"Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асырған кезде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 15 қарашадағы № 144 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
"Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асырған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
"Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асырған кездегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы;
"Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.
2. Мыналар:
а) осы Шешіммен бекітілген Сипаттамада көзделген электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының техникалық схемаларын әзірлеуді және оларды сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары тізіліміне орналастыруды қамтамасыз етуді Еуразиялық экономикалық комиссияның құзыретінде Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін құру және дамыту бойынша жұмыстарды үйлестіру кіретін департаменті жүзеге асырады;

О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных паспортов пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза"
Решение Коллегии Евразийской Экономической Комиссии от 15 ноября 2016 года № 144
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование базы данных паспортов пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза»;
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование базы данных паспортов пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза»;
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование базы данных паспортов пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза»;
Порядок присоединения к общему процессу «Формирование, ведение и использование базы данных паспортов пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза».
2. Установить, что:
а) разработка технических схем структур электронных документов и сведений, предусмотренных Описанием, утвержденным настоящим Решением, и обеспечение их размещения в реестре структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли, осуществляются департаментом Евразийской экономической комиссии, в компетенцию которого входит координация работ по созданию и развитию интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза;

б) осы Шешіммен бекітілген Тәртіптің 6 – 9 тармақтарына сәйкес қосылу рәсімдерін орындау мерзімі осы Шешім күшіне енген күннен бастап 1 жылды құрайды деп белгіленсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 90 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 1 қарашадағы
№ 144 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асырған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл ҚАҒИДАЛАРЫ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына енетін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Кеден одағы Комиссиясының "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде жүзеге асырылатын шекаралық, кедендік, санитариялық-карантиндік, ветеринариялық, карантиндік-фитосанитариялық және көліктік бақылауды ұйымдастыру үшін қажетті жабдыққа және ғимараттарды, үй-жайларды және құрылыстарды материалдық-техникалық жарақтандыруға қойылатын бірыңғай типтік талаптар, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерін сыныптау және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункті Паспортының нысаны туралы" 2011 жылғы 22 маусымдағы № 688 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ақпараттық-анықтамалық тізбесі туралы" 2012 жылғы 28 маусымдағы № 96 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестердің сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асырған кезде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;

б) срок выполнения процедуры присоединения в соответствии с пунктами 6 – 9 Порядка, утвержденного настоящим Решением, составляет 1 год с даты вступления настоящего Решения в силу.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 90 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии         Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 15 ноября 2016 года № 144
Правила
информационного взаимодействия при реализации средствами
интегрированной информационной системы внешней и взаимной
торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование
базы данных паспортов пунктов пропуска через внешнюю границу
Евразийского экономического союза»
I. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Комиссии таможенного союза от 22 июня 2011 г. № 688 «О Единых типовых требованиях к оборудованию и материально-техническому оснащению зданий, помещений и сооружений, необходимых для организации пограничного, таможенного, санитарно-карантинного, ветеринарного, карантинного фитосанитарного и транспортного контроля, осуществляемых в пунктах через таможенную границу государств – членов Евразийского экономического союза, Классификации пунктов пропуска через таможенную границу государств – членов Евразийского экономического союза и форме Паспорта пункта пропуска через таможенную границу государств – членов Евразийского экономического союза»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 июня 2012 г. № 96 «Об Информационно-справочном перечне пунктов пропуска через таможенную границу Евразийского экономического союза»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 «О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 «Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 «О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132»;

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Қағидалар осы жалпы процесс шеңберінде орындалатын рәсімдердің сипаттамасын қоса алғанда, "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) қатысушылар арасында ақпараттық өзара іс-қимылдың тәртібі мен талаптарын анықтау мақсатында әзірленді.
3. Осы Қағидаларды жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберінде рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ жалпы процесті іске асыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компонеттерін жобалау, әзірлеу және жетілдіру кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"өткізу пункттері паспорттарының ұлттық дерекқоры" – қалыптастыруды және жүргізуді Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы жүзеге асыратын Одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының дерекқоры;
""жалпы процесс ақпараттық объектісінің ахуалы" – ақпараттық объект оның өмірлік циклінің белгілі бір сатысында сипаттайтын және жалпы процес операцияларын орындау кезінде өзгеретін қасиет.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын "жалпы процестің рәсімдері тобы", "жалпы процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "жалпы процесс операциясы", "жалпы процесс рәсімі" және "жалпы процестің қатысушысы" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразия экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесімен белгіленген мағыналарда қолданылады.
IV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер
5. Жалпы процестің толық атауы: "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану".
6. Жалпы процестің кодтық белгісі: P.CC.02, нұсқасы 1.0.0.
1. Жалпы процестің мақсаты мен міндеті
7. Жалпы процестің мақсаттары Одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру және жалпы процестің қатысушыларына Одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан (бұдан әрі тиісінше – өткізу пункттері, өткізу пункттері паспорттарының дерекқоры) мәліметтер ұсыну.
8. Жалпы процестің мақсаттарына қол жеткізу үшін мынадай міндеттерді шешу қажет:
а) Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) Одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) уәкілетті органдарынан өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру мақсатында өткізу пункті паспортының мәліметтерін, өткізу пунктінің паспорты мәліметтерінің өзгерістерін алуын қамтамасыз ету;
б) Комиссияға келіп түскен ақпараттың негізінде өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын автоматты қалыптастыруды қамтамасыз ету;
в) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ақпараттық жүйелерінің сұрау салуы бойынша өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген мәліметтерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі арқылы ұсынуды қамтамасыз ету.

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 «О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза».
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса «Формирование, ведение и использование базы данных паспортов пунктов пропуска через таможенную границу Евразийского экономического союза» (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.
3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящих Правил используются понятия, которые означают следующее:
«национальная база данных паспортов пунктов пропуска» – база данных паспортов пунктов пропуска через таможенную границу Союза, формирование и ведение которой осуществляется уполномоченным органом государства – члена Союза;
«состояние информационного объекта общего процесса» – свойство, которое характеризует информационный объект на определенной стадии его жизненного цикла и изменяется при выполнении операций общего процесса.
Понятия «группа процедур общего процесса», «информационный объект общего процесса», «исполнитель», «операция общего процесса», «процедура общего процесса» и «участник общего процесса», используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: «Формирование, ведение и использование базы данных паспортов пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза».
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.CC.02, версия 1.0.0.
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целями общего процесса являются формирование базы данных паспортов пунктов пропуска через таможенную границу Союза и представление участникам общего процесса сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска через таможенную границу Союза (далее соответственно – пункты пропуска, база данных паспортов пунктов пропуска).
8. Для достижения цели общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить получение Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) от уполномоченных органов государств – членов Союза (далее – государства-члены) сведений паспорта пункта пропуска пункта пропуска, изменении сведений паспорта пункта пропуска для целей формирования базы данных паспортов пунктов пропуска;
б) обеспечить автоматизированное формирование базы данных паспортов пунктов пропуска на основе поступившей в Комиссию информации;
в) обеспечить представление сведений, включенных в базу данных паспортов пунктов пропуска, по запросу информационных систем уполномоченных органов государств-членов через интегрированную информационную систему внешней и взаимной торговли.

2. Жалпы процестің қатысушылары
9. Жалпы процесс қатысушыларының тізбесі 1-кестеде берілген.
1-кесте
Жалпы процесс қатысушыларының тізбесі
Кодтық белгісі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
Комиссияның өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыруға, жүргізуге және пайдалануға жауапты құрылымдық бөлімшесі
P.CC.02.ACT.001
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
мүше мемлекеттің өткізу пункттері паспорттарының ұлттық дерекқорын жүргізуге және өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру үшін оның мәліметтерін Комиссияға ұсынуға, сондай-ақ өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді пайдалануға уәкілетті атқарушы билік органы
3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс өзінің тағайындалуы бойынша топтастырылған рәсімдердің жиынтығын ұсынады:
а) өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру және жүргізу рәсімдері;
б) өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері.
11. Жалпы процестің рәсімдерін орындау кезінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан алынған өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру, сондай-ақ өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну жүзеге асырылады.
Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру кезінде өткізу пункттері пспорттарының дерекқорын қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобына енгізілген өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына мәліметтерді енгізу және алып тастау, сондай-ақ өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтерді өзгерту рәсімдері орындалады.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына өткізу пункттері паспорттарының дерекқоры мәліметтерін ұсыну кезінде жалпы процестің өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері тобына енгізілген мынадай рәсімдері орындалады:
өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу;
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтер алу;
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу.
12. Жалпы процесс құрылымының берілген сипаттамасы 1-суретте ұсынылған.
1-сурет. Жалпы процестің құрылымы
13. Өз тағайындаулары бойынша топтастырылған жалпы процесс рәсімдерін орындау тәртібі, операциялардың егжей-тегжейлі сипаттамасын қоса алғанда осы Қағидалардың VIII бөлімінде берілген.
14. Рәсімдердің әрбір тобы үшін жалпы процесс рәсімдері арасындағы байланысты және олардың орындалу тәртібін таныстыратын жалпы схема беріледі. Рәсімдердің жалпы схемасы UML (модельдеудің біріздендірілген тілі – Unified Modeling Language) графикалық нотациясын пайдаланып құрылған және мәтіндік сипаттамамен жабдықталған.

2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
структурное подразделение Комиссии, отвечающее за формирование, ведение и использование базы данных паспортов пунктов пропуска
P.CC.02.ACT.001
уполномоченный орган государства-члена
орган исполнительной власти государства-члена, уполномоченный на ведение национальной базы данных паспортов пунктов пропуска
и представление сведений из нее в Комиссию для формирования базы данных паспортов пунктов пропуска, а также на использование сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
а) процедуры формирования и ведения базы данных паспортов пунктов пропуска;
б) процедуры представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в базе данных паспортов пунктов пропуска.
11. При выполнении процедур общего процесса осуществляются формирование базы данных паспортов пунктов пропуска на основании сведений из национальных баз данных паспортов пунктов пропуска, полученных от уполномоченных органов государств-членов, а также представление уполномоченным органам государств-членов сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска.
При формировании базы данных паспортов пунктов пропуска выполняются процедуры включения и исключения сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска, а также изменения сведений, содержащихся в базе данных паспортов пунктов пропуска, включенные в группу процедур формирования и ведения базы данных паспортов пунктов пропуска.
При представлении уполномоченным органам государств-членов сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в базе данных паспортов пунктов пропуска:
получение информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска;
получение сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска;
получение информации об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска.
12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.

4. Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобы
15. Өткізу пункттерінің паспорттары деректерін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерін орындау мүше мемлекеттің уәкілетті органы өткізу пункттері паспорттарының ұлттық дерекқорында қамтылған мәліметтерді өзгертулер (енгізу, алып тастау) туралы ақпаратты алған кезде басталады.
Өткізу пункттері паспорттарының ұлттық дерекқорын жүргізу кезінде мүше мемлекеттің уәкілетті органында осы мемлекеттің заңнамасы талаптарына сәйкес өткізу пункттерінің бірегей кодтарын пайдалану қамтамасыз етіледі.
Өткізу пункттері паспорттарының ұлттық дерекқорына мәліметтерді енгізу кезінде "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына мәліметтер енгізу" (P.CC.02.PRC.001) рәсімі орындалады.
Өткізу пункттері паспорттарының ұлттық дерекқорында өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізу кезінде өтініш берілген мәліметтерді өзгерту кезінде "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқрында қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.02.PRC.002) рәсімі орындалады.
Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алып тастау кезінде "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алып тастау" (P.CC.02.PRC.003) рәсімі орындалады.
Көрсетілген мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 15 қарашадағы № 144 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асырған кездегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады. Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 15 қарашадағы № 144 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары) сәйкес келуі тиіс.
16. Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру және жүргізу рәсімдері топтарының берілген сипаттамасы 2-суретте ұсынылған.
2-сурет. Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру және жүргізу рәсімдері топтарының жалпы схемасы

4. Группа процедур формирования и ведения
базы данных паспортов пунктов пропуска
15. Выполнение процедур формирования и ведения базы данных паспортов пунктов пропуска начинается при получении уполномоченным органом государства-члена информации об изменении (добавлении, исключении) сведений, содержащихся в национальной базе данных паспортов пунктов пропуска.
При ведении национальной базы данных паспортов пунктов пропуска в уполномоченном органе государства-члена обеспечивается использование уникальных кодов пунктов пропуска в соответствии с требованиями законодательства этого государства.
При включении сведений в национальную базу данных паспортов пунктов пропуска выполняется процедура «Включение сведений в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.001).
При изменении сведений в национальной базе данных паспортов пунктов пропуска, заявленных при включении в базу данных паспортов пунктов пропуска, выполняется процедура «Изменение сведений, содержащихся в базе данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.002).
При исключении сведений из национальной базы данных паспортов пунктов пропуска выполняется процедура «Исключение сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.003).
Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование базы данных паспортов пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза», утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 ноября 2016 г. № 144 (далее – Регламент информационного взаимодействия). Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование базы данных паспортов пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза», утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 ноября 2016 г. № 144 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
16. Приведенное описание группы процедур формирования  и ведения базы данных паспортов пунктов пропуска представлено на рисунке 2.

17. Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобына енетін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде берілген.
2-кесте
Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобына енетін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгісі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.02.PRC.001
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына мәліметтер енгізу
рәсім өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізу үшін мәліметтерді қалыптастыруға және Комиссияға ұсынуға арналған
P.CC.02.PRC.002
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтерді өзгерту
рәсім өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қалыптастыруға және Комиссияға ұсынуға арналған
P.CC.02.PRC.003
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алып тастау
рәсім өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алып тастау үшін қалыптастыруға және Комиссияға ұсынуға арналған
5. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобы
18. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен тиісті сұрау салу алынған кезде орындалады.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдерін орындау кезінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен келіп түскен сұрау салулардың мынадай түрлері өңделеді:
өткізу пункттері паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салу;
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді ұсынуға сұрау салу;
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты ұсынуға сүрау салу.
Өткізу пункттері паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталатын өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген мәліметтерді Комиссияда сақталатын өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген мәліметтермен синхрондау қажеттілігін бағалау мақсатында мүше мемлекеттің уәкілетті органы орындайды. Өткізу пункттері паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Өткізу пункттері паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.СC.02.PRC.004) рәсімі орындалады.

17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования и ведения базы данных паспортов пунктов пропуска, приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур
формирования и ведения базы данных паспортов пунктов пропуска
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.02.PRC.001
включение сведений в базу данных паспортов пунктов пропуска
процедура предназначена для формирования и представления в Комиссию сведений для включения в базу данных паспортов пунктов пропуска
P.CC.02.PRC.002
изменение сведений, содержащихся в базе данных паспортов пунктов пропуска
процедура предназначена для формирования и представления в Комиссию сведений для внесения изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска
P.CC.02.PRC.003
исключение сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска
процедура предназначена для формирования и представления в Комиссию сведений для исключения из базы данных паспортов пунктов пропуска
5. Группа процедур представления уполномоченным органам
государств-членов сведений, содержащихся
в базе данных паспортов пунктов пропуска
18. Процедуры представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в базе данных паспортов пунктов пропуска, выполняются при получении соответствующего запроса от информационных систем уполномоченных органов государств-членов.
При выполнении процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в базе данных паспортов пунктов пропуска, обрабатываются следующие виды запросов, поступающих от информационных систем уполномоченных органов государств-членов:
запрос на представление информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска;
запрос на представление сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска;
запрос на представление информации об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска.
Запрос на представление информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска выполняется уполномоченным органом государства-члена в целях оценки необходимости синхронизации хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена сведений, включенных в базу данных паспортов пунктов пропуска, со сведениями, содержащимися в базе данных паспортов пунктов пропуска, хранящимися в Комиссии. При осуществлении запроса на представление информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска выполняется процедура «Получение информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.СC.02.PRC.004).

Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді ұсынуға сұрау салу мүше мемлекеттің уәкілетті органының Комиссияда сақталатын өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген мәліметтерді алуы мақсатында орындалады. Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтер тарихи деректерді ескере отырып толық көлемде не белгілі бір күн мен уақыттағы жағдай бойынша сұратылады. Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді ұсынуға сұрау салу мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесіне мәліметтерді бастапқы жүктеу кезінде, мысалы, жалпы процестің жаңа қатысушысын енгізу, ақаудан кейін ақпаратты қайта қалпына келтіру кезінде толық көлемде пайдаланылады. Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтер алу" (P.СC.02.PRC.005) рәсімі орындалады.
Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты сұрату кезінде өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына қосылған немесе сұрау салуда көрсетілген сәттен бастап осы сұрау салуды орындау сәтіне дейін өзгерістер енгізілген мәліметтер ұсынылады. Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.СC.02.PRC.006) рәсімі орындалады.
19. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының берілген сипаттамасы 3-суретте ұсынылған.
3-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
20. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органына өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобына енгізілген жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде берілген.
3-кесте
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органына өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобына енгізілген жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгісі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.02.PRC.004
өткізу пункттері паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталатын өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген мәліметтерді Комиссияда сақталатын өткізу пункттері паспортарының дерекқорында қамтылған мәліметтермен синхрондау қажеттілігін мүше мемлекеттің уәкілетті органының бағалауына арналған

Запрос на представление сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена сведений, включенных в базу данных паспортов пунктов пропуска, хранящихся в Комиссии. Сведения, содержащиеся в базе данных паспортов пунктов пропуска, запрашиваются либо в полном объеме с учетом исторических данных, либо по состоянию на определенную дату и время. Запрос на представление сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска в полном объеме используется при первоначальной загрузке сведений в информационную систему уполномоченного органа государства-члена, например, при присоединении нового участника общего процесса, восстановлении информации после сбоя. При осуществлении запроса на представление сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска выполняется процедура «Получение сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.СC.02.PRC.005).
При запросе информации об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска, представляются сведения, которые были добавлены в базу данных паспортов пунктов пропуска или в которые были внесены изменения начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. При осуществлении запроса на представление информации об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска выполняется процедура «Получение информации об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.СC.02.PRC.006)
19. Приведенное описание группы процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в базе данных паспортов пунктов пропуска, представлено на рисунке 3.
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в базе данных паспортов пунктов пропуска, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур
представления уполномоченным органам государств-членов сведений,
содержащихся в базе данных паспортов пунктов пропуска
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.02.PRC.004
получение информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска
процедура предназначена для оценки уполномоченным органом государства-члена необходимости синхронизации сведений, включенных в базу данных паспортов пунктов пропуска, хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, со сведениями, содержащимися
в базе данных паспортов пунктов пропуска в Комиссии

P.CC.02.PRC.005
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтер алу
рәсім өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтерді алуға арналған
P.CC.02.PRC.006
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталатын өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген мәліметтерді Комиссияда сақталатын өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтермен синхрондауға арналған
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
21. Жалпы процестің қатысушылары арасында ақпараттық өзара іс-қимыл процесінде олар туралы немесе олардан мәліметтер берілетін ақпараттық объектілердің тізбесі 4-кестеде берілген.
4-кесте
Ақпараттық объектілердің тізбесі
Кодтық белгісі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.02.BEN.001
өткізу пункттері паспорттарының дерекқоры
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген мәліметтер
P.CC.02.BEN.002
өткізу пункттері паспорттары дерекқорының жай-күйі туралы ақпарат
өткізу пункуттері паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат
P.CC.02.BEN.003
өткізу пункттері паспорттарының мәліметтері
мүше мемлекеттің уәкілетті органының өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру үшін Комиссияға ұсынатын өткізу пункттері паспорттарының ұлттық дерекқорының мәліметтері
VI. Жалпы процесс қатысушыларының жауапкершілігі
22. Комиссияның ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын лауазымды тұлғалары мен қызметкерлерін мәліметтерді уақытылы және толық тапсыруды қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін тәртіптік жауапкершілікке тарту 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа, Одақтың құқығын құрайтын өзге де халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес, ал мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының лауазымды тұлғалары мен қызметкерлері үшін мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары
23. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 5-кестеде берілген.
5-кесте
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодтық белгісі
Атауы
Типі
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.001
әлем елдерінің сыныптауышы
сыныптауыш
әлем елдері атауларының тізбесін және оларға тиісті кодтарды қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.009
өлшем бірліктерінің сыныптауышы
сыныптауыш
БҰҰ Еуропалық экономикалық комиссияның № 20 ұсынымына сәйкес өлшем бірліктерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.061
өткізу пункттерінің халықаралық қатынас түрі бойынша сыныптауышы
сыныптауыш
өткізу пункттері түрлерінің халықаралық қатынас түрі бойынша кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 22 маусымдағы № 688 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.062
өткізу пункттерінің халықаралық қатынас сипаты бойынша сыныптауышы
сыныптауыш
өткізу пункттері түрлерінің халықаралық қатынас сипаты бойынша кодтары мен атауларының реттік тізбесін қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 22 маусымдағы № 688 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.063
өткізу пункттерінің қызмет ету тәртібі бойынша сыныптауышы
сыныптауыш
өткізу пункттері түрлерінің қызмет ету тәртібі бойынша кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 22 маусымдағы № 688 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.102
өткізу пункттерінің мәртебесі бойынша сыныптауышы
сыныптауыш
өткізу пункттерінің мәртебесі бойынша кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 22 маусымдағы № 688 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.104
ұйымдардың жұмыс уақыты түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
ұйымдардың жұмыс уақыты түрлерінің кодтарымен атауларының тізбесін қамтиды

P.CC.02.PRC.005
получение сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска
процедура предназначена для получения сведений, содержащихся в базе данных паспортов пунктов пропуска
P.CC.02.PRC.006
получение информации об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска
процедура предназначена для синхронизации сведений, включенных в базу данных паспортов пунктов пропуска, хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, со сведениями, содержащимися
в базе данных паспортов пунктов пропуска, хранящимися в Комиссии
V. Информационные объекты общего процесса
21. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.02.BEN.001
база данных паспортов пунктов пропуска
сведения, включенные в базу данных паспортов пунктов пропуска
P.CC.02.BEN.002
информация о состоянии базы данных паспортов пунктов пропуска
информация о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска
P.CC.02.BEN.003
сведения из паспортов пунктов пропуска
сведения из национальной базы данных паспортов пунктов пропуска, представляемые уполномоченным органом государства-члена в Комиссию для формирования базы данных паспортов пунктов пропуска
VI. Ответственность участников общего процесса
22. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии, осуществляется в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов государств-членов – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса
23. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.001
классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень наименований стран мира
и соответствующие им коды (применяется
в соответствии
с Решением Комиссии Таможенного союза
от 20 сентября 2010 г.
№ 378)
P.CLS.009
классификатор единиц измерения
классификатор
содержит перечень кодов и наименований единиц измерения
в соответствии с Рекомендацией № 20 Европейской экономической комиссии ООН
P.CLS.061
классификатор пунктов пропуска по виду международного сообщения
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов пунктов пропуска по виду международного сообщения (применяется
в соответствии
с Решением Комиссии Таможенного союза
от 22 июня 2011 г. № 688)
P.CLS.062
классификатор пунктов пропуска по характеру международного сообщения
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов пунктов пропуска по порядку по характеру международного сообщения (применяется
в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза
от 22 июня 2011 г. № 688)
P.CLS.063
классификатор пунктов пропуска по порядку функционирования
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов пунктов пропуска по порядку функционирования (применяется
в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза
от 22 июня 2011 г. № 688)
P.CLS.102
классификатор пунктов пропуска по статусу
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов пунктов пропуска по статусу (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 22 июня 2011 г.
№ 688)
P.CLS.104
классификатор видов времени работы организации
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов времени работы организации

P.CC.02.CLS.001
өткізу пунктіндегі мемлекеттік бақылау түрлерінің анықтамалығы
анықтамалық
өткізу пунктіндегі мемлекеттік бақылау түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CC.02.CLS.002
өткізу пунктіндегі арнайы үй-жайлардың (құрылыстардың) анықтамалығы
анықтамалық
өткізу пунктіндегі арнайы үй-жайлардың (құрылыстардың) кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CC.02.CLS.003
қамтамасыз ету жүйелері түрлерінің анықтамалығы
анықтамалық
өткізу пунктіндегі қамтамасыз ету жүйелері түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CC.02.CLS.004
өткізу пункті арқылы өткізілетін объектілердің анықтамалығы
анықтамалық
өткізілетін объектілердің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CC.02.CLS.005
өткізу пунктіндегі мемлекеттік бақылау жүйелері мен техникалық құралдары түрлерінің анықтамалығы
анықтамалық
өткізу пінктіндегі мемлекеттік бақылау жүйелері мен техникалық құралдары түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
VIII. Жалпы процестің рәсімдері
1. Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру және жүргізу рәсімдері
"Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына мәліметтер енгізу" (P.CC.02.PRC.001) рәсімі
24. "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына мәліметтер енгізу" (P.CC.02.PRC.001) рәсімін орындау схемасы 4-суретте ұсынылған.
4-сурет. "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына мәліметтер енгізу" (P.CC.02.PRC.001) рәсімін орындау схемасы
25. "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына мәліметтер енгізу" (P.CC.02.PRC.001) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органы өткізу пункттері паспорттарының ұлттық дерекқорына мәліметтер қосқан кезде орындалады.
26. Ең алдымен "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" (P.CC.02.OPR.005) операциясы орындалады, оның орындалуы нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілетін мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
27. Комиссия өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілетін мәліметтерді алған кезде "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.02.OPR.002) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына тиісті мәліметтер енгізіледі және мүше мемлекеттің уәкілетті органына өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына мәліметтер енгізу туралы хабарлама жіберіледі.
28. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына мәліметтер енгізу туралы хабарлама алған кезде "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.CC.02.OPR.003) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына мәліметтер енгізу туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.

P.CC.02.CLS.001
справочник видов государственного контроля в пункте пропуска
справочник
содержит перечень кодов и наименований видов государственного контроля в пункте пропуска
P.CC.02.CLS.002
справочник специальных помещений (сооружений)
в пункте пропуска
справочник
содержит перечень кодов и наименований специальных помещений (сооружений) в пункте пропуска
P.CC.02.CLS.003
справочник видов обеспечивающих систем
справочник
содержит перечень кодов и наименований видов обеспечивающих систем
в пункте пропуска
P.CC.02.CLS.004
справочник объектов перемещения через пункт пропуска
справочник
содержит перечень кодов и наименований объектов перемещения
P.CC.02.CLS.005
справочник видов систем и технических средств государственного контроля в пункте пропуска
справочник
содержит перечень кодов и наименований видов систем
и технических средств государственного контроля в пункте пропуска
VIII. Процедуры общего процесса
1. Процедуры формирования и ведения
базы данных паспортов пунктов пропуска
Процедура «Включение сведений в базу данных
паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.001)
24. Схема выполнения процедуры «Включение сведений в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.001) представлена на рисунке 4.
25. Процедура «Включение сведений в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.001) выполняется при включении уполномоченным органом государства-члена сведений в национальную базу данных паспортов пунктов пропуска.
26. Первой выполняется операция «Представление сведений для включения в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.005), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения, включаемые в базу данных паспортов пунктов пропуска.
27. При получении Комиссией сведений, включаемых в базу данных паспортов пунктов пропуска, выполняется операция «Прием и обработка сведений для включения в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.002), по результатам выполнения которой в базу данных паспортов пунктов пропуска включаются соответствующие сведения и в уполномоченный орган государства-члена направляется уведомление о включении сведений в базу данных паспортов пунктов пропуска.
28. При получении уполномоченным органом государства-члена уведомления о включении сведений в базу данных паспортов пунктов пропуска выполняется операция «Получение уведомления о результатах включения в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.003), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка уведомления о включении сведений в базу данных паспортов пунктов пропуска.

29. "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына мәліметтер енгізу" (P.CC.02.PRC.001) рәсімінің орындалу нәтижесі өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына мәліметтер енгізу болып табылады.
30. "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына мәліметтер енгізу" (P.CC.02.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 6-кестеде берілген.
6-кесте
"Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына мәліметтер енгізу" (P.CC.02.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгісі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.02.OPR.001
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізу үшін мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 7-кестесінде берілген
P.CC.02.OPR.002
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 8-кестесінде берілген
P.CC.02.OPR.003
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына мәліметтер енгізу туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 9-кестесінде берілген
7-кесте
"Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" (P.CC.02.OPR.001) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.02.OPR.001
2
Операция атауы
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізу үшін мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау талаптары
өткізу пункттері паспорттарының ұлттық дерекқорына мәліметтер енгізу кезінде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілетін мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады
7
Нәтижелері
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізу үшін мәліметтер Комиссияға ұсынылды
8-кесте
"Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.02.OPR.002) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.02.OPR.002
2
Операция атауы
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау талаптары
орындаушы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізу үшін мәліметтерді алған кезде орындалады ("Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" (P.СC.02.OPR.001) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілетін мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, мәліметтерді өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізеді, өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына мәліметтерді енгізу туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелері
мәліметтер өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілді, өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына мәліметтерді енгізу туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
9-кесте
"Өткізу пункттерін паспорттарының дерекқорына мәліметтер енгізу туралы хабарламаны алу" (P.CC.02.OPR.003) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.02.OPR.003
2
Операция атауы
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына мәліметтер енгізу туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау талаптары
орындаушы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына мәліметтер енгізу туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.СC.02.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламалардың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына мәліметтерді енгізу туралы хабарлама өңделді
"Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.02.PRC.002) рәсімі

29. Результатом выполнения процедуры «Включение сведений в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.001) является включение сведений в базу данных паспортов пунктов пропуска.
30. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры «Включение сведений в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.001), приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
«Включение сведений в базу данных паспортов пунктов пропуска»
(P.CC.02.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.02.OPR.001
представление сведений для включения в базу данных паспортов пунктов пропуска
приведено в таблице 7 настоящих Правил
P.CC.02.OPR.002
прием и обработка сведений для включения в базу данных паспортов пунктов пропуска
приведено в таблице 8 настоящих Правил
P.CC.02.OPR.003
получение уведомления
о включении сведений в базу данных паспортов пунктов пропуска
приведено в таблице 9 настоящих Правил
Таблица 7
Описание операции «Представление сведений для включения
в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.02.OPR.001
2
Наименование операции
представление сведений для включения в базу данных паспортов пунктов пропуска
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при включении сведений
в национальную базу данных паспортов пунктов пропуска
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в Комиссию сведения, включаемые в базу данных паспортов пунктов пропуска, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения для включения в базу данных паспортов пунктов пропуска представлены в Комиссию
Таблица 8
Описание операции «Прием и обработка сведений для включения
в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.02.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для включения в базу данных паспортов пунктов пропуска
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений для включения в базу данных паспортов пунктов пропуска (операция «Представление сведений для включения в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.СC.02.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений, включаемых в базу данных паспортов пунктов пропуска, включает сведения в базу данных паспортов пунктов пропуска, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление о включении сведений в базу данных паспортов пунктов пропуска
7
Результаты
сведения включены в базу данных паспортов пунктов пропуска, уведомление о включении сведений в базу данных паспортов пунктов пропуска направлено
в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 9
Описание операции «Получение уведомления о включении сведений
в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.02.OPR.003
2
Наименование операции
получение уведомления о включении сведений в базу данных паспортов пунктов пропуска
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о включении сведений в базу данных паспортов пунктов пропуска (операция «Прием и обработка сведений для включения в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.СC.02.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление о включении сведений в базу данных паспортов пунктов пропуска обработано
Процедура «Изменение сведений, содержащихся в базе
данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.002)

31. "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.02.PRC.002) рәсімінің орындалу схемасы 5-суретте ұсынылған.
5-сурет. "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.02.PRC.002) рәсімінің орындалу схемасы
32. "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқоында қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.02.PRC.002) рәсімі өткізу пункттері паспорттарының ұлттық дерекқорына өзгерістер енгізген кезде орындалады.
33. Алдымен "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" (P.CC.02.OPR.004) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
34. Комиссия өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді алған кезде "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.02.OPR.005) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында мәліметтерді өзгерту жүзеге асырылады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізу туралы хабарлама жіберіледі.
35. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізу туралы хабарлама алған кезде "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алу" (P.CC.02.OPR.006) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізу туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
36. "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.02.PRC.002) рәсімінің орындалу нәтижесі өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізу болып табылады.
37. "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.02.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 10-кестеде берілген.
10-кесте
"Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.02.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгісі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.02.OPR.004
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 11-кестесінде берілген
P.CC.02.OPR.005
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 12-кестесінде берілген
P.CC.02.OPR.006
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізу туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 13-кестесінде берілген
11-кесте
"Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" (P.CC.02.OPR.004) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.02.OPR.004
2
Операция атауы
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау талаптары
өткізу пункттері паспорттарының ұлттық дерекқорына өзгерістер енгізу кезінде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады
7
Нәтижелері
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізу үшін мәліметтер Комиссияға ұсынылды
12-кесте
"Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.02.OPR.005) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.02.OPR.005
2
Операция атауы
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау талаптары
орындаушы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді алған кезде орындалады ("Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну" (P.СC.02.OPR.004) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, өткізу пункттері паспорттарына дерекқорына өзгерістер енгізу туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелері
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында мәліметтер өзгертілді, өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізу туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
13-кесте
"Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алу" (P.CC.02.OPR.006) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.02.OPR.006
2
Операция атауы
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау талаптары
орындаушы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.02.OPR.005) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламалардың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізу туралы хабарлама өңделді

31. Схема выполнения процедуры «Изменение сведений, содержащихся в базе данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.002) представлена на рисунке 5.
32. Процедура «Изменение сведений, содержащихся в базе данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.002) выполняется при внесении изменений в национальную базу данных паспортов пунктов пропуска.
33. Первой выполняется операция «Представление сведений для внесения изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.004), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения для внесения изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска.
34. При получении Комиссией сведений для внесения изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска выполняется операция «Прием и обработка сведений для внесения изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.005), по результатам выполнения которой осуществляется изменение сведений в базе данных паспортов пунктов пропуска и в уполномоченный орган государства-члена направляется уведомление о внесении изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска.
35. При получении уполномоченным органом государства-члена уведомления о внесении изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска выполняется операция «Получение уведомления о внесении изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.006), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка уведомления о внесении изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска.
36. Результатом выполнения процедуры «Изменение сведений, содержащихся в базе данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.002) является внесение изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска.
37. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры «Изменение сведений, содержащихся в базе данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.002), приведен в таблице 10.
Таблица 10
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
«Изменение сведений, содержащихся в базе данных паспортов пунктов
пропуска» (P.CC.02.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.02.OPR.004
представление сведений для внесения изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска
приведено в таблице 11 настоящих Правил
P.CC.02.OPR.005
прием и обработка сведений для внесения изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска
приведено в таблице 12 настоящих Правил
P.CC.02.OPR.006
получение уведомления о внесении изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска
приведено в таблице 13 настоящих Правил
Таблица 11
Описание операции «Представление сведений для внесения изменений
в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.02.OPR.004
2
Наименование операции
представление сведений для внесения изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при внесении изменении
в национальную базу данных паспортов пунктов пропуска
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в Комиссию сведения для внесения изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения для внесения изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска представлены в Комиссию
Таблица 12
Описание операции «Прием и обработка сведений для внесения
изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.02.OPR.005
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для внесения изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений для внесения изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска (операция «Представление сведений для внесения изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.СC.02.OPR.004))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений для внесения изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление о внесении изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска
7
Результаты
сведения изменены в базе данных паспортов пунктов пропуска, уведомление о внесении изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска направлено
в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 13
Описание операции «Получение уведомления о внесении изменений
в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.02.OPR.006
2
Наименование операции
получение уведомления о внесении изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о внесении изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска (операция «Прием и обработка сведений для внесения изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление о внесении изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска обработано
Процедура «Исключение сведений из базы

"Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алып тастау" (P.CC.02.PRC.003) рәсімі
38. "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алып тастау" (P.CC.02.PRC.003) рәсімінің орындалу схемасы 6-суретте ұсынылған.
6-сурет. "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алып тастау" (P.CC.02.PRC.003) рәсімінің орындалу схемасы
39. "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алып тастау" (P.CC.02.PRC.003) рәсімі өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алып тастау кезінде орындалады.
40. Алдымен "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну" (P.CC.02.OPR.007) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан алып тастау үшін мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
41. Комиссия өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан алып тастау үшін мәліметтерді алған кезде "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.02.OPR.008) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алып тастау жүзеге асырылады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алып тастау туралы хабарлама жіберіледі.
42. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны алған кезде "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны алу" (P.CC.02.OPR.009) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
43. "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алып тастау" (P.CC.02.PRC.003) рәсімінің орындалу нәтіижесі өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алып тастау болып табылады.
44. "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алып тастау" (P.CC.02.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 14-кестеде берілген.
14-кесте
"Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алып тастау" (P.CC.02.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгісі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.02.OPR.007
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 15-кестесінде берілген
P.CC.02.OPR.008
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 16-кестесінде берілген
P.CC.02.OPR.009
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 17-кестесінде берілген
15-кесте
"Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну" (P.CC.02.OPR.007) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.02.OPR.007
2
Операция атауы
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау талаптары
өткізу пункттері паспорттарының ұлттық дерекқорынан мәліметтерді алып тастау кезінде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан алып тастау үшін мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады
7
Нәтижелері
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан алып тастау үшін мәліметтер Комиссияға ұсынылды
16-кесте
"Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.02.OPR.008) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.02.OPR.008
2
Операция атауы
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау талаптары
орындаушы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан алып тастау үшін мәліметтерді алған кезде орындалады ("Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну" (P.CC.02.OPR.007) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан алып тастау үшін мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан өткізу пункті паспортының мәліметтерін алып тастау туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелері
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтер алып тасталды, өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алып тастау туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
17-кесте
"Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны алу" (P.CC.02.OPR.009) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.02.OPR.009
2
Операция атауы
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау талаптары
орындаушы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.02.OPR.008) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламалардың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алып тастау туралы хабарлама өңделді

данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.003)
38. Схема выполнения процедуры «Исключение сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.003) представлена на рисунке 6.
39. Процедура «Исключение сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.003) при исключении сведений из национальной базы данных паспортов пунктов пропуска.
40. Первой выполняется операция «Представление сведений для исключения из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.007), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения для исключения из базы данных паспортов пунктов пропуска.
41. При получении Комиссией сведений для исключения из базы данных паспортов пунктов пропуска выполняется операция «Прием и обработка сведений для исключения из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.008), по результатам выполнения которой осуществляется исключение сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска и в уполномоченный орган государства-члена направляется уведомление об исключении сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска.
42. При получении уполномоченным органом государства-члена уведомления об исключении сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска выполняется операция «Получение уведомления об исключении сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.009), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка уведомления об исключении сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска.
43. Результатом выполнения процедуры «Исключение сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.003) является исключение сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска.
44. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры «Исключение сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.003), приведен в таблице 14.
Таблица 14
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
«Исключение сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска»
(P.CC.02.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.02.OPR.007
представление сведений для исключения из базы данных паспортов пунктов пропуска
приведено в таблице 15 настоящих Правил
P.CC.02.OPR.008
прием и обработка сведений для исключения из базы данных паспортов пунктов пропуска
приведено в таблице 16 настоящих Правил
P.CC.02.OPR.009
получение уведомления об исключении сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска
приведено в таблице 17 настоящих Правил
Таблица 15
Описание операции «Представление сведений для исключения
из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.02.OPR.007
2
Наименование операции
представление сведений для исключения из базы данных паспортов пунктов пропуска
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при исключении сведений из национальной базы данных паспортов пунктов пропуска
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в Комиссию сведения для исключения из базы данных паспортов пунктов пропуска в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения для исключения из базы данных паспортов пунктов пропуска представлены в Комиссию
Таблица 16
Описание операции «Прием и обработка сведений для исключения
из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.02.OPR.008
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для исключения из базы данных паспортов пунктов пропуска
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений для исключения из базы данных паспортов пунктов пропуска (операция «Представление сведений для исключения из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.007))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений для исключения из базы данных паспортов пунктов пропуска, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление об исключении сведений паспорта пункта пропуска из базы данных паспортов пунктов пропуска
7
Результаты
сведения исключены из базы данных паспортов пунктов пропуска, уведомление об исключении сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска направлено в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 17
Описание операции «Получение уведомления об исключении сведений
из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.02.OPR.009
2
Наименование операции
получение уведомления об исключении сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об исключении сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска (операция «Прием и обработка сведений для исключения из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.008))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление об исключении сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска обработано

2. Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері
"Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.02.PRC.004) рәсімі
45. "Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.02.PRC.004) рәсімінің орындалу схемасы 7-суретте ұсынылған.
7-сурет. "Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.02.PRC.004) рәсімінің орындалу схемасы
46. "Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.02.PRC.004) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталатын өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты Комиссияда сақталатын өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының тиісті ақпаратымен синхрондау қажеттілігін бағалау мақсатында орындалады.
47. Алдымен "Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату" (P.CC.02.OPR.010) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
48. Комиссия өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды алған кезде "Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.02.OPR.011) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қалыптастырылады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады.
49. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алған кезде "Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.02.OPR.012) операциясы орындалады.
50. "Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.02.PRC.004) рәсімінің орындалу нәтижесі мүше мемлекеттің уәкілетті органының өткізу пункттерінің паспорттары дерекөорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алуы болып табылады.
51. "Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.02.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 18-кестеде берілген.
18-кесте

2. Процедуры представления уполномоченным органам
государств-членов сведений, содержащихся в базе данных
паспортов пунктов пропуска
Процедура «Получение информации о дате и времени обновления
базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.004)
45. Схема выполнения процедуры «Получение информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.004) представлена на рисунке 7.
46. Процедура «Получение информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.004) выполняется в целях оценки необходимости синхронизации информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска, хранящейся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, с соответствующей информацией из базы данных паспортов пунктов пропуска, хранящейся в Комиссии.
47. Первой выполняется операция «Запрос информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.010), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на представление информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска.
48. При получении Комиссией запроса на представление информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска выполняется операция «Обработка и представление информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.011), по результатам выполнения которой формируется и представляется в уполномоченный орган государства-члена информация о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска.
49. При получении уполномоченным органом государства-члена информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска выполняется операция «Прием и обработка информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.012).
50. Результатом выполнения процедуры «Получение информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.004) является получение уполномоченным органом государства-члена информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска.
51. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры «Получение информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.004), приведен в таблице 18.
Таблица 18
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
«Получение информации о дате и времени обновления базы данных

"Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.02.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгісі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.02.OPR.010
өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату
осы Қағидалардың 19-кестесінде берілген
P.CC.02.OPR.011
өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 20-кестесінде берілген
P.CC.02.OPR.012
өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 21-кестесінде берілген
19-кесте
"Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату" (P.CC.02.OPR.010) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.02.OPR.010
2
Операция атауы
өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау талаптары
мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталатын өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты Комиссияда сақталатын тиісті ақпаратпен синхрондау қажеттілігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өткізу пункттерінің паспорттары деректерінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға ұсынады
7
Нәтижелері
өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салу Комиссияға жіберілді
20-кесте
"Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.02.OPR.011) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.02.OPR.011
2
Операция атауы
өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау талаптары
орындаушы өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату" (P.CC.02.OPR.010) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелері
өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
21-кесте
"Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.02.OPR.012) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.02.OPR.012
2
Операция атауы
өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау талаптары
орындаушы өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алған кезде орындалады ("Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.02.OPR.011) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат өңделді

паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.02.OPR.010
запрос информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска
приведено в таблице 19 настоящих Правил
P.CC.02.OPR.011
обработка и представление информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска
приведено в таблице 20 настоящих Правил
P.CC.02.OPR.012
прием и обработка информации
о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска
приведено в таблице 21 настоящих Правил
Таблица 19
Описание операции «Запрос информации о дате и времени обновления
базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.02.OPR.010
2
Наименование операции
запрос информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости синхронизации информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска, хранящейся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, с соответствующей информацией, хранящейся
в Комиссии
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на представление информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос на представление информации о дате
и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска направлен в Комиссию
Таблица 20
Описание операции «Обработка и представление информации о дате
и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска»
(P.CC.02.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.02.OPR.011
2
Наименование операции
обработка и представление информации о дате
и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска (операция «Запрос информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.010))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученного запроса, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена информацию о дате
и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
информация о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска направлена в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 21
Описание операции «Прием и обработка информации о дате и времени
обновления базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.02.OPR.012
2
Наименование операции
прием и обработка информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска (операция «Обработка и представление информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.011))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска
7
Результаты
информация о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска обработана
Процедура «Получение сведений из базы данных

"Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының мәліметтерін алу" (P.CC.02.PRC.005) рәсімі
52. "Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының мәліметтерін алу" (P.CC.02.PRC.005) рәсімінің орындалу схемасы 8-суретте ұсынылған.
8-сурет. "Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының мәліметтерін алу" (P.CC.02.PRC.005) рәсімінің орындалу схемасы
53. "Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының мәліметтерін алу" (P.CC.02.PRC.005) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органының өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының мәліметтерін алуы мақсатында орындалады.
54. Алдымен "Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының мәліметтерін сұрату" (P.CC.02.OPR.013) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының мәліметтерін ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді. Берілген параметрлерге қарай сұрау салудың 2 түрін қалыптастыруға болады:
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтерді тарихи деректерді ескере отырып толық көлемде ұсынуға сұрау салу;
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтерді белгілі бір күн мен уақыттағы жағдайы бойынша ұсынуға сұрау салу.
55. Комиссия өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алған кезде "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.CC.02.OPR.014) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтер қалыптастырылады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберіледі.
56. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алған кезде "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.02.OPR.015) операциясы орындалады.
57. "Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының мәліметтерін алу" (P.CC.02.PRC.005) рәсімінің орындалу нәтижелері мүше мемлекеттің уәкілетті органының өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алуы болып табылады.
58. "Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының мәліметтерін алу" (P.CC.02.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 22-кестеде берілген.
22-кесте

паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.005)
52. Схема выполнения процедуры «Получение сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.005) представлена на рисунке 8.
53. Процедура «Получение сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.005) выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска.
54. Первой выполняется операция «Запрос сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.013), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на представление сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска. В зависимости от заданных параметров возможно формирование 2 видов запросов:
запрос на представление сведений, содержащихся в базе данных паспортов пунктов пропуска в полном объеме с учетом исторических данных;
запрос на представление сведений, содержащихся в базе данных паспортов пунктов пропуска, по состоянию на определенную дату и время.
55. При получении Комиссией запроса на представление сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска выполняется операция «Обработка и представление сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.014), по результатам выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена сведения из базы данных паспортов пунктов пропуска или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
56. При получении уполномоченным органом государства-члена сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция «Прием и обработка сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.015).
57. Результатами выполнения процедуры «Получение сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.005) являются получение уполномоченным органом государства-члена сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
58. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры «Получение сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.005), приведен в таблице 22.
Таблица 22
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
«Получение сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска»

"Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының мәліметтерін алу" (P.CC.02.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгісі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.02.OPR.013
өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының мәліметтерін сұрату
осы Қағидалардың 23-кестесінде берілген
P.CC.02.OPR.014
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 24-кестесінде берілген
P.CC.02.OPR.015
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 25-кестесінде берілген
23-кесте
"Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының мәліметтерін сұрату" (P.CC.02.OPR.013) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.02.OPR.013
2
Операция атауы
өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының мәліметтерін сұрату
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау талаптары
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтер алу қажеттілігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді. Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтерді тарихи деректерді ескере отырып толық көлемде алу қажеттілігі туындаған кезде сұрау салуда өзектендіру күні мен уақыты көрсетілмейді. Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтерді белгілі бір күн мен уақыттағы жағдайы боуынша алу қажеттілігі туындаған кезде сұрау салуда өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорын өзектендіру күну мен уақыты көрсетілмейді. Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген мәліметтерді белгілі бір мүше мемлекеттер ұсынған мәліметтер негізінде алу қажеттілігі туындаған кезде сұрау салуда осы мүше мемлекеттердің кодтары көрсетіледі
7
Нәтижелері
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді ұсынуға сұрау салу Комиссияға жіберілді
24-кесте
"Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.CC.02.OPR.014) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.02.OPR.014
2
Операция атауы
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау талаптары
орындаушы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Өткізу пункттері паспорттарының дерекқоры мәліметтерін сұрату" (P.CC.02.OPR.013) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды жүзеге асырады, сұрау салуда көрсетілген параметрлерге сәйкес өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады. Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан ақпаратты толық көлемде сұратқан кезде тарихи деректерді қоса алғанда, өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында сақталатын барлық жазбаларды ұсыну жүзеге асырылады. Мәліметтерге күні мен уақыттағы жағдайы бойынша сұрау салу кезінде өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтерді сұрау салуда көрсетілген күні мен уақыттағы жағдайы бойынша іріктеу жүзеге асырылады. Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді ұсыну барлық елдер бойынша не сұрау салуда көрсетілген мүше мемлекеттердің кодтары ескеріле отырып жүзеге асырылады. Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтер болмаған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органына сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберіледі.
7
Нәтижелері
мүше мемлекеттің уәкілетті органына өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтер ұсынылды немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберілді
25-кесте
"Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.02.OPR.015) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.02.OPR.015
2
Операция атауы
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау талаптары
орындаушы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.CC.02.OPR.014) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің немесе хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама өңделді

(P.CC.02.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.02.OPR.013
запрос сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска
приведено в таблице 23 настоящих Правил
P.CC.02.OPR.014
обработка и представление сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска
приведено в таблице 24 настоящих Правил
P.CC.02.OPR.015
прием и обработка сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска
приведено в таблице 25 настоящих Правил
Таблица 23
Описание операции «Запрос сведений из базы данных
паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.02.OPR.013
2
Наименование операции
запрос сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на представление сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
При возникновении необходимости получения сведений, содержащихся в базе данных паспортов пунктов пропуска в полном объеме с учетом исторических данных дата и время актуализации в запросе не указывается. При возникновении необходимости получения сведений, содержащихся в базе данных паспортов пунктов пропуска, по состоянию на определенную дату и время в запросе указываются дата и время актуализации базы данных паспортор в пунктов пропуска. При возникновении необходимости получения сведений, включенных в базу данных паспортов пунктов пропуска на основании сведений, представленных определенными государствами-членами, в запросе указываются коды этих государств-членов
7
Результаты
запрос на представление сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска направлен в Комиссию
Таблица 24
Описание операции «Обработка и представление сведений
из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.014)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.02.OPR.014
2
Наименование операции
обработка и представление сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска (операция «Запрос сведений базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.013))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку запроса на представление сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует и представляет в уполномоченный орган государства-члена сведения из базы данных паспортов пунктов пропуска в соответствии с параметрами, указанными в запросе.
При запросе информации из базы данных паспортов пунктов пропуска в полном объеме осуществляется представление всех записей, хранящихся в базе данных паспортов пунктов пропуска, включая исторические данные. При запросе сведений по состоянию на дату и время осуществляется выборка сведений, содержащихся в базе данных паспортов пунктов пропуска, по состоянию на дату и время, указанные в запросе. Представление сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска осуществляется по всем странам либо с учетом кодов государств-членов, указанных в запросе. При отсутствии в базе данных паспортов пунктов пропуска сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в уполномоченный орган государства-члена направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в уполномоченный орган государства-члена представлены сведения из базы данных паспортов пунктов пропуска или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 25
Описание операции «Прием и обработка сведений из базы данных
паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.015)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.02.OPR.015
2
Наименование операции
прием и обработка сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция «Обработка и представление сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.014))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений или уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения из базы данных паспортов пунктов пропуска или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку
7
Результаты
сведения из базы данных паспортов пунктов пропуска или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны
Процедура «Получение информации об изменениях, внесенных

"Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.02.PRC.006) рәсімі
59. "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.02.PRC.006) рәсімінің орындалу схемасы 9-суретте ұсынылған.
9-сурет. "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.02.PRC.006) рәсімінің орындалу схемасы
60. "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.02.PRC.006) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органының өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына қосу немесе өзгерістер енгізу сұрау салуда көрсетілген сәттен бастап осы сұрау салу орындалған сәтке кейін жүргізілген өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алуы мақсатында орындалады. Рәсім сонымен бірге, егер "Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.СC.02.PRC.004) рәсімінің орындалуы нәтижесінде мүше мемлекеттің уәкілетті органының өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алған күні мен уақыты Комиссиядағы өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының өзгертілген күні мен уақытынан ерте болып табылатыны анықталған кезде орындалады.
61. Алдымен "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқоры мәліметтерінің өзгерістерін сұрату" (P.CC.02.OPR.016) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
62. Комиссия өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды алған кезде "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.02.OPR.017) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына сұрау салуда көрсетілген күн мен уақыттан бастап енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер қалыптастырылады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберіледі.
63. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы мәліметті немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алған кезде "Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының өзгертілген мәліметтерін қабылдау және өңдеу" (P.CC.02.OPR.018) операциясы орындалады.

в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.006)
59. Схема выполнения процедуры «Получение информации об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.006) представлена на рисунке 9.
60. Процедура «Получение информации об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.006) выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска, добавление которых в базу данных паспортов пунктов пропуска или внесение изменений в которые произошло начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. Процедура выполняется в том числе, если в результате выполнения процедуры «Получение информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.СC.02.PRC.004) выявлено, что дата и время получения сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска уполномоченным органом государства-члена являются более ранними, чем дата и время изменения базы данных паспортов пунктов пропуска в Комиссии.
61. Первой выполняется операция «Запрос изменений сведений базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.016), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на представление информации об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска.
62. При получении Комиссией запроса на представление информации об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска, выполняется операция «Обработка и представление информации об измененных сведениях из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.017), по результатам выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена сведения об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска с даты и времени, указанных в запросе, или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
63. При получении уполномоченным органом государства-члена сведений об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция «Прием и обработка изменений сведений базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.018).

64. "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.02.PRC.006) рәсімінің орындалу нәтижелері мүше мемлекеттің уәкілетті органының сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны немесе өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді алуы және өткізу пункттері паспорттарының дерекқоры мәліметтерін мүше мемлекеттің уәкілетті органы мен Комиссия арасында синхрондау болып табылады.
65. "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.02.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 26-кестеде берілген.
26-кесте
"Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.02.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгісі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.02.OPR.016
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты сұрату
осы Қағидалардың 27-кестесінде берілген
P.CC.02.OPR.017
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 28-кестесінде берілген
P.CC.02.OPR.018
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 29-кестесінде берілген
27-кесте
"Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты сұрату" (P.CC.02.OPR.016) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.02.OPR.016
2
Операция атауы
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты сұрату
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау талаптары
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу қажеттілігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелері
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салу Комиссияға жіберілді
28-кесте
"Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.02.OPR.017) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.02.OPR.017
2
Операция атауы
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау талаптары
орындаушы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты сұрату" (P.CC.02.OPR.016) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады
7
Нәтижелері
мүше мемлекеттің уәкілетті органына өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберілді
29-кесте
"Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.02.OPR.018) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.02.OPR.018
2
Операция атауы
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау талаптары
орындаушы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.02.OPR.017) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады. Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді алған кезде өңдеу мынадай қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады:
алынған өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының өзгертілген мәліметтері құрамында бар және мүше мемлекеттің уәкілетті органында жоқ мәліметтер мүше мемлекеттің уәкілетті органында сақталатын өткізу пункттері паспорттарының дерекқоры мәліметтеріне енгізіледі;
алынған өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының өзгертілген мәліметтері құрамында бар және мүше мемлекеттің уәкілетті органында сақталатын өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының мәліметтерінде бар мәліметтер өзектендіріледі (жаңартылады)
7
Нәтижелері
сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама өңделді немесе өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтер алынды және Комиссия мен мүше мемлекеттің уәкілетті органы арасында синхрондалды
IX. Штаттан тыс жағдайлардағы іс-әрекеттер тәртібі

64. Результатами выполнения процедуры «Получение информации об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.006) являются получение уполномоченным органом государства-члена уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, или сведений об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска, и синхронизация сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска между уполномоченным органом государства-члена и Комиссией.
65. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры «Получение информации об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.006), приведен в таблице 26.
Таблица 26
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
«Получение информации об изменениях, внесенных в базу данных
паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.PRC.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.02.OPR.016
запрос информации об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска
приведено в таблице 27 настоящих Правил
P.CC.02.OPR.017
обработка и представление информации об измененных сведениях из базы данных паспортов пунктов пропуска
приведено в таблице 28 настоящих Правил
P.CC.02.OPR.018
прием и обработка информации об измененных сведениях из базы данных паспортов пунктов пропуска
приведено в таблице 29 настоящих Правил
Таблица 27
Описание операции «Запрос информации об изменениях, внесенных
в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.016)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.02.OPR.016
2
Наименование операции
запрос информации об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения информации об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на представление информации об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос на представление информации об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска, направлен в Комиссию
Таблица 28
Описание операции «Обработка и представление информации
об измененных сведениях из базы данных паспортов пунктов пропуска»
(P.CC.02.OPR.017)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.02.OPR.017
2
Наименование операции
обработка и представление информации об измененных сведениях из базы данных паспортов пунктов пропуска
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление информации об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска (операция «Запрос информации об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.016))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует и представляет в уполномоченный орган государства-члена сведения об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в уполномоченный орган государства-члена представлены сведения об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска, или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 29
Описание операции «Прием и обработка информации об измененных
сведениях из базы данных паспортов пунктов пропуска»
(P.CC.02.OPR.018)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.02.OPR.018
2
Наименование операции
прием и обработка информации об измененных сведениях из базы данных паспортов пунктов пропуска
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция «Обработка и представление информации об измененных сведениях из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.OPR.017))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса,
и осуществляет их обработку. При получении сведений об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска, обработка осуществляется согласно следующим правилам:
сведения, присутствующие в составе полученных измененных сведений базы данных паспортов пунктов пропуска и отсутствующие в уполномоченном органе государства-члена, включаются в сведения из базы данных паспортов пунктов пропуска, хранящиеся в уполномоченном органе государства-члена;
сведения, присутствующие в составе полученных измененных сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска и присутствующие в сведениях из базы данных паспортов пунктов пропуска, хранящихся в уполномоченном органе государства-члена, актуализируются (обновляются)
7
Результаты
уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработано, или сведения из базы данных паспортов пунктов пропуска получены и синхронизированы между Комиссией и уполномоченным органом государства-члена
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

66. Жалпы процесс рәсімдерінің орындалуы кезінде деректерді өңдеу қалыпты режимде жүргізілуі мүмкін болмайтын айрықша жағдайлар орын алуы мүмкін. Бұл техникалық ақаулар, құрылымдық және форматтық-логикалық бақылаудың қателіктері туындаған кезде және өзге де жағдайларда болуы мүмкін.
67. Құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателіктері туындаған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органы қате туралы хабарлама алынған хабарламаға қатысты Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және электрондық құжаттар мен мәліметтерді Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес толтыру талаптарына сәйкестігіне тексеруді жүзеге асырады. Мәліметтердің көрсетілген құжаттардың талаптарына сәйкес келмеуі анықталған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органы белгіленген тәртіпте анықталған қателікті жою үшін қажетті шаралар қабылдайды.
68. Штаттан тыс жағдайларды шешу мақсатында мүше мемлекеттер құзыретіне осы Қағидаларда көзделген талаптардың орындалуы жататын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары туралы бір-біріне және Комиссияға хабардар етеді, сондай-ақ жалпы процесті іске асыру кезінде техникалық қолдауды қамтамасыз етуге жауапты тұлғалар туралы мәліметтерді ұсынады.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 15 қарашадағы
№ 144 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асырған кездегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл Регламенті
I. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына енетін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Кеден одағы Комиссиясының "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде жүзеге асырылатын шекаралық, кедендік, санитариялық-карантиндік, ветеринариялық, карантиндік-фитосанитариялық және көліктік бақылауды ұйымдастыру үшін қажетті жабдыққа және ғимараттарды, үй-жайларды және құрылыстарды материалдық-техникалық жарақтандыруға қойылатын бірыңғай типтік талаптар, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерін сыныптау және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункті Паспортының нысаны туралы" 2011 жылғы 22 маусымдағы № 688 шешімі;

66. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и форматно-логического контроля и в иных случаях.
67. В случае возникновения ошибок структурного и форматно-логического контроля уполномоченный орган государства-члена осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган государства-члена принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки в установленном порядке.
68. В целях разрешения нештатных ситуаций государства-члены информируют друг друга и Комиссию об уполномоченных органах государств-членов, к компетенции которых относится выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, а также представляют сведения о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса.
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 15 ноября 2016 г. № 144
Регламент
информационного взаимодействия между уполномоченными органами
государств – членов Евразийского экономического союза и
Евразийской экономической комиссией при реализации средствами
интегрированной информационной системы внешней и взаимной
торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование
базы данных паспортов пунктов пропуска через внешнюю границу
Евразийского экономического союза»
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Комиссии таможенного союза от 22 июня 2011 г. № 688 «О Единых типовых требованиях к оборудованию и материально-техническому оснащению зданий, помещений и сооружений, необходимых для организации пограничного, таможенного, санитарно-карантинного, ветеринарного, карантинного фитосанитарного и транспортного контроля, осуществляемых в пунктах пропуска через таможенную границу государств – членов Евразийского экономического союза, Классификации пунктов пропуска через таможенную границу государств – членов Евразийского экономического союза и форме Паспорта пункта пропуска через таможенную границу государств – членов Евразийского экономического союза»;

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ақпараттық-анықтамалық тізбесі туралы" 2012 жылғы 28 маусымдағы № 96 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестердің сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асырған кезде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылардың "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының дереқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің (бұдан әрі – жалпы процесс) транзакцияларын орындау тәртібі мен шарттарын біркелкі қолдануын қамтамасыз етуі мақсатында әзірленді.
3. Осы Регламент жалпы процестің қатысушылары арасында ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыруға бағытталған жалпы процесс операцияларын орындау тәртібі мен шаттарына қойылатын талаптарды белгілейді.
4. Осы Регламентті жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберінде рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ жалпы процесті іске асыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компонеттерін жобалау, әзірлеу және жетілдіру кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторизация" – жалпы процестің белгілі бір қатысушысына белгілі бір іс-әрекеттерді орындау құқығын беру;
"электрондық құжаттың деректемелері (мәліметтер) – белгілі бір контексте ажырамас деп есептелетін электрондық құжат деректерінің (мәліметтердің) бірлігі.
Осы Регламентте пайдаланылатын "бастамашы", "бастамашылық операция", "қабылдаушы операция", "респондент", "жалпы процестің хабарламасы" және "жалпы процестің транзакциясы" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссиясы Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразия экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде белгіленген мәндерде қолданылады.
Осы Регламентте пайдаланылатын өзге де ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 137 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асырған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында белгіленген мағыналарда қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 июня 2012 г. № 96 «Об Информационно-справочном перечне пунктов пропуска через таможенную границу государств – членов Евразийского экономического союза»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 «О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 «Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 «О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 «О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза».
II. Область применения
2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного применения участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса «Формирование, ведение и использование базы данных паспортов пунктов пропуска через таможенную границу Евразийского экономического союза» (далее – общий процесс).
3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
«авторизация» – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
«реквизит электронного документа (сведений)» – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.
Понятия «инициатор», «инициирующая операция», «принимающая операция», «респондент», «сообщение общего процесса» и «транзакция общего процесса», используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование базы данных паспортов пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза», утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 ноября 2016 г. № 144 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии
в рамках общего процесса

1. Ақпараттық өзара іс-қимылдың қатысушылары
6. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде берілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылдың қатысушылары рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Деректердің иесі
Одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының ұлттық дерекқорын жүргізуді жүзеге асырады, Одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру үшін Еуразиялық экономикалық комиссияға мәліметтерді ұсынады, сұрау салуды қалыптастырады және Одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алады
Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы (P.CC.02.ACT.001)
Үйлестіруші
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыруды және жүргізуді жүзеге асырады, Одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтерге қолжетімділікті ұсынады
Еуразиялық экономикалық комиссия (P.ACT.001)
2. Ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл Одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) арасында жалпы процестің мынадай рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады:
Одақтың кедендің шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын (бұдан әрі тиісінше – өткізу пункттері, өткізу пункттері паспорттарының дерекқоры) қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
мүше мемлекеттердің уәкілетті органына өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтер ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы 1-суретте берілген.
1-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
8. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процестің құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында белгіленген.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл әрқайсысы жалпы процестің қатысушылары арасында жалпы процестің ақпараттық объектісінің жағдайын синхрондау мақсатында хабарламалар алмасуды ұсынатын жалпы процестің транзакцияларын орындау тәртібін белгілейді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін жалпы процестің операциялары мен мұндай операциялардың тиісті транзакциялары арасындағы өзара байланыстар белгіленген.

1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Владелец данных
осуществляет ведение национальной базы данных паспортов пунктов пропуска через таможенную границу Союза, представляет в Евразийскую экономическую комиссию сведения для формирования базы данных паспортов пунктов пропуска через таможенную границу Союза, формирует запросы и получает сведения из базы данных паспортов пунктов пропуска через таможенную границу Союза
уполномоченный орган государства – члена Союза (P.CC.02.ACT.001)
Координатор
осуществляет формирование
и ведение базы данных паспортов пунктов пропуска, предоставляет доступ к сведениям, содержащимся в базе данных паспортов пунктов пропуска через таможенную границу Союза
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами государств – членов Союза (далее – государства-члены) и Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) в соответствии с процедурами общего процесса:
информационное взаимодействие при формировании и ведении базы данных паспортов пунктов пропуска через таможенную границу Союза (далее соответственно – пункты пропуска, база данных паспортов пунктов пропуска);
информационное взаимодействие при представлении уполномоченным органам государств-членов сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией представлена на рисунке 1.
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.

10. Жалпы процестің транзакциясын орындау кезінде бастамашы өзі жүзеге асыратын операцияның (бастамашылық операцияның) шеңберінде респондентке хабарлама-сұрау салуды жібереді, оған жауап ретінде респондент өзі жүзеге асыратын операцияның (қабылдаушы операцияның) шеңберінде жалпы процесс транзакциясының шоблонына қарай хабарлама-жауап жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабарлама құрамындағы деректердің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 15 қарашадағы № 144 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуі тиіс.

10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование базы данных паспортов пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза», утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 ноября 2016 г. № 144 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

11. Жалпы процестің транзакциялары осы Регламентте белгіленгендей жалпы процесс транзакцияларының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер топтары шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру және жүргізу кезіндегі жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 2-кестеде жалпы процестің операциялары, ақпараттық объектілердің аралық және нәтижелік жағдайлары мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
2-сурет. Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру және жүргізу кезіндегі жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру және жүргізу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
№ р/с
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің аралық жағдайы
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің нәтижелік жағдайы
Жалпы процестің транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына мәліметтер қосу (P.CC.02.PRC.001)
1.1
Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына қосу үшін мәліметтерді ұсыну (P.CC.02.OPR.001).
Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына мәліметтер қосу туралы хабарламаны алу (P.CC.02.OPR.003)
өткізу пункттері паспорттарының мәліметтері (P.CC.02.BEN.003): қосу үшін тапсырылды
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CC.02.OPR.002)
өткізу пункттері паспорттарының мәліметтері (P.CC.02.BEN.003): өңделді
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына мәліметтер қосу (P.CC.02.TRN.001)
2
Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтерді өзгерту (P.CC.02.PRC.002)
2.1

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при формировании
и ведении базы данных паспортов пунктов пропуска
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании и ведении базы данных паспортов пунктов пропуска представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при формировании
и ведении базы данных паспортов пунктов пропуска
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Включение сведений в базу данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.PRC.001)
1.1
Представление сведений для включения в базу данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.OPR.001).
Получение уведомления
о включении сведений
в базу данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.OPR.003)
сведения из паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.BEN.003): переданы для включения
прием и обработка сведений для включения в базу данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.OPR.002)
сведения из паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.BEN.003): обработаны
включение сведений в базу данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.TRN.001)
2
Изменение сведений, содержащихся в базе данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.PRC.002)
2.1
Представление сведений для внесения изменений

Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну (P.CC.02.OPR.004).
Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алу (P.CC.02.OPR.006)
өткізу пункттері паспорттарының мәліметтері (P.CC.02.BEN.003): өзгерту үшін ұсынылды
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CC.02.OPR.005)
өткізу пункттері паспорттарының мәліметтері (P.CC.02.BEN.003): өңделді

в базу данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.OPR.004).
Получение уведомления о внесении изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.OPR.006)
сведения из паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.BEN.003): переданы для изменения
прием и обработка сведений для внесения изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.OPR.005)
сведения из паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.BEN.003): обработаны
изменение сведений, содержащихся

өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтердің өзгеруі (P.CC.02.TRN.002)
3
Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алып тастау (P.CC.02.PRC.003)
3.1
Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну (P.CC.02.OPR.007).
Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны алу (P.CC.02.OPR.009)
өткізу пункттері паспорттарының мәліметтері (P.CC.02.BEN.003): алып тастау үшін ұсынылды

в базе данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.TRN.002)
3
Исключение сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.PRC.003)
3.1
Представление сведений для исключения из базы данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.OPR.007).
Получение уведомления об исключении сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.OPR.009)
сведения из паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.BEN.003): переданы для исключения

өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CC.02.OPR.008)
өткізу пункттері паспорттарының мәліметтері (P.CC.02.BEN.003): өңделді
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алып тастау (P.CC.02.TRN.003)
2. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
13. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының орындалу схемасы 3-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 3-кестеде жалпы процестің операциялары, ақпараттық объектілердің аралық және нәтижелік жағдайы мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс көрсетілген.
3-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының орындалу схемасы
3-кесте
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
№ р/с
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің аралық жағдайы
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің нәтижелік жағдайы
Жалпы процестің транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

прием и обработка сведений для исключения из базы данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.OPR.008)
сведения из паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.BEN.003): обработаны
исключение сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.TRN.003)
2. Информационное взаимодействие при представлении
уполномоченным органам государств-членов сведений
из базы данных паспортов пунктов пропуска
13. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении уполномоченным органам государств-членов сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска представлена на рисунке 3. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 3 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Таблица 3
Перечень транзакций общего процесса при представлении уполномоченным органам государств-членов сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу (P.CC.02.PRC.004)
1.1
Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату (P.CC.02.OPR.010).
Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу (P.CC.02.OPR.012)
өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жағдайы туралы ақпарат (P.CC.02.BEN.002): сұрау салу жіберілді
өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну (P.CC.02.OPR.011)
өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жағдайы туралы ақпарат (P.CC.02.BEN.002): мәліметтер ұсынылды
өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу (P.CC.02.TRN.004)
2
Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтер алу (P.CC.02.PRC.005)
2.1
Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді сұрату (P.CC.02.OPR.013).
Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CC.02.OPR.015)
өткізу пункттері паспорттарының дерекқоры (P.CC.02.BEN.001): мәліметтер сұратылды
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді өңдеу және ұсыну (P.CC.02.OPR.014)
өткізу пункттері паспорттарының дерекқоры (P.CC.02.BEN.001): мәліметтер жоқ.
Өткізу пункттері паспорттарының дерекқоры (P.CC.02.BEN.001): мәліметтер ұсынылды
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтер алу (P.CC.02.TRN.005)
3
Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу (P.CC.02.PRC.006)
3.1
Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты сұрату (P.CC.02.OPR.016).
Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу (P.CC.02.OPR.018)
өткізу пункттері паспорттарының дерекқоры (P.CC.02.BEN.001): өзгертілген мәліметтер сұратылды
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну (P.CC.02.OPR.017)
өткізу пункттері паспорттарының дерекқоры (P.CC.02.BEN.001): өзгертілген мәліметтер жоқ.
Өткізу пункттері паспорттарының дерекқоры (P.CC.02.BEN.001): өзгертілген мәліметтер ұсынылды
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу (P.CC.02.TRN.006)
VI. Жалпы процесс хабарламаларының сипаттамасы
14. Жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде тапсырылатын жалпы процесс хабарламаларының тізбесі 4-кестеде берілген. Хабарлама құрамындағы деректердің құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келу тиіс. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасындағы тиісті құрылымға сілтеме 4-кестенің 3-графасындағы мағынасы бойынша белгіленеді.
4-кесте
Жалпы процесс хабарламаларының тізбесі
Кодтық белгісі
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.CC.02.MSG.001
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізуге арналған мәліметтер
өткізу пункттері паспорттарының мәліметтері (R.CA.CC.02.001)

Получение информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.PRC.004)
1.1
Запрос информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.OPR.010).
Прием и обработка информации о дате
и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.OPR.012)
информация о состоянии базы данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.BEN.002): запрос отправлен
обработка
и представление информации о дате
и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.OPR.011)
информация
о состоянии базы данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.BEN.002): сведения представлены
получение информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.TRN.004)
2
Получение сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.PRC.005)
2.1
Запрос сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.OPR.013).
Прием и обработка сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.OPR.015)
база данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.BEN.001): сведения запрошены
обработка
и представление сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.OPR.014)
база данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.BEN.001): сведения отсутствуют.
База данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.BEN.001): сведения представлены
получение сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.TRN.005)
3
Получение информации об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.PRC.006)
3.1
Запрос информации об изменениях, внесенных
в базу данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.OPR.016).
Прием и обработка информации об измененных сведениях из базы данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.OPR.018)
база данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.BEN.001): измененные сведения запрошены
обработка
и представление информации об измененных сведениях из базы данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.OPR.017)
база данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.BEN.001): измененные сведения отсутствуют.
База данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.BEN.001): измененные сведения представлены
получение информации об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.TRN.006)
VI. Описание сообщений общего процесса
14. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 4. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 4.
Таблица 4
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.CC.02.MSG.001
сведения для включения в базу данных паспортов пунктов пропуска
сведения из паспортов пунктов пропуска (R.CA.CC.02.001)

P.CC.02.MSG.002
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізуге арналған мәліметтер
өткізу пункттері паспорттарының мәліметтері (R.CA.CC.02.001)
P.CC.02.MSG.003
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан алып тастауға арналған мәліметтер
өткізу пункттері паспорттарының мәліметтері (R.CA.CC.02.001)
P.CC.02.MSG.004
хабарламаның сәтті өңделгені туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.CC.02.MSG.005
өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жағдайы туралы ақпаратты сұрату
жалпы ресурсты өзектендіру жағдайы (R.007)
P.CC.02.MSG.006
өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жағдайы туралы ақпарат
жалпы ресурсты өзектендіру жағдайы (R.007)
P.CC.02.MSG.007
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді сұрату
жалпы ресурсты өзектендіру жағдайы (R.007)
P.CC.02.MSG.008
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтер
өткізу пункттері паспорттарының мәліметтері (R.CA.CC.02.001)
P.CC.02.MSG.009
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында мәліметтер жоқ екені туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.CC.02.MSG.010
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты сұрату
жалпы ресурсты өзектендіру жағдайы (R.007)
P.CC.02.MSG.011
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан өзгертілген мәліметтер
өткізу пункттері паспорттарының мәліметтері (R.CA.CC.02.001)
P.CC.02.MSG.012
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында өзгертілген мәліметтер жоқ екені туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы

P.CC.02.MSG.002
сведения для внесения изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска
сведения из паспортов пунктов пропуска (R.CA.CC.02.001)
P.CC.02.MSG.003
сведения для исключения из базы данных паспортов пунктов пропуска
сведения из паспортов пунктов пропуска (R.CA.CC.02.001)
P.CC.02.MSG.004
уведомление об успешной обработке сообщения
уведомление о результате обработки (R.006)
P.CC.02.MSG.005
запрос информации о состоянии базы данных паспортов пунктов пропуска
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.02.MSG.006
информация о состоянии базы данных паспортов пунктов пропуска
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.02.MSG.007
запрос сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.02.MSG.008
сведения из базы данных паспортов пунктов пропуска
сведения из паспортов пунктов пропуска (R.CA.CC.02.001)
P.CC.02.MSG.009
уведомление об отсутствии сведений в базе данных паспортов пунктов пропуска
уведомление о результате обработки (R.006)
P.CC.02.MSG.010
запрос информации об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.02.MSG.011
измененные сведения из базы данных паспортов пунктов пропуска
сведения из паспортов пунктов пропуска (R.CA.CC.02.001)
P.CC.02.MSG.012
уведомление об отсутствии измененных сведений в базе данных паспортов пунктов пропуска
уведомление о результате обработки (R.006)
VII. Описание транзакций общего процесса

1. Жалпы процестің "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына мәліметтер қосу" (P.CC.02.TRN.001) транзакциясы
15. Жалпы процестің "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына мәліметтер қосу" (P.CC.02.TRN.001) транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Жалпы процестің аталған транзакциясының орындалу схемасы 4-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 5-кестеде берілген.
4-сурет. Жалпы процестің "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына мәліметтер қосу" (P.CC.02.TRN.001) транзакциясының орындалу схемасы
5-кесте
Жалпы процестің "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына мәліметтер қосу" (P.CC.02.TRN.001) транзакциясының сипаттамасы
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.02.TRN.001
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына мәліметтер қосу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
инициатор
5
Бастамашылық операция
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізу үшін мәліметтерді ұсыну
6
Нәтиже беруші рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясының орындалу нәтижесі

1. Транзакция общего процесса «Включение сведений
в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.TRN.001)
15. Транзакция общего процесса «Включение сведений в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.TRN.001) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 4. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 5.
Таблица 5
Описание транзакции общего процесса «Включение сведений
в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.TRN.001)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.02.TRN.001
2
Наименование транзакции общего процесса
включение сведений в базу данных паспортов пунктов пропуска
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений для включения в базу данных паспортов пунктов пропуска
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений для включения в базу данных паспортов пунктов пропуска
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

өткізу пункттері паспорттарының мәліметтері (P.CC.02.BEN.003): өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
растауды алу уақыты
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
20 мин
жауап күту уақыты
24 сағ
авторизация белгісі
иә
қайталаулар саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастамашылық хабарлама
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізуге арналған мәліметтер (P.CC.02.MSG.001)
жауап хабарлама

сведения из паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.BEN.003): обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
24 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения для включения в базу данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.MSG.001)
ответное сообщение

хабарламаның сәтті өңделгені туралы хабарлама (P.CC.02.MSG.004)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен тапсыру
2. Жалпы процестің "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.02.TRN.002) транзакциясы
16. Жалпы процестің "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.02.TRN.002) транзакциясы бастамашы респондентке тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Жалпы процестің аталған транзакциясының орындалу схемасы 5-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 6-кестеде берілген.
5-сурет. Жалпы процестің "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.02.TRN.002) транзакциясының орындалу схемасы
6-кесте
Жалпы процестің "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.02.TRN.002) транзакциясының сипаттамасы
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.02.TRN.002
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында қамтылған мәліметтерді өзгерту
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді ұсыну
6
Нәтиже беруші рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясының орындалу нәтижесі

уведомление об успешной обработке сообщения (P.CC.02.MSG.004)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
2. Транзакция общего процесса «Изменение сведений, содержащихся
в базе данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.TRN.002)
16. Транзакция общего процесса «Изменение сведений, содержащихся в базе данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.TRN.002) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 5. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 6.
Таблица 6
Описание транзакции общего процесса «Изменение сведений,
содержащихся в базе данных паспортов пунктов пропуска»
(P.CC.02.TRN.002)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.02.TRN.002
2
Наименование транзакции общего процесса
изменение сведений, содержащихся в базе данных паспортов пунктов пропуска
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений для внесения изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений для внесения изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

хабарламаның сәтті өңделгені туралы хабарлама (P.CC.02.MSG.004)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен тапсыру
3. Жалпы процестің "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алып тастау" (P.CC.02.TRN.003) транзакциясы
17. Жалпы процестің "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алып тастау" (P.CC.02.TRN.003) транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Жалпы процестің аталған транзакциясының орындалу схемасы 6-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 7-кестеде берілген.
6-сурет. Жалпы процестің "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алып тастау" (P.CC.02.TRN.003) транзакциясының орындалу схемасы
7-кесте
Жалпы процестің "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алып тастау" (P.CC.02.TRN.003) транзакциясының сипаттамасы
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.02.TRN.003
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді алып тастау
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну
6
Нәтиже беруші рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясының орындалу нәтижесі
өткізу пункттері паспорттарының мәліметтері (P.CC.02.BEN.003): өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
растауды алу уақыты
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
20 мин
жауап күту уақыты
24 сағ
авторизация белгісі
иә
қайталаулар саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастамашылық хабарлама
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан алып тастауға арналған мәліметтер (P.CC.02.MSG.003)
жауап хабарлама

уведомление об успешной обработке сообщения (P.CC.02.MSG.004)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
3. Транзакция общего процесса «Исключение сведений
из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.TRN.003)
17. Транзакция общего процесса «Исключение сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.TRN.003) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.
Таблица 7
Описание транзакции общего процесса «Исключение сведений
из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.TRN.003)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.02.TRN.003
2
Наименование транзакции общего процесса
исключение сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений для исключения из базы данных паспортов пунктов пропуска
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений для исключения из базы данных паспортов пунктов пропуска
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения из паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.BEN.003): обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
24 ч
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения для исключения из базы данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.MSG.003)
ответное сообщение

хабарламаның сәтті өңделгені туралы хабарлама (P.CC.02.MSG.004)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен тапсыру
4. Жалпы процестің "Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.02.TRN.004) транзакциясы
18. Жалпы процестің "Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.02.TRN.004) транзакциясы бастамашының сұратуы бойынша респонденттің тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Жалпы процестің аталған транзакциясының орындалу схемасы 7-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 8-кестеде берілген.
7-сурет. Жалпы процестің "Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.02.TRN.004) транзакциясының орындалу схемасы
8-кесте
Жалпы процестің "Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.02.TRN.004) транзакциясының сипаттамасы
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.02.TRN.004
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату
6
Нәтиже беруші рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясының орындалу нәтижесі

уведомление об успешной обработке сообщения (P.CC.02.MSG.004)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
4. Транзакция общего процесса «Получение информации о дате и времени
обновления базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.TRN.004)
18. Транзакция общего процесса «Получение информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.TRN.004) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 8.
Таблица 8
Описание транзакции общего процесса «Получение информации
о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска»
(P.CC.02.TRN.004)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.02.TRN.004
2
Наименование транзакции общего процесса
получение информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка запроса информации о дате и времени обновления базы данных паспортов пунктов пропуска
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жағдайы туралы ақпарат (P.CC.02.BEN.002): мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
растауды алу уақыты
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
1 мин
жауап күту уақыты
5 мин
авторизация белгісі
иә
қайталаулар саны
1
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастамашылық хабарлама
өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жағдайы туралы ақпаратты сұрату (P.CC.02.MSG.005)
жауап хабарлама

информация о состоянии базы данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.BEN.002): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
1 мин
время ожидания ответа
5 мин
признак авторизации
да
количество повторов
1
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос информации о состоянии базы данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.MSG.005)
ответное сообщение

өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жағдайы туралы ақпарат (P.CC.02.MSG.006)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен тапсыру
5. Жалпы процестің "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтер алу" (P.CC.02.TRN.005) транзакциясы
19. Жалпы процестің "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтер алу" (P.CC.02.TRN.005) транзакциясы бастамашының сұратуы бойынша респонденттің тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Жалпы процестің аталған транзакциясының орындалу схемасы 8-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 9-кестеде берілген.
8-сурет. Жалпы процестің "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтер алу" (P.CC.02.TRN.005) транзакциясының орындалу схемасы
9-кесте
"Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтер алу" (P.CC.02.TRN.005) транзакциясының сипаттамасы
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.02.TRN.005
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтер алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді сұрату
6
Нәтиже беруші рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді өңдеу және ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясының орындалу нәтижесі
өткізу пункттері паспорттарының дерекқоры (P.CC.02.BEN.001): мәліметтер жоқ
өткізу пункттері паспорттарының дерекқоры (P.CC.02.BEN.001): мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
растауды алу уақыты
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
1 мин
жауап күту уақыты
5 мин
авторизация белгісі
иә
қайталаулар саны
1
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастамашылық хабарлама
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді сұрату (P.CC.02.MSG.007)
жауап хабарлама
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында мәліметтер жоқ екені туралы хабарлама (P.CC.02.MSG.009)

информация о состоянии базы данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.MSG.006)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
5. Транзакция общего процесса «Получение сведений
из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.TRN.005)
19. Транзакция общего процесса «Получение сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.TRN.005) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 8. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 9.
Таблица 9
Описание транзакции общего процесса «Получение сведений
из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.TRN.005)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.02.TRN.005
2
Наименование транзакции общего процесса
получение сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка и представление сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
база данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.BEN.001): сведения отсутствуют база данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.BEN.001): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
1 мин
время ожидания ответа
5 мин
признак авторизации
да
количество повторов
1
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.MSG.007)
ответное сообщение
уведомление об отсутствии сведений в базе данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.MSG.009)

өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтер (P.CC.02.MSG.008)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен тапсыру
6. Жалпы процестің "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.02.TRN.006) транзакциясы
20. Жалпы процестің "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.02.TRN.006) транзакциясы бастамашының сұратуы бойынша респонденттің тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Жалпы процестің аталған транзакциясының орындалу схемасы 9-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 10-кестеде берілген.
9-сурет. Жалпы процестің "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.02.TRN.006) транзакциясының орындалу схемасы
10-кесте
Жалпы процестің "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.02.TRN.006) транзакциясының сипаттамасы
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгісі
P.CC.02.TRN.006
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының өзгерістері туралы ақпаратты сұрату
6
Нәтиже беруші рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының өзгерістері туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясының орындалу нәтижесі
өткізу пункттері паспорттарының дерекқоры (P.CC.02.BEN.001): өзгертілген мәліметтер жоқ
өткізу пункттері паспорттарының дерекқоры (P.CC.02.BEN.001): өзгертілген мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
растауды алу уақыты
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
1 мин
жауап күту уақыты
5 мин
авторизация белгісі
иә
қайталаулар саны
1
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастамашылық хабарлама
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты сұрату (P.CC.02.MSG.010)
жауап хабарлама
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан өзгертілген мәліметтер (P.CC.02.MSG.011)
өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында өзгертілген мәліметтер жоқ екені туралы хабарлама (P.CC.02.MSG.012)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен тапсыру
VIII. Штаттан тыс жағдайлардағы іс-әрекеттердің тәртібі
21. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде қалыпты режимде деректерді өңдеуді жүргізу мүмкін болмайтын штаттан тыс жағдайлар орын алуы ықтимал. Штаттан тыс жағдайлар техникалық ақаулар, күту уақыты өткен кезде және өзге де жағдайларда туындайды. Жалпы процесс қатысушысының штаттан тыс жағдайлардың туындау себептері туралы комментарийлерді және оны шешу жөніндегі ұсынымдарды алуы үшін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің қолдау қызметіне тиісті сұрау салуды жіберу мүмкіндігі қарастырылған. Штаттан тыс жағдайды шешу бойынша жалпы ұсынымдар 11-кестеде берілген.

