"Бірыңғай терезе" ұлттық механизмдерінің жұмыс істеу шеңберінде мүдделі тұлғалардың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік органдарымен және (немесе) уәкілетті ұйымдарымен өзара іс-қимылын біріздендірудің басым рәсімдерінің тізбесі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 171 шешімі
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2015 жылғы 8 мамырдағы № 19 шешімімен бекітілген Сыртқы экономикалық қызметті реттеу жүйесіндегі "бірыңғай терезе" механизмін дамытудың негізгі бағыттарын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының ХІІ бөлімінің 4.1-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2015 жылғы 4 ақпандағы № 4 шешімімен бекітілген Сыртқы экономикалық қызметті реттеу жүйесіндегі "бірыңғай терезе" механизмін дамытудың негізгі бағыттарын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын орындау бойынша 2015 жылға арналған ізеуірттелген жоспардың 4.1.4-тармақшасын іске асыру мақсатында Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған "Бірыңғай терезе" ұлттық механизмдерінің жұмыс істеу шеңберінде мүдделі тұлғалардың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік органдарымен және (немесе) уәкілетті ұйымдарымен өзара іс-қимылын біріздендірудің басым рәсімдерінің тізбесі бекітілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
В. Христенко
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2015 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 171 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Бірыңғай терезе" ұлттық механизмдерінің жұмыс істеу шеңберінде мүдделі тұлғалардың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік органдарымен және (немесе) уәкілетті ұйымдарымен өзара іс-қимылын біріздендірудің басым рәсімдерінің ТІЗБЕСІ
І. "Электрондық кеден" блогы бойынша В2G рәсімдері
1. Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасы бойынша тауарды сыныптау жөнінде алдын ала шешімді алу.
2. Тауарды шығарған ел туралы алдын ала шешімді алу.
3. Заңды тұлғаларды кедендік тасымалдаушылар тізіліміне енгізу және одан шығару.
4. Уәкілетті экономикалық оператор мәртебесін беру.
5. Тауар декларациясын беру, тіркеу және тіркеуден бас тарту.
6. Тауар декларациясында мәлімделген мәліметтерге өзгерістер енгізу.
7. Тауардың шығарылғаны туралы (шығарудан бас тарту, шығарылуын тоқтата тұру туралы) хабарлама жіберу.
8. Тауармен жүк операцияларын жасауға рұқсат алу.

О перечне приоритетных для унификации процедур взаимодействия заинтересованных лиц с государственными органами и (или) уполномоченными организациями государств – членов Евразийского экономического союза в рамках функционирования национальных механизмов «единого окна»
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 декабря 2015 года № 171
В соответствии с пунктом 4.1 раздела XII плана мероприятий по реализации Основных направлений развития механизма «единого окна» в системе регулирования внешнеэкономической деятельности, утвержденного  Решением Высшего Евразийского экономического совета от 8 мая 2015 г. № 19, и в целях реализации подпункта 4.1.4 детализированного плана на 2015 год по выполнению плана мероприятий по реализации Основных направлений развития механизма «единого окна» в системе регулирования внешнеэкономической деятельности, утвержденного Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 4 февраля 2015 г. № 4, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемый перечень приоритетных для унификации процедур взаимодействия заинтересованных лиц с государственными органами и (или) уполномоченными организациями государств – членов Евразийского экономического союза в рамках функционирования национальных механизмов «единого окна».
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии         В. Христенко
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 22 декабря 2015 г. № 171
ПЕРЕЧЕНЬ
приоритетных для унификации процедур взаимодействия
заинтересованных лиц с государственными органами и (или)
уполномоченными организациями государств – членов Евразийского
экономического союза в рамках функционирования национальных
механизмов «единого окна»
I. Процедуры B2G по блоку «электронная таможня»
1. Получение предварительного решения по классификации товара по единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
2. Получение предварительного решения о стране происхождения товара.
3. Включение и исключение юридических лиц из реестра таможенных перевозчиков.
4. Присвоение статуса уполномоченного экономического оператора.
5. Подача, регистрация и отказ в регистрации декларации на товары.
6. Внесение изменений в сведения, заявленные в декларации на товары.
7. Направление уведомления о выпуске (об отказе в выпуске, приостановлении выпуска) товаров.
8. Получение разрешения на совершение грузовых операций с товарами.

