Қымбат бағалы металдардардың қалдықтары мен сынықтарына қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу бажы ставкасының қолданыс мерзімін ұзарту туралы және Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2015 жылғы 14 қазандағы № 59 шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 128 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 42 және 45-баптарына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. ЕАЭО СЭҚ ТН 7112 30 000 0, 7112 91 000 0, 7112 92 000 0, 7112 99 000 0 кодтарымен сыныпталатын қымбат бағалы металдардың қалдықтары мен сынықтарына қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің (Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2012 жылғы 16 шілдедегі № 54 шешімінің қосымшасы) кедендік әкелу бажының ставкасы қоса алғанда 2019 жылғы 31 желтоқсанға дейін кедендік құнның 0 пайызы көлемінде бекітілсін.
2. Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне (Еуразиялық экономикалық Кеңесінің 2012 жылғы 16 шілдедегі № 54 шешімінің қосымшасы) мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) төртінші графадағы ЕАЭО СЭҚ ТН 7112 30 000 0, 7112 91 000 0, 7112 92 000 0, 7112 99 000 0 кодтары бар позициялар ескертуге "38С)" сілтемесімен толықтырылсын;
б) Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне ескертулер мынадай мазмұндағы 38С ескертумен толықтырылсын:
"38С) Кедендік құнның 0 (нөл) % көлеміндегі кедендік әкелу бажының мөлшерлемесі 01.01.2017 бастап қоса алғанда 31.12.2019 дейін қолданылады.".
3. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2015 жылғы 14 қазандағы № 59 шешімімен бекітілген Дүниежүзілік сауда ұйымына қосылу шарты ретінде қабылданған міндеттемелерге сәйкес Қазақстан Республикасы Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифі баждарының ставкаларымен салыстырғанда неғұрлым төмен кедендік әкелу баждарының ставкаларын қолданатын тауарлардың және осындай баждар ставкалары мөлшерінің тізбесінде ЕАЭО СЭҚ ТН 7112 30 000 0, 7112 91 000 0, 7112 92 000 0 және 7112 99 000 0 кодтары бар позициялар алып тасталсын.
4. Осы Шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасы Төрағасының міндетін
уақытша атқарушы
К. Минасян

О продлении срока действия ставки ввозной таможенной пошлины Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза в отношении отходов и лома драгоценных металлов и о внесении изменения в Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 14 октября 2015 г. № 59
Решение Коллегии Евразийской Экономической Комиссии от 1 ноября 2016 года № 128. Утратило силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 августа 2021 года № 100.
Сноска. Решение утратило силу Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17.08.2021 № 100 (порядок введения в действие см. п.2).
Примечание РЦПИ!
Решение вступает в силу 01.01.2017 - сайт Евразийского экономического союза
В соответствии со статьями 42 и 45 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Продлить срок действия ставки ввозной таможенной пошлины Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза (приложение к Решению Совета Евразийской экономической комиссии от 16 июля 2012 г. № 54), установленной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 32, в отношении отходов и лома драгоценных металлов, классифицируемых кодами 7112 30 000 0, 7112 91 000 0, 7112 92 000 0, 7112 99 000 0 ТН ВЭД ЕАЭС, в размере 0 процентов от таможенной стоимости по 31 декабря 2019 г. включительно.
2. Внести в Единый таможенный тариф Евразийского экономического союза (приложение к Решению Совета Евразийской экономической комиссии от 16 июля 2012 г. № 54) следующие изменения:
а) позиции с кодами 7112 30 000 0, 7112 91 000 0, 7112 92 000 0, 7112 99 000 0 ТН ВЭД ЕАЭС в графе четвертой дополнить ссылкой на примечание "38С)";
б) примечания к Единому таможенному тарифу Евразийского экономического союза дополнить примечанием 38С следующего содержания:
"38С) Ставка ввозной таможенной пошлины в размере 0 (ноль) % от таможенной стоимости применяется с 01.01.2017 по 31.12.2019 включительно.".
3. Утратил силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 05.12.2017 № 166 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
4. Настоящее Решение вступает в силу с 1 января 2017 г.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19.12.2016 № 165 (вступает в силу с 31 декабря 2016); от 05.12.2017 № 166 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии К. Минасян