сведения из базы данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.MSG.008)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
6. Транзакция общего процесса «Получение информации об изменениях,
внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.TRN.006)
20. Транзакция общего процесса «Получение информации об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.TRN.006) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 9. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 10.
Таблица 10
Описание транзакции общего процесса «Получение информации об
изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска»
(P.CC.02.TRN.006)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.02.TRN.006
2
Наименование транзакции общего процесса
получение информации об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос информации об изменениях базы данных паспортов пунктов пропуска
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка и представление информации об изменениях базы данных паспортов пунктов пропуска
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
база данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.BEN.001): измененные сведения отсутствуют база данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.BEN.001): измененные сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
1 мин
время ожидания ответа
5 мин
признак авторизации
да
количество повторов
1
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос информации об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.MSG.010)
ответное сообщение
измененные сведения из базы данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.MSG.011) уведомление об отсутствии измененных сведений в базе данных паспортов пунктов пропуска (P.CC.02.MSG.012)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
21. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 11.

22. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы қате туралы хабарлама алынуына байланысты хабарламаны Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және осы Регламенттің ІХ бөлімінде көрсетілген хабарламаларды бақылауға қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеруді жүргізеді. Егер көрсетілген талаптарға сәйкессіздің анықталған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қатені жою үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды. Егер сәйкессіздіктер анықталмаған болса, мүше мемлекеттің уәкілетті органы осы штаттан тыс жағдайдың сипаттамасы бар хабарламаны сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің қолдау қызметіне жібереді.
11-кесте
Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимылдар
Штаттан тыс жағдайдың коды
Штаттан тыс жағдайдың сипаттамасы
Штаттан тыс жағдайдың себептері
Штаттан тыс жағдай туындаған кездегі іс-әрекеттердің сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.002
жалпы процестің екіжақты транзакциясының бастамашысы келісілген қайталаулар санына өткеннен кейін жауап-хабарлама алмады
көлік жүйесіндегі техникалық ақаулар немесе бағдарламалық қамтамасыз етудің жүйелік қатесі
хабарлама қалыптастырылған ұлттық сегменттің техникалық қыолдау қызметіне сұрау салуды жіберу қажет
P.EXC.004
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарламаны алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар синхрондалмаған немесе электрондық құжаттың (мәліметтердің) XML-схемасы жаңартылмаған
бастамашы пайдаланылатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды синхрондау немесе электрондық құжаттың (мәліметтердің) XML-схемасын жаңарту қажет. Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар синхрондалған, электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемасы жаңартылған болса, қабылдаушы қатысушының қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар

22. Уполномоченный орган государства-члена проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган государства-члена принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган государства-члена направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли.
Таблица 11
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий
при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление
об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены
XML-схемы электронного документа (сведений)
инициатору необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронного документа (сведений).
Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронного документа (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

23. "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізуге арналған мәліметтер" (P.CC.02.MSG.001) хабарламасында берілетін "Өткізу пункттері паспорттарының мәліметтері" (R.CA.CC.02.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 12-кестеде берілген.
12-кесте
"Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізуге арналған мәліметтер" (P.CC.02.MSG.001) хабарламасында берілетін "Өткізу пункттері паспорттарының мәліметтері" (R.CA.CC.02.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптардың коды
Талаптардың тұжырымы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Өткізу пунктінің паспорты нысанының электрондық көшірмесі" (cacdo:CheckPointPassportDetails)) деректемесінің тек 1 данасы болуы тиіс
2
"Жалпы ресурс жазбасының жағдайы" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) толтырылуы тиіс
3
"Жалпы ресурс жазбасының жағдайы" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Қызметті жүзеге асырудың басталған күні" (casdo:StartActivityDate) деректемесі толтырылуы тиіс
4
"Жалпы ресурс жазбасының жағдайы" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
5
"Өткізу пунктінің паспорты нысанының электрондық көшірмесі" (cacdo:‌Check‌Point‌Passport‌Details) деректемесінің құрамындағы "Өткізу пунктінің коды" (casdo:BorderCheckPointCode) және "Тізілімге ақпарат ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) деректемелерінің мәндері өткізу пункттері паспорттарының дерекқорында сақталатын "Өткізу пунктінің паспорты нысанының электрондық көшірмесі" (cacdo:‌Check‌Point‌Passport‌Details) деректемесінің құрамындағы "Өткізу пунктінің коды" (casdo:BorderCheckPointCode) және "Тізілімге ақпарат ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) тиісті деректемелерінің мәндерімен бірдей болмауы тиіс
6
егер "Қызметті жүзеге асырудың аяқталған күні" (casdo:EndActivityDate) деректемесі толтырылған болса, онда оның мәні "Қызметті жүзеге асырудың басталған күні" (casdo:StartActivityDate) деректемесінің мәнінен артық болуы тиіс
7
"Өткізу пунктінің немесе тауар әкелінген (шығарылған) жерде кедендік операцияларды жүргізу орнының мекенжайы" (cacdo:PointLocationAddressDetails) деректемесінің құрамындағы "Тізілімге ақпарат ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) және "Елдің коды" (csdo:CountryCode) деректемелерінің мәндері сәйкес келуі тиіс
8
егер "Іргелес өткізу пункті" (cacdo:NeighboringCheckPointDetails) деректемесі толтырылған болса, онда оның құрамындағы "Елдің коды" (csdo:CountryCode) деректемесінің мәні "Өткізу пунктінің немесе тауар әкелінген (шығарылған) жерде кедендік операцияларды жүргізу орнының мекенжайы" (cacdo:PointLocationAddressDetails) деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:CountryCode) деректемесінің мәнімен сәйкес келмеуі тиіс
9
"Мекенжайы" (ccdo:AddressDetails) деректемесі толтырылған кезде оның құрамындағы "Елдің коды" (csdo:CountryCode), "Пошта индексі" (csdo:PostCode), "Көше" (csdo:StreetName), "Үйдің нөмірі" (csdo:BuildingNumberId) және "Қала" (csdo:CityName) немесе "Елді мекен" (csdo:SettlementName) деректемелері немесе "Еркін нысандағы мекенжайы" (csdo:AddressText) және "Елдің коды" (csdo:CountryCode) деректемелері толтырылуы тиіс
10
"Географиялық ендік" (casdo:LatitudeMeasure) деректемесінің мәні "Өткізу пунктінің немесе тауар әкелінген (шығарылған) жерде кедендік операцияларды жүргізу орнының мекенжайы" (cacdo:PointLocationAddressDetails) деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:CountryCode) деректемесінде белгіленген мүше мемлекеттің шеткі оңтүстік нүктесі үшін солтүстік ендіктен артық не тең және шеткі солтүстік нүктесі үшін солтүстік ендіктен төмен не тең болуы тиіс
11
"Географиялық бойлық" (casdo:LongitudeMeasure) деректемесінің мәні "Өткізу пунктінің немесе тауар әкелінген (шығарылған) жерде кедендік операцияларды жүргізу орнының мекенжайы" (cacdo:PointLocationAddressDetails) деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:CountryCode) деректемесінде белгіленген мүше мемлекеттің шеткі батыс нүктесі үшін шығыс бойлықтың мәнінен артық не тең және шеткі шығыс нүктесі үшін шығыс бойлықтың мәнінен төмен не тең болуы тиіс
12
егер "Ұйымның (бөлімшенің) жұмыс уақытының коды" (casdo:WorkTimeCode) деректемесі "11" мәнін қамтитын болса, онда "Жұмыс уақытының сипаттамасы" (casdo:WorkTimeDescriptionText) деректемесі толтырылмайды
13
егер "Ұйымның (бөлімшенің) жұмыс уақытының коды" (casdo:WorkTimeCode) деректемесі "11" мәнін қамтитын болса, онда "Жұмыс кестесі" (cacdo:WorkScheduleDetails) деректемесі толтырылмайды
14
егер "Ұйымның (бөлімшенің) жұмыс уақытының коды" (casdo:WorkTimeCode) деректемесі "12" мәнін қамтитын болса, онда "Жұмыс кестесі" (cacdo:WorkScheduleDetails) деректемесі толтырылуы тиіс
15
егер "Ұйымның (бөлімшенің) жұмыс уақытының коды" (casdo:WorkTimeCode) деректемесі "99" мәнін қамтитын болса, онда "Жұмыс уақытының сипаттамасы" (casdo:WorkTimeDescriptionText) деректемесі толтырылуы тиіс
16
егер "Қосарлы дәліз жүйесінің болуы" (casdo:DoubleCorridorExistenceIndicator) деректемесі "true" мәнін қамтитын болса, онда ""Қызыл" дәліздің бақылау сызықтарының саны" (casdo:CountRedLinesQuantity) және ""Жасыл" дәліздің бақылау сызықтарының саны" (casdo:CountGreenLinesQuantity) деректемелері толтырылуы тиіс
17
егер "Қосарлы дәліз жүйесінің болуы" (casdo:DoubleCorridorExistenceIndicator) деректемесі "false" мәнін қамтитын болса, онда ""Қызыл" дәліздің бақылау сызықтарының саны" (casdo:CountRedLinesQuantity) және ""Жасыл" дәліздің бақылау сызықтарының саны" (casdo:CountGreenLinesQuantity) деректемелері толтырылмайды
18
егер "Өткізу пунктінің паспорты нысанының электрондық көшірмесі" (cacdo:CheckPointPassportDetails) деректемесінің құрамында "Өткізу пунктінің өткізу қабілеті" (cacdo:CheckPointCapacityDetails) деректемесінің бірнеше данасы толтырылған болса, онда бұл даналарда "Өткізу пункті арқылы орын ауыстыратын объектінің коды" (casdo:CheckPointTrafficObjectCode) деректемесінің мәндері сәйкес келмеуі тиіс
19
егер "Өткізу пунктінің қамтамасыз ету жүйелері" (cacdo:CheckPointMaintenanceDetails) деректемесі "Арнайы, телефон, радио- және өзге де байланыстың болуы туралы мәліметтер" (cacdo:CheckPointLinkDetails) деректемесінің бірнеше данасын қамтитын болса, онда бұл даналарда "Өткізу пунктіндегі байланыс түрінің коды" (casdo:CheckPointLinkCode) деректемесінің мәндері сәйкес келмеуі тиіс
20
егер "Өткізу пунктіндегі телевизиялық (видео) бақылау жүйесі" (cacdo:‌Check‌Point‌TVSystem‌Details) деректемесі "Өткізу пунктіндегі телевизиялық (видео) бақылау камералары туралы мәліметтер" (cacdo:‌Check‌Point‌TVDetails) деректемесінің бірнеше данасын қамтитын болса, онда "Өткізу пунктінде телевизиялық (видео) бақылау жүйесі объектісінің орналасқан жерінің коды" (casdo:CheckPointTVLocationCode) деректемесінің мәндері сәйкес келмеуі тиіс
21
егер "Өткізу пунктінің қамтамасыз ету жүйелері" (cacdo:CheckPointMaintenanceDetails) деректемесі "Қамтамасыз ету жүйесі туралы мәліметтер" (cacdo:CheckPointMaintenanceSystemDetails) деректемесінің бірнеше данасын қамтитын болса, онда "Қамтамасыз ету жүйесінің коды" (casdo:MaintenanceSystemCode) деректемесінің мәндері сәйкес келмеуі тиіс
22
"Ұйымның деректемелері" (ccdo:OrganizationDetails) деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:CountryCode) деректемесі толтырылуы тиіс
23
"Ұйымның деректемелері" (ccdo:OrganizationDetails) деректемесінің құрамындағы "Ұйымның атауы" (csdo:OrganizationName) деректемесі толтырылуы тиіс
24
"Өткізу пунктін пайдалануға жауапты заңды тұлға" (cacdo:CheckPointOrganizationDetails) деректемесінің құрамындағы "Байланыс деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) деректемесі толтырылуы тиіс
25
егер "Өлшем бірлігі" (measurementUnitCode) нышанын қамтитын деректеме толтырылған болса, онда оның құрамындағы "Өлшем бірлігі" (measurementUnitCode) нышаны толтырылуы тиіс
26
"Өткізу пунктіне дейінгі арақашықтық" (casdo:BorderDistanceMeasure) деректемесінің құрамындағы "Өлшем бірлігі" (measurement‌Unit‌Code нышаны) деректемесі "КМТ" мәнін қабылдауы тиіс
27
"Өткізу пунктінің деректерді өткізу каналының жылдамдығы" (casdo:CheckPointBandwidthMeasure) деректемесінің құрамындағы "Өлшем бірлігі" (measurement‌Unit‌Code нышаны) деректемесі "Е20" мәнін ғана қамтуы мүмкін, бұл деректерді өткізу каналы жылдамдығының Мбит/с көрсетілген кодтық белгісіне сәйкес келеді
28
"Өткізу пунктіндегі телевизиялық (видео) бақылау жүйесі объектісінің орналасқан жерінің коды" (casdo:CheckPointTVLocationCode) деректемесінің мәні мынадай мәндерді қамтуы мүмкін:
"1" – периметр;
"2" – өткізу пунктінің аумағы;
"3" – қызметтік үй-жай;
"4" – жолаушылар мен тасымалдаушыларды рәсімдеу залы;
"9" – өзгелер
29
"Өткізу пунктіндегі байланыс түрінің коды"
(casdo:CheckPointLinkCode) деректемесінің мәні мынадай мәндерді қамтуы мүмкін:
"1" – арнайы;
"2" – телефон байланысы;
"3" – радиобайланыс;
"4" – өзгелері

23. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) «Сведения из паспортов пунктов пропуска» (R.CA.CC.02.001), передаваемых в сообщении «Сведения для включения в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.MSG.001), приведены в таблице 12.
Таблица 12
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений)
«Сведения из паспортов пунктов пропуска» (R.CA.CC.02.001),
передаваемых в сообщении «Сведения для включения в базу данных
паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.MSG.001)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должен присутствовать только 1 экземпляр реквизита «Электронная копия формы паспорта пункта пропуска» (cacdo:CheckPointPassportDetails))
2
реквизит «Начальная дата и время» (csdo:StartDateTime) в составе реквизита «Состояние записи общего ресурса» (ccdo:ResourceItemStatusDetails) должен быть заполнен
3
реквизит «Дата начала осуществления деятельности» (casdo:StartActivityDate) в составе реквизита «Состояние записи общего ресурса» (ccdo:ResourceItemStatusDetails) должен быть заполнен
4
реквизит «Конечная дата и время» (csdo:EndDateTime) в составе реквизита «Состояние записи общего ресурса» (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполняется
5
значения реквизитов «Код пункта пропуска» (casdo:BorderCheckPointCode) и «Код страны, представившей информацию в реестр» (casdo:RegisterCountryCode) в составе реквизита «Электронная копия формы паспорта пункта пропуска» (cacdo:CheckPointPassportDetails) не должны совпадать со значениями соответствующих реквизитов «Код пункта пропуска» (casdo:BorderCheckPointCode) и «Код страны, представившей информацию в реестр» (casdo:RegisterCountryCode) в составе реквизита «Электронная копия формы паспорта пункта пропуска» (cacdo:CheckPointPassportDetails), хранящегося в базе данных паспортов пунктов пропуска
6
если реквизит «Дата окончания осуществления деятельности» (casdo:EndActivityDate) заполнен, то его значение должно быть больше значения реквизита «Дата начала осуществления деятельности» (casdo:StartActivityDate)
7
значения реквизитов «Код страны, представившей информацию в реестр» (casdo:RegisterCountryCode) и «Код страны» (csdo:CountryCode) в составе реквизита «Адрес пункта пропуска или места совершения таможенных операций в месте прибытия (убытия) товаров» (cacdo:PointLocationAddressDetails) должны совпадать
8
если реквизит «Сопредельный пункт пропуска» (cacdo:NeighboringCheckPointDetails) заполнен, то значение реквизита «Код страны» (csdo:CountryCode) в его составе не должно совпадать со значением реквизита «Код страны» (csdo:CountryCode) в составе реквизита «Адрес пункта пропуска или места совершения таможенных операций в месте прибытия (убытия) товаров» (cacdo:PointLocationAddressDetails)
9
при заполнении реквизита «Адрес» (ccdo:AddressDetails) в его составе должны быть заполнены реквизиты «Код страны» (csdo:CountryCode), «Почтовый индекс» (csdo:PostCode), «Улица» (csdo:StreetName), «Номер дома» (csdo:BuildingNumberId) и «Город» (csdo:CityName) или «Населенный пункт» (csdo:SettlementName), или реквизиты «Адрес в свободной форме» (csdo:AddressText) и «Код страны» (csdo:CountryCode)
10
значение реквизита «Географическая широта» (casdo:LatitudeMeasure) должно быть больше либо равно значению северной широты для крайней южной точки и меньше либо равно значению северной широты для крайней северной точки государства-члена, определенного в реквизите «Код страны» (csdo:CountryCode) в составе реквизита «Адрес пункта пропуска или места совершения таможенных операций в месте прибытия (убытия) товаров» (cacdo:PointLocationAddressDetails)
11
значение реквизита «Географическая долгота» (casdo:LongitudeMeasure) должно быть больше либо равно значению восточной долготы для крайней западной точки и меньше либо равно значению восточной долготы для крайней восточной точки государства-члена, определенного в реквизите «Код страны» (csdo:CountryCode) в составе реквизита «Адрес пункта пропуска или места совершения таможенных операций в месте прибытия (убытия) товаров» (cacdo:PointLocationAddressDetails)
12
если реквизит «Код времени работы организации (подразделения)» (casdo:WorkTimeCode) содержит значение «11», то реквизит «Описание времени работы» (casdo:WorkTimeDescriptionText) не заполняется
13
если реквизит «Код времени работы организации (подразделения)» (casdo:WorkTimeCode) содержит значение «11», то реквизит «График работы» (cacdo:WorkScheduleDetails) не заполняется
14
если реквизит «Код времени работы организации (подразделения)» (casdo:WorkTimeCode) содержит значение «12», то реквизит «График работы» (cacdo:WorkScheduleDetails) должен быть заполнен
15
если реквизит «Код времени работы организации (подразделения)» (casdo:WorkTimeCode) содержит значение «99», то реквизит «Описание времени работы» (casdo:WorkTimeDescriptionText) должен быть заполнен
16
если реквизит «Наличие системы двойного коридора» (casdo:DoubleCorridorExistenceIndicator) содержит значение «true», то реквизиты «Количество контрольных линий «красного» коридора» (casdo:CountRedLinesQuantity) и «Количество контрольных линий «зеленого» коридора» (casdo:CountGreenLinesQuantity) должны быть заполнены
17
если реквизит «Наличие системы двойного коридора» (casdo:DoubleCorridorExistenceIndicator) содержит значение «false», то реквизиты «Количество контрольных линий «красного» коридора» (casdo:CountRedLinesQuantity) и «Количество контрольных линий «зеленого» коридора» (casdo:CountGreenLinesQuantity) не заполняются
18
если в составе реквизита «Электронная копия формы паспорта пункта пропуска» (cacdo:CheckPointPassportDetails) заполнены несколько экземпляров реквизита «Пропускная способность пункта пропуска» (cacdo:CheckPointCapacityDetails), то в этих экземплярах не должны совпадать значения реквизита «Код объекта перемещения через пункт пропуска» (casdo:CheckPointTrafficObjectCode)
19
если реквизит «Обеспечивающие системы пункта пропуска» (cacdo:CheckPointMaintenanceDetails) содержит несколько экземпляров реквизита «Сведения о наличии специальной, телефонной, радио- или иной связи» (cacdo:CheckPointLinkDetails), то в этих экземплярах
не должны совпадать значения реквизита «Код вида связи в пункте пропуска» (casdo:CheckPointLinkCode)
20
если реквизит «Система телевизионного (видео) наблюдения в пункте пропуска» (cacdo:CheckPointTVSystemDetails) содержит несколько экземпляров реквизита «Сведения о камерах телевизионного (видео) наблюдения в пункте пропуска» (cacdo:CheckPointTVDetails), то в этих экземплярах не должны совпадать значения реквизита «Код места расположения объекта системы телевизионного (видео) наблюдения в пункте пропуска» (casdo:CheckPointTVLocationCode)
21
если реквизит «Обеспечивающие системы пункта пропуска» (cacdo:CheckPointMaintenanceDetails) содержит несколько экземпляров реквизита «Сведения об обеспечивающей системе» (cacdo:CheckPointMaintenanceSystemDetails), то в этих экземплярах не должны совпадать значения реквизита «Код обеспечивающей системы» (casdo:MaintenanceSystemCode)
22
реквизит «Код страны» (csdo:CountryCode) в составе реквизита «Реквизиты организации» (ccdo:OrganizationDetails) должен быть заполнен
23
реквизит «Наименование организации» (csdo:OrganizationName) в составе реквизита «Реквизиты организации» (ccdo:OrganizationDetails) должен быть заполнен
24
реквизит «Контактный реквизит» (ccdo:CommunicationDetails) в составе реквизита «Юридическое лицо, ответственное за эксплуатацию пункта пропуска» (cacdo:CheckPointOrganizationDetails) должен быть заполнен
25
если реквизит, содержащий атрибут «Единица измерения» (measurementUnitCode) заполнен, то атрибут «Единица измерения» (measurementUnitCode) в его составе должен быть заполнен
26
реквизит «Единица измерения» (атрибут measurement) в составе реквизита «Расстояние до пункта пропуска» (casdo:BorderDistanceMeasure) должен принимать значение «KMT»
27
реквизит «Единица измерения» (атрибут measurement) в составе реквизита «Скорость канала передачи данных пункта пропуска» (casdo:CheckPointBandwidthMeasure) может содержать только значение «E20», что соответствует кодовому обозначению скорости канала передачи данных, выраженной в Мбит/с
28
значение реквизита «Код места расположения объекта системы телевизионного (видео) наблюдения в пункте пропуска»
(casdo:CheckPointTVLocationCode) может содержать следующие значения:
«1» – периметр;
«2» – территория пункта пропуска;
«3» – служебное помещение;
«4» – зал оформления пассажиров и перевозчиков;
«9» – иное
29
значение реквизита «Код вида связи в пункте пропуска»
(casdo:CheckPointLinkCode) может содержать следующие значения:
«1» – специальная;
«2» – телефонная;
«3» – радиосвязь;
«4» – иное

