Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде электрондық деректер алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезіндегі электрондық құжаттар алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Қағидалар "Есепке жатқызылған және бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету, сондай-ақ осындай мәліметтерді қамтитын дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде орындалатын рәсімдердің сипаттамасын қоса алғанда, осы жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл тәртібі мен шарттарын айқындау мақсатында әзірленген.
3. Осы Қағидаларды жалпы процесс шеңберінде рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ жалпы процесті іске асыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде жалпы процеске қатысушылар қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Қағидаларда пайдаланылатын "жалпы процесс рәсімдерінің тобы", "жалпы процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "жалпы процесс операциясы", "жалпы процесс рәсімі" және "жалпы процеске қатысушы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер
5. Жалпы процестің толық атауы: "Есепке жатқызылған және бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету, сондай-ақ осындай мәліметтерді қамтитын дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану".
6. Жалпы процестің кодтық белгілемесі: P.DS.01, нұсқа 1.0.0.

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией".
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о суммах зачисленных и распределенных ввозных таможенных пошлин, а также формирование, ведение и использование базы данных, содержащей такие сведения" (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.
3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия
4. Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: "Обеспечение обмена сведениями о суммах зачисленных и распределенных ввозных таможенных пошлин, а также формирование, ведение и использование базы данных, содержащей такие сведения".
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.DS.01, версия 1.0.0.

1. Жалпы процестің мақсаты мен міндеттері
7. Жалпы процестің мақсаттары мыналар болып табылады:
а) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында есепке жатқызылған және бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер (бұдан әрі – кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер) алмасуды жетілдіру;
б) Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) кедендік әкелу баждарын есепке жатқызу және бөлу тетігін іске асыру мониторингін жүзеге асыруы.
8. Жалпы процесс мақсаттарына қол жеткізу үшін мынадай міндеттерді шешу қажет:
а) Одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) уәкілетті органдары арасында есепке жатқызылған және бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы заңдық күші бар электрондық құжаттармаен (мәліметтермен) автоматтандырылған алмасуды, сондай-ақ оларды мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының Комиссияға ұсынуын қамтамасыз ету;
б) Комиссияда кедендік әкелу баждарының сомалары туралы шоғырландырылған мәліметтерді есепке алу мен сақтауды қамтамасыз ету;
в) Комиссияда кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу саласындағы анықтамалық, статистикалық, талдамалық және ақпараттық материалдарды талдамалық өңдеу үшін, сондай-ақ дайындау үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді пайдалану мүмкіндігін қамтамасыз ету;
г) Комиссияда кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді, мүше мемлекеттердің шетел валютасындағы шоттарына келіп түсетін ақшалай қаражатты сату (сатып алу) көлемі туралы мәліметтерді, сондай-ақ кедендік әкелу баждарын төлеуге байланысты мәліметтерді бірлесіп талдау мүмкіндігін қамтамасыз ету;
д) жалпы процеске қатысушылардың бірыңғай сыныптауыштар мен анықтамалықтарды пайдалануын қамтамасыз ету.
2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.DS.01.ACT.001
жөнелтуші уәкілетті орган
мүше мемлекеттің уәкілетті органы, ол кедендік әкелу баждарының сомалары туралы (оның ішінде өзгертілген) мәліметтерді жинауды, өңдеуді және басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына және Комиссияға жіберуді жүзеге асырады;
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасын басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсынады
P.DS.01.ACT.002
алушы уәкілетті орган
мүше мемлекеттің уәкілетті органы, ол басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан кедендік әкелу баждарының сомалары туралы (оның ішінде өзгертілген) мәліметтерді алуды, сондай-ақ алынған деректерді сақтауды және өңдеуді жүзеге асырады;
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасын басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан алады
P.ACT.001
Комиссия
Одақтың органы, ол мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан кедендік әкелу баждарының сомалары туралы (оның ішінде өзгертілген) мәліметтерді алуды, сондай-ақ алынған деректерді сақтауды және өңдеуді жүзеге асырады

1. Цели и задачи общего процесса
7. Целями общего процесса являются:
а) совершенствование обмена сведениями о суммах зачисленных и распределенных ввозных таможенных пошлин (далее - сведения о суммах ввозных таможенных пошлин) между уполномоченными органами государств-членов;
б) осуществление Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) мониторинга реализации механизма зачисления и распределения ввозных таможенных пошлин.
8. Для достижения целей общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить автоматизированный обмен имеющими юридическую силу электронными документами (сведениями) о суммах зачисленных и распределенных ввозных таможенных пошлин между уполномоченными органами государств – членов Союза (далее – государства-члены), а также их представление уполномоченными органами государств-членов в Комиссию;
б) обеспечить в Комиссии учет и хранение консолидированных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин;
в) обеспечить в Комиссии возможность использования сведений о суммах ввозных таможенных пошлин для аналитической обработки, а также для подготовки справочных, статистических, аналитических и информационных материалов в сфере зачисления и распределения сумм ввозных таможенных пошлин;
г) обеспечить в Комиссии возможность совместного анализа сведений о суммах ввозных таможенных пошлин, сведений об объемах продажи (покупки) денежных средств, поступивших на счета в иностранной валюте государств-членов, а также сведений, связанных с уплатой ввозных таможенных пошлин;
д) обеспечить использование участниками общего процесса единых классификаторов и справочников.
2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.DS.01.ACT.001
уполномоченный
орган-отправитель
уполномоченный орган государства-члена, который осуществляет сбор, обработку и направление уполномоченным органам других государств-членов и в Комиссию сведений (в том числе измененных) о суммах ввозных таможенных пошлин;
представляет уполномоченным органам других государств-членов протокол оперативной сверки полученных данных
P.DS.01.ACT.002
уполномоченный
орган-получатель
уполномоченный орган государства-члена, который осуществляет получение от уполномоченных органов других государств-членов сведений (в том числе измененных) о суммах ввозных таможенных пошлин, а также хранение и обработку полученных данных;
получает от уполномоченных органов других государств-членов протокол оперативной сверки полученных данных
P.ACT.001
Комиссия
орган Союза, который осуществляет получение от уполномоченных органов государств-членов сведений (в том числе измененных) о суммах ввозных таможенных пошлин, а также хранение и обработку полученных данных

3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс өзінің мақсаты бойынша топтастырылған рәсімдердің жиынтығын білдіреді:
а) уәкілетті органдардың бір-біріне есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы;
б) уәкілетті органдардың Комиссияға есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы;
в) уәкілетті органдардың бір-біріне есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы;
г) уәкілетті органдардың бір-біріне алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді ұсынуы;
д) Комиссияға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну;
е) уәкілетті органдарға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну;
ж) уәкілетті органдарға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді ұсыну.
11. Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде уәкілетті органдардың Комиссияға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы және уәкілетті органдар арасында көрсетілген мәліметтермен ақпарат алмасу сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің интеграциялық платформасы пайдаланыла отырып жүзеге асырылады.
Уәкілетті органдар бір-біріне кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді жергілікті уақытпен сағат 16-дан кешіктірмей күн сайын (бұдан әрі – күн сайын) және есепті кезең үшін ай сайын ұсынады. Бұрын ұсынылған мәліметтерді түзетуге қажеттілік туындаған кезде уәкілетті органдар кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді қайтадан ұсынады. Белгіленген жағдайда уәкілетті органдар бір-біріне алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасын жібереді.
Көрсетілген мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 4 қазандағы № 112 шешімімен бекітілген "Есепке жатқызылған және бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету, сондай-ақ осындай мәліметтерді қамтитын дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады.
Уәкілетті органдар Комиссияға есепті кезең үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ай сайын ұсынады. Бұрын ұсынылған мәліметтерді түзетуге қажеттілік туындаған кезде уәкілетті органдар кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді қайтадан ұсынады.
Кедендік әкелу баждарының сомалары туралы ай сайынғы мәліметтерге өзгерістер енгізу кезінде қажеттігіне қарай мәліметтері түзетуге ұшыраған айдан бастап бүкіл айдың мәліметтері ұсынылады.
Көрсетілген мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 4 қазандағы № 112 шешімімен бекітілген "Есепке жатқызылған және бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету, сондай-ақ осындай мәліметтерді қамтитын дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады.
Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 4 қазандағы № 112 шешімімен бекітілген "Есепке жатқызылған және бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету, сондай-ақ осындай мәліметтерді қамтитын дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур:
а) представление уполномоченными органами друг другу сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день;
б) представление уполномоченными органами в Комиссию сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц;
в) представление уполномоченными органами друг другу сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц;
г) представление уполномоченными органами друг другу сведений из протокола оперативной сверки полученных данных;
д) представление в Комиссию измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин;
е) представление в уполномоченные органы измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин;
ж) представление в уполномоченные органы измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин.
11. При выполнении процедур общего процесса представление сведений о суммах ввозных таможенных пошлин уполномоченными органами в Комиссию и информационный обмен между уполномоченными органами указанными сведениями осуществляется с использованием интеграционной платформы интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли.
Уполномоченные органы представляют друг другу сведения о суммах ввозных таможенных пошлин ежедневно не позднее 16 часов по местному времени (далее – ежедневно) и ежемесячно за отчетный период. При возникновении необходимости корректировки ранее представленных сведений уполномоченные органы повторно представляют сведения о суммах ввозных таможенных пошлин. В установленном случае уполномоченные органы направляют друг другу протокол оперативной сверки полученных данных.
Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о суммах зачисленных и распределенных ввозных таможенных пошлин, а также формирование, ведение и использование базы данных, содержащей такие сведения", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 4 октября 2016 г. № 112 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами).
Уполномоченные органы представляют в Комиссию сведения о суммах ввозных таможенных пошлин ежемесячно за отчетный период. При возникновении необходимости корректировки ранее представленных сведений уполномоченные органы повторно представляют сведения о суммах ввозных таможенных пошлин.
При внесении изменений в ежемесячные сведения о суммах ввозных таможенных пошлин при необходимости представляются сведения за все месяцы, начиная с месяца, сведения которого подверглись корректировке.
Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о суммах зачисленных и распределенных ввозных таможенных пошлин, а также формирование, ведение и использование базы данных, содержащей такие сведения", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 4 октября 2016 г. № 112 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией).
Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о суммах зачисленных и распределенных ввозных таможенных пошлин, а также формирование, ведение и использование базы данных, содержащей такие сведения", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 4 октября 2016 г. № 112 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

12. Жалпы процесс құрылымының келтірілген сипаттамасы 1-суретте берілген.
1-сурет. Жалпы процестің құрылымы
13. Операциялардың егжей-тегжейлі сипаттамасын қоса алғанда, өзінің мақсаты бойынша топтастырылған жалпы процесс рәсімдерінің орындалу тәртібі осы Қағидалардың VIII бөлімінде келтірілген.
14. Бөлімде жалпы процесс рәсімдері арасындағы байланысты көрсететін жалпы схема және олардың олардың орындалу тәртібі келтіріледі. Рәсімдердің жалпы схемасы UML графикалық нотациясы пайдаланыла отырып құрылған (модельдеудің біріздендірілген тілі – Unified Modeling Language) және мәтіндік сипаттамамен жабықталған.
4. Жалпы процесс рәсімдері
15. Жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
Жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.DS.01.PRC.001
уәкілетті органдардың бір-біріне кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы
рәсім жөнелтуші уәкілетті органның алушы уәкілетті органға есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуына арналған
P.DS.01.PRC.002
уәкілетті органдардың Комиссияға есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы
рәсім жөнелтуші уәкілетті органның Комиссияға есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуына арналған
P.DS.01.PRC.003
уәкілетті органдардың бір-біріне есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы
рәсім жөнелтуші уәкілетті органның алушы уәкілетті органға есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуына арналған
P.DS.01.PRC.004
уәкілетті органдардың бір-біріне алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді ұсынуы
рәсім жөнелтуші уәкілетті органның алушы уәкілетті органға алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді ұсынуына арналған
P.DS.01.PRC.005
Комиссияға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну
рәсім жөнелтуші уәкілетті органның Комиссияға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсынуына арналған
P.DS.01.PRC.006
уәкілетті органдарға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну
рәсім жөнелтуші уәкілетті органның алушы уәкілетті органға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсынуына арналған
P.DS.01.PRC.007
уәкілетті органдарға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді ұсыну
рәсім жөнелтуші уәкілетті органның алушы уәкілетті органға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді ұсынуына арналған
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері

12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. В разделе приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Процедуры общего процесса
15. Перечень процедур общего процесса приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.DS.01.PRC.001
представление уполномоченными органами друг другу сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день
процедура предназначена для представления сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день уполномоченным органом-отправителем в уполномоченный орган-получатель
P.DS.01.PRC.002
представление уполномоченными органами в Комиссию сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц
процедура предназначена для представления сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц уполномоченным органом-отправителем в Комиссию
P.DS.01.PRC.003
представление уполномоченными органами друг другу сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц
процедура предназначена для представления сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц уполномоченным органом-отправителем в уполномоченный орган-получатель
P.DS.01.PRC.004
представление уполномоченными органами друг другу сведений из протокола оперативной сверки полученных данных
процедура предназначена для представления сведений из протокола оперативной сверки полученных данных уполномоченным органом-отправителем в уполномоченный орган-получатель
P.DS.01.PRC.005
представление в Комиссию измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
процедура предназначена для представления измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин уполномоченным органом-отправителем в Комиссию
P.DS.01.PRC.006
представление в уполномоченные органы измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
процедура предназначена для представления измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин уполномоченным органом-отправителем в уполномоченный орган-получатель
P.DS.01.PRC.007
представление в уполномоченные органы измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
процедура предназначена для представления измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин уполномоченным органом-отправителем в уполномоченный орган-получатель
V. Информационные объекты общего процесса

16. Жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара
іс-қимыл процесінде олар туралы немесе олардан мәліметтер берілетін ақпараттық объектілердің тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Ақпараттық объектілердің тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.DS.01.BEN.001
есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер
ағымдағы күні белгіленген мерзімдерде уәкілетті органдар алмасатын, есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы (оның ішінде өзгертілген) мәліметтерді қамтиды
P.DS.01.BEN.002
есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер
ағымдағы айда белгіленген мерзімдерде уәкілетті органдар бір-біріне және Комиссияға ұсынатын, есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы (оның ішінде өзгертілген) мәліметтерді қамтиды
P.DS.01.BEN.003
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтер
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы деректерге жөнелтуші уәкілетті органның жедел салыстырып тексеру жүргізу нәтижелері туралы мәліметтерді қамтиды
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауапкершілігі
17. Мәліметтердің дер кезінде берілуін және толықтығын қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін Комиссияның ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапқа тарту 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа, Одақтың құқығын құрайтын өзге де халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес, ал мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапқа тарту мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары
18. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Типі
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.008
байланыс түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
байланыс түрлерінің кодтары және атауларының тізбесін қамтиды ("Communication Channel Code" БҰҰ СЕФАКТ сыныптауышымен үндестірілген)
P.CLS.019
әлем елдерінің сыныптауышы
сыныптауыш
ISO 3166-1 стандартына сәйкес елдер атауларының тізбесін және олардың кодтарын қамтиды
P.CLS.020
валюта сыныптауышы
сыныптауыш
ISO 4217 сәйкес валюта кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.024
тілдер сыныптауышы
сыныптауыш
ISO 639-1 стандартына сәйкес тілдер атауларын және олардың кодтарын қамтиды
P.CLS.053
электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижесі түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижесі түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
VIII. Жалпы процесс рәсімдері

16. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.DS.01.BEN.001
сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день
содержит сведения (в том числе измененные) о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день, которыми обмениваются уполномоченные органы в текущем дне в установленные сроки
P.DS.01.BEN.002
сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц
содержит сведения (в том числе измененные) о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц, которые уполномоченные органы представляют друг другу и в Комиссию в текущем месяце в установленные сроки
P.DS.01.BEN.003
сведения из протокола оперативной сверки полученных данных
содержит сведения о результатах проведения оперативной сверки уполномоченным органом –отправителем данных о суммах ввозных таможенных пошлин
VI. Ответственность участников общего процесса
17. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии, осуществляется в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов государств-членов – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса
18. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.008
классификатор видов связи
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов связи (гармонизирован с классификатором СЕФАКТ ООН "Communication Channel Code")
P.CLS.019
классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень наименований стран и их коды в соответствии со стандартом ISO 3166-1
P.CLS.020
классификатор валют
классификатор
содержит перечень кодов и наименований валют в соответствии с ISO 4217
P.CLS.024
классификатор языков
классификатор
содержит перечень наименований языков и их коды в соответствии со стандартом ISO 639-1
P.CLS.053
классификатор видов результата обработки электронных документов и сведений
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов результата обработки электронных документов и сведений
VIII. Процедуры общего процесса
Процедура "Представление уполномоченными органами друг другу
сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день"

"Уәкілетті органдардың бір-біріне есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.01.PRC.001) рәсімі
19. "Уәкілетті органдардың бір-біріне есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.01.PRC.001) рәсімін орындау схемасы 2-суретте берілген.
2-сурет. "Уәкілетті органдардың бір-біріне есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.01.PRC.001) рәсімін орындау схемасы
20. "Уәкілетті органдардың бір-біріне есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.01.PRC.001) рәсімі есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер ұсыну мерзімі басталған кезде орындалады.
21. "Есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.OPR.001) операциясы бірінші болып орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша жөнелтуші уәкілетті орган есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді қалыптастырады және алушы уәкілетті органға жібереді.
22. Алушы уәкілетті орган есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді алған кезде "Есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.DS.01.OPR.002) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. Жөнелтуші уәкілетті органға есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жіберіледі.
23. Жөнелтуші уәкілетті орган есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алған кезде "Есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.DS.01.OPR.003) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
24. Алушы уәкілетті органның есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді алуы "Уәкілетті органдардың бір-біріне есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.01.PRC.001) рәсімінің орындалу нәтижесі болып табылады.
25. "Уәкілетті органдардың бір-біріне есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.01.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
"Уәкілетті органдардың бір-біріне есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.01.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.DS.01.OPR.001
есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 6-кестесінде келтірілген
P.DS.01.OPR.002
есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 7-кестесінде келтірілген
P.DS.01.OPR.003
мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 8-кестесінде келтірілген
6-кесте
"Есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.OPR.001) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.DS.01.OPR.001
2
Операцияның атауы
есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
жөнелтуші уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер ұсыну мерзімі басталған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді қалыптастырады және алушы уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
алушы уәкілетті органға есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер ұсынылды
7-кесте
"Есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.DS.01.OPR.002) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.DS.01.OPR.002
2
Операцияның атауы
есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
алушы уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.OPR.001) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің IX бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді алады және оларды Уәкілетті органдар арасындағы өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді. Тексеру ойдағыдай орындалған кезде орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, өңдеу нәтижесінің кодын, өңдеуге сәйкес келетін мәліметтерді көрсете отырып, жөнелтуші уәкілетті органды мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабардар етеді
7
Нәтижелер
есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер өңделді, уәкілетті органға есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жіберілді
8-кесте
"Есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.DS.01.OPR.003) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.DS.01.OPR.003
2
Операцияның атауы
есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
жөнелтуші уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.DS.01.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алынды
"Уәкілетті органдардың Комиссияға есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.01.PRC.002) рәсімі

(P.DS.01.PRC.001)
19. Схема выполнения процедуры "Представление уполномоченными органами друг другу сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день" (P.DS.01.PRC.001) представлена на рисунке 2.
Рис. 2. Схема выполнения процедуры "Представление уполномоченными
органами друг другу сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за
отчетный день" (P.DS.01.PRC.001)
20. Процедура "Представление уполномоченными органами друг другу сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день" (P.DS.01.PRC.001) выполняется при наступлении срока представления сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день.
21. Первой выполняется операция "Представление сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день" (P.DS.01.OPR.001), по результатам выполнения которой уполномоченным органом-отправителем формируются и направляются сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день в уполномоченный орган-получатель.
22. При получении уполномоченным органом-получателем сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день выполняется операция "Прием и обработка сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день" (P.DS.01.OPR.002), по результатам выполнения которой осуществляется прием и обработка указанных сведений. В уполномоченный орган-отправитель направляется уведомление об обработке сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день.
23. При получении уполномоченным органом-отправителем уведомления об обработке сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день выполняется операция "Получение уведомления об обработке сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день" (P.DS.01.OPR.003), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
24. Результатом выполнения процедуры "Представление уполномоченными органами друг другу сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день" (P.DS.01.PRC.001) является получение уполномоченным органом-получателем сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день.
25. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление уполномоченными органами друг другу сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день" (P.DS.01.PRC.001), приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
"Представление уполномоченными органами друг другу сведений о суммах
ввозных таможенных пошлин за отчетный день" (P.DS.01.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.DS.01.OPR.001
представление сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день
приведено в таблице 6 настоящих Правил
P.DS.01.OPR.002
прием и обработка сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день
приведено в таблице 7 настоящих Правил
P.DS.01.OPR.003
получение уведомления об обработке сведений
приведено в таблице 8 настоящих Правил
Таблица 6
Описание операции "Представление сведений о суммах ввозных
таможенных пошлин за отчетный день" (P.DS.01.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.01.OPR.001
2
Наименование операции
представление сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день
3
Исполнитель
уполномоченный орган-отправитель
4
Условия выполнения
выполняется при наступлении срока представления сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день в уполномоченный орган-получатель в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
в уполномоченный орган-получатель представлены сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день
Таблица 7
Описание операции "Прием и обработка сведений о суммах ввозных
таможенных пошлин за отчетный день" (P.DS.01.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.01.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день
3
Исполнитель
уполномоченный орган-получатель
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день (операция "Представление сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день" (P.DS.01.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель получает сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами. При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет уполномоченный орган-отправитель о результатах обработки сведений с указанием кода результата обработки, соответствующего обработке сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день обработаны, уполномоченному органу направлено уведомление об обработке сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день
Таблица 8
Описание операции "Получение уведомления об обработке сведений о
суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день" (P.DS.01.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.01.OPR.003
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день
3
Исполнитель
уполномоченный орган-отправитель
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день (операция "Прием и обработка сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день" (P.DS.01.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления об обработке сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день
7
Результаты
уведомление об обработке сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день получено
Процедура "Представление уполномоченными органами в Комиссию
сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц"
(P.DS.01.PRC.002)

26. "Уәкілетті органдардың Комиссияға есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.01.PRC.002) рәсімін орындау схемасы 3-суретте берілген.
3-сурет. "Уәкілетті органдардың Комиссияға есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.01.PRC.002) рәсімін орындау схемасы
27. "Уәкілетті органдардың Комиссияға есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.01.PRC.002) рәсімі есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсыну мерзімі басталған кезде орындалады.
28. "Комиссияға есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.OPR.004) операциясы бірінші болып орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша жөнелтуші уәкілетті орган есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
29. Комиссия есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді алған кезде "Комиссияның есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.DS.01.OPR.005) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. Жөнелтуші уәкілетті органға есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жіберіледі.
30. Жөнелтуші уәкілетті орган есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алған кезде "Комиссиядан есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.DS.01.OPR.006) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
31. Комиссияның есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді алуы "Уәкілетті органдардың Комиссияға есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.01.PRC.002) рәсімінің орындалу нәтижесі болып табылады.
32. "Уәкілетті органдардың Комиссияға есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.01.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 9-кестеде келтірілген.
9-кесте
"Уәкілетті органдардың Комиссияға есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.01.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.DS.01.OPR.004
Комиссияға есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 10-кестесінде келтірілді
P.DS.01.OPR.005
Комиссияның есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
осы Қағидалардың 11-кестесінде келтірілді
P.DS.01.OPR.006
Комиссиядан есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 12-кестесінде келтірілді
10-кесте
"Комиссияға есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.OPR.004) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.DS.01.OPR.004
2
Операцияның атауы
Комиссияға есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
жөнелтуші уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсыну мерзімі басталған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
Комиссияға есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер ұсынылды
11-кесте
"Комиссияның есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.DS.01.OPR.005) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.DS.01.OPR.005
2
Операцияның атауы
Комиссияның есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Комиссияға есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.OPR.004) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің IX бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді алады және оларды Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді. Тексеру ойдағыдай орындалған кезде орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, өңдеу нәтижесінің кодын, өңдеуге сәйкес келетін мәліметтерді көрсете отырып, жөнелтуші уәкілетті органды мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабардар етеді
7
Нәтижелер
есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер өңделді, мүше мемлекеттің уәкілетті органына есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жіберілді
12-кесте
"Комиссиядан есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.DS.01.OPR.006) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.DS.01.OPR.006
2
Операцияның атауы
Комиссиядан есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
жөнелтуші уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Комиссияның есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.DS.01.OPR.005) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алынды

