Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдарын жасауды және пайдалануды ынталандыруды қамтамасыз ету жөніндегі 2015 – 2017 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары туралы
Еуразиялық Үкіметаралық Кеңестің 2015 жылғы 29 мамырдағы № 10 Өкімі
1.  Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдарын жасауды және пайдалануды ынталандыруды қамтамасыз ету жөніндегі 2015 – 2017 жылдарға арналған іс-шаралардың қоса беріліп отырған жоспары бекітілсін.
2. Еуразиялық экономикалық комиссия Армения Республикасының Үкіметімен, Беларусь Республикасының Үкіметімен, Қазақстан Республикасының Үкіметімен және Ресей Федерациясының Үкіметімен бірлесіп, осы өкіммен бекітілген жоспарда көзделген іс-шараларды, саланы дамытудың ұлттық басымдықтарына сәйкес келетін бөлігінде іске асыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы өкім ресми жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Еуразиялық үкіметаралық кеңес мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Ресей Федерациясынан
Еуразиялық үкіметаралық
кеңестің 2015 жылғы
29 мамырдағы № 10 өкімімен
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдарын жасауды және пайдалануды ынталандыруды қамтамасыз ету жөніндегі 2015 – 2017 жылдарға арналған іс-шаралар
ЖОСПАРЫ
Іс-шараның атауы
Іске асыру нысаны
Орындау мерзімі
Орындаушы
I. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдарын, олардың базалық құрамдастарын, сондай-ақ зарядтау және сервистік инфрақұрылым объектілерін жасауды ынталандыруды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар
1. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдарын, олардың базалық құрамдастарын, сондай-ақ зарядтау және сервистік инфрақұрылым объектілерін жасауды қолдау шаралары жүйесін әзірлеу, бұл шараларда, атап айтқанда, мыналар көзделеді:
мүше мемлекеттердің актілері
2016 жыл
мүше мемлекеттер
Кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау және электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдарын, олардың базалық құрамдастарын, оларды жасауға арналған жабдықтарды әзірлеуге және жасауға арналған, сондай-ақ осындай көлік құралдары мен оларға қызмет көрсету үшін зарядтау және сервистік инфрақұрылым объектілерін құру жөніндегі жобаларды іске асыруға арналған гранттарды беру
электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдарын, олардың базалық құрамдастарын, сондай-ақ зарядтау және сервистік инфрақұрылым объектілерін жасауды дамытуға арналған инвестицияларды тарту тетігін әзірлеу
электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдарын, олардың базалық құрамдастарын, сондай-ақ зарядтау және сервистік инфрақұрылым объектілерін жасауды ынталандырудың басқа да қаржылық және қаржылық емес тетіктері

О плане мероприятий по обеспечению стимулирования производства и использования моторных транспортных средств с электрическими двигателями в государствах – членах Евразийского экономического союза на 2015 – 2017 годы
Распоряжение Евразийского межправительственного совета от 29 мая 2015 года № 10
1. Утвердить прилагаемый план мероприятий по обеспечению стимулирования производства и использования моторных транспортных средств с электрическими двигателями в государствах – членах Евразийского экономического союза на 2015 – 2017 годы.
2. Евразийской экономической комиссии совместно с Правительством Республики Армения, Правительством Республики Беларусь, Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации обеспечить реализацию мероприятий, предусмотренных планом, утвержденным настоящим распоряжением, в части, соответствующей национальным приоритетам развития отрасли.
3. Настоящее распоряжение вступает в силу с даты его официального опубликования.
Члены Евразийского межправительственного совета:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Российской
Федерации
УТВЕРЖДЕН
распоряжением Евразийского
межправительственного совета
от 29 мая 2015 г. № 10
ПЛАН
мероприятий по обеспечению стимулирования производства и
использования моторных транспортных средств с электрическими
двигателями в государствах – членах Евразийского
экономического союза на 2015 – 2017 годы
Наименование мероприятия
Форма реализации
Срок исполнения
Исполнитель
I. Мероприятия по обеспечению стимулирования производства моторных транспортных средств с электрическими двигателями, их базовых компонентов, а также объектов зарядной и сервисной инфраструктуры в государствах – членах Евразийского экономического союза
1. Разработка системы мер поддержки производства моторных транспортных средств с электрическими двигателями, их базовых компонентов, а также объектов зарядной и сервисной инфраструктуры в государствах – членах Евразийского экономического союза (далее – государства-члены), предусматривающей в том числе:
акты государств-членов
2016 год
государства-члены
субсидирование процентной ставки по кредитам и предоставление грантов на разработку и производство моторных транспортных средств с электрическими двигателями, их базовых компонентов, оборудования для их производства, а также на реализацию проектов по созданию объектов зарядной и сервисной инфраструктуры для таких транспортных средств и по их обслуживанию
выработка механизма привлечения инвестиций для развития производства моторных транспортных средств с электрическими двигателями, их базовых компонентов, а также объектов зарядной и сервисной инфраструктуры
другие финансовые и нефинансовые механизмы стимулирования производства моторных транспортных средств с электрическими двигателями, их базовых компонентов, а также объектов зарядной и сервисной инфраструктуры