24. "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізуге арналған мәліметтер" (P.CC.02.MSG.002) хабарламасында берілетін "Өткізу пункттері паспорттарының мәліметтері" (R.CA.CC.02.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 13-кестеде берілген.
13-кесте
"Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізуге арналған мәліметтер" (P.CC.02.MSG.002) хабарламасында берілетін "Өткізу пункттері паспорттарының мәліметтері" (R.CA.CC.02.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптардың коды
Талаптардың тұжырымы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Өткізу пунктінің коды" (casdo:BorderCheckPointCode) және "Тізілімге ақпарат ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) деректемелерінің мәндеріне сәйкес келетін "Өткізу пункті туралы мәліметтер" (cacdo:CheckPointDetails) деректемесінің 2 данасы болуы тиіс
2
"Жалпы ресурс жазбасының жағдайы" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деретемесі толтырылуы тиіс
3
"Жалпы ресурс жазбасының жағдайы" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемелерінің мәндері өзгертілген және өзгертілетін мәліметтердің құрамында мәндері бойынша сәйкес келмеуі тиіс
4
"Жалпы ресурс жазбасының жағдайы" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күні мен уақыты" (casdo:StartDateTime) деректемесінің мәндерінде тым ерте күн мен уақытты қамтитын өзгертілетін мәліметтердің құрамында "Соңғы күні мен уақыты"(casdo:EndDateTime) деректемесі толтырылуы тиіс
5
"Жалпы ресурс жазбасының жағдайы" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күні мен уақыты" (casdo:StartDateTime) деректемесінің мәндерінде тым кеш күн мен уақытты қамтитын өзгертілген мәліметтердің құрамында "Соңғы күні мен уақыты" (casdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
6
өзгертілген мәліметтердің құрамында "Жалпы ресурс жазбасының жағдайы" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәні өзгертілетін мәліметтердің құрамындағы "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесінің мәніне тең болуы тиіс
7
өткізу пункттерінің дерекқорында "Өткізу пунктінің паспорты нысанының электрондық көшірмесі" (cacdo:‌Check‌Point‌Passport‌Details) деректемесінің құрамында "Соңғы күні мен уақыты" (casdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмаған және барлық деректемелердің мәндері ("Жалпы ресурс жазбасының жағдайы" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемелерінен басқа) өзгертілетін мәндерде қамтылған "Өткізу пунктінің паспорты нысанының электрондық көшірмесі" (cacdo:‌Check‌Point‌Passport‌Details) деректемесінің құрамындағы тиісті деректемелердің мәндерімен сәйкес келетін жазба болуы тиіс
8
өзгертілген мәліметтердің құрамында "Өткізу пунктінің жұмыс режимі" (cacdo:‌Check‌Point‌Work‌Details) деректемесінің құрамындағы "Соңғы күні мен уақыты"(csdo:EndDateTime) деректемесінің мәні "Бастапқы күні мен уақыты"(csdo:StartDateTime) деректемесінің мәндерінен артық болуы тиіс
9
өзгертілген мәліметтердің құрамында "Қызметті жүзеге асырудың басталған күні" (casdo:StartActivityDate) деректемесі толтырылуы тиіс
10
егер өзгертілген мәліметтердің құрамында "Қызметті жүзеге асырудың аяқталған күні" (casdo:EndActivityDate) деректемесі толтырылған болса, онда оның мәні "Қызметті жүзеге асырудың басталған күні" (casdo:StartActivityDate) деректемеде көрсетілген күннің мәнінен артық немесе тең болуы тиіс
11
өзгертілген мәліметтердің құрамында "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәні "Қызметті жүзеге асырудың басталған күні" (casdo:StartActivityDate) деректемесінің мәнінен артық немесе тең болуы тиіс
12
өзгертілген мәліметтердің құрамында "Тізілімге ақпарат ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) деректемесінің мәні "Өткізу пунктінің немесе тауар әкелінген (шығарылған) жерде кедендік операцияларды жүргізу орнының мекенжайы" (cacdo:PointLocationAddressDetails) деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:CountryCode) деректемесінің мәніне тең болуы тиіс
13
егер өзгертілген мәліметтердің құрамында "Іргелес өткізу пункті" (cacdo:NeighboringCheckPointDetails) деректемесі толтырылған болса, онда оның құрамындағы "Елдің коды" (csdo:CountryCode) деректемесінің мәні "Тізілімге ақпарат ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) деректемесінің мәніне тең болмауы тиіс
14
өзгертілген мәліметтердің құрамында "Мекенжайы" (ccdo:AddressDetails) деректемесін толтыру кезінде оның құрамында "Елдің коды" (csdo:CountryCode), "Пошта индексі" (csdo:PostCode), "Көше" (csdo:StreetName), "Үйдің нөмірі" (csdo:BuildingNumberId) және "Қала" (csdo:CityName) немесе "Елді мекен" (csdo:SettlementName) деректемелері немесе "Еркін нысандағы мекенжайы" (csdo:AddressText) және "Елдің коды" (csdo:CountryCode) деректемелері толтырылуы тиіс
15
өзгертілген мәліметтердің құрамында "Географиялық ендік" (casdo:LatitudeMeasure) деректемесінің мәні "Өткізу пунктінің немесе тауар әкелінген (шығарылған) жерде кедендік операцияларды жүргізу орнының мекенжайы" (cacdo:PointLocationAddressDetails) деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:CountryCode) деректемесінде белгіленген мүше мемлекеттің шеткі оңтүстік нүктесі үшін солтүстік ендіктен артық не тең және шеткі солтүстік нүктесі үшін солтүстік ендіктің мәнінен төмен не тең болуы тиіс
16
өзгертілген мәліметтердің құрамында "Географиялық бойлық" (casdo:LongitudeMeasure) деректемесінің мәні "Өткізу пунктінің немесе тауар әкелінген (шығарылған) жерде кедендік операцияларды жүргізу орнының мекенжайы" (cacdo:PointLocationAddressDetails) деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:CountryCode) деректемесінде белгіленген мүше мемлекеттің шеткі батыс нүктесі үшін шығыс бойлықтың мәнінен артық не тең және шеткі шығыс нүктесі үшін шығыс бойылқтың мәнінен төмен не тең болуы тиіс
17
егер өзгертілген мәліметтердің құрамында "Ұйымның (бөлімшенің) жұмыс уақытының коды" (casdo:WorkTimeCode) деректемесі "11" мәнін қамтитын болса, онда "Жұмыс уақытының сипаттамасы" (casdo:WorkTimeDescriptionText) және "Жұмыс кестесі" (cacdo:WorkScheduleDetails) деректемелері толтырылмайды
18
егер өзгертілген мәліметтердің құрамында "Ұйымның (бөлімшенің) жұмыс уақытының коды" (casdo:WorkTimeCode) деректемесі "12" мәнін қамтитын болса, онда "Жұмыс кестесі" (cacdo:WorkScheduleDetails) деректемесі толтырылуы тиіс
19
егер өзгертілген мәліметтердің құрамында "Ұйымның (бөлімшенің) жұмыс уақытының коды" (casdo:WorkTimeCode) деректемесі "99" мәнін қамтитын болса, онда "Жұмыс уақытының сипаттамасы" (casdo:WorkTimeDescriptionText) деректемесі толтырылуы тиіс
20
егер өзгертілген мәліметтердің құрамында "Қосарлы дәліз жүйесінің болуы" (casdo:DoubleCorridorExistenceIndicator) деректемесі "true" мәнін қамтитын болса, "Қызыл" дәліздің бақылау сызықтарының саны" (casdo:CountRedLinesQuantity) және "Жасыл" дәліздің бақылау сызықтарының саны" (casdo:CountGreenLinesQuantity) деректемелері толтырылуы тиіс
21
егер өзгертілген мәліметтердің құрамында "Қосарлы дәліз жүйесінің болуы" (casdo:DoubleCorridorExistenceIndicator) деректемесі "false" мәнін қамтитын болса, "Қызыл" дәліздің бақылау сызықтарының саны" (casdo:CountRedLinesQuantity) және "Жасыл" дәліздің бақылау сызықтарының саны" (casdo:CountGreenLinesQuantity) деректемелері толтырылмайды
22
егер өзгертілген мәліметтердің құрамында "Өткізу пункттеріндегі мемлекеттік бақылау жүйелері туралы мәліметтер" (cacdo:CheckPointControlDetails) деректемесі "Өткізу пунктіндегі мемлекеттік бақылау жүйесі туралы мәліметтер" (cacdo:ControlSystemDetails) деректемесінің бірнеше данасын қамтитын болса, онда бұл даналарда "Өткізу пунктіндегі мемлекеттік бақылау жүйесінің түрі" (casdo:‌Control‌System‌Code) деректемесінің мәндері сәйкес келмеуі тиіс
23
егер өзгертілген мәліметтердің құрамында "Өткізу пунктінің қамтамасыз ету жүйелері" (cacdo:CheckPointMaintenanceDetails) деректемесі "Арнайы, телефон, радио- және өзге де байланыстың болуы туралы мәліметтер" (cacdo:CheckPointLinkDetails) деректемесінің бірнеше данасын қамтитын болса, онда бұл даналар "Өткізу пунктіндегі байланыс түрінің коды" (casdo:CheckPointLinkCode) деректемесінің мәндерімен сәйкес келмеуі тиіс
24
егер өзгертілген мәліметтердің құрамында "Өткізу пунктіндегі телевизиялық (видео) бақылау жүйесі" (cacdo:‌Check‌Point‌TVSystem‌Details) деректемесі "Өткізу пунктіндегі телевизиялық (видео) бақылау камералары туралы мәліметтер" (cacdo:‌Check‌Point‌TVDetails) деректемесінің бірнеше данасын қамтитын болса, онда бұл даналарда "Өткізу пунтіндегі телевизиялық (видео) бақылау жүйесі объектісінің орналасқан жерінің коды" (casdo:CheckPointTVLocationCode) деректемесінің мәндері сәйкес келмеуі тиіс
25
егер өзгертілген мәліметтердің құрамында "Өткізу пунктінің қамтамасыз ету жүйелері" (cacdo:CheckPointMaintenanceDetails) деректемесі "Қамтамасыз ету жүйесі туралы мәліметтер" (cacdo:CheckPointMaintenanceSystemDetails) деректемесінің бірнеше данасын қамтитын болса, онда бұл даналарда "Қамтамасыз ету жүйесінің коды" (casdo:MaintenanceSystemCode) деректемесінің мәндері сәйкес келмеуі тиіс
26
өзгертілген мәліметтердің құрамында "Ұйымның деректемелері" (ccdo:OrganizationDetails) деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:CountryCode) деректемесі толтырылуы тиіс
27
өзгертілген мәліметтердің құрамында "Ұйымның деректемелері" (ccdo:OrganizationDetails) деректемесінің құрамында "Ұйымның атауы" (csdo:OrganizationName) деректемесі толтырылуы тиіс
28
өзгертілген мәліметтердің құрамында "Өткізу пунктін пайдалануға жауапты заңды тұлға" (cacdo:CheckPointOrganizationDetails) деректемесінің құрамында "Байланыс деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) деректемесі толтырылуы тиіс
29
егер "Өлшем бірлігі" (measurementUnitCode) нышанын қамтитын деректеме толтырылған болса, онда оның құрамындағы "Өлшем бірлігі" (measurementUnitCode) нышаны толтырылуы тиіс
30
өзгертілген мәліметтердің құрамында "Өткізу пунктіне дейінгі арақашықтық" (casdo:BorderDistanceMeasure) деректемесінің құрамындағы "Өлшем бірлігі" (measurement‌Unit‌Code нышаны) деректемесі "KMT" мәнін қабылдауы тиіс, бұл шақырымдағы арақашықтықтың кодтық белгісіне сәйкес келеді
31
өзгертілген мәліметтердің құрамында "Өткізу пунктінің деректерді өткізу каналының жылдамдығы" (casdo:CheckPointBandwidthMeasure) деректемесінің құрамындағы "Өлшем бірлігі" (measurement‌Unit‌Code нышаны) деректемесі "E20" мәнін ғана қамтуы мүмкін, бұл деректерді өткізу каналы жылдамдығының Мбит/с берілген кодтық белгісіне сәйкес келеді
32
"Өткізу пунтіндегі телевизиялық (видео) бақылау жүйесі объектісінің орналасқан жерінің коды" (casdo:CheckPointTVLocationCode) деректемесі мынадай мәндерді қамтуы мүмкін:
"1" – периметр;
"2" – өткізу пунктінің аумағы;
"3" – қызметтік үй-жай;
"4" – жолаушылар мен тасымалдаушыларды рәсімдеу залы;
"9" – өзгелері
33
"Өткізу пунктіндегі байланыс түрінің коды" (casdo:CheckPointLinkCode) деректемесі мынадай мәндерді қамтуы мүмкін:
"1" – арнайы;
"2" – телефон байланысы;
"3" – радиобайланыс;
"4" – өзгелері

24. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) «Сведения из паспортов пунктов пропуска» (R.CA.CC.02.001), передаваемых в сообщении «Сведения для внесения изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.MSG.002), приведены в таблице 13.
Таблица 13
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений)
«Сведения из паспортов пунктов пропуска» (R.CA.CC.02.001),
передаваемых в сообщении «Сведения для внесения изменений в базу
данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.MSG.002)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должно присутствовать
2 экземпляра реквизита «Сведения о пункте пропуска» (cacdo:CheckPointDetails)), в составе которых должны совпадать значения реквизитов «Код пункта пропуска» (casdo:BorderCheckPointCode) и «Код страны, представившей информацию в реестр» (casdo:RegisterCountryCode)
2
реквизит «Начальная дата и время» (csdo:StartDateTime) в составе реквизита «Состояние записи общего ресурса» (ccdo:ResourceItemStatusDetails) должен быть заполнен
3
в составе измененных и изменяемых сведений значения реквизитов «Начальная дата и время» (csdo:StartDateTime) в составе реквизита «Состояние записи общего ресурса» (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не должны совпадать по значениям
4
в составе изменяемых сведений, содержащих более раннюю дату и время в значении реквизита «Начальная дата и время» (casdo:StartDateTime) в составе реквизита «Состояние записи общего ресурса» (ccdo:ResourceItemStatusDetails), реквизит «Конечная дата и время»(casdo:EndDateTime) должен быть заполнен
5
в составе измененных сведений, содержащих более позднюю дату и время в значении реквизита «Начальная дата и время» (casdo:StartDateTime) в составе реквизита «Состояние записи общего ресурса» (ccdo:ResourceItemStatusDetails), реквизит «Конечная дата и время» (casdo:EndDateTime) не заполняется
6
в составе измененных сведений значение реквизита «Начальная дата и время» (csdo:StartDateTime) в составе реквизита «Состояние записи общего ресурса» (ccdo:ResourceItemStatusDetails) должно быть равно значению реквизита «Конечная дата и время» (csdo:EndDateTime) в составе изменяемых сведений
7
в базе данных пунктов пропуска должна присутствовать запись, в которой в составе реквизита «Электронная копия формы паспорта пункта пропуска» (cacdo:CheckPointPassportDetails) не заполнен реквизит «Конечная дата и время» (casdo:EndDateTime) и совпадают значения всех реквизитов (кроме реквизитов «Состояние записи общего ресурса» (ccdo:ResourceItemStatusDetails)) со значениями соответствующих реквизитов в составе реквизита «Электронная копия формы паспорта пункта пропуска» (cacdo:CheckPointPassportDetails), содержащегося в изменяемых сведениях
8
в составе измененных сведений значение реквизита «Конечная дата и время»(csdo:EndDateTime) в составе реквизита «Режим работы пункта пропуска» (cacdo:CheckPointWorkDetails) должно быть больше значения реквизита «Начальная дата и время»(csdo:StartDateTime)
9
в составе измененных сведений реквизит «Дата начала осуществления деятельности» (casdo:StartActivityDate) должен быть заполнен
10
если в составе измененных сведений реквизит «Дата окончания осуществления деятельности» (casdo:EndActivityDate) заполнен, то его значение должно быть больше или равно значению даты, указанной в реквизите «Дата начала осуществления деятельности» (casdo:StartActivityDate)
11
в составе измененных сведений значение реквизита «Начальная дата и время» (csdo:StartDateTime) должно быть больше или равно значению реквизита «Дата начала осуществления деятельности» (casdo:StartActivityDate)
12
в составе измененных сведений значение реквизита «Код страны, представившей информацию в реестр» (casdo:RegisterCountryCode) должно быть равно значению реквизита «Код страны» (csdo:CountryCode) в составе реквизита «Адрес пункта пропуска или места совершения таможенных операций в месте прибытия (убытия) товаров» (cacdo:PointLocationAddressDetails)
13
если в составе измененных сведений реквизит «Сопредельный пункт пропуска» (cacdo:NeighboringCheckPointDetails) заполнен, то значение реквизита «Код страны» (csdo:CountryCode) в его составе не должно быть равно значению реквизита «Код страны, представившей информацию в реестр» (casdo:RegisterCountryCode)
14
в составе измененных сведений при заполнении реквизита «Адрес» (ccdo:AddressDetails) в его составе должны быть заполнены реквизиты «Код страны» (csdo:CountryCode), «Почтовый индекс» (csdo:PostCode), «Улица» (csdo:StreetName), «Номер дома» (csdo:BuildingNumberId) и «Город» (csdo:CityName) или «Населенный пункт» (csdo:SettlementName), или реквизиты «Адрес в свободной форме» (csdo:AddressText) и «Код страны» (csdo:CountryCode)
15
в составе измененных сведений значение реквизита «Географическая широта» (casdo:LatitudeMeasure) должно быть больше либо равно значению северной широты для крайней южной точки и меньше либо равно значению северной широты для крайней северной точки государства-члена, определенного в реквизите «Код страны» (csdo:CountryCode) в составе реквизита «Адрес пункта пропуска или места совершения таможенных операций в месте прибытия (убытия) товаров» (cacdo:PointLocationAddressDetails)
16
в составе измененных сведений значение реквизита «Географическая долгота» (casdo:LongitudeMeasure) должно быть больше либо равно значению восточной долготы для крайней западной точки и меньше либо равно значению восточной долготы для крайней восточной точки государства-члена, определенного в реквизите «Код страны» (csdo:CountryCode) в составе реквизита «Адрес пункта пропуска или места совершения таможенных операций в месте прибытия (убытия) товаров» (cacdo:PointLocationAddressDetails)
17
если в составе измененных сведений реквизит «Код времени работы организации (подразделения)» (casdo:WorkTimeCode) содержит значение «11», то реквизиты «Описание времени работы» (casdo:WorkTimeDescriptionText) и «График работы» (cacdo:WorkScheduleDetails) не заполняются
18
если в составе измененных сведений реквизит «Код времени работы организации (подразделения)» (casdo:WorkTimeCode) содержит значение «12», то реквизит «График работы» (cacdo:WorkScheduleDetails) должен быть заполнен
19
если в составе измененных сведений реквизит «Код времени работы организации (подразделения)» (casdo:WorkTimeCode) содержит значение «99», то реквизит «Описание времени работы» (casdo:WorkTimeDescriptionText) должен быть заполнен
20
если в составе измененных сведений реквизит «Наличие системы двойного коридора» (casdo:DoubleCorridorExistenceIndicator) содержит значение «true», реквизиты «Количество контрольных линий «красного» коридора» (casdo:CountRedLinesQuantity) и «Количество контрольных линий «зеленого» коридора» (casdo:CountGreenLinesQuantity) должны быть заполнены
21
если в составе измененных сведений реквизит «Наличие системы двойного коридора» (casdo:DoubleCorridorExistenceIndicator) содержит значение «false», реквизиты «Количество контрольных линий «красного» коридора» (casdo:CountRedLinesQuantity) и «Количество контрольных линий «зеленого» коридора» (casdo:CountGreenLinesQuantity) не заполняются
22
если в составе измененных сведений реквизит «Сведения о системах государственного контроля в пунктах пропуска» (cacdo:CheckPointControlDetails) содержит несколько экземпляров реквизита «Сведения о системе государственного контроля в пункте пропуска» (cacdo:ControlSystemDetails), то в этих экземплярах не должны совпадать значения реквизита «Вид системы государственного контроля в пункте пропуска» (casdo:ControlSystemCode)
23
если в составе измененных сведений реквизит «Обеспечивающие системы пункта пропуска» (cacdo:CheckPointMaintenanceDetails) содержит несколько экземпляров реквизита «Сведения о наличии специальной, телефонной, радио- или иной связи» (cacdo:CheckPointLinkDetails), то в этих экземплярах не должны совпадать значения реквизита «Код вида связи в пункте пропуска» (casdo:CheckPointLinkCode)
24
если в составе измененных сведений реквизит «Система телевизионного (видео) наблюдения в пункте пропуска» (cacdo:CheckPointTVSystemDetails) содержит несколько экземпляров реквизита «Сведения о камерах телевизионного (видео) наблюдения в пункте пропуска»
(cacdo:CheckPointTVDetails), то в этих экземплярах
не должны совпадать значения реквизита «Код места расположения объекта системы телевизионного (видео) наблюдения в пункте пропуска» (casdo:CheckPointTVLocationCode)
25
если в составе измененных сведений реквизит «Обеспечивающие системы пункта пропуска» (cacdo:CheckPointMaintenanceDetails) содержит несколько экземпляров реквизита «Сведения об обеспечивающей системе» (cacdo:CheckPointMaintenanceSystemDetails), то в этих экземплярах не должны совпадать значения реквизита «Код обеспечивающей системы» (casdo:MaintenanceSystemCode)
26
в составе измененных сведений реквизит «Код страны» (csdo:CountryCode) в составе реквизита «Реквизиты организации» (ccdo:OrganizationDetails) должен быть заполнен
27
в составе измененных сведений реквизит «Наименование организации» (csdo:OrganizationName) в составе реквизита «Реквизиты организации» (ccdo:OrganizationDetails) должен быть заполнен
28
в составе измененных сведений реквизит «Контактный реквизит» (ccdo:CommunicationDetails) в составе реквизита «Юридическое лицо, ответственное за эксплуатацию пункта пропуска» (cacdo:CheckPointOrganizationDetails) должен быть заполнен
29
если реквизит, содержащий атрибут «Единица измерения» (measurementUnitCode) заполнен, то атрибут «Единица измерения» (measurementUnitCode) в его составе должен быть заполнен
30
в составе измененных сведений реквизит «Единица измерения» (атрибут measurement) в составе реквизита «Расстояние до пункта пропуска» (casdo:BorderDistanceMeasure) должен принимать значение «KMT», что соответствует кодовому обозначению расстояния в километрах
31
в составе измененных сведений реквизит «Единица измерения» (атрибут measurement) в составе реквизите «Скорость канала передачи данных пункта пропуска» (casdo:CheckPointBandwidthMeasure) может содержать только значение «E20», что соответствует кодовому обозначению скорости канала передачи данных, выраженной в Мбит/с
32
реквизит «Код места расположения объекта системы телевизионного (видео) наблюдения в пункте пропуска»
(casdo:CheckPointTVLocationCode) может содержать следующие значения:
«1» – периметр;
«2» – территория пункта пропуска;
«3» – служебное помещение;
«4» – зал оформления пассажиров и перевозчиков;
«9» – иное
33
реквизит «Код вида связи в пункте пропуска»
(casdo:CheckPointLinkCode) может содержать следующие значения:
«1» – специальная;
«2» – телефонная;
«3» – радиосвязь;
«4» – иное

25. "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан алып тастауға арналған мәліметтер" (P.CC.02.MSG.003) хабарламасында берілетін "Өткізу пункттері паспорттарының мәліметтері" (R.CA.CC.02.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 14-кестеде берілген.
14-кесте
"Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан алып тастауға арналған мәліметтер" (P.CC.02.MSG.003) хабарламасында берілетін "Өткізу пункттері паспорттарының мәліметтері" (R.CA.CC.02.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптардың коды
Талаптардың тұжырымы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Өткізу пунктінің паспорты нысанының электрондық көшірмесі" (cacdo:CheckPointPassportDetails)) деректемесінің тек 1 данасы ғана болуы тиіс
2
өткізу пункттерінің дерекқорында "Өткізу пунктінің паспорты нысанының электрондық көшірмесі" (cacdo:‌Check‌Point‌Passport‌Details) дерекқорының құрамында "Соңғы күні мен уақыты" (casdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмаған және барлық деректемелердің мәндері ("Жалпы ресурс жазбасының жағдайы" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) және "Қызметті жүзеге асырудың аяқталған күні" (casdo:EndActivityDate) деректемелерінен басқа) өзгертілетін мәліметтерде қамтылған "Өткізу пунктінің паспорты нысанының электрондық көшірмесі" (cacdo:‌Check‌Point‌Passport‌Details) деректемесінің құрамындағы тиісті деректемелердің мәндерімен сәйкес келетін жазба болуы тиіс
3
"Жалпы ресурс жазбасының жағдайы" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылуы тиіс
4
"Жалпы ресурс жазбасының жағдайы" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылуы тиіс
5
"Жалпы ресурс жазбасының жағдайы" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесінің мәні "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәнінен артық болуы тиіс

25. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) «Сведения из паспортов пунктов пропуска» (R.CA.CC.02.001), передаваемых в сообщении «Сведения для исключения из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.MSG.003), приведены в таблице 14.
Таблица 14
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений)
«Сведения из паспортов пунктов пропуска» (R.CA.CC.02.001),
передаваемых в сообщении «Сведения для исключения из базы данных
паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.MSG.003)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должен присутствовать только 1 экземпляр реквизита «Электронная копия формы паспорта пункта пропуска» (cacdo:CheckPointPassportDetails))
2
в базе данных пунктов пропуска должна присутствовать запись, в которой в составе реквизита «Электронная копия формы паспорта пункта пропуска» (cacdo:CheckPointPassportDetails) не заполнен реквизит «Конечная дата и время» (casdo:EndDateTime) и совпадают значения всех реквизитов (кроме реквизитов «Состояние записи общего ресурса» (ccdo:ResourceItemStatusDetails) и «Дата окончания осуществления деятельности» (casdo:EndActivityDate)) со значениями соответствующих реквизитов в составе реквизита «Электронная копия формы паспорта пункта пропуска» (cacdo:CheckPointPassportDetails), содержащегося в изменяемых сведениях
3
реквизит «Начальная дата и время» (csdo:StartDateTime) в составе реквизита «Состояние записи общего ресурса» (ccdo:ResourceItemStatusDetails) должен быть заполнен
4
реквизит «Конечная дата и время» (csdo:EndDateTime) в составе реквизита «Состояние записи общего ресурса» (ccdo:ResourceItemStatusDetails) должен быть заполнен
5
значение реквизита «Конечная дата и время» (csdo:EndDateTime) в составе реквизита «Состояние записи общего ресурса» (ccdo:ResourceItemStatusDetails) должно быть больше значения реквизита «Начальная дата и время»(csdo:StartDateTime)

26. "Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жағдайы туралы ақпаратты сұрату" (P.CC.02.MSG.005) хабарламасында берілетін "Жалпы ресурсты өзектендіру жағдайы" (R.007) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 15-кестеде берілген.
15-кесте
"Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жағдайы туралы ақпаратты сұрату" (P.CC.02.MSG.005) хабарламасында берілетін "Жалпы ресурсты өзектендіру жағдайы" (R.007) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптардың коды
Талаптардың тұжырымы
1
"Жаңартылған күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесі толтырылуы тиіс
27. "Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жағдайы туралы ақпарат" (P.CC.02.MSG.006) хабарламасында берілетін "Жалпы ресурсты өзектендіру жағдайы" (R.007) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 16-кестеде берілген.
16-кесте
"Өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының жағдайы туралы ақпарат" (P.CC.02.MSG.006) хабарламасында берілетін "Жалпы ресурсты өзектендіру жағдайы" (R.007) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптардың коды
Талаптардың тұжырымы
1
"Жаңартылған күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесі толтырылуы тиіс
28. "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді сұрату" (P.CC.02.MSG.007) хабарламасында берілетін "Жалпы ресурсты өзектендіру жағдайы" (R.007) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 17-кестеде берілген.
17-кесте
"Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан мәліметтерді сұрату" (P.CC.02.MSG.007) хабарламасында берілетін "Жалпы ресурсты өзектендіру жағдайы" (R.007) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптардың коды
Талаптардың тұжырымы
1
"Жаңартылған күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесі толтырылуы тиіс
29. "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты сұрату" (P.CC.02.MSG.010) хабарламасында берілетін "Жалпы ресурсты өзектендіру жағдайы" (R.007) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 18-кестеде берілген.
18-кесте
"Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты сұрату" (P.CC.02.MSG.010) хабарламасында берілетін "Жалпы ресурсты өзектендіру жағдайы" (R.007) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптардың коды
Талаптардың тұжырымы
1
"Жаңартылған күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесі өткізу пункттерінің паспорттары дерекқорының өзгертілген мәліметтері ұсынылуы тиіс сәттен бастап күні мен уақытын қамтуы тиіс
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 15 қарашадағы
№ 144 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы CИПАТТАМАСЫ
I. Жалпы ережелер

26. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) «Состояние актуализации общего ресурса» (R.007), передаваемых в сообщении «Запрос информации о состоянии базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.MSG.005), приведены в таблице 15.
Таблица 15
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений)
«Состояние актуализации общего ресурса» (R.007), передаваемых в
сообщении «Запрос информации о состоянии базы данных паспортов
пунктов пропуска» (P.CC.02.MSG.005)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит «Дата и время обновления» (csdo:UpdateDateTime) должен быть заполнен
27. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) «Состояние актуализации общего ресурса» (R.007), передаваемых в сообщении «Информация о состоянии базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.MSG.006), приведены в таблице 16.
Таблица 16
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений)
«Состояние актуализации общего ресурса» (R.007), передаваемых в
сообщении «Информация о состоянии базы данных паспортов пунктов
пропуска» (P.CC.02.MSG.006)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит «Дата и время обновления» (csdo:UpdateDateTime) должен быть заполнен
28. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) «Состояние актуализации общего ресурса» (R.007), передаваемых в сообщении «Запрос сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.MSG.007), приведены в таблице 17.
Таблица 17
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений)
«Состояние актуализации общего ресурса» (R.007), передаваемых в
сообщении «Запрос сведений из базы данных паспортов пунктов пропуска»
(P.CC.02.MSG.007)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит «Дата и время обновления» (csdo:UpdateDateTime) должен быть заполнен
29. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) «Состояние актуализации общего ресурса» (R.007), передаваемых в сообщении «Запрос информации об изменениях, внесенных в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.MSG.010), приведены в таблице 18.
Таблица 18
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений)
«Состояние актуализации общего ресурса» (R.007), передаваемых в
сообщении «Запрос информации об изменениях, внесенных в базу данных
паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.MSG.010)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит «Дата и время обновления» (csdo:UpdateDateTime) должен содержать дату и время, начиная с которых должны быть представлены измененные сведения базы данных паспортов пунктов пропуска
УТВЕРЖДЕНО
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 15 ноября 2016 года № 144
Описание
форматов и структур электронных документов и сведений,
используемых для реализации средствами интегрированной
информационной системы внешней и взаимной торговли общего
процесса «Формирование, ведение и использование базы данных
паспортов пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского
экономического союза»
I. Общие положения

4. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейінгі иерархиялық деңгейлер ескере отырып толық деректемелік құрамды көрсете отырып кесте түрінде жүргізіледі.
5. Кестеде электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелері (бұдан әрі – деректемелер) мен деректер модельдері элементтерінің бір мәнді сәйкестігі сипатталады.
6. Кестеде мынадай өрістер (графалар) қалыптастырылады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің қалыптасқан немесе ресми түрде сөзбен белгіленуі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректемеге сәйкес келетін деректер моделіндегі деректер элементінің сәйкестендіргіші;
"мағыналар саласы" – деректеменің ықтимал мәндерінің сөздік сипаттамасы;
"көп." – деректемелердің көптігі: міндеттілік (опциондық) және деректеменің ықтимал қайталануының саны.
7. Көптік деректемелерді көрсету үшін мынадай мәндер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануы тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шексіз қайталауға болады;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануы тиіс (n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануы және m реттен артық қайталанбауы тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опционды, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опционды, шексіз қайталауға болады;
0..m – деректеме опционды, m реттен артық қайталанбайды (m > 1).
III. Негізгі ұғымдар
8. Осы Сипаттаманың мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"мүше мемлекет" – Одаққа мүше болып табылатын мемлекет;
"деректеме" – белгілі бір контексте ажырамас болып саналатын электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі.

4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
«иерархический номер» – порядковый номер реквизита;
«имя реквизита» – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
«описание реквизита» – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
«идентификатор» – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
«область значений» – словесное описание возможных значений реквизита;
«мн.» – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.
7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз
(n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз
и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз
(m > 1).
III. Основные понятия
8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
«государство-член» – государство, являющееся членом Союза;
«реквизит» – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын "деректердің базистік моделі", "деректер моделі", "пәндік сала деректерінің моделі", "пәндік сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссиясы Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде белгіленген мағыналарда қолданылады.

