Еуразиялық экономикалық одақтың ішкі нарығы үшін елеулі маңызды болып табылатын және өздеріне қатысты ерекше жағдайларда уақытша тыйым салу немесе экспорттың сандық шектеуі енгізілуі мүмкін тауарлардың тізбесін бекіту туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 26 шілдедегі № 83 шешімі
Үшінші елдерге қатысты тарифтік емес реттеу шаралары туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 7 қосымша) 14-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Еуразиялық экономикалық одақтың ішкі нарығы үшін елеулі маңызды болып табылатын және өздеріне қатысты ерекше жағдайларда уақытша тыйым салу немесе экспорттың сандық шектеуі енгізілуі мүмкін тауарлардың тізбесі бекітілсін.
2. Күші жойылды деп танылсын:
Кеден одағы Комиссиясының "Беларусь Республикасының, Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының кеден одағын тарифтік емес реттеудің бірыңғай жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету туралы" 2010 жылғы 27 қаңтардағы № 168 шешімінің 2-тармағы;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Кеден одағының ішкі нарығы үшін елеулі маңызды болып табылатын, өздеріне қатысты ерекше жағдайларда уақытша шектеулер немесе экспортқа тыйым салу белгіленуі мүмкін тауарлардың тізбесіне өзгерістер енгізу туралы" 2013 жылғы 25 желтоқсандағы № 307 шешімі.

Об утверждении перечня товаров, которые являются существенно важными для внутреннего рынка Евразийского экономического союза и в отношении которых в исключительных случаях могут быть введены временные запреты или количественные ограничения экспорта
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 июля 2016 года № 83.
Примечание РЦПИ!
Решение вступает в силу 27.08.2016 - сайт Евразийского экономического союза.
В соответствии с пунктом 14 Протокола о мерах нетарифного регулирования в отношении третьих стран (приложение № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемый перечень товаров, которые являются существенно важными для внутреннего рынка Евразийского экономического союза и в отношении которых в исключительных случаях могут быть введены временные запреты или количественные ограничения экспорта.
2. Признать утратившими силу:
пункт 2 Решения Комиссии таможенного союза от 27 января 2010 г. № 168 "Об обеспечении функционирования единой системы нетарифного регулирования таможенного союза Республики Беларусь, Республики Казахстан и Российской Федерации";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 декабря 2013 г. № 307 "О внесении изменений в Перечень товаров, являющихся существенно важными для внутреннего рынка таможенного союза, в отношении которых в исключительных случаях могут быть установлены временные ограничения или запреты экспорта".

1001
Бидай және меслин
1002
Қара бидай
1003
Арпа
1004
Сұлы
1005
Жүгері
1006
Күріш
1008 10 000
Қарақұмық
1008 21 000 0
1008 29 000 0
Тұқымдық тары
Өзге тары
1101 00
Бидай немесе қара бидай ұны
1102 20
Жүгері ұны
1102 90 100 0
Арпа ұны
1102 90 300 0
Сұлы ұны
1102 90 700 0
Қара бидай ұны
1103
Жарма, ipi тартылған ұн және астық тұқымдастар дәндерінен алынған түйiршiктер
1104
1006 тауар позициясындағы күрiшті қоспағанда, басқа да тәсiлдермен өңделген астық тұқымдастар дәндерi (мысалы, дән жармасы түрiндегi немесе сатылған, қабығынан аршылған, жанышталған, үлпектерге қайта өңделген); тұтас, жанышталған, үлпек түрiндегi немесе бастырылған астық тұқымдастар дәнiнiң ұрықтары
1105
Майда немесе iрi тартылған ұн, ұнтақ, үлпек, картоп түйiршiктерi
1106 10 000 0
Майда немесе ірі тартылған ұн және кептірілген бұршақтан жасалған ұнтақ
1201