2. Мүше мемлекеттерде жасалмайтын электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдарын, олардың базалық құрамдастарын және зарядтау мен сервистік инфрақұрылым объектілерін жасауға арналған, әкелінетін жиынтықтаушыларға кедендік әкелу баждары мөлшерлемелерін төмендету
Мүше мемлекеттердің ұсыныстары негізінде Комиссияның шешімі
2015 – 2016 жылдар
Комиссия, мүше мемлекеттер
3. Электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдарының жасалған үлгілерін сынамалау бойынша мүше мемлекеттерде бар машина сынау станцияларының әзірлігін қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар жоспарын әзірлеу
Комиссия ұсынымы
2016 жыл
Комиссия, мүше мемлекеттер
II. Мүше мемлекеттерде электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдарын пайдалануды ынталандыруды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар
4. Мүше мемлекеттерде электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдарын пайдалануды ынталандыру жөніндегі шаралар жүйесін әзірлеу, онда, атап айтқанда мыналар көзделеді:
электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдарының иелеріне зарядтау құрылғыларымен жарақталған тегін тұрақ орындарын пайдалану құқығын беру
мүше мемлекеттердің актілері
2016 – 2017 жылдар
мүше мемлекеттер
электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдарына арналған ақылы автомобиль жолдары бойынша тегін жүру құқығын беру
электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдарына қоғамдық көлікке арналған жолақ арқылы жүріп өту құқығын беру автожанармай құю станцияларын, сондай-ақ пайдалануға берілетін қоғамдық мақсаттағы ғимараттар мен құрылыстарды электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдарына арналған зарядтау құрылғыларымен жабдықтау
пайдаланылған тартқыш батареяларды жинау, сақтау және кәдеге жарату бойынша инфрақұрылымды дамыту электр қозғалтқыштары бармоторлы көлік құралдарын лизингке беру
5. Өз аумағына электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдарына арналған зарядтау және сервистік инфрақұрылым объектілерін орналастыратын ұйымдар үшін жеңілдіктер жүйесін әзірлеу
мүше мемлекеттердің актілері
2016 жыл
мүше мемлекеттер
6. Электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдарына арналған зарядтау және сервистік инфрақұрылым объектілерін салу, сондай-ақ оларды электр желілеріне қосу кезінде рұқсат беру құжаттамасын ресімдеудің оңайлатылған тәртібін әзірлеу
Комиссия ұсынымы
2016 жыл
Комиссия, мүше мемлекеттер
7.  Электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдарына сұранысты ынталандыруға бағытталған ақпараттық жобаларды әзірлеу және оларды мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісіндегі ресми сайттарына орналастыру
Комиссия ұсынымы

2. Снижение ставок ввозных таможенных пошлин на ввозимые комплектующие, предназначенные для производства моторных транспортных средств с электрическими двигателями, их базовых компонентов и объектов зарядной и сервисной инфраструктуры, не производимые в государствах-членах
решение Комиссии на основании предложений государств-членов
2015 – 2016 годы
Комиссия, государства-члены
3. Разработка плана мероприятий по обеспечению готовности имеющихся в государствах-членах машиноиспытательных станций по апробации созданных образцов моторных транспортных средств с электрическими двигателями
рекомендация Комиссии
2016 год
Комиссия, государства-члены
II. Мероприятия по обеспечению стимулирования использования моторных транспортных средств с электрическими двигателями в государствах-членах
4. Разработка системы мер по стимулированию использования моторных транспортных средств с электрическими двигателями в государствах-членах, предусматривающей в том числе:
предоставление владельцам моторных транспортных средств с электрическими двигателями права пользования бесплатными парковочными местами, оснащенными зарядными устройствами
акты государств-членов
2016 – 2017 годы
государства-члены
предоставление права бесплатного проезда по платным автомобильным дорогам для моторных транспортных средств с электрическими двигателями
предоставление моторным транспортным средствам с электрическими двигателями права передвигаться по полосам для общественного транспорта оборудование автозаправочных станций, а также вводимых в эксплуатацию зданий и сооружений общественного назначения зарядными устройствами для моторных транспортных средств с электрическими двигателями
развитие инфраструктуры по сбору, хранению и утилизации использованных тяговых батарей предоставление моторных транспортных средств с электрическими двигателями в лизинг
5. Разработка системы льгот для организаций, размещающих на своей территории объекты зарядной и сервисной инфраструктуры для моторных транспортных средств с электрическими двигателями
акты государств-членов
2016 год
государства-члены
6. Разработка упрощенного порядка оформления разрешительной документации при строительстве объектов зарядной и сервисной инфраструктуры для моторных транспортных средств с электрическими двигателями, а также их присоединении к электрическим сетям
рекомендация
Комиссии
2016 год
Комиссия, государства-члены
7. Разработка информационных проектов, направленных на стимулирование спроса на моторные транспортные средства с электрическими двигателями, и размещение их на официальных сайтах уполномоченных органов государств-членов в информационно-телекоммуникационной сети «Интернет»
рекомендация
Комиссии