Понятия «базисная модель данных», «модель данных», «модель данных предметной области», «предметная область» и «реестр структур электронных документов и сведений» используются в настоящем Описании в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге де ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 15 қарашадағы № 144 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асырған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында белгіленген мағыналарда қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование базы данных паспортов пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза», утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 ноября 2016 г. № 144.

Осы Сипаттаманың 4, 7 және 10-кестелерінде Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 15 қарашадағы № 144 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асырған кездегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті ұғынылады.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымы

В таблицах 4, 7, 10 настоящего Описания под Регламентом информационного взаимодействия понимается Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование базы данных паспортов пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза», утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 ноября 2016 г. № 144.
IV. Структуры электронных документов и сведений

Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының атаулары кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 15 қарашадағы № 144 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес белгіленетін электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
11. Импортталатын атаулар кеңістігі 3-кестеде берілген.
3-кесте
Импортталатын атаулар кеңістігі
№ р/с
Атаулар кеңістігін сәйкестендіргіш
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

Символы «Y.Y.Y» в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 ноября 2016 г. № 144.
11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

Импортталатын атаулар кеңістігіндегі "X.X.X" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 15 қарашадағы № 144 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
12. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде берілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің атауы
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көп.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
1.1. Жалпы процесс хабарламасының коды
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
жалпы процесс хабарламасының кодтық белгісі
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгісі
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) бір мәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 стандартына сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 стандартына сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылған күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгісі
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
табиғи тілдің кодтық белгісі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)

Символы «X.X.X» в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 ноября 2016 г. № 144.
12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) «Уведомление о результате обработки» (R.006) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений)
«Уведомление о результате обработки» (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:EDocHeader)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:InfEnvelopeCode)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии со стандартом
ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии со стандартом
ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo:)
кодовое обозначение естественного языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии со стандартом

1.6. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
табиғи тілдің кодтық белгісі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 стандартына сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Жаңартылған күні мен уақыты
(csdo:‌Update‌Date‌Time)
жалпы ресурстың (тізілімнің, тізбенің, дерекқордың) жаңартылған күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгісі
0..1
3. Елдің коды
(csdo:‌Country‌Code)
жалпы ресурсқа (тізілімге, тізбеге, дерекқорға) мәліметтер ұсынған елдің кодтық белгісі
M.SDE.00001
csdo:‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00001)

1.6. Код языка
(csdo:)
кодовое обозначение естественного языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии со стандартом
ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время обновления
(csdo:UpdateDateTime)
дата и время обновления общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
3. Код страны
(csdo:)
кодовое обозначение страны, предоставившей сведения в общий ресурс (реестр, перечень, базу данных)
M.SDE.00001
csdo:CountryCodeType (M.SDT.00001)
Значение кода в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза

2.1. Тізілімге ақпарат ұсынған елдің коды
(casdo:‌Register‌Country‌Code)
ақпаратты ұсынған елдің кодтық белгісі
M.CA.SDE.00061
csdo:‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00001)
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
2.2. Өткізу пунктінің коды
(casdo:‌Border‌Check‌Point‌Code)
өткізу пунктінің кодтық белгісі
M.CA.SDE.00006
casdo:‌Border‌Check‌Point‌Code‌Type (M.CA.SDT.00010)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 18
1
2.3. Өткізу пунктінің атауы
(casdo:‌Border‌Check‌Point‌Name)
өткізу пунктінің атауы
M.CA.SDE.00007
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 250
1
2.4. Іргелес өткізу пункті
(cacdo:‌Neighboring‌Check‌Point‌Details)
іргелес өткізу пункті туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00026
cacdo:‌Neighboring‌Check‌Point‌Details‌Type (M.CA.CDT.00027)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
2.4.1. Өткізу пунктінің атауы
(casdo:‌Border‌Check‌Point‌Name)
іргелес өткізу пунктінің атауы
M.CA.SDE.00007
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 250
1
2.4.2. Елдің коды
(csdo:‌Country‌Code)
елдің кодтық белгісі
M.SDE.00001
csdo:‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00001)
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
2.5. Халықаралық қатынас түрінің коды
(casdo:‌Check‌Point‌Traffic‌Code)
халықаралық қатынас түрінің кодтық белгісі
M.CA.SDE.00021
casdo:‌Check‌Point‌Traffic‌Code‌Type (M.CA.SDT.00016)
Өткізу пунктінің халықаралық қатынас түрі бойынша сыныптауышыныа сәйкес кодтың мәні.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 3
1..*
2.6. Халықаралық қатынас сипатының коды
(casdo:‌Check‌Point‌Character‌Code)
халықаралық қатынас сипатының кодтық белгісі
M.CA.SDE.00011
casdo:‌Check‌Point‌Character‌Code‌Type (M.CA.SDT.00011)
Өткізу пункттерінің халықаралық қатынас сипаты бойынша сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 2
1
2.7. Өткізу пунктінің халықаралық қатынас беделінің коды
(casdo:‌Check‌Point‌Status‌Code)
халықаралық қатынас беделін көрсетуге арналған кодтық белгі
M.CA.SDE.00019
casdo:‌Check‌Point‌Status‌Code‌Type (M.CA.SDT.00015)
Өткізу пунктінің беделі бойынша сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 2
1

2.1. Код страны, представившей информацию в реестр
(casdo:)
кодовое обозначение страны, представившей информацию
M.CA.SDE.00061
csdo:CountryCodeType (M.SDT.00001)
Значение кода в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза
от 20 сентября 2010 г. № 378.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
2.2. Код пункта пропуска
(casdo:BorderCheckPointCode)
кодовое обозначение пункта пропуска
M.CA.SDE.00006
casdo:BorderCheck(M.CA.SDT.00010)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 18
1
2.3. Наименование пункта пропуска
(casdo:)
наименование пункта пропуска
M.CA.SDE.00007
csdo:Name250Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
1
2.4. Сопредельный пункт пропуска
(cacdo:)
сведения о сопредельном пункте пропуска
M.CA.CDE.00026
cacdo:(M.CA.CDT.00027)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.4.1. Наименование пункта пропуска
(casdo:)
наименовение сопредельного пункта пропуска
M.CA.SDE.00007
csdo:Name250Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
1
2.4.2. Код страны
(csdo:)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00001
csdo:CountryCodeType (M.SDT.00001)
Значение кода в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза
от 20 сентября 2010 г. № 378.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
2.5. Код вида международного сообщения
(casdo:CheckPointTrafficCode)
кодовое обозначение вида международного сообщения
M.CA.SDE.00021
casdo:(M.CA.SDT.00016)
Значение кода в соответствии с классификатором пунктов пропуска по виду международного сообщения.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
1..*
2.6. Код характера международного сообщения
(casdo:CheckPointCharacterCode)
кодовое обозначение характера международного сообщения
M.CA.SDE.00011
casdo:(M.CA.SDT.00011)
Значение кода в соответствии с классификатором пунтов пропуска по характеру международного сообщения.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
1
2.7. Код статуса международного сообщения пункта пропуска
(casdo:)
кодовое обозначение для указания статуса международного сообщения
M.CA.SDE.00019
casdo:(M.CA.SDT.00015)
Значение кода в соответствии с классификатором пунктов пропуска по статусу.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
1

2.8. Өткізу пунктінің жұмыс (қызмет ету) режимінің коды
(casdo:‌Check‌Point‌Function‌Code)
өткізу пунктінің жұмыс (қызмет ету) режимінің кодтық белгісі
M.CA.SDE.00015
casdo:‌Check‌Point‌Function‌Code‌Type (M.CA.SDT.00013)
Өткізу пунктінің қызмет ету тәртібі (қызмет ету) бойынша сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 2
1
2.9. Өткізу пунктінің немесе тауарлар келген (шыққан) жердегі кедендік операцияларды жүргізу орнының мекенжайы
(cacdo:‌Point‌Location‌Address‌Details)
өткізу пунктінің немесе тауарлар келген (шыққан) жердегі кедендік операцияларды жүргізу орнының мекенжайы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00030
cacdo:‌Point‌Address‌Details‌Type (M.CA.CDT.00030)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
2.9.1. Мекенжай
(ccdo:‌Address‌Details)
тіркеу мекенжайы
M.CDE.00001
ccdo:‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00001)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Country‌Code)
елдің кодтық белгісі
M.SDE.00001
csdo:‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00001)
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
*.2. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөліну бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Орналасқан елде қабылданған аумақтардың кодтарын қалыптастыру қағидаларына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{2,17}
0..1
*.3. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
хат-хабарды сұрыптауды жеңілдету мақсатында пошта мекенжайына, соның ішінде автоматты түрде берілетін әріптердің немесе цифрлардың тізбектілігі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейлі әкімшілік-аумақтық бөліну бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
*.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейлі әкімшілік-аумақтық бөліну бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
*.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
*.7. Елдімекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елдімекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
*.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгісі
M.SDE.00011
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офис немесе пәтердің белгісі
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
*.11.  Еркін нысандағы мекенжай
(csdo:‌Address‌Text)
мәтін түрінде еркін нысанда ұсынылған мекенжай элементтерінің жиыны
M.SDE.00005

2.8. Код режима работы (функционирования) пункта пропуска
(casdo:)
кодовое обозначение режима работы (функционирования) пункта пропуска
M.CA.SDE.00015
casdo:(M.CA.SDT.00013)
Значение кода в соответствии с классификатором пунктов пропуска по порядку функционирования (функционирования).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
1
2.9. Адрес пункта пропуска или места совершения таможенных операций в месте прибытия (убытия) товаров
(cacdo:)
сведения об адресе пункта пропуска или места совершения таможенных операций в месте прибытия (убытия) товаров
M.CA.CDE.00030
cacdo:Type (M.CA.CDT.00030)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.9.1. Адрес
(ccdo:)
адрес регистрации
M.CDE.00001
ccdo:AddressDetailsType (M.CDT.00001)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код страны
(csdo:)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00001
csdo:CountryCodeType (M.SDT.00001)
Значение кода в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза
от 20 сентября 2010 г. № 378.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
*.2. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType (M.SDT.00031)
Значение кода в соответствии с правилами формирования кодов территорий, принятыми в стране нахождения.
Шаблон: \d{2,17}
0..1
*.3. Почтовый индекс
(csdo:)
последовательность букв или цифр, добавляемая к почтовому адресу с целью облегчения сортировки корреспонденции, в том числе автоматической
M.SDE.00006
csdo:PostCodeType (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.4. Регион
(csdo:)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5. Район
(csdo:)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6. Город
(csdo:)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo:)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.8. Улица
(csdo:)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.9. Номер дома
(csdo:)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Адрес в свободной форме
(csdo:AddressText)
набор элементов адреса, представленных в свободной форме в виде текста
M.SDE.00005

csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 1000
0..1
2.9.2. Географиялық координаттар
(cacdo:‌Geo‌Coordinate‌Details)
объектінің географиялық координаттары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00100
cacdo:‌Geo‌Coordinate‌Details‌Type (M.CA.CDT.00100)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
*.1. Географиялық ендік
(casdo:‌Latitude‌Measure)
объекті орналасқан жердің географиялық ендігі
M.CA.SDE.00760
casdo:‌Geo‌Coordinate‌Measure‌Type (M.CA.SDT.00727)
ISO 6709 сәйкес мәні.
Цифрлардың ең жоғары саны: 11.
Бөлшекті цифрлардың ең жоғары саны: 8
1
*.2. Географиялық бойлық
(casdo:‌Longitude‌Measure)
объекті орналасқан жердің географиялық бойлығы
M.CA.SDE.00159
casdo:‌Geo‌Coordinate‌Measure‌Type (M.CA.SDT.00727)
ISO 6709 сәйкес мәні.
Цифрлардың ең жоғары саны: 11.
Бөлшекті цифрлардың ең жоғары саны: 8
1
2.10. Өткізу пунктінің жұмыс режимі (тәртібі)
(cacdo:‌Check‌Point‌Work‌Details)
өткізу пунктінің жұмыс режимі (тәртібі) туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00014
cacdo:‌Check‌Point‌Work‌Details‌Type (M.CA.CDT.00014)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
2.10.1. Жұмыс кестесі
(cacdo:‌Work‌Schedule‌Details)
мүше мемлекеттің кеден органының (бөлімшесінің) жұмыс кестесі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00045
cacdo:‌Work‌Schedule‌Details‌Type (M.CA.CDT.00043)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.1. Жұмыс уақыты бойынша сыныптау
(casdo:‌Work‌Shedule‌Code)
ұйымның (бөлімшенің) жұмыс кестесі түрінің кодтық белгісі
M.CA.SDE.00081
casdo:‌Work‌Time‌Code‌Type (M.CA.SDT.00130)
Ұйымның жұмыс уақыты түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ұзақтығы: 2
1
*.2. Жұмыс кестесінің сипаттамасы
(casdo:‌Work‌Shedule‌Description‌Text)
жұмыс кестесінің және оны қолдану ерекшеліктерінің сипаттамасы
M.CA.SDE.00082
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 250
0..1
*.3.  Әрекет ету кезеңі
(cacdo:‌Period‌Details)
қандайда бір оқиғаның немесе құжаттың әрекет ету кезеңі
M.CA.CDE.00029
ccdo:‌Period‌Details‌Type (M.CDT.00026)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
*.3.1.  Алғашқы күні мен уақыты
(csdo:‌Start‌Date‌Time)
әрекет етудің басталған күні мен уақыты
M.SDE.00133
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгісі
0..1
*.3.2.  Соңғы күні мен уақыты
(csdo:‌End‌Date‌Time)
әрекет етудің аяқталған күні мен уақыты
M.SDE.00134
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгісі
0..1
*.4.  Жұмыс уақыты
(cacdo:‌Work‌Time‌Details)
жұмыс уақыты туралы егжей-тегжейлі ақпарат
M.CA.CDE.00046
cacdo:‌Work‌Time‌Details‌Type (M.CA.CDT.00044)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..7

csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
2.9.2. Географические координаты
(cacdo:)
сведения о географических координатах объекта
M.CA.CDE.00100
cacdo:(M.CA.CDT.00100)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Географическая широта
(casdo:)
географическая широта местоположения объекта
M.CA.SDE.00760
casdo:(M.CA.SDT.00727)
Значение в соответствии с ISO 6709.
Макс. кол-во цифр: 11.
Макс. кол-во дроб. цифр: 8
1
*.2. Географическая долгота
(casdo:)
географическая долгота местоположения объекта
M.CA.SDE.00159
casdo:(M.CA.SDT.00727)
Значение в соответствии с ISO 6709.
Макс. кол-во цифр: 11.
Макс. кол-во дроб. цифр: 8
1
2.10. Режим (распорядок) работы пункта пропуска
(cacdo:CheckPointWorkDetails)
сведения о режиме (распорядке) работы пункта пропуска
M.CA.CDE.00014
cacdo:(M.CA.CDT.00014)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.10.1. График работы
(cacdo:)
сведения о графике работы таможенного органа (подразделения) государства-члена
M.CA.CDE.00045
cacdo:(M.CA.CDT.00043)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Классификация по времени работы
(casdo:WorkSheduleCode)
кодовое обозначение вида гафика работы организации (подразделения)
M.CA.SDE.00081
casdo:(M.CA.SDT.00130)
Значение кода в соответствии с классификатором видов времени работы организации.
Длина: 2
1
*.2. Описание графика работы
(casdo:)
описание графика работы и особенностей его применения
M.CA.SDE.00082
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.3. Период действия
(cacdo:)
период действия какого-либо события или документа
M.CA.CDE.00029
ccdo:PeriodDetailsType (M.CDT.00026)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.1. Начальная дата и время
(csdo:StartDateTime)
дата и время начала действия
M.SDE.00133
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.3.2. Конечная дата и время
(csdo:EndDateTime)
дата и время окончания действия
M.SDE.00134
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.4. Время работы
(cacdo:WorkTimeDetails)
подробная информация о времени работы
M.CA.CDE.00046
cacdo:(M.CA.CDT.00044)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..7

*.4.1. Апта күні
(csdo:‌Week‌Day‌Code)
апта күнінің кодтық белгісі
M.SDE.00081
csdo:‌Week‌Day‌Code‌Type (M.SDT.00066)
Ондық цифр.
Ықтимал мәндер:
1 – дүйсенбі;
2 – сейсенбі;
3 – сәрсенбі;
4 – бейсенбі;
5 – жұма;
6 – сенбі;
7 – жексенбі
0..7
*.4.2. Жұмыс сағаты
(cacdo:‌Work‌Time‌Hour‌Details)
жұмыс сағаты туралы егжей-тегжейлі ақпарат
M.CA.CDE.00047
cacdo:‌Work‌Time‌Hour‌Details‌Type (M.CA.CDT.00045)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
*.4.2.1.  Бастапқы уақыт
(casdo:‌Starting‌Time)
диапазонның бастапқы уақыты
M.CA.SDE.00070
bdt:‌Time‌Type (M.BDT.00003)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес уақыттың белгісі
1
*.4.2.2. Соңғы уақыт
(casdo:‌Ending‌Time)
диапазонның соңғы уақыты
M.CA.SDE.00042
bdt:‌Time‌Type (M.BDT.00003)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес уақыттың белгісі
1
*.4.3. Жұмыс сағаты туралы қосымша ақпарат (үзілістер мен демалыс күндерін қоса алғанда)
(casdo:‌Work‌Time‌Hour‌Description‌Text)
жұмыс сағаты туралы қосымша ақпарат (үзілістер мен демалыс күндерін қоса алғанда)
M.CA.SDE.00085
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 250
0..*
2.10.2. Ұйымның (бөлімшенің) жұмыс уақытының коды
(casdo:‌Work‌Time‌Code)
ұйымның (бөлімшенің) жұмыс уақытының кодтық белгісі
M.CA.SDE.00083
casdo:‌Work‌Time‌Code‌Type (M.CA.SDT.00130)
Ұйымның жұмыс уақыты түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ұзақтығы: 2
1
2.10.3. Жұмыс уақытының сипаттамасы
(casdo:‌Work‌Time‌Description‌Text)
жұмыс уақыты туралы қосымша ақпарат
M.CA.SDE.00084
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 250
0..1
2.11. Өткізу пунктін мемлекеттік бақылау түрі бойынша мамандандыру
(cacdo:‌Check‌Point‌Special‌Control‌Details)
өткізу пунктінде ветеринариялық, санитариялық-карантиндік, карантиндік фитосанитариялық бақылауды жүзеге асыру туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00517
cacdo:‌Check‌Point‌Special‌Control‌Details‌Type (M.CA.CDT.00217)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
2.11.1. Өткізу пунктіндегі мемлекеттік бақылау түрінің коды
(casdo:‌Gov‌Control‌Kind‌Code)
өткізу пунктіндегі мемлекеттік бақылау түрінің кодтық белгісі
M.CA.SDE.00168
casdo:‌Gov‌Control‌Kind‌Code‌Type (M.CA.SDT.00129)
Өткізу пунктіндегі мемлекеттік бақылау түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 2
0..1
2.11.2. Өткізу пунктіндегі мемлекеттік бақылау түрінің атауы
(casdo:‌Gov‌Control‌Kind‌Name)
өткізу пунктінде мемлекеттік (ветеринариялық, санитариялық-карантиндік, карантиндік фитосанитариялық) бақылау түрінің атауы
M.CA.SDE.00968
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
1

*.4.1. День недели
(csdo:)
кодовое обозначение дня недели
M.SDE.00081
csdo:(M.SDT.00066)
Десятичная цифра.
Возможные значения:
1 – понедельник;
2 – вторник;
3 – среда;
4 – четверг;
5 – пятница;
6 – суббота;
7 – воскресенье
0..7
*.4.2. Часы работы
(cacdo:)
подробная информация о часах работы
M.CA.CDE.00047
cacdo:(M.CA.CDT.00045)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.4.2.1. Начальное время
(casdo:)
начальное время диапазона
M.CA.SDE.00070
bdt:TimeType (M.BDT.00003)
Обозначение времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
*.4.2.2. Конечное время
(casdo:EndingTime)
конечное время диапазона
M.CA.SDE.00042
bdt:TimeType (M.BDT.00003)
Обозначение времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
*.4.3. Дополнительная информация о часах работы (включая перерывы и выходные дни)
(casdo:WorkTimeHourDescriptionText)
дополнительная информация о часах работы (включая перерывы и выходные дни)
M.CA.SDE.00085
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..*
2.10.2. Код времени работы организации (подразделения)
(casdo:)
кодовое обозначение времени работы организации (подразделения)
M.CA.SDE.00083
casdo:(M.CA.SDT.00130)
Значение кода в соответствии с классификатором видов времени работы организации.
Длина: 2
1
2.10.3. Описание времени работы
(casdo:)
дополнительная информация о времени работы
M.CA.SDE.00084
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
2.11. Специализация пункта пропуска по виду государственного контроля
(cacdo:)
сведения об осуществлении ветеринарного, санитарно-карантинного, карантинного фитосанитарного контроля в пункте пропуска
M.CA.CDE.00517
cacdo:(M.CA.CDT.00217)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.11.1. Код вида государственного контроля в пункте пропуска
(casdo:)
кодовое обозначение вида государственного контроля в пункте пропуска
M.CA.SDE.00168
casdo:(M.CA.SDT.00129)
Значение кода в соответствии со справочником видов государственного контроля в пункте пропуска.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
0..1
2.11.2. Наименование вида государственного контроля в пункте пропуска
(casdo:)
наименование вида государственного (ветеринарного, санитарно-карантинного, карантинного фитосанитарного) контроля в пункте пропуска
M.CA.SDE.00968
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
1

2.11.3. Негіздеме құжат
(cacdo:‌Reason‌Doc‌Details)
өткізу пунктінде мемлекеттік бақылау түрін белгілеу үшін негіз болып табылатын құжаттың деректемелері
M.CA.CDE.00009
cacdo:‌Reason‌Doc‌Details‌Type (M.CA.CDT.00010)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.1. Құжат түрінің атауы
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 300
1
*.2. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгі
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 50
0..1
*.3. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 300
1..*
*.4. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
мүше мемлекетің уәкілетті органын сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 50
0..1
*.5. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
мүше мемлекеттің уәкілетті органының толық атауы
M.SDE.00066
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 300
0..1
*.6. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжатқа қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес уақыттың белгісі
1
*.7. Құжаттың күшіне енген күні
(casdo:‌Doc‌Effective‌Date)
құжаттың күшіне енген күні
M.CA.SDE.00540
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес уақыттың белгісі
1
*.8. Сипаттама
(csdo:‌Description‌Text)
құжаттың мәтіндік сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 4000
0..*
2.11.4. Сипаттама
(csdo:‌Description‌Text)
өткізу пунктін мемлекеттік бақылау түрі бойынша мамандандырудың сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 4000
0..*
2.12. Қызметті жүзеге асырудың басталған күні
(casdo:‌Start‌Activity‌Date)
қызметті жүзеге асырудың басталған күні (әрекет етудің 1-ші күні, соның ішінде уақытша тоқтатудан (тоқтата тұрудан) кейінгі)
M.CA.SDE.00068
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)

2.11.3. Документ-основание
(cacdo:)
реквизиты документа, являющегося основанием для установления специализации пункта пропуска
M.CA.CDE.00009
cacdo:(M.CA.CDT.00010)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Наименование вида документа
(csdo:DocKindName)
наименование вида документа
M.SDE.00095
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
1
*.2. Номер документа
(csdo:)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.3. Наименование документа
(csdo:)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
1..*
*.4. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:AuthorityId)
строка, идентифицирующая уполномоченный орган государства-члена
M.SDE.00068
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.5. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:AuthorityName)
полное наименование уполномоченного органа государства-члена
M.SDE.00066
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.6. Дата документа
(csdo:)
дата подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
*.7. Дата вступления в силу документа
(casdo:DocEffectiveDate)
дата вступления в силу документа
M.CA.SDE.00540
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
*.8. Описание
(csdo:)
текстовое описание документа
M.SDE.00002
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
2.11.4. Описание
(csdo:)
описание специализации пункта пропуска по виду государственного контроля
M.SDE.00002
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
2.12. Дата начала осуществления деятельности
(casdo:StartActivityDate)
дата начала осуществления деятельности (1-й день действия, в том числе после временного прекращения (приостановления))
M.CA.SDE.00068
bdt:DateType (M.BDT.00005)

МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес уақыттың белгісі
0..1
2.13. Қызметті жүзеге асырудың аяқталған күні
(casdo:‌End‌Activity‌Date)
қызметті жүзеге асырудың аяқталған күні (әрекет етудің соңғы күні, соның ішінде уақытша тоқтату себебі бойынша)
M.CA.SDE.00040
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес уақыттың белгісі
0..1
2.14. Жалпы ресурс жазбасының жағдайы
(ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details)
жалпы ресурстың жазбасы туралы технологиялық мәліметтер жиынтығы
M.CDE.00032
ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details‌Type (M.CDT.00033)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
2.14.1. Әрекет ету кезеңі
(ccdo:‌Validity‌Period‌Details)
жалпы ресурс жазбасының (тізілімнің, тізбенің, дерекқордың) әрекет ету кезеңі
M.CDE.00033
ccdo:‌Period‌Details‌Type (M.CDT.00026)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
*.1. Бастапқы күні мен уақыты
(csdo:‌Start‌Date‌Time)
әрекет етудің басталған күні мен уақыты
M.SDE.00133
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгісі
0..1
*.2. Соңғы күні мен уақыты
(csdo:‌End‌Date‌Time)
әрекет етудің аяқталған күні мен уақыты
M.SDE.00134
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгісі
0..1
2.14.2. Жаңартылған күні мен уақыты
(csdo:‌Update‌Date‌Time)
жалпы ресурс жазбасының (тізілімнің, тізбенің, дерекқордың) жаңартылған күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгісі
0..1
2.15. Өткізу пунктін белгілеудің негіз-құжаты
(cacdo:‌Setting‌Reason‌Doc‌Details)
өткізу пунктін белгілеу үшін негіз болып табылатын құжаттың деректемелері
M.CA.CDE.00549
cacdo:‌Reason‌Doc‌Details‌Type (M.CA.CDT.00010)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
2.15.1. Құжат түрінің атауы
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 300
1
2.15.2. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгі
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 50
0..1
2.15.3. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 300
1..*
2.15.4. Мүше мемлекеттің уәкілетті органын сәйкестендіргіш
(csdo:‌Authority‌Id)
мүше мемлекеттің уәкілетті органын сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068

Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.13. Дата окончания осуществления деятельности
(casdo:EndActivityDate)
дата окончания осуществления деятельности (последний день действия, в том числе по причине временного прекращения)
M.CA.SDE.00040
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.14. Состояние записи общего ресурса
(ccdo:)
совокупность технологических сведений о записи общего ресурса
M.CDE.00032
ccdo:Type (M.CDT.00033)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.14.1. Период действия
(ccdo:)
период действия записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.CDE.00033
ccdo:PeriodDetailsType (M.CDT.00026)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Начальная дата и время
(csdo:StartDateTime)
дата и время начала действия
M.SDE.00133
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.2. Конечная дата и время
(csdo:EndDateTime)
дата и время окончания действия
M.SDE.00134
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.14.2. Дата и время обновления
(csdo:UpdateDateTime)
дата и время обновления записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.15. Документ-основание установления пункта пропуска
(cacdo:SettingReasonDocDetails)
реквизиты документа, являющегося основанием для установления пункта пропуска
M.CA.CDE.00549
cacdo:(M.CA.CDT.00010)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.15.1. Наименование вида документа
(csdo:DocKindName)
наименование вида документа
M.SDE.00095
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
1
2.15.2. Номер документа
(csdo:)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.15.3. Наименование документа
(csdo:)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
1..*
2.15.4. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:AuthorityId)
строка, идентифицирующая уполномоченный орган государства-члена
M.SDE.00068

2.16.6. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес уақыттың белгісі
1
2.16.7. Құжаттың күшіне енген күні
(casdo:‌Doc‌Effective‌Date)
құжаттың күшіне енген күні
M.CA.SDE.00540
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес уақыттың белгісі
1
2.16.8. Сипаттама
(csdo:‌Description‌Text)
құжаттың мәтіндік сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 4000
0..*
2.17. Өткізу пунктіне дейінгі арақашықтық
(casdo:‌Border‌Distance‌Measure)
өткізу пунктінің Одақтың кедендік шекарасына дейінгі қашықтығы (шақырыммен арақашықтығы)
M.CA.SDE.00008
casdo:‌Fraction‌Number24.6‌Measure‌Type (M.CA.SDT.00075)
Физикалық параметрлерді қандайда бір өлшем бірліктерінде өлшеу нәтижесінде анықталған сандық шама.
Цифрлардың ең жоғары саны: 24.
Бөлшекті цифрлардың ең жоғары саны: 6
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode нышаны)
өлшем бірлігінің кодтық белгісі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Біріккен ұлттар ұйымының "Халықаралық саудада пайдаланылатын өлшем бірліктеріне арналған кодтар" Еуропалық экономикалық комиссияның № 20 ұсынымына сәйкес әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
0..1
2.18. Қосарлы дәліздің технологиялық жүйесі
(cacdo:‌Double‌Corridor‌Details)
өткізу пунктіндегі қосарлы дәліздің технологиялық жүйесі
M.CA.CDE.00020
cacdo:‌Double‌Corridor‌Details‌Type (M.CA.CDT.00021)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
2.18.1. Қосарлы дәліз жүйесінің болуы
(casdo:‌Double‌Corridor‌Existence‌Indicator)
қосарлы дәліз жүйесінің болуын анықтайтын белгі:
1 – қосарлы дәліз жүйесі бар;
0 – қосарлы дәліз жүйесі жоқ
M.CA.SDE.00039
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (шындық) немесе "false" (жалған)
1
2.18.2. "Қызыл" дәліздің бақылау сызықтарының саны
(casdo:‌Count‌Red‌Lines‌Quantity)
"қызыл" дәліздің бақылау сызықтарының саны
M.CA.SDE.00030
casdo:‌Count6‌Quantity‌Type (M.CA.SDT.00073)
Объектілердің, процестердің немесе құбылыстардың санын есептеу нәтижесі.
Ең төмен мән: 1.
Цифрлардың ең жоғары саны: 6
0..1
2.18.3. "Жасыл" дәліздің бақылау сызықтарының саны
(casdo:‌Count‌Green‌Lines‌Quantity)
"жасыл" дәліздің бақылау сызықтарының саны
M.CA.SDE.00029
casdo:‌Count6‌Quantity‌Type (M.CA.SDT.00073)
Объектілердің, процестердің немесе құбылыстардың санын есептеу нәтижесі.
Ең төмен мән: 1.
Цифрлардың ең жоғары саны: 6
0..1
2.19. Өткізу пунктінің өткізу қабілеті
(cacdo:‌Check‌Point‌Capacity‌Details)
өткізу пунктінің өткізу қабілеті туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00006
cacdo:‌Check‌Point‌Capacity‌Details‌Type (M.CA.CDT.00006)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1..*

2.16.6. Дата документа
(csdo:)
дата подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.16.7. Дата вступления в силу документа
(casdo:DocEffectiveDate)
дата вступления в силу документа
M.CA.SDE.00540
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.16.8. Описание
(csdo:)
текстовое описание документа
M.SDE.00002
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
2.17. Расстояние до пункта пропуска
(casdo:)
удаленность пункта пропуска от таможенной границы Союза (расстояние в километрах)
M.CA.SDE.00008
casdo:.6(M.CA.SDT.00075)
Числовая величина, определенная в результате измерения физических параметров в каких-либо единицах измерения.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
1
а) единица измерения
(атрибут measurement)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код в соответствии с Рекомендацией № 20 Европейской экономической комиссии Организации объединенных наций «Коды для единиц измерения, используемых в международной торговле».
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
0..1
2.18. Технологическая система двойного коридора
(cacdo:DoubleCorridorDetails)
технологическая система двойного коридора в пункте пропуска
M.CA.CDE.00020
cacdo:Type (M.CA.CDT.00021)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.18.1. Наличие системы двойного коридора
(casdo:)
признак, определяющий наличие системы двойного коридора:
1 – система двойного коридора присутствует;
0 – система двойного коридора отсутствует
M.CA.SDE.00039
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: «true» (истина) или «false» (ложь)
1
2.18.2. Количество контрольных линий «красного» коридора
(casdo:CountRedLinesQuantity)
количество контрольных линий «красного» коридора
M.CA.SDE.00030
casdo:(M.CA.SDT.00073)
Результат подсчета количества объектов, процессов или явлений.
Мин. значение: 1.
Макс. кол-во цифр: 6
0..1
2.18.3. Количество контрольных линий «зеленого» коридора
(casdo:CountGreenLinesQuantity)
количество контрольных линий «зеленого» коридора
M.CA.SDE.00029
casdo:(M.CA.SDT.00073)
Результат подсчета количества объектов, процессов или явлений.
Мин. значение: 1.
Макс. кол-во цифр: 6
0..1
2.19. Пропускная способность пункта пропуска
(cacdo:CheckPointCapacityDetails)
сведения о пропускной способности пункта пропуска
M.CA.CDE.00006
cacdo:(M.CA.CDT.00006)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*

2.19.1. Өткізу пункті арқылы өткізілетін объектінің коды
(casdo:‌Check‌Point‌Traffic‌Object‌Code)
өткізу пункті арқылы өткізілетін объектінің кодтық белгісі
M.CA.SDE.00024
casdo:‌Check‌Point‌Traffic‌Object‌Code‌Type (M.CA.SDT.00018)
Өткізу пункті арқылы өткізілетін объектілердің анықтамалығына сәйкес кодтық мәні.
Ұзақтығы: 2
1
2.19.2. Өткізу пунктінің жобалық өткізу қабілеті
(casdo:‌Capacity‌Measure)
өткізу пунктінің тәулігіне объектілерді жобалық өткізу қабілеті
M.CA.SDE.00009
casdo:‌Fraction‌Number24.6‌Measure‌Type‌V2 (M.CA.SDT.00175)
Физикалық параметрлерді қандайда бір өлшем бірліктерінде өлшеу нәтижесінде анықталған сандық шама.
Цифрлардың ең жоғары саны: 24.
Бөлшекті цифрлардың ең жоғары саны: 6
1..2
а) өткізу кезеңінің қабілетін анықтайтын белгі
(Capacity‌Period‌Indicator нышаны)
өткізу пунктінің өткізу қабілетінің кезеңін анықтайтын белгі:
1 – тәулігіне;
0 – сағатына
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (шындық) немесе "false" (жалған)
1
б) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode нышаны)
өлшем бірлігінің кодтық мәні
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Біріккен ұлттар ұйымының "Халықаралық саудада пайдаланылатын өлшем бірліктеріне арналған кодтар" Еуропалық экономикалық комиссияның № 20 ұсынымына сәйкес әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
0..1
2.20. Габариті шағын көлік құралдарын өткізу мүмкіндігінің индикаторы
(casdo:‌Check‌Point‌Capacity‌Information‌Indicator)
габариті шағын көлік құралдарын өткізу мүмкіндігін анықтайтын белгі:
1 – өткізуге болады;
0 – өткізу болмайды
M.CA.SDE.00999
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (шындық) немесе "false" (жалған)
0..1
2.21. Өткізу пунктіндегі мемлекеттік бақылау жүйесі немесе техникалық құралы туралы мәліметтер
(cacdo:‌Check‌Point‌System‌Control‌Details)
өткізу пунктіндегі мемлекеттік бақылау жүйесі немесе техникалық құралы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00016
cacdo:‌Check‌Point‌System‌Control‌Details‌Type (M.CA.CDT.00016)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1..*
2.21.1. Өткізу пунктіндегі мемлекеттік бақылау жүйесінің немесе техникалық құралының түрі
(casdo:‌Control‌System‌Code)
өткізу пунктіндегі мемлекеттік бақылау жүйесі немесе техникалық құралы түрінің кодтық белгісі
M.CA.SDE.00027
casdo:‌Control‌System‌Code‌Type (M.CA.SDT.00024)
Өткізу пунктіндегі мемлекеттік бақылау жүйелер және техникалық құралдар түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ұзақтығы: 2
1
2.21.2. Жүйе типінің индикаторы
(casdo:‌Stationary‌Indicator)
жүйенің стационарлығын анықтайтын белгі:
1 – жүйе стационарлы;
0 – жүйе мобильді
M.CA.SDE.00160
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (шындық) немесе "false" (жалған)
0..1

2.19.1. Код объекта перемещения через пункт пропуска
(casdo:Code)
кодовое обозначение объекта перемещения через пункт пропуска
M.CA.SDE.00024
casdo:(M.CA.SDT.00018)
Значение кода в соответствии со справочником объектов перемещения через пункт пропуска.
Длина: 2
1
2.19.2. Проектная пропускная способность пункта пропуска
(casdo:CapacityMeasure)
проектная пропускная способность пункта пропуска объектов в сутки
M.CA.SDE.00009
casdo:.6(M.CA.SDT.00175)
Числовая величина, определенная в результате измерения физических параметров в каких-либо единицах измерения.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
1..2
а) признак, определяющий период пропускной способности
(атрибут Capacity)
признак, определяющий период пропускной способности пункта пропуска:
1 – в сутки;
0 – в час
bdt: (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: «true» (истина) или «false» (ложь)
1
б) единица измерения
(атрибут measurement)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код в соответствии с Рекомендацией № 20 Европейской экономической комиссии Организации объединенных наций «Коды для единиц измерения, используемых в международной торговле».
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
0..1
2.20. Индикатор возможности пропуска негабаритных транспортных средств
(casdo:Information)
признак, определяющий возможность пропуска негабаритных транспортных средств
1 – пропуск возможен;
0 – пропуск невозможен
M.CA.SDE.00999
bdt: (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: «true» (истина) или «false» (ложь)
0..1
2.21. Сведения о системе или техническом средстве государственного контроля в пункте пропуска
(cacdo:Details)
сведения о системе или техническом средстве государственного контроля в пункте пропуска
M.CA.CDE.00016
cacdo:(M.CA.CDT.00016)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
2.21.1. Вид системы или технического средства государственного контроля в пункте пропуска
(casdo:)
кодовое обозначение вида системы или технического средства государственного контроля в пункте пропуска
M.CA.SDE.00027
casdo:(M.CA.SDT.00024)
Значение кода в соответствии со справочником видов систем и технических средств государственного контроля в пункте пропуска.
Длина: 2
1
2.21.2. Индикатор типа системы
(casdo:)
признак, определяющий стационарность системы:
1 – система стационарная;
0 – система мобильная
M.CA.SDE.00160
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: «true» (истина) или «false» (ложь)
0..1

2.21.3. Жабдық туралы мәліметтер
(cacdo:‌Equipment‌Details)
өткізу пунктіндегі жабдық туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00792
cacdo:‌Equipment‌Details‌Type (M.CA.CDT.00769)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.1. Жабдық типінің атауы
(casdo:‌Equipment‌Type‌Name)
жабдық типінің атауы
M.CA.SDE.00165
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 300
0..1
*.2. Жабдықтың моделі
(casdo:‌Equipment‌Model‌Name)
жабдық моделінің атауы
M.CA.SDE.00163
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 300
0..1
*.3. Жабдықтың саны
(casdo:‌Equipment‌Quantity)
жабдықтың саны
M.CA.SDE.00664
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Ондық есептеу жүйесіндегі бүтін теріс емес сан.
Цифрлардың ең жоғары саны: 4
0..1
*.4. Сипаттама
(csdo:‌Description‌Text)
қамтамасыз ету жүйесі жабдығының сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 4000
0..1
2.21.4. Арнайы үй-жай (құрылыс) туралы мәліметтер
(cacdo:‌Special‌Room‌Details)
өткізу пунктіндегі арнайы үй-жай (құрылыс) туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00796
cacdo:‌Special‌Room‌Details‌Type (M.CA.CDT.00782)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.1. Арнайы үй-жайдың (ғимараттың) коды
(casdo:‌Special‌Room‌Type‌Code)
арнайы үй-жайдың (құрылыстың) кодтық белгісі
M.CA.SDE.00166
casdo:‌Special‌Room‌Type‌Code‌Type (M.CA.SDT.00128)
Значение кода в соответствии со справочником специальных помещений (сооружений) в пункте пропуска.
Ұзақтығы: 2
1
*.2. Арнайы үй-жай (ғимарат) типінің атауы
(casdo:‌Special‌Room‌Type‌Name)
арнайы үй-жай (ғимарат) типінің атауы
M.CA.SDE.00162
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 300
0..1
*.3. Арнайы үй-жайлардың (ғимараттардың) саны
(casdo:‌Special‌Room‌Quantity)
арнайы үй-жайлардың (ғимараттардың) саны
M.CA.SDE.00661
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Ондық есептеу жүйесіндегі бүтін теріс емес сан.
Цифрлардың ең жоғары саны: 4
1
2.22. Өткізу пунктінің қамтамасыз ету жүйелері
(cacdo:‌Check‌Point‌Maintenance‌Details)
өткізу пунктінің қамтамасыз ету жүйелері туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00021
cacdo:‌Check‌Point‌Maintenance‌Details‌Type (M.CA.CDT.00022)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*

2.21.3. Сведения об оборудовании
(cacdo:EquipmentDetails)
сведения об оборудовании в пункте пропуска
M.CA.CDE.00792
cacdo:(M.CA.CDT.00769)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Наименование типа оборудования
(casdo:EquipmentTypeName)
наименование типа оборудования
M.CA.SDE.00165
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.2. Модель оборудования
(casdo:)
наименование модели оборудования
M.CA.SDE.00163
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.3. Количество оборудования
(casdo:)
количество оборудования
M.CA.SDE.00664
csdo:Quantity4Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
0..1
*.4. Описание
(csdo:)
описание оборудования обеспечивающей системы
M.SDE.00002
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.21.4. Сведения о специальном помещении (сооружении)
(cacdo:)
сведения о специальном помещении (сооружениии) в пункте пропуска
M.CA.CDE.00796
cacdo:(M.CA.CDT.00782)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код специального помещения (сооружения)
(casdo:SpecialRoomTypeCode)
кодовое обозначение специального помещения (сооружения)
M.CA.SDE.00166
casdo:(M.CA.SDT.00128)
Значение кода в соответствии со справочником специальных помещений (сооружений) в пункте пропуска.
Длина: 2
1
*.2. Наименование типа специального помещения (сооружения)
(casdo:)
наименование типа специального помещения (сооружения)
M.CA.SDE.00162
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.3. Количество специальных помещений (сооружений)
(casdo:SpecialRoomQuantity)
количество специальных помещений (сооружений)
M.CA.SDE.00661
csdo:Quantity4Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
1
2.22. Обеспечивающие системы пункта пропуска
(cacdo:)
сведения об обеспечивающих системах пункта пропуска
M.CA.CDE.00021
cacdo:(M.CA.CDT.00022)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

2.22.1. Арнайы, телефон, радио- немесе өзге байланыстың болуы туралы мәліметтер
(cacdo:‌Check‌Point‌Link‌Details)
арнайы, телефон, радио- немесе өзге байланыстың болуы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00025
cacdo:‌Check‌Point‌Link‌Details‌Type (M.CA.CDT.00026)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1..*
*.1. Өткізу пунктіндегі байланыс түрінің коды
(casdo:‌Check‌Point‌Link‌Code)
өткізу пунктіндегі байланыс түрінің кодтық белгісі
M.CA.SDE.00050
casdo:‌Code1‌Code‌Type (M.CA.SDT.00019)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзақтығы: 1
1
*.2. Өткізу пунктіндегі байланыс түрінің атауы
(casdo:‌Check‌Point‌Link‌Name)
өткізу пунктіндегі байланыс түрінің атауы
M.CA.SDE.00052
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 250
0..1
*.3. Өткізу пунктіндегі байланыс түрінің тағайындалуы
(casdo:‌Check‌Point‌Link‌Function‌Text)
өткізу пунктіндегі байланыс түрінің тағайындалуы
M.CA.SDE.00051
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 250
1
*.4. Өткізу пунктіндегі деректерді өткізу каналының жылдамдығы
(casdo:‌Check‌Point‌Bandwidth‌Measure)
өткізу пунктіндегі деректерді өткізу каналының жылдамдығы
M.CA.SDE.00053
casdo:‌Fraction‌Number24.6‌Measure‌Type (M.CA.SDT.00075)
Физикалық параметрлерді қандайда бір өлшем бірліктерінде өлшеу нәтижесінде анықталған сандық шама.
Цифрлардың ең жоғары саны: 24.
Бөлшекті цифрлардың ең жоғары саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode нышаны)
өлшем бірлігінің кодтық белгісі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Біріккен ұлттар ұйымының "Халықаралық саудада пайдаланылатын өлшем бірліктеріне арналған кодтар" Еуропалық экономикалық комиссияның № 20 ұсынымына сәйкес әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
0..1
2.22.2. Өткізу пунктіндегі телевизиялық (видео) бақылауы жүйесі
(cacdo:‌Check‌Point‌TVSystem‌Details)
өткізу пунктіндегі телевизиялық (видео) бақылау жүйесі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00044
cacdo:‌Check‌Point‌TVSystem‌Details‌Type (M.CA.CDT.00042)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
*.1. Өткізу пунктіндегі телевизиялық (видео) бақылау камералары туралы мәліметтер
(cacdo:‌Check‌Point‌TVDetails)
өткізу пунктіндегі телевизиялық (видео) бақылау камералары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00803
cacdo:‌Check‌Point‌TVDetails‌Type (M.CA.CDT.00802)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1..*

2.22.1. Сведения о наличии специальной, телефонной, радио- или иной связи
(cacdo:)
сведения о наличии специальной, телефонной, радио- или иной связи
M.CA.CDE.00025
cacdo:(M.CA.CDT.00026)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.1. Код вида связи в пункте пропуска
(casdo:)
кодовое обозначение вида связи в пункте пропуска
M.CA.SDE.00050
casdo:(M.CA.SDT.00019)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Длина: 1
1
*.2. Наименование вида связи в пункте пропуска
(casdo:)
наименование вида связи в пункте пропуска
M.CA.SDE.00052
csdo:Name250Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.3. Назначение вида связи в пункте пропуска
(casdo:Text)
назначение вида связи в пункте пропуска
M.CA.SDE.00051
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
1
*.4. Скорость канала передачи данных в пункте пропуска
(casdo:)
скорость канала передачи данных в пункте пропуска
M.CA.SDE.00053
casdo:.6(M.CA.SDT.00075)
Числовая величина, определенная в результате измерения физических параметров в каких-либо единицах измерения.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код в соответствии с Рекомендацией № 20 Европейской экономической комиссии Организации объединенных наций «Коды для единиц измерения, используемых в международной торговле».
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
0..1
2.22.2. Система телевизионного (видео) наблюдения в пункте пропуска
(cacdo:)
сведения о системе телевизионного (видео) наблюдения в пункте пропуска
M.CA.CDE.00044
cacdo:(M.CA.CDT.00042)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Сведения о камерах телевизионного (видео) наблюдения в пункте пропуска
(cacdo:)
сведения о камерах телевизионного (видео) наблюдения в пункте пропуска
M.CA.CDE.00803
cacdo:(M.CA.CDT.00802)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*

*.1.1. Өткізу пунктіндегі жүйе объектілерінің саны
(casdo:‌Check‌Point‌System‌Object‌Quantity)
өткізу пунктіндегі телевизиялық (видео) бақылау камераларының саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00058
casdo:‌Count6‌Quantity‌Type (M.CA.SDT.00073)
Объектілердің, процестердің немесе құбылыстардың санын есептеу нәтижесі.
Ең төмен мән: 1.
Цифрлардың ең жоғары саны: 6
1
*.1.2. Өткізу пунктіндегі телевизиялық (видео) бақылау жүйесі объектісі орналасқан жердің коды
(casdo:‌Check‌Point‌TVLocation‌Code)
өткізу пунктіндегі телевизиялық (видео) бақылау камераларының орналасқан жердің кодтық белгісі
M.CA.SDE.00055
casdo:‌Code1‌Code‌Type (M.CA.SDT.00019)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзақтығы: 1
1
*.1.3. Өткізу пунктінде телевизиялық (видео) бақылау камералары орналасқан жердің сипаттамасы
(casdo:‌Check‌Point‌TVLocation‌Text)
өткізу пунктінде телевизиялық (видео) бақылау камералары орналасқан жердің сипаттамасы
M.CA.SDE.00056
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 250
0..1
2.22.3. Өткізу пунктінің ақпараттық өзара іс-қимыл жүйесі
(cacdo:‌Check‌Point‌Information‌System‌Details)
өткізу пунктіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл жүйесі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00024
cacdo:‌Check‌Point‌Information‌System‌Details‌Type (M.CA.CDT.00025)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.1. Интеграцияны қамтамасыз ететін бағдарламалық өнімнің атауы
(casdo:‌Integration‌Program‌Name)
интеграцияны қамтамасыз ететін бағдарламалық өнімнің атауы
M.CA.SDE.00048
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 250
1
*.2. Үйлесімді бағдарламалық өнімнің атауы
(casdo:‌Compatible‌Program‌Name)
үйлесімді бағдарламалық өнімнің атауы
M.CA.SDE.00025
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 250
0..*
2.22.4. Қамтамасыз ету жүйесі туралы мәліметтер
(cacdo:‌Check‌Point‌Maintenance‌System‌Details)
өткізу пунктіндегі қамтамасыз ету жүйесі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00022
cacdo:‌Check‌Point‌Maintenance‌System‌Details‌Type (M.CA.CDT.00023)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.1. Қамтамасыз ету жүйесінің коды
(casdo:‌Maintenance‌System‌Code)
қамтамасыз ету жүйесінің кодтық белгісі
M.CA.SDE.00043
casdo:‌Maintenance‌System‌Code‌Type (M.CA.SDT.00029)
Қамтамасыз ету жүйелері түрлерінің анықтамасына сәйкес кодтың мәні.
Ұзақтығы: 1
1
*.2. Жүйенің жұмысқа қабілеттілігі индикаторы (casdo:‌Operability‌Indicator)
жүйенің жұмысқа қабілеттілігін анықтайтын белгі:
1 – жүйе жұмысқа қабілетті;
0 – жүйе жұмысқа қабілетсіз
M.CA.SDE.00167
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (шындық) немесе "false" (жалған)
1
*.3. Жабдық туралы мәліметтер
(cacdo:‌Mainteance‌Equipment‌Details)
қамтамасыз ету жүйесінің жабдығы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00793
cacdo:‌Maiteance‌Equipment‌Details‌Type (M.CA.CDT.00807)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*

*.1.1. Количество объектов системы в пункте пропуска
(casdo:)
сведения о количестве камер телевизионного (видео) наблюдения в пункте пропуска
M.CA.SDE.00058
casdo:(M.CA.SDT.00073)
Результат подсчета количества объектов, процессов или явлений.
Мин. значение: 1.
Макс. кол-во цифр: 6
1
*.1.2. Код места расположения объекта системы телевизионного (видео) наблюдения в пункте пропуска
(casdo:)
кодовое обозначение места расположения камер телевизионного (видео) наблюдения в пункте пропуска
M.CA.SDE.00055
casdo:(M.CA.SDT.00019)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Длина: 1
1
*.1.3. Описание места расположения камер телевизионного (видео) наблюдения в пункте пропуска
(casdo:)
описание места расположения камер телевизионного (видео) наблюдения в пункте пропуска
M.CA.SDE.00056
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
2.22.3. Система информационного взаимодействия пункта пропуска
(cacdo:CheckPointInformationSystemDetails)
сведения об системе информационного взаимодействия в пункте пропуска
M.CA.CDE.00024
cacdo:(M.CA.CDT.00025)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Наименование программного продукта, обеспечивающего интеграцию
(casdo:IntegrationProgramName)
наименование программного продукта, обеспечивающего интеграцию
M.CA.SDE.00048
csdo:Name250Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
1
*.2. Наименование совместимого программного продукта
(casdo:CompatibleProgramName)
наименование совместимого программного продукта
M.CA.SDE.00025
csdo:Name250Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..*
2.22.4. Сведения об обеспечивающей системе
(cacdo:)
сведения об обеспечивающей системе в пункте пропуска
M.CA.CDE.00022
cacdo:(M.CA.CDT.00023)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код обеспечивающей системы
(casdo:)
кодовое обозначение обеспечивающей системы
M.CA.SDE.00043
casdo:(M.CA.SDT.00029)
Значение кода в соответствии со справочником видов обеспечивающих систем.
Длина: 1
1
*.2. Индикатор работоспособности системы
(casdo:OperabilityIndicator)
признак, определяющий работоспособность системы: 1 – система работоспособна; 0 – система неработоспособна
M.CA.SDE.00167
bdt:(M.BDT.00013)
Одно из двух значений: «true» (истина) или «false» (ложь)
1
*.3. Сведения об оборудовании
(cacdo:)
сведения об оборудовании обеспечивающей системы
M.CA.CDE.00793
cacdo:(M.CA.CDT.00807)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

*.3.1. Жабдық типінің атауы
(casdo:‌Equipment‌Type‌Name)
жабдық типінің атауы
M.CA.SDE.00165
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 300
0..1
*.3.2. Жабдықтың моделі
(casdo:‌Equipment‌Model‌Name)
жабдық моделінің атауы
M.CA.SDE.00163
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 300
0..1
*.3.3. Жабдықтың саны
(casdo:‌Equipment‌Quantity)
жабдықтың саны
M.CA.SDE.00664
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Ондық есептеу жүйесіндегі бүтін теріс емес сан.
Цифрлардың ең жоғары саны: 4
0..1
*.3.4. Сипаттама
(csdo:‌Description‌Text)
қамтамасыз ету жүйесі жабдығының сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 4000
0..1
*.4. Өзге мәліметтер
(csdo:‌Additional‌Info‌Text)
жүйе бөліктерінің қысқаша сипаттамасы
M.SDE.00046
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 4000
0..1
2.23. Өткізу пунктін пайдалануға жауапты заңды тұлға
(cacdo:‌Check‌Point‌Organization‌Details)
өткізу пункті жедел басқаруында болып табылатын меншік иесі немесе ұйым туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00011
cacdo:‌Check‌Point‌Organization‌Details‌Type (M.CA.CDT.00017)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
2.23.1. Ұйымның деректемелері
(ccdo:‌Organization‌Details)
заңды тұлғаның негізгі деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.00015
ccdo:‌Organization‌Details‌Type (M.CDT.00015)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Country‌Code)
заңды тұлғаны тіркеген елдің кодтық белгісі
M.SDE.00001
csdo:‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00001)
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
*.2. Ұйымның атауы
(csdo:‌Organization‌Name)
заңды тұлғаның толық атауы
M.SDE.00022
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 300
0..1
*.3. Ұйымның қысқартылған атауы
(csdo:‌Organization‌Brief‌Name)
заңды түлғаның қысқартылған атауы
M.SDE.00089
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
*.4. Ұйымдастырушылық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
заңды тұлға тіркелген ұйымдастырушылық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090