Ұсатылған немесе ұсатылмаған соя бұршаққаптары
1205
Ұсатылған немесе ұсатылмаған рапс немесе кользаның тұқымдары
1206 00
Ұсатылған немесе ұсатылмаған күнбағыстың тұқымдары
1207 50
Ұсатылған немесе ұсатылмаған қышаның тұқымдары
1208
Қышаның тұқымдарынан басқа, майлық дақылдардың тұқымдарынан немесе жемiстерiнен алынған майда немесе iрi тартылған ұн
1209 29 500 0
Егуге арналған люпин тұқымдары
1214 90 900 0
Түйіршіктелген немесе түйіршіктелмеген люпин
1507
Тазартылмаған немесе тазартылған, бiрақ химиялық құрамы өзгермеген соя майы және оның фракциялары
1512
Тазартылмаған немесе тазартылған, бiрақ химиялық құрамы өзгермеген күнбағыс, мақсары немесе мақта майлары және олардың фракциялары
1514
Тазартылмаған немесе тазартылған, бiрақ химиялық құрамы өзгермеген рапс (рапстан немесе кользадан) немесе қыша майлары және олардың фракциялары
1515 21
1515 29
Тазартылмаған немесе тазартылған, бiрақ химиялық құрамы өзгермеген жүгері майы және олардың фракциялары
1517 90
Жануарлардың немесе өсiмдiктердiң тоңмайларынан немесе майлардан немесе әртүрлі тоңмайлардың фракцияларынан немесе ЕАЭО СЭҚ ТН 15 тобының тоңмайларынан алынған тамаққа пайдалануға жарамды қоспалар немесе дайын өнiмдер
1518 00
Жануарлардың немесе өсiмдiктердiң тоңмайларынан немесе майлардан немесе әртүрлі тоңмайлардың фракцияларынан немесе ЕАЭО СЭҚ ТН 15 тобының тоңмайларынан алынған тамаққа пайдалануға жарамсыз қоспалар немесе дайын өнiмдер
2302
түйiршiктелмеген немесе түйiршiктелген кебектер, жармалар, жарма ұндар және дақылдар дәндерiн немесе бұршақ дақылдарын елеуден, тартудан немесе басқа да тәсiлдермен өңдеуден алынған өзге де қалдықтар
2304 00 000
Күнжара және тартылмаған немесе тартылған, түйiршiктелмеген немесе түйiршiктелген қытай бұрыш майынан өңделiп алынған басқа да қатты қалдықтар

1001
Пшеница и меслин
1002
Рожь
1003
Ячмень
1004
Овес
1005
Кукуруза
1006
Рис
1008 10 000
Гречиха
1008 21 000 0
Просо семенное
1008 29 000 0
Просо прочее
1101 00
Мука пшеничная или пшенично-ржаная
1102 20
Мука кукурузная
1102 90 100 0
Мука ячменная
1102 90 300 0
Мука овсяная
1102 90 700 0
Мука ржаная
1103
Крупа, мука грубого помола и гранулы из зерна злаков
1104
Зерно злаков, обработанное другими способами (например, шелушеное, плющеное, переработанное в хлопья, обрушенное, в виде сечки или дробленое), кроме риса товарной позиции 1006; зародыши зерна злаков, целые, плющеные, в виде хлопьев или молотые
1105
Мука тонкого и грубого помола, порошок, хлопья, гранулы картофельные
1106 10 000 0
Мука тонкого и грубого помола и порошок из сушеного гороха
1201
Соевые бобы, дробленые или недробленые
1205
Семена рапса, или кользы, дробленые или недробленые
1206 00
Семена подсолнечника, дробленые или недробленые
1207 50
Семена горчицы, дробленые или недробленые
1208
Мука тонкого и грубого помола из семян или плодов масличных культур, кроме семян горчицы
1209 29 500 0
Семена люпина для посева
1214 90 900 0
Люпин, гранулированный или негранулированный
1507
Масло соевое и его фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава
1512
Масло подсолнечное, сафлоровое или хлопковое и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава
1514
Масло рапсовое (из рапса, или кользы) или горчичное и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава
1515 21
1515 29
Масло кукурузное и его фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава
1517 90
Пригодные для употребления в пищу смеси или готовые продукты из животных или растительных жиров или масел или фракций различных жиров или масел группы 15 ТН ВЭД ЕАЭС
1518 00
Непригодные для употребления в пищу смеси или готовые продукты из животных или растительных жиров или масел или фракций различных жиров или масел группы 15 ТН ВЭД ЕАЭС
1904 90 800 0
Готовые пищевые продукты из гречки
2302
Отруби, высевки, месятки и прочие остатки от просеивания, помола или других способов переработки зерна злаков или бобовых культур, негранулированные или гранулированные
2304 00 000
Жмыхи и другие твердые отходы, получаемые при извлечении соевого масла, немолотые или молотые, негранулированные или гранулированные

2306 30 000 0
Күнжара және тартылмаған немесе тартылған, түйiршiктелген немесе түйiршiктелмеген өсiмдiк тоң майларынан немесе күнбағыс тұқымынан жасалған майлардан өңделiп алынған басқа да қатты қалдықтар
2306 41 000 0
2306 49 000 0
Күнжара және тартылмаған немесе тартылған, түйiршiктелген немесе түйiршiктелмеген өсiмдiк тоң майларынан немесе рапс немесе кольза тұқымынан жасалған майлардан өңделiп алынған басқа да қатты қалдықтар
2309
Жануарларды азықтандыру үшін пайдаланылатын өнімдер
2710 19 110 0
2710 19 150 0
2710 19 210 0
2710 19 250 0
2710 19 290 0
Құрамында биодизель және өңделген мұнай өнімдері барларды қоспағанда, орташа дистилляттар
2710 19 510
2710 19 550
2710 19 620
2710 19 640
2710 19 660
2710 19 680
Құрамында биодизель және өңделген мұнай өнімдері барларды қоспағанда, сұйық отындар
2710 20 310
2710 20 350
2710 20 370
2710 20 390
Құрамында биодизель және өңделген мұнай өнімдері барларды қоспағанда, сұйық отындар
2710 20 900 0
Өңделген мұнай өнімдерін қоспағанда, құрамында биодизель бар өзге де мұнай өнімдері
4101
Ipi қара малдың (буйволдарды қоса алғанда) немесе жылқы тұқымдас (өзге әдiспен буланған немесе тұздалған, кептiрiлген, пикелденген немесе консервiленген, бiрақ пергаментке келтiрiлiп иленбеген немесе одан әрi өңдеуге түспеген) жануарлардың түгi бар немесе түксiз, бүлiнген немесе бүлiнбеген, өңделмеген терiлерi
4103 30 000 0
ЕАЭО СЭҚ ТН 41 тобына 1б немесе 1в ескертумен алып тасталғандардан басқа, шошқаның (өзге әдiспен буланған немесе тұздалған, кептiрiлген, пикелденген немесе консервiленген, бiрақ пергаментке келтiрiлiп иленбеген немесе одан әрi өңдеуге түспеген) жануарлардың түгi бар немесе түксiз, бүлiнген немесе бүлiнбеген, өңделмеген терiлерi
4104
Жүнсiз, бөлiнген немесе бөлiнбеген, бiрақ одан арғы өңдеусiз ipi қара малдардың (буйволдарды қоса алғанда) немесе жылқы тұқымдас жануарлардың терiлерiнен алынған иленген былғары және былғарылық краст
4106 31 000 0
Шошқа терiлерiнен алынған, жүнсiз немесе түксіз, бөлiнген немесе бөлiнбеген, бiрақ одан арғы өңдеусiз, дымқыл күйдегі (хромдалған шала фабрикатты қоса алғанда) былғары тері
4106 32 000 0
Шошқа терiлерiнен алынған, жүнсiз немесе түксіз, бөлiнген немесе бөлiнбеген, бiрақ одан арғы өңдеусiз, құрғақ күйдегі былғары тері(краст)
4707
Қалыпқа келтірілген қағаз немесе картон (макулатура мен қалдықтар)
5101
Кардтық немесе тарақпен тарауға ұшырамаған жүн
5301 21 000 0
5301 29 000 0
Жапырылған, түтiлген, таралған немесе кез келген басқа әдiспен өңделген, бiрақ иiруге ұшырамаған зығыр
7204
Қара металдардың қалдықтары мен сынықтары; қайта балқытуға арналған қара металдардың құйма металдары (шикi құрамды құйма металдар)
7207
Темiрден немесе легирленбеген болаттан жасалған жартылай фабрикаттар
7208
Енi 600 мм немесе одан да көп, ыстықтай басылған, жалатылмаған, гальвандалған немесе басқа да қаптамаларсыз, темiрден немесе легирленбеген болаттан жасалған тегiс илек

2306 30 000 0
Жмыхи и другие твердые отходы, получаемые при извлечении растительных жиров или масел из семян подсолнечника, немолотые или молотые, негранулированные или гранулированные
2306 41 000 0
2306 49 000 0
Жмыхи и другие твердые отходы, получаемые при извлечении растительных жиров или масел из семян рапса, или кользы, немолотые или молотые, негранулированные или гранулированные
2309
Продукты, используемые для кормления животных
2710 19 110 0
2710 19 150 0
2710 19 210 0
2710 19 250 0
2710 19 290 0
Средние дистилляты, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов
2710 19 510
2710 19 550
2710 19 620
2710 19 640
2710 19 660
2710 19 680
Топлива жидкие, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов
2710 20 310
2710 20 350
2710 20 370
2710 20 390
Топлива жидкие, содержащие биодизель, за исключением отработанных нефтепродуктов
2710 20 900 0
Прочие нефтепродукты, содержащие биодизель, за исключением отработанных нефтепродуктов
4101
Необработанные шкуры крупного рогатого скота (включая буйволов) или животных семейства лошадиных (парные или соленые, сушеные, золеные, пикелеванные или консервированные другим способом, но не дубленые, не выделанные под пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке), с волосяным покровом или без волосяного покрова, двоеные или недвоеные
4103 30 000 0
Необработанные шкуры свиней (парные или соленые, сушеные, золеные, пикелеванные или консервированные другим способом, но не дубленые, не выделанные под пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке), с волосяным покровом или без волосяного покрова, двоеные или недвоеные, кроме исключенных примечанием 1б или 1в к группе 41 ТН ВЭД ЕАЭС
4104
Дубленая кожа или кожевенный краст из шкур крупного рогатого скота (включая буйволов) или животных семейства лошадиных, без волосяного покрова, двоеные или недвоеные, но без дальнейшей обработки
4106 31 000 0
Дубленая кожа из шкур свиней, без шерстного или волосяного покрова, двоеная или недвоеная, но без дальнейшей обработки, во влажном состоянии (включая хромированный полуфабрикат)
4106 32 000 0
Дубленая кожа из шкур свиней, без шерстного или волосяного покрова, двоеная или недвоеная, но без дальнейшей обработки, в сухом состоянии (краст)
4401
Древесина топливная в виде бревен, поленьев, ветвей, вязанок хвороста или в аналогичных видах; древесина в виде щепок или стружки; опилки и древесные отходы и скрап, неагломерированные или агломерированные в виде бревен, брикетов, гранул или в аналогичных видах
4403
Лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью или грубо окантованные или неокантованные
4404
Древесина бондарная; бревна расколотые; сваи, колья и столбы из дерева, заостренные, но не распиленные вдоль; лесоматериалы, грубо обтесанные, но не обточенные, не изогнутые или не обработанные другим способом, используемые для производства тростей, зонтов, ручек для инструментов или аналогичных изделий; щепа и аналогичная древесина
4406
Шпалы деревянные для железнодорожных или трамвайных путей
4407
Лесоматериалы, полученные распиловкой или расщеплением вдоль, строганием или лущением, не обработанные или обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной более 6 мм
4707
Регенерируемые бумага или картон (макулатура и отходы)
5101
Шерсть, не подвергнутая кардо- или гребнечесанию
5301 21 000 0
5301 29 000 0
Лен мятый, трепаный, чесаный или обработанный каким-либо другим способом, но не подвергнутый прядению
7204
Отходы и лом черных металлов; слитки черных металлов для переплавки (шихтовые слитки)
7207
Полуфабрикаты из железа или нелегированной стали
7208
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, горячекатаный, неплакированный, без гальванического или другого покрытия