26. Схема выполнения процедуры "Представление уполномоченными органами в Комиссию сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц" (P.DS.01.PRC.002) представлена на рисунке 3.
Рис. 3. Схема выполнения процедуры "Представление уполномоченными
органами в Комиссию сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за
отчетный месяц" (P.DS.01.PRC.002)
27. Процедура "Представление уполномоченными органами в Комиссию сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц" (P.DS.01.PRC.002) выполняется при наступлении срока представления сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц.
28. Первой выполняется операция "Представление в Комиссию сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц" (P.DS.01.OPR.004), по результатам выполнения которой уполномоченным органом-отправителем формируются и направляются
в Комиссию сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц.
29. При получении Комиссией сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц выполняется операция "Прием и обработка Комиссией сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц" (P.DS.01.OPR.005), по результатам выполнения которой осуществляется прием и обработка указанных сведений. В уполномоченный орган-отправитель, направляется уведомление об обработке сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц.
30. При получении уполномоченным органом-отправителем уведомления об обработке сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц выполняется операция "Получение от Комиссии уведомления об обработке сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц" (P.DS.01.OPR.006), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
31. Результатом выполнения процедуры "Представление уполномоченными органами в Комиссию сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц" (P.DS.01.PRC.002) является получение Комиссией сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц.
32. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление уполномоченными органами в Комиссию сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц" (P.DS.01.PRC.002), приведен в таблице 9.
Таблица 9
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
"Представление уполномоченными органами в Комиссию сведений о суммах
ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц" (P.DS.01.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.DS.01.OPR.004
представление в Комиссию сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц
приведено в таблице 10 настоящих Правил
P.DS.01.OPR.005
прием и обработка Комиссией сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц
приведено в таблице 11 настоящих Правил
P.DS.01.OPR.006
получение от Комиссии уведомления об обработке сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц
приведено в таблице 12 настоящих Правил
Таблица 10
Описание операции "Представление в Комиссию сведений о суммах
ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц" (P.DS.01.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.01.OPR.004
2
Наименование операции
представление в Комиссию сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц
3
Исполнитель
уполномоченный орган-отправитель
4
Условия выполнения
выполняется при наступлении срока представления сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц в Комиссию, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
в Комиссию представлены сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц
Таблица 11
Описание операции "Прием и обработка Комиссией сведений о суммах
ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц" (P.DS.01.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.01.OPR.005
2
Наименование операции
прием и обработка Комиссией сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц (операция "Представление в Комиссию сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц" (P.DS.01.OPR.004))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель получает сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией. При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет уполномоченный орган-отправитель о результатах обработки сведений с указанием кода результата обработки, соответствующего обработке сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц обработаны, уполномоченному органу государства-члена направлено уведомление об обработке сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц
Таблица 12
Описание операции "Получение от Комиссии уведомления об обработке
сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц"
(P.DS.01.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.01.OPR.006
2
Наименование операции
получение от Комиссии уведомления об обработке сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц
3
Исполнитель
уполномоченный орган-отправитель
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц (операция "Прием и обработка Комиссией сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц" (P.DS.01.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления об обработке сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц
7
Результаты
уведомление об обработке сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц получено
Процедура "Представление уполномоченными органами друг другу
сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц"

"Уәкілетті органдардың бір-біріне есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.01.PRC.003) рәсімі
33. "Уәкілетті органдардың бір-біріне есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.01.PRC.003) рәсімін орындау схемасы 4-суретте берілген.
4-сурет. "Уәкілетті органдардың бір-біріне есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.01.PRC.003) рәсімін орындау схемасы
34. "Уәкілетті органдардың бір-біріне есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.01.PRC.003) рәсімі есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсыну мерзімі басталған кезде орындалады.
35. "Есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.OPR.007) операциясы бірінші болып орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша жөнелтуші уәкілетті орган есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді қалыптастырады және алушы уәкілетті органға жібереді.
36. Алушы уәкілетті орган есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді алған кезде "Есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.DS.01.OPR.008) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. Жөнелтуші уәкілетті органға есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жіберіледі.
37. Жөнелтуші уәкілетті орган есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алған кезде "Есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.DS.01.OPR.009) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
38. Алушы уәкілетті органның есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді алуы "Уәкілетті органдардың бір-біріне есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.01.PRC.003) рәсімінің орындалу нәтижесі болып табылады.
39. "Уәкілетті органдардың бір-біріне есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.01.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 13-кестеде келтірілген.
13-кесте
"Уәкілетті органдардың бір-біріне есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.01.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.DS.01.OPR.007
есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 14-кестесінде келтірілген
P.DS.01.OPR.008
есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 15-кестесінде келтірілген
P.DS.01.OPR.009
есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 16-кестесінде келтірілген
14-кесте
"Есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.OPR.007) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.DS.01.OPR.007
2
Операцияның атауы
есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
жөнелтуші уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсыну мерзімі басталған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді қалыптастырады және алушы уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
алушы уәкілетті органға есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер ұсынылды
15-кесте
"Есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.DS.01.OPR.008) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.DS.01.OPR.008
2
Операцияның атауы
есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
алушы уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.OPR.007) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің IX бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді алады және оларды Уәкілетті органдар арасындағы өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді. Тексеру ойдағыдай орындалған кезде орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, өңдеу нәтижесінің кодын, өңдеуге сәйкес келетін мәліметтерді көрсете отырып, жөнелтуші уәкілетті органды мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабардар етеді
7
Нәтижелер
есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер өңделді, уәкілетті органға есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жіберілді
16-кесте
"Есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.DS.01.OPR.009) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.DS.01.OPR.009
2
Операцияның атауы
есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
жөнелтуші уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.DS.01.OPR.008) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алынды

(P.DS.01.PRC.003)
33. Схема выполнения процедуры "Представление уполномоченными органами друг другу сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц" (P.DS.01.PRC.003) представлена на рисунке 4.
Рис. 4. Схема выполнения процедуры "Представление уполномоченными
органами друг другу сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за
отчетный месяц" (P.DS.01.PRC.003)
34. Процедура "Представление уполномоченными органами друг другу сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц" (P.DS.01.PRC.003) выполняется при наступлении срока представления сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц.
35. Первой выполняется операция "Представление сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц" (P.DS.01.OPR.007), по результатам выполнения которой уполномоченным органом-отправителем формируются и направляются сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц в уполномоченный орган-получатель.
36. При получении уполномоченным органом-получателем сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц выполняется операция "Прием и обработка сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц" (P.DS.01.OPR.008), по результатам выполнения которой осуществляется прием и обработка указанных сведений. В уполномоченный орган-отправитель, направляется уведомление об обработке сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц.
37. При получении уполномоченным органом-отправителем уведомления об обработке сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц выполняется операция "Получение уведомления об обработке сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц" (P.DS.01.OPR.009), по результатам выполнения которой осуществляется прием и обработка указанного уведомления.
38. Результатом выполнения процедуры "Представление уполномоченными органами друг другу сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц" (P.DS.01.PRC.003) является получение уполномоченным органом-получателем сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц.
39. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление уполномоченными органами друг другу сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц" (P.DS.01.PRC.003), приведен в таблице 13.
Таблица 13
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
"Представление уполномоченными органами друг другу сведений о суммах
ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц" (P.DS.01.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.DS.01.OPR.007
представление сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц
приведено в таблице 14 настоящих Правил
P.DS.01.OPR.008
прием и обработка сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц
приведено в таблице 15 настоящих Правил
P.DS.01.OPR.009
получение уведомления об обработке сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц
приведено в таблице 16 настоящих Правил
Таблица 14
Описание операции "Представление сведений о суммах ввозных
таможенных пошлин за отчетный месяц" (P.DS.01.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.01.OPR.007
2
Наименование операции
представление сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц
3
Исполнитель
уполномоченный орган-отправитель
4
Условия выполнения
выполняется при наступлении срока представления сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц в уполномоченный орган-получатель, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
в уполномоченный орган-получатель, представлены сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц
Таблица 15
Описание операции "Прием и обработка сведений о суммах ввозных
таможенных пошлин за отчетный месяц" (P.DS.01.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.01.OPR.008
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц
3
Исполнитель
уполномоченный орган-получатель
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц (операция "Представление сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц" (P.DS.01.OPR.007))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным
разделом IX Регламента информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель получает сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами. При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет уполномоченный орган-отправитель о результатах обработки сведений с указанием кода результата обработки, соответствующего обработке сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц обработаны, уполномоченному органу направлено уведомление об обработке сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц
Таблица 16
Описание операции "Получение уведомления об обработке сведений о
суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц" (P.DS.01.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.01.OPR.009
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц
3
Исполнитель
уполномоченный орган-отправитель
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц (операция "Прием и обработка сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц" (P.DS.01.OPR.008))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления об обработке сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц
7
Результаты
уведомление об обработке сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц получено
Процедура "Представление уполномоченными органами друг другу
сведений из протокола оперативной сверки полученных данных"

"Уәкілетті органдардың бір-біріне алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.01.PRC.004) рәсімі
40. "Уәкілетті органдардың бір-біріне алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.01.PRC.004) рәсімін орындау схемасы 5-суретте берілген.
5-сурет. "Уәкілетті органдардың бір-біріне алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.01.PRC.004) рәсімін орындау схемасы
41. "Уәкілетті органдардың бір-біріне алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.01.PRC.004) рәсімі есепке жатқызылған және бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы жөнелтуші уәкілетті органнан алынған мәліметтерде алшақтықтар анықталған кезде орындалады.
42. "Алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтер ұсыну" (P.DS.01.OPR.010) операциясы бірінші болып орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша жөнелтуші уәкілетті орган алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасының мәліметтерін қалыптастырады және алушы уәкілетті органға жібереді.
43. Алушы уәкілетті орган алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді алған кезде "Алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.DS.01.OPR.011) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. Жөнелтуші уәкілетті органға алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жіберіледі.
44. Жөнелтуші уәкілетті орган алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алған кезде "Алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.DS.01.OPR.012) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
45. Алушы уәкілетті органның алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді алуы "Уәкілетті органдардың бір-біріне алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.01.PRC.004) рәсімінің орындалу нәтижесі болып табылады.
46. "Уәкілетті органдардың бір-біріне алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.01.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 17-кестеде келтірілген.
17-кесте
"Уәкілетті органдардың бір-біріне алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.01.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.DS.01.OPR.010
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтер ұсыну
осы Қағидалардың 18-кестесінде келтірілген
P.DS.01.OPR.011
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 19-кестесінде келтірілген
P.DS.01.OPR.012
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 20-кестесінде келтірілген
18-кесте
"Алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтер ұсыну" (P.DS.01.OPR.010) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.DS.01.OPR.010
2
Операцияның атауы
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
жөнелтуші уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді ұсыну қажеттігі анықталған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді қалыптастырады және алушы уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
алушы уәкілетті органға алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтер ұсынылды
19-кесте
"Алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.DS.01.OPR.011) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.DS.01.OPR.011
2
Операцияның атауы
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
алушы уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтер алған кезде орындалады ("Алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтер ұсыну" (P.DS.01.OPR.010) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің IX бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді алады және оларды Уәкілетті органдар арасындағы өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді. Тексеру ойдағыдай орындалған кезде орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, өңдеу нәтижесінің кодын, өңдеуге сәйкес келетін мәліметтерді көрсете отырып, жөнелтуші уәкілетті органды мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабардар етеді
7
Нәтижелер
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтер өңделді, уәкілетті органға алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жіберілді
20-кесте
"Алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.DS.01.OPR.012) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.DS.01.OPR.012
2
Операцияның атауы
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
жөнелтуші уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
алынған деректерді жедел салыстыру хаттамасынан мәліметтердің өңделгені туралы ақпаратты орындаушы алған кезде орындалады ("Алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.DS.01.OPR.011) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алынды

(P.DS.01.PRC.004)
40. Схема выполнения процедуры "Представление уполномоченными органами друг другу сведений из протокола оперативной сверки полученных данных" (P.DS.01.PRC.004) представлена на рисунке 5.
Рис. 5. Схема выполнения процедуры "Представление уполномоченными
органами друг другу сведений из протокола оперативной сверки
полученных данных" (P.DS.01.PRC.004)
41. Процедура "Представление уполномоченными органами друг другу сведений из протокола оперативной сверки полученных данных" (P.DS.01.PRC.004) выполняется при установлении расхождений в полученных от уполномоченного органа-отправителя сведений о суммах зачисленных и распределенных ввозных таможенных пошлин.
42. Первой выполняется операция "Представление сведений из протокола оперативной сверки полученных данных" (P.DS.01.OPR.010), по результатам выполнения которой уполномоченным органом-отправителем формируются и направляются сведения протокола оперативной сверки полученных данных в уполномоченный орган-получатель.
43. При получении уполномоченным органом-получателем сведений из протокола оперативной сверки полученных данных выполняется операция "Прием и обработка сведений из протокола оперативной сверки полученных данных" (P.DS.01.OPR.011), по результатам выполнения которой осуществляется прием и обработка указанных сведений. В уполномоченный орган-отправитель, направляется уведомление об обработке сведений из протокола оперативной сверки полученных данных.
44. При получении уполномоченным органом-отправителем уведомления об обработке сведений из протокола оперативной сверки полученных данных выполняется операция "Получение уведомления об обработке сведений из протокола оперативной сверки полученных данных" (P.DS.01.OPR.012), по результатам выполнения которой осуществляется прием и обработка указанного уведомления.
45. Результатом выполнения процедуры "Представление уполномоченными органами друг другу сведений из протокола оперативной сверки полученных данных" (P.DS.01.PRC.004) является получение уполномоченным органом-получателем сведений из протокола оперативной сверки полученных данных.
46. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление уполномоченными органами друг другу сведений из протокола оперативной сверки полученных данных" (P.DS.01.PRC.004), приведен в таблице 17.
Таблица 17
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
"Представление уполномоченными органами друг другу сведений из
протокола оперативной сверки полученных данных" (P.DS.01.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.DS.01.OPR.010
представление сведений из протокола оперативной сверки полученных данных
приведено в таблице 18 настоящих Правил
P.DS.01.OPR.011
прием и обработка сведений из протокола оперативной сверки полученных данных
приведено в таблице 19 настоящих Правил
P.DS.01.OPR.012
получение уведомления об обработке сведений из протокола оперативной сверки полученных данных
приведено в таблице 20 настоящих Правил
Таблица 18
Описание операции "Представление сведений из протокола оперативной
сверки полученных данных" (P.DS.01.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.01.OPR.010
2
Наименование операции
представление сведений из протокола оперативной сверки полученных данных
3
Исполнитель
уполномоченный орган-отправитель
4
Условия выполнения
выполняется при установлении необходимости представления сведений из протокола оперативной сверки полученных данных
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет сведения протокола оперативной сверки полученных данных в уполномоченный орган-получатель, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
в уполномоченный орган-получатель, представлены сведения протокола оперативной сверки полученных данных
Таблица 19
Описание операции "Прием и обработка сведений из протокола
оперативной сверки полученных данных" (P.DS.01.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.01.OPR.011
2
Наименование операции
прием и обработка сведений из протокола оперативной сверки полученных данных
3
Исполнитель
уполномоченный орган-получатель
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений из протокола оперативной сверки полученных данных (операция "Представление сведений из протокола оперативной сверки полученных данных" (P.DS.01.OPR.010))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель получает сведения протокола оперативной сверки полученных данных и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами. При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет уполномоченный орган-отправитель о результатах обработки сведений с указанием кода результата обработки, соответствующего обработке сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
сведения протокола оперативной сверки полученных данных обработаны, уполномоченному органу направлено уведомление об обработке сведений из протокола оперативной сверки полученных данных
Таблица 20
Описание операции "Получение уведомления об обработке сведений из
протокола оперативной сверки полученных данных" (P.DS.01.OPR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.01.OPR.012
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке сведений из протокола оперативной сверки полученных данных
3
Исполнитель
уполномоченный орган-отправитель
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке сведений из протокола оперативной сверки полученных данных (операция "Прием и обработка сведений из протокола оперативной сверки полученных данных" (P.DS.01.OPR.011))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления об обработке сведений из протокола оперативной сверки полученных данных
7
Результаты
уведомление об обработке сведений из протокола оперативной сверки полученных данных получено
Процедура "Представление в Комиссию измененных ежемесячных сведений

"Комиссияға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.PRC.005) рәсімі
47. "Комиссияға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.PRC.005) рәсімін орындау схемасы 6-суретте берілген.
6-сурет. "Комиссияға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.PRC.005) рәсімін орындау схемасы
48. "Комиссияға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.PRC.005) рәсімі есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы бұрын жіберілген мәліметтерге өзгерістер енгізу қажеттігі туындаған кезде орындалады.
49. "Комиссияға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.OPR.013) операциясы бірінші болып орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша жөнелтуші уәкілетті орган кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
50. Комиссия кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді алған кезде "Кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді қабылдау және Комиссияда өңдеу" (P.DS.01.OPR.014) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. Жөнелтуші уәкілетті органға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жіберіледі.
51. Жөнелтуші уәкілетті орган кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алған кезде "Комиссиядан кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.DS.01.OPR.015) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
52. Комиссияның кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді алуы "Комиссияға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.PRC.005) рәсімінің орындалу нәтижесі болып табылады.
53. "Комиссияға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 21-кестеде келтірілген.
21-кесте
"Комиссияға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.DS.01.OPR.013
Комиссияға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 22-кестесінде келтірілген
P.DS.01.OPR.014
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді қабылдау және Комиссияда өңдеу
осы Қағидалардың 23-кестесінде келтірілген
P.DS.01.OPR.015
Комиссиядан кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 24-кестесінде келтірілген
22-кесте
"Комиссияға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.OPR.013) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.DS.01.OPR.013
2
Операцияның атауы
Комиссияға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
жөнелтуші уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну қажеттігі анықталған кезде орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
өзгертілген ай сайынғы мәліметтер Комиссияға ұсынылды
23-кесте
"Кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді қабылдау және Комиссияда өңдеу" (P.DS.01.OPR.014) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.DS.01.OPR.014
2
Операцияның атауы
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді қабылдау және Комиссияда өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Комиссияға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.OPR.013) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің IX бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді алады және оларды Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді. Тексеру ойдағыдай орындалған кезде орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, өңдеу нәтижесінің кодын, өңдеуге сәйкес келетін мәліметтерді көрсете отырып, жөнелтуші уәкілетті органды мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабардар етеді
7
Нәтижелер
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтер өңделді, уәкілетті органға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтедің өңделгені туралы хабарлама жіберілді
24-кесте
"Комиссиядан кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.DS.01.OPR.015) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.DS.01.OPR.015
2
Операцияның атауы
Комиссиядан кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
жөнелтуші уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Өзгертілген ай сайынғы ақпаратты қабылдау және Комиссияда өңдеу" (P.DS.01.OPR.014) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алынды

о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.PRC.005)
47. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.PRC.005) представлена на рисунке 6.
Рис. 6. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию
измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин"
(P.DS.01.PRC.005)
48. Процедура "Представление в Комиссию измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.PRC.005) выполняется при возникновении необходимости внесения изменений в направленные ранее сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц.
49. Первой выполняется операция "Представление в Комиссию измененых ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.OPR.013), по результатам выполнения которой уполномоченным органом-отправителем формируются и направляются в Комиссию измененные ежемесячные сведения о суммах ввозных таможенных пошлин.
50. При получении Комиссией измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин выполняется операция "Прием и обработка в Комиссии измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.OPR.014), по результатам выполнения которой осуществляется прием и обработка указанных сведений. В уполномоченный орган-отправитель, направляется уведомление об обработке измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин.
51. При получении уполномоченным органом-отправителем уведомления об обработке измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин выполняется операция "Получение от Комиссии уведомления об обработке измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.OPR.015), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
52. Результатом выполнения процедуры "Представление в Комиссию измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.PRC.005) является получение Комиссией измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин.
53. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в Комиссию измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.PRC.005), приведен в таблице 21.
Таблица 21
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
"Представление в Комиссию измененных ежемесячных сведений о суммах
ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.DS.01.OPR.013
представление в Комиссию измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
приведено в таблице 22 настоящих Правил
P.DS.01.OPR.014
прием и обработка в Комиссии измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
приведено в таблице 23 настоящих Правил
P.DS.01.OPR.015
получение от Комиссии уведомления об обработке измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
приведено в таблице 24 настоящих Правил
Таблица 22
Описание операции "Представление в Комиссию измененных ежемесячных
сведений о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.OPR.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.01.OPR.013
2
Наименование операции
представление в Комиссию измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
3
Исполнитель
уполномоченный орган-отправитель
4
Условия выполнения
выполняется при установлении необходимости представления измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет измененные ежемесячные сведения о суммах ввозных таможенных пошлин в Комиссию, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
измененные ежемесячные сведения представлены в Комиссию
Таблица 23
Описание операции "Прием и обработка в Комиссии измененных
ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин"
(P.DS.01.OPR.014)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.01.OPR.014
2
Наименование операции
прием и обработка в Комиссии измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин (операция "Представление в Комиссию изменений сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц" (P.DS.01.OPR.013))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель получает измененные ежемесячные сведения о суммах ввозных таможенных пошлин и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией. При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет уполномоченный орган-отправитель о результатах обработки сведений с указанием кода результата обработки, соответствующего обработке сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
измененные ежемесячные сведения о суммах ввозных таможенных пошлин обработаны, уполномоченному органу направлено уведомление об обработке измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
Таблица 24
Описание операции "Получение от Комиссии уведомления об обработке
измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин"
(P.DS.01.OPR.015)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.01.OPR.015
2
Наименование операции
получение от Комиссии уведомления об обработке измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
3
Исполнитель
уполномоченный орган-отправитель
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин (операция "Прием и обработка в Комиссии измененной ежемесячной информации" (P.DS.01.OPR.014))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления об обработке измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
7
Результаты
уведомление об обработке измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин получено
Процедура "Представление в уполномоченные органы измененных
ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин"

"Уәкілетті органдарға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.PRC.006) рәсімі
54. "Уәкілетті органдарға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.PRC.006) рәсімін орындау схемасы 7-суретте берілген.
7-сурет. "Уәкілетті органдарға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.PRC.006) рәсімін орындау схемасы
55. "Уәкілетті органдарға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.PRC.006) рәсімі есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы бұрын жіберілген мәліметтерге өзгерістер енгізу қажеттігі туындаған кезде орындалады.
56. "Кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.OPR.016) операциясы бірінші болып орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша жөнелтуші уәкілетті орган кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді қалыптастырады және алушы уәкілетті органға жібереді.
57. Алушы уәкілетті орган кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді алған кезде "Кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.DS.01.OPR.017) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. Жөнелтуші уәкілетті органға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтер жіберіледі.
58. Жөнелтуші уәкілетті орган кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алған кезде "Кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.DS.01.OPR.018) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
59. Алушы уәкілетті органның кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді алуы "Уәкілетті органдарға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.PRC.006) рәсімінің орындалу нәтижесі болып табылады.
60. "Уәкілетті органдарға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 25-кестеде келтірілген.
25-кесте
"Уәкілетті органдарға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.DS.01.OPR.016
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 26-кестесінде келтірілген
P.DS.01.OPR.017
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 27-кестесінде келтірілген
P.DS.01.OPR.018
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 28-кестесінде келтірілген
26-кесте
"Кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.OPR.016) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.DS.01.OPR.016
2
Операцияның атауы
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
жөнелтуші уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну қажеттігі анықталған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді қалыптастырады және алушы уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтер алушы уәкілетті органға ұсынылды
27-кесте
"Кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.DS.01.OPR.017) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.DS.01.OPR.017
2
Операцияның атауы
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
алушы уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.OPR.016) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің IX бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді алады және оларды Уәкілетті органдар арасындағы өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді. Тексеру ойдағыдай орындалған кезде орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, өңдеу нәтижесінің кодын, өңдеуге сәйкес келетін мәліметтерді көрсете отырып, жөнелтуші уәкілетті органды мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабардар етеді
7
Нәтижелер
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтер өңделді, уәкілетті органға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жіберілді
28-кесте
"Кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.DS.01.OPR.018) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.DS.01.OPR.018
2
Операцияның атауы
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
жөнелтуші уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.DS.01.OPR.017) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алынды

