Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің макроэкономикалық және валюта-қаржы саясаты салаларындағы ынтымақтастығы туралы
Еуразиялық Үкіметаралық Кеңестің 2015 жылғы 8 қыркүйектегі № 17 Өкімі
Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) қатысуымен, Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде қаржылық тұрақтылықты және экономикалық өсімді қамтамасыз ету тәсілдерін талқылау, мүше мемлекеттердің макроэкономикалық және валюта-қаржы саясаты салаларындағы ынтымақтастығын тереңдету мақсатында 2015 жылғы 25 тамызда өткізілген, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) экономика министрлігі, қаржы министрлігі, орталық (ұлттық) банктері басшылары жиналысының қорытындылары туралы Еуразиялық экономикалық комиссияның ақпаратын назарға ала отырып:
1. Мүше мемлекеттердің экономика министрлігі, қаржы министрлігі, орталық (ұлттық) банктері басшыларының және Комиссия өкілдерінің кездесуін өткізу арқылы мүше мемлекеттердің макроэкономикалық және валюта-қаржы саясаты салаларындағы ынтымақтастығын тереңдету бойынша пікір алмасу жалғасын тапсын.
2. Мүше мемлекеттер экономикаларының тұрақтылығын арттыру жөніндегі интеграциялық шаралар туралы баяндаманы дайындау кезінде Еуразиялық үкіметаралық кеңестің "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің макроэкономикалық және валюта-қаржы саясаты салаларындағы ынтымақтастығын тереңдету туралы" 2015 жылғы 29 мамырдағы № 9 өкімін орындау мақсатында, Комиссия мүше мемлекеттердің үкіметтерімен, орталық (ұлттық) банктерімен бірлесіп, макроэкономикалық және валюта-қаржы саясаты салаларындағы олардың ынтымақтастығын тереңдету мүмкіндігін қарастырсын.
Еуразиялық үкіметаралық кеңес мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан

О сотрудничестве государств – членов Евразийского экономического союза в сферах макроэкономической и валютно-финансовой политики
Распоряжение Евразийского межправительственного совета от 8 сентября 2015 года № 17
Приняв к сведению информацию Евразийской экономической комиссии об итогах совещания руководителей министерств экономики, министерств финансов, центральных (национальных) банков государств – членов Евразийского экономического союза (далее – государства-члены) с участием Евразийской экономической комиссии (далее – Комиссия), проведенного 25 августа 2015 г. с целью обсуждения подходов к обеспечению финансовой стабильности и экономического роста в рамках Евразийского экономического союза, углубления сотрудничества государств-членов в сферах макроэкономической и валютно-финансовой политики:
1. Продолжить обмен мнениями по углублению сотрудничества государств-членов в сферах макроэкономической и валютно-финансовой политики путем проведения встреч руководителей министерств экономики, министерств финансов, центральных (национальных) банков государств-членов и представителей Комиссии.
2. Комиссии совместно с правительствами, центральными (национальными) банками государств-членов в целях исполнения распоряжения Евразийского межправительственного совета от 29 мая 2015 г. № 9 «Об углублении сотрудничества государств – членов Евразийского экономического союза в сфере макроэкономической и валютно-финансовой политики» при подготовке доклада об интеграционных мерах по повышению устойчивости экономик государств-членов рассмотреть возможность углубления их сотрудничества в сферах макроэкономической и валютно-финансовой политики.
Члены Евразийского межправительственного совета:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации