"Еуразиялық экономикалық одақтың фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 127 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың 30-тармағына сәйкес (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
"Еуразиялық экономикалық одақтың фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
"Еуразиялық экономикалық одақтың фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Еуразиялық экономикалық одақтың фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы;
"Еуразиялық экономикалық одақтың фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.
2. Осы Шешіммен бекітілген Сипаттамада көзделген электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының техникалық схемаларын әзірлеу және оларды сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімінде орналастыруды қамтамасыз етуді Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін жасау және дамыту жұмыстарын үйлестіру құзіретіне кіретін Еуразиялық экономикалық комиссияның департаменті жүзеге асырады деп белгіленсін.

О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза"
Решение Коллегии Евразийской Экономической Комиссии от 25 октября 2016 года № 127
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза»;
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза»;
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза»;
Порядок присоединения к общему процессу «Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза».
2. Установить, что разработка технических схем структур электронных документов и сведений, предусмотренных Описанием, утвержденным настоящим Решением, и обеспечение их размещения в реестре структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли, осуществляются департаментом Евразийской экономической комиссии, в компетенцию которого входит координация работ по созданию и развитию интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза.

3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 25 қазандағы
№ 127 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одақтың фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл ҚАҒИДАЛАРЫ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2014 жылғы 23 желтоқсандағы Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі дәрілік заттар айналысының бірыңғай қағидаттары мен қағидалары туралы келісім;
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі дәрілік заттар айналысының бірыңғай қағидаттары мен қағидалары туралы келісімді іске асыру туралы" 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 108 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде Жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
II. Қолданылу аясы
2. Осы Қағидалар "Еуразиялық экономикалық одақтың фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде орындалатын рәсімдер сипаттамасын қоса алғанда, осы жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың тәртібі мен шарттарын айқындау мақсатында әзірленді.

3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии         Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 25 октября 2016 года № 127
Правила
информационного взаимодействия при реализации средствами
интегрированной информационной системы внешней и взаимной
торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование
единого реестра фармацевтических инспекторов
Евразийского экономического союза»
I. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Соглашение о единых принципах и правилах обращения лекарственных средств в рамках Евразийского экономического союза от 23 декабря 2014 года;
Решение Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 108 «О реализации Соглашения о единых принципах и правилах обращения лекарственных средств в рамках Евразийского экономического союза»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 «О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 «Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 «О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 «О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 «Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией».
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса «Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза» (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.

3. Жалпы процеске қатысушылар осы Қағидаларды жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операциялардың орындалу тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйе компоненттерін әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады .
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторластыру" - жалпы процеске белгілі бір қатысушыға белгілі бір іс-қимылдарды орындау құқығын беру;
"тізілім" - Одаққа мүше мемлекеттер мен Еуразиялық экономикалық комиссияның ақпараттық өзара іс-қимылы негізінде сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін пайдалана отырып қалыптастырылатын Одаққа мүше мемлекеттердің фармацевтикалық инспекторлары туралы мәліметтерді қамтитын жалпы ақпараттық қор.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын "жалпы процесс рәсімдерінің тобы", "жалпы процестің ақпараттық нысаны", "орындаушы", "жалпы процесс операциясы", "жалпы процесс рәсімі" және "жалпы процеске қатысушы" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде Жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесімен айқындалған мағыналарда қолданылады.
IV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер
5. Жалпы процестің толық атауы: "Еуразиялық экономикалық одақтың фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану".
6. Жалпы процесті кодпен белгілеу: Р.ММ.09, 1.0.0. нұсқасы.
1. Жалпы процестің мақсаты мен міндеттері
7. Жалпы процестің мақсаты дәрілік заттар айналымы саласында жалпы ақпараттық кеңістік құру есебінен Одақ шеңберінде фармацевтикалық инспекторлар туралы ақпарат алмасумен байланысты шығындарды төмендету үшін алғышарттар жасау болып табылады.
8. Жалпы процесс мақсатына қол жеткізу үшін мынадай міндеттерді шешу қажет:
а) сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі шеңберінде (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) Одақтың фармацевтикалық инспекторлары туралы (бұдан әрі – фармацевтикалық инспекторлар) мәліметтерді қамтитын ақпараттық ресурс құру, оның қалыптастыру мен жүргізуді Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) жүзеге асырады;
б) Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының (бұдан әрі – мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары) Одақтың фармацевтикалық инспекторлары тізілімінің (бұдан әрі – тізілім) мәліметтерін интеграцияланған жүйе құралдары арқылы электрондық түрде және автоматтандырылған режимде алу мүмкіндігін қамтамасыз ету;
в) мүдделі тұлғалардың және Комиссия қызметкерлерінің тізілімде қамтылған өзекті, толық және шынайы ақпаратты Одақтың ақпараттық порталы құралдары арқылы алу мүмкіндігін қамтамасыз ету;
г) тізілімді қалыптастырған және жүргізген кезде бірыңғай сыныптауыштар мен анықтамалықтарды пайдалануды қамтамасыз ету.

3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящих Правил используются понятия, которые означают следующее:
«авторизация» – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
«реестр» – общий информационный ресурс, содержащий сведения о фармацевтических инспекторах государств – членов Союза, формируемый с использованием интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли на основе информационного взаимодействия государств – членов Союза и Евразийской экономической комиссии.
Понятия «группа процедур общего процесса», «информационный объект общего процесса», «исполнитель», «операция общего процесса», «процедура общего процесса» и «участник общего процесса», используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: «Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза».
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.MM.09, версия 1.0.0.
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целью общего процесса является создание предпосылок для снижения издержек, связанных с обменом информацией о фармацевтических инспекторах в рамках Союза, за счет создания общего информационного пространства в сфере обращения лекарственных средств.
8. Для достижения цели общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) создать в рамках интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли (далее – интегрированная система) содержащий сведения о фармацевтических инспекторах Союза (далее – фармацевтические инспектора) информационный ресурс, формирование и ведение которого осуществляется Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия);
б) обеспечить уполномоченным органам государств – членов Союза (далее – уполномоченные органы государств-членов) возможность получения средствами интегрированной системы в электронном виде и в автоматизированном режиме сведений реестра фармацевтических инспекторов Союза (далее – реестр);
в) обеспечить заинтересованным лицам и сотрудникам Комиссии возможность получения актуальной, полной и достоверной информации, содержащейся в реестре, средствами информационного портала Союза;
г) обеспечить использование единых классификаторов и справочников при формировании и ведении реестра.

2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылар тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылар тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
Одақтың мынадай:
фармацевтикалық инспекторлар мен тізілімнің жаңартылуы туралы мәліметтер алу; мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының сұрау салуы бойынша интеграцияланған жүйе арқылы тізілімнен мәліметтер алу; Одақ ақпараттық порталы тізіліміндегі мәліметтерге қолжетімділікті қамтамасыз ету бөлігінде тізілімді қалыптастыруды және жүргізуді қамтамасыз етуге жауап беретін органы
P.MM.09.ACT.001
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
мүше мемлекеттің тізілімді қалыптастыру үшін, сондай-ақ тізілім мәліметтерін пайдалануға Комиссияға интеграцияланған жүйе арқылы фармацевтикалық инспекторлар туралы мәліметтер ұсынуға уәкілетті атқарушы билік органы
P.MM.09.ACT.002
мүдделі тұлға
өз іс-әрекетінде тізілімнен алынған мәліметтерді пайдаланатын заңды немесе жеке тұлға, тізілімнен ақпаратты Одақтың ақпараттық порталынан сұратады
3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс өзінің мақсаттары бойынша топтастырылған рәсімдердің жиынтығын білдіреді:
а) тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімі;
б) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының сұрау салулары бойынша тізілімнен мәліметтер алу рәсімдері.
11. Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан алынған мәліметтер негізінде тізілімді қалыптастыру, сондай-ақ тізілімге енгізілген фармацевтикалық инспекторлар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына интеграцияланған жүйе құралдарымен, сондай-ақ мүдделі тұлғаларға Комиссия бекітетін Одақ фармацевтикалық инспекторлары тізілімін қалыптастыру және жүргізу тәртібінде (бұдан әрі – тізілімді қалыптастыру және жүргізу тәртібі) көзделген көлемде Одақ ақпараттық порталы құралдарымен ұсыну жүзеге асырылады.
Тізілімді қалыптастыру кезінде тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобына енгізілген жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:
мәліметтерді тізілімге енгізу;
тізілімдегі мәліметтерді өзгерту;
мәліметтерді тізілімнен алып тастау.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ақпарат ұсыну кезінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының сұрау салулары бойынша тізілімнен мәліметтер алу рәсімдерінің тобына енгізілген жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:
тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтер алу;
тізілімнен мәліметтер алу;
тізілімнен өзгертілген мәліметтер алу.
Көрсетілген мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 127 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл Регламентіне (бұдан әрі – ақпараттық өзара іс-қимыл Регламенті) сәйкес жүзеге асырылады.
Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 127 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасына (бұдан әрі – электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтары мен құрылымының Сипаттамасы) сәйкес болуы тиіс.

2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
орган Союза, отвечающий за обеспечение формирования и ведения реестра в части:
получения сведений о фармацевтических инспекторах и обновления реестра;
представления сведений из реестра через интегрированную систему по запросам уполномоченных органов государств-членов;
обеспечения доступа к сведениям реестра на информационном портале Союза
P.MM.09.ACT.001
уполномоченный орган государства-члена
орган исполнительной власти государства-члена, уполномоченный на представление сведений о фармацевтических инспекторах через интегрированную систему в Комиссию для формирования реестра, а также на использование сведений реестра
P.MM.09.ACT.002
заинтересованное лицо
юридическое или физическое лицо, использующее в своей деятельности сведения из реестра, запрашивает информацию из реестра на информационном портале Союза
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
а) процедуры формирования и ведения реестра;
б) процедуры получения сведений из реестра по запросам уполномоченных органов государств-членов.
11. При выполнении процедур общего процесса осуществляются формирование реестра на основании сведений, полученных от уполномоченных органов государств-членов, а также представление сведений о фармацевтических инспекторах, включенных в реестр, уполномоченным органам государств-членов средствами интегрированной системы, а также заинтересованным лицам средствами информационного портала Союза в объеме, предусмотренном порядком формирования и ведения реестра фармацевтических инспекторов Союза, утверждаемым Комиссией (далее – порядок формирования и ведения реестра).
При формировании реестра выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур формирования и ведения реестра:
включение сведений в реестр;
изменение сведений в реестре;
исключение сведений из реестра.
При представлении информации уполномоченным органам государств-членов выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур получения сведений из реестра по запросам уполномоченных органов государств-членов:
получение сведений о дате и времени обновления реестра;
получение сведений из реестра;
получение измененных сведений из реестра.
Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза», утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии  от 25 октября 2016 г. № 127 (далее – Регламент информационного взаимодействия).
Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза», утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 127 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

12. Келтірілген жалпы процесс құрылымының сипаттамасы 1-суретте ұсынылған.
1-сурет. Жалпы процесс құрылымы
13. Операциялардың тәптіштелген сипаттамасын қоса алғанда өзінің мақсаты бойынша топтастырылған жалпы процесс рәсімдерін орындау тәртібі осы Қағидалардың VIII-бөлімінде келтірілген.
14. Рәсімнің әрбір тобы үшін жалпы процесс рәсімдері мен оларды орындау тәртібі арасындағы байланысты көрсететін жалпы схема келтіріледі. Рәсімдердің жалпы схемасы UML (модельдеудің біріздендірілген тілі - Unified Modeling Language) графикалық нотациясын пайдалана отырып құрылған және мәтіндік сипаттаумен қамтылған.
4. Тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобы
15. Тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімін орындау мүше мемлекеттің уәкілетті органы фармацевтикалық инспекторды тағайындау не оның уәкілеттігін доғару туралы шешім қабылдаған сәттен бастап, сондай-ақ ол жайлы мәліметтерді өзгерту қажет болған жағдайда басталады.
Тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімін орындау кезінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді қалыптастырады және оны Комиссияға ұсынады.
Фармацевтикалық инспекторды тағайындау туралы шешім қабылданған жағдайда "Мәліметтерді тізілімге енгізу" (Р.ММ.09.РRС.001) рәсімі орындалады.
Фармацевтикалық инспектор туралы мәліметті өзгерту қажеттігі туындаған кезде "Тізілімдегі мәліметтерді өзгерту" (Р.ММ.09.РRС.002) рәсімі орындалады.
Фармацевтикалық инспектордың уәкілеттігі тоқтатылған жағдайда "Мәліметтерді тізілімнен алып тастау" (Р.ММ.09.РRС.003) рәсімі орындалады.
16. Келтірілген тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобының сипаттамасы 2-суретте ұсынылған.
2-сурет. Тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімі тобының жалпы схемасы
17. Тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімі тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
Тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімі тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.09.PRC.001
мәліметтерді тізілімге енгізу
мүше мемлекеттің уәкілетті органы тұлғаны фармацевтикалық инспектор етіп тағайындау туралы шешім қабылдағаннан кейін тізілімге фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді енгізу үшін арналған. Рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының Комиссияға фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді ұсынуын, мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді, мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтиды
P.MM.09.PRC.002
тізілімдегі мәліметтерді өзгерту
тізілімдегі фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді өзгерту үшін арналған. Рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының Комиссияға өзгертілген мәліметтерді ұсынуын, мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді, және оларды Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтиды

12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур формирования и ведения реестра
15. Выполнение процедур формирования и ведения реестра начинается с момента принятия уполномоченным органом  осударства-члена решения о назначении фармацевтического инспектора либо о прекращении его полномочий, а также в случае необходимости изменения сведений о нем.
При выполнении процедур формирования и ведения реестра уполномоченный орган государства-члена формирует и представляет в Комиссию сведения о фармацевтическом инспекторе.
В случае принятия решения о назначении фармацевтического инспектора выполняется процедура «Включение сведений в реестр» (P.MM.09.PRC.001).
При возникновении необходимости изменения сведений о фармацевтическом инспекторе выполняется процедура «Изменение сведений в реестре» (P.MM.09.PRC.002).
В случае прекращения полномочий фармацевтического инспектора выполняется процедура «Исключение сведений из реестра» (P.MM.09.PRC.003).
16. Приведенное описание группы процедур формирования и ведения реестра представлено на рисунке 2.
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования и ведения реестра, приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих
в группу процедур формирования и ведения реестра
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.09.PRC.001
включение сведений в реестр
предназначена для включения сведений о фармацевтическом инспекторе в реестр после принятия уполномоченным органом государства-члена решения о назначении лица фармацевтическим инспектором. Процедура включает в себя представление уполномоченным органом государства-члена в Комиссию сведений о фармацевтическом инспекторе, прием и обработку сведений, опубликование сведений на информационном портале Союза
P.MM.09.PRC.002
изменение сведений в реестре
предназначена для изменения сведений о фармацевтическом инспекторе в реестре. Процедура включает в себя представление уполномоченным органом государства-члена в Комиссию изменяемых сведений, прием и обработку сведений и их опубликование на информационном портале Союза

P.MM.09.PRC.003
мәліметтерді тізілімнен алып тастау
фрамацевтикалық инспектор қызметін тоқтатқан кезде фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді алып тастау үшін арналған. Рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының Комиссияға алып тасталынатын мәліметтерді ұсынуын, мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді, мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтиды
5. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының сұрау салулары бойынша тізілімнен мәліметтер алу рәсімі тобы
18. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының сұрау салулары бойынша тізілімнен мәліметтер алу рәсімдері мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан тиісті сұрау салу алынған кезде орындалады.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының тізілімде қамтылған мәліметтерді ұсынуы рәсімін орындау шеңберінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен түсетін мынадай түрдегі сұрау салулар өңделеді:
тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерге сұрау салу;
тізілімнен мәліметтерге сұрау салу;
тізілімнен өзгертілген мәліметтерге сұрау салу.
Тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерге сұрау салуды мүше мемлекеттің уәкілетті органы тізілімнен өзгертілген мәліметтерге сұрау салу қажеттігін бағалау мақсатында орындайды. Сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтер алу" (Р.ММ.09.РRС.004) рәсімі орындалады.
Тізілімнен алынатын мәліметтерге сұрау салуды мүше мемлекеттің уәкілетті органы тізілімге енгізілген, Комиссияда сақталатын фармацевтикалық инспекторлар туралы мәліметтерді алу мақсатында орындайды. Тізілімде қамтылатын мәліметтер белгілі бір күнге қатысты жағдай бойынша сұралады. Сұрау салуды жүзеге асырған кезде "Тізілімнен мәліметтер алу" (Р.ММ.09.РRС.005) рәсімі орындалады.
Тізілімге енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу кезінде сұрау салуда көрсетілген сәттен бастап осы сұрау салуды орындағанға дейін тізілімге енгізілген немесе өзгертілген мәліметтер ұсынылады. Сұрау салуды жүзеге асырған кезде "Тізілімнен өзгертілген мәліметтер алу" (Р.ММ.09.РRС.006) рәсімі орындалады.
19. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының сұрау салулары бойынша тізілімнен мәліметтер алу рәсімі тобының сипаттамасы 3-суретте ұсынылған.
3-сурет. мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының сұрау салулары бойынша тізілімнен мәліметтер алу рәсімі тобының жалпы схемасы
20. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының сұрау салулары бойынша тізілімнен мәліметтер алу рәсімі тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының сұрау салулары бойынша тізілімнен мәліметтер алу рәсімі тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

P.MM.09.PRC.003
исключение сведений из реестра
предназначена для исключения сведений о фармацевтическом инспекторе из реестра при прекращении деятельности фармацевтическим инспектором. Процедура включает в себя представление уполномоченным органом государства-члена в Комиссию исключаемых сведений, прием и обработку сведений, опубликование сведений на информационном портале Союза
5. Группа процедур получения сведений из реестра
по запросам уполномоченных органов государств-членов
18. Процедуры получения сведений из реестра по запросам уполномоченных органов государств-членов выполняются при получении соответствующего запроса от уполномоченных органов государств-членов.
В рамках выполнения процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в реестре, обрабатываются следующие виды запросов, поступающих от информационных систем уполномоченных органов государств-членов:
запрос сведений о дате и времени обновления реестра;
запрос сведений из реестра;
запрос измененных сведений из реестра.
Запрос сведений о дате и времени обновления реестра выполняется уполномоченным органом государства-члена с целью оценки необходимости запроса измененных сведений из реестра. При осуществлении запроса выполняется процедура «Получение сведений о дате и времени обновления реестра» (P.MM.09.PRC.004).
Запрос сведений из реестра выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена хранящихся в Комиссии сведений о фармацевтических инспекторах, включенных в реестр. Сведения, содержащиеся в реестре, запрашиваются по состоянию на определенную дату. При осуществлении запроса выполняется процедура «Получение сведений из реестра» (P.MM.09.PRC.005).
При запросе информации об изменениях, внесенных в реестр, представляются сведения, которые были добавлены в реестр или изменены начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. При осуществлении запроса выполняется процедура «Получение измененных сведений из реестра» (P.MM.09.PRC.006).
19. Приведенное описание группы процедур получения сведений из реестра по запросам уполномоченных органов государств-членов представлено на рисунке 3.
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения сведений из реестра по запросам уполномоченных органов государств-членов, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу
процедур получения сведений из реестра по запросам
уполномоченных органов государств-членов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

P.MM.09.PRC.004
тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтер алу
рәсім интеграцияланған жүйе арқылы мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен алынған сұрау салулар бойынша тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерді ұсыну үшін арналған
P.MM.09.PRC.005
тізілімнен мәліметтерді алу
рәсім тізілімде қамтылған мәліметтерді алу үшін арналған
P.MM.09.PRC.006
тізілімнен өзгертілген мәліметтер алу
рәсім интеграцияланған жүйе арқылы мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен алынған сұрау салулар бойынша тізілімнен өзгертілген мәліметтерді ұсыну үшін арналған
V. Жалпы процестің ақпараттық нысандары
21. Олар туралы немесе солардан алынған мәліметтер жалпы процеске қатысушылар арасындағы өзара іс-қимыл процесінде берілетін ақпараттық нысандардың тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
Ақпараттық нысандар тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.09.BEN.001
тізілім
Одақтың фармацевтикалық инспекторлары туралы мәліметтерді қамтитын ақпараттық ресурс
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауапкершілігі
22. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын Комиссияның лауазымды адамдары мен қызметкерлерін мәліметтер берудің уақытылығы мен толықтығын қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды орындамағаны үшін әкімшілік жауапкершілікке тарту 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа, Одақ құқығын құрайтын өзге де халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес, ал мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының лауазымды адамдары мен қызметкерлері мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары
23. Жалпы процесс анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Тип
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.019
әлем елдерінің сыныптауышы
сыныптауыш
ISO 3166-1 стандартына сәйкес елдер атауларының тізбесін және олардың кодтарын қамтиды
P.CLS.054
ұйымдастыру-құқықтық нысандарының сыныптауышы
сыныптауыш
ұйымдастыру-құқықтық нысандарының кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.089
біліктілік дәрежелерінің сыныптауышы
сыныптауыш
біліктілік дәрежелері кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.091
білімі бойынша мамандықтардың сыныптауышы
сыныптауыш
білімі бойынша мамандықтардың кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.092
қызметшілер лауазымдарының сыныптауышы
сыныптауыш
қызметшілер лауазымдарының кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.093
ғылыми дәрежелер сыныптауышы
сыныптауыш
ғылыми дәрежелер кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды

P.MM.09.PRC.004
получение сведений о дате и времени обновления реестра
процедура предназначена для представления сведений о дате и времени обновления реестра по запросам от информационных систем уполномоченных органов государств-членов через интегрированную систему
P.MM.09.PRC.005
получение сведений из реестра
процедура предназначена для получения сведений, содержащихся в реестре
P.MM.09.PRC.006
получение измененных сведений из реестра
процедура предназначена для представления измененных сведений из реестра по запросам от информационных систем уполномоченных органов государств-членов через интегрированную систему
V. Информационные объекты общего процесса
21. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.09.BEN.001
реестр
информационный ресурс, содержащий сведения о фармацевтических инспекторах Союза
VI. Ответственность участников общего процесса
22. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений, участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии, осуществляется в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов государств-членов – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса
23. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.019
классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень наименований стран и их коды в соответствии со стандартом ISO 3166-1
P.CLS.054
классификатор организационно-правовых форм
классификатор
содержит перечень кодов и наименований организационно-правовых форм
P.CLS.089
классификатор квалификационных степеней
классификатор
содержит перечень кодов и наименований квалификационных степеней
P.CLS.091
классификатор специальностей по образованию
классификатор
содержит перечень кодов и наименований специальностей по образованию
P.CLS.092
классификатор должностей служащих
классификатор
содержит перечень кодов и наименований должностей служащих
P.CLS.093
классификатор ученых степеней
классификатор
содержит перечень кодов и наименований ученых степеней

P.MM.09.CLS.001
дәрілік заттарды өндіруші мекемелердің тексеру жүргізілетін қызметтерінің анықтамалығы
анықтама
дәрілік заттарды өндіру саласындағы өндірістік қызметтер түрлерінің тізбесін қамтиды
VIII. Жалпы процесс рәсімдері
1. Тізілімді қалыптастыру мен жүргізу рәсімі "Мәліметтерді тізілімге енгізу" (Р.ММ.09.РRС.001) рәсімі
24. "Мәліметтерді тізілімге енгізу" (Р.ММ.09.РRС.001) рәсімін орындау схемасы 4-суретте берілген.
4-сурет. "Мәліметтерді тізілімге енгізу" (Р.ММ.09.РRС.001) рәсімін орындау схемасы
25. "Мәліметтерді тізілімге енгізу" (Р.ММ.09.РRС.001) рәсімін мүше мемлекеттің уәкілетті органы тұлғаны фармацевтикалық инспектор қылып тағайындау туралы шешім қабылдаған жағдайда орындайды.
26. Бірінші "Тізілімге енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" (Р.ММ.09.ОРR.001) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижесі бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы оларды тізілімге енгізу үшін фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
27. Комиссия тізілімге енгізілетін фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді алған кезде "Тізілімге енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (Р.ММ.09.ОРR.002) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижесі бойынша фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер тізілімге енгізіледі. Мәліметтерді тізілімге енгізу нәтижелері туралы хабарлама мәліметтерді ұсынған мүше мемлекеттің уәкілетті органына беріледі.
28. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы мәліметтердің тізілімге енгізілу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде "Мәліметтердің тізілімге енгізілу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (Р.ММ.09.ОРR.003) операциясы орындалады, ол орындалған кезде аталған хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
29. "Тізілімге енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (Р.ММ.09.ОРR.002) операциясы орындалған кезде "Тізілімге енгізілген мәліметтерді жариялау" (Р.ММ.09.ОРR.004) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижесі бойынша жаңартылған тізілім Одақтың ақпараттық порталында тізілімді қалыптастыру және жүргізу тәртібімен көзделген көлемде жарияланады.
30. Комиссияда фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді өңдеу, оны тізілімге енгізу және Одақтың ақпараттық порталында тізілімді жариялау "Мәліметтерді тізілімге енгізу" (Р.ММ.09.РRС.001) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
31. "Мәліметтерді тізілімге енгізу" (Р.ММ.09.РRС.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
"Мәліметтерді тізілімге енгізу" (Р.ММ.09.РRС.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.09.OPR.001
тізілімге енгізу үшін мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 7-кестесінде келтірілген
P.MM.09.OPR.002
тізілімге енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 8-кестесінде келтірілген
P.MM.09.OPR.003
мәліметтердің тізілімге енгізілу нәтижелері туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 9-кестесінде келтірілген
P.MM.09.OPR.004
тізілімге енгізілген мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 10-кестесінде келтірілген
7-кесте
"Тізілімге енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" (Р.ММ.09.ОРR.001) операциясының сипаттамасы
Рет №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.09.OPR.001
2
Операцияның атауы
тізілімге енгізу үшін мәдіметтерді ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарттары
фармацевтикалық инспекторды тағайындау туралы шешім қабылданған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасына сәйкес болуы тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияға жібереді
7
Нәтижелері
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер тізілімді жаңарту және оны Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін ұсынылды
8-кесте
"Тізілімге енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (Р.ММ.09.ОРR.002) операциясының сипаттамасы
Рет №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.09.OPR.002
2
Операцияның атауы
тізілімге енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарттары
орындаушы тізілімге енгізу үшін фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Тізілімге енгізу үшін мәдіметтерді ұсыну" (P.MM.09.OPR.001) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасына сәйкес болуы тиіс. Авторластырылуы қажет, мәліметтер тек мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсынылады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы мәліметтерді қабылдайды және оларды Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді. Тексеру сәтті орындалған жағдайда орындаушы жаңа мәліметтерді тізілімге енгізуді жүзеге асырады, мәліметтердің жаңартылу күні мен уақытын толтырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтердің қосылуына сәйкес болатын өңдеу нәтижесінің коды бар хабарлама жібереді
7
Нәтижелері
фармацевтикалық инспектор туралы тізілімге енгізілетін мәліметтер өңделді, мәліметтерді тізілімге енгізу нәтижелері туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
9-кесте
"Мәліметтердің тізілімге енгізілу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (Р.ММ.09.ОРR.003) операциясының сипаттамасы
Рет №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.09.OPR.003
2
Операцияның атауы
мәліметтердің тізілімге енгізілу нәтижелері туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарттары
орындаушы мәліметтердің тізілімге енгізілу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Тізілімге енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.09.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасына сәйкес болуы тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелері
мүше мемлекеттің уәкілетті органы мәліметтердің тізілімге енгізілу нәтижелері туралы хабарламаны алды
10-кесте
"Тізілімге енгізілген мәліметтерді жариялау" (Р.ММ.09.ОРR.004) операциясының сипаттамасы
Рет №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.09.OPR.004
2
Операцияның атауы
тізілімге енгізілген мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарттары
мәліметтер тізілімге енгізілген кезде жарияланады ("Тізілімге енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.09.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтер тізілімді қалыптастыру және жүргізу тәртібінде көзделген көлемде жарияланады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы тізілімнің Одақтың ақпараттық порталында жариялануын қамтамасыз етеді
7
Нәтижелері
енгізілген мәліметтерді қамтитын тізілім Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
"Тізілімдегі мәліметтерді өзгерту" (Р.ММ.09.РRС.002) рәсімі

P.MM.09.CLS.001
справочник инспектируемых видов деятельности организаций-производителей лекарственных препаратов
справочник
содержит перечень видов производственной деятельности в сфере производства лекарственных средств
VIII. Процедуры общего процесса
1. Процедуры формирования и ведения реестра
Процедура «Включение сведений в реестр» (P.MM.09.PRC.001)
24. Схема выполнения процедуры «Включение сведений в реестр» (P.MM.09.PRC.001) представлена на рисунке 4.
25. Процедура «Включение сведений в реестр» (P.MM.09.PRC.001) выполняется уполномоченным органом государства-члена в случае принятия решения о назначении лица фармацевтическим инспектором.
26. Первой выполняется операция «Представление сведений для включения в реестр» (P.MM.09.OPR.001), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения о фармацевтическом инспекторе для включения их в реестр.
27. При получении Комиссией сведений о фармацевтическом инспекторе, включаемых в реестр, выполняется операция «Прием и обработка сведений для включения в реестр» (P.MM.09.OPR.002), по результатам выполнения которой сведения о фармацевтическом инспекторе включаются в реестр. Уведомление о результатах включения сведений в реестр передается в уполномоченный орган государства-члена, представившего сведения.
28. При получении уполномоченным органом государства-члена уведомления о результатах включения сведений в реестр выполняется операция «Получение уведомления о результатах включения сведений в реестр» (P.MM.09.OPR.003), при выполнении которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
29. В случае выполнения операции «Прием и обработка сведений для включения в реестр» (P.MM.09.OPR.002) выполняется операция «Опубликование сведений, включенных в реестр» (P.MM.09.OPR.004), по результатам выполнения которой обновленный реестр опубликовывается на информационном портале Союза в объеме, предусмотренном порядком формирования и ведения реестра.
30. Результатами выполнения процедуры «Включение сведений в реестр» (P.MM.09.PRC.001) являются обработка в Комиссии сведений о фармацевтическом инспекторе, включение их в реестр и опубликование реестра на информационном портале Союза.
31. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры «Включение сведений в реестр» (P.MM.09.PRC.001), приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры «Включение сведений в реестр» (P.MM.09.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.09.OPR.001
представление сведений для включения в реестр
приведено в таблице 7 настоящих Правил
P.MM.09.OPR.002
прием и обработка сведений для включения в реестр
приведено в таблице 8 настоящих Правил
P.MM.09.OPR.003
получение уведомления о результатах включения сведений в реестр
приведено в таблице 9 настоящих Правил
P.MM.09.OPR.004
опубликование сведений, включенных в  реестр
приведено в таблице 10 настоящих Правил
Таблица 7
Описание операции «Представление сведений
для включения в реестр» (P.MM.09.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.09.OPR.001
2
Наименование операции
представление сведений для включения в реестр
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при принятии решения о назначении фармацевтического инспектора
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сведения о фармацевтическом инспекторе и направляет их в Комиссию в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
представлены сведения о фармацевтическом инспекторе для обновления реестра и опубликования его на информационном портале Союза
Таблица 8
Описание операции «Прием и обработка сведений
для включения в реестр» (P.MM.09.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.09.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для включения в реестр
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о фармацевтическом инспекторе для включения в реестр (операция «Представление сведений для включения в реестр» (P.MM.09.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
В случае успешного выполнения проверки исполнитель осуществляет включение новых сведений в реестр, заполняет дату и время обновления сведений и направляет уполномоченному органу государства-члена уведомление с кодом результата обработки, соответствующим добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения о фармацевтическом инспекторе, включаемые в реестр, обработаны, уведомление о результатах включения сведений в реестр направлено в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 9
Описание операции «Получение уведомления о результатах
включения сведений в реестр» (P.MM.09.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.09.OPR.003
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах включения сведений в реестр
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах включения сведений в реестр (операция «Прием и обработка сведений для включения в реестр» (P.MM.09.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уполномоченным органом государства-члена получено уведомление о результатах включения сведений в реестр
Таблица 10
Описание операции «Опубликование сведений,
включенных в реестр» (P.MM.09.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.09.OPR.004
2
Наименование операции
опубликование сведений, включенных в реестр
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при включении сведений в реестр (операция «Прием и обработка сведений для включения в реестр» (P.MM.09.OPR.002))
5
Ограничения
сведения опубликовываются в объеме, предусмотренном порядком формирования и ведения реестра
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование реестра на информационном портале Союза
7
Результаты
реестр, содержащий включенные сведения, опубликован на информационном портале Союза
Процедура «Изменение сведений в реестре» (P.MM.09.PRC.002)

32. "Тізілімдегі мәліметтерді өзгерту" (Р.ММ.09.РRС.002) рәсімін орындау схемасы 5-суретте берілген.
5-сурет. "Тізілімдегі мәліметтерді өзгерту" (Р.ММ.09.РRС.002) рәсімін орындау схемасы
33. "Тізілімдегі мәліметтерді өзгерту" (Р.ММ.09.РRС.002) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органында фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу қажеттігі туындаған кезде орындалады.
34. Бірінші "Тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну" (Р.ММ.09.ОРR.005) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижесі бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы тізілімге енгізу үшін фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
35. Комиссия тізілімге өзгерістер енгізу үшін фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер алған кезде "Тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (Р.ММ.09.ОРR.006) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша тиісті мәліметтер тізілімде өзгертіледі. Тізілімдегі мәліметтердің өзгеру нәтижелері туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына беріледі.
36. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы тізілімдегі мәліметтердің өзгеру нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде "Тізілімдегі мәліметтердің өзгеру нәтижелері туралы хабарламаны алу" (Р.ММ.09.ОРR.007) операциясы орындалады, оны орындау кезінде көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
37. "Тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (Р.ММ.09.ОРR.006) операциясы орындалған жағдайда "Тізілімде мәліметтерді жариялау мүмкіндігін тексеру" (Р.ММ.09.ОРR.008) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша Комиссия Одақтың ақпараттық порталында мәліметтерді жариялау мүмкіндігін тексереді.
38. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы тізілімнің ашық бөлігіндегі мәліметтерді ұсынған жағдайда "Тізілімде өзгертілген мәліметтерді жариялау" (Р.ММ.09.ОРR.009) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша жаңартылған тізілім Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.
39. Комиссияның фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді өңдеуі, тізілімге өзгерістер енгізу және қажет болған жағдайда өзгертілген мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау "Тізілімдегі мәліметтерді өзгерту" (Р.ММ.09.РRС.002) рәсімін орындаудың нәтижелері болып табылады.
40. "Тізілімдегі мәліметтерді өзгерту" (Р.ММ.09.РRС.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 11-кестеде келтірілген.
11-кесте
"Тізілімдегі мәліметтерді өзгерту" (Р.ММ.09.РRС.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.09.OPR.005
тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 12-кестесінде келтірілген
P.MM.09.OPR.006
тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 13-кестесінде келтірілген
P.MM.09.OPR.007
тізілімдегі мәліметтердің өзгеру нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 14-кестесінде келтірілген
P.MM.09.OPR.008
тізілімде мәліметтер жариялау мүмкіндігін тексеру
осы Қағидалардың 15-кестесінде келтірілген
P.MM.09.OPR.009
тізілімде өзгертілген мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 16-кестесінде келтірілген
12-кесте
"Тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну" (Р.ММ.09.ОРR.005) операциясының сипаттамасы
Рет №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.09.OPR.005
2
Операцияның атауы
тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарттары
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерге өзгерістер енгізген кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасына сәйкес болуы тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы фармацевтикалық инспектор туралы өзгертілген мәліметтерді қалыптастырады және оларды Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияға жібереді
7
Нәтижелері
мүше мемлекеттің уәкілетті органы фармацевтикалық инспектор туралы өзгертілген мәліметтерді тізілімді жаңарту және оны Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін ұсынды
13-кесте
"Тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (Р.ММ.09.ОРR.006) операциясының сипаттамасы
Рет №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.09.OPR.006
2
Операцияның атауы
тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарттары
орындаушы тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтер алған кезде орындалады ("Тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну" (P.MM.09.OPR.005) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасына сәйкес болуы тиіс. Авторластырылуы қажет, мәліметтерді тек мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары береді
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы мәліметтерді қабылдайды және оларды Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді. Тексеру сәтті орындалған жағдайда орындаушы алынған өзекті мәліметтер әрекеттерінің басталу күні мен уақытын белгілеу арқылы тізілімде өзгертілетін әрекеттердің аяқталу күні мен уақытын толтырады. Нәтижесінде тізілімде өзгертілетін мәліметтер өзгерістердің тарихын қарау мүмкіндігін қамтамасыз ету үшін сақталады және одан әрі өңдеуге қол жетімсіз болады. Алынған өзекті мәліметтерді орындаушы тізілімге қосады, мәліметтердің жаңартылу күні мен уақытын тіркейді және мүше мемлекеттің уәкілетті органына Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтердің өзгеруіне сәйкес болатын өңдеу нәтижесінің коды бар хабарлама жібереді
7
Нәтижелері
тізілім жаңарған, мүше мемлекеттің уәкілетті органына тізілімдегі мәліметтердің өзгеру нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
14-кесте
"Тізілімдегі мәліметтердің өзгеру нәтижелері туралы хабарламаны алу" (Р.ММ.09.ОРR.007) операциясының сипаттамасы
Рет №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.09.OPR.007
2
Операцияның атауы
тізілімдегі мәліметтердің өзгеру нәтижелері туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарттары
орындаушы тізілімдегі мәліметтердің өзгеру нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.09.OPR.006) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасына сәйкес болуы тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы хабарламаларды қабылдауды Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырады
7
Нәтижелері
мүше мемлекеттің уәкілетті органы тізілімдегі мәліметтердің өзгеру нәтижелері туралы хабарламаны алды
15-кесте
"Тізілімде мәліметтерді жариялау мүмкіндігін тексеру" (Р.ММ.09.ОРR.008) операциясының сипаттамасы
Рет №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.09.OPR.008
2
Операцияның атауы
тізілімде мәліметтерді жариялау мүмкіндігін тексеру
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарттары
тізілімдегі мәліметтер өзгерген кезде орындалады ("Тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.09.OPR.006) операциясы)
5
Шектеулер
-
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы ұсынылған мәліметтерді тізілімді қалыптастыру мен жүргізу тәртібіне сәйкес жариялауға жататын құрамға кіретіндігіне тексеруді орындайды және оларды Одақтың ақпараттық порталында жариялау мүмкіндігін айқындайды
7
Нәтижелері
тізілімнің өзгертілген мәліметтері Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін дайындалды немесе жариялауға жататын мәліметтердің жоқтығы туралы ақпарат алынды
16-кесте
"Тізілімде өзгертілген мәліметтерді жариялау" (Р.ММ.09.ОРR.009) операциясының сипаттамасы
Рет №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.09.OPR.009
2
Операцияның атауы
тізілімде өзгертілген мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарттары
мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау мүмкіндігін тексергеннен кейін орындалады ("Тізілімде мәліметтерді жариялау мүмкіндігін тексеру" (P.MM.09.OPR.008) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтер тізілімді қалыптастыру және жүргізу тәртібінде көзделген көлемде жарияланады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы тізілімнің жаңартылған мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелері
тізілімнің жаңартылған мәліметтері Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