(P.DS.01.PRC.006)
54. Схема выполнения процедуры "Представление в уполномоченные органы измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.PRC.006) представлена на рисунке 7.
Рис. 7. Схема выполнения процедуры "Представление в уполномоченные
органы измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных
пошлин" (P.DS.01.PRC.006)
55. Процедура "Представление в уполномоченные органы измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.PRC.006) выполняется при возникновении необходимости внесения изменений в направленные ранее сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц.
56. Первой выполняется операция "Представление измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.OPR.016), по результатам выполнения которой уполномоченным органом-отправителем формируются и направляются измененные ежемесячные сведения о суммах ввозных таможенных пошлин в уполномоченный орган-получатель.
57. При получении уполномоченным органом-получателем измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин выполняется операция "Прием и обработка измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.OPR.017), по результатам выполнения которой осуществляется прием и обработка указанных сведений. В уполномоченный орган-отправитель, направляется уведомление об обработке измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин.
58. При получении уполномоченным органом-отправителем уведомления об обработке измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин выполняется операция "Получение уведомления об обработке измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.OPR.018), по результатам выполнения которой осуществляется прием и обработка указанного уведомления.
59. Результатом выполнения процедуры "Представление в уполномоченные органы измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.PRC.006) является получение уполномоченным органом-получателем измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин.
60. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в уполномоченные органы измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.PRC.006), приведен в таблице 25.
Таблица 25
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
"Представление в уполномоченные органы измененных ежемесячных
сведений о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.PRC.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.DS.01.OPR.016
представление измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
приведено в таблице 26 настоящих Правил
P.DS.01.OPR.017
прием и обработка измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
приведено в таблице 27 настоящих Правил
P.DS.01.OPR.018
получение уведомления об обработке измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
приведено в таблице 28 настоящих Правил
Таблица 26
Описание операции "Представление измененных ежемесячных сведений о
суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.OPR.016)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.01.OPR.016
2
Наименование операции
представление измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
3
Исполнитель
уполномоченный орган-отправитель
4
Условия выполнения
выполняется при установлении необходимости представления измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет измененные ежемесячные сведения о суммах ввозных таможенных пошлин в уполномоченный орган-получатель, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
в уполномоченный орган-получатель, представлены измененные ежемесячные сведения о суммах ввозных таможенных пошлин
Таблица 27
Описание операции "Прием и обработка измененных ежемесячных сведений
о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.OPR.017)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.01.OPR.017
2
Наименование операции
прием и обработка измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
3
Исполнитель
уполномоченный орган-получатель
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин (операция "Представление измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.OPR.016))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель получает измененные ежемесячные сведения о суммах ввозных таможенных пошлин и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами. При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет уполномоченный орган-отправитель о результатах обработки сведений с указанием кода результата обработки, соответствующего обработке сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
измененные ежемесячные сведения о суммах ввозных таможенных пошлин обработаны, уполномоченному органу направлено уведомление об обработке измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
Таблица 28
Описание операции "Получение уведомления об обработке измененных
ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин"
(P.DS.01.OPR.018)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.01.OPR.018
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
3
Исполнитель
уполномоченный орган-отправитель
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин (операция "Прием и обработка измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.OPR.017))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления об обработке измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
7
Результаты
уведомление об обработке измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин получено
Процедура "Представление в уполномоченные органы измененных
ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин"

"Уәкілетті органдарға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.PRC.007) рәсімі
61. "Уәкілетті органдарға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.PRC.007) рәсімін орындау схемасы 8-суретте берілген.
8-сурет. "Уәкілетті органдарға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.PRC.007) рәсімін орындау схемасы
62. "Уәкілетті органдарға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.PRC.007) рәсімі есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы бұрын жіберілген мәліметтерге өзгерістер енгізу қажеттігі туындаған кезде орындалады.
63. "Кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.OPR.016) операциясы бірінші болып орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша жөнелтуші уәкілетті орган кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді қалыптастырады және алушы уәкілетті органға жібереді.
64. Алушы уәкілетті орган кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді алған кезде "Кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.DS.01.OPR.017) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
65. Жөнелтуші уәкілетті орган кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алған кезде "Кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.DS.01.OPR.018) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. Жөнелтуші уәкілетті органға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жіберіледі.
66. Алушы уәкілетті органның кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді алуы "Уәкілетті органдарға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.PRC.007) рәсімінің орындалу нәтижесі болып табылады.
67. "Уәкілетті органдарға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.PRC.007) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 29-кестеде келтірілген.
29-кесте
"Уәкілетті органдарға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.PRC.007) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.DS.01.OPR.019
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 30-кестесінде келтірілген
P.DS.01.OPR.020
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 31-кестесінде келтірілген
P.DS.01.OPR.021
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 32-кестесінде келтірілген
30-кесте
"Кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.OPR.019) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.DS.01.OPR.019
2
Операцияның атауы
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
жөнелтуші уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді ұсыну қажеттігі анықталған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді қалыптастырады және алушы уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
алушы уәкілетті органға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтер ұсынылды
31-кесте
"Кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.DS.01.OPR.020) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.DS.01.OPR.020
2
Операцияның атауы
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
алушы уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.OPR.019) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің IX бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді және оларды Уәкілетті органдар арасындағы өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді. Тексеру ойдағыдай орындалған кезде орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, өңдеу нәтижесінің кодын, өңдеуге сәйкес келетін мәліметтерді көрсете отырып, жөнелтуші уәкілетті органды мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабардар етеді
7
Нәтижелер
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтер өңделді, уәкілетті органға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жіберілді
32-кесте
"Кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.DS.01.OPR.021) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.DS.01.OPR.021
2
Операцияның атауы
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
жөнелтуші уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.DS.01.OPR.020) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама өңделді
IX. Штаттық емес жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі

(P.DS.01.PRC.007)
61. Схема выполнения процедуры "Представление в уполномоченные органы измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.PRC.007) представлена на рисунке 8.
Рис. 8. Схема выполнения процедуры "Представление в уполномоченные
органы измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных
пошлин" (P.DS.01.PRC.007)
62. Процедура "Представление в уполномоченные органы измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.PRC.007) выполняется при возникновении необходимости внесения изменений в направленные ранее сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день.
63. Первой выполняется операция "Представление измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.OPR.016), по результатам выполнения которой уполномоченным органом-отправителем формируются и направляются измененные ежедневные сведения о суммах ввозных таможенных пошлин в уполномоченный орган-получатель.
64. При получении уполномоченным органом-получателем измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин выполняется операция "Прием и обработка измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.OPR.017), по результатам выполнения которой осуществляется прием и обработка указанных сведений.
65. При получении уполномоченным органом-отправителем уведомления об обработке измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин выполняется операция "Получение уведомления об обработке измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.OPR.018), по результатам выполнения которой осуществляется прием и обработка указанного уведомления. В уполномоченный орган-отправитель, направляется уведомление об обработке измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин.
66. Результатом выполнения процедуры "Представление в уполномоченные органы измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.PRC.007) является получение уполномоченным органом-получателем измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин.
67. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в уполномоченные органы измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.PRC.007), приведен в таблице 29.
Таблица 29
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
"Представление в уполномоченные органы измененных ежедневных
сведений о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.PRC.007)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.DS.01.OPR.019
представление измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
приведено в таблице 30 настоящих Правил
P.DS.01.OPR.020
прием и обработка измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
приведено в таблице 31 настоящих Правил
P.DS.01.OPR.021
получение уведомления об обработке измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
приведено в таблице 32 настоящих Правил
Таблица 30
Описание операции "Представление измененных ежедневных сведений о
суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.OPR.019)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.01.OPR.019
2
Наименование операции
представление измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
3
Исполнитель
уполномоченный орган-отправитель
4
Условия выполнения
выполняется при установлении необходимости представления измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет измененные ежедневные сведения о суммах ввозных таможенных пошлин в уполномоченный орган-получатель, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
в уполномоченный орган-получатель, представлены измененные ежедневные сведения о суммах ввозных таможенных пошлин
Таблица 31
Описание операции "Прием и обработка измененных ежедневных сведений
о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.OPR.020)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.01.OPR.020
2
Наименование операции
прием и обработка измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
3
Исполнитель
уполномоченный орган-получатель
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин (операция "Представление измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.OPR.019))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель получает измененные ежедневные сведения о суммах ввозных таможенных пошлин и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами. При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет уполномоченный орган-отправитель о результатах обработки сведений с указанием кода результата обработки, соответствующего обработке сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
измененные ежедневные сведения о суммах ввозных таможенных пошлин обработаны, уполномоченному органу направлено уведомление об обработке измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
Таблица 32
Описание операции "Получение уведомления об обработке измененных
ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин"
(P.DS.01.OPR.021)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.01.OPR.021
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
3
Исполнитель
уполномоченный орган-отправитель
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин (операция "Прием и обработка измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.OPR.020))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления об обработке измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
7
Результаты
уведомление об обработке измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин обработано
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

68. Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде ерекше жағдайлардың болуы мүмкін, бұл ретте деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізілмейді. Бұл техникалық іркілістер, құрылымдық және форматтық-логикалық бақылаудағы қателер туындаған кезде және өзге де жағдайларда болуы мүмкін.
69. Құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателері туындаған жағдайда Уәкілетті органдар арасындағы өзара іс-қимыл регламентіне және Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жөнелтуші уәкілетті орган өзіне қатысты қате туралы хабардың Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады. Мәліметтердің көрсетілген құжаттардың талаптарына сәйкес еместігі анықталған жағдайда, жөнелтуші уәкілетті орган белгіленген тәртіпке сәйкес анықталған қателерді жою үшін қажетті шараларды қабылдайды.
70. Штаттық емес жағдайларды шешу мақсатында мүше мемлекеттер бір-біріне және Еуразиялық экономикалық комиссияға осы Қағидаларда көзделген талаптарды орындау құзыретіне кіретін мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары туралы хабардар етеді, сондай-ақ жалпы процесті іске асыру кезінде техникалық қолдауды қамтамасыз етуге жауапты адамдар туралы мәліметтерді ұсынады.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 4 қазандағы
№ 112 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Есепке жатқызылған және бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету, сондай-ақ осындай мәліметтерді қамтитын дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл РЕГЛАМЕНТІ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мына актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен жалпы процестерді іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Кедендік әкелу баждарының төленген, есепке жатқызылған және бөлінген сомалары туралы есептер нысандарын бекіту туралы" 2014 жылғы 2 желтоқсандағы № 222 шешімі;

68. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и форматно-логического контроля и в иных случаях.
69. В случае возникновения ошибок структурного и форматно-логического контроля уполномоченный орган-отправитель осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган-отправитель принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки в соответствии с установленным порядком.
70. В целях разрешения нештатных ситуаций государства-члены информируют друг друга и Евразийскую экономическую комиссию об уполномоченных органах государств-членов, к компетенции которых относится выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, а также представляют сведения о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса.
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 4 октября 2016 г. № 112
Регламент
информационного взаимодействия
между уполномоченными органами государств – членов Евразийского
экономического союза при реализации средствами интегрированной
информационной системы внешней и взаимной торговли общего
процесса "Обеспечение обмена сведениями о суммах зачисленных и
распределенных ввозных таможенных пошлин, а также формирование,
ведение и использование базы данных, содержащей такие сведения"
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 декабря 2014 г. № 222 "Об утверждении форм отчетов об уплаченных, зачисленных и распределенных суммах ввозных таможенных пошлин";

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде электрондық деректер алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезіндегі электрондық құжаттар алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Регламент "Есепке жатқызылған және бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету, сондай-ақ осындай мәліметтерді қамтитын дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) қатысушылардың осы жалпы процесс транзакцияларын орындаудың тәртібі мен шарттарын біркелкі қолдануын қамтамасыз ету мақсатында әзірленген.
3. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылар арасында ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыруға тікелей бағытталған жалпы процесс операцияларын орындаудың тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберінде рәсімдер мен операциялардың орындалу тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторландыру" – жалпы процеске белгілі бір қатысушыға белгілі бір әрекеттерді орындау құқығын беру;
"жалпы процесс ақпараттық объектісінің жай-күйі" – жалпы процесс операцияларын орындау кезінде өзгеріске түсетін, жалпы процесс рәсімін орындаудың белгілі бір кезеңінде жалпы процестің ақпараттық объектісін сипаттайтын қасиет.
Осы Регламентте пайдаланылатын "бастамашы", "бастамашылық операция", "қабылдаушы операция", "респондент", "жалпы процесс хабары" және "жалпы процесс транзакциясы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией".
II. Область применения
2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного применения участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о суммах зачисленных и распределенных ввозных таможенных пошлин, а также формирование, ведение и использование базы данных, содержащей такие сведения" (далее – общий процесс).
3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"состояние информационного объекта общего процесса" – свойство, характеризующее информационный объект на определенной стадии его жизненного цикла, изменяющееся при выполнении операций общего процесса.
Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса" используются в настоящем Регламенте в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 4 қазандағы № 112 шешімімен бекітілген "Есепке жатқызылған және бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету, сондай-ақ осындай мәліметтерді қамтитын дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер 1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде берілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Ақпарат жөнелтуші
есепке жатқызылған және бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары (оның ішінде өзгертілген) туралы мәліметтерді жинауды, өңдеуді және ұсынуды жүзеге асырады;
Одаққа басқа да мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасын алады
жөнелтуші уәкілетті орган (P.DS.01.ACT.001)
Ақпарат алушы
Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан есепке жатқызылған және бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары (оның ішінде өзгертілген) туралы мәліметтерді алуды жүзеге асырады, сондай-ақ алынған мәліметтерді сақтауды және өңдеуді жүзеге асырады; Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасын ұсынуды жүзеге асырады
алушы уәкілетті орган (P.DS.01.ACT.002)
2. Ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары (бұдан әрі – уәкілетті органдар) арасында жалпы процестің рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады, олар:
а) уәкілетті органдардың бір-біріне есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы;
б) уәкілетті органдардың бір-біріне есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы;
в) уәкілетті органдардың бір-біріне алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді ұсынуы;
г) уәкілетті органдарға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну;
д) уәкілетті органдарға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді ұсыну.
Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы 1-суретте берілген.
1-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы

Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о суммах зачисленных и распределенных ввозных таможенных пошлин, а также формирование, ведение и использование базы данных, содержащей такие сведения", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 4 октября 2016 г. № 112 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном
взаимодействии в рамках общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Отправитель информации
осуществляет сбор, обработку и представление сведений (в том числе измененных) о суммах зачисленных и распределенных ввозных таможенных пошлин;
получает от уполномоченных органов других государств – членов Союза протокол оперативной сверки полученных данных
уполномоченный
орган-отправитель (P.DS.01.ACT.001)
Получатель информации
осуществляет получение от уполномоченных органов других государств – членов Союза сведений (в том числе измененных) о суммах зачисленных и распределенных ввозных таможенных пошлин, а также осуществляет хранение и обработку полученных сведений;
осуществляет представление уполномоченным органам государств – членов Союза протокола оперативной сверки полученных данных
уполномоченный
орган-получатель (P.DS.01.ACT.002)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами государств – членов Союза (далее – уполномоченные органы) в соответствии с процедурами общего процесса:
а) представление уполномоченными органами друг другу сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день;
б) представление уполномоченными органами друг другу сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц;
в) представление уполномоченными органами друг другу сведений из протокола оперативной сверки полученных данных;
г) представление в уполномоченные органы измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин;
д) представление в уполномоченные органы измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между
уполномоченными органами

8. Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процестің құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс транзакцияларын орындау тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылар арасында жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйін үндестіру мақсатында хабар алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялар мен осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процесс транзакциялары арасындағы өзара байланыс айқындалған.
10. Бастамашы жалпы процесс транзакцияларын орындау кезінде өзі жүзеге асыратын операциялар шеңберінде (бастамашылық операция) респондентке сұрау салу хабарын жібереді, респондент өзі жүзеге асыратын операция шеңберінде (қабылдаушы операция) оған жауап ретінде жалпы процесс транзакциясының шаблонына байланысты жауап хабар жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабар құрамындағы деректердің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 4 қазандағы № 112 шешімімен бекітілген "Есепке жатқызылған және бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету, сондай-ақ осындай мәліметтерді қамтитын дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.
10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной системы общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о суммах зачисленных и распределенных ввозных таможенных пошлин, а также формирование, ведение и использование базы данных, содержащей такие сведения", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 4 октября 2016 г. № 112 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

11. Жалпы процесс транзакциялары осы Регламентте айқындалғандай, жалпы процесс транзакцияларының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсім топтары шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Уәкілетті органдар бір-біріне мәліметтер ұсынған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Уәкілетті органдар бір-біріне мәліметтер ұсынған кезде жалпы процесс транзакцияларының орындалу схемасы 2-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 2-кестеде операциялар, жалпы процестің ақпараттық объктілерінің аралық және нәтижелеуші жай-күйлері және жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
2-сурет. Уәкілетті органдар бір-біріне мәліметтер ұсынған кезде жалпы процесс транзакцияларының орындалу схемасы
2-кесте
Уәкілетті органдардың бір-біріне мәліметтер ұсынуы кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Уәкілетті органдардың бір-біріне есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы
(P.DS.01.PRC.001)
1.1
Есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер ұсыну (P.DS.01.OPR.001).

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при представлении сведений
уполномоченными органами друг другу
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении сведений уполномоченными органами друг другу представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при
представлении сведений уполномоченными органами друг другу
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при представлении сведений
уполномоченными органами друг другу
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Представление уполномоченными органами друг другу сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день (P.DS.01.PRC.001)
1.1
Представление сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день (P.DS.01.OPR.001).

Есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу (P.DS.01.OPR.003)
есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер (P.DS.01.BEN.001): ұсынылды
есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.DS.01.OPR.002)
есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер (P.DS.01.BEN.001): өңделді
есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер ұсыну (P.DS.01.TRN.001)
2
Уәкілетті органдардың бір-біріне есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы (P.DS.01.PRC.003)
2.1
Есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер ұсыну (P.DS.01.OPR.007).
Есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу (P.DS.01.OPR.009)
есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер (P.DS.01.BEN.002): ұсынылды
есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.DS.01.OPR.008)
есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер (P.DS.01.BEN.002): өңделді
есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер ұсыну (P.DS.01.TRN.002)
3
Уәкілетті органдардың бір-біріне алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді ұсынуы (P.DS.01.PRC.004)
3.1
Алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтер ұсыну (P.DS.01.OPR.010).
Алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу (P.DS.01.OPR.012)
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтер (P.DS.01.BEN.003): ұсынылды
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.DS.01.OPR.011)
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтер (P.DS.01.BEN.003): өңделді
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтер алу (P.DS.01.TRN.004)
4
Уәкілетті органдарға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну (P.DS.01.PRC.006)
4.1
Кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну (P.DS.01.OPR.016).
Кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу (P.DS.01.OPR.018)
есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер (P.DS.01.BEN.002): өзгертілген мәліметтер ұсынылды
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.DS.01.OPR.017)

Получение уведомления об обработке сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день (P.DS.01.OPR.003)
сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день (P.DS.01.BEN.001): представлены
прием и обработка сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день (P.DS.01.OPR.002)
сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день (P.DS.01.BEN.001): обработаны
представление сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день (P.DS.01.TRN.001)
2
Представление уполномоченными органами друг другу сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц (P.DS.01.PRC.003)
2.1
Представление сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц (P.DS.01.OPR.007).
Получение уведомления об обработке сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц (P.DS.01.OPR.009)
сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц (P.DS.01.BEN.002): представлены
прием и обработка сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц (P.DS.01.OPR.008)
сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц (P.DS.01.BEN.002): обработаны
представление сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц (P.DS.01.TRN.002)
3
Представление уполномоченными органами друг другу сведений из протокола оперативной сверки полученных данных (P.DS.01.PRC.004)
3.1
Представление сведений из протокола оперативной сверки полученных данных (P.DS.01.OPR.010).
Получение уведомления об обработке сведений из протокола оперативной сверки полученных данных (P.DS.01.OPR.012)
сведения из протокола оперативной сверки полученных данных (P.DS.01.BEN.003): представлены
прием и обработка сведений из протокола оперативной сверки полученных данных (P.DS.01.OPR.011)
сведения из протокола оперативной сверки полученных данных (P.DS.01.BEN.003): обработаны
получение сведений из протокола оперативной сверки полученных данных (P.DS.01.TRN.004)
4
Представление в уполномоченные органы измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин (P.DS.01.PRC.006)
4.1
Представлении измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин (P.DS.01.OPR.016).
Получение уведомления об обработке измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин (P.DS.01.OPR.018)
сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц (P.DS.01.BEN.002): измененные сведения представлены
прием и обработка измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин (P.DS.01.OPR.017)

есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер (P.DS.01.BEN.002): өзгертілген мәліметтер өңделді
уәкілетті органға ұсынылған ай сайынғы ақпаратты өзгерту (P.DS.01.TRN.006)
5
Уәкілетті органдарға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді ұсыну
(P.DS.01.PRC.007)
5.1
Кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді ұсыну (P.DS.01.OPR.019).
Кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу (P.DS.01.OPR.021)
есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер (P.DS.01.BEN.001): өзгертілген мәліметтер ұсынылды
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.DS.01.OPR.020)
есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер (P.DS.01.BEN.001): өзгертілген мәліметтер өңделді
уәкілетті органға ұсынылған күн сайынғы ақпаратты өзгерту (P.DS.01.TRN.007)
VI. Жалпы процесс хабарларының сипаттамасы
13. Жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарларының тізбесі 3-кестеде берілген. Хабар құрамындағы деректердің құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасында тиісті құрылымға сілтеме 3-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
3-кесте
Жалпы процесс хабарларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.DS.01.MSG.001
есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер
кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп (R.FP.DS.01.001)
P.DS.01.MSG.002
есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер
кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп (R.FP.DS.01.001)
P.DS.01.MSG.003
ойдағыдай өңделгені туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.DS.01.MSG.004
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасы
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасы (R.FP.DS.01.003)
P.DS.01.MSG.005
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтер
кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп (R.FP.DS.01.001)
P.DS.01.MSG.006
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтер

сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц (P.DS.01.BEN.002): измененные сведения обработаны
изменение представленной в уполномоченные органы ежемесячной информации (P.DS.01.TRN.006)
5
Представление в уполномоченные органы измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин (P.DS.01.PRC.007)
5.1
Представлении измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин (P.DS.01.OPR.019).
Получение уведомления об обработке измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин (P.DS.01.OPR.021)
сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день (P.DS.01.BEN.001): измененные сведения представлены
прием и обработка измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин (P.DS.01.OPR.020)
сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день (P.DS.01.BEN.001): измененные сведения обработаны
изменение представленной в уполномоченные органы ежедневной информации (P.DS.01.TRN.007)
VI. Описание сообщений общего процесса
13. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 3. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 3.
Таблица 3
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.DS.01.MSG.001
сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день
отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин (R.FP.DS.01.001)
P.DS.01.MSG.002
сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц
отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин (R.FP.DS.01.001)
P.DS.01.MSG.003
уведомление об успешной обработке
уведомление о результате обработки (R.006)
P.DS.01.MSG.004
протокол оперативной сверки полученных данных
протокол оперативной сверки полученных данных (R.FP.DS.01.003)
P.DS.01.MSG.005
измененные ежемесячные сведения о суммах ввозных таможенных пошлин
отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин (R.FP.DS.01.001)
P.DS.01.MSG.006
измененные ежедневные сведения о суммах ввозных таможенных пошлин

кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп (R.FP.DS.01.001)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы
1. "Есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер ұсыну" (P.DS.01.TRN.001) жалпы процесс транзакциясы
14. "Есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер ұсыну" (P.DS.01.TRN.001) жалпы процесс транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 3-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 4-кестеде келтірілген.
3-сурет. "Есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер ұсыну" (P.DS.01.TRN.001) жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
4-кесте
"Есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер ұсыну" (P.DS.01.TRN.001) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.DS.01.TRN.001
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер ұсыну
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер (P.DS.01.BEN.001): өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
2 мин
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
5 мин
жауап күту уақыты
10 мин
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
6
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
P.DS.01.MSG.001 Есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер
жауап хабар
P.DS.01.MSG.003 Ойдағыдай өңделгені туралы хабарлама
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда) – P.DS.01.MSG.001 үшін
жоқ – P.DS.01.MSG.003 үшін
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
жоқ

отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин (R.FP.DS.01.001)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Представление сведений о суммах
ввозных таможенных пошлин за отчетный день" (P.DS.01.TRN.001)
14. Транзакция общего процесса "Представление сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день" (P.DS.01.TRN.001) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 3. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 4.
Рис. 3. Схема выполнения транзакции общего процесса "Представление
сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день"
(P.DS.01.TRN.001)
Таблица 4
Описание транзакции общего процесса "Представление сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день" (P.DS.01.TRN.001)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.01.TRN.001
2
Наименование транзакции общего процесса
представление сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день (P.DS.01.BEN.001): обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
2 мин
время подтверждения принятия в обработку
5 мин
время ожидания ответа
10 мин
признак авторизации
да
количество повторов
6
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
P.DS.01.MSG.001 Сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день
ответное сообщение
P.DS.01.MSG.003 Уведомление об успешной обработке
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Евразийской Экономической Комиссии (далее – Комиссия)) – для P.DS.01.MSG.001
нет – для P.DS.01.MSG.003
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
нет

2. "Есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер ұсыну" (P.DS.01.TRN.002) жалпы процесс транзакциясы
15. "Есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер ұсыну" (P.DS.01.TRN.002) жалпы процесс транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 4-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 5-кестеде келтірілген.
4-сурет. "Есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер ұсыну" (P.DS.01.TRN.002) жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
5-кесте
"Есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер ұсыну" (P.DS.01.TRN.002) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.DS.01.TRN.002
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер ұсыну
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер (P.DS.01.BEN.002): өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
2 мин
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
5 мин
жауап күту уақыты
10 мин
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
6
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер (P.DS.01.MSG.002)
жауап хабар
ойдағыдай өңделгені туралы хабарлама (P.DS.01.MSG.003)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда) – P.DS.01.MSG.002 үшін
жоқ – P.DS.01.MSG.003 үшін
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
жоқ

2. Транзакция общего процесса "Представление сведений о суммах
ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц" (P.DS.01.TRN.002)
15. Транзакция общего процесса "Представление сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц" (P.DS.01.TRN.002) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 4. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 5.
Рис. 4. Схема выполнения транзакции общего процесса "Представление
сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц"
(P.DS.01.TRN.002)
Таблица 5
Описание транзакции общего процесса "Представление сведений о суммах
ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц" (P.DS.01.TRN.002)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.01.TRN.002
2
Наименование транзакции общего процесса
представление сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц (P.DS.01.BEN.002): обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
2 мин
время подтверждения принятия в обработку
5 мин
время ожидания ответа
10 мин
признак авторизации
да
количество повторов
6
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц (P.DS.01.MSG.002)
ответное сообщение
уведомление об успешной обработке (P.DS.01.MSG.003)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии) – для P.DS.01.MSG.002
нет – для P.DS.01.MSG.003
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
нет

3. "Алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтер алу" (P.DS.01.TRN.004) жалпы процесс транзакциясы
16. "Алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтер алу" (P.DS.01.TRN.004) жалпы процесс транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 5-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 6-кестеде келтірілген.
5-сурет. "Алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтер алу" (P.DS.01.TRN.004) жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
6-кесте
"Алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтер алу" (P.DS.01.TRN.004) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.DS.01.TRN.004
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтер алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтер ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан мәліметтер (P.DS.01.BEN.003): өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
2 мин
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
5 мин
жауап күту уақыты
10 мин
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
6
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасы (P.DS.01.MSG.004)
жауап хабар
ойдағыдай өңделгені туралы хабарлама (P.DS.01.MSG.003)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда) – для P.DS.01.MSG.004
жоқ – P.DS.01.MSG.003 үшін
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
жоқ

3. Транзакция общего процесса "Получение сведений из протокола
оперативной сверки полученных данных" (P.DS.01.TRN.004)
16. Транзакция общего процесса "Получение сведений из протокола оперативной сверки полученных данных" (P.DS.01.TRN.004) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 5. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 6.
Рис. 5. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение
сведений из протокола оперативной сверки полученных данных"
(P.DS.01.TRN.004)
Таблица 6
Описание транзакции общего процесса "Получение сведений из протокола
оперативной сверки полученных данных" (P.DS.01.TRN.004)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.01.TRN.004
2
Наименование транзакции общего процесса
получение сведений из протокола оперативной сверки полученных данных
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений из протокола оперативной сверки полученных данных
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений из протокола оперативной сверки полученных данных
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения из протокола оперативной сверки полученных данных (P.DS.01.BEN.003): обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
2 мин
время подтверждения принятия в обработку
5 мин
время ожидания ответа
10 мин
признак авторизации
да
количество повторов
6
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
протокол оперативной сверки полученных данных (P.DS.01.MSG.004)
ответное сообщение
уведомление об успешной обработке (P.DS.01.MSG.003)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии) – для P.DS.01.MSG.004
нет – для P.DS.01.MSG.003
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
нет

4. Жалпы процесс транзакциясы "Уәкілетті органға ұсынылған ай сайынғы ақпаратты өзгерту" (P.DS.01.TRN.006)
17. "Уәкілетті органға ұсынылған ай сайынғы ақпаратты өзгерту" (P.DS.01.TRN.006) жалпы процесс транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 6-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 7-кестеде келтірілген.
6-сурет. "Уәкілетті органға ұсынылған ай сайынғы ақпаратты өзгерту" (P.DS.01.TRN.006) жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
7-кесте
"Уәкілетті органға ұсынылған ай сайынғы ақпаратты өзгерту" (P.DS.01.TRN.006) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.DS.01.TRN.006
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
уәкілетті органға ұсынылған ай сайынғы ақпаратты өзгерту
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі

4. Транзакция общего процесса "Изменение представленной в
уполномоченные органы ежемесячной информации" (P.DS.01.TRN.006)
17. Транзакция общего процесса "Изменение представленной в уполномоченные органы ежемесячной информации" (P.DS.01.TRN.006) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.
Рис. 6. Схема выполнения транзакции общего процесса "Изменение
представленной в уполномоченные органы ежемесячной информации"
(P.DS.01.TRN.006)
Таблица 7
Описание транзакции общего процесса "Изменение представленной в
уполномоченные органы ежемесячной информации" (P.DS.01.TRN.006)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.01.TRN.006
2
Наименование транзакции общего процесса
изменение представленной в уполномоченные органы ежемесячной информации
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

жоқ – P.DS.01.MSG.003 үшін
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
жоқ
5. "Уәкілетті органға ұсынылған күн сайынғы ақпаратты өзгерту" (P.DS.01.TRN.007) жалпы процесс транзакциясы
18. "Уәкілетті органға ұсынылған күн сайынғы ақпаратты өзгерту" (P.DS.01.TRN.007) жалпы процесс транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 7-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 8-кестеде келтірілген.
7-сурет. "Уәкілетті органға ұсынылған күн сайынғы ақпаратты өзгерту" (P.DS.01.TRN.007) жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
8-кесте
"Уәкілетті органға ұсынылған күн сайынғы ақпаратты өзгерту" (P.DS.01.TRN.007) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.DS.01.TRN.007
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
уәкілетті органға ұсынылған күн сайынғы ақпаратты өзгерту
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
есепті күн үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер (P.DS.01.BEN.001): өзгертілген мәліметтер өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
2 мин
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
5 мин
жауап күту уақыты
10 мин
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
6
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтер (P.DS.01.MSG.006)
жауап хабар
ойдағыдай өңделгені туралы хабарлама (P.DS.01.MSG.003)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда) – P.DS.01.MSG.006 үшін
жоқ – P.DS.01.MSG.003 үшін
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
жоқ
VIII. Штаттық емес жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі
19. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде деректерді өңдеуді әдеттегі режимде жүргізу мүмкін болмайтын штаттық емес жағдай орын алуы мүмкін. Штаттық емес жағдай техникалық іркіліс, күту уақытының өтуі кезінде және өзге де жағдайларда туындайды. Жалпы процеске қатысушы штаттық емес жағдайдың туындау себептері туралы түсініктемелер мен оны шешу жөніндегі ұсынымдарды алуы үшін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне тиісті сұрау салуды жіберуі мүмкіндігі көзделген. Штаттық емес жағдайды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 9-кестеде келтірілген.

нет – для P.DS.01.MSG.003
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
нет
5. Транзакция общего процесса "Изменение представленной в
уполномоченные органы ежедневной информации" (P.DS.01.TRN.007)
18. Транзакция общего процесса "Изменение представленной в уполномоченные органы ежедневной информации" (P.DS.01.TRN.007) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 8.
Рис. 7. Схема выполнения транзакции общего процесса "Изменение
представленной в уполномоченные органы ежедневной информации"
(P.DS.01.TRN.007)
Таблица 8
Описание транзакции общего процесса "Изменение представленной в
уполномоченные органы ежедневной информации" (P.DS.01.TRN.007)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.01.TRN.007
2
Наименование транзакции общего процесса
изменение представленной в уполномоченные органы ежедневной информации
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представлении измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка измененных ежедневных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный день (P.DS.01.BEN.001): измененные сведения обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
2 мин
время подтверждения принятия в обработку
5 мин
время ожидания ответа
10 мин
признак авторизации
да
количество повторов
6
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
измененные ежедневные сведения о суммах ввозных таможенных пошлин (P.DS.01.MSG.006)
ответное сообщение
уведомление об успешной обработке (P.DS.01.MSG.003)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии) – для P.DS.01.MSG.006
нет – для P.DS.01.MSG.003
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
нет
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
19. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены таблице 9.

20. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы қате туралы хабарламаның алынуына себепші болған хабарды Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және осы Регламенттің ІХ бөлімінде көрсетілген электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптарға сәйкестігіне тексеру жүргізеді. Егер көрсетілген талаптарға сәйкессіздік анықталған жағдайда, мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қатені жою үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды. Егер сәйкессіздік анықталмаса, мүше мемлекеттің уәкілетті органы сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне осы штаттық емес жағдайды сипаттай отырып хабар жібереді.
9-кесте
Штаттық емес жағдайлардағы іс-қимылдар
Штаттық емес жағдайдың коды
Штаттық емес жағдайдың сипаттама
Штаттық емес жағдайдың себептері
Штаттық емес жағдай туындаған кездегі іс-қимылдардың сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.002
жалпы процестің екіжақты транзакциясының бастамашысы келісілген қайталау саны өткеннен кейін жауап хабарды алмады
көлік жүйесіндегі техникалық іркіліс немесе бағдарламалық қамтамасыз етудің жүйедегі қатесі
хабар қалыптастырылған, ұлттық сегментті техникалық қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет
P.EXC.004
жалпы процестің екіжақты транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарлама алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар үндестірілмеген немесе электрондық құжаттың (мәліметтердің) XML-жүйесі жаңартылмаған
бастамашы пайдаланылатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды үндестіруі немесе электрондық құжаттың (мәліметтердің) XML-жүйесін жаңартуы қажет. Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар үндестіріліп, электрондық құжаттың (мәліметтердің) XML-жүйесі жаңартылса, қабылдайтын қатысушыны қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет.
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар

20. Уполномоченный орган государства-члена проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган государства-члена принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган государства-члена направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли.
Таблица 9
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены XML-схемы электронных документов (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений).
Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

23. "Алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасы" (P.DS.01.MSG.004) хабарында берілетін "Алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасы" (R.FP.DS.01.003) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 12-кестеде келтірілген.
12-кесте
"Алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасы" (P.DS.01.MSG.004) хабарында берілетін "Алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасы" (R.FP.DS.01.003) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптар коды
Талаптардың тұжырымдалуы
1
"Бастапқы электрондық құжатты сәйкестендіргіш" (csdo:EDocRefId) деректемесі толтырылуға тиіс
2
"Есеп жасалған күн" (fpsdo:ReportDate) деректемесінің мәні "Дата" (csdo:EventDate) деректемесінің мәнінен артық немесе оған тең болуға тиіс
3
"Ақпарат берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) деректемесінің мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген, әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын әлем елдері сыныптауышындағы елдің кодына сәйкес келуге тиіс
4
"Ақпарат берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) деректемесі құрамында "Сыныптауышты сәйкестендіргіш" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген, әлем елдері сыныптауышының кодтық белгілемесіне сәйкес келуге тиіс
24. "Кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтер" (P.DS.01.MSG.005) хабарында берілетін "Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (R.FP.DS.01.001 электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 13-кестеде келтірілген.
13-кесте
"Кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтер" (P.DS.01.MSG.005) хабарында берілетін "Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (R.FP.DS.01.001 электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптар коды
Талаптардың тұжырымдалуы
1
электрондық хабарда "Дата" (csdo:EventDate) элементінің мәні бойынша сәйкес келетін "Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) деректемелері болмауға тиіс
2
"Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) әрбір күрделі деректемесі құрамында "Түрлендіру датасы мен уақыты" (fpsdo:ModificationDateTime) деректемесінің мәні бірдей болуға тиіс
3
ақпараттық базада қамтылатын және "Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) деректемесіне сәйкес келетін қолданыстағы барлық жазба үшін "Дата" (csdo:EventDate) деректемесінің мәні электрондық хабарға кіретін "Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) деректемелерінің барлығынан таңдалған "Дата" (csdo:EventDate) деректемесінің ең төмен мәнінен артық немесе оған тең, электрондық хабарда "Дата" (csdo:EventDate) және "Ақпарат берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) түпкілікті деректемелерінің мәні бойынша сәйкес келетін "Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) деректемесі болуға тиіс
4

23. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Протокол оперативной сверки полученных данных" (R.FP.DS.01.003), передаваемых в сообщении "Протокол оперативной сверки полученных данных" (P.DS.01.MSG.004), приведены в таблице 12.
Таблица 12
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений)
"Протокол оперативной сверки полученных данных" (R.FP.DS.01.003),
передаваемых в сообщении "Протокол оперативной сверки полученных
данных" (P.DS.01.MSG.004)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Идентификатор исходного электронного документа" (csdo:EDocRefId) должен быть заполнен
2
значение реквизита "Дата составления отчета" (fpsdo:ReportDate) должно быть больше или равно значения реквизита "Дата" (csdo:EventDate)
3
значение реквизита "Код страны, предоставившей информацию"
(fpsdo:ReportCountryCode) должно соответствовать коду страны из классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
4
значение атрибута "Идентификатор классификатора" (атрибут codeListId) в составе реквизита "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode) должно соответствовать кодовому обозначению классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
24. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (R.FP.DS.01.001), передаваемых в сообщении "Измененные ежемесячные сведения о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.MSG.005), приведены в таблице 13.
Таблица 13
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений)
"Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин"
(R.FP.DS.01.001), передаваемых в сообщении "Измененные ежемесячные
сведения о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.MSG.005)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном сообщении должны отсутствовать реквизиты "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails), совпадающие по значению элемента "Дата" (csdo:EventDate)
2
значение реквизита "Дата и время модификации" (fpsdo:ModificationDateTime) в составе каждого сложного реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) должно быть одинаковым
3
для всех действующих записей, содержащихся в информационной базе, и соответствующих реквизиту "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) значение реквизита "Дата" (csdo:EventDate) больше или равно минимальному значению реквизита "Дата" (csdo:EventDate) выбранному из всех реквизитов "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails), входящих в электронное сообщение, в электронном сообщении должен содержаться реквизит "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails), совпадающий по значению ключевых реквизитов "Дата" (csdo:EventDate) и "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode)
4

6-40 деректерді толтыруға қойылатын талаптар электрондық хабардағы әрбір "Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) деректемесіне жатады
5
"Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) күрделі деректеме құрамында есепті күнге сомаларды беру үшін мәні "1" "Берілетін сомалар типінің белгісі" (fpsdo: DailyInfoIndicator) деректемесін қамтитын "Есепке жатқызылған және бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы ақпарат" (fpcdo: ChargedDistributedDutyDetails) деректемесінің 1 ғана данасы болуға тиіс
6
"Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) күрделі деректеме құрамында күнтізбелік жыл басынан бастап үдемелі нәтижесі бар сомалар туралы мәліметтер беру үшін мәні "0" "Берілетін сомалар типінің белгісі" (fpsdo: DailyInfoIndicator) деректемесін қамтитын "Есепке жатқызылған және бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы ақпарат" (fpcdo: ChargedDistributedDutyDetails) деректемесінің 1 ғана данасы болуға тиіс
7
электрондық хабарда қамтылатын "Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) деректемесі үшін ақпараттық базада "Дата" (csdo:EventDate) және "Ақпарат берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) түпкілікті деректемелер мәні бойынша сәйкес келетін қолданыстағы жазба болуға тиіс
8
электрондық хабарда қамтылатын "Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) деректемесі үшін "Алдыңғы есептің датасы" (fpsdo:PreviousReportDate) және "Есеп жасалған күн" (fpsdo:ReportDate) деректемелерінің мәні "Дата" (csdo:EventDate) және "Ақпарат берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) түпкілікті деректемелер мәні бойынша сәйкес келетін жазба үшін ақпараттық базада көрсетілген "Алдыңғы есептің датасы" (fpsdo:PreviousReportDate) және "Есеп жасалған дата" (fpsdo:ReportDate) деректемелерінің мәніне тең болуға тиіс
9
"Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) күрделі деректеме құрамында "Түрлендіру датасы мен уақыты" (fpsdo:ModificationDateTime) деректемесі толтырылуға тиіс
10
"Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) күрделі деректеме құрамында "Түрлендіру датасы мен уақыты" (fpsdo:ModificationDateTime) "Есеп жасалған күн" (fpsdo:ReportDate) деректемесі мәнінен артық болуға тиіс
11
"Кедендік әкелу баждарының есепке жатқызылған сомалары" (fpsdo:EnteredDutyAmount) деректемесі құрамында "Валюта коды" (currencyCode атрибуты) атрибутының мәні "Ақпарат берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) деректемесінде коды көрсетілген сол мүше мемлекет валютасының әріптік кодына сәйкес келуге тиіс
12
"Кедендік әкелу баждарын төлеу шотына орындалған есепке жатқызулар сомалары" (fpsdo:ExecutedAccountDutyAmount) деректемесі құрамында "Валюта коды" (currencyCode атрибуты) атрибутының мәні "Ақпарат берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) деректемесінде коды көрсетілген сол мүше мемлекет валютасының әріптік кодына сәйкес келуге тиіс
13
"Берешекті өтеу шотына кедендік әкелу баждарының есепке жатқызылған сомалары (есепті күн)" (fpsdo:ScoreDutyDeptRepayReptDayAmount) деректемесі құрамында "Валюта коды" (currencyCode атрибуты) атрибутының мәні "Ақпарат берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) деректемесінде коды көрсетілген сол мүше мемлекет валютасының әріптік кодына сәйкес келуге тиіс
14
"Берешекті өтеу шотына кедендік әкелу баждарының есепке жатқызылған сомалары (ағымдағы күн)" (fpsdo:ScoreDutyDeptRepayCurrentDayAmount) деректемесі құрамында "Валюта коды" (currencyCode атрибуты) атрибутының мәні "Ақпарат берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) деректемесінде коды көрсетілген сол мүше мемлекет валютасының әріптік кодына сәйкес келуге тиіс
15
"Кедендік әкелу баждарының қайтарылған сомалары (есепті күн)" (fpsdo:ReturnDutyReptDayAmount) деректемесі құрамында "Валюта коды" (currencyCode атрибуты) атрибутының мәні "Ақпарат берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) деректемесінде коды көрсетілген сол мүше мемлекет валютасының әріптік кодына сәйкес келуге тиіс
16
"Кедендік әкелу баждарының қайтарылған сомалары (ағымдағы күн)" (fpsdo:ReturnDutyCurrentDayAmount) деректемесі құрамында "Валюта коды" (currencyCode атрибуты) атрибутының мәні "Ақпарат берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) деректемесінде коды көрсетілген сол мүше мемлекет валютасының әріптік кодына сәйкес келуге тиіс
17
"Орындауға қабылданбаған кедендік әкелу баждарын қайтару сомасы" (fpsdo:UnacceptedDutyReturnAmount) деректемесі құрамында "Валюта коды" (currencyCode атрибуты) атрибутының мәні "Ақпарат берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) деректемесінде коды көрсетілген сол мүше мемлекет валютасының әріптік кодына сәйкес келуге тиіс
18
электрондық құжатта (мәліметтерде) мәні "1" "Жалпы сома белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) деректемесін қамтитын, тек 1 "Бөлуге жататын кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:DistributableDutyDetails) деректемесі болуға тиіс
19
мәні "1" "Жалпы сома белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) индикаторы бар "Бөлуге жататын кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:DistributableDutyDetails) деректемесі үшін "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылмайды
20
мәні "0" "Жалпы сома белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) индикаторы бар "Бөлуге жататын кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:DistributableDutyDetails) деректемесі үшін "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесінің мәні толтырылуға тиіс
21
егер "Бөлуге жататын кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:DistributableDutyDetails) күрделі деректеме құрамында "Жалпы сома белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) деректемесінің мәні "1" болса, онда "Бөлуге жататын кедендік әкелу баждарының сомалары" (fpsdo:DistributableDutyAmount) деректемесінің мәні "0" мәні бар "Жалпы сома белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) деректемесін қамтитын "Бөлуге жататын кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:DistributableDutyDetails) деректемесінде көрсетілген "Бөлуге жататын кедендік әкелу баждарының сомалары" (fpsdo:DistributableDutyAmount) деректемелерінің барлық мәнінің сомасына тең болуға тиіс
22
"Бөлуге жататын кедендік әкелу баждарының сомалары" (fpsdo:DistributableDutyAmount) деректемесі құрамында "Валюта коды" (currencyCode атрибуты) атрибутының мәні "Ақпарат берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) деректемесінде коды көрсетілген сол мүше мемлекет валютасының әріптік кодына сәйкес келуге тиіс
23
электрондық құжатта (мәліметтерде) мәні "1" "Жалпы сома белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) деректемесін қамтитын, тек 1 "Шотқа аударылған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:TransferDistributedDutyDetails) деректемесі қамтылуға тиіс
24
мәні "1" "Жалпы сома белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) индикаторы бар "Шотқа аударылған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:TransferDistributedDutyDetails) деректемесі үшін "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылмайды
25
мәні "0" "Жалпы сома белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) индикаторы бар "Шотқа аударылған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:TransferDistributedDutyDetails) деректемесі үшін "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесінің мәні толтырылуға тиіс
26
егер "Шотқа аударылған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:TransferDistributedDutyDetails) күрделі деректеме құрамында "Жалпы сома белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) деректемесінің мәні "1" болса, онда "Шотқа аударылған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары" (fpsdo:TransferDistributedDutyAmount) деректемесінің мәні "0" мәні бар "Жалпы сома белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) деректемесін қамтитын "Шотқа аударылған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:TransferDistributedDutyDetails) деректемесінде көрсетілген "Шотқа аударылған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары" (fpsdo:TransferDistributedDutyAmount) деректемелерінің барлық мәнінің сомасына тең болуға тиіс
27
"Шотқа аударылған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары" (fpsdo:TransferDistributedDutyAmount) деректемесі құрамында "Валюта коды" (currencyCode атрибуты) атрибутының мәні "Ақпарат берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) деректемесінде коды көрсетілген сол мүше мемлекет валютасының әріптік кодына сәйкес келуге тиіс
28
"Кедендік әкелу баждарын бөлуден бюджетке түсетін кірістер сомасы" (fpsdo:InternalRevenueDistributedDutyAmount) деректемесі құрамында "Валюта коды" (currencyCode атрибуты) атрибутының мәні "Ақпарат берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) деректемесінде коды көрсетілген сол мүше мемлекет валютасының әріптік кодына сәйкес келуге тиіс
29
электрондық құжатта (мәліметтерде) мәні "1" "Жалпы сома белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) деректемесін қамтитын, тек 1 "Аударылуы тоқтатыла тұрған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:StopTransferDistributedDutyDetails) деректемесі қамтылуға тиіс
30
мәні "1" "Жалпы сома белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) индикаторы бар "Аударылуы тоқтатыла тұрған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер" деректемесі үшін "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылмайды
31
мәні "0" "Жалпы сома белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) индикаторы бар "Аударылуы тоқтатыла тұрған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер" деректемесі үшін "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесінің мәні толтырылуға тиіс
32
егер "Аударылуы тоқтатыла тұрған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:StopTransferDistributedDutyDetails) күрделі деректеме құрамында "Жалпы сома белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) деректемесінің мәні "1" болса, онда "Аударылуы тоқтатыла тұрған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары" (fpsdo:StopTransferDistributedDutyAmount) деректемесінің мәні "0" мәні бар "Жалпы сома белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) деректемесін қамтитын "Аударылуы тоқтатыла тұрған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:StopTransferDistributedDutyDetails) деректемесінде көрсетілген "Аударылуы тоқтатыла тұрған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары" (fpsdo:StopTransferDistributedDutyAmount) деректемелерінің барлық мәнінің сомасына тең болуға тиіс
33
"Аударылуы тоқтатыла тұрған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары" (fpsdo:StopTransferDistributedDutyAmount) деректемесі құрамында "Валюта коды" (currencyCode атрибуты) атрибутының мәні "Ақпарат берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) деректемесінде коды көрсетілген сол мүше мемлекет валютасының әріптік кодына сәйкес келуге тиіс
34
"Шотқа шетел валютасында түсетін түсімдер сомасы" (fpsdo:TotalExternalRevenueDistributedDutyAmount) деректемесі құрамында "Валюта коды" (currencyCode атрибуты) атрибутының мәні "Шотқа шетел валютасындағы түсімдер сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:ExternalRevenueDistributedDutyDetails) деректемесі үшін коды көрсетілген сол мүше мемлекет валютасының әріптік кодына сәйкес келуге тиіс
35
"Кедендік әкелу баждарын бөлуден түсетін кірістер" (fpsdo:ExternalRevenueDistributedDutyAmount) деректемесі құрамында "Валюта коды" (currencyCode атрибуты) атрибутының мәні "Шотқа шетел валютасындағы түсімдер сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:ExternalRevenueDistributedDutyDetails) деректемесі үшін коды көрсетілген сол мүше мемлекет валютасының әріптік кодына сәйкес келуге тиіс
36
"Мерзімін өткізіп алғаны үшін түсетін пайыз сомалары" (fpsdo:DefaultInterestAmount) деректемесі құрамында "Валюта коды" (currencyCode атрибуты) атрибутының мәні "Шотқа шетел валютасындағы түсімдер сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:ExternalRevenueDistributedDutyDetails) деректемесі үшін коды көрсетілген сол мүше мемлекет валютасының әріптік кодына сәйкес келуге тиіс
37

