Дүниежүзілік сауда ұйымына Қазақстан Республикасының қосылуымен байланысты мәселелер туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2015 жылғы 21 тамыздағы № 19 өкімі
1. Дүниежүзілік сауда ұйымына Қазақстан Республикасының қосылуымен байланысты мәселелерді қарау жөнінде жоғары деңгейдегі жұмыс тобы (бұдан әрі – жұмыс тобы) құрылсын.
2. Дүниежүзілік сауда ұйымына Қазақстан Республикасының қосылуымен байланысты мәселелерді қарау жөнінде жоғары деңгейдегі жұмыс тобының ұсынылып отырған құрамы бекітілсін.
3. Жұмыс тобына Дүниежүзілік сауда ұйымы шеңберінде Қазақстан Республикасының міндеттемелерін имплементациялау бойынша Одаққа мүше мемлекеттердің(бұдан әрі – мүше мемлекеттердің) экономикасына және бірыңғай тауарлар нарығының жұмыс істеуі үшін тәуекелдің барынша аз болуын қамтамасыз ету жөнінде Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) тиісті халықаралық шарттары мен актілерінің жобаларымен бірге шаралар кешенін, оның ішінде:
а) Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу бажы мөлшерлемесінен жекелеген тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде олар бойынша неғұрлым төмен кедендік әкелу баж мөлшерлемелерін қолдану үшін құқықтық негізді айқындауды;
б) осындай тауарларды басқа мүше мемлекеттердің аумағына тасымалдау кезінде Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифі мөлшерлемесінің деңгейіне дейін кедендік қосымша ақы төлеу тетігін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының тауарларды осындай қосымша төлемдерсіз тасымалдауға жол бермеу шараларын қоса алғанда, Одақтың кедендік аумағында тиісті тауарлар айналымының ерекше режимін қалыптастыруды;
в) тәуекелі жоғары тауарларға (оның ішінде ауыл шаруашылығы және азық-түлік тауарларына (тиісті ақпараттық жүйелерді пайдалана отырып); автомобиль көліктері құралдарына; қантқа; тоқыма өнімдеріне, аяқкиімдерге, тұрмыстық техникаларға (оларды таңбалауды қоса алғанда); дәрі-дәрмек заттары мен медициналық бұйымдарға) қатысты арнайы әкімшілендіру шараларын әзірлеуді;
г) өзара сауданың статистикалық есебі мен мониторингін қамтамасыз етудің қосымша шараларын, сондай-ақ Одақтың кедендік аумағындағы тауарлар айналымының шарттарын сақтау жөніндегі бақылау шараларын қабылдауды;
д) мүше мемлекеттердің кеден және салық органдарының өзара іс-қимылын, оның ішінде тиісті ақпараттық жүйелерді пайдалана отырып, қамтамасыз ету жөніндегі қосымша шараларды ескере отырып, шаралар кешенін ұсынсын.
4. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы Қазақстан Республикасының мүше мемлекеттердің экономикасы мен бюджеттері және бірыңғай тауарлар нарығының жұмыс істеуі үшін Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінен алып қоюларды қолдану салдарын талдауға арналған ғылыми-зерттеу жұмыстарын өткізумен байланысты қызметтің ұйымдастырылуын қамтамасыз етсін.

О вопросах, связанных с присоединением Республики Казахстан к Всемирной торговой организации
Распоряжение Совета Евразийской экономической комиссии от 21 августа 2015 года № 19.
1. Сформировать рабочую группу высокого уровня по рассмотрению вопросов, связанных с присоединением Республики Казахстан к Всемирной торговой организации (далее – рабочая группа).
2. Утвердить прилагаемый состав рабочей группы высокого уровня по рассмотрению вопросов, связанных с присоединением Республики Казахстан к Всемирной торговой организации.
3. Рабочей группе представить для рассмотрения на очередном заседании Совета Евразийской экономической комиссии комплекс мер с проектами соответствующих международных договоров и актов Евразийского экономического союза (далее – Союз) по имплементации обязательств Республики Казахстан в рамках Всемирной торговой организации и по обеспечению минимизации рисков для экономик государств – членов Союза (далее – государства-члены) и функционирования единого рынка товаров, в том числе имея в виду:
а) определение правовой основы для применения более низких ставок ввозных таможенных пошлин по отдельным товарам при их ввозе на территорию Республики Казахстан, чем ставки ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза;
б) формирование особого режима оборота соответствующих товаров на таможенной территории Союза, включая механизмы доплаты таможенных платежей до уровня ставок Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза при перемещении таких товаров на территории других государств-членов, а также меры Республики Казахстан по недопущению перемещения товаров без такой доплаты;
в) разработку специальных мер администрирования в отношении товаров повышенного риска (в том числе сельскохозяйственных и продовольственных товаров (с использованием соответствующих информационных систем); автотранспортных средств; сахара; текстиля, обуви, бытовой техники (включая их маркировку); лекарственных средств и медицинских изделий);
г) принятие дополнительных мер по обеспечению статистического учета и мониторинга взаимной торговли, а также мер контроля по соблюдению условий оборота товаров на таможенной территории Союза;
д) дополнительные меры по обеспечению взаимодействия таможенных и налоговых органов государств-членов, в том числе с использованием соответствующих информационных систем.
4. Коллегии Евразийской экономической комиссии обеспечить организацию деятельности, связанной с проведением научно-исследовательской работы для анализа последствий применения Республикой Казахстан изъятий из Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза для экономик и бюджетов государств-членов, и функционирования единого рынка товаров.

5. Осы Өкім қабылданған күнінен бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Беларусь Қазақстан Қырғыз Ресей
Республикасынан
Республикасынан Республикасынан Республикасынан Федерациясынан
В.Габриелян В.Матюшевский Б.Сағынтаев В.Диль И.Шувалов
Еуразиялықэкономикалық комиссия
Кеңесінің 2015 жылғы 21 тамыздағы
№19 өкімімен
БЕКІТІЛГЕН
Дүниежүзілік сауда ұйымына Қазақстан Республикасының қосылуына байланысты мәселелерді қарау жөніндегі жоғары деңгейдегі жұмыс тобының ҚҰРАМЫ
Слепнев - Еуразиялық экономикалық комиссияның
Андрей Александрович Сауда жөніндегі Алқа мүшесі
(Министр) (жұмыс тобының жетекшісі)
Армения Республикасынан
Арутюнян - Армения Республикасы Ауыл шаруашылығы
Армен министрінің орынбасары
Давтян - Армения Республикасы Тамақ өнімдері
Лусине қауіпсіздігі мемлекеттік қызметі
басшысының орынбасары
Караян - Армения Республикасы Халықаралық
Сурен Гамлетович интеграция және реформа министрінің
бірінші орынбасары
Мелконян - Армения Республикасы Экономика
Гарегин Мкртычевич министрінің бірінші орынбасары
Сагоян - Армения Республикасы
Геворк Қаржы министрлігінің басқарма бастығы
Беларусь Республикасынан
Гаевский
Игорь Владимирович
- Беларусь Республикасы Денсаулық сақтау министрінің орынбасары – Бас мемлекеттік санитариялық дәрігер
Гурьянов
Александр Евгеньевич
- Беларусь Республикасы Сыртқы істер министрінің орынбасары
Каменко
Василий Борисович
Беларусь Республикасы Салық және алымдар жөніндегі министрінің орынбасары
Кийко
Дмитрий Николаевич
Беларусь РеспубликасыҚаржы министрінің орынбасары
Кудасов
Антон Эдмундович
- Беларусь Республикасы Экономика министрінің орынбасары
Куцко
Александр Иванович
Беларусь Республикасы Ауыл шаруашылығы және азық-түлік министрлігі Ветеринария және азық-түлік қадағалау департаменті директорының бірінші орынбасары
Назаренко
Виктор Владимирович
Беларусь Республикасы Стандарттау жөніндегі мемлекеттік комитетінің төрағасы
Полудень
Сергей Анатольевич
- Беларусь Республикасы Мемлекеттік Кеден комитеті төрағасының орынбасары
Соболев
Роман Валерьевич
- Беларусь Республикасы Сыртқы істер министрлігі Сыртқы экономикалық қызмет департаменті директорының орынбасары
Тушинский Игорь Геронинович
- Беларусь Республикасы Әділет министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасынан
Жақсылықов Тимур Мекешұлы
- ҚазақстанРеспубликасы Ұлттық
экономика вице-министрі
Көшербаев Ермек Беделбайұлы
- ҚазақстанРеспубликасы Ауыл
шаруашылығы вице-министрі
Рау Альберт Павлович
- Қазақстан Республикасы Инвестициялар
және даму вице-министрі
Теңгебаев Ардақ Мырзабайұлы
- Қазақстан Республикасы Қаржы
вице-министрі
Ресей Федерациясынан
Давыдов Руслан Валентинович
- Федералдық кеден қызметі
басшысының орынбасары
Евтухов Виктор Леонидович
- Ресей Федерациясы Өнеркәсіп және сауда министрінің орынбасары, статс-хатшысы
Левин Сергей Львович
Лихачев
Алексей Евгеньевич
- Ресей Федерациясы Ауыл шаруашылығы министрінің орынбасары
- Ресей Федерациясы
Экономикалық даму министрінің бірінші орынбасары
ЛихачевАлексей Евгеньевич
- РесейФедерациясыэкономикалық даму министрініңбіріншіорынбасары
Непоклонов Евгений Анатольевич
- Ветеринариялық және фитосанитариялық қадағалау жөніндегі федералдық қызмет басшысының орынбасары
Қырғыз Республикасынан
Азимов АлмазбекҚұрбаналыұлы
- Қырғыз Республикасы Қаржы
министрінің орынбасары
Жақыпов Қылышбек Жұмаділұлы
- Қырғыз Республикасы
Экономика министрінің
орынбасары
Сулайманов Азамат Талапбекович
- Қырғыз Республикасы Үкіметі
жанындағы Мемлекеттік кеден
қызметі төрағасының бірінші
орынбасары

5. Настоящее распоряжение вступает в силу с даты его принятия.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
В. Габриелян В. Матюшевский Б. Сагинтаев В. Диль И. Шувалов
УТВЕРЖДЕН
распоряжением Совета
Евразийской экономической комиссии
от 21 августа 2015 г. № 19
СОСТАВ
рабочей группы высокого уровня по рассмотрению вопросов, связанных с присоединением Республики Казахстан к Всемирной торговой организации
Слепнев
Андрей Александрович
член Коллегии (Министр) по торговле Евразийской экономической комиссии (руководитель рабочей группы)
От Республики Армения
Арутюнян
Армен
Заместитель Министра сельского
хозяйства Республики Армения
Давтян
Лусине
Заместитель Руководителя
Государственной службы безопасности
пищевых продуктов Республики
Армения
Караян
Сурен Гамлетович
Первый заместитель министра
международной экономической
интеграции и реформ Республики
Армения
Мелконян
Гарегин Мкртычевич
Первый заместитель Министра экономики Республики Армения
Сагоян
Геворк
Начальник Управления Министерства финансов Республики Армения
От Республики Беларусь
Гаевский
Игорь Владимирович
заместитель Министра здравоохранения – Главный государственный санитарный врач Республики Беларусь
Гурьянов
Александр Евгеньевич
заместитель Министра иностранных дел Республики Беларусь
Каменко
Василий Борисович
заместитель Министра по налогам и сборам Республики Беларусь
Кийко
Дмитрий Николаевич
заместитель Министра финансов Республики Беларусь
Кудасов
Антон Эдмундович
заместитель Министра экономики Республики Беларусь
Куцко
Александр Иванович
первый заместитель директора Департамента ветеринарного и продовольственного надзора Министерства сельского хозяйства и продовольствия Республики Беларусь
Назаренко
Виктор Владимирович
Председатель Государственного Комитета по стандартизации Республики Беларусь
Полудень
Сергей Анатольевич
заместитель Председателя Государственного таможенного комитета Республики Беларусь
Соболев
Роман Валерьевич
заместитель директора Департамента внешнеэкономической деятельности Министерства иностранных дел Республики Беларусь
Тушинский
Игорь Геронинович
заместитель Министра юстиции Республики Беларусь
От Республики Казахстан
Жаксылыков
Тимур Мекешевич
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан
Кошербаев
Ермек Беделбаевич
вице-министр сельского хозяйства Республики Казахстан
Рау
Альберт Павлович
вице-министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Тенгебаев
Ардак Мырзабаевич
вице-министр финансов Республики Казахстан
От Российской Федерации
Давыдов
Руслан Валентинович
заместитель руководителя Федеральной таможенной службы
Евтухов
Виктор Леонидович
статс-секретарь – заместитель Министра промышленности и торговли Российской Федерации
Левин
Сергей Львович
заместитель Министра сельского хозяйства Российской Федерации
Лихачев
Алексей Евгеньевич
первый заместитель Министра экономического развития Российской Федерации
Непоклонов
Евгений Анатольевич
заместитель руководителя Федеральной службы по ветеринарному и фитосанитарному надзору
От Кыргызской Республики
Азимов
Алмазбек Курбаналиевич
заместитель Министра финансов Кыргызской Республики
Джакыпов
Кылычбек Джумадилович
заместитель Министра экономики Кыргызской Республики
Сулайманов
Азамат Талапбекович
первый заместитель председателя Государственной таможенной службы при Правительстве Кыргызской Республики