32. Схема выполнения процедуры «Изменение сведений в реестре» (P.MM.09.PRC.002) представлена на рисунке 5.
33. Процедура «Изменение сведений в реестре» (P.MM.09.PRC.002) выполняется при возникновении необходимости внесения уполномоченным органом государства-члена изменений в сведения о фармацевтическом инспекторе.
34. Первой выполняется операция «Представление сведений для внесения изменений в реестр» (P.MM.09.OPR.005), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения о фармацевтическом инспекторе для внесения изменений в реестр.
35. При получении Комиссией сведений о фармацевтическом инспекторе для внесения изменений в реестр выполняется операция «Прием и обработка сведений для внесения изменений в реестр» (P.MM.09.OPR.006), по результатам выполнения которой соответствующие сведения обновляются в реестре. Уведомление о результатах изменения сведений в реестре передается в уполномоченный орган государства-члена.
36. При получении уполномоченным органом государства-члена уведомления о результатах изменения сведений в реестре выполняется операция «Получение уведомления о результатах изменения сведений в реестре» (P.MM.09.OPR.007), при выполнении которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
37. В случае выполнения операции «Прием и обработка сведений для внесения изменений в реестр» (P.MM.09.OPR.006) выполняется операция «Проверка возможности опубликования сведений в реестре» (P.MM.09.OPR.008), по результатам выполнения которой Комиссия проверяет возможность опубликования сведений на информационном портале Союза.
38. В случае если уполномоченным органом государства-члена представлены сведения открытой части реестра выполняется операция «Опубликование сведений, измененных в реестре» (P.MM.09.OPR.009), по результатам выполнения которой обновленный реестр опубликовывается на информационном портале Союза. В противном случае процедура завершается.
39. Результатами выполнения процедуры «Изменение сведений в реестре» (P.MM.09.PRC.002) являются обработка в Комиссии сведений о фармацевтическом инспекторе, внесение изменений в реестр и опубликование измененных сведений на информационном портале Союза в случае необходимости.
40. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры «Изменение сведений в реестре» (P.MM.09.PRC.002), приведен в таблице 11.
Таблица 11
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры «Изменение сведений в реестре» (P.MM.09.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.09.OPR.005
представление сведений для внесения изменений в реестр
приведено в таблице 12 настоящих Правил
P.MM.09.OPR.006
прием и обработка сведений для внесения изменений в реестр
приведено в таблице 13 настоящих Правил
P.MM.09.OPR.007
получение уведомления о результатах изменения сведений в реестре
приведено в таблице 14 настоящих Правил
P.MM.09.OPR.008
проверка возможности опубликования сведений в реестре
приведено в таблице 15 настоящих Правил
P.MM.09.OPR.009
опубликование сведений, измененных в реестре
приведено в таблице 16 настоящих Правил
Таблица 12
Описание операции «Представление сведений
для внесения изменений в реестр» (P.MM.09.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.09.OPR.005
2
Наименование операции
представление сведений для внесения изменений в реестре
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при внесении изменений в сведения о фармацевтическом инспекторе
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует измененные сведения о фармацевтическом инспекторе и направляет их в Комиссию в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уполномоченным органом государства-члена представлены измененные сведения о фармацевтическом инспекторе для обновления реестра и опубликования его на информационном портале Союза
Таблица 13
Описание операции «Прием и обработка сведений
для внесения изменений в реестр» (P.MM.09.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.09.OPR.006
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для внесения изменений в реестр
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений для внесения изменений в реестр (операция «Представление сведений для внесения изменений в реестр» (P.MM.09.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
В случае успешного выполнения проверки исполнитель заполняет дату и время окончания действия изменяемых в реестре сведений значением даты и времени начала действия полученных актуальных сведений. В результате изменяемые в реестре сведения сохраняются для обеспечения возможности просмотра истории изменений и становятся недоступными для дальнейшей обработки.
Полученные актуальные сведения исполнитель добавляет в реестр, фиксирует дату и время обновления сведений и направляет уполномоченному органу государства-члена уведомление с кодом результата обработки, соответствующим изменению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
реестр обновлен, уполномоченному органу государства-члена направлено уведомление о результатах изменения сведений в реестре
Таблица 14
Описание операции «Получение уведомления о результатах
изменения сведений в реестре» (P.MM.09.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.09.OPR.007
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах изменения сведений в реестре
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах изменения сведений в реестре (операция «Прием и обработка сведений для внесения изменений в реестр» (P.MM.09.OPR.006))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уполномоченным органом государства-члена получено уведомление о результатах изменения сведений в реестре
Таблица 15
Описание операции «Проверка возможности
опубликования сведений в реестре» (P.MM.09.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.09.OPR.008
2
Наименование операции
проверка возможности опубликования сведений в реестре
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при изменении сведений в реестре (операция «Прием и обработка сведений для внесения изменений в реестр» (P.MM.09.OPR.006))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку представленных сведений на вхождение в состав подлежащих опубликованию в соответствии с порядком формирования и ведения реестра и определяет возможность опубликования их на информационном портале Союза
7
Результаты
измененные сведения реестра подготовлены для опубликования на информационном портале Союза или получена информация об отсутствии сведений, подлежащих опубликованию
Таблица 16
Описание операции «Опубликование сведений,
измененных в реестре» (P.MM.09.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.09.OPR.009
2
Наименование операции
опубликование обновленных сведений реестра
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется после проверки возможности опубликования сведений на информационном портале Союза (операция «Проверка возможности опубликования сведений в реестре» (P.MM.09.OPR.008))
5
Ограничения
сведения опубликовываются в объеме, предусмотренном порядком формирования и ведения реестра
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование обновленных сведений реестра на информационном портале Союза
7
Результаты
обновленные сведения реестра опубликованы на информационном портале Союза

"Мәліметтерді тізілімнен алып тастау" (Р.ММ.09.РRС.003) рәсімі
41. "Мәліметтерді тізілімнен алып тастау" (Р.ММ.09.РRС.003) рәсімін орындау схемасы 6-суретте берілген.
6-сурет. "Мәліметтерді тізілімнен алып тастау" (Р.ММ.09.РRС.003) рәсімін орындау схемасы
42. "Мәліметтерді тізілімнен алып тастау" (Р.ММ.09.РRС.003) рәсімі фармацевтикалық инспектор қызметін тоқтатқан жағдайда орындалады.
43. Бірінші болып "Тізілімнен алып тастау үшін мәліметтер ұсыну" (Р.ММ.09.ОРR.010) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижесі бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы тізілімнен алып тастау үшін фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
44. Комиссия тізілімнен алып тастау үшін фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді алған кезде "Тізілімнен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (Р.ММ.09.ОРR.011) операцияны орындайды, оның орындалу нәтижелері бойынша фармацевтикалық инспектор туралы тиісті мәліметтер тізілімнен алып тасталынады. Мәліметтерді тізілімнен алып тастау нәтижелері туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына беріледі.
45. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы мәліметтерді тізілімнен алып тастау нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде "Мәліметтерді тізілімнен алып тастау нәтижелері туралы хабарламаны алу" (Р.ММ.09.ОРR.012) операциясы орындалады, оны орындаған кезде көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
46. "Тізілімнен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (Р.ММ.09.ОРR.011) операциясы орындалған жағдайда "Мәліметтер алып тасталғаннан кейін тізілімді жариялау" (Р.ММ.09.ОРR.013) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша жаңартылған тізілім Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.
47. Өзгерістердің тарихын қарау мүмкіндігі бар Одақтың ақпараттық порталындағы жаңартылған және жарияланған тізілім "Мәліметтерді тізілімнен алып тастау" (Р.ММ.09.РRС.003) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.
48. "Мәліметтерді тізілімнен алып тастау" (Р.ММ.09.РRС.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 17-кестеде келтірілген.
17-кесте
"Мәліметтерді тізілімнен алып тастау" (Р.ММ.09.РRС.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.09.OPR.010
тізілімнен алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 18-кестесінде келтірілген
P.MM.09.OPR.011
тізілімнен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 19-кестесінде келтірілген
P.MM.09.OPR.012
мәліметтерді тізілімнен алып тастау нәтижелері туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 20-кестесінде келтірілген
P.MM.09.OPR.013
мәліметтер алып тасталғаннан кейін тізілімді жариялау
осы Қағидалардың 21-кестесінде келтірілген
18-кесте
"Тізілімнен алып тастау үшін мәліметтер ұсыну" (Р.ММ.09.ОРR.010) операциясының сипаттамасы
Рет №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.09.OPR.010
2
Операцияның атауы
тізілімнен алып тастау үшін мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарттары
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер алып тасталынған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасына сәйкес болуы тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тізілімнен алып тастау үшін Комиссияға беруге арналған мәліметтерді қамтитын хабарламаны қалыптастырады
7
Нәтижелері
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер тізілімнен алып тастау үшін Комиссияға берілді
19-кесте
"Тізілімнен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (Р.ММ.09.ОРR.011) операциянының сипаттамасы
Рет №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.09.OPR.011
2
Операцияның атауы
тізілімнен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарттары
Орындаушы тізілімнен алып тастау үшін фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Тізілімнен алып тастау үшін мәліметтер ұсыну" (P.MM.09.OPR.010) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасына сәйкес болуы тиіс. Авторластырылуы қажет, мәліметтерді тек мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ұсынады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы тізілімнен алып тастауға жататын фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді. Тексеру сәтті орындалған жағдайда орындаушы берілген мәліметтердің құрамында көрсетілген әрекеттердің аяқталу күні мен уақыттарының мәнін пайдалана отырып мәліметтер әрекеттерінің аяқталу күні мен уақытын толтырады, сондай-ақ мәліметтердің жаңартылу күні мен уақытын тіркейді. Нәтижесінде тізілімде өзгертілетін мәліметтер өзгерістердің тарихын қарау мүмкіндігін қамтамасыз ету үшін сақталады және одан әрі өңдеуге қол жетімсіз болады. Орындаушы мүше мемлекеттің уәкілетті органына Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді алып тастауға сәйкес келетін өңдеу нәтижесінің коды бар мәліметтерді тізілімнен алып тастау нәтижелері туралыхабарлама жібереді
7
Нәтижелері
фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер тізілімнен алып тастау үшін өңделді, мәліметтерді тізілімнен алып тастау нәтижелері туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
20-кесте
"Мәліметтерді тізілімнен алып тастау нәтижелері туралы хабарламаны алу" (Р.ММ.09.ОРR.012) операциясының сипаттамасы
Рет №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.09.OPR.012
2
Операцияның атауы
мәліметтерді тізілімнен алып тастау нәтижелері туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
мүше мелекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарттары
орындаушы мәліметтердің тізілімнен алып тасталу нәтижелері туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Тізілімнен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.09.OPR.011) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасына сәйкес болуы тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы хабарламаны қабылдайды және оларды Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді
7
Нәтижелері
мүше мемлекеттің уәкілетті органы мәліметтердің тізілімнен алып тасталу нәтижелері туралы хабарлама алды
21-кесте
"Мәліметтер алып тасталғаннан кейін тізілімді жариялау" (Р.ММ.09.ОРR.013) операциясының сипаттамасы
Рет №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.09.OPR.013
2
Операцияның атауы
мәліметтер алып тасталғаннан кейін тізілімді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарттары
тізілім жаңартылған кезде орындалады ("Тізілімнен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.MM.09.OPR.011) операциясы)
5
Шектеулер
-
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы жаңартылған тізілімнің Одақтың ақпараттық порталында жариялануын қамтамасыз етеді
7
Нәтижелері
жаңартылған тізілімнің Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының сұрау салулары бойынша мәліметтерді тізілімнен алу рәсімдері

Процедура «Исключение сведений из реестра» (P.MM.09.PRC.003)
41. Схема выполнения процедуры «Исключение сведений из реестра» (P.MM.09.PRC.003) представлена на рисунке 6.
42. Процедура «Исключение сведений из реестра» (P.MM.09.PRC.003) выполняется в случае прекращения деятельности фармацевтическим инспектором.
43. Первой выполняется операция «Представление сведений для исключения из реестра» (P.MM.09.OPR.010), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения о фармацевтическом инспекторе для исключения из реестра.
44. При получении Комиссией сведений о фармацевтическом инспекторе для исключения из реестра выполняется операция «Прием и обработка сведений для исключения из реестра» (P.MM.09.OPR.011), по результатам выполнения которой соответствующие сведения о фармацевтическом инспекторе исключаются из реестра. Уведомление о результатах исключения сведений из реестра передается в уполномоченный орган государства-члена.
45. При получении уполномоченным органом государства-члена уведомления о результатах исключения сведений из реестра выполняется операция «Получение уведомления о результатах исключения сведений из реестра» (P.MM.09.OPR.012), при выполнении которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
46. В случае выполнения операции «Прием и обработка сведений для исключения из реестра» (P.MM.09.OPR.011) выполняется операция «Опубликование реестра после исключения сведений» (P.MM.09.OPR.013), по результатам выполнения которой обновленный реестр опубликовывается на информационном портале Союза.
47. Результатом выполнения процедуры «Исключение сведений из реестра» (P.MM.09.PRC.003) является обновленный и опубликованный на информационном портале Союза реестр с возможностью просмотра истории изменений.
48. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры «Исключение сведений из реестра» (P.MM.09.PRC.003), приведен в таблице 17.
Таблица 17
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
«Исключение сведений из реестра» (P.MM.09.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.09.OPR.010
представление сведений для исключения из реестра
приведено в таблице 18 настоящих Правил
P.MM.09.OPR.011
прием и обработка сведений для исключения из реестра
приведено в таблице 19 настоящих Правил
P.MM.09.OPR.012
получение уведомления о результатах исключения сведений из реестра
приведено в таблице 20 настоящих Правил
P.MM.09.OPR.013
опубликование реестра после исключения сведений
приведено в таблице 21 настоящих Правил
Таблица 18
Описание операции «Представление сведений
для исключения из реестра» (P.MM.09.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.09.OPR.010
2
Наименование операции
представление сведений для исключения из реестра
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при исключении сведений о фармацевтическом инспекторе
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сообщение, содержащее предназначенные для передачи в Комиссию сведения для исключения из реестра, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения о фармацевтическом инспекторе для исключения из реестра переданы в Комиссию
Таблица 19
Описание операции «Прием и обработка
сведений для исключения из реестра» (P.MM.09.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.09.OPR.011
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для исключения из реестра
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о фармацевтическом инспекторе для исключения из реестра (операция «Представление сведений для исключения из реестра» (P.MM.09.OPR.010))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о фармацевтическом инспекторе, подлежащие исключению из реестра, и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия. В случае успешного выполнения проверки исполнитель заполняет дату и время окончания действия сведений, используя значения даты и времени окончания действия, указанные в составе переданных сведений, а также фиксирует дату и время обновления сведений. В результате сведения сохраняются для обеспечения возможности просмотра истории изменений и становятся недоступными для дальнейшей обработки. Исполнитель направляет уполномоченному органу государства-члена уведомление о результатах исключения сведений из реестра с кодом результата обработки, соответствующим исключению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения о фармацевтическом инспекторе для исключения из реестра обработаны, уведомление о результатах исключении сведений из реестра направлено в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 20
Описание операции «Получение уведомления о результатах
исключения сведений из реестра» (P.MM.09.OPR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.09.OPR.012
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах исключения сведений из реестра
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах исключения сведений из реестра (операция «Прием и обработка сведений для исключения из реестра» (P.MM.09.OPR.011))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление и проверяет его в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уполномоченным органом государства-члена получено уведомление о результатах исключения сведений из реестра
Таблица 21
Описание операции «Опубликование реестра
после исключения сведений» (P.MM.09.OPR.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.09.OPR.013
2
Наименование операции
опубликование реестра после исключения сведений
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при обновлении реестра (операция «Прием и обработка сведений для исключения из реестра» (P.MM.09.OPR.011))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование обновленного реестра на информационном портале Союза
7
Результаты
обновленный реестр опубликован на информационном портале Союза
2. Процедуры получения сведений из реестра
по запросам уполномоченных органов государств-членов

"Тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтер алу" (Р.ММ.09.РRС.004) рәсімі
49. "Тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтер алу" (Р.ММ.09.РRС.004) рәсімін орындау схемасы 7-суретте берілген.
7-сурет. "Тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтер алу" (Р.ММ.09.РRС.004) рәсімін орындау схемасы
50. "Тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтер алу" (Р.ММ.09.РRС.004) рәсімін мүше мемлекеттің уәкілетті органы тізілімнен өзгертілген мәліметтерге сұрау салу қажеттігін бағалау үшін орындайды.
51. Бірінші болып "Тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерге сұрау салу" (Р.ММ.09.ОРR.014) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
52. Комиссия тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерді беруге сұрау салуды алған кезде "Тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерді дайындау және ұсыну" (Р.ММ.09.ОРR.015) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтер қалыптастырылады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады.
53. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерді алған кезде "Тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (Р.ММ.09.ОРR.016) операциясы орындалады.
54. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерді алуы "Тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтер алу" (Р.ММ.09.РRС.004) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
55. "Тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтер алу" (Р.ММ.09.РRС.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 22-кестеде келтірілген.
22-кесте
"Тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтер алу" (Р.ММ.09.РRС.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.09.OPR.014
тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерге сұрау салу
осы Қағидалардың 23-кестесінде келтірілген
P.MM.09.OPR.015
тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерді дайындау және ұсыну
осы Қағидалардың 24-кестесінде келтірілген
P.MM.09.OPR.016
тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 25-кестесінде келтірілген
23-кесте
"Тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерге сұрау салу" (Р.ММ.09.ОРR.014) операциясының сипаттамасы
Рет №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.09.OPR.014
2
Операцияның атауы
тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерге сұрау салу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарттары
тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерді алу қажеттілігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасына сәйкес болуы тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтер ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелері
тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтер ұсынуға сұрау салу Комиссияға жіберілді
24-кесте
"Тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерді дайындау және ұсыну" (Р.ММ.09.ОРR.015) операциясының сипаттамасы
Рет №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.09.OPR.015
2
Операцияның атауы
тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерді дайындау және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарттары
орындаушы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салу алған кезде орындалады ("Тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.MM.09.OPR.014) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуы тиіс. Авторластырылуы қажет, мәліметтерді тек мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары сұратады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуға жауапты қалыптастырады және жібереді
7
Нәтижелері
мүше мемлекеттің уәкілетті органына тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерді қамтитын хабарлама жіберілді
25-кесте
"Тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (Р.ММ.09.ОРR.016) операциясының сипаттамасы
Рет №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.09.OPR.016
2
Операцияның атауы
тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарттары
орындаушы тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерді қамтитын хабарламаны алған кезде орындалады ("Тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерді дайындау және ұсыну" (P.MM.09.OPR.015) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасына сәйкес болуы тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы алынған мәліметтерді өңдеуді жүзеге асырады. Өңдеу біткен соң операция аяқталады
7
Нәтижелері
тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтер алынды

Процедура «Получение сведений о дате и времени обновления реестра» (P.MM.09.PRC.004)
49. Схема выполнения процедуры «Получение сведений о дате и времени обновления реестра» (P.MM.09.PRC.004) представлена на рисунке 7.
50. Процедура «Получение сведений о дате и времени обновления реестра» (P.MM.09.PRC.004) выполняется уполномоченным органом государства-члена для оценки необходимости запроса измененных сведений из реестра.
51. Первой выполняется операция «Запрос сведений о дате и времени обновления реестра» (P.MM.09.OPR.014), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на представление сведений о дате и времени обновления реестра.
52. При получении Комиссией запроса на представление сведений о дате и времени обновления реестра выполняется операция «Подготовка и представление сведений о дате и времени обновления реестра» (P.MM.09.OPR.015), по результатам выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена сведения о дате и времени обновления реестра.
53. При получении уполномоченным органом государства-члена сведений о дате и времени обновления реестра выполняется операция «Прием и обработка сведений о дате и времени обновления реестра» (P.MM.09.OPR.016).
54. Результатом выполнения процедуры «Получение сведений о дате и времени обновления реестра» (P.MM.09.PRC.004) является получение уполномоченным органом государства-члена сведений о дате и времени обновления реестра.
55. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры «Получение сведений о дате и времени обновления реестра» (P.MM.09.PRC.004), приведен в таблице 22.
Таблица 22
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
«Получение сведений о дате и времени обновления реестра»
(P.MM.09.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.09.OPR.014
запрос сведений о дате и времени обновления реестра
приведено в таблице 23 настоящих Правил
P.MM.09.OPR.015
подготовка и представление сведений о дате и времени обновления реестра
приведено в таблице 24 настоящих Правил
P.MM.09.OPR.016
прием и обработка сведений о дате и времени обновления реестра
приведено в таблице 25 настоящих Правил
Таблица 23
Описание операции «Запрос сведений о дате
и времени обновления реестра» (P.MM.09.OPR.014)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.09.OPR.014
2
Наименование операции
запрос сведений о дате и времени обновления реестра
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения сведений о дате и времени обновления реестра
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на представление сведений о дате и времени обновления реестра в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос на представление сведений о дате и времени обновления реестра направлен в Комиссию
Таблица 24
Описание операции «Подготовка и представление сведений о дате и времени обновления реестра» (P.MM.09.OPR.015)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.09.OPR.015
2
Наименование операции
подготовка и представление сведений о дате и времени обновления реестра
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление сведений о дате и времени обновления реестра (операция «Запрос сведений о дате и времени обновления реестра» (P.MM.09.OPR.014))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения запрашиваются только уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученного запроса, формирует и направляет ответ на запрос в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уполномоченному органу государства-члена направлено сообщение, содержащее сведения о дате и времени обновления реестра
Таблица 25
Описание операции «Прием и обработка сведений
о дате и времени обновления реестра» (P.MM.09.OPR.016)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.09.OPR.016
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о дате и времени обновления реестра
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сообщения, содержащего сведения о дате и времени обновления реестра (операция «Подготовка и представление сведений о дате и времени обновления реестра» (P.MM.09.OPR.015))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученных сведений о дате и времени обновления реестра в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия. По окончании обработки операция завершается
7
Результаты
сведения о дате и времени обновления реестра получены

"Тізілімнен мәліметтер алу" (Р.ММ.09.РRС.005) рәсімі
56. "Тізілімнен мәліметтер алу" (Р.ММ.09.РRС.005) рәсімін орындау схемасы 8-суретте берілген.
8-сурет. "Тізілімнен мәліметтер алу" (Р.ММ.09.РRС.005) рәсімін орындау схемасы
57. "Тізілімнен мәліметтер алу" (Р.ММ.09.РRС.005) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органының тізілімнен мәліметтер алуы мақсатында орындалады.
58. Бірінші болып "Мәліметтерді тізілімнен сұрату" (Р.ММ.09.ОРR.017) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы мәліметтерді тізілімнен ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
59. Комиссия мәліметтерді тізілімнен ұсынуға сұрау салуды алған кезде "Тізілімнен алынатын мәліметтерді дайындау және ұсыну" (Р.ММ.09.ОРR.018) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша Комиссия сұратылған мәліметтерді қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберіледі.
60. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы тізілімнен мәліметтер алған кезде "Тізілімнен алынған мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (Р.ММ.09.ОРR.019) операциясы орындалады.
61. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының тізілімнен мәліметтер алуы "Тізілімнен мәліметтер алу" (Р.ММ.09.РRС.005) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады. Тізілімде сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтер болмаған жағдайда мұндай мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама қалыптастырылады.
62. "Тізілімнен мәліметтер алу" (Р.ММ.09.РRС.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 26-кестеде келтірілген.
26-кесте
"Тізілімнен мәліметтер алу" (Р.ММ.09.РRС.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.09.OPR.017
мәліметтерді тізілімнен сұрату
осы Қағидалардың 27-кестесінде келтірілген
P.MM.09.OPR.018
тізілімнен алынатын мәліметтерді дайындау және ұсыну
осы Қағидалардың 28-кестесінде келтірілген
P.MM.09.OPR.019
тізілімнен алынған мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 29-кестесінде келтірілген
27-кесте
"Мәліметтерді тізілімнен сұрату" (Р.ММ.09.ОРR.017) операциясының сипаттамасы
Рет №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.09.OPR.017
2
Операцияның атауы
мәліметтерді тізілімнен сұрату
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарттары
мәліметтерді тізілімнен алу қажеттігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуы тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тізілімнен мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді. Тізілімде қамтылған, ағымдағы күнге өзекті мәліметтерді алу қажеттігі туындаған кезде сұрау салуда күні көрсетілмейді. Белгілі бір күнгі жағдай жөнінде мәліметтер алу қажеттігі туындаған кезде сұрау салуда күні көрсетілуі тиіс. Белгілі бір мүше мемлекет ұсынған мәліметтер негізінде тізілімге енгізілген мәліметтерді ұсыну қажеттігі туындаған кезде сұрау салуда мүше мемлекеттің кодтары көрсетіледі
7
Нәтижелері
мәліметтерді тізілімнен ұсынуға сұрау салу Комиссияға жіберілді
28-кесте
"Тізілімнен алынатын мәліметтерді дайындау және ұсыну" (Р.ММ.09.ОРR.018) операциясының сипаттамасы
Рет №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.09.OPR.018
2
Операцияның атауы
тізілімнен алынатын мәліметтерді дайындау және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарттары
орындаушы мәліметтерді тізілімнен ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Мәліметтерді тізілімнен сұрату" (P.MM.09.OPR.017) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасына сәйкес болуы тиіс. Авторластырылуы қажет, мәліметтерге тек мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары сұрау салады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуға тексеруді орындайды. Тексеру сәтті орындалған жағдайда орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуға жауап жібереді, онда мынадай: тізілімнен алынған мәліметтері бар; мәліметтердің жоқтығына сәйкес келетін өңдеу нәтижелерінің коды мәнімен бірге тізілімде сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламасы бар хабарламалар жіберілуі мүмкін. Тізілімнен алынған мәліметтері бар жауап хабарламаларда сұрау салуда көрсетілген күнге өзекті мәліметтер ұсынылады. Егер сұрау салуда күні көрсетілмесе ағымдағы күнге өзекті мәліметтер ұсынылады. Егер сұрау салуда елдің кодтары көрсетілген болса жауап хабарламада белгілі бір мүше мемлекет бойынша тізілімнен алынған мәліметтер, болмаса барлық мүше мемлекеттер бойынша ұсынылады
7
Нәтижелері
мүше мемлекеттің уәкілетті органына тізілімнен мәліметтер ұсынылды немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберілді
29-кесте
"Тізілімнен алынған мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (Р.ММ.09.ОРR.019) операциясының сипаттамасы
Рет №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.09.OPR.019
2
Операцияның атауы
тізілімнен алынған мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарттары
орындаушы тізілімнен мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Тізілімнен алынатын мәліметтерді дайындау және ұсыну" (P.MM.09.OPR.018) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуы тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы тізілімнен мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама алады және оларды Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өңдеуді жүзеге асырады. Өңдеу біткен кезде операция аяқталады
7
Нәтижелері
мүше мемлекеттің уәкілетті органы тізілімнен мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама алды

Процедура «Получение сведений из реестра» (P.MM.09.PRC.005)
56. Схема выполнения процедуры «Получение сведений из реестра» (P.MM.09.PRC.005) представлена на рисунке 8.
57. Процедура «Получение сведений из реестра» (P.MM.09.PRC.005) выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена сведений из реестра.
58. Первой выполняется операция «Запрос сведений из реестра» (P.MM.09.OPR.017), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на представление сведений из реестра.
59. При получении Комиссией запроса на представление сведений из реестра выполняется операция «Подготовка и представление сведений из реестра» (P.MM.09.OPR.018), по результатам выполнения которой Комиссией формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена запрашиваемые сведения или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
60. При получении уполномоченным органом государства-члена сведений из реестра выполняется операция «Прием и обработка сведений из реестра» (P.MM.09.OPR.019).
61. Результатом выполнения процедуры «Получение сведений из реестра» (P.MM.09.PRC.005) является получение уполномоченным органом государства-члена сведений из реестра. При отсутствии в реестре сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, формируется уведомление об отсутствии таких сведений.
62. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры «Получение сведений из реестра» (P.MM.09.PRC.005), приведен в таблице 26.
Таблица 26
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
«Получение сведений из реестра» (P.MM.09.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.09.OPR.017
запрос сведений из реестра
приведено в таблице 27 настоящих Правил
P.MM.09.OPR.018
подготовка и представление сведений из реестра
приведено в таблице 28 настоящих Правил
P.MM.09.OPR.019
прием и обработка сведений из реестра
приведено в таблице 29 настоящих Правил
Таблица 27
Описание операции «Запрос сведений из реестра» (P.MM.09.OPR.017)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.09.OPR.017
2
Наименование операции
запрос сведений из реестра
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения сведений из реестра
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на представление сведений из реестра в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
При возникновении необходимости получения актуальных на текущую дату сведений, содержащихся в реестре, дата в запросе не указывается. При возникновении необходимости получения сведений по состоянию на определенную дату в запросе должна указываться дата.
При возникновении необходимости представления сведений, включенных в реестр на основании сведений, представленных определенными государствами-членами, в запросе указываются коды государств-членов
7
Результаты
запрос на предствление сведений из реестра направлен в Комиссию
Таблица 28
Описание операции «Подготовка и представление
сведений из реестра» (P.MM.09.OPR.018)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.09.OPR.018
2
Наименование операции
подготовка и представление сведений из реестра
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление сведений из реестра (операция «Запрос сведений из реестра» (P.MM.09.OPR.017))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения запрашиваются только уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
В случае успешного выполнения проверки исполнитель направляет ответ на запрос в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, в котором могут быть направлены сообщения:
со сведениями из реестра;
с уведомлением об отсутствии в реестре сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, со значением кода результата обработки, соответствующим отсутствию сведений.
В ответных сообщениях со сведениями из реестра представляются актуальные сведения на дату, указанную в запросе. Если в запросе не была указана дата, представляются сведения, актуальные на текущую дату.
Если в запросе были указаны коды стран, то в ответном сообщении представлены сведения из реестра по конкретным государствам-членам, иначе – по всем государствам-членам
7
Результаты
в уполномоченный орган государства-члена представлены сведения из реестра или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 29
Описание операции «Прием и обработка сведений из реестра»
(P.MM.09.OPR.019)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.09.OPR.019
2
Наименование операции
прием и обработка сведений из реестра
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений из реестра или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция «Подготовка и представление сведений из реестра» (P.MM.09.OPR.018))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений или уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения из реестра или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия. По окончании обработки операция завершается
7
Результаты
уполномоченным органом государства-члена получены сведения из реестра либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Процедура «Получение измененных сведений из реестра»

Тізілімнен өзгертілген мәліметтер алу" (Р.ММ.09.РRС.006) рәсімі
63. "Тізілімнен өзгертілген мәліметтер алу" (Р.ММ.09.РRС.006) рәсімін орындау схемасы 9-суретте берілген.
9-сурет. Тізілімнен өзгертілген мәліметтер алу" (Р.ММ.09.РRС.006) рәсімін орындау схемасы
64. "Тізілімнен өзгертілген мәліметтер алу" (Р.ММ.09.РRС.006) рәсімін мүше мемлекеттің уәкілетті органы тізілімнен сұрау салуда көрсетілген күннен кейін өзгертілген мәліметтерді алу қажеттігі туындаған кезде орындайды.
65. Бірінші болып "Тізілімнен өзгертілген мәліметтерді сұрату" (Р.ММ.09.ОРR.020) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы тізілімге енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
66. Комиссия тізілімге енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алуға сұрау салуды алған кезде "Тізілімнен алынған өзгертілген мәліметтерді дайындау және ұсыну" (Р.ММ.09.ОРR.021) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органына сұрау салуда көрсетілген күннен бастап тізілімге енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер қалыптастырылады және беріледі немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберіледі.
67. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы тізілімге енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді не сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алған кезде "Тізілімнен алынған өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (Р.ММ.09.ОРR.022) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органының тізілімнен өзгертілген мәліметтерді алуы немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алуы жүзеге асырылады.
68. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының тізілімнен өзгертілген мәліметтерді алуы немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алуы "Тізілімнен өзгертілген мәліметтер алу" (Р.ММ.09.РRС.006) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.
69. "Тізілімнен өзгертілген мәліметтер алу" (Р.ММ.09.РRС.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операциясының тізбесі 30-кестеде келтірілген.
30-кесте
"Тізілімнен өзгертілген мәліметтер алу" (Р.ММ.09.РRС.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операциясының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.MM.09.OPR.020
тізілімнен өзгертілген мәліметтерді сұрату
осы Қағидалардың 31-кестесінде келтірілген
P.MM.09.OPR.021
тізілімнен алынған өзгертілген мәліметтерді дайындау және ұсыну
осы Қағидалардың 32-кестесінде келтірілген
P.MM.09.OPR.022
тізілімнен алынған өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 33-кестесінде келтірілген
31-кесте
"Тізілімнен өзгертілген мәліметтерді сұрату" (Р.ММ.09.ОРR.020) операциясының сипаттамасы
Рет №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.09.OPR.020
2
Операцияның атауы
тізілімнен өзгертілген мәліметтерді сұрату
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарттары
тізілімге енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу қажеттігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салулардың форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуы тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы сұрау салуда олардың кодын көрсете отырып барлық мүше мемлекеттер бойынша немесе белгілі бір мүше мемлекет бойынша сұрау салуда көрсетілген жаңартылу күні мен уақытынан бастап фармацевтикалық инспекторлар туралы өзгертілген мәліметтерді беруге сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді. Сұрау салу Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес орындалады
7
Нәтижелері
тізілімнен өзгертілген мәліметтер туралы ақпарат алуға сұрау салу Комиссияға жіберілді
32-кесте
"Тізілімнен алынған өзгертілген мәліметтерді дайындау және ұсыну" (Р.ММ.09.ОРR.021) операциясының сипаттамасы
Рет №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.09.OPR.021
2
Операцияның атауы
тізілімнен алынған өзгертілген мәліметтерді дайындау және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарттары
орындаушы тізілімге енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алуға сұрау салу алған кезде орындалады ("Тізілімнен өзгертілген мәліметтерді сұрату" (P.MM.09.OPR.020) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасына сәйкес болуы тиіс. Авторластырылуы қажет, мәліметтерді тек мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары сұратады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған сұрау салуға тексеруді Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес орындайды. Тексеру сәтті орындалған жағдайда орындаушы сұрау салуға жауапты Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жібереді.
Сұрау салуға жауап ретінде:
сұрау салуда көрсетілген жаңартылудың күні мен уақытынан бастап тізілімнен алынған өзгертілген мәліметтері бар;
мәліметтердің жоқтығына сәйкес келетін өңдеу нәтижесі кодының мәні бар сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама (сұрау салуда көрсетілген жаңартылудың күні мен уақытынан бастап өзгерістердің жоқтығы) бар хабарлама жіберілуі мүмкін. Жауап хабарламада тізілімнен алынған өзгертілген мәліметтер сұрау салудың шарттарына байланысты барлық мүше мемлекеттерге немесе нақты бір мүше мемлекетке ұсынылады. Сұрау салуды орындаудың нәтижесінде тізілім мәліметтері өзгерістердің тарихы ескеріле отырып ұсынылады
7
Нәтижелері
мүше мемлекеттің уәкілетті органына тізілімге енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберілді
33-кесте
"Тізілімнен алынған өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (Р.ММ.09.ОРR.022) операциясының сипаттамасы
Рет №
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.09.OPR.022
2
Операцияның атауы
тізілімнен алынған өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарттары
орындаушы тізілімге енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді қамтитын хабарлама немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Тізілімнен алынған өзгертілген мәліметтерді дайындау және ұсыну" (P.MM.09.OPR.021) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын өзгерістердің немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаның форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасына сәйкес болуы тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған мәліметтерді немесе өзгертілген мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны тексеруді Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес орындайды. Тексеру сәтті орындалған жағдайда орындаушы алынған мәліметтерді қабылдайды
7
Нәтижелері
тізілімнен алынған өзгертілген мәліметтерді немесе өзгерістердің жоқтығы туралы хабарламаны мүше мемлекеттің уәкілетті органы алды
ІХ. Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету тәртібі

(P.MM.09.PRC.006)
63. Схема выполнения процедуры «Получение измененных сведений из реестра» (P.MM.09.PRC.006) представлена на рисунке 9.
64. Процедура «Получение измененных сведений из реестра» (P.MM.09.PRC.006) выполняется уполномоченным органом государства-члена при возникновении необходимости получения измененных после указанной в запросе даты сведений из реестра.
65. Первой выполняется операция «Запрос измененных сведений из реестра» (P.MM.09.OPR.020), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на получение информации об изменениях, внесенных в реестр.
66. При получении Комиссией запроса информации об изменениях, внесенных в реестр, выполняется операция «Подготовка и представление измененных сведений из реестра» (P.MM.09.OPR.021), по результатам выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена сведения об изменениях, внесенных в реестр с даты, указанной в запросе, или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
67. При получении уполномоченным органом государства-члена сведений об изменениях, внесенных в реестр, либо уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция «Прием и обработка измененных сведений из реестра» (P.MM.09.OPR.022), по результатам выполнения которой осуществляется получение уполномоченным органом государства-члена измененных сведений из реестра или получение уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
68. Результатом выполнения процедуры «Получение измененных сведений из реестра» (P.MM.09.PRC.006) является получение уполномоченным органом государства-члена измененных сведений из реестра или получение уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
69. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры «Получение измененных сведений из реестра» (P.MM.09.PRC.006), приведен в таблице 30.
Таблица 30
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
«Получение измененных сведений из реестра» (P.MM.09.PRC.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.MM.09.OPR.020
запрос измененных сведений из реестра
приведено в таблице 31 настоящих Правил
P.MM.09.OPR.021
подготовка и представление измененных сведений из реестра
приведено в таблице 32 настоящих Правил
P.MM.09.OPR.022
прием и обработка измененных сведений из реестра
приведено в таблице 33 настоящих Правил
Таблица 31
Описание операции «Запрос измененных сведений из реестра»
(P.MM.09.OPR.020)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.09.OPR.020
2
Наименование операции
запрос измененных сведений из реестра
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения информации об изменениях, внесенных в реестр
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на представление измененных сведений о фармацевтических инспекторах, начиная с даты и времени обновления, указанных в запросе, по всем государствам-членам или по конкретным государствам-членам, указав в запросе их код. Запрос выполняется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос на получение информации об измененных сведениях из реестра, направлен в Комиссию
Таблица 32
Описание операции «Подготовка и представление
измененных сведений из реестра» (P.MM.09.OPR.021)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.09.OPR.021
2
Наименование операции
подготовка и представление измененных сведений из реестра
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на получение информации об изменениях, внесенных в реестр (операция «Запрос изменений сведений реестра» (P.MM.09.OPR.020))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения запрашиваются только уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
В случае успешного выполнения проверки исполнитель направляет ответ на запрос в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
В ответ на запрос могут быть направлены сообщения:
с измененными сведениями из реестра, начиная с даты и времени обновления, указанных в запросе;
с уведомлением об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (отсутствии изменений, начиная с даты и времени обновления, указанных в запросе), со значением кода результата обработки, соответствующим отсутствию сведений.
В ответном сообщении измененные сведения из реестра представляются по всем государствам-членам или по конкретным государствам-членам, в зависимости от условий запроса. В результате выполнения запроса сведения реестра представляются с учетом истории изменений
7
Результаты
в уполномоченный орган государства-члена направлены сведения об изменениях, внесенных в реестр, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 33
Описание операции «Прием и обработка измененных
сведений из реестра» (P.MM.09.OPR.022)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.09.OPR.022
2
Наименование операции
прием и обработка измененных сведений из реестра
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сообщения, содержащего сведения об изменениях, внесенных в реестр, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция «Подготовка и представление измененных сведений из реестра» (P.MM.09.OPR.021))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученных сведений или уведомления об отсутствии измененных сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия. В случае успешного выполнения проверки исполнитель принимает полученные сведения
7
Результаты
измененные сведения из реестра или уведомление об отсутствии изменений получены уполномоченным органом государства-члена
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

70. Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде айрықша жағдайлар болуы мүмкін, бұл ретте деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізілмейді. Бұл техникалық іркілістер, құрылымдық және форматтық-логикалық бақылаудағы қателер туындаған кезде және өзге де жағдайларда орын алуы мүмкін.
71. Құрылымдық және логикалық бақылау қателері туындаған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органы қате туралы хабарлама алынған хабарды Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптарға сәйкестігі тұрғысынан тексеруді жүзеге асырады. Мәліметтердің көрсетілген құжаттардың талаптарына сәйкес еместігі анықталған жағдайда, мүше мемлекеттің уәкілетті органы белгіленген тәртіпке сәйкес анықталған қателерді жою үшін қажетті шараларды қабылдайды.
72. Штаттан тыс жағдайларды шешу мақсатында осы Қағидаларда көзделген талаптардың орындалуын қамтамасыз ететін мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары жалпы процесті іске асыру кезінде техникалық қолдауды қамтамасыз етуге жауапты адамдар туралы басқа уәкілетті органдарға және Комиссияға хабарлайды.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 25 қазандағы
№ 127 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одақтың фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл РЕГЛАМЕНТІ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2014 жылғы 23 желтоқсандағы Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі дәрілік заттар айналысының бірыңғай қағидаттары мен қағидалары туралы келісім;
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі дәрілік заттар айналымының бірыңғай қағидаттары мен қағидалары туралы келісімді іске асыру туралы" 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 108 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;

70. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и логического контроля и в иных случаях.
71. В случае возникновения ошибок структурного и логического контроля уполномоченный орган государства-члена осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия для данного общего процесса. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган государства-члена принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки в соответствии с установленным порядком.
72. В целях разрешения нештатных ситуаций уполномоченные органы государств-членов, обеспечивающие выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, информируют другие уполномоченные органы и Комиссию о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса, включая предоставление контактных данных этих лиц.
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 25 октября 2016 г. № 127
Регламент
информационного взаимодействия между уполномоченными органами
государств – членов Евразийского экономического союза и
Евразийской экономической комиссией при реализации средствами
интегрированной информационной системы внешней и взаимной
торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование
единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского
экономического союза»
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Соглашение о единых принципах и правилах обращения лекарственных средств в рамках Евразийского экономического союза от 23 декабря 2014 года;
Решение Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 108 «О реализации Соглашения о единых принципах и правилах обращения лекарственных средств в рамках Евразийского экономического союза»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 «О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов»;

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде Жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
II. Қолданылу аясы
2. Осы Регламент "Еуразиялық экономикалық одақтың фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) қатысушылардың жалпы процесс транзакцияларын орындаудың тәртібі мен шарттарын біркелкі қолдануын қамтамасыз ету мақсатында әзірленді.
3. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыруға тікелей бағытталған жалпы процесс операцияларын орындау тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібіне бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процесті іске асыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйе құрауыштарын жобалаған, әзірлеген және пысықтаған кезде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"аутенттеу" – қол жеткізу субъектісіне берілген сәйкестендіргіштің оған тиесілігін тексеру, шынайылығын растау;
"электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемесі" – электрондық құжаттың (мәліметтердің) белгілі бір контексте ажырамайтын болып есептелетін деректерінің бірлігі;
"жалпы процесс субъектісінің жай-күйі" – ақпараттық объектіні оның өмірлік циклының белгілі бір сатысында сипаттайтын, жалпы процесс операциясын орындау кезінде өзгеретін қасиет.
6. Осы Регламентте "бастамашы", "бастама операция", "қабылдайтын операция", "респондент", "жалпы процесс хабарламасы" және "жалпы процесс транзакциясы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мағыналарында пайдаланылады.
Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 125 шешімімен бекітілген "Дәрілік заттардың анықталған жағымсыз әсері (әрекеті) жөніндегі деректердің дәрілік заттардың тиімсіздігі туралы хабарламаны қамтитын бірыңғай ақпараттық базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мағыналарында қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии  от 27 января 2015 г. № 5 «Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 «О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 «О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 «Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией».
II. Область применения
2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного применения участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса «Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза» (далее – общий процесс).
3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
«аутентификация» – проверка принадлежности субъекту доступа предъявленного им идентификатора, подтверждение подлинности;
«реквизит электронного документа (сведений)» – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой;
«состояние информационного объекта общего процесса» – свойство, характеризующее информационный объект на определенной стадии его жизненного цикла, изменяющееся при выполнении операций общего процесса.
Понятия «инициатор», «инициирующая операция», «принимающая операция», «респондент», «сообщение общего процесса» и «транзакция общего процесса» используются в настоящем Регламенте в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза», утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 127 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном
взаимодействии в рамках общего процесса

1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Деректердің иесі
фармацевтикалық инспекторлар тізбесін жаңарту үшін Еуразиялық экономикалық комиссияға фармацевтикалық инспекторлар туралы мәліметтер ұсынады, Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі арқылы сауал жібереді және тізбенің мәліметін алады
мүше мемлекеттің уәкілетті органы (P.MM.09.ACT.001)
Үйлестіруші
өзгерістерді алады және тізбені жаңартады. Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі арқылы және Одақтың ақпараттық порталында сұрау салулар бойынша тізбенің мәліметтерін ұсынады
Еуразиялық экономикалық комиссия (P.ACT.001)
2. Ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасында (бұдан әрі тиісінше – мүше мемлекеттің уәкілетті органы, Комиссия) жалпы процесс рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады:
тізбені қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
тізбеден мәліметтер алған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл құрылымы 1-суретте берілген.
1-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы
8. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процесс құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс транзакциясын орындау тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылар арасындағы жалпы процесс ақпараттық объектілерінің жай-күйін үйлестіру мақсатында ақпарат алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялар мен осындай операцияларға сәйкес жалпы процесс транзакциялары арасындағы өзара байланыс айқындалған.

1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Владелец данных
представляет сведения о фармацевтических инспекторах в Евразийскую экономическую комиссию для обновления реестра фармацевтических инспекторов, отправляет запрос через интегрированную информационную систему Союза и получает сведения реестра
уполномоченный орган государства-члена (P.MM.09.ACT.001)
Координатор
получает изменения и обновляет реестр. Представляет сведения реестра по запросам через интегрированную информационную систему Союза и на информационном портале Союза
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией (далее соответственно – уполномоченный орган государства-члена, Комиссия) в соответствии с процедурами общего процесса:
информационное взаимодействие при формировании и ведении реестра;
информационное взаимодействие при получении сведений из реестра.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией представлена на рисунке 1.
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.

10. Жалпы процесс транзакциясын орындаған кезде бастамашы өзі жүзеге асыратын операция шеңберінде (бастамашы операция) респондентке хабарлама-сауал жібереді, оған жауап ретінде респондент өзі жүзеге асыратын операция шеңберінде (қабылдаушы операция) жалпы процесс транзакциясының шаблонына байланысты хабарлама-жауапты жіберуі де немесе жібермеуі де мүмкін. Хабарлама құрамындағы деректер құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 127 шешімімен (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес болуы тиіс.

10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза», утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 127 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

11. Жалпы процесс транзакциясы осы Регламентте айқындалғандай жалпы процесс транзакциясының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер топтары шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Тізбені қалыптастырған және жүргізген кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Тізбені қалыптастырған кезде жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 2-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 2-кестеде операциялардың, жалпы процесс ақпараттық объектілерінің аралық және нәтижелік жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
2-сурет. Тізбені қалыптастырған және жүргізген кездегі жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
2-кесте
Тізбені қалыптастырған және жүргізген кездегі жалпы процесс транзакциясының тізбесі
Рет №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелік жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Мәліметтерді тізілімге енгізу (P.MM.09.PRC.001)
1.1
Тізілімге енгізу үшін мәліметтер ұсыну (P.MM.09.OPR.001).

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при формировании и ведении реестра
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании реестра представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при формировании и ведении реестра
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Включение сведений в реестр (P.MM.09.PRC.001)
1.1
Представление сведений для включения в реестр (P.MM.09.OPR.001).

Мәліметтерді тізілімге енгізу нәтижелері туралы хабарлама алу (P.MM.09.OPR.003)
тізілім (P.MM.09.BEN.001): мәліметтер енгізу үшін берілді
тізілімге енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.MM.09.OPR.002)
тізілім (P.MM.09.BEN.001): жаңарған
тізілімге енгізу үшін мәліметтерді беру (P.MM.09.TRN.001)
2
Тізілімдегі мәліметтерді өзгерту (P.MM.09.PRC.002)
2.1
Тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну (P.MM.09.OPR.005).
Тізілімдегі мәліметтердің өзгеру нәтижелері туралы хабарлама алу (P.MM.09.OPR.007)
тізілім (P.MM.09.BEN.001): мәліметтер өзгерту үшін берілді

Получение уведомления о результатах включения сведений в реестр (P.MM.09.OPR.003)
реестр (P.MM.09.BEN.001): сведения для включения переданы
прием и обработка сведений для включения в реестр (P.MM.09.OPR.002)
реестр (P.MM.09.BEN.001): обновлен
передача сведений для включения в реестр (P.MM.09.TRN.001)
2
Изменение сведений в реестре (P.MM.09.PRC.002)
2.1
Представление сведений для внесения изменений в реестр (P.MM.09.OPR.005).
Получение уведомления о результатах изменения сведений в реестре (P.MM.09.OPR.007)
реестр (P.MM.09.BEN.001): сведения для изменения переданы

тізілімге өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.MM.09.OPR.006)
тізілім (P.MM.09.BEN.001): жаңарған
тізілімде өзгерту үшін мәліметтер беру (P.MM.09.TRN.002)
3
Тізілімнен мәліметтерді алып тастау (P.MM.09.PRC.003)
3.1
Тізілімнен алып тастау үшін мәліметтер ұсыну (P.MM.09.OPR.010).
Тізілімнен мәліметтерді алып тастау нәтижелері туралы хабарлама алу (P.MM.09.OPR.012)
тізілім (P.MM.09.BEN.001): мәліметтер алып тастау үшін берілді

прием и обработка сведений для внесения изменений в реестр (P.MM.09.OPR.006)
реестр (P.MM.09.BEN.001): обновлен
передача сведений для изменения в реестре (P.MM.09.TRN.002)
3
Исключение сведений из реестра (P.MM.09.PRC.003)
3.1
Представление сведений для исключения из реестра (P.MM.09.OPR.010).
Получение уведомления о результатах исключения сведений из реестра (P.MM.09.OPR.012)
реестр (P.MM.09.BEN.001): сведения для исключения переданы

тізілімнен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.MM.09.OPR.011)
тізілім (P.MM.09.BEN.001): жаңарған
тізілімнен алып тастау үшін мәліметтер беру (P.MM.09.TRN.003)
2.Тізілімнен мәліметтер алу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
13. Тізілімнен ақпарат алу кезіндегі жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 3-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 3-кестеде операциялардың, жалпы процесс ақпараттық объектілері аралық және нәтижелік жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
3-сурет. Тізілімнен ақпарат алу кезіндегі жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
3-кесте
Тізілімнен ақпарат алу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Рет №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің нәтижелік жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

прием и обработка сведений для исключения из реестра (P.MM.09.OPR.011)
реестр (P.MM.09.BEN.001): обновлен
передача сведений для исключения из реестра (P.MM.09.TRN.003)
2. Информационное взаимодействие при получении сведений из реестра
13. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении сведений из реестра представлена на рисунке 3. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 3 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Таблица 3
Перечень транзакций общего процесса при получении сведений из реестра
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтер алу (P.MM.09.PRC.004)
1.1
Тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтер сұрату (P.MM.09.OPR.014).
Тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.MM.09.OPR.016)
тізілім (P.MM.09.BEN.001): жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтер сұратылды
тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерді дайындау және ұсыну (P.MM.09.OPR.015)
тізілім (P.MM.09.BEN.001): жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтер алынды
тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерді алу (P.MM.09.TRN.004)
2
Тізілімнен мәліметтер алу (P.MM.09.PRC.005)
2.1
Тізілімнен мәліметтер сұрату (P.MM.09.OPR.017).
Тізілімнен алынған мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.MM.09.OPR.019)
тізілім (P.MM.09.BEN.001): мәліметтер сұратылды
тізілімнен алынатын мәліметтерді дайындау және ұсыну (P.MM.09.OPR.018)
тізілім (P.MM.09.BEN.001): мәліметтер ұсынылды.
Тізілім (P.MM.09.BEN.001): мәліметтер жоқ
тізілімнен мәліметтер алу (P.MM.09.TRN.005)
3
Тізілімнен өзгертілген мәліметтерді алу (P.MM.09.PRC.006)
3.1
Тізілімнен өзгертілген мәліметтерді сұрату (P.MM.09.OPR.020).
Тізілімнен алынған өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.MM.09.OPR.022)
тізілім (P.MM.09.BEN.001): өзгертілген мәліметтер сұратылды
тізілімнен өзгертілген мәліметерді дайындау және өңдеу (P.MM.09.OPR.021)
тізілім (P.MM.09.BEN.001): өзгертілген мәліметтер берілді.
тізілім (P.MM.09.BEN.001): өзгертілген мәліметтер жоқ
тізілімнен өзгертілген мәліметтерді алу (P.MM.09.TRN.006)
VI. Жалпы процесс хабарламаларын сипаттау
14. Жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарламаларының тізбесі 4-кестеде келтірілген. Хабарлама құрамындағы деректер құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуы тиіс. Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтары мен құрылымдары сипаттамасының тиісті құрылымына сілтеме 4-кестенің 3-бағанындағы мағынамен белгіленеді.
4-кесте
Жалпы процесс хабарламаларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.MM.09.MSG.001
енгізу үшін фармацевтикалық инспекторлар туралы мәліметтер
фармацевтикалық инспекторлар туралы мәліметтер (R.HC.MM.09.001)
P.MM.09.MSG.002
өзгерту үшін фармацевтикалық инспекторлар туралы мәліметтер
фармацевтикалық инспекторлар туралы мәліметтер (R.HC.MM.09.001)
P.MM.09.MSG.003
алып тастау үшін фармацевтикалық инспекторлар туралы мәліметтер
фармацевтикалық инспекторлар туралы мәліметтер (R.HC.MM.09.001)

Получение сведений о дате и времени обновления реестра (P.MM.09.PRC.004)
1.1
Запрос сведений о дате и времени обновления реестра (P.MM.09.OPR.014).
Прием и обработка сведений о дате и времени обновления реестра (P.MM.09.OPR.016)
реестр (P.MM.09.BEN.001): сведения о дате и времени обновления запрошены
подготовка и представление сведений о дате и времени обновления реестра (P.MM.09.OPR.015)
реестр (P.MM.09.BEN.001): сведения о дате и времени обновления получены
получение сведений о дате и времени обновления реестра (P.MM.09.TRN.004)
2
Получение сведений из реестра (P.MM.09.PRC.005)
2.1
Запрос сведений из реестра (P.MM.09.OPR.017).
Прием и обработка сведений из реестра (P.MM.09.OPR.019)
реестр (P.MM.09.BEN.001): сведения запрошены
подготовка и представление сведений из реестра (P.MM.09.OPR.018)
реестр (P.MM.09.BEN.001): сведения представлены.
Реестр (P.MM.09.BEN.001): сведения отсутствуют
получение сведений из реестра (P.MM.09.TRN.005)
3
Получение измененных сведений из реестра (P.MM.09.PRC.006)
3.1
Запрос измененных сведений из реестра (P.MM.09.OPR.020).
Прием и обработка измененных сведений из реестра (P.MM.09.OPR.022)
реестр (P.MM.09.BEN.001): измененные сведения запрошены
подготовка и представление измененных сведений из реестра (P.MM.09.OPR.021)
реестр (P.MM.09.BEN.001): измененные сведения представлены.
реестр (P.MM.09.BEN.001): измененные сведения отсутствуют
получение измененных сведений из реестра (P.MM.09.TRN.006)
VI. Описание сообщений общего процесса
14. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 4. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 4.
Таблица 4
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.MM.09.MSG.001
сведения о фармацевтических инспекторах для включения
сведения о фармацевтических инспекторах (R.HC.MM.09.001)
P.MM.09.MSG.002
сведения о фармацевтических инспекторах для изменения
сведения о фармацевтических инспекторах (R.HC.MM.09.001)
P.MM.09.MSG.003
сведения о фармацевтических инспекторах для исключения
сведения о фармацевтических инспекторах (R.HC.MM.09.001)

P.MM.09.MSG.004
тізілімді жаңарту туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.MM.09.MSG.005
тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтер сұрату
жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі (R.007)
P.MM.09.MSG.006
тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтер
жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі (R.007)
P.MM.09.MSG.007
тізілімнен мәліметтер сұрату
жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі (R.007)
P.MM.09.MSG.008
тізілімнен алынған мәліметтер
фармацевтикалық инспекторлар туралы мәліметтер (R.HC.MM.09.001)
P.MM.09.MSG.009
тізілімде мәліметтің жоқтығы туралы хабарлама
өңдеудің нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.MM.09.MSG.010
тізілімнен өзгертілген мәліметтерді сұрату
жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі (R.007)
P.MM.09.MSG.011
тізілімнен алынған өзгертілген мәліметтер
фармацевтикалық инспекторлар туралы мәліметтер (R.HC.MM.09.001)
P.MM.09.MSG.012
тізілімде өзгертілген мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама
өңдеудің нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
VII. Жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы

P.MM.09.MSG.004
уведомление об обновлении реестра
уведомление о результате обработки (R.006)
P.MM.09.MSG.005
запрос сведений о дате и времени обновления реестра
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.MM.09.MSG.006
сведения о дате и времени обновления реестра
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.MM.09.MSG.007
запрос сведений из реестра
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.MM.09.MSG.008
сведения из реестра
сведения о фармацевтических инспекторах (R.HC.MM.09.001)
P.MM.09.MSG.009
уведомление об отсутствии сведений в реестре
уведомление о результате обработки (R.006)
P.MM.09.MSG.010
запрос измененных сведений из реестра
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.MM.09.MSG.011
измененные сведения из реестра
сведения о фармацевтических инспекторах (R.HC.MM.09.001)
P.MM.09.MSG.012
уведомление об отсутствии измененных сведений в реестре
уведомление о результате обработки (R.006)
VII. Описание транзакций общего процесса

1. "Тізілімге енгізу үшін мәліметтерді беру" (P.MM.09.TRN.001) жалпы процесін транзакциялау
15. "Тізілімге енгізу үшін мәліметтерді беру" (P.MM.09.TRN.001) жалпы процесін транзакциялау мәліметтерді тізілімге енгізу мақсатында оларды респондентке беру үшін орындалады. Жалпы процестің айтылған транзакциясын орындау схемасы 4-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 5-кестеде келтірілген.
4-сурет. "Тізілімге енгізу үшін мәліметтерді беру" (P.MM.09.TRN.001) жалпы процесін транзакциялауды орындау схемасы
5-кесте
2. "Тізілімге енгізу үшін мәліметтерді беру" (P.MM.09.TRN.001) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
Рет №
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.09.TRN.001
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
тізілімге енгізу үшін мәліметтерді беру
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сауал/жауап
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Бастамашы операция
тізілімге енгізу үшін мәліметтерді ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
тізілімге енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
тізілім (P.MM.09.BEN.001): жаңартылған
9
Жалпы процесс транзакцияларының параметрлері:
алғанын растау үшін уақыт
-
өңдеуге қабылдағанын растау уақыты
20 мин
жауап күту уақыты
4 сағ.
авторластыру белгісі
иә
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастамашы хабарлама
енгізу үшін фармацевтикалық инспекторлар туралы мәліметтер (P.MM.09.MSG.001)
жауап хабарлама
тізілімнің жаңартылғаны туралы хабарлама (P.MM.09.MSG.004)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламасының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
P.MM.09.MSG.001 үшін жоқ (жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда)
P.MM.09.MSG.004 үшін жоқ
Электрондық құжатты дәйексіз ЭЦҚ-пен беру
-
3. "Тізілімде өзгерту үшін мәліметтер беру" (P.MM.09.TRN.002) жалпы процесс транзакциясы

1. Транзакция общего процесса «Передача сведений
для включения в реестр» (P.MM.09.TRN.001)
15. Транзакция общего процесса «Передача сведений для включения в реестр» (P.MM.09.TRN.001) выполняется для передачи респонденту сведений в целях включения их в реестр. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 4. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 5.
Таблица 5
Описание транзакции общего процесса «Передача сведений
для включения в реестр» (P.MM.09.TRN.001)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.09.TRN.001
2
Наименование транзакции общего процесса
передача сведений для включения в реестр
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений для включения в реестр
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений для включения в реестр
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
реестр (P.MM.09.BEN.001): обновлен
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
4 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения о фармацевтических инспекторах для включения (P.MM.09.MSG.001)
ответное сообщение
уведомление об обновлении реестра (P.MM.09.MSG.004)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет – для P.MM.09.MSG.001 (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии)
нет – для P.MM.09.MSG.004
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
2. Транзакция общего процесса «Передача сведений
для изменения в реестре» (P.MM.09.TRN.002)

3. "Тізілімнен алып тастау үшін мәліметтер беру" (P.MM.09.TRN.003) жалпы процесін транзакциялау
17. "Тізілімнен алып тастау үшін мәліметтер беру" (P.MM.09.TRN.003) жалпы процесі транзакциясы респондентке тізілімнен алып тастауға жататын фармацевтикалық инспекторлар туралы мәліметтер беру үшін орындалады. Жалпы процестің аталған транзакциясын орындау схемасы 6-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 7-кестеде келтірілген.
6-сурет. "Тізілімнен алып тастау үшін мәліметтер беру" (P.MM.09.TRN.003) жалпы процесін транзакциялауды орындау схемасы
7-кесте
4. "Тізілімнен алып тастау үшін мәліметтер беру" (P.MM.09.TRN.003) жалпы процесін транзакциялаудың сипаттамасы
Рет №
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.09.TRN.003
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
тізілімнен алып тастау үшін мәліметтер беру
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сауал/жауап
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Бастамашы операция
тізілімнен алып тастау үшін мәліметтер ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
тізілімнен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
тізілім (P.MM.09.BEN.001): жаңартылған
9
Жалпы процесс транзакцияларының параметрлері:
алғанын растау үшін уақыт
-
өңдеуге қабылдағанын растау уақыты
20 мин
жауап күту уақыты
4 сағ.
авторластыру белгісі
иә
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастамашы хабарлама
алып тастау үшін фармацевтикалық инспектор туралы мәліметтер (P.MM.09.MSG.003)
жауап хабарлама
тізілімнің жаңартылғаны туралы хабарлама (P.MM.09.MSG.004)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламасының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
P.MM.09.MSG.003 үшін жоқ (жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда)
P.MM.09.MSG.004 үшін жоқ
Электрондық құжатты дәйексіз ЭЦҚ-пен беру
-
5. "Тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерді алу" (P.MM.09.TRN.004) жалпы процесс транзакциясы
18."Тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерді алу" (P.MM.09.TRN.004) жалпы процесс транзакциясы бастамашының сұрау салуы бойынша респонденттің тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтер беруі үшін орындалады. Жалпы процестің аталған транзакциясының орындалу схемасы 7-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 8-кестеде келтірілген.
7-сурет. "Тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерді алу" (P.MM.09.TRN.004) жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
8-кесте
"Тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерді алу" (P.MM.09.TRN.004) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Рет №
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.09.TRN.004
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерді алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сауал/жауап
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Бастамашы операция
тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерді сұрату
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтерді өңдеу және ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
тізілім (P.MM.09.BEN.001): жаңартылудың күні мен уақыты туралы мәліметтер алынды
9
Жалпы процесс транзакцияларының параметрлері:
алғанын растау үшін уақыт
-
өңдеуге қабылдағанын растау уақыты
-
жауап күту уақыты
4 сағ.
авторластыру белгісі
иә
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастамашы хабарлама

3. Транзакция общего процесса «Передача сведений
для исключения из реестра» (P.MM.09.TRN.003)
17. Транзакция общего процесса «Передача сведений для исключения из реестра» (P.MM.09.TRN.003) выполняется для передачи респонденту сведений о фармацевтических инспекторах, подлежащих исключению из реестра. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.
Таблица 7
Описание транзакции общего процесса «Передача сведений
для исключения из реестра» (P.MM.09.TRN.003)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.09.TRN.003
2
Наименование транзакции общего процесса
передача сведений для исключения из реестра
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений для исключения из реестра
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений для исключения из реестра
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
реестр (P.MM.09.BEN.001): обновлен
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
4 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения о фармацевтических инспекторах для исключения (P.MM.09.MSG.003)
ответное сообщение
уведомление об обновлении реестра (P.MM.09.MSG.004)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет – для P.MM.09.MSG.003 (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии)
нет – для P.MM.09.MSG.004
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
4. Транзакция общего процесса «Получение сведений
о дате и времени обновления реестра» (P.MM.09.TRN.004)
18. Транзакция общего процесса «Получение сведений о дате и времени обновления реестра» (P.MM.09.TRN.004) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора сведений о дате и времени обновления реестра. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 8.
Таблица 8
Описание транзакции общего процесса «Получение сведений
о дате и времени обновления реестра» (P.MM.09.TRN.004)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.09.TRN.004
2
Наименование транзакции общего процесса
получение сведений о дате и времени обновления реестра
3
Шаблон транзакции общего процесса
вопрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос сведений о дате и времени обновления реестра
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка и представление сведений о дате и времени обновления реестра
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
реестр (P.MM.09.BEN.001): сведения о дате и времени обновления получены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
время ожидания ответа
4 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение

тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтер сұрату (P.MM.09.MSG.005)
жауап хабарлама
тізілімнің жаңартылу күні мен уақыты туралы мәліметтер (P.MM.09.MSG.006)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламасының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
Электрондық құжатты дәйексіз ЭЦҚ-пен беру
-
5. "Тізілімнен мәліметтер алу" (P.MM.09.TRN.005) жалпы процесс транзакциясы
19. "Тізілімнен мәліметтер алу" (P.MM.09.TRN.005) жалпы процесс транзакциясы бастамашының сұрау салуы бойынша респонденттің тізілімнен мәліметтер беруі үшін орындалады. Жалпы процестің аталған транзакциясын орындау схемасы 8-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 9-кестеде келтірілген.
8-сурет. "Тізілімнен мәліметтер алу" (P.MM.09.TRN.005) жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
9-кесте
"Тізілімнен мәліметтер алу" (P.MM.09.TRN.005) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Рет №
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.MM.09.TRN.005
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
тізілімнен мәліметтер алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сауал/жауап
4
Бастамашы рөл
бастамашы
5
Бастамашы операция
тізілімнен мәліметтер сұрату
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
тізілімнен алынатын мәліметтерді өңдеу және ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
тізілім (P.MM.09.BEN.001): мәліметтер берілді
тізілім (P.MM.09.BEN.001): мәліметтер жоқ
9
Жалпы процесс транзакцияларының параметрлері:
алғанын растау үшін уақыт
-
өңдеуге қабылдағанын растау уақыты
20 мин
жауап күту уақыты
4 сағ.
авторластыру белгісі
иә
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастамашы хабарлама
тізілімнен мәліметтер сұрату (P.MM.09.MSG.007)
жауап хабарлама

запрос сведений о дате и времени обновления реестра (P.MM.09.MSG.005)
ответное сообщение
сведения о дате и время обновления реестра (P.MM.09.MSG.006)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
5. Транзакция общего процесса «Получение сведений из реестра»
(P.MM.09.TRN.005)
19. Транзакция общего процесса «Получение сведений из реестра» (P.MM.09.TRN.005) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора сведений из реестра. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 8. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 9.
Таблица 9
Описание транзакции общего процесса «Получение сведений из реестра»
(P.MM.09.TRN.005)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.MM.09.TRN.005
2
Наименование транзакции общего процесса
получение сведений из реестра
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос сведений из реестра
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка и представление сведений из реестра
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
реестр (P.MM.09.BEN.001): сведения представлены реестр
(P.MM.09.BEN.001): сведения отсутствуют
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
4 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений из реестра (P.MM.09.MSG.007)
ответное сообщение

1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2014 жылғы 23 желтоқсандағы Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі дәрілік заттар айналымының бірыңғай қағидаттары мен қағидалары туралы келісім;
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі дәрілік заттар айналымының бірыңғай қағидаттары мен қағидалары туралы келісімді іске асыру туралы" 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 108 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестердің сыртқы және өзара саудасын интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылын регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
"Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде Жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
II. Қолданылу аясы
2. Осы Сипаттама "Еуразиялық экономикалық одақтың фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Сипаттама жалпы процесс рәсімдерін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) іске асырған кезде ақпараттық жүйе компоненттерін жобалаған, әзірлеген және пысықтаған кезде қолданылады.
4. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарын сипаттау қарапайым (атомарлы) деректемелерге дейін иерархия деңгейлерін ескерген толық деректеме құрамын көрсете отырып кесте түрінде келтіріледі.

1. Настоящее Описание разработано в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Соглашение о единых принципах и правилах обращения лекарственных средств в рамках Евразийского экономического союза от 23 декабря 2014 года;
Решение Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 108 «О реализации Соглашения о единых принципах и правилах обращения лекарственных средств в рамках Евразийского экономического союза»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 «О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 «Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 «О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 «О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 «Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией».
II. Область применения
2. Настоящее Описание определяет требования к форматам и структурам электронных документов и сведений, используемых при информационном взаимодействии в рамках общего процесса «Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза» (далее – общий процесс).
3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли (далее – интегрированная система).
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.

5. Кестеде электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелері (бұдан әрі – деректемелер) мен деректер түрлері элементтерінің бір мәнді сәйкестігі сипатталады.
6. Кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"иерархиялық номер" - деректеменің реттік номері;
"деректеменің аты" - деректеменің қалыптасқан немесе ресми ауызша белгіленуі;
"деректеменің сипаттамасы" - деректеменің мәнін (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" - деректемеге сәйкес келетін деректер моделіндегі деректер элементінің сәйкестендіргіші;
"мағыналар саласы" - деректемелердің мүмкін болатын мағыналарының ауызша сипаттамасы;
"кп." - деректемелердің көп түрлілігі: деректемелердің мүмкін болатын қайталануларының міндеттілігі (опционалдылық) мен саны.
Деректемелердің көп түрлілігін көрсету үшін мынадай белгілер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануы тиіс (n > 1);
1..* - деректеме міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;
n..* - деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануы тиіс (n > 1);
n..m - деректеме міндетті, кемінде n рет және көп дегенде m рет артық қайталануы тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опционды, қайталауға жол берілмейді;
0..* - деректеме опционды, шектеусіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опционды, m реттен артық қайталана алмайды (m > 1).
ІІІ. Негізгі ұғымдар
8. Осы Сипаттаманың мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"мүше мемлекет" - Одақққа мүше болып табылатын мемлекет;
"деректеме" - белгілі бір контексте бөлінбейтін болып саналатын электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі.

5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
«иерархический номер» – порядковый номер реквизита;
«имя реквизита» – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
«описание реквизита» – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
«идентификатор» – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
«область значений» – словесное описание возможных значений реквизита;
«мн.» – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.
7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия
8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
«государство-член» – государство, являющееся членом Союза;
«реквизит» – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.

Осы сипаттамада пайдаланылатын "деректердің базистік үлгісі", "деректер үлгісі", "нысаналық саласы деректерінің үлгісі", "нысаналық саласы" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымының тізбесі" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі Жалпы процестерді талдау, оңтайластыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мағыналарда қолданылады.

Понятия «базисная модель данных», «модель данных», «модель данных предметной области», «предметная область» и «реестр структур электронных документов и сведений», используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 127 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мағыналарда қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза», утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 127.