требования к заполнению реквизитов 6-40 относятся к каждому реквизиту "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) в электронном сообщении
5
в составе сложного реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) должен присутствовать только 1 экземпляр реквизита "Информация о суммах зачисленных и распределенных ввозных таможенных пошлин" (fpcdo: ChargedDistributedDutyDetails), содержащий реквизит "Признак типа передаваемых сумм" (fpsdo: DailyInfoIndicator) со значением "1" для передачи сумм за отчетный день
6
в составе сложного реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) должен присутствовать только 1 экземпляр реквизита "Информация о суммах зачисленных и распределенных ввозных таможенных пошлин" (fpcdo: ChargedDistributedDutyDetails), содержащий реквизит "Признак типа передаваемых сумм" (fpsdo: DailyInfoIndicator) со значением "0" для передачи сведений о суммах нарастающим итогом с начала календарного года
7
для реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails), содержащегося в электронном сообщении, в информационной базе должна присутствовать действующая запись, совпадающая по значению ключевых реквизитов "Дата" (csdo:EventDate) и "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode)
8
для реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails), содержащегося в электронном сообщении значения реквизитов "Дата предыдущего отчета" (fpsdo:PreviousReportDate) и "Дата составления отчета" (fpsdo:ReportDate) должны быть равны значениям реквизитов "Дата предыдущего отчета" (fpsdo:PreviousReportDate) и "Дата составления отчета" (fpsdo:ReportDate), указанным в информационной базе для записи, совпадающей по значению ключевых реквизитов "Дата" (csdo:EventDate) и "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode)
9
реквизит "Дата и время модификации" (fpsdo:ModificationDateTime) в составе сложного реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) должен быть заполнен
10
значение реквизита "Дата и время модификации" (fpsdo:ModificationDateTime) в составе сложного реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) должно быть больше значения реквизита "Дата составления отчета" (fpsdo:ReportDate)
11
значение атрибута "Код валюты" (атрибут currencyCode) в составе реквизита "Зачисленные суммы ввозных таможенных пошлин" (fpsdo:EnteredDutyAmount) должно соответствовать буквенному коду валюты того государства-члена, код которого указан в реквизите "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode)
12
значение атрибута "Код валюты" (атрибут currencyCode) в составе реквизита "Суммы исполненных зачетов в счет уплаты ввозных таможенных пошлин" (fpsdo:ExecutedAccountDutyAmount) должно соответствовать буквенному коду валюты того государства-члена, код которого указан в реквизите "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode)
13
значение атрибута "Код валюты" (атрибут currencyCode) в составе реквизита "Зачтенные суммы ввозных таможенных пошлин в счет погашения задолженности (отчетный день)" (fpsdo:ScoreDutyDeptRepayReptDayAmount) должно соответствовать буквенному коду валюты того государства-члена, код которого указан в реквизите "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode)
14
значение атрибута "Код валюты" (атрибут currencyCode) в составе реквизита "Зачтенные суммы ввозных таможенных пошлин в счет погашения задолженности (текущий день)" (fpsdo:ScoreDutyDeptRepayCurrentDayAmount) должно соответствовать буквенному коду валюты того государства-члена, код которого указан в реквизите "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode)
15
значение атрибута "Код валюты" (атрибут currencyCode) в составе реквизита "Возвращенные суммы ввозных таможенных пошлин (отчетный день)" (fpsdo:ReturnDutyReptDayAmount) должно соответствовать буквенному коду валюты того государства-члена, код которого указан в реквизите "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode)
16
значение атрибута "Код валюты" (атрибут currencyCode) в составе реквизита "Возвращенные суммы ввозных таможенных пошлин (текущий день)" (fpsdo:ReturnDutyCurrentDayAmount) должно соответствовать буквенному коду валюты того государства-члена, код которого указан в реквизите "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode)
17
значение атрибута "Код валюты" (атрибут currencyCode) в составе реквизита "Суммы возврата ввозных таможенных пошлин, не принятые к исполнению" (fpsdo:UnacceptedDutyReturnAmount) должно соответствовать буквенному коду валюты того государства-члена, код которого указан в реквизите "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode)
18
в электронном документе (сведениях) должен содержаться ровно 1 реквизит "Сведения о суммах ввозных таможенных пошлин, подлежащих распределению" (fpcdo:DistributableDutyDetails), содержащий реквизит "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) со значением "1"
19
для реквизита "Сведения о суммах ввозных таможенных пошлин, подлежащих распределению" (fpcdo:DistributableDutyDetails), имеющего индикатор "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) со значением "1", реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) не заполняется
20
для реквизита "Сведения о суммах ввозных таможенных пошлин, подлежащих распределению" (fpcdo:DistributableDutyDetails), имеющего индикатор "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) со значением "0", должно быть заполнено значение реквизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode)
21
если в составе сложного реквизита "Сведения о суммах ввозных таможенных пошлин, подлежащих распределению" (fpcdo:DistributableDutyDetails) реквизит "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) имеет значение "1", то значение реквизита "Суммы ввозных таможенных пошлин, подлежащие распределению" (fpsdo:DistributableDutyAmount) должно быть равно сумме всех значений реквизитов "Суммы ввозных таможенных пошлин, подлежащие распределению" (fpsdo:DistributableDutyAmount), указанных в реквизите "Сведения о суммах ввозных таможенных пошлин, подлежащих распределению" (fpcdo:DistributableDutyDetails), содержащего реквизит "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) со значением "0"
22
значение атрибута "Код валюты" (атрибут currencyCode) в составе реквизита "Суммы ввозных таможенных пошлин, подлежащие распределению" (fpsdo:DistributableDutyAmount) должно соответствовать буквенному коду валюты того государства-члена, код которого указан в реквизите "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode)
23
в электронном документе (сведениях) должен содержаться ровно 1 реквизит "Сведения о суммах распределенных ввозных таможенных пошлин, перечисленных на счета" (fpcdo:TransferDistributedDutyDetails), содержащий реквизит "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) со значением "1"
24
для реквизита "Сведения о суммах распределенных ввозных таможенных пошлин, перечисленных на счета" (fpcdo:TransferDistributedDutyDetails), имеющего индикатор "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) со значением "1", реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) не заполняется
25
для реквизита "Сведения о суммах распределенных ввозных таможенных пошлин, перечисленных на счета" (fpcdo:TransferDistributedDutyDetails), имеющего индикатор "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) со значением "0", должно быть заполнено значение реквизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode)
26
если в составе сложного реквизита "Сведения о суммах распределенных ввозных таможенных пошлин, перечисленных на счета" (fpcdo:TransferDistributedDutyDetails) реквизит "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) имеет значение "1", то значение реквизита "Суммы распределенных ввозных таможенных пошлин, перечисленные на счета" (fpsdo:TransferDistributedDutyAmount) должно быть равно сумме всех значений реквизитов "Суммы распределенных ввозных таможенных пошлин, перечисленные на счета" (fpsdo:TransferDistributedDutyAmount), указанных в реквизите "Сведения о суммах распределенных ввозных таможенных пошлин, перечисленных на счета" (fpcdo:TransferDistributedDutyDetails), содержащего реквизит "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) со значением "0"
27
значение атрибута "Код валюты" (атрибут currencyCode) в составе реквизита "Суммы распределенных ввозных таможенных пошлин, перечисленные на счета" (fpsdo:TransferDistributedDutyAmount) должно соответствовать буквенному коду валюты того государства-члена, код которого указан в реквизите "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode)
28
значение атрибута "Код валюты" (атрибут currencyCode) в составе реквизита "Суммы поступлений в бюджет доходов от распределения ввозных таможенных пошлин" (fpsdo:InternalRevenueDistributedDutyAmount) должно соответствовать буквенному коду валюты того государства-члена, код которого указан в реквизите "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode)
29
в электронном документе (сведениях) должен содержаться ровно 1 реквизит "Сведения о суммах распределенных ввозных таможенных пошлин, приостановленных к перечислению" (fpcdo:StopTransferDistributedDutyDetails), содержащий реквизит "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) со значением "1"
30
для реквизита "Сведения о суммах распределенных ввозных таможенных пошлин, приостановленных к перечислению" (fpcdo:StopTransferDistributedDutyDetails), имеющего индикатор "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) со значением "1", реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) не заполняется
31
для реквизита "Сведения о суммах распределенных ввозных таможенных пошлин, приостановленных к перечислению" (fpcdo:StopTransferDistributedDutyDetails), имеющего индикатор "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) со значением "0", должно быть заполнено значение реквизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode)
32
если в составе сложного реквизита "Сведения о суммах распределенных ввозных таможенных пошлин, приостановленных к перечислению" (fpcdo:StopTransferDistributedDutyDetails) реквизит "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) имеет значение "1", то значение реквизита "Суммы распределенных ввозных таможенных пошлин, приостановленные к перечислению" (fpsdo:StopTransferDistributedDutyAmount) должно быть равно сумме всех значений реквизитов "Суммы распределенных ввозных таможенных пошлин, приостановленные к перечислению" (fpsdo:StopTransferDistributedDutyAmount), указанных в реквизите "Сведения о суммах распределенных ввозных таможенных пошлин, приостановленных к перечислению" (fpcdo:StopTransferDistributedDutyDetails), содержащего реквизит "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) со значением "0"
33
значение атрибута "Код валюты" (атрибут currencyCode) в составе реквизита "Суммы распределенных ввозных таможенных пошлин, приостановленные к перечислению" (fpsdo:StopTransferDistributedDutyAmount) должно соответствовать буквенному коду валюты того государства-члена, код которого указан в реквизите "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode)
34
значение атрибута "Код валюты" (атрибут currencyCode) в составе реквизита "Суммы поступлений на счета в иностранной валюте" (fpsdo:TotalExternalRevenueDistributedDutyAmount) должно соответствовать буквенному коду валюты того государства-члена, код которого указан для реквизита "Сведения о суммах поступлений на счета в иностранной валюте" (fpcdo:ExternalRevenueDistributedDutyDetails)
35
значение атрибута "Код валюты" (атрибут currencyCode) в составе реквизита "Доходы от распределения ввозных таможенных пошлин" (fpsdo:ExternalRevenueDistributedDutyAmount) должно соответствовать буквенному коду валюты того государства-члена, код которого указан для реквизита "Сведения о суммах поступлений на счета в иностранной валюте" (fpcdo:ExternalRevenueDistributedDutyDetails)
36
значение атрибута "Код валюты" (атрибут currencyCode) в составе реквизита "Суммы поступивших процентов за просрочку" (fpsdo:DefaultInterestAmount) должно соответствовать буквенному коду валюты того государства-члена, код которого указан для реквизита "Сведения о суммах поступлений на счета в иностранной валюте" (fpcdo:ExternalRevenueDistributedDutyDetails)
37

42-54 деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар "Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) деректемесінің алдыңғы мәні болатын, электрондық хабардағы әрбір "Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) деректемесіне жатады, бұл ретте тексерулер мәні "0" "Берілетін сомалар типінің белгісі" (fpsdo: DailyInfoIndicator) деректемесі бар "Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы ақпарат" (fpcdo:ChargedDistributedDutyDetails) деректемесіне жатады;
Күн" (csdo:EventDate) деректемесінің мәні 1 айдан аз болатын мән "Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) деректемесінің алдыңғы мәні болып табылады
38
"Кедендік әкелу баждарының есепке жатқызылған сомалары" (fpsdo:EnteredDutyAmount) деректемесінің мәні "Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) деректемесінің алдыңғы данасында "Кедендік әкелу баждарының есепке жатқызылған сомалары" (fpsdo:EnteredDutyAmount) деректемесінің мәнінен артық немесе оған тең болуға тиіс
39
"Берешекті өтеу шотына кедендік әкелу баждарының есепке жатқызылған сомалары (есепті күн)" (fpsdo:ScoreDutyDeptRepayReptDayAmount) деректемесінің мәні "Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) деректемесінің алдыңғы данасында "Берешекті өтеу шотына кедендік әкелу баждарының есепке жатқызылған сомалары (есепті күн)" (fpsdo:ScoreDutyDeptRepayReptDayAmount) деректемесінің мәнінен артық немесе оған тең болуға тиіс
40
"Берешекті өтеу шотына кедендік әкелу баждарының есепке жатқызылған сомалары (ағымдағы күн)" (fpsdo:ScoreDutyDeptRepayCurrentDayAmount) деректемесінің мәні "Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) деректемесінің алдыңғы данасында "Берешекті өтеу шотына кедендік әкелу баждарының есепке жатқызылған сомалары (ағымдағы күн)" (fpsdo:ScoreDutyDeptRepayCurrentDayAmount) деректемесінің мәнінен артық немесе оған тең болуға тиіс
41
"Кедендік әкелу баждарының қайтарылған сомалары (есепті күн)" (fpsdo:ReturnDutyReptDayAmount) деректемесінің мәні "Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) деректемесінің алдыңғы данасында "Кедендік әкелу баждарының қайтарылған сомалары (есепті күн)" (fpsdo:ReturnDutyReptDayAmount) деректемесінің мәнінен артық немесе оған тең болуға тиіс
42
"Кедендік әкелу баждарының қайтарылған сомалары (ағымдағы күн)" (fpsdo:ReturnDutyCurrentDayAmount) деректемесінің мәні "Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) деректемесінің алдыңғы данасында "Кедендік әкелу баждарының қайтарылған сомалары (ағымдағы күн)" (fpsdo:ReturnDutyCurrentDayAmount) деректемесінің мәнінен артық немесе оған тең болуға тиіс
43
"Орындауға қабылданбаған кедендік әкелу баждарын қайтару сомасы" (fpsdo:UnacceptedDutyReturnAmount) деректемесінің мәні "Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) деректемесінің алдыңғы данасында "Орындауға қабылданбаған кедендік әкелу баждарын қайтару сомасы" (fpsdo:UnacceptedDutyReturnAmount) деректемесінің мәнінен артық немесе оған тең болуға тиіс
44
"Бөлуге жататын кедендік әкелу баждарының сомалары" (fpsdo:DistributableDutyAmount) деректемесінің мәні "Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) деректемесінің алдыңғы данасында "Бөлуге жататын кедендік әкелу баждарының сомалары" (fpsdo:DistributableDutyAmount) деректемесінің мәнінен артық немесе оған тең болуға тиіс
45
"Шотқа аударылған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары" (fpsdo:TransferDistributedDutyAmount) деректемесінің мәні "Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) деректемесінің алдыңғы данасында "Шотқа аударылған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары" (fpsdo:TransferDistributedDutyAmount) деректемесінің мәнінен артық немесе оған тең болуға тиіс
46
"Кедендік әкелу баждарын бөлуден бюджетке түсетін кірістер сомасы" (fpsdo:InternalRevenueDistributedDutyAmount) деректемесінің мәні "Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) деректемесінің алдыңғы данасында "Кедендік әкелу баждарын бөлуден бюджетке түсетін кірістер сомасы" (fpsdo:InternalRevenueDistributedDutyAmount) деректемесінің мәнінен артық немесе оған тең болуға тиіс
47
"Аударылуы тоқтатыла тұрған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары" (fpsdo:StopTransferDistributedDutyAmount) деректемесінің мәні "Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) деректемесінің алдыңғы данасында "Аударылуы тоқтатыла тұрған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары" (fpsdo:StopTransferDistributedDutyAmount) деректемесінің мәнінен артық немесе оған тең болуға тиіс
48
"Шотқа шетел валютасында түсетін түсімдер сомасы" (fpsdo:TotalExternalRevenueDistributedDutyAmount) деректемесінің мәні "Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) деректемесінің алдыңғы данасында "Шотқа шетел валютасында түсетін түсімдер сомасы" (fpsdo:TotalExternalRevenueDistributedDutyAmount) деректемесінің мәнінен артық немесе оған тең болуға тиіс
49
"Кедендік әкелу баждарын бөлуден түсетін кірістер" (fpsdo:ExternalRevenueDistributedDutyAmount) деректемесінің мәні "Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) деректемесінің алдыңғы данасында "Кедендік әкелу баждарын бөлуден түсетін кірістер" (fpsdo:ExternalRevenueDistributedDutyAmount) деректемесінің мәнінен артық немесе оған тең болуға тиіс
50
"Мерзімін өткізіп алғаны үшін түсетін пайыз сомалары" (fpsdo:DefaultInterestAmount) деректемесінің мәні "Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) деректемесінің алдыңғы данасында "Мерзімін өткізіп алғаны үшін түсетін пайыз сомалары" (fpsdo:DefaultInterestAmount) деректемесінің мәнінен артық немесе оған тең болуға тиіс
51
"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесінің мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген, әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын әлем елдері сыныптауышындағы елдің кодына сәйкес келуге тиіс
52
"Ақпарат берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) деректемесінің мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген, әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын әлем елдері сыныптауышындағы елдің кодына сәйкес келуге тиіс
53
егер "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылған болса, онда оның құрамында "Сыныптауышты сәйкестендіргіш" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышының кодтық белгілемесін қамтуға тиіс
54
егер "Ақпарат берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) деректемесі толтырылған болса, онда оның құрамында "Сыныптауышты сәйкестендіргіш" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышының кодтық белгілемесін қамтуға тиіс
55
"Валюта коды" (currencyCode атрибуты) атрибутының мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген валюта сыныптауышынан валюта кодына сәйкес келуге тиіс
56
"Валюта коды" (currencyCode атрибуты) атрибутын қамтитын деректемелер құрамында "Сыныптауышты сәйкестендіргіш" (currencyCodeListId атрибуты) атрибутының мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген валюта сыныптауышының кодтық белгілемесіне сәйкес келуге тиіс
57
"Байланыс деректемесі" (ccdo:​Communication​Details) күрделі деректеме құрамында "Байланыс түрінің коды" (csdo:Communication​Channel​Code) деректемесі толтырылуға тиіс
58
"Байланыс деректемесі" (ccdo: Communication Details) күрделі деректеме құрамында "Байланыс түрінің коды" (csdo:Communication Channel Code) деректемесі "ТЕ" (телефон) мәнін қабылдауға тиіс
59
"Байланыс деректемесі" (ccdo: Communication Details) деректемесі күрделі деректеме құрамында "Байланыс түрінің атауы" (csdo:CommunicationChannelName) деректемесі толтырылмайды

требования по заполнению реквизитов 42-54 относятся к каждому реквизиту "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) в электронном сообщении, для которого есть предыдущее значение реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails), при этом проверки относятся к реквизиту "Информация о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyDetails), имеющему реквизит "Признак типа передаваемых сумм" (fpsdo: DailyInfoIndicator) со значением "0";
предыдущим значением реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) является тот, у которого значение реквизита "Дата" (csdo:EventDate) меньше на 1 месяц
38
значение реквизита "Зачисленные суммы ввозных таможенных пошлин" (fpsdo:EnteredDutyAmount) должно быть больше или равно значению реквизита "Зачисленные суммы ввозных таможенных пошлин" (fpsdo:EnteredDutyAmount) в предыдущем экземпляре реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails)
39
значение реквизита "Зачтенные суммы ввозных таможенных пошлин в счет погашения задолженности (отчетный день)" (fpsdo:ScoreDutyDeptRepayReptDayAmount) должно быть больше или равно значению реквизита "Зачтенные суммы ввозных таможенных пошлин в счет погашения задолженности (отчетный день)" (fpsdo:ScoreDutyDeptRepayReptDayAmount) в предыдущем экземпляре реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails)
40
значение реквизита "Зачтенные суммы ввозных таможенных пошлин в счет погашения задолженности (текущий день)" (fpsdo:ScoreDutyDeptRepayCurrentDayAmount) должно быть больше или равно значению реквизита "Зачтенные суммы ввозных таможенных пошлин в счет погашения задолженности (текущий день)" (fpsdo:ScoreDutyDeptRepayCurrentDayAmount) в предыдущем экземпляре реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails)
41
значение реквизита "Возвращенные суммы ввозных таможенных пошлин (отчетный день)" (fpsdo:ReturnDutyReptDayAmount) должно быть больше или равно значению реквизита "Возвращенные суммы ввозных таможенных пошлин (отчетный день)" (fpsdo:ReturnDutyReptDayAmount) в предыдущем экземпляре реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails)
42
значение реквизита "Возвращенные суммы ввозных таможенных пошлин (текущий день)" (fpsdo:ReturnDutyCurrentDayAmount) должно быть больше или равно значению реквизита "Возвращенные суммы ввозных таможенных пошлин (текущий день)" (fpsdo:ReturnDutyCurrentDayAmount) в предыдущем экземпляре реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails)
43
значение реквизита "Суммы возврата ввозных таможенных пошлин, не принятые к исполнению" (fpsdo:UnacceptedDutyReturnAmount) должно быть больше или равно значению реквизита "Суммы возврата ввозных таможенных пошлин, не принятые к исполнению" (fpsdo:UnacceptedDutyReturnAmount) в предыдущем экземпляре реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails)
44
значение реквизита "Суммы ввозных таможенных пошлин, подлежащие распределению" (fpsdo:DistributableDutyAmount) должно быть больше или равно значению реквизита "Суммы ввозных таможенных пошлин, подлежащие распределению" (fpsdo:DistributableDutyAmount) в предыдущем экземпляре реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails)
45
значение реквизита "Суммы распределенных ввозных таможенных пошлин, перечисленные на счета" (fpsdo:TransferDistributedDutyAmount) должно быть больше или равно значению реквизита "Суммы распределенных ввозных таможенных пошлин, перечисленные на счета" (fpsdo:TransferDistributedDutyAmount) в предыдущем экземпляре реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails)
46
значение реквизита "Суммы поступлений в бюджет доходов от распределения ввозных таможенных пошлин" (fpsdo:InternalRevenueDistributedDutyAmount) должно быть больше или равно значению реквизита "Суммы поступлений в бюджет доходов от распределения ввозных таможенных пошлин" (fpsdo:InternalRevenueDistributedDutyAmount) в предыдущем экземпляре реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails)
47
значение реквизита "Суммы распределенных ввозных таможенных пошлин, приостановленные к перечислению" (fpsdo:StopTransferDistributedDutyAmount) должно быть больше или равно значению реквизита "Суммы распределенных ввозных таможенных пошлин, приостановленные к перечислению" (fpsdo:StopTransferDistributedDutyAmount) в предыдущем экземпляре реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails)
48
значение реквизита "Суммы поступлений на счета в иностранной валюте" (fpsdo:TotalExternalRevenueDistributedDutyAmount) должно быть больше или равно значению реквизита "Суммы поступлений на счета в иностранной валюте" (fpsdo:TotalExternalRevenueDistributedDutyAmount) в предыдущем экземпляре реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails)
49
значение реквизита "Доходы от распределения ввозных таможенных пошлин" (fpsdo:ExternalRevenueDistributedDutyAmount) должно быть больше или равно значению реквизита "Доходы от распределения ввозных таможенных пошлин" (fpsdo:ExternalRevenueDistributedDutyAmount) в предыдущем экземпляре реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails)
50
значение реквизита "Суммы поступивших процентов за просрочку" (fpsdo:DefaultInterestAmount) должно быть больше или равно значению реквизита "Суммы поступивших процентов за просрочку" (fpsdo:DefaultInterestAmount) в предыдущем экземпляре реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails)
51
значение реквизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) должно соответствовать коду страны из классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
52
значение реквизита "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode) должно соответствовать коду страны из классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
53
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то значение атрибута "Идентификатор классификатора" (атрибут codeListId) в его составе должно содержать кодовое обозначение классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
54
если реквизит "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode) заполнен, то значение атрибута "Идентификатор классификатора" (атрибут codeListId) в его составе должно содержать кодовое обозначение классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
55
значение атрибута "Код валюты" (атрибут currency) должно соответствовать коду валюты из классификатора валют, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
56
значение атрибута "Идентификатор классификатора" (атрибут currency) в составе реквизитов, содержащих атрибут "Код валюты" (атрибут currency), должно соответствовать кодовому обозначению классификатора валют, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
57
реквизит "Код вида связи" (csdo:CommunicationChannelCode)
в составе сложного реквизита "Контактный реквизит"
(ccdo:CommunicationDetails) должен быть заполнен
58
реквизит "Код вида связи" (csdo:CommunicationChannelCode)
в составе сложного реквизита "Контактный реквизит"
(ccdo:CommunicationDetails) должен принимать значение "TE" (телефон)
59
реквизит "Наименование вида связи" (csdo:CommunicationChannelName) в составе сложного реквизита "Контактный реквизит"
(ccdo:CommunicationDetails) не заполняется

25. "Кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтер" (P.DS.01.MSG.006) хабарында берілетін "Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (R.FP.DS.01.001) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 14-кестеде келтірілген.
14-кесте
"Кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген күн сайынғы мәліметтер" (P.DS.01.MSG.006) хабарында берілетін "Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (R.FP.DS.01.001) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптар коды
Талаптардың тұжырымдалуы
1
электрондық хабарда "Дата" (csdo:EventDate) элементінің мәні бойынша сәйкес келетін "Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) деректемелері болмауға тиіс
2

25. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (R.FP.DS.01.001), передаваемых в сообщении "Измененные ежедневные сведения о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.MSG.006), приведены в таблице 14.
Таблица 14
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений)
"Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин"
(R.FP.DS.01.001), передаваемых в сообщении "Измененные ежедневные
сведения о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.MSG.006)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном сообщении должны отсутствовать реквизиты "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails), совпадающие по значению элемента "Дата" (csdo:EventDate)
2

3-36 деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар электрондық хабардағы әрбір "Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) деректемесіне жатады
3
"Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) күрделі деректеме құрамында күнтізбелік жыл басынан бастап үдемелі нәтижесі бар сомалар туралы мәліметтер беру үшін мәні "0" "Күн сайынғы мәліметтер белгісі" (fpsdo:DailyInfoIndicator) деректемесін қамтитын "Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы мәліметтер" (fpcdo:ChargedDistributedDutyDetails) деректемесінің 1 данасы болуға тиіс
4
"Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) күрделі деректеме құрамында есепті күнге сомалар туралы мәліметтерді беру үшін мәні "1" "Берілетін сомалар типінің белгісі" (fpsdo:DailyInfoIndicator) деректемесін қамтитын "Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы мәліметтер" (fpcdo:ChargedDistributedDutyDetails) деректемесінің 1 данасы болуға тиіс
5
"Дата" (csdo:EventDate) деректемесінің мәні "Алдыңғы есептің датасы" (fpsdo:PreviousReportDate) деректемесінде көрсетілген күннен кейінгі жұмыс күнінің датасын қамтуға тиіс
6
"Есеп жасалған дата" (fpsdo:ReportDate) деректемесінің мәні "Дата" (csdo:EventDate) деректемесінде көрсетілген мәннен артық болуға тиіс
7
"Түрлендіру датасы мен уақыты" (fpsdo:ModificationDateTime) деректемесі толтырылуға тиіс
8
"Түрлендіру датасы мен уақыты" (fpsdo:ModificationDateTime) деректемесінің мәні "Есеп жасалған дата" (fpsdo:ReportDate) деректемесінің ең жоғары мәніне тең немесе одан артық болуға тиіс
9
"Кедендік әкелу баждарының есепке жатқызылған сомалары" (fpsdo:EnteredDutyAmount) деректемесі құрамында "Валюта коды" (currencyCode атрибуты) атрибутының мәні "Ақпарат берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) деректемесінде коды көрсетілген сол мүше мемлекет валютасының әріптік кодына сәйкес келуге тиіс
10
"Кедендік әкелу баждарын төлеу шотына орындалған есепке жатқызулар сомалары" (fpsdo:ExecutedAccountDutyAmount) деректемесі құрамында "Валюта коды" (currencyCode атрибуты) атрибутының мәні "Ақпарат берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) деректемесінде коды көрсетілген сол мүше мемлекет валютасының әріптік кодына сәйкес келуге тиіс
11
"Берешекті өтеу шотына кедендік әкелу баждарының есепке жатқызылған сомалары (есепті күн)" (fpsdo:ScoreDutyDeptRepayReptDayAmount) деректемесі құрамында "Валюта коды" (currencyCode атрибуты) атрибутының мәні "Ақпарат берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) деректемесінде коды көрсетілген сол мүше мемлекет валютасының әріптік кодына сәйкес келуге тиіс
12
"Берешекті өтеу шотына кедендік әкелу баждарының есепке жатқызылған сомалары (ағымдағы күн)" (fpsdo:ScoreDutyDeptRepayCurrentDayAmount) деректемесі құрамында "Валюта коды" (currencyCode атрибуты) атрибутының мәні "Ақпарат берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) деректемесінде коды көрсетілген сол мүше мемлекет валютасының әріптік кодына сәйкес келуге тиіс
13
"Кедендік әкелу баждарының қайтарылған сомалары (есепті күн)" (fpsdo:ReturnDutyReptDayAmount) деректемесі құрамында "Валюта коды" (currencyCode атрибуты) атрибутының мәні "Ақпарат берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) деректемесінде коды көрсетілген сол мүше мемлекет валютасының әріптік кодына сәйкес келуге тиіс
14
"Кедендік әкелу баждарының қайтарылған сомалары (ағымдағы күн)" (fpsdo:ReturnDutyCurrentDayAmount) деректемесі құрамында "Валюта коды" (currencyCode атрибуты) атрибутының мәні "Ақпарат берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) деректемесінде коды көрсетілген сол мүше мемлекет валютасының әріптік кодына сәйкес келуге тиіс
15
"Орындауға қабылданбаған кедендік әкелу баждарын қайтару сомасы" (fpsdo:UnacceptedDutyReturnAmount) деректемесі құрамында "Валюта коды" (currencyCode атрибуты) атрибутының мәні "Ақпарат берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) деректемесінде коды көрсетілген сол мүше мемлекет валютасының әріптік кодына сәйкес келуге тиіс
16
электрондық құжатта (мәліметтерде) мәні "1" "Жалпы сома белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) деректемесін қамтитын, тек 1 "Бөлуге жататын кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:DistributableDutyDetails) деректемесі болуға тиіс
17
мәні "1" "Жалпы сома белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) индикаторы бар "Бөлуге жататын кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:DistributableDutyDetails) деректемесі үшін "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылмайды
18
мәні "0" "Жалпы сома белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) индикаторы бар "Бөлуге жататын кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:DistributableDutyDetails) деректемесі үшін "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесінің мәні толтырылуға тиіс
19
егер "Бөлуге жататын кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:DistributableDutyDetails) күрделі деректеме құрамында "Жалпы сома белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) деректемесінің мәні "1" болса, онда "Бөлуге жататын кедендік әкелу баждарының сомалары" (fpsdo:DistributableDutyAmount) деректемесінің мәні "0" мәні бар "Жалпы сома белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) деректемесін қамтитын "Бөлуге жататын кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:DistributableDutyDetails) деректемесінде көрсетілген "Бөлуге жататын кедендік әкелу баждарының сомалары" (fpsdo:DistributableDutyAmount) деректемелерінің барлық мәнінің сомасына тең болуға тиіс
20
"Бөлуге жататын кедендік әкелу баждарының сомалары" (fpsdo:DistributableDutyAmount) деректемесі құрамында "Валюта коды" (currencyCode атрибуты) атрибутының мәні "Ақпарат берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) деректемесінде коды көрсетілген сол мүше мемлекет валютасының әріптік кодына сәйкес келуге тиіс
21
электрондық құжатта (мәліметтерде) мәні "1" "Жалпы сома белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) деректемесін қамтитын тек 1 "Шотқа аударылған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:TransferDistributedDutyDetails) деректемесі қамтылуға тиіс
22
мәні "1" "Жалпы сома белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) индикаторы бар "Шотқа аударылған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:TransferDistributedDutyDetails) деректемесі үшін "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылмайды
23
мәні "0" "Жалпы сома белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) индикаторы бар "Шотқа аударылған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:Transfer DistributedDutyDetails) деректемесі үшін "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесінің мәні толтырылуға тиіс
24
егер "Шотқа аударылған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:TransferDistributedDutyDetails) күрделі деректеме құрамында "Жалпы сома белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) деректемесінің мәні "1" болса, онда "Шотқа аударылған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары" (fpsdo:TransferDistributedDutyAmount) деректемесінің мәні "0" мәні бар "Жалпы сома белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) деректемесін қамтитын "Шотқа аударылған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:TransferDistributedDutyDetails) деректемесінде көрсетілген "Шотқа аударылған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары" (fpsdo:TransferDistributedDutyAmount) деректемелерінің барлық мәнінің сомасына тең болуға тиіс
25
"Шотқа аударылған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары" (fpsdo:TransferDistributedDutyAmount) деректемесі құрамында "Валюта коды" (currencyCode атрибуты) атрибутының мәні "Ақпарат берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) деректемесінде коды көрсетілген сол мүше мемлекет валютасының әріптік кодына сәйкес келуге тиіс
26
"Кедендік әкелу баждарын бөлуден бюджетке түсетін кірістер сомасы" (fpsdo:InternalRevenueDistributedDutyAmount) деректемесі құрамында "Валюта коды" (currencyCode атрибуты) атрибутының мәні "Ақпарат берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) деректемесінде коды көрсетілген сол мүше мемлекет валютасының әріптік кодына сәйкес келуге тиіс
27
электрондық құжатта (мәліметтерде) мәні "1" "Жалпы сома белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) деректемесін қамтитын 1 "Аударылуы тоқтатыла тұрған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:StopTransferDistributedDutyDetails) деректемесі болуға тиіс
28

требования к заполнению реквизитов 3-36 относятся к каждому реквизиту "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) в электронном сообщении
3
в составе сложного реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) должен присутствовать только 1 экземпляр реквизита "Сведения о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyDetails), содержащий реквизит "Признак ежедневных сведений" (fpsdo:DailyInfoIndicator) со значением "0" для передачи сведений о суммах нарастающим итогом с начала календарного года
4
в составе сложного реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetails) должен присутствовать только 1 экземпляр реквизита "Сведения о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (fpcdo:ChargedDistributedDutyDetails), содержащий реквизит "Признак типа передаваемых сумм" (fpsdo:DailyInfoIndicator) со значением "1" для передачи сведений о суммах за отчетный день
5
значение реквизита "Дата" (csdo:EventDate) должно содержать дату рабочего дня, следующую за датой, указанной в реквизите "Дата предыдущего отчета" (fpsdo:PreviousReportDate)
6
значение реквизита "Дата составления отчета" (fpsdo:ReportDate) должно быть больше значения, указанного в реквизите "Дата" (csdo:EventDate)
7
реквизит "Дата и время модификации" (fpsdo:ModificationDateTime) должен быть заполнен
8
значение реквизита "Дата и время модификации" (fpsdo:ModificationDateTime) должно быть равно или больше максимального значения реквизита "Дата составления отчета" (fpsdo:ReportDate)
9
значение атрибута "Код валюты" (атрибут currencyCode) в составе реквизита "Зачисленные суммы ввозных таможенных пошлин" (fpsdo:EnteredDutyAmount) должно соответствовать буквенному коду валюты того государства-члена, код которого указан в реквизите "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode)
10
значение атрибута "Код валюты" (атрибут currencyCode) в составе реквизита "Суммы исполненных зачетов в счет уплаты ввозных таможенных пошлин" (fpsdo:ExecutedAccountDutyAmount) должно соответствовать буквенному коду валюты того государства-члена, код которого указан в реквизите "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode)
11
значение атрибута "Код валюты" (атрибут currencyCode) в составе реквизита "Зачтенные суммы ввозных таможенных пошлин в счет погашения задолженности (отчетный день)" (fpsdo:ScoreDutyDeptRepayReptDayAmount) должно соответствовать буквенному коду валюты того государства-члена, код которого указан в реквизите "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode)
12
значение атрибута "Код валюты" (атрибут currencyCode) в составе реквизита "Зачтенные суммы ввозных таможенных пошлин в счет погашения задолженности (текущий день)" (fpsdo:ScoreDutyDeptRepayCurrentDayAmount) должно соответствовать буквенному коду валюты того государства-члена, код которого указан в реквизите "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode)
13
значение атрибута "Код валюты" (атрибут currencyCode) в составе реквизита "Возвращенные суммы ввозных таможенных пошлин (отчетный день)" (fpsdo:ReturnDutyReptDayAmount) должно соответствовать буквенному коду валюты того государства-члена, код которого указан в реквизите "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode)
14
значение атрибута "Код валюты" (атрибут currencyCode) в составе реквизита "Возвращенные суммы ввозных таможенных пошлин (текущий день)" (fpsdo:ReturnDutyCurrentDayAmount) должно соответствовать буквенному коду валюты того государства-члена, код которого указан в реквизите "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode)
15
значение атрибута "Код валюты" (атрибут currencyCode) в составе реквизита "Суммы возврата ввозных таможенных пошлин, не принятые к исполнению" (fpsdo:UnacceptedDutyReturnAmount) должно соответствовать буквенному коду валюты того государства-члена, код которого указан в реквизите "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode)
16
в электронном документе (сведениях) должен содержаться ровно 1 реквизит "Сведения о суммах ввозных таможенных пошлин, подлежащих распределению" (fpcdo:DistributableDutyDetails), содержащий реквизит "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) со значением "1"
17
для реквизита "Сведения о суммах ввозных таможенных пошлин, подлежащих распределению" (fpcdo:DistributableDutyDetails), имеющего индикатор "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) со значением "1", реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) не заполняется
18
для реквизита "Сведения о суммах ввозных таможенных пошлин, подлежащих распределению" (fpcdo:DistributableDutyDetails), имеющего индикатор "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) со значением "0", должно быть заполнено значение реквизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode)
19
если в составе сложного реквизита "Сведения о суммах ввозных таможенных пошлин, подлежащих распределению" (fpcdo:DistributableDutyDetails) реквизит "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) имеет значение "1", то значение реквизита "Суммы ввозных таможенных пошлин, подлежащие распределению" (fpsdo:DistributableDutyAmount) должно быть равно сумме всех значений реквизитов "Суммы ввозных таможенных пошлин, подлежащие распределению" (fpsdo:DistributableDutyAmount), указанных в реквизите "Сведения о суммах ввозных таможенных пошлин, подлежащих распределению" (fpcdo:DistributableDutyDetails), содержащего реквизит "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) со значением "0"
20
значение атрибута "Код валюты" (атрибут currencyCode) в составе реквизита "Суммы ввозных таможенных пошлин, подлежащие распределению" (fpsdo:DistributableDutyAmount) должно соответствовать буквенному коду валюты того государства-члена, код которого указан в реквизите "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode)
21
в электронном документе (сведениях) должен содержаться ровно 1 реквизит "Сведения о суммах распределенных ввозных таможенных пошлин, перечисленных на счета" (fpcdo:TransferDistributedDutyDetails), содержащий реквизит "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) со значением "1"
22
для реквизита "Сведения о суммах распределенных ввозных таможенных пошлин, перечисленных на счета" (fpcdo:TransferDistributedDutyDetails), имеющего индикатор "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) со значением "1", реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) не заполняется
23
для реквизита "Сведения о суммах распределенных ввозных таможенных пошлин, перечисленных на счета" (fpcdo:TransferDistributedDutyDetails), имеющего индикатор "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) со значением "0", должно быть заполнено значение реквизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode)
24
если в составе сложного реквизита "Сведения о суммах распределенных ввозных таможенных пошлин, перечисленных на счета" (fpcdo:TransferDistributedDutyDetails) реквизит "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) имеет значение "1", то значение реквизита "Суммы распределенных ввозных таможенных пошлин, перечисленные на счет" (fpsdo:TransferDistributedDutyAmount) должно быть равно сумме всех значений реквизитов "Суммы распределенных ввозных таможенных пошлин, перечисленные на счет" (fpsdo:TransferDistributedDutyAmount), указанных в реквизите "Сведения о суммах распределенных ввозных таможенных пошлин, перечисленных на счета" (fpcdo:TransferDistributedDutyDetails), содержащего реквизит "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) со значением "0"
25
значение атрибута "Код валюты" (атрибут currencyCode) в составе реквизита "Суммы распределенных ввозных таможенных пошлин, перечисленные на счет" (fpsdo:TransferDistributedDutyAmount) должно соответствовать буквенному коду валюты того государства-члена, код которого указан в реквизите "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode)
26
значение атрибута "Код валюты" (атрибут currencyCode) в составе реквизита "Суммы поступлений в бюджет доходов от распределения ввозных таможенных пошлин" (fpsdo:InternalRevenueDistributedDutyAmount) должно соответствовать буквенному коду валюты того государства-члена, код которого указан в реквизите "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode)
27
в электронном документе (сведениях) должен содержаться 1 реквизит "Сведения о суммах распределенных ввозных таможенных пошлин, приостановленных к перечислению" (fpcdo:StopTransferDistributedDutyDetails), содержащий реквизит "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) со значением "1"
28

электрондық құжатта (мәліметтерде) мәні "1" "Жалпы сома белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) деректемесін қамтитын "Аударылуы тоқтатыла тұрған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:StopTransferDistributedDutyDetails) деректемесі толтырылуға тиіс, онда, ең болмағанда, мәні "0" "Жалпы сома белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) деректемесін қамтитын 1 "Аударылуы тоқтатыла тұрған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:StopTransferDistributedDutyDetails) деректемесі болуға тиіс
29
мәні "1" "Жалпы сома белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) индикаторы бар "Аударылуы тоқтатыла тұрған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер" деректемесі үшін "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылмайды
30
мәні "0" "Жалпы сома белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) индикаторы бар "Аударылуы тоқтатыла тұрған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер" деректемесі үшін "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесінің мәні толтырылуға тиіс
31
егер "Аударылуы тоқтатыла тұрған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:StopTransferDistributedDutyDetails) күрделі деректеме құрамында "Жалпы сома белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) деректемесінің мәні "1" болса, онда "Аударылуы тоқтатыла тұрған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары" (fpsdo:StopTransferDistributedDutyAmount) деректемесінің мәні "0" мәні бар "Жалпы сома белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) деректемесін қамтитын "Аударылуы тоқтатыла тұрған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:StopTransferDistributedDutyDetails) деректемесінде көрсетілген "Аударылуы тоқтатыла тұрған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары" (fpsdo:StopTransferDistributedDutyAmount) деректемелерінің барлық мәнінің сомасына тең болуға тиіс
32
"Аударылуы тоқтатыла тұрған, бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары" (fpsdo:StopTransferDistributedDutyAmount) деректемесі құрамында "Валюта коды" (currencyCode атрибуты) атрибутының мәні "Ақпарат берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) деректемесінде коды көрсетілген сол мүше мемлекет валютасының әріптік кодына сәйкес келуге тиіс
33
"Шотқа шетел валютасында түсетін түсімдер сомасы" (fpsdo:TotalExternalRevenueDistributedDutyAmount) деректемесі құрамында "Валюта коды" (currencyCode атрибуты) атрибутының мәні "Шотқа шетел валютасындағы түсімдер сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:ExternalRevenueDistributedDutyDetails) деректемесінде коды көрсетілген сол мүше мемлекет валютасының әріптік кодына сәйкес келуге тиіс
34
"Валюта коды" (currencyCode атрибуты) атрибутының мәні деректемесі құрамында "Кедендік әкелу баждарын бөлуден түсетін кірістер" (fpsdo:ExternalRevenueDistributedDutyAmount) "Шотқа шетел валютасындағы түсімдер сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:ExternalRevenueDistributedDutyDetails) деректемесінде коды көрсетілген сол мүше мемлекет валютасының әріптік кодына сәйкес келуге тиіс
35
"Мерзімін өткізіп алғаны үшін түсетін пайыз сомалары" (fpsdo:DefaultInterestAmount) деректемесі құрамында "Валюта коды" (currencyCode атрибуты) атрибутының мәні "Шотқа шетел валютасындағы түсімдер сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:ExternalRevenueDistributedDutyDetails) деректемесінде коды көрсетілген сол мүше мемлекет валютасының әріптік кодына сәйкес келуге тиіс
36
"Жедел салыстырып тексеру хаттамасы туралы мәліметтер" (fpcdo:VerificationPro‌Details) деректемесі толтырылуға тиіс
37
"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесінің мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген, әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын әлем елдері сыныптауышындағы елдің кодына сәйкес келуге тиіс
38
"Ақпарат берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) деректемесінің мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген, әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын әлем елдері сыныптауышындағы елдің кодына сәйкес келуге тиіс
39
егер "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылған болса, онда оның құрамында "Сыныптауышты сәйкестендіргіш" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышының кодтық белгілемесін қамтуға тиіс
40
егер "Ақпарат берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) деректемесі толтырылған болса, онда оның құрамында "Сыныптауышты сәйкестендіргіш" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышының кодтық белгілемесін қамтуға тиіс
41
"Валюта коды" (currencyCode атрибуты) атрибутының мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген валюта сыныптауышынан валюта кодына сәйкес келуге тиіс
42
"Валюта коды" (currencyCode атрибуты) атрибутын қамтитын деректемелер құрамында "Сыныптауышты сәйкестендіргіш" (currencyCodeListId атрибуты) атрибутының мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген валюта сыныптауышының кодтық белгілемесіне сәйкес келуге тиіс
43
"Байланыс деректемесі" (ccdo: Communication​Details) күрделі деректеме құрамында "Байланыс түрінің коды" (csdo:Communication​Channel​Code) деректемесі толтырылуға тиіс
44
"Байланыс деректемесі" (ccdo:Communication Details) күрделі деректеме құрамында "Байланыс түрінің коды" (csdo:Communication​Channel​Code) деректемесі "ТЕ" (телефон) мәнін қабылдауға тиіс
45
"Байланыс деректемесі" (ccdo:Communication Details) күрделі деректеме құрамында "Байланыс түрінің атауы" (csdo:CommunicationChannelName) деректемесі толтырылмайды
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 4 қазандағы
№ 112 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Есепке жатқызылған және бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету, сондай-ақ осындай мәліметтерді қамтитын дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл РЕГЛАМЕНТІ
I. Жалпы ережелер

