, 21-үй) өзгелері
4,75
4,75

Стальные цельнокатаные колеса, указанные в пункте 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 декабря 2015 г. № 170
публичное акционерное общество "ИНТЕРПАЙП Нижнеднепровский трубопрокатный завод" (ПАО "ИНТЕРПАЙП НТЗ")(Украина, г. Днепропетровск, ул. Столетова, д. 21)
34,22
прочие
34,22