9. Транзиттік декларацияны беру, тіркеу және тіркеуден бас тарту.
10. Тауарларды кедендік транзиттің кедендік рәсімімен орналастыру кезінде кедендік баждарды, салықтарды төлеуді қамтамасыз еткендігі туралы сертификатты беру, тіркеу және тіркеуден бас тарту.
ІІ. "Төлеу, төлемдер және электрондық коммерция" блогы бойынша В2G рәсімдері
11. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес мүдделі тұлғалардың валюталық бақылау мақсатында мәмілелерді (мәміле паспортын, келісімшарттың есепке алу нөмірін) валюталық бақылау агенттері болып табылатын банктер мен банктік емес кредиттік-қаржылық ұйымдарда тіркеуі.
12. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес қаржы қаражаттарының репатриациясы туралы мәліметтер ұсыну.
ІІІ. "Рұқсат беретін құжаттар" блогы бойынша В2G рәсімдері
13. Мемлекеттік ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын жүктерді әкелуге рұқсат алу.
14. Мемлекеттік ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын жүктерді әкетуге рұқсат алу.
15. Мемлекеттік ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын жүктердің транзитіне рұқсат алу.
16. Экспорттаушы елдің фитосанитариялық сертификатын алу.
17. Санитариялық-эпидемиологиялық бақылауға жататын өнімдерді (тауарларды) мемлекеттік тіркеу туралы куәлік алу.
18. Сәйкестікті бағалау құжаттарының берілгені және қабылданғаны (тіркелгені) туралы мәліметтер алу.
19. Тауарлардың жекелеген түрлерін әкелуге және (немесе) әкетуге қорытынды (рұқсат беретін құжатты) алу.
20. Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия алу.
21. Шифрлеу (криптографиялық) құралдары мен тауарлардың сипаттамалары, олардың құрамдары туралы нотификацияны тіркеуге өтінім беру.
22. Зияткерлік меншік объектілерін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің Зияткерлік меншік объектілерінің кедендік тізілімдеріне енгізу.
23. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің Зияткерлік меншік объектілерінің ұлттық тізілімдерінен мәліметтер алу.
IV. "Көлік және логистика" блогы бойынша В2G рәсімдері
24. Тасымалдаушылардың автомобиль көлігімен халықаралық тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат алуы.
25. Тауарларды көліктің әр түрімен тасымалдаған кезде оларға қатысты Еуразиялық экономикалық комиссия қабылдаған шешімдер туралы алдын ала ақпарат жіберу.

9. Подача, регистрация и отказ в регистрации транзитной декларации.
10. Подача, регистрация и отказ в регистрации сертификата о предоставлении обеспечения уплаты таможенных пошлин, налогов при помещении товаров под таможенную процедуру таможенного транзита.
II. Процедуры B2G по блоку «оплата, платежи и электронная коммерция»
11. Регистрация сделки (паспорта сделки, учетного номера контракта) заинтересованными лицами для целей валютного контроля в банках и небанковских кредитно-финансовых организациях, являющихся агентами валютного контроля в соответствии с законодательством государства – члена Евразийского экономического союза.
12. Предоставление сведений о репатриации денежных средств в соответствии с законодательством государств – членов Евразийского экономического союза.
III. Процедуры B2G по блоку «разрешительные документы»
13. Получение разрешения на ввоз подлежащих государственному ветеринарному контролю (надзору) грузов.
14. Получение разрешения на вывоз подлежащих государственному ветеринарному контролю (надзору) грузов.
15. Получение разрешения на транзит подлежащих государственному ветеринарному контролю (надзору) грузов.
16. Получение фитосанитарного сертификата страны экспортера.
17. Получение свидетельства о государственной регистрации продукции (товаров), подлежащей санитарно-эпидемиологическому контролю.
18. Получение сведений о выданных и принятых (зарегистрированных) документах об оценке соответствия.
19. Получение заключения (разрешительного документа) на ввоз и (или) вывоз отдельных видов товаров.
20. Получение лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров.
21. Подача заявки о регистрации нотификаций о характеристиках шифровальных (криптографических) средств и товаров, их содержащих.
22. Включение объектов интеллектуальной собственности в таможенные реестры объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза.
23. Получение сведений из национальных реестров объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза.
IV. Процедуры B2G по блоку «транспорт и логистика»
24. Получение перевозчиками допуска к осуществлению международных перевозок автомобильным транспортом.
25. Направление предварительной информации при перевозках товаров различными видами транспорта, в отношении которых приняты решения Евразийской экономической комиссией.