в электронном документе (сведениях) должен быть заполнен реквизит "Сведения о суммах распределенных ввозных таможенных пошлин, приостановленных к перечислению" (fpcdo:StopTransferDistributedDutyDetails), содержащий реквизит "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) со значением "1", то должен быть хотя бы 1 реквизит "Сведения о суммах распределенных ввозных таможенных пошлин, приостановленных к перечислению" (fpcdo:StopTransferDistributedDutyDetails), содержащий реквизит "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) со значением "0"
29
для реквизита "Сведения о суммах распределенных ввозных таможенных пошлин, приостановленных к перечислению" (fpcdo:StopTransferDistributedDutyDetails), имеющего индикатор "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) со значением "1", реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) не заполняется
30
для реквизита "Сведения о суммах распределенных ввозных таможенных пошлин, приостановленных к перечислению" (fpcdo:StopTransferDistributedDutyDetails), имеющего индикатор "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) со значением "0", должно быть заполнено значение реквизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode)
31
если в составе сложного реквизита "Сведения о суммах распределенных ввозных таможенных пошлин, приостановленных к перечислению" (fpcdo:StopTransferDistributedDutyDetails) реквизит "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) имеет значение "1", то значение реквизита "Суммы распределенных ввозных таможенных пошлин, приостановленные к перечислению" (fpsdo:StopTransferDistributedDutyAmount) должно быть равно сумме всех значений реквизитов "Суммы распределенных ввозных таможенных пошлин, приостановленные к перечислению" (fpsdo:StopTransferDistributedDutyAmount), указанных в реквизите "Сведения о суммах распределенных ввозных таможенных пошлин, приостановленных к перечислению" (fpcdo:StopTransferDistributedDutyDetails), содержащего реквизит "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) со значением "0"
32
значение атрибута "Код валюты" (атрибут currencyCode) в составе реквизита "Суммы распределенных ввозных таможенных пошлин, приостановленные к перечислению" (fpsdo:StopTransferDistributedDutyAmount) должно соответствовать буквенному коду валюты того государства-члена, код которого указан в реквизите "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode)
33
значение атрибута "Код валюты" (атрибут currencyCode) в составе реквизита "Суммы поступлений на счета в иностранной валюте" (fpsdo:TotalExternalRevenueDistributedDutyAmount) должно соответствовать буквенному коду валюты того государства-члена, код которого указан в реквизите "Сведения о суммах поступлений на счета в иностранной валюте" (fpcdo:ExternalRevenueDistributedDutyDetails)
34
значение атрибута "Код валюты" (атрибут currencyCode) в составе реквизита "Доходы от распределения ввозных таможенных пошлин" (fpsdo:ExternalRevenueDistributedDutyAmount) должно соответствовать буквенному коду валюты того государства-члена, код которого указан в реквизите "Сведения о суммах поступлений на счета в иностранной валюте" (fpcdo:ExternalRevenueDistributedDutyDetails)
35
значение атрибута "Код валюты" (атрибут currencyCode) в составе реквизита "Суммы поступивших процентов за просрочку" (fpsdo:DefaultInterestAmount) должно соответствовать буквенному коду валюты того государства-члена, код которого указан в реквизите "Сведения о суммах поступлений на счета в иностранной валюте" (fpcdo:ExternalRevenueDistributedDutyDetails)
36
реквизит "Сведения о протоколе оперативной сверки" (fpcdo:VerificationProDetails) должен быть заполнен
37
значение реквизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) должно соответствовать коду страны из классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
38
значение реквизита "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode) должно соответствовать коду страны из классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
39
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то значение атрибута "Идентификатор классификатора" (атрибут codeListId) в его составе должно содержать кодовое обозначение классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
40
если реквизит "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode) заполнен, то значение атрибута "Идентификатор классификатора" (атрибут codeListId) в его составе должно содержать кодовое обозначение классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
41
значение атрибута "Код валюты" (атрибут currency) должно соответствовать коду валюты из классификатора валют, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
42
значение атрибута "Идентификатор классификатора" (атрибут currency) в составе реквизитов, содержащих атрибут "Код валюты" (атрибут currency), должно соответствовать кодовому обозначению классификатора валют, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
43
реквизит "Код вида связи" (csdo:CommunicationChannelCode) в составе сложного реквизита "Контактный реквизит"
(ccdo:CommunicationDetails) должен быть заполнен
44
реквизит "Код вида связи" (csdo:CommunicationChannelCode)
в составе сложного реквизита "Контактный реквизит"
(ccdo:CommunicationDetails) должен принимать значение "TE" (телефон)
45
реквизит "Наименование вида связи" (csdo:CommunicationChannelName) в составе сложного реквизита "Контактный реквизит"
(ccdo:CommunicationDetails) не заполняется
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 4 октября 2016 г. № 112
Регламент
информационного взаимодействия
между уполномоченными органами государств – членов Евразийского
экономического союза и Евразийской экономической комиссией при
реализации средствами интегрированной информационной системы
внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена
сведениями о суммах зачисленных и распределенных ввозных
таможенных пошлин, а также формирование, ведение и
использование базы данных, содержащей такие сведения"
I. Общие положения

5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторландыру" – жалпы процеске белгілі бір қатысушыға белгілі бір әрекеттерді орындау құқығын беру;
"жалпы процесс ақпараттық объектісінің жай-күйі" – жалпы процесс операцияларын орындау кезінде өзгеріске түсетін, жалпы процесс рәсімін орындаудың белгілі бір кезеңінде жалпы процестің ақпараттық объектісін сипаттайтын қасиет.
Осы Регламентте пайдаланылатын "бастамашы", "бастамашылық операция", "қабылдаушы операция", "респондент", "жалпы процесс хабары" және "жалпы процесс транзакциясы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.
Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 4 қазандағы № 112 шешімімен бекітілген "Есепке жатқызылған және бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету, сондай-ақ осындай мәліметтерді қамтитын дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара
іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер
1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде берілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Ақпарат жөнелтуші
есепке жатқызылған және бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары (оның ішінде өзгертілген) туралы мәліметтерді жинауды, өңдеуді және Еуразиялық экономикалық комиссияға ұсынуды жүзеге асырады
жөнелтуші уәкілетті орган (P.DS.01.ACT.001)
Ақпарат алушы
есепке жатқызылған және бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары (оның ішінде өзгертілген) туралы мәліметтерді алуды, сақтауды, өңдеуді жүзеге асырады
Еуразиялық экономикалық комиссия (P.ACT.001)
2. Ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары (бұдан әрі – уәкілетті органдар) мен Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) арасында жалпы процестің рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады, олар:
а) уәкілетті органдардың Комиссияға есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы;
б) Комиссияға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну.
Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы 1-суретте берілген.
1-сурет. Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы

5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"состояние информационного объекта общего процесса" – свойство, характеризующее информационный объект на определенной стадии его жизненного цикла, изменяющееся при выполнении операций общего процесса.
Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса" используются в настоящем Регламенте в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о суммах зачисленных и распределенных ввозных таможенных пошлин, а также формирование, ведение и использование базы данных, содержащей такие сведения", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 4 октября 2016 г. № 112 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном
взаимодействии в рамках общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Отправитель информации
осуществляет сбор, обработку и представление в Евразийскую экономическую комиссию сведений (в том числе измененных) о суммах зачисленных и распределенных ввозных таможенных пошлин
уполномоченный
орган-отправитель (P.DS.01.ACT.001)
Получатель информации
осуществляет получение, хранение, обработку сведений (в том числе измененных) о суммах зачисленных и распределенных ввозных таможенных пошлин
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами государств – членов Союза (далее – уполномоченные органы) и Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) в соответствии с процедурами общего процесса:
а) представление уполномоченными органами в Комиссию сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц;
б) представление в Комиссию измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между
уполномоченными органами и Комиссией

8. Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процестің құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс транзакцияларын орындау тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылар арасында жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйін үндестіру мақсатында хабар алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялар мен осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процесс транзакциялары арасындағы өзара байланыс айқындалған.

8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами и Комиссией реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.

10. Бастамашы жалпы процесс транзакцияларын орындау кезінде өзі жүзеге асыратын операциялар шеңберінде (бастамашылық операция) респондентке сұрау салу хабарын жібереді, респондент өзі жүзеге асыратын операция шеңберінде (қабылдаушы операция) оған жауап ретінде жалпы процесс транзакциясының шаблонына байланысты жауап хабар жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабарлар құрамындағы деректердің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 4 қазандағы № 112 шешімімен бекітілген "Есепке жатқызылған және бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету, сондай-ақ осындай мәліметтерді қамтитын дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной системы общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о суммах зачисленных и распределенных ввозных таможенных пошлин, а также формирование, ведение и использование базы данных, содержащей такие сведения", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 4 октября 2016 г. № 112 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

11. Жалпы процесс транзакциялары осы Регламентте айқындалғандай, жалпы процесс транзакцияларының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсім топтары шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Уәкілетті органдар Комиссияға мәліметтер ұсынған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Уәкілетті органдар бір-біріне мәліметтер ұсынған кездегі жалпы процесс транзакцияларының орындалу схемасы 2-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 2-кестеде операциялар, жалпы процестің ақпараттық объктілерінің аралық және нәтижелеуші жай-күйлері және жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
2-сурет. Уәкілетті органдар Комиссияға мәліметтер ұсынған кездегі жалпы процесс транзакцияларының орындалу схемасы
2-кесте
Уәкілетті органдар Комиссияға мәліметтер ұсынған кездегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при предоставлении информации
уполномоченными органами в Комиссию
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при предоставлении информации уполномоченными органами в Комиссию представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при
предоставлении информации уполномоченными органами в Комиссию
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при предоставлении информации
уполномоченными органами в Комиссию
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Уәкілетті органдардың Комиссияға есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы (P.DS.01.PRC.002)
1.1
Есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді Комиссияға ұсыну (P.DS.01.OPR.004).
Комиссиядан есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу (P.DS.01.OPR.006)
есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер (P.DS.01.BEN.002): ұсынылды
Комиссияның есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі (P.DS.01.OPR.005)
есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер (P.DS.01.BEN.002): өңделді
уәкілетті органдардың Комиссияға есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы (P.DS.01.TRN.003)
2
Комиссияға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну (P.DS.01.PRC.005)
2.1
Комиссияға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну (P.DS.01.OPR.013).
Комиссиядан кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтердің ойдағыдай өңделгені туралы хабарламаны алу (P.DS.01.OPR.015)
есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер (P.DS.01.BEN.002): өзгертілген мәліметтер ұсынылды
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді қабылдау және Комиссияда өңдеу (P.DS.01.OPR.014)
есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер (P.DS.01.BEN.002): өзгертілген мәліметтер өңделді
Комиссияға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну (P.DS.01.TRN.005)
VI. Жалпы процесс хабарларының сипаттамасы
13. Жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарларының тізбесі 3-кестеде берілген. Хабарлар құрамындағы деректердің құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасында тиісті құрылымға сілтеме 3-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
3-кесте
Жалпы процесс хабарларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.DS.01.MSG.002
есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер
кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп (R.FP.DS.01.001)
P.DS.01.MSG.003
ойдағыдай өңделгені туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)

Представление уполномоченными органами в Комиссию сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц (P.DS.01.PRC.002)
1.1
Представление в Комиссию сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц (P.DS.01.OPR.004).
Получение от Комиссии уведомления об обработке сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц (P.DS.01.OPR.006)
сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц (P.DS.01.BEN.002): представлены
прием и обработка Комиссией сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц (P.DS.01.OPR.005)
сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц (P.DS.01.BEN.002): обработаны
представление уполномоченными органами в Комиссию сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц (P.DS.01.TRN.003)
2
Представление в Комиссию измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин (P.DS.01.PRC.005)
2.1
Представление в Комиссию измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин (P.DS.01.OPR.013).
Получение от Комиссии уведомления об успешной обработке измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин (P.DS.01.OPR.015)
сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц (P.DS.01.BEN.002): измененные сведения представлены
прием и обработка в Комиссии измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин (P.DS.01.OPR.014)
сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц (P.DS.01.BEN.002): измененные сведения обработаны
представление в Комиссию измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин (P.DS.01.TRN.005)
VI. Описание сообщений общего процесса
13. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 3. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 3.
Таблица 3
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.DS.01.MSG.002
сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц
отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин (R.FP.DS.01.001)
P.DS.01.MSG.003
уведомление об успешной обработке
уведомление о результате обработки (R.006)

P.DS.01.MSG.005
кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтер
кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп (R.FP.DS.01.001)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы
1. "Уәкілетті органдардың Комиссияға есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.01.TRN.003) жалпы процесс транзакциясы
14. "Уәкілетті органдардың Комиссияға есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.01.TRN.003) жалпы процесс транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 3-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 4-кестеде келтірілген.
3-сурет. "Уәкілетті органдардың Комиссияға есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.01.TRN.003) жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
4-кесте
"Уәкілетті органдардың Комиссияға есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.01.TRN.003) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.DS.01.TRN.003
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
уәкілетті органдардың Комиссияға есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсынуы
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
Комиссияға есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтерді қабылдау және Комиссияда өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер (P.DS.01.BEN.002): өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
2 мин
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
5 мин
жауап күту уақыты
10 мин
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер (P.DS.01.MSG.002)
жауап хабар
ойдағыдай өңделгені туралы хабарлама (P.DS.01.MSG.003)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда) – P.DS.01.MSG.002 үшін
жоқ – P.DS.01.MSG.003 үшін
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
жоқ

P.DS.01.MSG.005
измененные ежемесячные сведения о суммах ввозных таможенных пошлин
отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин (R.FP.DS.01.001)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Представление уполномоченными
органами в Комиссию сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
за отчетный месяц" (P.DS.01.TRN.003)
14. Транзакция общего процесса "Представление уполномоченными органами в Комиссию сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц" (P.DS.01.TRN.003) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 3. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 4.
Рис. 3. Схема выполнения транзакции общего процесса "Представление
уполномоченными органами в Комиссию сведений о суммах ввозных
таможенных пошлин за отчетный месяц" (P.DS.01.TRN.003)
Таблица 4
Описание транзакции общего процесса "Представление уполномоченными
органами в Комиссию сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за
отчетный месяц" (P.DS.01.TRN.003)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.01.TRN.003
2
Наименование транзакции общего процесса
представление уполномоченными органами в Комиссию сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление в Комиссию сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка Комиссией сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц (P.DS.01.BEN.002): обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
2 мин
время подтверждения принятия в обработку
5 мин
время ожидания ответа
10 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц (P.DS.01.MSG.002)
ответное сообщение
уведомление об успешной обработке (P.DS.01.MSG.003)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии) – для P.DS.01.MSG.002
нет – для P.DS.01.MSG.003
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
нет

2. "Комиссияға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.TRN.005) жалпы процесс транзакциясы
15. "Комиссияға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.TRN.005) жалпы процесс транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 4-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 5-кестеде келтірілген.
4-сурет. "Комиссияға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.TRN.005) жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
5-кесте
"Комиссияға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.01.TRN.005) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.DS.01.TRN.005
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
Комиссияға кедендік әкелу баждарының сомалары туралы өзгертілген ай сайынғы мәліметтерді ұсыну
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
Комиссияға есепті ай үшін кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтердің өзгерістерін ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
өзгертілген ай сайынғы ақпаратты қабылдау және Комиссияда өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі

2. Транзакция общего процесса "Представление в Комиссию
измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных
пошлин" (P.DS.01.TRN.005)
15. Транзакция общего процесса "Представление в Комиссию измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин" (P.DS.01.TRN.005) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 4. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 5.
Рис. 4. Схема выполнения транзакции общего процесса "Представление в
Комиссию измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных
пошлин" (P.DS.01.TRN.005)
Таблица 5
Описание транзакции общего процесса "Представление в Комиссию
измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин"
(P.DS.01.TRN.005)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.01.TRN.005
2
Наименование транзакции общего процесса
представление в Комиссию измененных ежемесячных сведений о суммах ввозных таможенных пошлин
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление в Комиссию изменений сведений о суммах ввозных таможенных пошлин за отчетный месяц
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка в Комиссии измененной ежемесячной информации
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

1. Осы Сипаттама Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мына актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен жалпы процестерді іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Кедендік әкелу баждарының төленген, есепке жатқызылған және бөлінген сомалары туралы есептер нысандарын бекіту туралы" 2014 жылғы 2 желтоқсандағы № 222 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде электрондық деректер алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезіндегі электрондық құжаттар алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Сипаттама "Есепке жатқызылған және бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету, сондай-ақ осындай мәліметтерді қамтитын дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Сипаттама жалпы процесс рәсімдерін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
4. Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы қарапайым (атомдық) деректемелерге дейін иерархия деңгейлері ескеріле отырып, толық деректемелік құрам көрсетілген кесте нысанында келтіріледі.

1. Настоящее Описание разработано в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 декабря 2014 г. № 222 "Об утверждении форм отчетов об уплаченных, зачисленных и распределенных суммах ввозных таможенных пошлин";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией".
II. Область применения
2. Настоящее Описание определяет требования к форматам и структурам электронных документов и сведений, используемых при информационном взаимодействии в рамках общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о суммах зачисленных и распределенных ввозных таможенных пошлин, а также формирование, ведение и использование базы данных, содержащей такие сведения" (далее – общий процесс).
3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли (далее – интегрированная система).
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.

5. Кестеде электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелері (бұдан әрі – деректемелер) мен деректер моделінің элементтерінің нақты сәйкестігі сипатталады.
6. Кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің қалыптасқан немесе ресми сөздік белгісі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректемге сәйкес келетін деректер моделінде деректер элементін сәйкестендіргіш;
"мәндер саласы" – деректеменің ықтимал мәндерінің сөздік сипаттамасы;
"көпт." – деректемелердің көптігі: деректеменің ықтимал қайталау саны және міндеттілігі (опциялылығы).
7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгілер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шексіз қайталануы мүмкін;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс (n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен асырмай қайталануға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опциялы, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, шексіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опциялы, m реттен асырмай қайталануы мүмкін (m > 1).
III. Негізгі ұғымдар
8. Осы Сипаттаманың мақсаты үшін мынаны білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"мүше мемлекет" – Одаққа мүше болып табылатын мемлекет;
"деректеме" – белгілі бір контексте бөлінбейтін болып саналатын, электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі.

5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.
7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз
(n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз
(m > 1).
III. Основные понятия
8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
"государство-член" – государство, являющееся членом Союза;
"реквизит" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын "деректердің базистік моделі", "деректер моделі", "нысаналы сала деректерінің моделі", "нысаналы сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.
Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 4 қазандағы № 112 шешімімен бекітілген "Есепке жатқызылған және бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету, сондай-ақ осындай мәліметтерді қамтитын дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.

Понятия "базисная модель данных", "модель данных", "модель данных предметной области", "предметная область" и "реестр структур электронных документов и сведений" используются в настоящем Описании в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о суммах зачисленных и распределенных ввозных таможенных пошлин, а также формирование, ведение и использование базы данных, содержащей такие сведения", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 4 октября 2016 г. № 112.

Осы Сипаттаманың 4, 7 және 10-кестелерінде Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 4 қазандағы № 112 шешімімен бекітілген "Есепке жатқызылған және бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету, сондай-ақ осындай мәліметтерді қамтитын дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті және "Есепке жатқызылған және бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету, сондай-ақ осындай мәліметтерді қамтитын дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары

В таблицах 4, 7 и 10 настоящего Описания под Регламентами информационного взаимодействия понимаются Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о суммах зачисленных и распределенных ввозных таможенных пошлин, а также формирование, ведение и использование базы данных, содержащей такие сведения" и Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о суммах зачисленных и распределенных ввозных таможенных пошлин, а также формирование, ведение и использование базы данных, содержащей такие сведения", утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 4 октября 2016 г. № 112.
IV. Структуры электронных документов и сведений

R.FP.DS.01.001
кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп
urn:EEC:R:FP:DS:01:ChargedDistributedReport:v1.0.0
2.2
R.FP.DS.01.003
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасы
urn:EEC:R:FP:DS:01:VerificationProtocol:v1.0.0
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" деген символдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 5 қазандағы № 112 шешімнің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделінің нұсқасы нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжаттың (мәліметтердің) нұсқасы нөміріне сәйкес келеді.

R.FP.DS.01.001
отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин
urn:EEC:R:FP:DS:01:ChargedDistributedReport:v1.0.0
2.2
R.FP.DS.01.003
протокол оперативной сверки полученных данных
urn:EEC:R:FP:DS:01:VerificationProtocol:v1.0.0
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 4 октября 2016 г. № 112.

1. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің базистік модельдегі құрылымдары
10. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
2
Сәйкестендіргіш
R.006
3
Нұсқа
Y.Y.Y
4
Анықтама
респонденттің сұрау салуды өңдеу нәтижелері туралы мәліметтер
5
Пайдалану
6
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
ProcessingResultDetails
8
XML-схемасы файлының аты
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" деген символдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 5 қазандағы № 112 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделінің нұсқасы нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжаттың (мәліметтердің) нұсқасы нөміріне сәйкес келеді.

1. Структуры электронных документов и сведений в базисной
модели
10. Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведено в таблице 2.
Таблица 2
Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление
о результате обработки" (R.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
уведомление о результате обработки
2
Идентификатор
R.006
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения о результате обработки запроса респондентом
5
Использование
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ProcessingResultDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 4 октября 2016 г. № 112.

11. Аттардың импортталатын кеңістігі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Аттардың импортталатын кеңістігі
Р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Аттардың импортталатын кеңістігіндегі "Х.Х.Х" деген символдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 4 қазандағы № 112 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделінің нұсқасы нөміріне сәйкес келеді.

11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 4 октября 2016 г. № 112.

12. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипатттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректердің типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
жалпы процесс хабарының кодтық белгілемесі
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар және мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгілемесі
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар және мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) нақты сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші, оған жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылған
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжатты (мәліметтерді) жасау күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгілемесі
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
тілдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріптік коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2.  Күні және уақыты
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
мәліметтерді өңдеудің аяқталған күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгілемесі
1

12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений)
"Уведомление о результате обработки" (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1.Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:EDocHeader)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:InfEnvelopeCode)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo:)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время
(csdo:)
дата и время окончания обработки сведений
M.SDE.00132
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1

3. Өңдеу нәтижесінің коды (csdo: ProcessingResult V2Code)
жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесімен алынған электрондық құжатты (мәліметтерді) өңдеу нәтижесінің кодтық белгілемесі
M.SDE.90014
csdo:ProcessingResultCodeV2Type (M.SDT.90006)
Электрондық құжаттарды және мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні
1
4. Сипаттамасы (csdo:DescriptionText)
еркін нысанда мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің сипаттамасы
M.SDE.00002

3. Код результата обработки
(csdo:)
кодовое обозначение результата обработки полученного электронного документа (сведений) информационной системой участника общего процесса
M.SDE.90014
csdo:ProcessingResultCodeV2Type (M.SDT.90006)
Значение кода в соответствии с классификатором результатов обработки электронных документов и сведений
1
4. Описание
(csdo:)
описание результата обработки сведений в произвольной форме
M.SDE.00002

15. "Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (R.FP.DS.01.001) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 7-кестеде келтірілген.
7-кесте
"Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (R.FP.DS.01.001) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректердің типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
жалпы процесс хабарының кодтық белгілемесі
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар және мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгілемесі
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар және мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) нақты сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші, оған жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылған
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжатты (мәліметтерді) жасау күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгілемесі
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
тілдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріптік коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Ақпарат берген елдің коды
(fpsdo:‌Report‌Country‌Code)
ақпарат берген елдің кодтық белгілемесі
M.FP.SDE.00030
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

15. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин" (R.FP.DS.01.001) приведен в таблице 7.
Таблица 7
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений)
"Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин"
(R.FP.DS.01.001)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:EDocHeader)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:InfEnvelopeCode)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo:)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Код страны, предоставившей информацию
(fpsdo:ReportCountryCode)
кодовое обозначение страны, предоставившей информацию
M.FP.SDE.00030
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

3. Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп
(fpcdo:‌Charged‌Distributed‌Duty‌Report‌Details)
кедендік әкелу баждарын есепке жатқызу және бөлу туралы есептен ақпарат
M.FP.CDE.00020
fpcdo:‌Charged‌Distributed‌Duty‌Report‌Details‌Type (M.FP.CDT.00017)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
3.1. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
есеп берілген есепті күннің датасы (күн сайынғы мәліметтер берілген кезде) немесе есеп берілген есепті айдың соңғы күнінің датасы (ай сайынғы мәліметтер берілген кезде)
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес датаны белгілеу
1
3.2. Есептің жасалған датасы
(fpsdo:‌Report‌Date)
есептің жасалған датасы
M.FP.SDE.00031
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес датаны белгілеу
1
3.3. Алдыңғы есептің датасы
(fpsdo:‌Previous‌Report‌Date)
алдыңғы есеп берілген есепті күннің датасы (күн сайынғы мәліметтер берілген кезде) немесе алдыңғы есеп берілген есепті айдың соңғы күнінің датасы (ай сайынғы мәліметтер берілген кезде)
M.FP.SDE.00035
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес датаны белгілеу
1
3.4. Түрлендіру датасы мен уақыты
(fpsdo:‌Modification‌Date‌Time)
есепке өзгерістер енгізілген датама мен уақыт
M.FP.SDE.00036
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес дата мен уақытты белгілеу
0..1
3.5. Кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы мәліметтер
(fpcdo:‌Charged‌Distributed‌Duty‌Details)
мүше мемлекеттің уәкілетті органы жіберетін, кедендік әкелу баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы мәліметтер
M.FP.CDE.00012
fpcdo:‌Charged‌Distributed‌Duty‌Details‌Type (M.FP.CDT.00009)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..2
3.5.1. Берілетін сомалар типінің белгісі
(fpsdo:‌Daily‌Info‌Indicator)
есепте берілетін сомалар типін айқындайтын индикатор:
1 – есепті күнге сомалар туралы мәліметтер;
0 – күнтізбелік жыл басынан бастап үдемелі нәтижесі бар сомалар туралы мәліметтер
M.FP.SDE.00033
fpsdo:‌Daily‌Info‌Indicator‌Type (M.FP.SDT.00010)
Екі мәннің бір: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
1
3.5.2. Кедендік әкелу баждарының есепке жатқызылған сомалары
(fpsdo:‌Entered‌Duty‌Amount)
кедендік әкелу баждарының мүше мемлекеттің уәкілетті органының бірыңғай шотына есепке жатқызылған сомалары
M.FP.SDE.00017
fpsdo:‌Payment‌Amount‌Type (M.FP.SDT.00009)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Ең аз мән: 0.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгілемесі
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес "Анықтамалық (сыныптауыш) сәйкестендіргіштің" атрибуты айқындаған валюта сыныптауышынан әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) сыныптауыштың сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюта сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
в) ауқым
(scaleNumber атрибуты)
10 саны дәрежесінің көрсеткіші түрінде берілген ақшалай соманың ауқымы

3. Отчет о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин
(fpcdo:)
информация из отчета о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин
M.FP.CDE.00020
fpcdo:ChargedDistributedDutyReportDetailsType (M.FP.CDT.00017)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
3.1. Дата
(csdo:)
дата отчетного дня, за который представлен отчет (при передаче ежедневных сведений), или дата последнего дня отчетного месяца, за который представлен отчет (при передаче ежемесячных сведений)
M.SDE.00131
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
3.2. Дата составления отчета
(fpsdo:ReportDate)
дата составления отчета
M.FP.SDE.00031
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
3.3. Дата предыдущего отчета
(fpsdo:)
дата отчетного дня, за который был представлен предыдущий отчет (при передаче ежедневных сведений), или дата последнего дня отчетного месяца, за который был представлен предыдущий отчет (при передаче ежемесячных сведений)
M.FP.SDE.00035
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
3.4. Дата и время модификации
(fpsdo:)
дата и время внесения изменений в отчет
M.FP.SDE.00036
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
3.5. Сведения о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин
(fpcdo:ails)
сведения о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин, направляемые уполномоченным органом государства-члена
M.FP.CDE.00012
fpcdo: (M.FP.CDT.00009)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..2
3.5.1. Признак типа передаваемых сумм
(fpsdo:DailyInfoIndicator)
индикатор, определяющий тип передаваемых сумм в отчете:
1 – сведения о суммах за отчетный день;
0 – сведения о суммах нарастающим итогом с начала календарного года
M.FP.SDE.00033
fpsdo: (M.FP.SDT.00010)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
1
3.5.2. Зачисленные суммы ввозных таможенных пошлин
(fpsdo:EnteredDutyAmount)
суммы ввозных таможенных пошлин, зачисленные на единый счет уполномоченного органа государства-члена
M.FP.SDE.00017
fpsdo: (M.FP.SDT.00009)
Число в десятичной системе счисления.
Мин. значение: 0.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
1
а) код валюты
(атрибут currency)
кодовое обозначение валюты
csdo:CurrencyCodeV3Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода из классификатора валют, определенного атрибутом "Идентификатор классификатора".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) идентификатор классификатора
(атрибут currency)
идентификатор классификатора валют
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в) масштаб
(атрибут scale)
масштаб денежной суммы, представленный в виде показателя степени числа 10

csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 2.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 0.
Әдепкі мән: 0
0..1
3.5.3. Кедендік әкелу баждарын төлеу шотына орындалған есепке жатқызу сомасы
(fpsdo:‌Executed‌Account‌Duty‌Amount)
кедендік әкелу баждарын төлеу шотына есепті күнге уәкілетті орган орындаған есепке жатқызу сомасы
M.FP.SDE.00018
fpsdo:‌Payment‌Amount‌Type (M.FP.SDT.00009)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Ең аз мән: 0.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгілемесі
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес "Анықтамалық (сыныптауыш) сәйкестендіргіштің" атрибуты айқындаған валюта сыныптауышынан әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) сыныптауыштың сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюта сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
в) ауқым
(scaleNumber атрибуты)
10 саны дәрежесінің көрсеткіші түрінде берілген ақшалай соманың ауқымы
csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 2.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 0.
Әдепкі мән: 0
0..1
3.5.4. Берешекті өтеу шотына кедендік әкелу баждарының есепке жатқызылған сомалары (есепті күн)
(fpsdo:‌Score‌Duty‌Dept‌Repay‌Rept‌Day‌Amount)
берешекті өтеу шотына кедендік әкелу баждарының есепті күні есепке жатқызылған сомалары
M.FP.SDE.00026
fpsdo:‌Payment‌Amount‌Type (M.FP.SDT.00009)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Ең аз мән: 0.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгілемесі
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес "Анықтамалық (сыныптауыш) сәйкестендіргіштің" атрибуты айқындаған валюта сыныптауышынан әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) сыныптауыштың сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюта сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
в) ауқым
(scaleNumber атрибуты)
10 саны дәрежесінің көрсеткіші түрінде берілген ақшалай соманың ауқымы
csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 2.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 0.
Әдепкі мән: 0
0..1
3.5.5. Берешекті өтеу шотына кедендік әкелу баждарының есепке жатқызылған сомалары (ағымдағы күн)
(fpsdo:‌Score‌Duty‌Dept‌Repay‌Current‌Day‌Amount)
берешекті өтеу шотына кедендік әкелу баждарының ағымдағы күні есепке жатқызылған сомалары
M.FP.SDE.00025
fpsdo:‌Payment‌Amount‌Type (M.FP.SDT.00009)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Ең аз мән: 0.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгілемесі

csdo:Number2Type (M.SDT.00096)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 2.
Макс. кол-во дроб. цифр: 0.
Значение по умолчанию: 0
0..1
3.5.3. Суммы исполненных зачетов в счет уплаты ввозных таможенных пошлин
(fpsdo:)
суммы исполненных уполномоченным органом государства-члена в отчетном дне зачетов в счет уплаты ввозных таможенных пошлин
M.FP.SDE.00018
fpsdo: (M.FP.SDT.00009)
Число в десятичной системе счисления.
Мин. значение: 0.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
1
а) код валюты
(атрибут currency)
кодовое обозначение валюты
csdo:CurrencyCodeV3Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода из классификатора валют, определенного атрибутом "Идентификатор классификатора".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) идентификатор классификатора
(атрибут currency)
идентификатор классификатора валют
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в) масштаб
(атрибут scale)
масштаб денежной суммы, представленный в виде показателя степени числа 10
csdo:Number2Type (M.SDT.00096)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 2.
Макс. кол-во дроб. цифр: 0.
Значение по умолчанию: 0
0..1
3.5.4. Зачтенные суммы ввозных таможенных пошлин в счет погашения задолженности (отчетный день)
(fpsdo:)
суммы ввозных таможенных пошлин, зачтенные в отчетном дне в счет погашения задолженности
M.FP.SDE.00026
fpsdo: (M.FP.SDT.00009)
Число в десятичной системе счисления.
Мин. значение: 0.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
1
а) код валюты
(атрибут currency)
кодовое обозначение валюты
csdo:CurrencyCodeV3Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода из классификатора валют, определенного атрибутом "Идентификатор классификатора".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) идентификатор классификатора
(атрибут currency)
идентификатор классификатора валют
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в) масштаб
(атрибут scale)
масштаб денежной суммы, представленный в виде показателя степени числа 10
csdo:Number2Type (M.SDT.00096)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 2.
Макс. кол-во дроб. цифр: 0.
Значение по умолчанию: 0
0..1
3.5.5. Зачтенные суммы ввозных таможенных пошлин в счет погашения задолженности (текущий день)
(fpsdo:)
суммы ввозных таможенных пошлин, зачтенные в текущем дне в счет погашения задолженности
M.FP.SDE.00025
fpsdo: (M.FP.SDT.00009)
Число в десятичной системе счисления.
Мин. значение: 0.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
1
а) код валюты
(атрибут currency)
кодовое обозначение валюты

csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 2.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 0.
Әдепкі мән: 0
0..1
3.5.8. Кедендік әкелу баждарының орындауға қабылданбаған қайтару сомалары
(fpsdo:‌Unaccepted‌Duty‌Return‌Amount)
кедендік әкелу баждарының есепті күні ұлттық (орталық) банк қабылдамаған қайтару сомалары
M.FP.SDE.00029
fpsdo:‌Payment‌Amount‌Type (M.FP.SDT.00009)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Ең аз мән: 0.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгілемесі
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес "Анықтамалық (сыныптауыш) сәйкестендіргіштің" атрибуты айқындаған валюта сыныптауышынан әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) сыныптауыштың сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюта сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
в) ауқым
(scaleNumber атрибуты)
10 саны дәрежесінің көрсеткіші түрінде берілген ақшалай соманың ауқымы
csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 2.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 0.
Әдепкі мән: 0
0..1
3.5.9. Кедендік әкелу баждарының бөлуге жататын сомалары туралы мәліметтер
(fpcdo:‌Distributable‌Duty‌Details)
кедендік әкелу баждарының мүше мемлекеттер арасында бөлуге жататын сомалары туралы мәліметтер
M.FP.CDE.00013
fpcdo:‌Distributable‌Duty‌Details‌Type (M.FP.CDT.00011)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
2..*
*.1. Жалпы соманың белгісі
(fpsdo:‌Total‌Amount‌Indicator)
құжатта барлық мүше мемлекеттің жалпы сомасы туралы мәліметтер ("1" мәні) немесе нақты мүше мемлекеттер үшін сомалар туралы мәліметтер ("0" мәні) берілетінін көрсететін индикатор
M.FP.SDE.00032
fpsdo:‌Total‌Amount‌Indicator‌Type (M.FP.SDT.00011)
Екі мәннің бір: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
1
*.2.  Кедендік әкелу баждарының бөлуге жататын сомалары
(fpsdo:‌Distributable‌Duty‌Amount)
кедендік әкелу баждарының мүше мемлекеттер арасында бөлуге жататын сомалары
M.FP.SDE.00016
fpsdo:‌Payment‌Amount‌Type (M.FP.SDT.00009)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Ең аз мән: 0.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгілемесі
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес "Анықтамалық (сыныптауыш) сәйкестендіргіштің" атрибуты айқындаған валюта сыныптауышынан әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) сыныптауыштың сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюта сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
в) ауқым
(scaleNumber атрибуты)
10 саны дәрежесінің көрсеткіші түрінде берілген ақшалай соманың ауқымы

csdo:Number2Type (M.SDT.00096)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 2.
Макс. кол-во дроб. цифр: 0.
Значение по умолчанию: 0
0..1
3.5.8. Суммы возврата ввозных таможенных пошлин, не принятые к исполнению
(fpsdo:)
суммы возврата ввозных таможенных пошлин,
не принятые национальным (центральным) банком к исполнению в отчетном дне
M.FP.SDE.00029
fpsdo:PaymentAmountType (M.FP.SDT.00009)
Число в десятичной системе счисления.
Мин. значение: 0.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
1
а) код валюты
(атрибут currency)
кодовое обозначение валюты
csdo:CurrencyCodeV3Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода из классификатора валют, определенного атрибутом "Идентификатор классификатора".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) идентификатор классификатора
(атрибут currency)
идентификатор классификатора валют
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в) масштаб
(атрибут scale)
масштаб денежной суммы, представленный в виде показателя степени числа 10
csdo:Number2Type (M.SDT.00096)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 2.
Макс. кол-во дроб. цифр: 0.
Значение по умолчанию: 0
0..1
3.5.9. Сведения о суммах ввозных таможенных пошлин, подлежащих распределению
(fpcdo:)
сведения о суммах ввозных таможенных пошлин, подлежащих распределению между государствами-членами
M.FP.CDE.00013
fpcdo:Distributable (M.FP.CDT.00011)
Определяется областями значений вложенных элементов
2..*
*.1. Признак общей суммы
(fpsdo:)
индикатор, показывающий, что в документе передаются сведения об общей сумме всех государств-членов (значение "1") или сведения о суммах для конкретного государства-члена (значение "0")
M.FP.SDE.00032
fpsdo: (M.FP.SDT.00011)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
1
*.2. Суммы ввозных таможенных пошлин, подлежащие распределению
(fpsdo:)
суммы ввозных таможенных пошлин, подлежащие распределению между государствами-членами
M.FP.SDE.00016
fpsdo: (M.FP.SDT.00009)
Число в десятичной системе счисления.
Мин. значение: 0.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
1
а) код валюты
(атрибут currency)
кодовое обозначение валюты
csdo:CurrencyCodeV3Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода из классификатора валют, определенного атрибутом "Идентификатор классификатора".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) идентификатор классификатора
(атрибут currency)
идентификатор классификатора валют
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в) масштаб
(атрибут scale)
масштаб денежной суммы, представленный в виде показателя степени числа 10

3.6. Лауазымды тұлға
(fpcdo:‌Officer‌Details)
мүше мемлекеттің уәкілетті органының басшысы (лауазымды тұлға) туралы мәліметтер
M.FP.CDE.00007
ccdo:‌Officer‌Details‌Type (M.CDT.00031)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
3.6.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
ccdo:‌Full‌Name‌Details‌Type (M.CDT.00016)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші неиесе орташа аты)
M.SDE.00111
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
3.6.2. Лауазымның атауы
(csdo:‌Position‌Name)
қызметкер лауазымының атауы
M.SDE.00127
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
3.7. Жауапты орындаушы туралы мәліметтер
(fpcdo:‌Executor‌Details)
жауапты орындаушы туралы мәліметтер
M.FP.CDE.00019
fpcdo:‌Executor‌Details‌Type (M.FP.CDT.00016)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
3.7.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
ccdo:‌Full‌Name‌Details‌Type (M.CDT.00016)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе орташа аты)
M.SDE.00111
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1

3.6. Должностное лицо
(fpcdo:)
сведения о руководителе (уполномоченном лице) уполномоченного органа государства-члена
M.FP.CDE.00007
ccdo:OfficerDetailsType (M.CDT.00031)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
3.6.1. ФИО
(ccdo:)
фамилия, имя, отчество
M.CDE.00029
ccdo:FullNameDetailsType (M.CDT.00016)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Имя
(csdo:)
имя физического лица
M.SDE.00109
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.2. Отчество
(csdo:)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Фамилия
(csdo:)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
3.6.2. Наименование должности
(csdo:)
наименование должности сотрудника
M.SDE.00127
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
3.7. Сведения об ответственном исполнителе
(fpcdo:ExecutorDetails)
сведения об ответственном исполнителе
M.FP.CDE.00019
fpcdo: (M.FP.CDT.00016)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
3.7.1. ФИО
(ccdo:)
фамилия, имя, отчество
M.CDE.00029
ccdo:FullNameDetailsType (M.CDT.00016)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Имя
(csdo:)
имя физического лица
M.SDE.00109
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.2. Отчество
(csdo:)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Фамилия
(csdo:)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1

3.7.2. Лауазымның атауы
(csdo:‌Position‌Name)
қызметкердің лауазымының атауы
M.SDE.00127
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
3.7.3. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
байланыс құралының (арнасының) тәсілі мен сәйкестендіргіші көрсетілген байланыс деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1.  Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралы (арнасы) (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) түрінің кодтық белгілемесі
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Байланыс түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.2.  Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) түрінің атауы
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.3.  Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірін, электрондық поштаның мекенжайын және т.б. көрсету.)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1..*
3.8. Ескертпе
(csdo:‌Note‌Text)
өзгерістерге түсінік
M.SDE.00076
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
4. Жедел салыстырып тексеру хаттамасы туралы мәліметтер
(fpcdo:‌Verification‌Pro‌Details)
жедел салыстырып тексеру хаттамасы туралы мәліметтер, оның негізінде күн сайынғы ақпаратқа өзгерістер енгізіледі
M.FP.CDE.00021
fpcdo:‌Verification‌Pro‌Details‌Type (M.FP.CDT.00018)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
4.1. Ақпарат берген елдің коды
(fpsdo:‌Report‌Country‌Code)
ақпарат берген елдің кодтық белгілемесі
M.FP.SDE.00030
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

3.7.2. Наименование должности
(csdo:)
наименование должности сотрудника
M.SDE.00127
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
3.7.3. Контактный реквизит
(ccdo:)
контактный реквизит с указанием способа и идентификатора средства (канала) связи
M.CDE.00003
ccdo:CommunicationDetailsType (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код вида связи
(csdo:)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:CommunicationChannelCodeV2Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии с классификатором видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Наименование вида связи
(csdo:)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:CommunicationChannelIdType (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
3.8. Примечание
(csdo:)
пояснение к изменениям
M.SDE.00076
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
4. Сведения о протоколе оперативной сверки
(fpcdo:VerificationProDetails)
сведения о протоколе оперативной сверки, на основании которого вносятся изменения в ежедневную информацию
M.FP.CDE.00021
fpcdo:(M.FP.CDT.00018)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
4.1. Код страны, предоставившей информацию
(fpsdo:ReportCountryCode)
кодовое обозначение страны, предоставившей информацию
M.FP.SDE.00030
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес дата мен уақытты белгілеу
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
тілдің кодтық белгілемесі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріптік коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Ақпарат берген елдің коды
(fpsdo:‌Report‌Country‌Code)
ақпарат берген елдің кодтық белгілемесі
M.FP.SDE.00030
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
3. Есептің жасалған датасы
(fpsdo:‌Report‌Date)
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасының жасалған датасы
M.FP.SDE.00031
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес датаны белгілеу
1
4. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
есепте алшақтық табылған, есепті күннің немесе есепті айдың соңғы күнінің датасы
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес датаны белгілеу
1
5. Анықталған алшақтық туралы мәліметтер
(fpcdo:‌Differences‌Details)
анықталған алшақтық туралы мәліметтер
M.FP.CDE.00014
fpcdo:‌Differences‌Details‌Type (M.FP.CDT.00010)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
5.1. Алшақтық бағаны
(fpsdo:‌Graph‌Difference‌Text)
алшақтық анықталған баған
M.FP.SDE.00021
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
1
5.2. Анықталған алшақтық
(fpsdo:‌Description‌Difference‌Text)
анықталған алшақтықтың сипаттамасы
M.FP.SDE.00015
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
1
5.3. Күтілетін мән
(fpsdo:‌Expected‌Value‌Text)
күтілетін мәннің сипаттамасы
M.FP.SDE.00019
bdt:‌Text‌Type (M.BDT.00019)
Негізгі ұзындық символдарының жолы
0..1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 4 қазандағы
№ 112 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Есепке жатқызылған және бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету, сондай-ақ осындай мәліметтерді қамтитын дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу ТӘРТІБІ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Тәртіп Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мына актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;

Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo:)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Код страны, предоставившей информацию
(fpsdo:ReportCountryCode)
кодовое обозначение страны, предоставившей информацию
M.FP.SDE.00030
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
3. Дата составления отчета
(fpsdo:ReportDate)
дата составления протокола оперативной сверки полученных данных
M.FP.SDE.00031
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
4. Дата
(csdo:)
дата отчетного дня или последнего дня отчетного месяца, в отчете за который найдены расхождения
M.SDE.00131
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
5. Сведения о выявленном расхождении
(fpcdo:DifferencesDetails)
сведения о выявленном расхождении
M.FP.CDE.00014
fpcdo:(M.FP.CDT.00010)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
5.1. Графа расхождения
(fpsdo:)
графа, в которой выявлено расхождение
M.FP.SDE.00021
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
1
5.2. Выявленное расхождение
(fpsdo:)
описание выявленного расхождения
M.FP.SDE.00015
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
1
5.3. Ожидаемое значение
(fpsdo:)
описание ожидаемого значения
M.FP.SDE.00019
bdt:TextType (M.BDT.00019)
Строка символов конечной длины
0..1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 4 октября 2016 г. № 112
ПОРЯДОК
присоединения к общему процессу "Обеспечение обмена сведениями
о суммах зачисленных и распределенных ввозных таможенных
пошлин, а также формирование, ведение и использование базы
данных, содержащей такие сведения"
I. Общие положения
1. Настоящий Порядок разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза
(далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен жалпы процестерді іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Кедендік әкелу баждарының төленген, есепке жатқызылған және бөлінген сомалары туралы есептер нысандарын бекіту туралы" 2014 жылғы 2 желтоқсандағы № 222 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде электрондық деректер алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезіндегі электрондық құжаттар алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Тәртіп "Есепке жатқызылған және бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету, сондай-ақ осындай мәліметтерді қамтитын дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін (P.DS.01) (бұдан әрі – жалпы процесс) қолданысқа енгізу және жаңа қатысушының жалпы процеске қосылу рәсімдерінің құрамы мен мазмұнына қойылатын талаптарды, сондай-ақ оларды орындау кезінде жүзеге асырылатын ақпараттық өзара іс-қимылға қойылатын талаптарды айқындайды.
III. Негізгі ұғымдар
3. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"интеграцияланған жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағында көзделген техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар;
"технологиялық құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көзделген, жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттардың типтік тізбесіне енгізілген құжаттар.

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 декабря 2014 г. № 222 "Об утверждении форм отчетов об уплаченных, зачисленных и распределенных суммах ввозных таможенных пошлин";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией".
II. Область применения
2. Настоящий Порядок определяет требования к составу и содержанию процедур введения в действие общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о суммах зачисленных и распределенных ввозных таможенных пошлин, а также формирование, ведение и использование базы данных, содержащей такие сведения" (P.DS.01) (далее – общий процесс) и присоединения нового участника к общему процессу, а также требования к осуществляемому при их выполнении информационному взаимодействию.
III. Основные понятия
3. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
"документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной системы" – технические, технологические, методические и организационные документы, предусмотренные пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года);
"технологические документы" – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации общего процесса, предусмотренный пунктом 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200.

Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 4 қазандағы № 112 шешімімен бекітілген "Есепке жатқызылған және бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету, сондай-ақ осындай мәліметтерді қамтитын дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Өзара іс-қимылға қатысушылар
4. Өзара іс-қимылға қатысушылардың осы Тәртіпте көзделген рәсімдерді орындауы кезіндегі рөлдері 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлі
Р/с №
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
Жалпы процеске қосылатын қатысушы
осы Тәртіпте көзделген рәсімдерді орындайды
Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы
2
Әкімші
осы Тәртіпте көзделген рәсімдердің орындалуын үйлестіреді
Еуразиялық экономикалық комиссия
3
Жалпы процеске қатысушы
технологиялық құжаттарға сәйкес өзара іс-қимылды жүзеге асырады және жалпы процеске қосылатын қатысушымен ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеуге қатысады
Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы,
Еуразиялық экономикалық комиссия
V. Жалпы процесті қолданысқа енгізу
5. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Есепке жатқызылған және бөлінген кедендік әкелу баждарының сомалары туралы мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету, сондай-ақ осындай мәліметтерді қамтитын дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2016 жылғы 4 қазандағы № 112 шешімі күшіне енген күннен бастап Одаққа мүше мемлекеттер (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) үйлестіруімен жалпы процесті қолданысқа енгізу рәсімін орындауға кіріседі.
6. Жалпы процесті қолданысқа енгізу үшін мүше мемлекеттер осы Тәртіптің VI бөліміне сәйкес жалпы процеске қосылу рәсімінде айқындалған қажетті іс-шараларды орындауға тиіс.
7. Сыртқы және өзара сауданың интерацияланған ақпараттық жүйесіне мемлекетаралық сынақтар жүргізу жөніндегі комиссияның ұсынымдары негізінде Комиссия Алқасы жалпы процесті қолданысқа енгізу туралы өкім қабылдайды.
8. Сыртқы және өзара сауданың интерацияланған ақпараттық жүйесіне мемлекетаралық сынақтар жүргізу жөніндегі комиссияның жалпы процестің қолданысқа енгізуге дайындығы туралы ұсынымдарын қабылдау үшін мүше мемлекеттердің барлығы мен Комиссияның ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеу нәтижелері негіз болуы мүмкін.

Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса " Обеспечение обмена сведениями о суммах зачисленных и распределенных ввозных таможенных пошлин, а также формирование, ведение и использование базы данных, содержащей такие сведения", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 4 октября 2016 г. № 112 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия
4. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур, предусмотренных настоящим Порядком, приведены в таблице 1.
Таблица 1
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование роли
Описание роли
Участник,
выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
выполняет процедуры, предусмотренные настоящим Порядком
уполномоченный орган государства – члена Союза
2
Администратор
координирует выполнение процедур, предусмотренных настоящим Порядком
Евразийская экономическая комиссия
3
Участник общего процесса
осуществляет взаимодействие в соответствии с технологическими документами и участвует в тестировании информационного взаимодействия с присоединяющимся участником общего процесса
уполномоченный орган
государства – члена Союза, Евразийская экономическая комиссия
V. Введение общего процесса в действие
5. С даты вступления в силу Решения Коллегии Комиссии от 4 октября 2016 г. № 112 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о суммах зачисленных и распределенных ввозных таможенных пошлин, а также формирование, ведение и использование базы данных, содержащей такие сведения" государства – члены Союза (далее – государства-члены) при координации Евразийской экономической комиссии (далее – Комиссия) приступают к выполнению процедуры введения в действие общего процесса.
6. Для введения в действие общего процесса государствами-членами должны быть выполнены необходимые мероприятия, определенные процедурой присоединения к общему процессу в соответствии с разделом VI настоящего Порядка.
7. На основании рекомендаций комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли Коллегия Комиссии принимает распоряжение о введении в действие общего процесса.
8. Основанием для принятия рекомендации комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли о готовности общего процесса к введению в действие являются результаты тестирования информационного взаимодействия между информационными системами всех государств-членов и Комиссии.