Осы Сипаттаманың 4, 7 және 10-кестелеріндегі ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 127 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары

В таблицах 4, 7 и 10 настоящего Описания под регламентом информационного взаимодействия понимается Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза», утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 127.
IV. Структуры электронных документов и сведений

Электрондық құжат (мәліметтер) құрылымындағы аттар кеңістігіндегі "Ү.Ү.Ү" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 127 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу және бекіту кезінде пайдаланылған деректер үлгілерінің базистік нұсқасының номеріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының нұсқа номеріне сәйкес келеді.
11. Импортталатын аттар кеңістігі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Импортталатын аттар кеңістігі
Рет №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

Символы «Y.Y.Y» в пространствах имен структуры электронного документа (сведений) соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке и утверждении технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 127.
11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

Импортталатын аттар кеңістігіндегі "Х.Х.Х" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 127 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу және бекіту кезінде пайдаланылған деректер үлгілерінің базистік нұсқасының номеріне сәйкес келеді.
12. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің атауы
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Кп.
1. Электрондық құжаттың(мәліметтер) атауы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электрондық құжаттың (мәліметтер) технологиялық деректерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
1.1. Жалпы процесс хабарламасының коды
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
жалпы процесс хабарламасын кодпен белгілеу
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес код мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтер) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымының тізіліміне сәйкес электрондық құжатты (мәліметтер) кодпен белгілеу
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Элетрондық құжаттар дың (мәләметтер) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
Электрондық құжатты (мәліметтер) біркелкі сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіш мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжат (мәліметтер) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
осы құжат (мәлімет) жауап ретінде қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтер) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіш мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжатты (мәліметтерді) жасау күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
ИСО 8601-2001 МЕМСТ сәйкес күні мен уақытын белгілеу
1
1.6. Тіл коды
(csdo:‌Language‌Code)
тілді кодпен белгілеу
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)

Символы «X.X.X» в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке и утверждении технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 127.
12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) «Уведомление о результате обработки» (R.006) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) «Уведомление о результате обработки» (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:EDocHeader)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:InfEnvelopeCode)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo:)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)

ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Күні мен уақыты
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
мәліметтер өңдеудің аяқталу күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
ИСО 8601-2001 МЕМСТ сәйкес күні мен уақытын белгілеу
1
3. Өңдеу нәтижесінің коды
(csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code)
алынған электрондық құжатты (мәліметтерді) жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесімен өңдеу нәтижесін кодпен белгілеу
M.SDE.90014
csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні
1
4. Сипаттама
(csdo:‌Description‌Text)
мәліметтерді өңдеудің нәтижесін еркін түрде сипаттау
M.SDE.00002

Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время
(csdo:)
дата и время окончания обработки сведений
M.SDE.00132
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
3. Код результата обработки
(csdo:)
кодовое обозначение результата обработки полученного электронного документа (сведений) информационной системой участника общего процесса
M.SDE.90014
csdo:ProcessingResultCodeV2Type (M.SDT.90006)
Значение кода в соответствии с классификатором результатов обработки электронных документов и сведений
1
4. Описание
(csdo:)
описание результата обработки сведений в произвольной форме
M.SDE.00002

ISO 639-1 сәйкес тілдің екіәріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Жаңартылудың күні мен уақыты
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
жалпы қорды жаңарту күні мен уақыты (тізілім, тізбе, деректер қоры)
M.SDE.00079
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
ИСО 8601-2001 МЕМСТ сәйкес күні мен уақытын белгілеу
0..1
3. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
жалпы қорға мәліметтер ұсынған елдің кодпен белгіленуі (тізілім, тізбе, деректер қоры)
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдері сыныптауыштарына сәйкес екіәріпті код мәні
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
Соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу
-
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 20
1

Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время обновления
(csdo:UpdateDateTime)
дата и время обновления общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
3. Код страны
(csdo:)
кодовое обозначение страны, представившей сведения в общий ресурс (реестр, перечень, базу данных)
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

17. Импортталатын аттар кеңістігі 9-кестеде келтірілген
9-кесте
Импортталатын аттар кеңістігі
Рет №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:HC:ComplexDataObjects:vX.X.X
hccdo
3
urn:EEC:M:HC:SimpleDataObjects:vX.X.X
hcsdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Импортталатын аттар кеңістігіндегі "Х.Х.Х" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 127 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу және бекіту кезінде пайдаланылған деректер үлгілерінің базистік нұсқасының және нысаналық саласы деректер үлгісінің номеріне сәйкес келеді.

17. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 9.
Таблица 9
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:HC:ComplexDataObjects:vX.X.X
hccdo
3
urn:EEC:M:HC:SimpleDataObjects:vX.X.X
hcsdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы «X.X.X» в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных и модели данных предметной области, использованных при разработке и утверждении технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 127.

2.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
мәліметтерді тізілімге енгізген мүше мемлекетті кодпен белгілеу
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдері сыныптауыштарына сәйкес екіәріпті код мәні
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
соған сәйкес коды көрсетілген анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу
-
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 20
1
2.2. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
фармацевтикалық инспектордың тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
ccdo:‌Full‌Name‌Details‌Type (M.CDT.00016)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.2.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 120
0..1
2.2.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе ортаңғы аты)
M.SDE.00111
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 120
0..1
2.2.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 120
0..1
2.3. Туған күні
(csdo:‌Birth‌Date)
фармацевтикалық инспектордың туған күні
M.SDE.00070
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ИСО 8601-2001 МЕМСТ сәйкес күнді белгілеу
1
2.4. Азаматтық коды
(hcsdo:‌Nationality‌Code)
фармацевтикалық инспектордың азаматтығы (кодпен белгілегенде)
M.HC.SDE.00111
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдері сыныптауыштарына сәйкес екіәріпті код мәні
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
соған сәйкес коды көрсетілген анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу
-
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 20
1
2.5. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
фармацевтикалық инспектордың тұратын мекенжайы
M.CDE.00058
ccdo:‌Subject‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00064)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1

2.1. Код страны
(csdo:)
кодовое обозначение государства-члена, включившего сведения в реестр
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.2. ФИО
(ccdo:)
фамилия, имя, отчество фармацевтического инспектора
M.CDE.00029
ccdo:FullNameDetailsType (M.CDT.00016)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.2.1. Имя
(csdo:)
имя физического лица
M.SDE.00109
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.2.2. Отчество
(csdo:)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.2.3. Фамилия
(csdo:)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.3. Дата рождения
(csdo:)
дата рождения фармацевтического инспектора
M.SDE.00070
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.4. Код гражданства
(hcsdo:)
гражданство фармацевтического инспектора (в кодовом обозначении)
M.HC.SDE.00111
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.5. Адрес
(ccdo:)
адрес проживания фармацевтического инспектора
M.CDE.00058
ccdo:SubjectAddressDetailsType (M.CDT.00064)
Определяется областями значений вложенных элементов
1

2.5.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
мекенжай түрін кодпен белгілеу
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Мекенжай түрлері сыныптауыштарына сәйкес код мәні.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 20
0..1
2.5.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елді кодпен белгілеу
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдері сыныптауыштарына сәйкес екіәріпті код мәні
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
соған сәйкес коды көрсетілген анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу
-
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 20
1
2.5.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 17
0..1
2.5.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 120
0..1
2.5.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 120
0..1
2.5.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 120
0..1
2.5.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
Елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 120
0..1
2.5.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қала инфрақұрылымы көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 120
0..1
2.5.9. Үйдің номері
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйді, корпусты, құрылысты белгілеу
M.SDE.00011

2.5.1. Код вида адреса
(csdo:)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:AddressKindCodeType (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии с классификатором видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.5.2. Код страны
(csdo:)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.5.3. Код территории
(csdo:)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
2.5.4. Регион
(csdo:)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.5.5. Район
(csdo:)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.5.6. Город
(csdo:)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.5.7. Населенный пункт
(csdo:)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.5.8. Улица
(csdo:)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.5.9. Номер дома
(csdo:)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 50
0..1
2.5.10. Үй-жай номері
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офисті немесе пәтерді белгілеу
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 20
0..1
2.5.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы мекемесінің пошталық индексі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
2.5.12. Абоненттік жәшік номері
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы мекемесіндегі абоненттік жәшік номері
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 20
0..1
2.6. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
байланыс (арна) құралының тәсілі мен сәйкестендіргішін көрсете отырып фармацевтикалық инспектордың байланыс деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
2.6.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс (арна) құралы түрінің кодпен белніленуі (телефон, факс, электрондық пошта және басқалар)
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Байланыс түрлері сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 20
0..1
2.6.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс (арна) құралы түрінің атауы (телефон, факс, электрондық пошта және басқалар)
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 120
0..1
2.6.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
Байланыс арнасын сәйкестендіруші символдардың дәйектілігі (телефон, факс номерін, электрондық пошта мекенжайын көрсету және басқалар)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 1000
1..*
2.7. Жоғары білім туралы мәліметтер
(hccdo:‌Higher‌Education‌Details)
фармацевтикалық инспектордың жоғары кәсіби білімі туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00035
hccdo:‌Education‌Details‌Type (M.HC.CDT.00030)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.7.1. Шаруашылық субъектісінің атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
оқу мекемесінің атауы
M.SDE.00187
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 300
1

csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.5.10. Номер помещения
(csdo:)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.5.11. Почтовый индекс
(csdo:)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:PostCodeType (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
2.5.12. Номер абонентского ящика
(csdo:)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.6. Контактный реквизит
(ccdo:)
контактный реквизит фармацевтического инспектора с указанием способа и идентификатора средства (канала) связи
M.CDE.00003
ccdo:CommunicationDetailsType (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.6.1. Код вида связи
(csdo:)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:CommunicationChannelCodeV2Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии с классификатором видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.6.2. Наименование вида связи
(csdo:)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.6.3. Идентификатор канала связи
(csdo:)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:CommunicationChannelIdType (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
2.7. Сведения о высшем образовании
(hccdo:)
сведения о высшем профессиональном образовании фармацевтического инспектора
M.HC.CDE.00035
hccdo: (M.HC.CDT.00030)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.7.1. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityName)
наименование учебного учреждения
M.SDE.00187
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
1

2.7.2. Бастапқы күні
(csdo:‌Start‌Date)
оқуды бастау күні
M.SDE.00073
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ИСО 8601-2001 МЕМСТ сәйкес күнін белгілеу
1
2.7.3. Аяқталу күні
(csdo:‌End‌Date)
оқуды аяқтау күні
M.SDE.00074
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ИСО 8601-2001 МЕМСТ сәйкес күнін белгілеу
1
2.7.4. Біліктілік дәрежесінің коды
(hcsdo:‌Qualification‌Degree‌Code)
біліктілікті (дәреже) белгілеу коды
M.HC.SDE.00872
hcsdo:‌Qualification‌Degree‌Code‌Type (M.HC.SDT.00863)
"Жоғары кәсіби білім біліктілігі дәрежесінің сыныптауышы" сыныптауышы кодының мәні.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 2
0..1
2.7.5. Біліктілік дәрежесінің атауы
(hcsdo:‌Qualification‌Degree‌Name)
біліктілік (дәреже) атауы
M.HC.SDE.00173
bdt:‌Name‌Type (M.BDT.00012)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
0..1
2.7.6. Білім туралы құжаттың атауы
(hcsdo:‌Education‌Doc‌Name)
жоғары кәсіби білім туралы құжаттың атауы
M.HC.SDE.00155
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 300
1
2.7.7.  Білім туралы құжаттың сериясы
(hcsdo:‌Education‌Doc‌Series‌Id)
жоғары кәсіби білім туралы құжаттың сериясы
M.HC.SDE.00143
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 50
0..1
2.7.8.  Білім туралы құжаттың номері
(hcsdo:‌Education‌Doc‌Number‌Id)
жоғары кәсіби білім туралы құжаттың номері
M.HC.SDE.00142
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 50
0..1
2.7.9. Мамандық коды
(hcsdo:‌Speciality‌Code)
білімі туралы дипломға сәйкес мамандықты кодпен белгілеу
M.HC.SDE.00228
hcsdo:‌Speciality‌Code‌Type (M.HC.SDT.00047)
"Білімі бойынша мамандықтар сыныптауышы" сыныптауыш мәнінің коды.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 10
0..1
2.7.10. Мамандықтың атауы
(hcsdo:‌Speciality‌Name)
білімі туралы дипломға сәйкес мамандық атауы
M.HC.SDE.00109
bdt:‌Name‌Type (M.BDT.00012)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы
0..1
2.7.11. Ғылыми дәреже коды
(hcsdo:‌Academic‌Degree‌Code)
ғылыми дәрежені белгілеу коды
M.HC.SDE.00230
hcsdo:‌Academic‌Degree‌Code‌Type (M.HC.SDT.00049)
"Ғылыми дәреже сыныптауышы" сыныптауыш кодының мәні.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 10
0..1
2.7.12.  Ғылыми дәреже атауы
(hcsdo:‌Academic‌Degree‌Name)
ғылыми дәреже атауы
M.HC.SDE.00112
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 120
0..1

2.7.2. Начальная дата
(csdo:)
дата начала обучения
M.SDE.00073
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.7.3. Конечная дата
(csdo:)
дата окончания обучения
M.SDE.00074
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.7.4. Код квалификационной степени
(hcsdo:)
кодовое обозначение квалификации (степени)
M.HC.SDE.00872
hcsdo:Qualification (M.HC.SDT.00863)
Значение кода из классификатора «Классификатор квалификационных степеней высшего профессионального образования».
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
0..1
2.7.5. Наименование квалификационной степени
(hcsdo:QualificationDegreeName)
наименование квалификации (степени)
M.HC.SDE.00173
bdt:NameType (M.BDT.00012)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9)
0..1
2.7.6. Наименование документа об образовании
(hcsdo:EducationDocName)
наименование документа о высшем профессиональном образовании
M.HC.SDE.00155
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
1
2.7.7. Серия документа об образовании
(hcsdo:EducationDocSeriesId)
серия документа о высшем профессиональном образовании
M.HC.SDE.00143
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.7.8. Номер документа об образовании
(hcsdo:EducationDocNumberId)
номер документа о высшем профессиональном образовании
M.HC.SDE.00142
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.7.9. Код специальности
(hcsdo:)
кодовое обозначение специальности в соответствии с дипломом об образовании
M.HC.SDE.00228
hcsdo: (M.HC.SDT.00047)
Значение кода из классификатора «Классификатор специальностей по образованию».
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
2.7.10. Наименование специальности
(hcsdo:)
наименование специальности в соответствии с дипломом об образовании
M.HC.SDE.00109
bdt:NameType (M.BDT.00012)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9)
0..1
2.7.11. Код ученой степени
(hcsdo:)
кодовое обозначение ученой степени
M.HC.SDE.00230
hcsdo: (M.HC.SDT.00049)
Значение кода из классификатора «Классификатор ученых степеней».
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
2.7.12. Наименование ученой степени
(hcsdo:AcademicDegreeName)
наименование ученой степени
M.HC.SDE.00112
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1

2.9. Фармацевтикалық инспектордың ағымдағы еңбек қызметі туралы мәліметтер
(hccdo:‌Inspector‌Position‌Details)
фармацевтикалық инспектордың жұмыс орны туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00753
hccdo:‌Inspector‌Position‌Details‌Type (M.HC.CDT.00177)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
2.9.1. Шаруашылық субъектісі туралы мәліметтер
(hccdo:‌Pharma‌Party‌Market‌Details)
фармацевтикалық инспектордың жұмыс орны туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00004
ccdo:‌Business‌Entity‌Details‌Type (M.CDT.00061)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
шаруашылық субъектісі тіркелген елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдері сыныптауыштарына сәйкес екіәріпті код мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу
-
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 20
1
*.2. Шаруашылық субъектісінің атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
шаруашылық субъектісінің толық атауы немесе шаруашылық қызметін жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00187
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 300
0..1
*.3. Шаруашылық субъектісінің қысқаша атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Brief‌Name)
шаруашылық субъектісінің қысқаша атауы немесе шаруашылық қызметін жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00188
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 120
0..1
*.4. Ұйымдастыру-құқықтық түрдің коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъекті тіркелген ұйымдастыру-құқықтық түрді кодпен белгілеу
M.SDE.00023
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған анықтама (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу
-
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 20
1
*.5. Ұйымдастыру-құқықтық түрдің атауы (csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
сонда шаруашылық субъектісі тіркелген ұйымдастыру-құқықтық түрдің атауы
M.SDE.00090

2.9. Сведения о текущей трудовой деятельности фармацевтического инспектора
(hccdo:)
сведения о месте работы фармацевтического инспектора
M.HC.CDE.00753
hccdo: (M.HC.CDT.00177)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.9.1. Сведения о хозяйствующем субъекте
(hccdo:PharmaPartyMarketDetails)
сведения о месте работы фармацевтического инспектора
M.HC.CDE.00004
ccdo:BusinessEntityDetailsType (M.CDT.00061)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код страны
(csdo:)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityName)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00187
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.3. Краткое наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityBriefName)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00188
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeCode)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeName)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090

csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 300
0..1
*.6. Шаруашылық субъектісінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген тізілім (тіркеу) бойынша жазылу номері (код)
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 20
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(атрибут kind‌Id)
шаруашылық субъектілерін сәйкестендіру әдісі
-
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
шаруашылық субъектілерін сәйкестендіру әдістері анықтамасынан алынған сәйкестендіргіш мәні
1
*.7. Бірегей сәйкестендіргіш кеден номері
(csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id)
шаруашылық субъектісінің кедендік бақылау мақсаттарына арналған бірегей сәйкестендіргіш номері
M.SDE.00135
csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.SDT.00089)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 17
0..1
*.8. салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеушілер елінің салық төлеушілер тізіліміндегі шаруашылық субъектісінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Салық төлеушілерді тіркеу елінде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіш мәні.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 20
0..1
*.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
шаруашылық субъектісін Ресей Федерациясында салық есебіне қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
*.10. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
шаруашылық субъектісінің мекенжайы
M.CDE.00058
ccdo:‌Subject‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00064)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.10.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
мекенжай түрін кодпен белгілеу
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Мекенжай түрлерін сыныптауышқа сәйкес кодтың мәні.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 20
0..1
*.10.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елді кодпен белгілеу
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдері сыныптауыштарына сәйкес екіәріпті код мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу
-
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 20
1

csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityId)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo:BusinessEntityIdType (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kind)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
csdo:BusinessEntityIdKindIdType (M.SDT.00158)
Значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов
1
*.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(csdo:UniqueCustomsNumberId)
уникальный идентификационный номер хозяйствующего субъекта, предназначенный для целей таможенного контроля
M.SDE.00135
csdo: (M.SDT.00089)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:)
идентификатор хозяйствующего субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:TaxpayerIdType (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.9. Код причины постановки на учет
(csdo:TaxRegistrationReasonCode)
код, идентифицирующий причину постановки хозяйствующего субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo: (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
*.10. Адрес
(ccdo:)
адрес хозяйствующего субъекта
M.CDE.00058
ccdo:SubjectAddressDetailsType (M.CDT.00064)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.10.1. Код вида адреса
(csdo:)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:AddressKindCodeType (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии с классификатором видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.10.2. Код страны
(csdo:)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