*.3.1. Наименование типа оборудования
(casdo:EquipmentTypeName)
наименование типа оборудования
M.CA.SDE.00165
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.3.2. Модель оборудования
(casdo:)
наименование модели оборудования
M.CA.SDE.00163
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.3.3. Количество оборудования
(casdo:)
количество оборудования
M.CA.SDE.00664
csdo:Quantity4Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
0..1
*.3.4. Описание
(csdo:)
описание оборудования обеспечивающей системы
M.SDE.00002
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
*.4. Иные сведения
(csdo:)
краткое описание части системы
M.SDE.00046
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.23. Юридическое лицо, ответственное за эксплуатацию пункта пропуска
(cacdo:)
сведения о собственнике или организации, в оперативном управлении которой находится пункт пропуска
M.CA.CDE.00011
cacdo:(M.CA.CDT.00017)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.23.1. Реквизиты организации
(ccdo:)
совокупность основных реквизитов юридического лица
M.CDE.00015
ccdo:OrganizationDetailsType (M.CDT.00015)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код страны
(csdo:)
кодовое обозначение страны регистрации юридического лица
M.SDE.00001
csdo:CountryCodeType (M.SDT.00001)
Значение кода в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
*.2. Наименование организации
(csdo:OrganizationName)
полное наименование юридического лица
M.SDE.00022
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.3. Краткое наименование организации
(csdo:OrganizationBriefName)
сокращенное наименование юридического лица
M.SDE.00089
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.4. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeName)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрировано юридическое лицо
M.SDE.00090

csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 1000
0..1
2.23.3. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
байланыс тәсілін және құралын (каналды) сәйкестендіргішті көрсетумен кезекшілік қызметтің байланыс деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралы (каналы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) кодтық белгісі
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌Type (M.SDT.00014)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ықтимал мәндер:
AO – бүкіләлемдік тор ресурсының бірыңғай көрсеткіші (URL);
EM – электрондық пошта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс
0..1
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (каналы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) атауы
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
*.3. Байланыс каналының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс каналын сәйкестендіретін символдар тізбектілігі (телефон, факс нөмірін, электрондық пошта және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 1000
1..*
2.24. Өткізу пунктіндегі мемлекеттік бақылау органы
(cacdo:‌Control‌Agency‌Information‌Details)
мүше мемлекет өткізу пунктінде мемлекеттік бақылауды жүзеге асыруға уәкілеттік берген құзыретті орган
M.CA.CDE.00902
cacdo:‌Control‌Agency‌Information‌Type (M.CA.CDT.00914)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1..*
2.24.1. Елдің коды
(csdo:‌Country‌Code)
елдің кодтық белгісі
M.SDE.00001
csdo:‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00001)
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
2.24.2. Мүше мемлекеттің уәкілетті органын сәйкестендіргіш
(csdo:‌Authority‌Id)
мүше мемлекеттің уәкілетті органын сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 50
0..1
2.24.3. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
мүше мемлекеттің уәкілетті органының толық атауы
M.SDE.00066
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 300
0..1

csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
2.23.3. Контактный реквизит
(ccdo:)
контактный реквизит дежурной службы с указанием способа и идентификатора средства (канала) связи
M.CDE.00003
ccdo:CommunicationDetailsType (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида связи
(csdo:)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:(M.SDT.00014)
Нормализованная строка символов.
Возможные значения:
AO – единый указатель ресурса всемирной паутины (URL);
EM – электронная почта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс
0..1
*.2. Наименование вида связи
(csdo:)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:CommunicationChannelIdType (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
2.24. Орган государственного контроля в пункте пропуска
(cacdo:Details)
компетентный орган, уполномоченный государством-членом на осуществление государственного контроля впункте пропуска
M.CA.CDE.00902
cacdo:(M.CA.CDT.00914)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
2.24.1. Код страны
(csdo:)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00001
csdo:CountryCodeType (M.SDT.00001)
Значение кода в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза
от 20 сентября 2010 г. № 378.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
2.24.2. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:AuthorityId)
строка, идентифицирующая уполномоченный орган государства-члена
M.SDE.00068
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.24.3. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:AuthorityName)
полное наименование уполномоченного органа государства-члена
M.SDE.00066
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1

csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 1000
0..1
2.24.8. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
байланыс тәсілін және құралын (каналды) сәйкестендіргішті көрсетумен байланыс деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Тіркемеленген элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1..*
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралы (каналы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) кодтық белгісі
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌Type (M.SDT.00014)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ықтимал мәндер:
AO – бүкіләлемдік тор ресурсының бірыңғай көрсеткіші (URL);
EM – электрондық пошта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс
0..1
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (каналы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) атауы
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) бөлу жолының символдарын және (#x9) табуляциясын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
*.3. Байланыс каналының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс каналын сәйкестендіретін символдар тізбектілігі (телефон, факс нөмірін, электрондық пошта және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төмен ұзындығы: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 1000
1..*
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 15 қарашадағы
№ 144 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу ТӘРТІБІ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Тәртіп Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына енетін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Кеден одағы Комиссиясының "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде жүзеге асырылатын шекаралық, кедендік, санитариялық-карантиндік, ветеринариялық, карантиндік-фитосанитариялық және көліктік бақылауды ұйымдастыру үшін қажетті жабдыққа және ғимараттарды, үй-жайларды және құрылыстарды материалдық-техникалық жарақтандыруға қойылатын бірыңғай типтік талаптар, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерін сыныптау және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункті Паспортының нысаны туралы" 2011 жылғы 22 маусымдағы № 688 шешімі;

csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
2.24.8. Контактный реквизит
(ccdo:)
контактный реквизит с указанием способа и идентификатора средства (канала) связи
M.CDE.00003
ccdo:CommunicationDetailsType (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.1. Код вида связи
(csdo:)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:(M.SDT.00014)
Нормализованная строка символов.
Возможные значения:
AO – единый указатель ресурса всемирной паутины (URL);
EM – электронная почта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс
0..1
*.2. Наименование вида связи
(csdo:)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:CommunicationChannelIdType (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 15 ноября 2016 года № 144
Порядок
присоединения к общему процессу «Формирование, ведение и
использование базы данных паспортов пунктов пропуска через
внешнюю границу Евразийского экономического союза»
I. Общие положения
1. Настоящий Порядок разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союза):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Комиссии таможенного союза от 22 июня 2011 г. № 688 «О Единых типовых требованиях к оборудованию и материально-техническому оснащению зданий, помещений и сооружений, необходимых для организации пограничного, таможенного, санитарно-карантинного, ветеринарного, карантинного фитосанитарного и транспортного контроля, осуществляемых в пунктах пропуска через через таможенную границу государств – членов Евразийского экономического союза, Классификации пунктов пропуска через таможенную границу государств – членов Евразийского экономического союза и форме Паспорта пункта пропуска через таможенную границу государств – членов Евразийского экономического союза»;

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ақпараттық-анықтамалық тізбесі туралы" 2012 жылғы 28 маусымдағы № 96 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестердің сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асырған кезде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Тәртіп "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" (P.CC.02) жалпы процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) жаңа қатысушы қосылған кезде ақпараттық өзара іс-қимылға қойылатын талаптарды белгілейді.
3. Осы Тәртіпте белгіленген рәсімдерді жалпы процеске жаңа қатысушы қосылған кезде өзара іс-қимылдың қатысушылары бір мезгілде қатар не белгілі бір уақыт кезеңі ішінде орындайды.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникалық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия әзірлейтін және бекітетін техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар;
"жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көрсетілген технологиялық құжаттардың типтік тізбесіне енгізілген құжаттар.
Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге де ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 137 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттерінің ақпараттық-анықтамалық тізбесін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асырған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында белгіленген мағыналарда қолданылады.
IV. Өзара іс-қимылдың қатысушылары

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 июня 2012 г. № 96 «Об Информационно-справочном перечне пунктов пропуска через таможенную границу государств – членов Евразийского экономического союза»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 «О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 «Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 «О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 «О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза».
II. Область применения
2. Настоящий Порядок определяет требования к информационному взаимодействию при присоединении нового участника к общему процессу «Формирование, ведение и использование базы данных паспортов пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза» (P.CC.02) (далее – общий процесс).
3. Процедуры, определенные в настоящем Порядке, выполняются участником взаимодействия одномоментно либо на протяжении определенного периода времени при присоединении нового участника к общему процессу.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
«документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли» – технические, технологические, методические и организационные документы, разрабатываемые и утверждаемые Евразийской экономической комиссией в соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года);
«технологические документы, регламентирующие информационное взаимодействие при реализации общего процесса» – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, указанный в пункте 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200.
Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование базы данных паспортов пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза», утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 ноября 2016 г. № 144 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия

5. Өзара іс-қимылдың қатысушыларының олардың жалпы процеске қосылу рәсімдерін орындауы кезіндегі рөлдері 1-кестеде берілген.
1-кесте
Өзара іс-қимылдың қатысушыларының рөлдері
№ р/с
Атауы
Сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
Жалпы процеске қосылатын қатысушы
жалпы процеске қосылады, қажетті анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алады және синхрондайды, Одаққа мүше мемлекеттердің кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының ұлттық дерекқорын жүргізуді жүзеге асырады, Одаққа мүше мемлекеттердің кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру үшін Еуразиялық экономикалық комиссияға мәліметтерді ұсынады
Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы (P.CC.01.ACT.001)
2
Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпараты бірыңғай жүйесінің әкімшісі
жалпы процеске қосылатын қатысушыға Еуразиялық экономикалық комиссия қабылдайтын (бекітетін) анықтамалықтар мен сыныптауыштарға қолжетімділікті ұсынады, сондай-ақ Одаққа мүше мемлекеттердің кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыруды, жүргізуді және пайдалануды қамтамасыз етуге жауап береді
Еуразиялық экономикалық комиссия (P.ACT.001)
V. Қосылу рәсімдерінің сипаттамасы
1. Жалпы талаптар
6. Жалпы процеске қосылу рәсімдерін орындағанға дейін жалпы процестің қатысушысы жалпы процесті іске асыру және ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету үшін қажетті сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттармен белгіленген талаптар, сондай-ақ Одаққа мүше мемлекеттің (бұдан әрі – мүше мемлекет) ұлттық сегмент шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін заңнамасы талаптарын, соның ішінде егер бұрын мұндай қосылу жүзеге асырылмаса, жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін мүше мемлекеттің ұлттық сегментіне қосуды орындалуы тиіс.
7. Жалпы процеске қосылу рәсімдерін орындау мынадай тәртіпте жүзеге асырылады:
а) мүше мемлекеттің жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге жауапты уәкілетті органын тағайындау;
б) Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген анықтамалықтар емн сыныптауыштардың ақпаратын синхрондайды;
в) жалпы процеске қосылатын қатысушы Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесі әкімшісіне Одаққа мүше мемлекеттердің кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының ұлттық дерекқорынан (бұдан әрі – өткізу пункттері) мәліметтерді өткізуі;
г) Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесі әкімшісінің өткізу пункттері паспорттарының ұлттық дерекқорынан мәліметтерді алуды және өңдеуді растауы.

5. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур присоединения к общему процессу приведены в таблице 1.
Таблица 1
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование
Описание
Участник, выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
присоединяется к общему процессу, получает и синхронизирует необходимые справочники и классификаторы, осуществляет ведение национальной базы данных паспортов пунктов пропуска через таможенную границу
государств – членов Союза, представляет в Евразийскую экономическую комиссию сведения для формирования базы данных паспортов пунктов пропуска через таможенную границу государств–членов Союза
уполномоченный орган государства – члена Союза (P.CC.01.ACT.001)
2
Администратор единой системы нормативно-справочной информации Союза
предоставляет присоединяющемуся участнику общего процесса доступ
к справочникам и классификаторам, принимаемым (утверждаемым) Евразийской экономической комиссией, а также отвечает за обеспечение формирования, ведения и использования базы данных паспортов пунктов пропуска через таможенную границу
государств – членов Союза
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
V. Описание процедуры присоединения
1. Общие требования
6. До выполнения процедуры присоединения к общему процессу присоединяющимся участником общего процесса должны быть выполнены необходимые для реализации общего процесса и обеспечения информационного взаимодействия требования, определенные документами, применяемыми при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли, а также требования законодательства государства – члена Союза (далее – государство-член), регламентирующие информационное взаимодействие в рамках национального сегмента, в том числе подключение информационной системы присоединяющегося участника общего процесса к национальному сегменту государства-члена, если такое подключение не было осуществлено ранее.
7. Выполнение процедуры присоединения к общему процессу осуществляется в следующем порядке:
а) назначение уполномоченного органа государства-члена, ответственного за обеспечение информационного взаимодействия в рамках общего процесса;
б) синхронизация информации справочников и классификаторов, указанных в разделе VII Правил информационного взаимодействия;
в) передача сведений из национальной базы данных паспортов пунктов пропуска через таможенную границу государств – членов Союза (далее – пункты пропуска) присоединяющимся участником общего процесса администратору единой системы нормативно-справочной информации Союза;
г) подтверждение администратором единой системы нормативно-справочной информации Союза факта получения и обработки сведений из национальной базы данных паспортов пунктов пропуска.

8. Жалпы процеске қосылатын қатысушы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына бастапқы қосу үшін өткізу пункттері паспорттарының ұлттық дерекқорынан мәліметтерді қалыптастырады және Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесі әкімшісіне жібереді.
9. Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын автоматты жүргізу мақсаттары үшін жалпы процеске қосылатын қатысушы өткізу пункттеріне мынадай схема бойынша кодтар береді: PPG.GS.SG.NNNNNNNN, мұндағы:
а) PPG – өткізу пункті кодтық белгісінің жалпы бөлігі;
б) GS – уәкілетті органы өткізу пункттерінің тізбесіне қосу үшін мәліметтерді ұсынатын мүше мемлекеттің Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес әріптік коды;
в) SG – іргелес мемлекеттің Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес әріптік коды (авиациялық және теңіздегі өткізу пункттері үшін "00" мәні белгіленеді);
г) NNNNNNNN – өткізу пункттерінің ұлттық тізбесіндегі өткізу пунктінің мүше мемлекеттің занамасы талаптарына сәйкес белгіленетін бірегей коды.
10. Өткізу пункттері паспорттарының ұлттық дерекқорынан мәліметтер XML-құжат түрінде ұсынылады. Өткізу пункттері паспорттарының ұлттық дерекқорынан мәліметтерді қамтитын ұсынылатын XML-құжаттың құрылымы мен деректемелік құрамы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 15 қарашадағы № 144 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде пайдаланылатын Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасында (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) берілген "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының электрондық көшірмелерінің тізілімі" (R.CA.CC.02.001) электрондық құжатының (мәліметтердің) құрылымына сәйкес келуі тиіс.
11. Өткізу пункттері паспорттарының ұлттық дерекқорының мәліметтерін қамтитын XML-құжаттың жекелеген деректемелерін толтыру кезінде мынадай ерекшеліктер ескеріле отырып "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізуге арналған мәліметтер" (P.CC.02.MSG.001) хабарламасында берілетін мәліметтерге қатысты Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 15 қарашадағы № 144 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасы арқылы өткізу пункттері паспорттарының дерекқорын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентімен (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) белгіленген талаптар сақталады:

8. Присоединяющийся участник общего процесса формирует и направляет администратору единой системы нормативно-справочной информации Союза сведения из национальной базы данных паспортов пунктов пропуска для первоначального включения в базу данных паспортов пунктов пропуска.
9. Для целей автоматизированного ведения базы данных паспортов пунктов пропуска присоединяющимся участником общего процесса пунктам пропуска присваиваются коды по следующей схеме: PPG.GS.SG.NNNNNNNN, где:
а) PPG – общая часть кодового обозначения пункта пропуска;
б) GS – буквенный код государства-члена в соответствии с классификатором стран мира, указанном в разделе VII Правил информационного взаимодействия, уполномоченный орган которого представляет сведения;
в) SG – буквенный код сопредельного государства в соответствии с классификатором стран мира, указанном в разделе VII Правил информационного взаимодействия (для авиационных и морских пунктов пропуска проставляется значение «00»);
г) NNNNNNNN – уникальный код пункта пропуска в национальном перечне пунктов пропуска, устанавливаемый в соответствии с требованиями законодательства государства-члена.
10. Сведения из национальной базы данных паспортов пунктов пропуска представляются в виде XML-документа. Структура и реквизитный состав передаваемого XML-документа, содержащего сведения из национальной базы данных паспортов пунктов пропуска, должны соответствовать структуре электронного документа (сведений) «Реестр электронных копий паспортов пунктов пропуска через таможенную границу Евразийского экономического союза» (R.CA.CC.02.001), приведенной в Описании форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование базы данных паспортов пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза», утвержденном Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 ноября 2016 г. № 144 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
11. При заполнении отдельных реквизитов XML-документа, содержащего сведения из национальной базы данных паспортов пунктов пропуска, соблюдаются требования, установленные Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Формирование, ведение и использование базы данных паспортов пунктов пропуска через внешнюю границу Евразийского экономического союза», утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 ноября 2016 г. № 144 (далее – Регламент информационного взаимодействия) в отношении сведений, передаваемых в сообщении «Сведения для включения в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.MSG.001), с учетом следующих особенностей:

а) өткізу пункттері паспорттарының ұлттық дерекқорының мәліметтерін қамтитын XML-құжаттың жекелеген деректемелерін толтыруға 1 және 3 кодтары бар талаптар қолданылмайды;
б) "Электрондық құжаттың коды" (csdo: EDoc Code) деректемесі үшін "R.CA.CC.02.001" мәні белгіленеді;
в) "Жалпы процесс хабарламасының коды" (csdo: Inf Envelope Code) деректемесі үшін "P.CC.02.MSG.000" мәні белгіленеді;
г) егер "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылған болса, оның мәні "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәнінен артық немесе тең болуы тиіс.
12. Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпараты бірыңғай жүйесінің әкімшісі өткізу пункттері паспорттарының дерекқоры ұлттық тізбесінен мәліметтерді алуды және өңдеуді растайды. Қателер болмаған жағдайда Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпараты бірыңғай жүйесінің әкімшісі көрсетілген мәліметтерді өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына енгізеді.
13. Жалпы процеске қосылатын қатысушы қателердің сипаттамасын қамтитын өткізу пункттері паспорттарының дерекқоры ұлттық тізбесінің мәліметтерін өңдеу хаттамасын (бұдан әрі – мәліметтерді өңдеу хаттамасы) алған кезде қателерді жояды және өткізу пункттері паспорттарының дерекқоры ұлттық тізбесінің мәліметтерін қамтитын XML-құжатты Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесі әкімшісіне тапсыру процесін қайталайды.
14. Мәліметтерді өңдеу хаттамасын Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпараты бірыңғай жүйесінің әкімшісі орыс тілінде қалыптастырады және бұл туралы ақпарат жалпы процеске қосылатын қатысушыға қосылу рәсімдері орындалғанға дейін жалпы процеске қосылатын қатысушыға ұсынылатын мекенжайға электрондық пошта арқылы ұсынылады.
15. Осы Тәртіптің 6 – 14 тармақтарына сәйкес талаптар сақталған және іс-қимылдар орындалған жағдайда жалпы процеске қосылатын қатысушы мен Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпараты бірыңғай жүйесінің әкімшісі арасында келесі мәліметтер алмасу жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттарға сәйкес жүзеге асырылады.
16. Жалпы процеске қосылатын қатысушы осы Тәртіптің 6-тармағында белгіленген талаптарды орындағанға дейін және осы Тәртіптің 7 – 14 тармақтарында көзделген іс-қимылдар орындалған жағдайда одан әрі ақпараттық өзара іс-қимыл осы бөлімнің 2 кіші бөлімінде көрсетілнен талаптарға сәйкес қамтамасыз етіледі (бұдан әрі – уақытша схема бойынша өзара іс-қимыл).
17. Уақытша схема бойынша өзара іс-қимылды жалпы процеске қосылатын қатысушы кемінде 1 жылдан жүзеге асырады. Көрсетілген мерзім ішінде жалпы процеске қосылатын қатысушы осы Тәртіптің 6-тармағында белгіленген талаптарды орындайды.

а) к заполнению отдельных реквизитов XML-документа, содержащего сведения из национальной базы данных паспортов пунктов пропуска, не применяются требования, имеющие коды 1 и 3;
б) для реквизита «Код электронного документа» (csdo:?EDoc?Code) устанавливается значение«R.CA.CC.02.001»;
в) для реквизита «Код сообщения общего процесса» (csdo:InfEnvelopeCode) устанавливается значение «P.CC.02.MSG.000»;
г) в случае если заполнен реквизит «Конечная дата и время» (csdo:EndDateTime), его значение должно быть больше или равно значению реквизита «Начальная дата и время» (csdo:StartDateTime).
12. Администратор единой системы нормативно-справочной информации Союза подтверждает получение и обработку сведений из национальной базы данных паспортов пунктов пропуска. В случае отсутствия ошибок администратор единой системы нормативно-справочной информации Союза вносит указанные сведения в базу данных паспортов пунктов пропуска.
13. При получении протокола обработки сведений из национальной базы данных паспортов пунктов пропуска (далее – протокол обработки сведений), содержащего описание ошибок, присоединяющийся участник общего процесса устраняет ошибки и повторяет процесс передачи XML-документа, содержащего сведения из национальной базы данных паспортов пунктов пропуска администратору единой системы нормативно-справочной информации Союза.
14. Протокол обработки сведений формируется администратором единой системы нормативно-справочной информации Союза на русском языке и представляется присоединяющемуся участнику общего процесса по электронной почте на адрес, информация о котором представляется присоединяющимся участником общего процесса до выполнения процедуры присоединения.
15. При условии соблюдения требований и выполнении действий в соответствии с пунктами 6 – 14 настоящего Порядка последующий обмен сведениями между присоединяющимся участником общего процесса и администратором единой системы нормативно-справочной информации Союза осуществляется в соответствии с технологическими документами, регламентирующими информационное взаимодействие при реализации общего процесса.
16. До выполнения присоединяющимся участником общего процесса требований, установленных пунктом 6 настоящего Порядка, и при условии выполнения действий, предусмотренных пунктами 7 – 14 настоящего Порядка, дальнейшее информационное взаимодействие обеспечивается в соответствии с требованиями, указанными в подразделе 2 настоящего раздела (далее – взаимодействие по временной схеме).
17. Взаимодействие по временной схеме осуществляется присоединяющимся участником общего процесса не более 1 года. В течение указанного срока присоединяющимся участником общего процесса выполняются требования, установленные пунктом 6 настоящего Порядка.

2. Уақытша схема бойынша өзара іс-қимыл
18. Өткізу пункттері паспорттарының ұлттық дерекқорына өзгерістер енгізу кезінде (өткізу пункттерінің паспорттарын қосу (алып тастау), сондай-ақ өткізу пункттерінің паспорттарынан мәліметтерді өзгерту) жалпы процеске қосылатын қатысушы өткізу пункттері паспорттарының дерекқоры әкімшісі өзгертілген мәліметтерді құрылымы осы бөлімнің 1 кіші бөлімінде көрсетілген талаптарға сәйкес келуі тиіс XML-құжат (бұдан әрі – мәліметтердің өзгерістері туралы электрондық хабарлама) түрінде ұсынады.
19. Мәліметтердің өзгерістері туралы электрондық хабарламаның жекелеген деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар мынадай ерекшеліктер ескеріле отырып "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына қосуға арналған мәліметтер" (P.CC.02.MSG.001), "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорына өзгерістер енгізуге арналған мәліметтер" (P.CC.01.MSG.002), "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқорынан алып тастауға арналған мәліметтер" (P.CC.01.MSG.003) хабарламаларында берілетін мәліметтерге қатысты Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде белгіленген талаптарға сәйкес келуі тиіс:
а) "Электрондық құжаттың коды" (csdo: EDoc Code) деректемесі үшін "R.CA.CC.02.001" мәні белгіленеді;
б) "Жалпы процесс хабарламасының коды" (csdo: Inf Envelope Code) деректемесі үшін енгізілетін өзгерістердің түріне сәйкес (мәліметтерді қосу, алып тастау, өзгерту) тиісті хабарлама кодының мәні белгіленеді.
20. Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесі әкімшісі мәліметтердің өзгерістері туралы электрондық хабарламаны өңдеуді осы бөлімнің 1 кіші бөлімінің 12 – 14 тармақтарына сәйкес жүзеге асырады.
3. Өткізу параметрлеріне қойылатын талаптар
21. Өткізу пункттері паспорттарының ұлттық дерекқорының мәліметтерін қамтитын XML-құжатты, мәліметтердің өзгерістері туралы электрондық хабарламаны және оларды өңдеу хаттамаларын қалыптастыру кезінде UTF-8 кодтау пайдаланылады.
22. Өткізу пункттері паспорттарының ұлттық дерекқорының мәліметтерін қамтитын XML-құжаттың құрылымы RCC02_XXYYYYMMDDhhmm.xml түрінде болуы тиіс, мұндағы:
а) R – бастапқы жүктеу үшін дерекқордың мәліметтерін ұсынуды білдіретін тіркелген мән;
б) CC02 – жалпы процестің кодын білдіретін тіркелген мәні;
в) XX – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес уәкілетті органы мәліметтерді ұсынатын мүше мемлекеттің әріптік коды;
г) YYYYMMDD – файлдың қалыптастырылған күні (жыл, ай, күн);
д) hhmm – файлдың қалыптастырылған уақыты (сағат, минут).
23. Мәліметтердің өзгерістері туралы электрондық хабарламаның мәліметтерін қамтитын файл атауының құрылымы CC02_XXYYYYMMDDhhmm.xml түрінде болуы тиіс, мұндағы:
а) CC02 – жалпы процесс кодын білдіретін тіркелген мән;
б) XX – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес уәкілетті органы мәліметтерді ұсынатын мүше мемлекеттің әріптік коды;
в) YYYYMMDD – файлдың қалыптастырылған күні (жыл, ай, күн);
г) hhmm – файлдың қалыптастырылған уақыты (сағат, минут).

2. Взаимодействие по временной схеме
18. При внесении изменений в национальную базу данных паспортов пунктов пропуска (включение (исключение) паспортов пунктов пропуска, а также изменение сведений из паспортов пунктов пропуска) присоединяющийся участник общего процесса представляет измененные сведения администратору базы данных паспортов пунктов пропуска в виде XML-документа (далее – электронное извещение об изменении сведений), структура которого должна соответствовать требованиям, указанным в подразделе 1 настоящего раздела.
19. Требования к заполнению отдельных реквизитов электронного извещения об изменении сведений должны соответствовать требованиям, установленным Регламентом информационного взаимодействия в отношении сведений, передаваемых в сообщениях «Сведения для включения в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.02.MSG.001), «Сведения для внесения изменений в базу данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.01.MSG.002), «Сведения для исключения из базы данных паспортов пунктов пропуска» (P.CC.01.MSG.003), с учетом следующих особенностей:
а) для реквизита «Код электронного документа» (csdo:EDocCode) устанавливается значение «R.CA.CC.02.001»;
б) для реквизита «Код сообщения общего процесса» (csdo:InfEnvelopeCode) в соответствии с видом вносимых изменений (включение, исключение, изменение сведений) устанавливается значение кода соответствующего сообщения.
20. Обработка электронного извещения об изменении сведений администратором единой системы нормативно-справочной информации Союза осуществляется в соответствии с пунктами 12 – 14 подраздела 1 настоящего раздела.
3. Требования к параметрам передачи
21. При формировании XML-документа, содержащего сведения из национальной базы данных паспортов пунктов пропуска, электронного извещения об изменении сведений и протоколов их обработки используется кодировка UTF-8.
22. Структура наименования XML-документа, содержащего сведения из национальной базы данных паспортов пунктов пропуска, должна иметь вид RCC02_XXYYYYMMDDhhmm.xml, где:
а) R – фиксированное значение, обозначающее представление сведений базы данных для первоначальной загрузки;
б) CC02 – фиксированное значение, обозначающее код общего процесса;
в) XX – буквенный код государства-члена в соответствии с классификатором стран мира, указанном в разделе VII Правил информационного взаимодействия, уполномоченный орган которого представляет сведения;
г) YYYYMMDD – дата формирования файла (год, месяц, день);
д) hhmm – время формирования файла (часы, минуты).
23. Структура наименования файла, содержащего сведения электронного извещения об изменении сведений, должна иметь вид CC02_XXYYYYMMDDhhmm.xml, где:
а) CC02 – фиксированное значение, обозначающее код общего процесса;
б) XX – буквенный код государства-члена в соответствии с классификатором стран мира, указанным в разделе VII Правил информационного взаимодействия, уполномоченный орган которого представляет сведения;
в) YYYYMMDD – дата формирования файла (год, месяц, день);
г) hhmm – время формирования файла (часы, минуты).

24. Файлдарды электрондық пошта арқылы тапсыру ZIP форматтағы архивтік файл түрінде жүзеге асырылады (алгоритм нұсқасы 2.0 төмен емес, файлдың кеңейтілуі: *.zip болуы тиіс). Архивтік файлдың атауы осы Тәртіптің 23 және 24-тармақтарында белгіленген талаптарға сәйкес келуі тиіс (мысалы, RСС02_BY201410061733.zip архиві RСС02_BY201410061733.xml файлын қамтуы тиіс). Электрондық пошта хабарламасының тақырыбында электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының коды және электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының нұсқасы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес көрсетіледі (мысалы, R_CA_CC_02_001_V_x_y_z, мұндағы "x_y_z" – электрондық құжат құрылымы нұсқасының нөмірі), сондай-ақ ақпараттық ресурстың атауы – "Өткізу пункттері паспорттарының дерекқоры".
25. Мәліметтерді өңдеу хаттамасы мәтіндік файл түрінде беріледі. Файлдың атауы (кеңейтуді ескерусіз) өңделетін файлдың атауына сәйкес келуі тиіс. Файлды кеңейту ".txt" мәнін иеленуі тиіс.

24. Передача файлов по электронной почте осуществляется в виде архивного файла в формате ZIP (версия алгоритма должна быть  не ниже 2.0, расширение файла: *.zip). Наименование архивного файла  должно соответствовать требованиям, определенным в пунктах 23 и 24 настоящего Порядка (например, архив RСС02_BY201410061733.zip должен содержать файл RСС02_BY201410061733.xml). В теме сообщения электронной почты указываются код структуры электронного документа (сведений) и версия структуры электронного документа (сведений) в соответствии с Описанием форматов и структур электронных документов и сведений (например, R_CA_CC_02_001_V_x_y_z, где «x_y_z» – номер версии структуры электронного документа), а также наименование информационного ресурса – «База данных паспортов пунктов пропуска».
25. Протокол обработки сведений передается в виде текстового файла. Имя файла (без учета расширения) должно соответствовать имени обрабатываемого файла. Расширение файла должно иметь значение «.txt».