Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне өзгерістер енгізу туралы
Жоғары Еуразиялық экономикалық Кеңестің 2016 жылғы 31 мамырдағы № 4 шешімі.
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес шешті:
1. Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық Комиссияның Жұмыс регламентіне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан
Жоғары Еуразиялық
экономикалық кеңестің
2016 жылғы 31 мамырдағы
№ 4 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 133-тармақ мынадай мазмұндағы 12) және 13) тармақшалармен толықтырылсын:
"12) Одақ туралы шарттың 50-бабына сәйкес шаралар қолдану туралы шешімдердің жобалары;
13) Одақтың үшінші тараппен жасасқан еркін сауда режимін белгілеу туралы халықаралық шартында көзделген тарифтік преференциялар беруді уақытша тоқтата тұруға қатысты шешімдердің жобалары.".
2. 142-тармақ мынадай мазмұндағы 21) және 22) тармақшалармен толықтырылсын:
"21) Одақ туралы шарттың 50-бабына сәйкес шаралар қолдану туралы шешімдердің жобалары;
22) Одақтың үшінші тараппен жасасқан еркін сауда режимін белгілеу туралы халықаралық шартында көзделген тарифтік преференциялар беруді уақытша тоқтата тұруға қатысты шешімдердің жобалары.".
3. Көрсетілген Регламентке № 1 қосымшада:
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Одақ туралы шарттың 50-бабына сәйкес шаралар қабылдау туралы және оларды қолдану тәртібі туралы шешімдерді қабылдау (осы қосымшаның 171-тармағын ескере отырып, 2015 жылғы 29 мамырдағы Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер мен екінші тараптан Вьетнам Социалистік Республикасы арасындағы еркін сауда туралы келісімнің 2.10 және 3.4-баптарында көзделген шараларды қолдану туралы шешімдер қабылдауды қоспағанда).";
Мынадай мазмұндағы 171-тармақпен толықтырылсын:
"171. Вьетнам Социалистік Республикасымен өтемақы беру туралы уағдаластыққа қол жеткізілмеген немесе Алқаның көрсетілген шараларын қолдану туралы шешімдері қабылданбаған жағдайда, 2015 жылғы 29 мамырдағы Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер мен екінші тараптан Вьетнам Социалистік Республикасы арасындағы еркін сауда туралы келісімнің 3.4-бабында көзделген шараларды қабылдау туралы шешімдерді қолдану, сондай-ақ, егер осы тармаққа сәйкес Кеңес оларды қолдану туралы шешім қабылдаған жағдайда, көрсетілген шараларды ұзарту, өзгерту және күшін жою туралы шешімдер қабылдау.".;

О внесении изменений в Регламент работы Евразийской экономической комиссии
Решение Высшего Евразийского экономического Совета от 31 мая 2016 года № 4
Примечание РЦПИ!
Решение вступает в силу 01.06.2016 - сайт Евразийского экономического союза.
Высший Евразийский экономический совет решил:
1. Внести в Регламент работы Евразийской экономической комиссии, утвержденный Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с даты его официального опубликования.
Члены Высшего Евразийского экономического совета:
От
Республики
Армения
От
Республики
Беларусь
От
Республики
Казахстан
От
Кыргызской Республики
От
Российской Федерации
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Высшего
Евразийского экономического совета
от 31 мая 2016 г. № 4
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Регламент работы Евразийской экономической комиссии
1. Пункт 133 дополнить подпунктами 12 и 13 следующего содержания:
«12) проекты решений о применении мер в соответствии со статьей 50 Договора о Союзе;
13) проекты решений в отношении временного приостановления предоставления тарифных преференций, предусмотренных международным договором Союза с третьей стороной об установлении режима свободной торговли.».
2. Пункт 142 дополнить подпунктами 21 и 22 следующего содержания:
«21) проекты решений о применении мер в соответствии со статьей 50 Договора о Союзе;
22) проекты решений в отношении временного приостановления предоставления тарифных преференций, предусмотренных международным договором Союза с третьей стороной об установлении режима свободной торговли.».
3. В приложении № 1 к указанному Регламенту:
пункт 17 изложить в следующей редакции:
«17. Принятие решений о применении мер в соответствии со статьей 50 Договора о Союзе (за исключением принятия решений о применении мер, предусмотренных статьями 2.10 и 3.4 Соглашения о свободной торговле между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Социалистической Республикой Вьетнам, с другой стороны, от 29 мая 2015 года, с учетом пункта 171 настоящего приложения), и о порядке их применения.»;
дополнить пунктом 171 следующего содержания:
«171. Принятие решений о применении мер, предусмотренных статьей 3.4 Соглашения о свободной торговле между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Социалистической Республикой Вьетнам, с другой стороны, от 29 мая 2015 года, в случае недостижения договоренностей с Социалистической Республикой Вьетнам о предоставлении компенсации или непринятия решений о применении указанных мер Коллегией, а также принятие решений о продлении, изменении и отмене указанных мер, если решения об их применении были приняты Советом в соответствии с настоящим пунктом.»;

мынадай мазмұндағы 133 және 134-тармақтармен толықтырылсын:
"133. Одақтың кедендік аумағына әкелінетін тауарларға қатысты Одақтың үшінші тараппен жасасқан еркін сауда режимін белгілеу туралы халықаралық шартында көзделген тарифтік преференциялар беруді уақытша тоқтата тұруға қатысты шешімдерді қабылдау, сондай-ақ көрсетілген шараны қолдану тәртібін бекіту.
134. Одақтың үшінші тараппен жасалған еркін сауда режимін белгілеу туралы халықаралық шартына сәйкес Одақтың кедендік аумағына әкелінетін тауарлар туралы ақпарат құрамын және оны мүше мемлекеттердің Комиссияға ұсыну тәртібін бекіту.".

дополнить пунктами 133 и 134 следующего содержания:
«133. Принятие решений в отношении временного приостановления предоставления тарифных преференций, предусмотренных международным договором Союза с третьей стороной об установлении режима свободной торговли, в отношении товаров, ввозимых на таможенную территорию Союза, а также утверждение порядка применения указанной меры.
134. Утверждение состава информации о ввозимых на таможенную территорию Союза товарах в соответствии с международным договором Союза с третьей стороной об установлении режима свободной торговли, порядка ее представления государствами-членами в Комиссию.».