*.11.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс (арна) құралы түрінің кодпен белгіленуі (телефон, факс, электрондық пошта және басқалар)
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Байланыс түрлері сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 20
0..1
*.11.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс (арна) құралы түрінің атауы (телефон, факс, электрондық пошта және басқалар)
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 120
0..1
*.11.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
Байланыс арнасын сәйкестендіруші символдардың дәйектілігі (телефон, факс номерін, электрондық пошта мекенжайын көрсету және басқалар)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 1000
1..*
2.9.2. Лауазым коды
(hcsdo:‌Position‌Code)
фармацевтикалық инспектордың лауазымын кодпен белгілеу
M.HC.SDE.00229
hcsdo:‌Position‌Code‌Type (M.HC.SDT.00048)
"Қызметкерлер лауазымдарының сыныптауышы" сыныптауышынан кодтың мәні.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 10
0..1
2.9.3. Лауазым атауы
(csdo:‌Position‌Name)
фармацевтикалық инспектор лауазымының атауы
M.SDE.00127
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 120
0..1
2.9.4. Бастапқы күн
(csdo:‌Start‌Date)
лауазымға кірген күні
M.SDE.00073
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ИСО 8601-2001 МЕМСТ сәйкес күнді белгілеу
1
2.9.5. Аяқталу күні
(csdo:‌End‌Date)
жұмыстан шығарылған күні
M.SDE.00074
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ИСО 8601-2001 МЕМСТ сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.10. Фармацевтикалық инспекция жүргізуді бастау күні
(hcsdo:‌Pharmaceutical‌Inspection‌Start‌Date)
фармацевтикалық инспекция жүргізуге байланысты қызметті жүзеге асыруды бастау күні
M.HC.SDE.00178
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ИСО 8601-2001 МЕМСТ сәйкес күнді белгілеу
1
2.11.  Фармацевтикалық инспекция жүргізуге байланысты қызметті жүзеге асыруды аяқтау күні
(hcsdo:‌Pharmaceutical‌Inspection‌End‌Date)
фармацевтикалық инспекция жүргізуге байланысты қызметті жүзеге асырудың аяқталған күні
M.HC.SDE.00177
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ИСО 8601-2001 МЕМСТ сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.12. Дәрілік заттарды өндіруші мекемелердің инспекцияланатын қызмет түрі туралы мәліметтер
(hccdo:‌Inspected‌Production‌Activity‌Details)
дәрілік заттарды өндіруші мекемелердің инспекцияланатын қызмет түрі туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00759
hccdo:‌Inspected‌Production‌Activity‌Details‌Type (M.HC.CDT.00829)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1..*

*.11.1. Код вида связи
(csdo:)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:CommunicationChannelCodeV2Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии с классификатором видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11.2. Наименование вида связи
(csdo:)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.11.3. Идентификатор канала связи
(csdo:)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:CommunicationChannelIdType (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
2.9.2. Код должности
(hcsdo:)
кодовое обозначение должности фармацевтического инспектора
M.HC.SDE.00229
hcsdo:Position (M.HC.SDT.00048)
Значение кода из классификатора «Классификатор должностей служащих».
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
2.9.3. Наименование должности
(csdo:)
наименование должности фармацевтического инспектора
M.SDE.00127
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.9.4. Начальная дата
(csdo:)
дата поступления на должность
M.SDE.00073
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.9.5. Конечная дата
(csdo:)
дата увольнения
M.SDE.00074
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.10. Дата начала проведения фармацевтических инспекций
(hcsdo:PharmaceuticalInspectionStartDate)
дата начала осуществления деятельности, связанной с проведением фармацевтических инспекций
M.HC.SDE.00178
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.11. Дата окончания осуществления деятельности, связанной с проведением фармацевтических инспекций
(hcsdo:)
дата окончания осуществления деятельности, связанной с проведением фармацевтических инспекций
M.HC.SDE.00177
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.12. Сведения об инспектируемом виде деятельности организаций-производителей лекарственных препаратов
(hccdo:)
сведения об инспектируемом виде деятельности организаций-производителей лекарственных препаратов
M.HC.CDE.00759
hccdo: (M.HC.CDT.00829)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*

2.12.1.  Дәрілік заттарды өндіруші мекемелердің инспекцияланатын қызмет түрінің коды
(hcsdo:‌Inspected‌Production‌Activity‌Code)
дәрілік заттарды өндіруші мекемелердің инспекцияланатын қызмет түрін кодпен белгілеу
M.HC.SDE.00577
hcsdo:‌Inspected‌Production‌Activity‌Code‌Type (M.HC.SDT.00781)
"Дәрілік заттарды өндіруші мекемелердің инспекцияланатын қызмет түрлерінің анықтамалығы" анықтамалығы кодының мәні.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 10
0..1
2.12.2. Дәрілік заттарды өндіруші мекемелердің инспекцияланатын қызмет түрінің атауы
(hcsdo:‌Inspected‌Production‌Activity‌Name)
дәрілік заттарды өндіруші мекемелердің инспекцияланатын қызмет түрінің атауы
M.HC.SDE.00849
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 500
0..1
2.13. Тиісті практика туралы мәліметтер
(hccdo:‌Pharmaceutical‌Practice‌Details)
соған сәйкес фармацевтикалық инспектор испекция жүргізуге құзіретті тиесілі фармацевтикалық практика туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00562
hccdo:‌Pharmaceutical‌Practice‌Details‌Type (M.HC.CDT.00549)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1..*
2.13.1.  Тиісті фармацевтикалық практиканың коды
(hcsdo:‌Pharmaceutical‌Practice‌Code)
соған сәйкес фармацевтикалық инспектор испекция жүргізуге құзіретті тиесті фармацевтикалық практиканы кодпен белгілеу
M.HC.SDE.00728
hcsdo:‌Pharmaceutical‌Practice‌Code‌Type (M.HC.SDT.00767)
Мүмкін мәндер:
01 – тиесті өндірістік практика;
02 – фармбақылаудың тиесілі практикасы;
03 – тиесті дистрибьютерлік практика;
04 – тиесті зертханалық практика;
05 – тиесті клиникалық практика;
99 - басқа
0..1
2.13.2. Тиесті фармацевтикалық практиканың атауы
(hcsdo:‌Pharmaceutical‌Practice‌Name)
соған сәйкес фармацевтикалық инспектор испекция жүргізуге құзіретті тиесті фармацевтикалық практиканың атауы
M.HC.SDE.00739
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 250
0..1
2.14. Ұйымды бағалау саласындағы стаж
(hcsdo:‌Evaluation‌Experience‌Duration)
Олардың тиесілі фармацевтикалық практикалардың талаптарына сәйкестігін айқындау мақсатында дәрілік заттардың айналымы саласындағы (оның ішінде денсаулықсақтау ұйымдары) ұйымдарды бағалау саласындағы стаж
M.HC.SDE.00172
bdt:‌Duration‌Type (M.BDT.00021)
ГОСТ ИСО 8601-2001 МЕМСТ сәйкес уақыт ұзақтығын белгілеу
1
2.15. Жалпы қор жазбасының технологиялық характеристикасы
(ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details)
жалпы ресурсю жазбасы туралы технологиялық мәліметтердің жиынтығы
M.CDE.00032
ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details‌Type (M.CDT.00033)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1

2.12.1. Код инспектируемого вида деятельности организаций-производителей лекарственных препаратов
(hcsdo:)
кодовое обозначение инспектируемого вида деятельности организаций-производителей лекарственных препаратов
M.HC.SDE.00577
hcsdo:Inspected (M.HC.SDT.00781)
Значение кода из справочника «Справочник инспектируемых видов деятельности организаций-производителей лекарственных препаратов».
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
2.12.2. Наименование инспектируемого вида деятельности организаций-производителей лекарственных препаратов
(hcsdo:)
наименование инспектируемого вида деятельности организаций-производителей лекарственных препаратов
M.HC.SDE.00849
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.13. Сведения о надлежащей практике
(hccdo:)
сведения о надлежащей фармацевтической практике, на соответствие которой фармацевтический инспектор уполномочен проводить инспектирование
M.HC.CDE.00562
hccdo: (M.HC.CDT.00549)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
2.13.1. Код надлежащей фармацевтической практики
(hcsdo:PharmaceuticalPracticeCode)
кодовое обозначение надлежащей фармацевтической практики, на соответствие которой фармацевтический инспектор уполномочен проводить инспектирование
M.HC.SDE.00728
hcsdo: (M.HC.SDT.00767)
Возможные значения:
01 – надлежащая производственная практика;
02 – надлежащая практика фармаконадзора;
03 – надлежащая дистрибьюторская практика;
04 – надлежащая лабораторная практика;
05 – надлежащая клиническая практика;
99 – другое
0..1
2.13.2. Наименование надлежащей фармацевтической практики
(hcsdo:PharmaceuticalPracticeName)
наименование надлежащей фармацевтической практики, на соответствие которой фармацевтический инспектор уполномочен проводить инспектирование
M.HC.SDE.00739
csdo:Name250Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
2.14. Стаж в области оценки организаций
(hcsdo:)
стаж в области оценки организаций в сфере обращения лекарственных средств (в том числе организаций здравоохранения) с целью определения их соответствия требованиям надлежащих фармацевтических практик
M.HC.SDE.00172
bdt:DurationType (M.BDT.00021)
Обозначение продолжительности времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.15. Технологические характеристики записи общего ресурса
(ccdo:ResourceItemStatusDetails)
совокупность технологических сведений о записи общего ресурса
M.CDE.00032
ccdo: (M.CDT.00033)
Определяется областями значений вложенных элементов
1

2.15.1. Жұмыс істеу кезеңі
(ccdo:‌Validity‌Period‌Details)
жалпы қор жазбасының (тізілімнің, тізбенің, деректер базасының) жұмыс істеуі кезеңі
M.CDE.00033
ccdo:‌Period‌Details‌Type (M.CDT.00026)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
*.1. Бастапқы күні мен уақыты
(csdo:‌Start‌Date‌Time)
бастапқы күні мен уақыты
M.SDE.00133
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
ИСО 8601-2001 МЕМСТ сәйкес күні мен уақытын белгілеу
0..1
*.2. Аяқталу күні мен уақыты
(csdo:‌End‌Date‌Time)
аяқталу күні мен уақыты
M.SDE.00134
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
ИСО 8601-2001 МЕМСТ сәйкес күні мен уақытын белгілеу
0..1
2.15.2. Жаңартылу күні мен уақыты
(csdo:‌Update‌Date‌Time)
жалпы қор жазбасының (тізілімнің, тізбенің, деректер базасының) жаңартылу күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
ИСО 8601-2001 МЕМСТ сәйкес күні мен уақытын белгілеу
0..1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 25 қазандағы
№ 127 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одақтың фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу ТӘРТІБІ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2014 жылғы 23 желтоқсандағы Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі дәрілік заттар айналысының бірыңғай қағидаттары мен қағидалары туралы келісім;
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі дәрілік заттар айналысының бірыңғай қағидаттары мен қағидалары туралы келісімді іске асыру туралы" 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 108 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
"Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде Жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;

2.15.1. Период действия
(ccdo:)
период действия записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.CDE.00033
ccdo:PeriodDetailsType (M.CDT.00026)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Начальная дата и время
(csdo:StartDateTime)
начальная дата и время
M.SDE.00133
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.2. Конечная дата и время
(csdo:EndDateTime)
конечная дата и время
M.SDE.00134
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.15.2. Дата и время обновления
(csdo:UpdateDateTime)
дата и время обновления записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 25 октября 2016 года № 127
Порядок
присоединения к общему процессу «Формирование, ведение и
использование единого реестра фармацевтических инспекторов
Евразийского экономического союза»
I. Общие положения
1. Настоящий Порядок разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Соглашение о единых принципах и правилах обращения лекарственных средств в рамках Евразийского экономического союза от 23 декабря 2014 года;
Решение Высшего Евразийского экономического совета  от 23 декабря 2014 г. № 108 «О реализации Соглашения о единых принципах и правилах обращения лекарственных средств в рамках Евразийского экономического союза»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 «О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 «Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 «О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г.  № 132»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 «О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза»;

"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
II. Қолданылу аясы
2. Осы Тәртіп "Еуразиялық экономикалық одақтың фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" (Р.ММ.09) жалпы процесін (бұдан әрі – жалпы процесс) қолданысқа енгізу және жаңа қатысушыны жалпы процеске қосу рәсімдерінің құрамы мен мазмұнына қойылатын талаптарды, сондай-ақ оларды орындау кезінде жүзеге асырылатын ақпараттық өзара іс-қимылға қойылатын талаптарды айқындайды.
III. Негізгі ұғымдар
3. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"интеграцияланған жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" - Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың 30-тармағында көзделген техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастыру құжаттары (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша);
"технологиялық құжаттар" - Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көзделген жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттардың үлгілік тізбесіне енгізілген құжаттар.
Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 127 шешімімен (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мағыналарда қолданылады.
IV. Өзара іс-қимылға қатысушылар
4. Осы Тәртіпте көзделген рәсіидерді орындау кезіндегі өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдері 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдері
Рет №
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
Жалпы процеске қосылатын қатысушы
осы Тәртіпте көзделген рәсімдерді орындайды
Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы
2
Әкімші
осы Тәртіппен көзделген рәсімдердің орындалуын үйлестіреді және жалпы процеске қосылатын қатысушымен ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеуге қатысады
Еуразиялық экономикалық комиссия
V. Жалпы процесті қолданысқа енгізу

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 «Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией».
II. Область применения
2. Настоящий Порядок определяет требования к составу и содержанию процедур введения в действие общего процесса «Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза» (P.MM.09) (далее – общий процесс) и присоединения нового участника к общему процессу, а также требования к осуществляемому при их выполнении информационному взаимодействию.
III. Основные понятия
3. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
«документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной системы» – технические, технологические, методические и организационные документы, предусмотренные пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года);
«технологические документы» – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации общего процесса, предусмотренный пунктом 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200.
Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных пунктом 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза», утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 127 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия
4. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур, предусмотренных настоящим Порядком, приведены в таблице 1.
Таблица 1
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование роли
Описание роли
Участник,
выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
выполняет процедуры, предусмотренные настоящим Порядком
уполномоченный орган государства – члена Союза
2
Администратор
координирует выполнение процедур, предусмотренных настоящим Порядком, и участвует в тестировании информационного взаимодействия с присоединяющимся участником общего процесса
Евразийская экономическая комиссия
V. Введение общего процесса в действие

5. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың фармацевтикалық инспекторларының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2016 жылғы 25 қазандағы № 127 шешімі күшіне енген күннен бастап Одаққа мүше мемлекеттер (бұдан әрі - мүше мемлекеттер) Еуразиялық экономикалық комиссияны үйлестірген кезде (бұдан әрі - Комиссия) жалпы процесті қолданысқа енгізу рәсімін орындауға кіріседі.
6. Жалпы процесті қолданысқа енгізу үшін мүше мемлекеттер осы Тәртіптің VІ-бөліміне сәйкес жалпы процеске қосылу рәсімдерінде айқындалған қажетті іс-шараларды орындауы тиіс.
7. Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін мемлекетаралық сынақтан өткізуді жүргізу жөніндегі комисия ұсынымдарының негізінде Комиссия Алқасы жалпы процесті қолданысқа енгізу туралы өкім шығарады.
8. Бір мүше мемлекеттің ақпараттық жүйелері мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеудің нәтижелері жалпы процесті қолданысқа енгізу дайындығы туралы сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін мемлекетаралық сынақтан өткізуді жүргізу жөніндегі комисия ұсынымдарын қабылдау үшін негіз болып табылады.
VІ. Қосылу рәсімінің сипаттамасы
9. Жалпы процесті қолданысқа енгізгеннен кейін жаңа қатысушылар жалпы процеске қосылу рәсімдерін орындау арқылы оған қосыла алады.
10. Жалпы процеске қосылу үшін қосылатын қосылушы интеграцияланған жүйенің, технологиялық құжаттардың жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттардың талаптарын, сондай-ақ мүше мемлекеттің ұлттық сегменті шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін заңнамасының талаптарын орындауы тиіс.
11. Жалпы процеске жаңа қатысушының қосылу рәсімдерін орындау мыналарды:
а) Комиссияға мүше мемлекеттің жалпы процеске жаңа қатысушының қосылуы туралы (жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге жауапты уәкілетті органды көрсете отырып) хабарлауын;
б) мүше мемлекеттің нормативтік құқықтық актілеріне технологиялық құжаттардың талаптарын орындау үшін қажетті өзгерістерді (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 2 ай ішінде) енгізілуін;
в) қажет болған кезде жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін, оның ішінде мүше мемлекеттің ұлттық сегментінің сенім білдірілген үшінші тарапының сервистеріне сай келетін электрондық цифрлық қолтаңба (электрондық қолтаңба) құралдарын қолдану бөлігінде (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 3 ай ішінде) әзірлеуді (пысықтауды);
г) егер осындай қосу бұрын жүзеге асырылмаған болса, жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін мүше мемлекеттің ұлттық сегментіне (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 3 ай ішінде) қосуды;
д) жалпы процеске қосылатын қатысушының әкімші тарататын Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында көрсетілген анықтамалықтр мен сыныптауыштарды алуын;
е) жалпы процеске қосылатын қатысушы мен жалпы процеске қатысушылардың ақпараттық жүйелерінің арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың технологиялық құжаттардың талаптарына сәйкестігін (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 6 ай ішінде) тестілеуді қамтиды.

5. С даты вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 127 «О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование единого реестра фармацевтических инспекторов Евразийского экономического союза» государства - члены Союза (далее – государства-члены) при координации Евразийской экономической комиссии (далее – Комиссия) приступают к выполнению процедуры введения в действие общего процесса.
6. Для введения в действие общего процесса государствами-членами должны быть выполнены необходимые мероприятия, определенные процедурой присоединения к общему процессу в соответствии с разделом VI настоящего Порядка.
7. На основании рекомендаций комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли Коллегия Комиссии принимает распоряжение о введении в действие общего процесса.
8. Основанием для принятия рекомендации Комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли о готовности общего процесса к введению в действие являются результаты тестирования информационного взаимодействия между информационными системами одного из государств-членов и Комиссии.
VI. Описание процедуры присоединения
9. После введения в действие общего процесса к нему могут присоединяться новые участники путем выполнения процедуры присоединения к общему процессу.
10. Для присоединения к общему процессу присоединяющимся участником общего процесса должны быть выполнены требования документов, применяемых при обеспечении функционирования интегрированной системы, технологических документов, а также требования законодательства государства-члена, регламентирующие информационное взаимодействие в рамках национального сегмента государства-члена.
11. Выполнение процедуры присоединения нового участника к общему процессу включает в себя:
а) информирование государством-членом Комиссии о присоединении нового участника к общему процессу (с указанием уполномоченного органа, ответственного за обеспечение информационного взаимодействия в рамках общего процесса);
б) внесение в нормативные правовые акты государства-члена изменений, необходимых для выполнения требований технологических документов (в течение 2 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
в) разработку (доработку) при необходимости информационной системы присоединяющегося участника общего процесса, в том числе в части применения средств электронной цифровой подписи (электронной подписи), совместимых с сервисами доверенной третьей стороны национального сегмента государства-члена (в течение 3 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
г) подключение информационной системы присоединяющегося участника общего процесса к национальному сегменту государства-члена, если такое подключение не было осуществлено ранее (в течение 3 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
д) получение присоединяющимся участником общего процесса распространяемых администратором справочников и классификаторов, указанных в Правилах информационного взаимодействия;
е) тестирование информационного взаимодействия между информационными системами присоединяющихся участников общего процесса и участников общего процесса на соответствие требованиям технологических документов (в течение 6 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения).